Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Egon válasza God Vazzeg (#150) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#152) God Vazzeg válasza Egon (#151) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Külső usb 2.0/Firewire keret 5.25'' Welland Alu

Ez van a papíron. Csak ajánlani tudom! ;)

(#153) Egon válasza God Vazzeg (#152) üzenetére


Egon
nagyúr

:R :R :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#154) erdoke válasza Egon (#145) üzenetére


erdoke
titán

Mustárban árultak korábban Welland alu kereteket, ebből az 5,25-ös Prolific 3507-es chippel volt (USB + FireWire). Ebben havernak mennek rendesen a DVD-írók. Nekem ugyanilyen vezérlővel van Vantec, de az műanyag. Igazából mindegy, hogy műanyag vagy sem, a meghajtóval úgyse nagyon érintkezik a burkolat, a hátuljában meg mindegyiknek van egy kis süvöltő venti. :(

A legjobb aláírás a héten

(#155) erdoke válasza God Vazzeg (#148) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos kicsi a kép, de ez is lehet ugyanaz a hátsó panel, mint ami a Wellandban és a Vantecben van.
Hogy egy kicsit ON is legyek, ebből a Wellandból van egy 3,5'' alu keretem, és szépen muzsikál USB-n és Firewire-en is.

A legjobb aláírás a héten

(#156) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Még1 kérdés:
Mi hátránya van annak, hogy egy külső rack az USB-n keresztül veszi fel az áramot?
Csak mert találtam olcsón....van egy Revoltec rack, ami 5100Ft. És állítólag USB-n veszi fel az áramot... nem értem miért ilyen olcso. :(
(USB2.0-ás)

(#157) Secretive válasza erdoke (#143) üzenetére


Secretive
aktív tag

köszönjük a szakmai információkat!
ha nem haragszol nem reagálok,egyébként sokmindenben egyetértek veled,de nem mindenben. nem az átviteli sebességről kívántam itt elmélkedni, ez csak egy röpke kitérő volt egy belekötés apropójaként. SATA és PATA vinyót is kezelni képes Aluházat keresek! Nem 50 MB-os fájlokat másolgatok,hanem 500-8000MB-sokat. ne kezdjük el boncolgatni!


az érdemi válaszod viszont köszönöm!a te választásod is jó lenne,csak sajnos sok gépben vagy nincs szabad sata hely vagy nincs sata sem benne, viszont usb2 már szinte mindegyikben.ezért kéne nekem ilyen külső ház.

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#158) erdoke válasza Gordiann (#156) üzenetére


erdoke
titán

Semmi hátránya nincs, csak ezt a 2,5'' külső rackek témájában kell megnézned, a 3,5'' példányok ugyanis nem mennek el USB-ről. Részben az elégtelen teljesítmény miatt, részben pedig az USB 5 V-ja miat, ugyanis a 3,5'' vinyók motorja 12 V-ról megy. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#159) Secretive válasza tts (#144) üzenetére


Secretive
aktív tag

Kedves TTS!

Fogalmam sincs, hogy mit nem tudsz feldolgozni???!

nekem tökmindegy, hogy háznak vagy mobil-racknak hívod a lényeg az amit írtam,ennél jobban nem tudom szájbarágni!!!
a kedvedért mégegyszer rövidítve, hogy nehogy belekavarodj!!!
doboz a pc-n kívül, amibe belerakhatsz akár SATA akár PATA vinyót is és láss csodát azt a csodadobozt összekötöd a pc-vel,mindezt usb 2.0-n keresztül!
és igen, nem vagy sata vagy pata, hanem sata ÉS pata is egyszerre,még ha ez neked hihetetlennek is hangzik!
külön kértem, hogy ne külföldi oldalakat és találatokat linkelgessetek,mert az nekem is van egy rahedli,hanem itthon, bp-en konkrétan és személyesen megvásárolható példányt!
:R

veritenx!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#160) Gordiann válasza erdoke (#158) üzenetére


