Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) veze válasza <MZ/X> (#1450) üzenetére


veze
őstag

azt hiszem lassan kezdem érteni, mire is gondolsz..
"ami nyilvánvalóan külső áramforássról, működik, de csak egy kis "transzformátor" volt rajta."
Ez van a konnektorba dugva közvetlen, és nem a "madzag közepén van" ez a "pukli" :)
Nos Nekem sharkoon van 3 féle de mindnek olyan a külsö áramforrása, amit elsőként fogalmaztál meg.
Tehát a kis "transzformátor" közvetlen a dugaljba van dugva, abból jön ki a vezeték ami a külső házba van dugva. és nincs már a vezetéken semmilyen átalakító.

(#1452) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Csak hogy biztosra menjünk, erre gondoltam a téglalap alakú dolog alatt, ilyennel nem szeretnék vesződni. Amúgy a Sharkoon házak ugye korlátlan méretig kezelik a vinyókat?

Original's never fit - Socket 370

(#1453) veze válasza <MZ/X> (#1452) üzenetére


veze
őstag

a nálam lévő sharkoon külső házaknak ilyen tápegysége van.
Ezt dugom a 220-ba aztán már csak a vezeték van, semmi más.
Tehát NEM olyan amit linkeltél.
tudomásom szerin 2 TB-ig biztos kezelik a vinyókat, afölött meg nem tudom
( nekem másfeles van benne)

(#1454) Jymboo válasza ruti (#1446) üzenetére


Jymboo
csendes tag

Köszönöm szépen a helpet! ;)

(#1455) <MZ/X> válasza veze (#1453) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Köszönöm szépen, igy nyugodt szivvel veszem meg. :R

Original's never fit - Socket 370

(#1456) tomp


tomp
félisten

Keresgélek külső racket, vagy dokkolót. Sharkoon-t néztem eddig.
Nincs olyan, amin esetlen LAN is van? 3usb van a laptopon.
1 a mobilnet, 1 a néha üzemelő egér.
Illetve ha eddig fektetve ment a merevlemez, nem árt neki ha állítva(csatlakozással lefele) üzemel tovább?

(#1457) veze válasza tomp (#1456) üzenetére


veze
őstag

én forgattam már lemezt összevissza.. fektetve volt aztán oldalt most a végén áll..:)
semmi baja
szerintem sokkal fontosabb az hogy működés közben ne érje semmi mechanikus hatás.
még olyan se hogy mellette egy tintasugaras nyomtató rángassa működés közben a fejet ide oda hirtelen..
tők nyugalomban legyen
én erre figyelek. még a hőmérséklete se érdekel 48-50 fokig.
és 10 év alatt egy vinyom se döglött meg (biztos szerencsém volt..)

szerk: nekem van sharkoon dokkoló is, külső ház is, e-satásak, és nekem nagyon beváltak

[ Szerkesztve ]

(#1458) daniel2121


daniel2121
senior tag

Vettem egy Tiveco mobilracket és az van vele hogy ha összekötöm az asztali gépemmel lefagy a gép. Az az érdekes, hogy a laptopommal nincs ilyen gond. Mindkettőn XP van. Mi lehet a probléma?

(#1459) junpet


junpet
tag

Nemtudom, mennyire vag ide a kerdesem, elnezest ha nem. Van egy 1 TB-s barkacsolt kulso winyom, es az lenne a kerdesem, hogy van e olyan program, amivel el lehetne menteni, hogy milyen mappak talalhatoak rajta, es benne milyen fajlok. Tehat barmikor meg tudnam nezni, hogy rajta van e egy bizonyos fajl, es nem kellene allandoan dugdosni ki-be. Ha lehetne vmi grafikus megoldas kellene, hogy zarni nyitni tudjam a mappakat, mint ahogy TC-be latom. Koszi a valaszt!

(#1460) xlife11


xlife11
senior tag

Üdv!Az lenne a nagy helyzet, hogy van egy feleslegessé vált 3,5ös Samsung IDE vinyóm, és az lenne maga a kérdés, hogy: át lehet ezt alakítani külső vinyóvá?És ha igen, hogy?Előre is köszönöm a választ! :K

(#1461) veze válasza xlife11 (#1460) üzenetére


veze
őstag

vásárolsz egy USB-s pata külső házat és kész is
érdemes a használtak között is szétnézned.
itt meg új is van
azt azért érdemes megnézni fémből legyen, bármilyet is veszel
lehetőleg passzív legyen, mert a kis venti előbb utóbb ( de előbb) ugyis csak síkitó zajforrás lesz

(#1462) xlife11 válasza veze (#1461) üzenetére


xlife11
senior tag

Köszönöm a gyors választ, hamarosan megrendelem, aztán majd megírom milyenre sikeredett.:)

(#1463) Voice24


Voice24
őstag

Erről valakinek van tapasztalata vagy véleménye?

