Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) lazydog válasza 4d (#600) üzenetére


lazydog
addikt

Ez nem pont ugyanaz. :D
Úgy tűnik az RX-3SB-LEB1-GP rack-en nincs eSATA csatlakozó.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#602) m4rc! válasza lazydog (#601) üzenetére


m4rc!
őstag

Akkor RX-3SB-LEB1-LE-t kell vennem, nem GP-t, kár hogy az nincs az ipon-ban.., honnan tudod, h a GP-n nincs e-sata?
Sőt, LE-s verziót nem is látok sehol.

We are analog players in a digital world

(#603) m4rc!


m4rc!
őstag

Meg akkor még ittvan az X-Craft 360 is, lehet ez lenne a legjobb választás, de erről is össze-vissza vannak az infók:

CoolerMaster hivatalos site:

1. Supports 3.5" SATA Hard Disk Drives
2. Revolutionary Tool-free mechanism 10 seconds installation
3. NSS (Non-Scratch SATA) connector support hot-swap function up to 50,000 times
4. Plug & Play and Hot-swap capability
5. Transfer rate up to 480Mbps with USB 2.0 or 12Mbps with USB 1.1; 1.5Gbps or 3.0Gbps with SATA
6. Supports data transfer rates up to 1.5G bits/sec or 3.0G bits/sec SATA hard disk

iPON!:

HDD méret: 2.5" HDD
Csatlakozók: USB 1.1/2.0 ; Serial ATA & USB1.1/2.0
Adatátviteli sebesség: 480 Mbps high speed, 12 Mbps full speed USB operation

Most kinek lehet hinni, de az a baj, hogy a 350-es sorozat is ugyanígy össze-visszasában van :(

We are analog players in a digital world

(#604) alitak


alitak
senior tag

Nemrég vettem egy WD Essential 250GB-os külső hdd-t. Elméletileg XP felismeri automatikusan. Eddig jó is volt minden, de a mai win reinstall után már azt mondja, hogy ismeretlen eszközt talál. Driver nincs hozzá, merthogy XP alá nem kell. A notim is ma esett át reinstallon, az viszont gond nélkül felismeri. 5let a probléma megoldására?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#605) lazydog válasza alitak (#604) üzenetére


lazydog
addikt

Valami driver problémád lehet. Más USB eszközt felismer a lapod?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#606) alitak válasza lazydog (#605) üzenetére


alitak
senior tag

A notin megy. Az asztali PC-vel van gond. Viszont más USB-s eszköz gond nélkül megy, míg az USB-s HDD más gépen nem ad hibát.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#607) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Fujitsu-Siemens XL-E 500 GB
Szerintetek megéri ennyiért? 31.990-ért...
[link]

Ebből ki lehet szedni a vinyót és belső winyóként is használható lenne? Vajon SATA-s?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#608) 4d válasza m4rc! (#603) üzenetére


4d
aktív tag

sztem a legjobb ha személyesen megnézed náluk vagy esetleg felhívod őket. :F

(#609) m4rc! válasza 4d (#608) üzenetére


m4rc!
őstag

Írtam nekik mailt, ezexerint az X-Craft 360-ba 3,5"-es vinyó megy, viszont a RX-3SB-LEB1-GP-en nincs e-sata.. :(

We are analog players in a digital world

(#610) m4rc!


m4rc!
őstag

Francért nincs ilyen RX-3SB-LE sehol :((( :o Mind1, azért írtam az iPON!-nak hátha tudnak szerezni, de nem fűzök hozzá sok reményt... :O a 360-as verzió meg nem teccik.. :(

We are analog players in a digital world

(#611) jodován


jodován
tag

Üdv!

Ilyenből is mindenképpen olyan kellene, aminek nem kell 220-as konektor, útközben is szeretném használni leptoppal. Nincs vmi más a 2 usb-n kívül notiról való táplálásra, esetleg e-sata-s kivitelben v. vmilyen akksis megoldás? Ami mondjuk szivargyújtóról is tölthető?

Köszi!

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#612) lazydog válasza jodován (#611) üzenetére


lazydog
addikt

Táp nélkül, illetve a SATA csatlakozó 5 V-járól nem működhet 3,5"-os vinyó.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#613) jodován válasza lazydog (#612) üzenetére


jodován
tag

Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam.

Nem szeretném táp nélkül működtetni a 3,5"-s hdd-t. Sőt, még csak a SATA 5 V-járól sem. Csak a 220-as hálózattól függetlenül, noti mellett.