Gordiann
őstag

Oh. értem, hát mivel 3.5-ös kell nekem, akkor vagy elírták, vagy elnéztem :B
THX

(#161) God Vazzeg válasza Secretive (#159) üzenetére


God Vazzeg
veterán

[link]

''Noname DU350PS SATA+PATA Mobil rack, DU350PS SATA+PATA, aluminium, USB 2.0''

Esetleg? :U

(#162) erdoke válasza God Vazzeg (#161) üzenetére


erdoke
titán

Ennek a hűtési rendszerét a noname.com-on, mint a gyártó honlapja, tudja csekkolni? :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#163) Gordiann válasza erdoke (#162) üzenetére


Gordiann
őstag

erdoke, belső rackekhez nem értesz esetleg?
a belső rack topicban irtam egy kérdést, tudnál rá válaszolni? :)
Csak mert az a bajom, hogy az egész usb-s rackre váltás azért van nálam, mert nem akarok időt veszíteni a win indítás/zárással.
Viszont ha egy külsőt veszek, annak mindig cipelgetni a tápját, meg ilyenek nem egyszerű....legszívesebben egy pendrive-ot használnék, csak hát az ugye drága. :U

(#164) tts válasza Secretive (#159) üzenetére


tts
addikt

jó válasz volt - sok szerencsét

[Szerkesztve]

(#165) erdoke válasza Gordiann (#163) üzenetére


erdoke
titán

A rackem is egy külső USB házban van. :D
Szerezz egy olcsó 4200 rpm-es notebook vinyót (2,5''), hozzá 4e egy külső keret. Ahhoz nem kell külső táp.

A legjobb aláírás a héten

(#166) Gordiann válasza erdoke (#165) üzenetére


Gordiann
őstag

Az a baj, hogy már megvan sajnos a 160Gb-os 3.5-ös kiválaszott halk vinyó. :U

(#167) Secretive válasza God Vazzeg (#161) üzenetére


Secretive
aktív tag

hááát igen.... :))
mint ahogy erdoke is írta :DD ,semmi info róla és az is baj, hogy nekem 3,5''-os kell,ahhoz meg nem is volt odaírva,hogy alu, valóban jó lenne némi többletinfót is tudni róla,mert soxor még a márkás passzív aluknak hívott kütyük is csak dizájnban (külső borításban) aluk, belül viszont műanyag tokban élvezi a hdd a hőséget és még véletlenül sem találkozik fémmel a vinyótest! :D :)

de bemelegítésnek nem rossz.... :B

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#168) Secretive válasza tts (#164) üzenetére


Secretive
aktív tag

:)) :R

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#169) God Vazzeg válasza Secretive (#167) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én ennyit tudtam segíteni, esetleg meg kéne nézni, most már tudod hogy hol találsz. ;) Ja és ez is 3.5-ös szerintem, gondolom ezt takarja a nevében a 350, de lehet hülye vagyok (biztos :D) ;)

(#170) Secretive válasza God Vazzeg (#169) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem vettem észre,de igazad van! :DD
a típus alapján a datatec használja még ezt a jelölést, a ''noname'' változat meg gondolom annak a koppintása, de az a legegyszerűbb,ha majd hétfn felhívom valamelyiket és rákérdezek erre a típusra és a sajátosságára (mármint hogy mennyire is alu az alu)!

Egyes oldalak szerint a datatec így néz ki (egész tűrhető), remélem nem rendeltek ezerféle kinézetet és egyéb jellemzőt ugyanehez a típushoz
[kép]
és az ára is baráti 8500-12000 közötti


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#171) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy nem-e tud valaki eladó usb-s racket, vagy csak az elektronikai részét?
Nem baj ha törött a burkolat vagy nincsenek meg a tartozékai/kábelei! A lényeg, hogy maga a cucc működőképes legyen!
Ha tudnátok mondani egy boltott ahol olcsón lehet kapni valami bovli-t annak is örülnék!
Esetleg van valakinek eladó?

Ha valaki tud légyszi szóljon!

