Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) janez


janez
aktív tag

Sziasztok!
Én is vettem egy ilyen összeállítást. Pontosabban egy 250-es seagate IDE vinyót és egy külső rack-et hozzá. Na most az a gondom,hogy az új meghajtó ugyan települ automatikusan,de nincs ott a sajátgép-ben. Pedig az eszközkezelőben jelen van és nem ír problémát. Mi lehet a gond? A rendszervinyó egy 80 gigás samsung. van mellette egy 20 gigás seagate is. Próbáltam,hogy az utóbbit kivettem és beraktam az újat a helyére és újra raktam a windows-t (frissítettem,javítottam),de ezután sem jelenik meg a sajátgép-ben. :( Közben olvasom a topikot,ezért elnézést,ha már volt a problémámhoz hasonló kérdés ill. arra a megoldás! Előre is köszi a válaszokat!

(#502) neduddki válasza janez (#501) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Jobb gomb sajtgep>kezeles>lemezkezelo
es ott megnezed, ha kell megparticionalod es formazol es mapolsz neki egy botut /nem szukseges elhagyhato:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#503) janez válasza neduddki (#502) üzenetére


janez
aktív tag

Nagyon köszi,megtaláltam! :) Pedig rémlett hogy egyszer már csináltam ilyet.. Köszönöm mégegyszer! :R

(#504) ANT válasza jattila40 (#497) üzenetére


ANT
őstag

Nálam úgy néz ki a dolog, ha a mobil rack-et a rendszer indítása előtt bekapcsolom, akkor az Everest (4.00.976) látja a vinyó hőmérsékletét, de semmi egyéb! Ja, és a rack típusa Coolink.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#505) piadex2


piadex2
senior tag

Hello!

Nekem LC-Power EH-35BFR külső rackem van.
Benne van egy vadi új 250GB-os hdd.

Probléma: ha jpg-t másolok, akkor az átmásoltak egy bizonyos százaléka használhatatlan.
Szerintetek mi lehet a probléma?

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#506) piadex2


piadex2
senior tag

Bocs: ez a hozzászólás (#506) törölhető.

p.

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#507) 4d


4d
aktív tag

Miért nincs olyan FW csatis rack, amibe sata hdd megy?
Azaz 1-et lehet h találtam, vagy csak elírás: [link]

miért írnak kisebb sebességet a FW-re mint az usb 2.0-ra?

(#508) Alex91 válasza 4d (#507) üzenetére


Alex91
félisten

Mert kisebb a sebessege... papiron. Gyakorlatileg kevesebb CPU idot zabal es valamivel gyorsabb is az adatatvitel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#509) hbruce000


hbruce000
tag

Hali!

Külső sata rack et szeretnék venni. Milyen típust lenne érdemes?
Én ezt néztem: [link]
Előre is köszi a segítséget! :R :R :R

(#510) Alex91 válasza hbruce000 (#509) üzenetére


Alex91
félisten

Jo lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#511) 4d


4d
aktív tag


Áruljátok már el nekem lécci hogy milyen technikai akadály miatt nem hajlandók a gyártók Firewire csatis racket kif..ni, ami SATA hd-t fogad?? :W :F

(#512) Alex91 válasza 4d (#511) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Itt kaphato olyan is, persze arany aron :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#513) 4d válasza Alex91 (#512) üzenetére


4d
aktív tag

Na jó én feladom a további keresgélést. A DTK vagy a Cooler Master X-Craft cuccainál aki tud jobbat és olcsóbbat usb/fw kombóval az szóljon. :F :O

(#514) Alex91 válasza 4d (#513) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem SATA-s, FW csatis-t nem fogsz kapni, az X-Craft sem ilyen. A belinkelt arlistan van ilyen, de azt mit lattad nem olcso. Esetleg atalakito pluszban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#515) 4d válasza Alex91 (#514) üzenetére


4d
aktív tag

Jaja köszi, már beletörődtem h le kell mondani a FW+Sata megoldásról. Valaki írta itt a forumon, h a DTK FW800-al szereli a motyóit. Ez már elfogadható sebesség lenne. Ha valóban így van akkor ki lehet valahogy használni ezt a sebességet? Úgy tudom h csak az apple gépein van FW800.. :U

(#516) 4d


4d
aktív tag

áhhh, ez FW400-as, csak 4 pin-es.

(#517) neduddki válasza 4d (#515) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

HAt ocso nem lesz, az bisztos, de b-s, es alphasonic-ot keresd

udv

neduddki

p.s. ja a link: [link]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#518) 4d válasza neduddki (#517) üzenetére


4d
aktív tag

Köszi a linket! :) Megérdeklődöm az árát, de az X-Craft 13k körül van, nálam ez a plafon.. :B

(#519) neduddki válasza 4d (#518) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg a SCM12CI is folotte van nagyker nettoban:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#520) 4d válasza neduddki (#519) üzenetére


4d
aktív tag

áhh nem gondoltam h ezek ennyire extra igények. Mindenkinek köszönöm a segítőkész hozzászólásokat, maradok a DTK vagy az X-Craft verziónál. A többi nem nekem való.. :(

(#521) axa60


axa60
csendes tag

szisztok! Azt szeretném kérdezni hogy ha berakok egy SAMSUNG SP2514N-es vinyót külső reckbe az lassabb lesz mintha gépbe lenne? :F Bpcsi ha ez a kérdés nem ide való!