König CMP-MOBSTOR22 3.5" IDE USB2.0 merevlemez ház

Van egy felesleges 80 gigás IDE vinyóm, tévéhez szeretném csatlakoztatni.

(#1464) tomp


tomp
félisten

Kinéztem egy külső racket.
ezt
Mi a véleményetek? 3.0-s usb van a laptopon, így jobban szeretnék ilyet venni.
Ez a bluechip mennyire jó üzlet?

(#1465) ruti válasza tomp (#1464) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

ez ugye nem rack, hanem dokkoló
a kettő közötti előny-hátrányokat itt a topicban megtalálod
a bluechip nem rosszabb, mint bármelyik társa, csak elég drága általában,
a mostani elszállt Ft miatt nem vagyok naprakész árakban, de én laptop mellé iztosan rack-et vennék, nem dokkolót

önmagában ez a sharkoon ötletes, tetszetős cucc, emeletezhető, nekem bejön
párezerrel olcsóbban kapsz jó gyártótól rack-et, azügyben is találsz ajánlásokat visszaolvasva

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1466) veze válasza tomp (#1464) üzenetére


veze
őstag

itt olcsóbban megkapod ezt is, meg találsz mg álló rack et is

(#1467) tomp válasza ruti (#1465) üzenetére


tomp
félisten

A laptop asztali gépnek lett véve. :) Azaz nem hurcolásznám sokszor. Évente max 2-3.
Fekvőt akarok és csak ezt találtam.
Legyen fekvő és usb 3.0-s.

veze
áá kösz :R

(#1468) veze válasza tomp (#1467) üzenetére


veze
őstag

én ettől az e-bolttól amit linkeltem már avgy 8 féle dolgot vettem és mindig korrektek voltak, vásárlás után a vásárol termékek a regisztralt lapodon ott maradnak, elöjön egy "garancia" fül is ahol ha valami gondod van jelezheted stb. ja és ez az egy bolt ide nekem( szeged) ingyen lehozza pick-pack pontba.. ez se mellékes. volt mikor 650 tételt vásároltam , azt is lehozták ingyen.
máshol is lett volna ugyanaz 620Ft-é is, de kértek volna 1300 szállítsi díjat..
vásárlás után ( összeg után) valami kis bónusz is jár, amit levásárolhat legközelebb. nem nagy tételek, 50-100-200 Ft

(#1469) tomp válasza veze (#1468) üzenetére


tomp
félisten

Akkor vagy még ma, vagy a jövőhéten megrendelem a fekvő dokkolót.
Nem kell szállítás, elugrom érte bkv-val. :)

(#1470) tomp válasza veze (#1466) üzenetére


tomp
félisten

Máig vártam. Most rendeltem meg. Még olcsóbb lett. :C

(#1471) mzprox


mzprox
tag

USB 2.0-ás racket bedughatok a laptopom USB 3.0-ás slot-jába? gondolom igen, de azért megkérdezem biztos ami biztos :). az usb 2-es rackek/átalakítók sokkal olcsóbbak én pedig csak tirkán használnám.

Néztem sima átalakítókat is, ezek mennyire ajánlottak? (ráköthető sata, ide, 2,5 , 3,5, 5"25 stb) van hozzájuk táp és usb-re mennek ki. 4k körül lenne egy ilyen.

(#1472) tomp válasza mzprox (#1471) üzenetére


tomp
félisten

Nyugodtan bedughatod.
Nekem most a mobilstick van az usb 3.0-ban :)

(#1473) tomp


tomp
félisten

Átvettem a Sharkoon QuikDeck Pro-t. :C
Valahogy be lehet állítani, hogy kiírja a HDSentinel az állapotát? :F

(#1474) tomp


tomp
félisten

Ha nem használom, 1perc után leállítja a vinyót.
Hogy lehet ezt kikapcsolni? :W

(#1475) tomp


tomp
félisten

Nagyon aktív vagyok. Utólag is bocsánat! :)
Bekapcsoltam a gyorsítótárat+kikapcsoltam a windows usb szelektív felfüggesztését és most nem áll le. :C
Csináltam egy aida sebesség tesztet.
katt
Ugyan ennyi volt sata2 csatin asztali házban.
Jó ez az USB 3.0 :K

(#1476) tomp


tomp
félisten

Amit fentebb írtam nem vált be. Ugyan úgy leáll.
Viszont a HDSentinel segítségével megoldható. Be kell kapcsolni a lemezek leállásának megakadályozása opciót. Fél percenként egy üres parancsot küld a lemeznek a program.
Még jó, hogy van megoldás. Az elején kb 20x állt le 1óra alatt. :W
Ennek a dokkolónak bitang vastag usb kábele van. Majdnem olyan vastag mint egy asztali gép tápkábele. :DDD