(Azért ide írok mert az apróhirdetéseknél senki sem jelentkezik már több hete! Gondoltam itt is megpróbálom!)

(#172) God Vazzeg válasza Secretive (#170) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem is megér egy telefont, nem hiszem hogy sűrűn cserélgetnék a dizájnt, mi hasznuk lenne belőle? :U

(#173) ShooterFX válasza ShooterFX (#171) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Senki se tud segíteni nekem?

(#174) Secretive válasza ShooterFX (#173) üzenetére


Secretive
aktív tag

Valószínűleg akinek már eltört a háza (ami elég szélsőséges eset lehet), az már rég lecserélte egy másikra és nem őrizte meg emlékbe a darabokat, akinek meg van egy akár csak osdi, de alig használtja, az meg tartogatja ''egyszer talán jó lesz valamire alapon'' és nem akar tőle megválni 500ért vagy 1500ért! :DD (mint pl. én)

A másik oldala az egésznek, hogy 5500-6500 forintért már vehetsz egy újat is és azt úgy darabolod fel, ahogy akarod! :D

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#175) ShooterFX válasza Secretive (#174) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Azért írtam, hogy jó lenne egy törött darab is mert saját magam készítettem egy házat már régebben(ami sokkal jobban néz ki mint az 5-6000Ft-s házak és a szellőzése is jobb, hátránya, hogy nem aluminium, de az olcsó házak is csak műanyagok!)
Azért természetesen az épp álapotú házak is érdekelnek természetesen csak 4000Ft-m van rá max! Szóval ha valakinek netán egy egészséges háza van az is érdekelne(Legfeljebb kölcsönkérek valakitől)!

(#176) Secretive válasza ShooterFX (#175) üzenetére


Secretive
aktív tag


feldobhatnád ide is a képét a saját házikónak!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#177) ShooterFX válasza Secretive (#176) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Legkésöbb Szombatig kerítek egy fényképezőt és felrakom!
Azért addigis ha valaki tudna racket vevő vagyok rá!

(#178) Secretive válasza God Vazzeg (#172) üzenetére


Secretive
aktív tag

Ma személyesen néztem meg több típust is,melyet ALU háznak írtak, többek között az általad találtat, javasoltat is.

Coolink és Datatec és még valamelyik másikat,amelyek mind a ''DU350PS'' típusnév különböző változatai. Mindegyik USB felületen SATA/PATA vinyókat tud kezelni.

a lényeg:
a datatec a vinyó szélénél műanyag tokban fogja körbe a vinyót, alul-felül pedig pici légrés van a hdd-test és a ház között, nemigen vagy bizonytalanul találkozik a vinyótestttel.
maga a kivitelezés lötyögős hátső panelt és kapcsolót takar, ja és van benne egy 2cm-es überturbó ventillátor is..

a coolink-ban semmi sem rögzíti a vinyót (!), csak ''dugd bele, oszt jówan!'' technológiával rögzít (? nem hittem el,de láttam), erős kétségeim vannak arról, hogy ez értelmes dolog-e, vagy bele kell feszíteni a vinyót,ami elég gázos,mert szanaszéjjel karcolja a felületét vagy pedig lötyög benne,ami meg vicces!
ebben nincs venti, tehát ha nem lenne gagyi,akkor elvileg lehetne passzív.

a 3. típus oldalt és alul műanyag keretben tartja a hdd-t!

ennyi....


ezek gagyi-aluk

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#179) Secretive válasza Secretive (#178) üzenetére


Secretive
aktív tag

lehet, hogy úgy néz ki, találtam egyet, de ROHADT drága (20500) és még nem is láttam közelről a belsejét.
a ''mapower'' cég kistestvére gyártja, a ''fantec'' DB-35US néven gyártja

Jellemzõk
ALUHÁZ (azt mondták belül közvetlenül rögzíthető a hdd-hez)
Külső csatlakozási felület: USB2.0 és SATA
Belső csatlakozási felület: IDE és SATA
Szín: Bézs vagy ezüst
és van benne egy 8cm-es (állítólag) halk venti is a csipszet felől
[kép]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#180) erdoke válasza Secretive (#179) üzenetére


erdoke
titán

Tehát ha jól értem, ezt Vantec néven tudod itthon megvenni?
Az jutott eszembem hogy az én 3,5'' Welland keretem, amit 10e körül a Mustárban vettem, szintén alu, és biztosan jól érintkezik a HDD-vel, mert elég rövid idő alatt átmelegszik, amikor folyamatosan ír benne a vinyó. Talán érdmes utánajárni, hogy van-e IDE + SATA csatolós változata.

