Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) deathtania válasza v!ct0y (#1600) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem ez a sharkoon rapid case nagyon bejött. faxán működik, és smart adatokat is közvetíti.
usb 3.0-n stabilan viszi a 70mb/s-es íràst, 1 óra alatt kb 220-230GB adatot mentettem a hdd-mre. szerintem vegyél ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1602) veze válasza deathtania (#1601) üzenetére


veze
őstag

sharkoon :K :K
jóféle szerintem is
kettö is van belőle, nem is a legdrágább és anyag szempontjából is rendben van

(#1603) gulyasa


gulyasa
őstag

Tudom, hogy kicsit más méret, de hagyományos méretű, PC házba való 5.25" DVD/BD meghajtóhoz keresek külső házat, leginkább eSata-sat.
Létezik ilyen?

(Még mielőtt belebonyolódnék az eleve külső USB-s optikai meghajtók vagy a laptop lemezmeghajtókhoz kapható külső házak világába...)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1604) deathtania válasza gulyasa (#1603) üzenetére


deathtania
senior tag

akad. :)

mellesleg a küldős hdd-t mire érdemes leformázni? én exfattal próbálkoztam, de sajnos vészesen fogy a terület. 259GB adatnál már 270GB felhasznált lemezterületet ír ki. ez vajon miért van?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1605) King Unique válasza deathtania (#1604) üzenetére


King Unique
titán

Mindegyiknél ez van,NTFS-nél is,mivel a hdd gyártók nem bináris,hanem decimális,10-es (1000-es) alapon számolnak,1024 helyett (oprendszer az bezzeg tudja...)... 1 TB vinyó is csak 931 GB... (kb. 7 %-os "veszteség") :(
Apropó,a lemezterület meg szokott egyezni a mérettel,akkor vmi okés,de szerintem,ezzel lehet összefüggésben,exFAT lehet rosszabb hatásfokú ilyen téren,mint NTFS.

[ Szerkesztve ]

(#1606) King Unique válasza King Unique (#1605) üzenetére


King Unique
titán

ez más,bocsesz...a 2-nek tényleg egyeznie kéne,h mért egyelőre passz...

[ Szerkesztve ]

(#1607) King Unique válasza King Unique (#1605) üzenetére


King Unique
titán

ez más,bocsesz...a 2-nek tényleg egyeznie kéne,h mért egyelőre passz...ajajj 2x ment,k*rva teló...

[ Szerkesztve ]

(#1608) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Két dokkolót néztem ki magamnak, de nem tudok dönteni:
SATA QuickPort USB3.0
SATA QuickPort XT USB3.0

Az a furcsa, hogy az XT elvileg többet tud (one click backup function), de az árgépen mégis ez tűnik olcsóbbnak. Ez miért lehet?
Illetve ti melyiket ajánlanátok? Esetleg más, hasonló megoldás?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1609) King Unique


King Unique
titán

A 2,5" topic elég inaktív,ezért írom ide...
Kapható lesz hamarosan a WD új 2,5" 1,5/2 TB-os Scorpio Green vinyója,ami elvileg 15 mm vastag (vsz 4 tányér),ehhez nyilván olyan rack kell,amibe bele is megy,mképp 2,5" hordozható kell,néztem Delock gyárt ilyet,de az max 14,5 mm...,h is van ez,3 tényéros 12,5 mm, 4 meg 15 lehet,de akkor Delock is mért nem akkorára csinálta,v ebbe belemenne :F
Esetleg más ajánlás?

(#1610) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!
Bár látom nem túl élénk ez a topic, de azért bízok benne hogy valaki válaszol.
Szóval van egy 7200 rpm-es, 3,5"-os régebbi Hitachi merevlemezem (300GB körüli), ami a kora miatt gondolom nem épp energiatakarékos. Ehhez szeretnék külső, USB-s mobil racket venni. Csak arra használnám hogy filmeket másoljak rá illetve játszak le róla, nem is feltétlen HD-ban. Vagyis nem intenzív használatról van szó, nem hiszem hogy nagyon kellene hűtés hozzá.
Az volna a kérdésem, hogy ezek a 3 ezer forint körüli olcsó rackek megfelelnek erre a célra? Mennyire megbízhatóak ezek, illetve az alábbiak közül meliyk lenne a legjobb (mivel kb egy árban vannak)?
SANSUN Easy Box HDD Enclosure
TIVECO TM-MS35-U2 - ez tetszik legjobban
N-BASE N Drive EH35NDS
COOLINK 3.5" SATA Fekete - ezt egy kicsit már drágállom, de ha jobb mint a Tiveco akkor rábeszélhető vagyok :)

