Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) VVoid válasza Macilaci457 (#349) üzenetére


VVoid
aktív tag

Volt alkalmam kipróbálni havernál egy 320-as MyBook Premiumot. Már egy ideje gondolkodtam rajta, hogy kéne venni egyet. Kb. egy órát próbálgattam, íme a tapasztalatok:

+ meglepően kicsi, dizájnos, a szélén gumírozott, tehát egyáltalán nem csúszik
+ a szokásos sebességet hozza, 30-35 MB/s olvasás, 20-30 MB/s írás, a firewire csatolón kicsit gyorsabb, mint USB-n, de csak alig
+ ha bedugom az USB/FW csatlakozót, azonnal bekapcsol, biztonságos eltávolítás esetén pedig rögtön kikapcsol
+ a WinDLG progival USB-n keresztül ki tudja olvasni a SMARTját (FW-n keresztül azonban nem)
+ semmi hangja nincs (ellenben kicsit rezonál)

- bekapcsolásától számítva kb. egy óra alatt 60 fokra melegedett fel (a SMART szerint), és valóban jó forrónak tűnt, mindezt normál szobahőmérsékleten
- nem strapabíró műanyag, és rosszul is szellőzik

Tekintve, hogy egy 320-as vinyót 25k-ért beszerezhető, ez pedig 45k (ok, nem túl aktuális infók, de sokat nem változhatott a helyzet azóta), kicsit sokallom a +20k-t egy rosszul szellőző, vinyófőző gyenge műanyag házért. Ki van zárva, hogy ezt naponta, több órán keresztül lehessen használni ilyen melegedés mellett, hacsak nem szerkeszt rá az ember valami aktív hűtést.

Szóval, inkább egy becsületes külső mobil rack, jobban megéri, és ha firewire csatoló nem kell, akkor 10k-ért már minőségi cuccot lehet venni, megmarad +10k, rendesen szellőzik a vinyó, és cserébe lemondhatunk pár apró fícsörről, aminek sok hasznát amúgy sem lehet venni.

(#352) Toomi


Toomi
csendes tag

Hello!

Következő lenne a kérdésem,
Milyen külső racket vegyek ami:
-3,5''
-USB-n kapja a tápot, tehát nem kell neki külön 230V
-ALU házas
-óccsó :)

Másik, lehet a rackbe lévő vinyón több partíció is, működik rajt mind?

(#353) Honkydoo válasza Toomi (#352) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Én úgy tudom olyan 3,5-ös rack nincs, ami csak usb-ről kapja az áramot.

Amúgy nekem ezt a két típust ajánlották:
[link]
[link]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#354) Toomi válasza Honkydoo (#353) üzenetére


Toomi
csendes tag

Ez a DTK ez bejövős. majd megnézem hol lehet számomra elfogadható áron kapni

(#355) Toomi válasza Toomi (#354) üzenetére


Toomi
csendes tag

Ugye ennek a DTK-nak nem tul nagy a tapja?

(#356) GD


GD
őstag

létezik olyan verzió ami tud sata-t és pata-t is?

(#357) Honkydoo válasza Toomi (#355) üzenetére


Honkydoo
őstag

Én is ezt a DTK-t tervezem venni, sajnos nem láttam kibontva úgyhogy nem tudom. :F
Valaki esetleg?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#358) Toomi válasza Honkydoo (#357) üzenetére


Toomi
csendes tag

szerintem kibontva sem gyengébb a látvány, inkább az volna a kérdés hol lehet kapni olcsóért. Én eddig csak PCland.hu-n láttam

(#359) Honkydoo válasza Toomi (#358) üzenetére


Honkydoo
őstag

Találtam boltot:
[link]
[link]

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#360) Honkydoo válasza GD (#356) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hy!
Egyszerre mind kettőt? :D


[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#361) Toomi válasza Honkydoo (#359) üzenetére


Toomi
csendes tag

Marad a PCLand, és ott veszek bele vinyót is, vcomp-nál nagyon dárga a házhozszállítás. Viszont egyre jobban tetszik ez a DTK cucc :) Fizetésnap után már rendelem is :D

(#362) DLDKox


DLDKox
aktív tag

HI !

Ilyet láttatok már valahol Magyarországon? [link]
Mert szeretnék 1 ilyet de eddig sehol se találtam a közelben :(

Ha valakinek van infója, hogy honnan szerezhető be kérem ossza meg velem.

Thx

(#363) Honkydoo válasza Toomi (#361) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hi.

Tök jó. :)
Majd légyszi oszd meg velünk a tapasztalatodat.
Ja és ha van linuxod írd meg légyszi, hogy hogy megy rajta.