A legjobb aláírás a héten

(#181) Secretive válasza erdoke (#180) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem érted jól! :D
nem Vantec, hanem mint írtam: FANTEC !
(bár ettől még lehet, hogy vantec-nek is árulják valahol ugyanezt,amit belinkeltem, mint oly sokszor ugyanazt a terméket ezerféle név és típus alatt - bár ez most talán nem az)

welland nevű keretnek utánanéztem, de hirtelen nem találtam belső sata változatot belőle, de mostanában sajnos a mistral-ban sem tudtak sata aluházat ajánlani!




[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#182) erdoke válasza Secretive (#181) üzenetére


erdoke
titán

Azt hittem, valami gyenge poén ez a Fantec. :B:))

A legjobb aláírás a héten

(#183) Secretive válasza erdoke (#182) üzenetére


Secretive
aktív tag

pedig nem gagyi!

''A FANTEC GmbH 2004-ben alakult a Mapower Computer GmbH-ból Hamburgban. A FANTEC GmbH a Kelet-Európai régiót hivatott ellátni kíváló ár-teljesítmény aránnyal rendelkezõ külsõ periféria házakkal, rack-es megoldásokkal és megbízható tápegységekkel.''

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#184) Secretive


Secretive
aktív tag

Mivel sajnos nem sikerült megtalálnom azt az ideális igazi passzív hűtésű USB-s PATA/SATA aluházat, amire vágytam, emiatt már végső kétségbe esésemben elsősorban az ár miatt egy LC-Power EH-35BS USB 2.0 típusú venti nélküli külső házra ruháztam be, melyet az árához és a minőségéhez képest kifejezetten előnyösnek találok a hazai kínálatban
(br. 8ezer - 27MB/s átvitel).
Ez full aluház (könnyített),de csak a ''light'' verzió (a hdd rögzítés és a hövezetés szempontjából nem folyamatos üzemre való,de 1-2 órát gond nélkül el tud benne ketyegni egy nagyobb vinyó is, fullüzemben, kisebb igénybevétel esetén többet is.
[kép]
[kép]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#185) ShooterFX válasza Secretive (#184) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Hol vetted vagy fogod venni ezt a rack-et?

(#186) Secretive válasza ShooterFX (#185) üzenetére


Secretive
aktív tag

Én már megvettem,mint írtam is....
a keresőben találsz néhány helyet,ahol kapható!

Személy szerint a Computer Diszkont-ban vettem, ez a 13.ker. Pannónia u. 42./b címen egy kis bolt.

Az összes kettő személyzetből az egyik velem foglalkozó eladó szerintem pék! Egyébként rendes volt,mert zokszó nélkül odaadtaa cuccost, hogy az amúgy origi dobozt darabokra szedve közelebbről megvizsgáljam a házat (ő közben netezett), de arra a kérdésemre, hogy van-e tapasztalata, információja az eszközt illetően a tényleges átviteli sebességről, meglepetésemre azt válaszolta, hogy nem tudja, de azt tudja, hogy ez 40-szer gyorsabb, mint az ''sima'' usb, de azt nem tudja, hogy ez mit jelent! :C

Ezek után gondolhatod, nem volt több kérdésem! :)) :Y


....egyébként a kütyü JMicron csipre épül, akinek ez érdemi infó....


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#187) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Ez 8k-ért nagyon jó vétel, főleg mivel teljesen alu!