Erre keresek vmi külső rack-es megoldást. Legyen az 3,5"-s vagy 5,25"-s, USB-s, FireWire-s vagy e-SATA-s.

Úgy tudom, csak noti hdd-nél működik a 2. USB-ről való táplálás, mert a 3,5"-snek több nafta kell.

Gondoltam, hátha tud vki akksis vagy vhogy notiról táplálható külső 3,5"-s vagy 5,25"-s rack-et. Hátha. Nem találkoztam még ilyennel, nem is tudom hogyan keressek. Talán más találkozott.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#614) lazydog válasza jodován (#613) üzenetére


lazydog
addikt

A 3,5"-es és 5,25"-ös háttértáraknak nemcsak több "nafta", hanem az 5V mellett 12V feszültségre is szükségük van.
Ezért akkumulátorról (szivargyújtóról) való üzemeltetésük feszültségátalakító, leginkább egy 12V/230V-ot előállító tápegység segítségével oldható meg. Kapható ilyen cucc, legutóbb a "nem hülyék boltjában" láttam hasonlót. ;)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#615) jodován


jodován
tag

Akkor semmi megoldás nincs, h. 3,5" hdd-t használjak 220as hálózat nélkül notival? :O :O :O

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#616) lazydog válasza jodován (#615) üzenetére


lazydog
addikt

De van, az amit leírtam. Akkumulátorról működő feszültségátalakító (tranzverter).
Más kérdés, hogy nem éri meg.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#617) jodován válasza lazydog (#616) üzenetére


jodován
tag

Autós aksira gondolsz, szivargyújtós megoldással?

Van egy hordozható, kijelző nélküli DVD lejátszóm, ami usb-s külső DVD olvasó is, és aksi is van hozzá. A hálózati tápja 12V-t ad neki, de az aksia egy 7,4V 2200mAh-s Li-Ion. Mondjuk el tudom képzelni, h. pl. csak 5V kell neki és így van megoldva. De vmi ilyesmire gondoltam pl. Vagy hogy vhogy a notiról kap delejt, és átalakítja magának. Nem szivargyújtó közeli megoldás kéne.

Nagyon köszi!

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#618) lazydog válasza jodován (#617) üzenetére


lazydog
addikt

#611
vmilyen akksis megoldás? Ami mondjuk szivargyújtóról is tölthető?

Te gondolkodtál verda, illetve "szivargyujtó közeli" megoldásban.
Egyébként teljesen logikusan. A laptop-ok, USB csatlakozói még a 2,5"-os külső vinyók tápellátására sem alkalmasak, mert nem adnak le elegendő áramot..

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#619) jlaszlo2


jlaszlo2
csendes tag

Sziasztok,

előrebocsátom, hogy nem vagyok számítógépguru...

Szóval a következő a nagy gondom. Van egy samsung sata2-es (320 gb) 3,5"-os winchesterem.(asztali gépbe való).

Namost a kérdésem az lenne, hogy ezt be lehet-e tenni ezt egy külső rackba, amit majd USB-én keresztül rádugnék laptopra?

Tehát van olyan mobil rack amibe csak egyszerüen be kell tenni ezt a winchestert és rákötni a laptopra?
(Hűtés kell, ezekbe a mobil rackekbe -gondolom- van hűtés..?)
A mobil racket mindig olyan helyen használnám ahol van 220V.

Ha ez mind megoldható, akkor az is szempont lenne hogy az usb-én cstlakoztatni tudjam akár egy pIII-as notbookhoz, akár egy újabb Hp notebookhoz( bár az logikusnak tűnik, hogy usb-én keresztül mindegy milyen gépre csatlakoztatom. lehet felesleges ez a kérdés :B )

Üdv
Laci

(#620) vipisti válasza jlaszlo2 (#619) üzenetére


vipisti
tag

1) Persze, bármelyik boltban érdeklődhetsz 3,5" SATA külső rack után. Csatolója lehet USB, firewire, eSATA.
2) Jobb, ha nincs venti (csak jól szellőzzön)
3) Táp kelleni fog hozzá.

Ha van firewire port is a PIII-ason, akkor USB-s helyett inkább olyat szerezz.

[ Szerkesztve ]

Gnothi seauton.

(#621) jodován


jodován
tag

A firewire specifikációi szerint képes lenne annyi áramerősség és feszültség átvitelére, amennyi egy 3,5"-os hdd-nek kell. csak a szabvány rugalmasságot is biztosít, és nem valószínű, h. egy mobil pc firewire portja képes rá. Kérdés, egy pcmcia kártyás firewire hogy áll ezzel a dologgal. És van-e ilyen firewire külső doboz, ami képes rá.