Akinek kell egy "dizájnos" dokkoló, annak ajánlom.
Sharkoon SATA QuickDeck Pro :C

(#1477) Voice24


Voice24
őstag

Nemrég megvettem egy Wintech márkájú IDE-s külső racket.
Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban: létezik olyan, hogy nem egyforma méretűek a vinyók? A hosszukra értem. Ugyanis megdöbbenve tapasztaltam összeszerelésnél, hogy a régi Maxtor vinyóm nem akar beleférni a hossza miatt. A tápos (szűkebb, fehér színű) csatlakozó hátlapját le kellett szednem, a csatlakozó sarkaiból pedig késsel le kellett faragnom, hogy valahogy bele tudjam erőszakolni a helyére a vinyót. Normális ez? Mert szerintem nem. Amúgy működik szépen a rack, csak furcsa ez a beleerőszakolás. Végülis nem sokról, kb. 2-3 mm-ről volt szó, de az pont elég volt ahhoz, hogy ne lehessen simán beletenni a helyére.

(#1478) Atisom1


Atisom1
csendes tag

Sziasztok !Olyan kérdésem lenne hogy miért nem látja az asztali usb-s dvd lejátszó a mobil rack-et?Előre is kösönöm a választ!

(#1479) veze válasza Atisom1 (#1478) üzenetére


veze
őstag

ez így olyan kevés..
pl...
Eddig látta? más látja a mobilrack-et, mondjuk egy gép?
a dvd lejátszó más usb-s eszközt lát, csak ezt nem?

(#1480) Atisom1 válasza veze (#1479) üzenetére


Atisom1
csendes tag

Szia veze!Ma vettem a racket góndoltam ki probálom az asztali dvd lejátszón rá dugtam az usbre felismerte de a fílmeket nem jelenítette meg

(#1481) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Lenne egy kis problémám légyszi help!! Vettem egy külső lcpower 2.5-es usb 3 racket és beleraktam egy wd black 750-es laptop winchit! Másolás közben megszakad egy idő után és kiírja hogy megszakadt a kapcsolat és le is kapcsolja a winchestert vagy valami stand by módban van mert egy zöld led világít de a rendszer nem látja. Laptopról menne egy dell n5110-ről. Nem tudom mi lehet a probléma?? Köszönöm!! Üdv!! Ja még annyit hogy y kábel van hozzá. De csak az usb3-részét szoktam bedugni. Mindenképp kell hozzá a másik csati is?? Mindegy hogy a másikat usb3 vagy 2 -be dugom??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1482) veze válasza Atisom1 (#1480) üzenetére


veze
őstag

Ezek szerint előtte gépre dugtad és másoltál rá, és az kezelte.
milyen fájlrendszer van rajta? ntfs vagy FAT32?
ha ntfs, akkor azt támogatja e a lejátszó?
probáld ki fat32-re formázva akkor
A lejátszóba más USB eszközöket próbáltál e már?

(#1483) Atisom1 válasza veze (#1482) üzenetére


Atisom1
csendes tag

Köszönöm a választ kipróbálom és beszámolok mire jutottam!

(#1484) Atisom1 válasza veze (#1482) üzenetére


Atisom1
csendes tag

Csak exfat lehetőség van.

(#1485) veze válasza Atisom1 (#1484) üzenetére


veze
őstag

olyan nincs... hogy FAT32-re ne lehessen leformázni egy vinyót.. mivel probáltad?
winxp vagy win 7 is simán megcsinalja de ubuntu is, vagy egy g-parted live cd vel is megtudod..

(#1486) Atisom1 válasza Atisom1 (#1484) üzenetére


Atisom1
csendes tag

win7

(#1487) veze válasza Atisom1 (#1486) üzenetére


veze
őstag

g-parted
letöltöd a live usb -t és ezzel: unetbootin kiírod pendrivra
vagy a live cd- isot és kiirod egy cd-re
ezzel tuti meg tudod csinalni (bootoláskor amikor a nyelvet kéri ird be hogy 13 és magyarul fog tudni

(#1488) Atisom1 válasza veze (#1487) üzenetére


Atisom1
csendes tag

Sikerűlt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#1489) veze válasza Atisom1 (#1488) üzenetére


veze
őstag

és akkor most fat32-vel látja a lejátszó is?
és a g-parted jól jön még máskor is, én csak ezt használom ha particionalni kell

[ Szerkesztve ]

(#1490) Atisom1 válasza veze (#1489) üzenetére


Atisom1
csendes tag

Igen tökéletesen megy nagyon köszönöm neked a segítséget!!!!!!!!!!!

(#1491) Voice24


Voice24
őstag

Esetleg az én kérdésemre valaki?...