Ár szerint tettem őket sorba, de a Tiveco a legtetszetősebb szerintem. Csak hát nem tudom mennyire jó. USB3.0 nem szempont, úgy sincs gépem ami támogatná és a közeljövőben nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1611) deathtania válasza endruboy1 (#1610) üzenetére


deathtania
senior tag

a legfontosabb szerintem, hogy ne főljön meg a hdd a rackben. azért elsősorban fémházasat nézz, valamint kérdezz utána, hogy a smart adatokat melyik közvetíti usb-n (tudod monitotorozni, hogy a hdd kondíciója hogy változik. szerintem hasznos). nekem a sharkoon rapid case jött be, de az 5knál kezdődik. szerintem gyűjts még egy kicsit rá, és vegyél egy többünknél már jól teljesítő racket te is.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1612) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy van egy sharkoon külső rackem amiben egy 500gb hdd ami hd sentinel szerint 100% de se usb se esata nem visz egy filmet sem egy képről sem.
DE! zenét meg poreszt gond nélkül lejátszik, próbáltam már többféle lejátszóval és ugyan ez a helyzet. :( Akkor itt a hdd lesz a ludas, vagy a rack?

üdv!

(#1613) deathtania válasza Bitpalace (#1612) üzenetére


deathtania
senior tag

w7 alatt be van állítva a filmekre a tulajdonos menüben a te felhasználód? nekem akkor csinált ilyet, amikor a rendszer újrahúztam, és pár mappa tulajdonosábak nem "mindenki" hanem csak a korábbi accom volt beállítva. és nem nyitotta meg a fájlokat, mert nem volt jogosultságom.

www.brczart.hu

(#1614) Bitpalace válasza deathtania (#1613) üzenetére


Bitpalace
senior tag

és azt hogy utodm átállítani? :/
Mert igen újrahúztam a gépet, de a külső hdd az maradt a régi, semmit nem változtattam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1615) deathtania válasza Bitpalace (#1614) üzenetére


deathtania
senior tag

1. mappára jobb katt, tulajdonságok - biztonság fül és ott a csoport vsgy felhasználó neve alatti szerkesztés gomb megnyom, utána hozzáadás, beírod mindenki, névellenőrzés megnyom, ok majd az előző oldalon kijelöl és alul az engedélyeknél benyom, hogy teljes hozzáférés.
vagy!
2. jobb katt, tulajdonságok, biztonság, speciális, tulajdonos fűl, szerkesztés, beír mindenki - névellenőrzés - ok, majd alul bepipa, hogy tulaj cseréje altárolókon és objektumokon is, mindent leokéz, ekkor kicsit elvan a rendszer, majd használ.

én a 2.-at ajánlom, egyszerűbb. :)

www.brczart.hu

(#1616) Bitpalace válasza deathtania (#1615) üzenetére


Bitpalace
senior tag

megcsináltam, bezártam újra megnyitottam, de megint semmi... megnyitja a VLC de nem indítja el, nem csinál semmit :(

(#1617) deathtania válasza Bitpalace (#1616) üzenetére


deathtania
senior tag

azért checkold a fájlt, hogy van-e hozzáférésed/jogosultságod megnyitni. :)
sztem oprendszer bibi lesz a dologban.

www.brczart.hu

(#1618) Bitpalace válasza deathtania (#1617) üzenetére


Bitpalace
senior tag

hát az abaj, hogy én kiírtam egyszer lemezre a lenovo programjával az alap OS-t de arról nem tudom h kell telepíteni. Ezért csináltam a program álltal alap OS-t így az van most fenn.

(#1619) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Szükségem lenne egy USB 3.0-s mobil rackre, amely 3,5"-os sata3-as winchestert tartalmazna. Nézegettem Iponnál 5-6 ezer forint körül, de nem tudok dönteni hogy melyiket vegyem. Van valami, amire oda kell hogy figyeljek, vagy teljesen mindegy ezeknél? Ez szimpatikus: http://ipon.hu/webshop/product/sharkoon_rapid_case_3.5_sata_usb3.0_fekete/175376

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1620) veze válasza lehella (#1619) üzenetére


veze
őstag

Ez jó döntés lesz, ne is keress tovább!!
De majd megerősítenek mások is..
ár érték megbizhatóság minőség szempontjábol a legjobb.
Magyarul: nincs engedmény a minőségben, ennek ellenére árban a legmegfizethetőbbek egyike..