Ez a helyzet. :F

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#622) Bishop24


Bishop24
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.Van egy sata-s 40 gb-os vinyóm és ahoz szeretnék külső racket venni.Cak épp megfelelőt megfelelő áron nem találok sehol.A legtöbb ami jó árban van ide csatolású.Tudnátok ajánlani nekem egy olyan racket ami satás vinyóhoz jó és usb csatolású és még az ára se túl magas?Mondjuk 10 e alatt mert ha annál drágább akkor jobban megéri egy komplett külső vinyót vennem mondjuk egy 250 gigásat, ami usb csatolású.

(#623) Bishop24


Bishop24
csendes tag

Plusz egy nagyon noob kérdés: Az eSata mire is való?Azaz azzal tisztában vagyok hogy a sata mit jelent és mire való.Csak ez az e jelzés nem tiszta még nekem...

(#624) lazydog válasza Bishop24 (#623) üzenetére


lazydog
addikt

External SATA, vagyis külső SATA.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#625) Bishop24


Bishop24
csendes tag

Na lol!External Sata.Ennyi nekem is összejöhetett volna!Egy másik kédés ezzel kapcsolatban.Hogy kötöd rá a gépre?Az alaplapra kell rányomni mint a rendes sata kábelt vagy létezik ilyen kivezetés néhány gépen?

(#626) jodován válasza Bishop24 (#625) üzenetére


jodován
tag

azért eSATA mert ki van vezetve.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#627) demars válasza vipisti (#620) üzenetére


demars
addikt

2) Jobb, ha nincs venti (csak jól szellőzzön)

ezt miért írtad?? ha esetleg jobban megkergeti a vinyóját, jobb ha van benne aktív hűtés... megsülés ellen nem?
én is akarok venni egy külső 3,5 ös usb s rack et! FW öst néztem ki! Mennyire számít az h mivel csatlakoztatom! (elvileg nem terheli annyira a proccot, de mennyivel % ban..???)
Én ezt néztem ki: DTK

Van róla teszt itt PH! n! olvass utána, sztem jó kis cucc!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#628) Bishop24 válasza jodován (#626) üzenetére


Bishop24
csendes tag

Értem.Köszi az infót!Az előző kérdésemben senki nem tud nekem segíteni?

(#629) lazydog válasza Bishop24 (#628) üzenetére


lazydog
addikt

Az előbb jodován már megadta a választ.
Kicsit részletezve:
Jobb alaplapokhoz, és némelyik külső rack-hez jár ilyen hátlapi csatlakozó, meg külső SATA kábel is.
Ha nincs ilyen kéznél, akkor az alaplapi csatlakozón, belső SATA kábellel is használhatod.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#630) Bishop24


Bishop24
csendes tag

Nem erre gondoltam pontosan hanem a 40 gigás sata vinyóhoz létezik e külső ház?És ha igen akkor hol és mennyiért lehet kapni.Nekem azt mondták hogy(aqua computer) nincs sata-s külső rack.Ez valóban így van?

(#631) lazydog válasza Bishop24 (#630) üzenetére


lazydog
addikt

Létezik eSATA csatlakozójú külső ház, csak jóval ritkább és valamivel drágább, mint az USB-s.
Olvass kicsit vissza, ebben a topic-ban én is link-eltem ilyet. eSATA

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#632) jodován válasza jodován (#621) üzenetére


jodován
tag

Szóval, ha vki tud olyanról ami FireWire-n keresztül felveszi a tápellátást, és nem kell neki hálózat. Vagy elemmel/aksival pótolja a villanyt, az szóljon már. Talán 5,25"-ösben is létezhet. Bár sztem kevesebb rá az esély. Esetleg ötlet, hogy hogyan vagy hol keressek ilyesféléket?

Nagyon köszönöm!

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#633) vipisti válasza demars (#627) üzenetére


vipisti
tag

Ez csak saját tapasztalat. Nekem most 320G-s Seagate van eSATA-n egy ráadásul nem is túl jól szellőző rackben, és a Harddisk Sentinel szerint a napi maximum egyszer sem volt 50 fok felett. A venti szerintem csak zajt csinál, de szellőzés kell azért.

Másnál láttam USB-s vinyót, és érdekes módon visszafogta a rendszert, ha vmi nagyobb másolási művelet ment, nem tom, miért. FW és eSATA-nál nincs ilyen. Megjegyzem, az a DTK PATA-s vinyót fogad.