Üdv.
Honkydoo

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#364) Honkydoo válasza DLDKox (#362) üzenetére


Honkydoo
őstag

Erről nem, de láttam nem rég egy file server-es tesztet PH!-n: [link]

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#365) Macilaci457 válasza VVoid (#351) üzenetére


Macilaci457
őstag

Korrekt.
Én tulajdonképpen egy TDK USB alu ház paneljét használom csupaszon a Winchesteren.
Elég sokat megy. A tuti megoldás ez. Semmi ház, csak bumibakokon, hogy ne rezonáljon. Felrakom egy polcra, a zsinór elér a pc-ig, és kész. Jó ez a sok dizájn dolog, de én megvesznék tőle, ha valami ott zúgna az asztal közepén, csak mert szépen világít.

A Mybook télleg tetszett fényképeken. De ezt a megoldást nem cserélném le. :)

(#366) DLDKox válasza Honkydoo (#364) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Ez sem rossz csak lassú Gigabitest szeretnék mindenképpen. De azért köszi az infót.

(#367) Macilaci457 válasza DLDKox (#366) üzenetére


Macilaci457
őstag

eBay-t nézted? Vicces, mert épp egy fazon árulja őket, innen Magyarországról. :D

Kb 50.000.- Forintot kér érte.

(#368) DLDKox válasza Macilaci457 (#367) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Szia !

Nem néztem, de nem rossz ötlet.
Linket tudnál esteleg a Magyar eladóról. Hátha nem kell postázással vacakolni.
Mert nézegettem de csak USA eladókat találltam.

(#369) Macilaci457 válasza DLDKox (#368) üzenetére


Macilaci457
őstag

Egyszerűbb ha megkeresed. Több nevet is láttam. Advanced search-ben bökd be hogy EUROPE, vagy hogy elérhető legyen magyarországra. Akkor lejön.

[Szerkesztve]

(#370) DLDKox válasza Macilaci457 (#369) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Köszi, megatlálltam ;)

(#371) Secretive válasza Macilaci457 (#365) üzenetére


Secretive
aktív tag

Végülis igazad van...bár -mint korábban már írtam a témában- nekem is van külső tárolóm, de mivel sok a külsős adatmentésen is (4-6 vinyó szinkronban), egyszerűbb volt egy a képen látható eszközt beszereznem,mint ugyanennyi dobozt megvenni vagy 1-2-be állandóan ki-be rakosgatni. Ez azt hiszem egyelőre az ideális....SATA/IDE felületekhez azoknak, akik mindkettőre igényt tartanak és nem akarnak dobozolni.
[kép]
[kép]


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#372) Macilaci457 válasza Secretive (#371) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ügyes! :D

(#373) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Egy WD 320-as vinyóhoz (amit elvileg veszek karácsonyra) keresk egy firewire-s külső racket. Ezt találtam, amit meg is tudok szerezni, meg viszonylag olcsó is:
http://www.dtkcomputer.hu/newsite/details.php?cat=den&xid=4&itemid=350

De egy valami nem világos:
Ahogy néztem, ez nem sima firewire 400-as csati, hanem firewire 800.
Először is, jól látom én ezt?
Második: ez kompatibilis visszafele? Tehát a notin lévő mini firewire csatira, illetve az asztali gép normál firewire400 csatijára rá tudom dugni?

Harmadszor, esetleg ha valakinek van ilyen, vagy látott már, akkor legyen szíves leírni, hogy egyrészt milyen ez a rack, illetve mit adnak hozzá? Kébelek terén főleg.

Köszönöm szépen.

CsodaPOK

(#374) GD válasza Honkydoo (#360) üzenetére


GD
őstag

nem, külön, mikor melyikre szottyan kedv..

(#375) GD válasza Secretive (#371) üzenetére


GD
őstag

ezmiez? nekem is keeeeeellllll
sata + pata?

(#376) GD


GD
őstag

szóval, olyan megoldást keresek ami instant, nem kell reboot ha lehetséges (pl sata) de nem is kell kétfélét venni mert tudja a patát is.. írjatok mvi okosat..tnx

(#377) Boatesz


Boatesz
tag

Hali

Segitség kéne!!!

Telepiteni szeretném az XP-t külső mobilrackre (80GB maxtor 7200/8MB)

A telepitö felismeri, ....stb, felmásolja a fájlokat, majd újrainditja magát ahogy kell.
Bejön a betöltö csik, az két kört tesz majd KÉKHALÁL. (ezután kezdené elméletileg telepiteni + hardverfelismerés végezni)

Azt írja ha elöször látom a hibát, inditsam újra.......
Ha már találkoztam vele akkor: akkor távolitsam el az új hardvereket v. virusirtás v. scandisk futtatás......