(#1621) deathtania válasza lehella (#1619) üzenetére


deathtania
senior tag

ilyenem van, kb két hete használom. smart adatokat közvetíti, hdd-t írási és olvasási sebességen tudom használni usb 3.0-n keresztül.

előtte egy 9k-s enermaxom volt, azt 2 hét után vittem vissza, nem volt jó 3.0-n, és smart adatokat sem közvetítette.

a sharkoon rapid case nagyon jó választás. :)

www.brczart.hu

(#1622) lehella


lehella
senior tag

Köszönöm a válaszokat, akkor megrendelem ezt :) Azt jól láttam, hogy minden 3,5"-os racknek kell külső tápellátás? Egyik sem működik egy vagy több USB portról?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1623) deathtania válasza lehella (#1622) üzenetére


deathtania
senior tag

a 3,5"-os hdd-knek több kraft kell, mint a 2,5"-os társaiknak, és az USB maga nem tudja kiszolgálni, és kell külső táp.

www.brczart.hu

(#1624) lehella válasza deathtania (#1623) üzenetére


lehella
senior tag

Értem, akkor eldőlt hogy ezt választom :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1625) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Sziasztok!

Nekem is egy sharkoon rapid case-em van 2.0 usb és esata-s változat. Egy 500gb 3,5 hdd csücsül benne és lenne egy kis gondom vele. Mégpedig olyan, hogy ha usb-n csatlakoztatom a laptopra, akkor gond nélkül teszi a dolgát, de ha esata-val dugom össze akkor változó időközönként leválasztja az intel rapid case, és utána újra érzékeli. Ezzel most csak az a bajom, hogy nem tudok így semmit csinálni vele, kb zenét hallgatni sem, és nem tudom mi lehet a hiba. A laptop menedzsmentje maximális teljesítményre van lőve mert hálózatról megy, még ha akkuról menne megérteném, hogy spórólni akar.

Valaki tudna segíteni? vagy próbáltátok már esata-n?

Üdv!

(#1626) montezuma válasza Bitpalace (#1625) üzenetére


montezuma
tag

Szia,
nekem volt ugyanez a sharkoon RC, hasonlóan lassulás volt egy HP probookkal. Lassabb volt az eSata, mint az USB. A megoldás az lett, hogy AHCI drivereket kellett telepíteni, és akkor jó lett és gyors.
XP alatt ez kicsit macerás volt, dehát nekem az van.
Egyébként nagyon jó kis doboz.

(#1627) Bitpalace válasza montezuma (#1626) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Értem. Elképzelhető hogy nekem is ezt kéne tenni?
És hol találok AHCI drivert a lenovo laposomhoz :F
Win7 alól könnyű telepíteni?

(#1628) deathtania válasza Bitpalace (#1625) üzenetére


deathtania
senior tag

próbáltad már, hogy kikapcsoltad az intel segédprogramját?

www.brczart.hu

(#1629) Bitpalace válasza deathtania (#1628) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Igen, le is töröltem! :K De nem jó :(
Vagy a rack a rossz, vagy a laptop esata-ja... :/
Valaki találkozott már olyan sharkoon RC-el h iylen hibája lett volna?

(#1630) deathtania válasza Bitpalace (#1629) üzenetére


deathtania
senior tag

ahci drivereket felraktad (a gyártó honlapján a terméktámogatásnál kell fent lenniük, esetleg mint az alaplapi driver része)? jó driver van fent a gépen? kábel nem kontaktos? aljzat nem poros?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1631) V.Szabee


V.Szabee
tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni.
3tb-os vinyóhoz melyik rack jó?
Előre is köszi!

Szabee

(#1632) deathtania válasza V.Szabee (#1631) üzenetére


deathtania
senior tag

gyártók honlapjait érdemes megnézni, ott írják, hogy hány TB-ig kezel HDD-t.
de ha megmondod, hogy kb mennyit adnál érte, valamint, hogy milyen óhajod van vele kapcsolatban (eSATA, USB 3.0, USB 2.0 stb), úgy akár tudunk mit ajánlani. :)

első körben szerintem a Sharkoon Rapid Case-jeinek nézz utána, mert azok eddig eléggé megbízhatónak tűnnek, és eSATA--s változatok támogatják a 3TB-s hddket is. USB-n csak a 2TB-seket max. forrás: gyártó honlapja.

az USB 3.0-s változat pedig támogatja a 3TBs HDD-t is. forrás: gyártói honlap.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1633) V.Szabee válasza deathtania (#1632) üzenetére


V.Szabee
tag

köszi az infót,
sajnos csak USB-n(2.0) keresztül tudnék vele kommunikálni, az USB 3.0-s változatot ha 2.0-án használom, akkor is működik, igaz?