Gnothi seauton.

(#634) vipisti válasza vipisti (#633) üzenetére


vipisti
tag

Olvastam egy cikket (lehet, h épp prohardveren), amelyben kb 100e vinyót vizsgáló tanulmányról írtak. Ebben kiderült ugye, h a drágább nem jobb, de ami érdekesebb, az, h a magasabb hőmérsékleten (de még gyári max alatt) üzemeltetett vinyók élettartama nem rövidebb, mint az alacsonyabb hőm-en üzemeltetetteké.

Ezt csak azért írom, mert sokan paráznak, ha 1-2 fokkal 50 fölé melegszik a vinyójuk. Általában 55 °C a megadott max, annál tartósan ne menjen feljebb, és kész.

Gnothi seauton.

(#635) demars válasza vipisti (#633) üzenetére


demars
addikt

Tudom, h PATA-s.. Ilyet is akartam, csak azért kérdeztem, mert FW vel majd 5k val többet kérnek érte... s h megéri e? Nagyon kergetni nem szeretném, max töredezettség mentesítéskor...! amúgy letöltéshez kell, nem férek el :))
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#636) demars válasza vipisti (#634) üzenetére


demars
addikt

Meglehet!
Azért az nem árt, ha szellőzik... Illetve, ha mobil racket használ valaki (külső USb set), az sem baj, ha alu a rack! mindenhol azt írják, h sokkal jobb a hőleadása az alu racknek!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#637) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

Remélem nem gond, ha ide belinkelem azeladó CM X360-asomat....
Köszi

[link]

[ Szerkesztve ]

(#638) demars


demars
addikt

Vettem az Aquaban, egy Spire GigaPod III. típusú USB 2.0 ás külső IDE-s rack et! full alu! Valaki ismeri ezt a típust! Várom a vélemémyeket róla!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#639) petakpa1 válasza lazydog (#631) üzenetére


petakpa1
őstag

Szóval az eSATA szimplán az alaplapi SATA csatlakozó házon kívülre vezetését jelenti?
Kérdés:
- az eSATA külső mobil racket ugyanúgy lehet hot swappalni mintha USB-n keresztül csatlakozna. Tehát a gép működése közben is? A csatlkozás/leválasztáshoz nem kell leállítani a gépet?
- nForce2 lapom van, SATA csatlakozó van rajta. Ha veszek megfelelő kábelt, akkor azzal az alaplapról kivezethetem egy hátső bővítőkártya helyre és oda bedugom az eSATA-s mobil racket? Fog ez így működni?
- Végülis olyan mintha egy ide kébelt kihúznék a a gépen kívülre:DDD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#640) vipisti válasza petakpa1 (#639) üzenetére


vipisti
tag

válasz:
- igen, hotswappelhető. (kikapcsol állapotban a swappelés nem túl hot...)
- igen. általában adnak a külső rackhez kivezető panelt is
- nem tom, az IDE mit bírt, az eSATA 2m-ig biztosan jól megy.

Gnothi seauton.

(#641) lazydog válasza petakpa1 (#639) üzenetére


lazydog
addikt

Igen.
Mobil rack-je válogatja. Van olyan, amelyikkel lehet, másokkal meg nem lehet használni a hot-swap fícsört. Attól függ, hogy a rackban lévő kontroller támogatja-e ezt a funkciót.
Házon kívül is működni fog, és lesz hot-swap is, ha eddig volt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#642) petakpa1 válasza vipisti (#640) üzenetére


petakpa1
őstag

Jó hírek. Bár a hot swap-et eddig nem próbáltam, mert csak IDE vinyóim vannak. USB- kulcsal, digicamerával USB-n keresztül nem volt gond. nf2-vel van valakinek eSATA-s tapasztalata?
Tehát jó mobilrackel elméletileg menni fog:))

Konkrétan ezt néztem ki: [link]

Elméletieg IDE és SATA vinyókat egyaránt fogad, USB-n és eSTA-n keresztül csatlakozik.
+ nincs aktív hűtése, ami nekem szimpi, és alu, ami szintén

Csak nem tudom, hol lehet itthon megvenni:((

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#643) bgergo1984


bgergo1984
csendes tag

Hallo,

A héten vettem egy SPIRE GIGAPOD VI-t, beletettem egy kétfele particionált 80G Maxtor vinyot. A probléma pedig az hogy nemakar USB2 őn menni. Tökmindegy hova dugom be, mindig kiirja, hogy "lassu...csatlakoztassa usb2 re". Notebookon próbáltam először, majd most asztalin és ugyanez van mindkét helyen.