[link]

Rengeteg megoldást probáltam, jumper. másik vinyoval, többi hdd eltávolitás....

Aztán mobilrackböl kivettem és visszaraktam a gépbe ugy elsöre sikerült a telepités.
Aztán kivettem, visza a mobilrackba de az elsö bebootolás közben is ezt a hibát dobta ki.

Valaki tud erre megoldást?

Elöre is köszi.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#378) Macilaci457 válasza Boatesz (#377) üzenetére


Macilaci457
őstag

Megoldást nem tudok, de kiváncsi lennék, hogy SP1 vagy SP2, esetlen análküli-e a telepítőd.
Miután az SP1- előtt nincs még USB 2.0 támogatás sem, én a frissítések hiányára gyanakodnék először, hogy ha nem új telepítőd van.

[Szerkesztve]

(#379) Boatesz


Boatesz
tag

Probáltam már sima windows -al, SP1-el, SP2-vel ugyanez a szitu. A bioszom a legfrissebb GIGABYTE GA-965P-DS4 alaplap F6 bios, és ki is lehet választani persze hogy külsö meghajtóról boot-oljon (USB-HDD).

(#380) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

usbs külső rackel mi az elérhető max sebesség?

vmit tudnátok ajánlani emberi árban ami minnél gyorsabb? Ésha lehet nelegyen benne venti bár gondolom ez kizárt. :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#381) Honkydoo válasza Dare2Live (#380) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Én ezt a típust fogom megvenni: [link]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#382) Toomi válasza Honkydoo (#381) üzenetére


Toomi
csendes tag

Enyémet kedden hozzák bibííí :p :)

(#383) Honkydoo válasza Toomi (#382) üzenetére


Honkydoo
őstag

:P ;)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#384) ballakornel


ballakornel
csendes tag

helló,
én is szeretnék venni egy külső usb racket, de nem egészen vagyok tisztában ezeknek a tápellátásával. nincs szükségem komoly rackre, csak addig menne, amíg le/felmásolom, ami kell, meg néha hurcolnám magammal.

ezt néztem:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=26853&cat=484&page=1

és nem igazán értem ezt a mondatot:
''Tápellátás: beépített adapter''

van olyan 3.5ös rack, amibe bedugja az ember az usb-t mellé a 220at, és kész, belül leveszi 12V-ra; vagy mindegyikhez kell egy külső adapter? mi ez a beépített adapter??? elírás, vagy tényleg van ilyen?
(azt tudom, hogy a laptopvinyók 2usb-ről elmennek, de nem akarok laptopvinyóra költeni, annyit nem használnám)

(#385) S.Feri


S.Feri
őstag

A notihoz vettem én is külső rackeket, kettőt is, az egyik sata-usb, a másik sat és ide-usb, szuperul muzsikálnak, szép feketék és semmi gond velük, pedig non stop mennek szinte..
[link]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#386) ANT válasza Dare2Live (#380) üzenetére


ANT
őstag

Nálam: olvasás vinyóról 25,7 MB/s, írás vinyóra 22,5 MB/s. A vinyó egy Samsung SP2514N. Amúgy miért ne legyen benne venti? Úgy jobb a hűtése.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#387) Macilaci457 válasza ballakornel (#384) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hát látod, abból amit edigitalék kírtak, sokra nem lehet menni, hívd fel őket hogy milyen kábel van hozzá, vagy kérdezz rá.

Amúgy igen, létezik olyan külső rack, amihez nincs külön az adapter, és 230V-ot kell beledugni. Tehát lehet ez is olyan.

(#388) Toomi válasza Honkydoo (#383) üzenetére


Toomi
csendes tag

http://toomi.extra.hu/index.php?path=rack/ DTK rack

(#389) HackR


HackR
tag

Sziasztok!
Létezik trükkös mobil rack ami olcsó? Ez alatt azt értem, hogy tényleg notiról használható, azaz, pl Firewire porton küldi az adatot és USB 2.0-ról az áramot szedi...van ilyen? :))

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#390) HackR


HackR
tag

Nem létezik olyan aminek nem kell külső táp? Nagyon Földöntúlit kérdeztem? :)

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#391) VVoid válasza HackR (#390) üzenetére


VVoid
aktív tag

Attól függ, milyen vinyót akarsz beletenni. A 3,5''-ös vinyóknak nagyobb az áramfelvételük, mint amit az USB tud biztosítani. Ha 2,5''-öst szeretnél használni, az jó eséllyel elmegy egy USB csatolóval is.