Szabee

(#1634) deathtania válasza V.Szabee (#1633) üzenetére


deathtania
senior tag

igen, minden további nélkül működik, csak 2.0-s sebességen. ha nincs esata-d, akkor jó befektetés lehet a jövőre nézve is, mivel a 3.0-s foglalatok nagyon gyorsan terjednek (az új HP pavilionokon pl több 3.0-s port van, mint 2.0-s), így később nagyobb sebességen tudod majd használni a rackedet. vagy ha vki ismidhez viszel adatot, és pont van türkiz (3.0-s) foglalata, milyen jó lesz. :)

www.brczart.hu

(#1635) King Unique


King Unique
titán

#1609 -re vki :F
Illetve láttam 3,5" Sharkoon mobilracknél a max kezelési korlátokat,olyan rack van,ami 4 TB,v nagyobb hdd-ket kezeli (ill.Sharkoon-nál akár ez egy fw update-el megoldható) :F

(#1636) greeneye166 válasza King Unique (#1609) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Nincs kiterjedt infóm rackek terén ezért nézd el nekem ezt az ötletet, de én valószínűleg így oldanám meg ha nincs más: valami kompakt 3,5"-es rack + csavar + alátét

Konkrétan: Revoltecnek van az EX307 rackje, USB3.0-s, nagyon kompakt, általában 6k-ért vesztegetik. Hogy mekkora tárhelyig kezel nem tudom, viszont műanyag a belső kerete így könnyen csavarhelyet csinálhatsz rajta a 2,5-esnek. Pár alátét a vinyó és a keret közé, hogy beszintezd a csatlakozóhoz és ennyi. Gart bukod természetesen, de mivel nem kell a kisvinyónak táp, így azt amit adnak a rackhez eladod és 4-5k-ból meg is van a racked ;)
EX307

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#1637) King Unique válasza greeneye166 (#1636) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm az ötletes tippet :R ,de mképp hordozható megoldás kell, 2,5" mobilrack,csak 15mm-es hdd-t kezelő nem sok van,ill ez a Delock lenne,de ez meg 14,5...akkor má" mért nem 15... :F
azért a WD-nél is jól elb@szták ezt,vsz 4x500 GB tányéros,ami így elég vastag,gyakorlatilag notikba,külső 2,5"rackekbe nem fér bele,PC-be,v 3,5" rackbe meg adattárnak 5400 rpm-es (intellipower) lévén hülyeség,mert akkorát fele pénzért vesz az ember 3,5"-be...jobb lett volna 3x667 GB,azt nem lenne gond,vártak volna vele,amíg eljutnak odáig...
Talán majd más tud segíteni. :)
amúgy :R még1x

(#1638) veze válasza King Unique (#1637) üzenetére


veze
őstag

olyan rackot ne vegyél aminek műanyag a belső kerete... :N
az eleve felejtős, akármilyen tetszetős meg trendy
csak olyat ami fém

(#1639) greeneye166 válasza King Unique (#1637) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Nincs mit, de ezért is írtam, hogy kisvinyóhoz nem kell majd az a táp amit adnak hozzá így hordozáshoz ennél a megoldásnál is elég lehet neked az USB kábel. Lapitáskában szeretnéd vinni emiatt bukik a hordozhatóság nálad?

veze: Olyat én se vennék és nem is javasolnék 3,5-esnek, de azért egy 3,5-es házban egy 2,5-es csak kiszellőzik ;)

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#1640) veze válasza greeneye166 (#1639) üzenetére


veze
őstag

ebben igazad van, csak kiszellőzik egy 2,5-ös.. :K
De mindig ott a potenciális lehetőség, amit nem tud az ember előre, hogy mi van ha majd mégis beletennék egy 3,5-es vinyót, (mert alkalmas rá) mert akkor épp arra lenne szükség , az eszköz ott van, adott. csak nem vesz már egy újat emiatt
aztan jön a bosszusag hogy húde melegszik..
ha most kb ugyanazért a pénzért kapok fém belsővel, a jövőre való tekintettel nem kellene a műanyagos, főleg ha usb3-as is , mert azt még ki tudja mire és meddig használhatom majd.
Ez csak az én személyes véleményem, mg az is hogy a sharkoon rapid case 3,5-es, akár usb3-as akár esatas-usb2-es, ár érték minőség tekintetében igencsak előnyös vétel

(#1641) greeneye166 válasza veze (#1640) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Egyet értek a gondolatmeneteddel. Az aktuális esetben neki erre kellett megoldás, ezért nála tiszta haszon ha műanyag, de egyébként igazad van.