(#1492) veze válasza Voice24 (#1477) üzenetére


veze
őstag

én eddig csak olyannal találkoztam, hogy a csatlakozót nem lehetett olyan "mélyen" bele tolni (pata vinyó volt) emiatt jobban kiállt belőle..
Na meg egy másik, nagyonkezdő régi történet, amikor a molex csatlakozó nem akart belemenni.. mint később kiderült azért mert fordítva próbáltam.
De nekem azért csak sikerült.. pukkant is egyet a panelja aztán bekapcsoláskor :D

(#1493) Ozirisz666


Ozirisz666
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Kicsit több mint 2 éve vettem egy Samsung 1TB-s SATÁs vinyót, meg hozzá egy USB-s racket.Tegnap viszont minden előjel nélkül "haldokolni" kezdett a rackem, azaz vagy nem jelezte a rendszer felé a winyót, vagy pár perc (2-10) után eltűnt a win elől.
Áramellátással nincs gond, mert még ilyenkor is pörgeti a winyót, USB kábelt is cseréltem, másik USB portra dugva is próbáltam, de ezt a hibajelenséget produkálja akkor is.
Winyó kivétele, visszarakása megvolt, a rack elektronikáján nem láttam látványos sérülést, "felpúposodott" kondit, stb.
Rendszerrel sem valószínű hogy gond legyen, mert WinXP SP2-vel és WinServer2003 RC2 SP1-el is rossz. Előtte viszont 2évig működött.
Mivel laptopról [Dell D600] van szó, a vinyó belső bekötése nem lehetséges.
Valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba forrása, hogy lehet orvosolni, bármi ötlet, elképzelés?
Ilyen rack
Köszönöm előre is a segítségeteket!
Ozirisz / Szilveszter

(#1494) veze válasza Ozirisz666 (#1493) üzenetére


veze
őstag

nem akarlak elkeseríteni....
de ugyanilyen rackom kettő is megdöglött. és eddig se húzta mint nálad.
sőt olyan is volt közöttük hogy mikor hazavittem már akkor se volt jó.. ugyanezt produkálta...
javaslom próbáld ki valakinél a vinyót ha már Te nem tudod
tegye be egy gépbe, és ha ott jó, akkor egy másik ház...
szerintem a házad sz@r...ennyi negatív tapasztalat vután...

(#1495) Ozirisz666 válasza veze (#1494) üzenetére


Ozirisz666
csendes tag

A vinyó működik, jobbhíján abban a pár percben amíg a rack megy mentek át a notira minden fontosat, csak olvasom a rackes vinyót, írni nem, legkevésbé hiányzik rá egy fájlrendszerhiba.
Én is a rackre gyanakodtam, ha pedig Nálad is ugyanezt produkálta... Kicsi az esélye hogy véletlen egybeesés legyen...
Fizu után mindenesetre megyek új racket venni.
Milyet javasolsz ami megízható és sokáig húzza? Nálad mi vált be?

(#1496) veze válasza Ozirisz666 (#1495) üzenetére


veze
őstag

én sharkoon párti vagyok.. nem a legdrágább árkategoria, bár most minden drágább... :(
ilyen külsö házam van, az enyém e-satas, a csak usb-s olcsobb.. kn másfél éves én 24/7-ben megy azóta nas mellett, green vinyó 40 fok benne, tiszta fém, patent, normális munka
ma már van usb 3.0 -ás is és esatas + usb 2.0 ás, usb 2.0
van sharkoon dokkolom is az is kifogastalan
szerintem ezekben nem csalodsz

(#1497) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok

Erről külső rackről mia véleményetek?

1-2Tb vinyóval szeretném használni.
Nem folyamatos használat főleg adat tárolás filmnézés,program telepítés róla.
Köszi

(#1498) ruti válasza rayman2006 (#1497) üzenetére


ruti
Közösségépítő

jó lenne látni, hogy az adapterbe milyen tápkábel megy bele

az "Aluminum Alloy" pedig biztosan jól hűt ;]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1499) rayman2006 válasza ruti (#1498) üzenetére


rayman2006
tag

Hello

Mi az hogy milyen táp kábel?
Az befolyásol valamit?
Sima táp kábele van mint számítógép táphoz van..
Akkor jó ez rack?
Köszi
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1500) ruti válasza rayman2006 (#1499) üzenetére


ruti
Közösségépítő

semmi, ha tudod, hogy a nálunk is használt PC tápkábel megy bele, akkor OK

mert a fotókon pont ez a részlet nem látszik, csak ezt jeleztem,
nehogy ne találj hozzá itthon kábelt, mert az nem tartozéka.

Hogy jó-e, azt majd Te megírod ide a Topicba! ;) Nem hiszem, hogy valaki itt látott már ilyet.

üdv.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.