(#392) HackR válasza VVoid (#391) üzenetére


HackR
tag

3,5-ösre gondoltam. :( Ugye a Firewire is lead kis áramot + 1 USB 2.0-val megspékelve sem elég a 3,5-ösnek?

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#393) VVoid válasza HackR (#392) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szerintem nem, de majd valaki okosabb megmondja.

(#394) kutyman


kutyman
aktív tag

Help !
Nemrég vettem egy külső 3,5'' usb 2.0-ás Pata+Sata mobil rack-et.
Ha sima file-kat másolok ebben a rack-ben levő vinyóra, minden oke, de ha
darabolt ''rar'' -okat, akkor nem tudom kicsomagolni, mert mindig ''crc'' hibát ír ki
Köszi, ha valaki segít

(#395) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok barátok!

tanácsra lenne szükségem.

van egy NYÁK-om, USB 2 -es IDE/SATA csatolós külső RACK ba való, de nekem csak a nyák van.

működik, kipróbáltam, de mivel csak a NYÁK, ezért a rádugott HDD nek kell külön áram, és a nyáknak is kell, amin kisfloppy-villany stecker van, szóval értitek, egy kinyitott házú számítógéphez rá lehet csatlakoztatni, de kívülről, jó USB mobil rack módjára nem lehet, mert valahogy a villanyt meg kell oldanom.

erre kéne valami tipp, hogy ha azt akarom, hogy csak odamegyek egy win XP-s géphez ,és csak az USB re akarom rádugni, meg persze 220 V konnektor van a környéken, akkor ezt hogy oldjam meg? csak nem mindig egy kibelezett AT vagy ATX tápot vigyek magammal ? :)))))

ahogy látom, magán a kicsi nyákon tápáram leágazás nincs, csak az IDE /sata csati, meg a kisfloppy-áram csati.

tenácsokat megköszönöm. üdv!


[link]

(itt meg pentium 4 gépek eladók)

[Szerkesztve]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#396) Macilaci457 válasza martin555 (#395) üzenetére


Macilaci457
őstag

P4 reklám helyett inkább tettél volna fel képet a kütyüről, így nem egészen tiszta a dolog.
Most akkor kisfloppy-s tápcsatival kap áramot a panel, és a winyó is? Vagy a vinyónak kell még más is?

A helyzet az, hogy ezek a megoldások 12V és 5V tápigényűek. Tehát a HDD rackeknek a tápja lead 12 és 5V-ot is. Ami röviden azt jelenti, hogy vagy szerzel egy mobilrack tápot, lehetőleg az anya csatlakozójával együtt, mert az szívás lehet, vagy építesz hozzá két darab tápot, vagy viszel magaddal egy AT-s tápegységet. :)

A tápot én így elsőre egy 12V-os halogén izzókhoz való elektronikus tápegységgel oldanám meg, meg egy leágaztatott 5V-os feszültségstabilizátoros résszel.

Akárhogy is nézem, nem 200 forintos tétel, és munka is van vele.
A döntés a tiéd.

(#397) Honkydoo válasza Toomi (#388) üzenetére


Honkydoo
őstag

Jók a képek :)
Vélemény a kütyüről?
Linux alatt megy?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#398) martin555 válasza Macilaci457 (#396) üzenetére


martin555
aktív tag

szia!

kisfloppys táppal kap a kis nyákocska tápot, és mivel a kisfloppy tápdugó meg az IDE (molex) csatiról ágazik le azt meg a vinyóba dugom. vinyó tápleágazás nincs a nyákról.

holnap beteszek egy képet.

a halogén izzós tipp az pl szuper, meg is köszönöm igy elsőre. mégsem akarok tápot cipelgetni.

na addig is üdv, még1x kössz.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#399) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

hi! sajnos nagy problémám van, van egy usb-s mobil rack-em beletettem egy 20 gigás winyót és nem ismeri fel a xp. azt írja ki (hardwer hozzáadásánál is) a telepítés nem sikerült, mert nem volt megadva funkció-illesztőprogram az eszközpéldányhoz.
most ilyenkor mit csináljak? a winyó működik, kiszedtem és simán rákötöttem, de a usb-s mobilrekben nem :( :(
(egyáltalán jó topicba írtam? )

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#400) Macilaci457 válasza SunBreeze (#399) üzenetére


Macilaci457
őstag

Topic jó (ha 3,5''-os winyóról van szó), de az infó kevés. Milyen oprendszer, milyen service-pack? Mire volt jumperelve a winyó? gyanítom IDE-s a winyó és a ház is....
Más vinyóval megy-e a mobile-rack?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.