Egyszerűen nincs ötletem hogyan kényszerítsem usb2re. Ha vkinek van vmi ötlete jelezze pls, kössszii

(#644) lazydog válasza bgergo1984 (#643) üzenetére


lazydog
addikt

Olyan notebook-od, illetve alaplapod van, amelyik csak USB1-et támogat.
Veszel egy új alaplapot, vagy az alaplapodhoz egy USB2 kártyát és megoldódik a problémád.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#645) bgergo1984 válasza lazydog (#644) üzenetére


bgergo1984
csendes tag

mind az asztali mind a notebook usb 2.es. a notebook nincs 2 hónapos, ennyire azért nemvagyok kezdő.

akármelyik porba dugom kiirja, h a félkövéren lévőre csatlakoztassa, és ezt nemtudom megoldani. tehát nemtudom elérni h oda csatlakozzon. Már minden verzióban kipróbáltam. eszközkezelőben, vagy vmivel megkéne neki mondani, h oda menj. vagy nemtudom. a particiók ntfs ben vannak. szal fingom nics milehet.

(#646) kalló


kalló
aktív tag

vettem egy ilyet tehát egy sungoo külső racket 250es wd-vel mostmár ntfs filerendszerrel!és nem igazán akar működni tehát bedugom usb-be és nem ismeri fel device managgerel hiába frisítek semmi:(
próbáltam úgy hogy először bedugom usb-be és utánna kapcsolom be de akkor sem megy
ha kb. 10másodpercnél tovább van bekapcsolva és csak utánna dugom be az usb-be akkor megintcsak nem ismeri fel viszont ha bekapcsolás után kb 5-6mp-en belül dugom be akkor működik gond nélkül!
valaki meg tudja mondani mit lehetne csinálni ezzel a sz.ral?
úgy gondolom hogy működnie kéne akkor is ha bevan dugva és csak utánna kapcsolom be!
kábelcsere megvolt,legalább 5pc-én próbáltam és nem ment :( :( :(
tudom hogy nem egy világmárka de olcsó alkalmi vétel volt a rendszerem xp sp2
ja és firmware update még nem volt mert nem találom a kis cd amit adtak hozzá :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#647) Gergő_


Gergő_
őstag

sziasztok
házikó választás előtt vagyok:
http://www.ebolt.hu/product139109.html
vagy
http://www.ebolt.hu/product140891.html
melyiket érdemes?miért?60gb-os toshibához kellene....

(#648) kalló


kalló
aktív tag

látom nem nagyon pörög a topic:(vagy csak én nézegetem túl gyakran

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#649) petakpa1


petakpa1
őstag

Hi

Végül ezt vettem meg: COOLERMASTER - RX-3HU-SEB1-GP
Itt: http://www.ipon.hu/?product_id=15094

Gond nélkül és jól működik. Egy régebbi ide csatolós 80 gigás samsung vinyó került bele. USB-n keresztül csatlakozik, sebessége is elfogadható. Tehát összességében elégedett vagyok vele.

De pár tanácsom azért lenne, annak aki külső rackban gondolkodik:
- 2,5" merevlemezt fogadót darabot ajánlok, mert annak nem kell külön tápkábel elég az USB-n jövő áram ->kényelem ugyebár
- inkább sata merevlemezt fogadó példányt, és eSata-n keresztül csatlakoztatni ha ez lehetséges. Az alaplapi sata kábelt barkácsolással könnyen ki lehet vezetni a gép valamely hátlapjára -> némileg jobb sebesség, alacsonyabb prociterhelés (bár nforce2 lapon 3000+ Barton mellett nálam nem nagyon lehetett érezni, hogy az USB használat levette volna a procit)
- értelemszerűen 2,5 merevlemez sata-s merevlemez kell, ami ugyabár drágább -> ezért mérlegelni kell, hogy egy készre szerelt külsö háttértár (rack + a fixen beleépített lemez) nem-e olcsóbb megoldás.

Üdv,
P

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#650) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Néztem egy A.C. Ryan külső házat, ami IDE és SATA lemezeket is fogad, de ellentmondásos infőkat találtam róla:
Az egyik szerint [link] az IDE HDD-t csak USB-n lehet használni, míg a másik szerint [link] lehet eSATA-n is csatlakoztatni..
Van valakinek ilyen, tud erről felvilágosítást adni?

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.