Ma jött meg a Rapid Case USB3-unk, 2 hét volt mert hiánycikk a nagykerekben és az első webshop csak hülyített, azt a tényt hogy akár hetekig nem lesz a világért sem árulták volna el (helyi számtechbolttól tudtam meg hogy így van) csak ígérték, hogy rövidesen. Végül a Rufusz raktárról küldött egyet. Egyetlen bánatom, hogy az egyik oldalán le van sérülve egy kis ponton az eloxálás, ami nem a forgalmazó hibája - originál és sérülésmentes csomagolása volt - sokkal inkább a gyártóé aki úgy csomagolja a racket, hogy a készülék egyik oldala egyben a tartozékok -tápegység, csavarhúzó(!)- fedele is így azon hánykolódhatnak szállításkor :W
Éppenséggel a gyárból is jöhetett eleve sérülten nem tudom, de hiába apró hiba azért bosszantó lévén a rack fekete, a sérülés meg fémszínű. Alkoholos filccel megoldottam jobb híján.

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#1642) King Unique


King Unique
titán

greeneye166 & veze: kösz a tanácsokat. :R
mképp 2,5" rack kell majd hozzá,mobilitás miatt,ha veszek,csak ez a 0,5 mm a kérdés,azt lehet csak elírták Delocknál/WD-nél...+ tányér 2mm v 2,5 mm :F ...7- 9,5 - 12,5...
Apropó Sharkoon,gondolom mféle hdd-t kezel,SATA III-II,ill egy fw update-el talán 3 TB-tól nagyobbakat is :F

(#1643) veze válasza King Unique (#1642) üzenetére


veze
őstag

hát én nem tudom milyen fw-t update-sz rajta, de biztos van ilyen, csak én nem tudom
a gyárto honlapján [link] ilyen opciót nem látok, hogy le lehetne szedni hozzá, vagy a frissités mikéntjéről.
azon se lepődnék meg hogyha majd lesz 4TB elterjedve és valaki beleteszi eccercsak mégis kezeli azt is?

(#1644) greeneye166 válasza King Unique (#1642) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Sharkoon meddig kezel nem tudom, de 500GB SATA 3 van benne, azt viszi rendesen.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#1645) King Unique válasza veze (#1643) üzenetére


King Unique
titán

Pedig van hozzá fw update tool , de annyira nem lényeg is lényeges,még úgyse aktuális,csak előre tervezek... :)

(#1644) greeneye166: kösz a megerősítést :R

[ Szerkesztve ]

(#1646) veze válasza King Unique (#1645) üzenetére


veze
őstag

akkor ma is tanultam valamit:)
:R

(#1647) poirot válasza deathtania (#1634) üzenetére


poirot
senior tag

Még nem láttam "élőben" USB 3-as portot. Így képek alapján nem úgy tűnik, hogy egyforma lenne az USB 2-essel.

Itt jól látszik:

http://ipon.hu/webshop/product/sharkoon_sata_quickport_duo_usb3.0_v2/141409

Most van külön "fordító" kábel ?

Vagy csak simán jó egy régi USB 2-es kábel és én látom rosszul, hogy nem megy bele az USB 2-es.

Nekem is csak USB 2 portok vannak a gépemben, nem szeretnék beleszaladni egy ilyen problémába.

Köszönöm az info-t.

(#1648) veze válasza poirot (#1647) üzenetére


veze
őstag

az USB2 es portokba is bele lehet dugni az USB 3-as kábelt hisz visszafelé kompatibilis) csak nem fog usb 3 sebességen müködni
az én alaplapomon van usb 3 is és van usb 3-as eszközöm is ( egy pendrive) és ugyanugy dugdoshatom az usb2 be is vagy másik gépbe is amin nincs is usb3 egyáltalán. és működik.
ugyanigy az usb 2-es eszközöket is lehet az usb3-ba dugni ( és usb2 sebességgel fog benne működni)

(#1649) deathtania válasza poirot (#1647) üzenetére


deathtania
senior tag

az usb portok mindig, minden változatnál (1.1, 2.0, 3.0) mindig ugyanolyanok "fizikailag", ezzel is erősítve az univerzalitást. azaz egy 3.0-s eszköz minden további nélkül bedugható egy 1.1es portba is, de mivel lassabb chip és infrastruktúra van mögötte, úgy csak 1.1es sebességen fog működni. mindazonáltal 3.0-s portba is dughatsz 1.1es eszközt, de akár 2.0t is, működni fog. az egyetlen fizikai különbség, hogy a dizájn és megkülönböztethetőség miatt türkiz színt adtak a 3.0s portoknak.

www.brczart.hu

(#1650) poirot válasza deathtania (#1649) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm.

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.