(#522) neduddki válasza axa60 (#521) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

usb-nel biztos, 30 fole ugysem megy, fw-nel meg vezerloje valogassa, de vhol volt errol teszt, csak meg kine tanani:- ) /fw-b meg nem tulzottan gyakori/ marad a esata arrol meg erdoke tudna nyilatkozi, de hogy neki van-e vagy beszer elott all az pasz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#523) axa60


axa60
csendes tag

de 2.0 is?

(#524) neduddki válasza axa60 (#523) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat ha az usb 1.1 tudna azt gyakorlatban az szip vona:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#525) axa60


axa60
csendes tag

Köszi:D

(#526) ANT válasza axa60 (#521) üzenetére


ANT
őstag

Nekem az egyik külső USB-s vinyóm épp ilyen típus, amit említesz, és igen, lassabb, mintha gépben lenne. (írás - 21-23 MB/s, olvasás vmivel több.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#527) Nimda


Nimda
addikt

Ide is beirom hátha valaki rájön a bibire:

Van egy pata-s külsö usb-s mobilrackem (Spire SP105) A vinyót master-slave vagy cable selectre állitom,akkor is újra kell aktiválnom a meghajtót minden egyes inditásnál a lemezkezelöben...mi lehet a probléma?

Esetleg az lehet probléma,hogy dinamikus lemez egyszerü kötettel?...[link] az I meghajtóról lenne szó...(a sebességével semmi gond)

[Szerkesztve]

(#528) Nimda válasza Nimda (#527) üzenetére


Nimda
addikt

Na végül is rájöttem..:DDD

A hiba az volt,hogy én régebben a vinyót,dinamikus lemezzé konvertáltam egyszerü kötetként...(megnéztem egy olyan vinyóval ami nem igy van létrehozva)
Most kénytelen voltam alaplemezzé konvertálni,elsödleges particióval...igy most minden ok...:)

Úgylátszik beleszól a partició tipusa...

[Szerkesztve]

(#529) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! A kollégám mindenképp pénzt akar költeni: hálózati csatlakozós merevlemez keretet szeretne. megigértem, hogy utánakérdezek: ezeket a meghajtókat kívülről el lehet érni? /router-re lenne rákötve+van mellette egy pc-is./, a pc nem menne mindig. kivülről letöltés, vagy feltöltés erre a mreghajtóra, ez lehetséges, mi a megoldás rá? köszi a segítséget. elttiL

(#530) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Szeretném megkérdezni, ismertek-e olyan BELSŐ rack-et (SATA), amelyiken van + usb, és kivéve, majd egy másik gépen használva ott külső USB-vel csatlakozik...

(#531) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#530) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Pontosítanék. A külső HDD ház 5,25'', belső SATA lehetőséggel (mindenhol IDE-s van)

(#532) Márton válasza ANT (#526) üzenetére


Márton
nagyúr

Nincs is olyan rack ami hozná, vagy legalább megközelítené a gépben lévő vinyósebességet? 40-50MB/sec?
Most Bestek márkájú rack-em max 30-at tud, ami nem rossz, de a gépben lévő 2 vinyó között 60-nal is tudok másolni :)
Lehetőségem van most cserélni, esetleg ha egy márka biztos tudja, akkor azt veszem.
Egyébként ez elektronika függő, ugye? Mert az usb2 tudja a 480mbitet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#533) ANT válasza Márton (#532) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz becsüld meg azt a rack-et, ami 30 MB/s-t tud. :C Az a sebesség igencsak jó eredmény. Az ilyen cuccoknál ott a csatolófelület-átalakítás, ami bezavar az átviteli sebességnél, meg pl. smart adatokat se tudod kiolvasni. De hát ezzel meg kell tanulni együtt élni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#534) petack


petack
csendes tag

Helló!
Én a napokban vettem egy 3,5''-os USB-s külső alumínium rack-et egy samsung 200 gb-os hdd-vel.
A probléma a következő: bekapcsolom és kb fél óra után eléggé bemelegszik, majdnem forróra...
passzív hűtéses nincs benne ventillátor.
Szeretném megtudni, hogy ez egy általános dolog-e(mármint hogy ilyen gyorsan bemelegszik),és semmi baj nincs, használhatom ugyanúgy a továbbiakban?

(#535) Márton válasza ANT (#533) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, már látom hogy nemigen fogok 30 felettit találni.
Csak a fránya bekapcsológombot ne hagyták volna le róla!..
Amúgy előző konfigomban csak 20-at ment, ott az alaplapi vezérlő lehetett a ludas, de most 30-nál valószinü feszegetem már a rack határát..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#536) SolaX


SolaX
csendes tag

Sziasztok, én most készülök venni egy MyBook Pro-t 250 Gb-osat, az lenne a kérdésem, hogy mennyire melegszik, mert napi kb 5-6 órában menne folyamatos terhelés mellett. Dolgoznék rajta, virtuális gépeket futtatnék.

(#537) ANT válasza Márton (#535) üzenetére


ANT
őstag

Bekapcs.gomb nélküli külső rack? Na, olyat meg még én nem láttam!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#538) Márton válasza ANT (#537) üzenetére


Márton
nagyúr

Itt van mellettem fél méterre.
Én sem értem. Amennyit szántak a csomagolás design-jára, abból 3 kapcsoló is kijött volna...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#539) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Akkor senkinek nincs ötlete?:

Külső, 5, 25'' HDD ház, USB csatolóval
Belső SATA csatlakozás SATA vinyónak

Egy orosz oldalon találtam egy VIPOWER (VPA 62018) megoldást, de a magyar disztribútor 3 hónapot ígért....NO COMMENT....

Itt van a cucc: [link]

(#540) SolaX válasza SolaX (#536) üzenetére


SolaX
csendes tag

Senkinek sincs tapasztalata?

(#541) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Szevasztok!

Olyan racket keresek, amit lanon tudok használni.
Egy vinyót szeretnék bele tenni,semmi extra nem kell rá,csak annyi hogy egy routerre rá tudjam tenni, közös tárhelyként.

Köszönöm!

(#542) Jegesmaci


Jegesmaci
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Personal Storage 5000XT külső USB/FIREWIRE vincsi dobozom, sajna táp nélkül. Tudja-e valaki, hogy milyen táp (feszültség, esetleg ''lábkiosztás'') kell neki?

Köszönöm!
(Bocs, ha már volt ilyen kérdés, de nem találtam.)

(#543) Macilaci457 válasza Jegesmaci (#542) üzenetére


Macilaci457
őstag

hogy néz ki a tápcsatlakozó meglévő fele?

(#544) Jegesmaci válasza Macilaci457 (#543) üzenetére


Jegesmaci
csendes tag

Szia,
első ránézésre, mint a PS2 egér csati, csak négy lába van, a ''kulcs'' pöcök pedig alul, vízsintesen, a PS'2 csati alsó két érintkezőjének a helyén.
Szép napot!

[Szerkesztve]

(#545) Macilaci457 válasza Jegesmaci (#544) üzenetére


Macilaci457
őstag

Lehet, hogy van ilyen csatlakozóm, de nincs itt nálam.
Ezek a cuccok 5V és 12V feszt kérnek leggyakrabban. A másik kettő a föld, és nem biztos, hogy be van kötve mind a kettő, de ha a panelen össze van kötve, akkor a két föld már meg is van.
Ki kéne szerelni a vezérlőpanelt, hogy ki tudd sakkozni.
Nekem van egy nagyjából tönkrement keretem, nem tudom, hogy a tápja vagy az elektronika a hibás, minden esetre valami miatt nem megy. Ezen a 12 volt rögtön Kondiba megy, az 5 volt egy Da2308a is-be, ha van valami hasonlóság, akkor nyert ügyed van. Ha nincs, akkor is lehet még ha pl egy led-re megy az egyik láb, az ritkán lesz a 12V-os táp.
Most mennem kell, ha jutottál valamire, írd le.

(#546) Jegesmaci válasza Macilaci457 (#545) üzenetére


Jegesmaci
csendes tag

Sikerült kiméricskélni, mi hova megy. Ezután adtam neki tápot, de a rövidzárvédelem miatt el sem indult... Beteg az elektronika. Nem is kicsit, az 5 V-os ágban rendesen zárlat van, nem érdemes foglalkozni vele. Viszem vissza.
Segítségedet azért nagyon köszönöm!
Szép napot!

(#547) Macilaci457 válasza Jegesmaci (#546) üzenetére


Macilaci457
őstag

nincs mit

(#548) odani


odani
tag

Üdv!
Van egy Adaptec ACS-100-as külső 3,5-es rackem, benne egy 160-as Samsung. Rádugom a gépre (notebook, XP2 SP2, usb2.0), felismeri mint mass storage drive, az eszközkezelőben is ott van a lemezegységek között Samsung blabla USB device, de mégsem kap betűjelet, és sehogy nem tudok hozzáférni a rajta lévő tartalmakhoz.
Számitógép-kezelésnél sincs semmi. :F

Valakinek ötlete?

(#549) haxy27


haxy27
aktív tag

Engem az érdekelne hogy a 3,5'' usb 2 ide vezérlöre rá köthetek e 2 merevlemezt :F

mert eredetileg ugye csak egy nek van hely a kábelen de nem fix forrasztott igy le cserélhető elméletileg.

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#550) vipisti


vipisti
tag

üdv,

esata expresscardot tudna valaki ajánlani? (elsősorban hol és mennyi kérdések izgatnak...)

Gnothi seauton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.