(#188) Secretive válasza ShooterFX (#187) üzenetére


Secretive
aktív tag

8-ért valóban jó vétel,
és az is igaz, hogy teljesen alu (az oldala körben végig és az alja részben perforált lemezből van, oldalára állítva szabadon távozhat a hő felfelé, dizájn: elöl teljes kék megvilágítással),
bár ennyiért nekem nem voltak és neked se legyenek illúzióid, ne egy vastagfalú, bordázott aluházat képzelj el...azért írtam a ''light'' verziót,mert ez igazából ugyanúgy,mint a többi (visszább már szóba került) egyszerűbb aluház, csak egy 1-1,5mm-es alulemez.

De a többi hasonlóhoz képest ár/kivitel arányban egész jó.


Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#189) ShooterFX válasza Secretive (#188) üzenetére


ShooterFX
csendes tag

Most, hogy látom 10k alatt is lehet normális racket venni már majdnem eldöntöttem, hogy veszek 1-et, de utánna néztem és a környéken 12000Ft-ért találtam meg ezt a rack-et amit te vettél! (Én tolna megyében lakok) Úgy látszik errefele minden drágább!

(#190) fd3 válasza Secretive (#184) üzenetére


fd3
tag

én meg vettem 5 és félért ilyen ratyi qtech 3,5''-os-es-ös házat, ami csak patát kezel, ilyen nagyon gyenge alumínium burkolat(alatta műanyag :Y :F ) úgy melexik mint a kazán, leszedtem az alu fedelet, hogy jobban átjárja a levegő(nameg jobban tudom rátapintással ellenőrizni hogy mennyire lázas a wincsi). megnéztem róla az underworld 2őt, de nem jutottam a végéig, mert a háromnegyedénél már egészen forró volt a hangulat, úgyhogy átvettem a belső winyómra és onnan néztem meg. nem nagyon szereti a fél óránál huzamosabb használatot, viszont a sebessége kellemes 20-25 MB, nekem az megfelel, meg egyébként is adattárolásra vettem, tehát nem használom sokat. de aki huzamosabb ideig használni szeretne egy winyót külső rackben, annak ezt a típust nyugodt szívvel merem NEM ajánlani.
ha most vennék racket biztos hogy a dió féle racket venném.

[Szerkesztve]

(#191) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Úgy látom, a full alu nem megfizethető kategóriában van. Szvsz akkor maradjatok a ventisnél. Én egy bő évig nyúztam egy 8cm-s ventivel szerelt racket és semmi panaszom nem volt rá. Bírta a szereléseket, sebességben és melegedésben sem volt panaszom. A hangja: amikor a noti ventije bvekapcsolt, elnyomta a rackét, egyébként egy enyhén észrevehető, de amúgy nem kellemetlen hangfekvésű, abszolúte monoton duruzsolása volt, engem nem zavart, észre se vettem. Meg legalább nyugodt voltam, hogy nem fog megolvadni a vinyó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#192) Achat10


Achat10
csendes tag

Hi!

Lenne egy kis gondom, remélem tud valaki segíteni.
Vásároltam egy küső házat (SATA/USB) bele egy Samsung SATA2 300GB vinyót (NTFS, 50GB, 100GB és 150GB partíciókra osztottam).
Lemezkezelésnél (másol, töröl, stb.) kifekszik a gépem, de ha lekapcsolom a külsőt minden megy szépen. Mi lehet a gond?
Válaszaitokat, előre is köszönöm. :R

(#193) erdoke válasza Achat10 (#192) üzenetére


erdoke
titán

A másolási sebesség milyen? XP SP1-2 van a gépen? Kezeli a keret a SATA2 HDD-ket is? Esetleg kapcsolt SATA(1) üzemmódba a vinyót, ha lehet.
Miért fontos a szanaszét partícionálás?

A legjobb aláírás a héten

(#194) Achat10 válasza erdoke (#193) üzenetére


Achat10
csendes tag

Hi!

Papíron 12-480Mbps , totalcommanderen keresztül kb. 18500 kbyte/s, de kapásbol megszakad. XP SP2. A vinyó SATA(1)- re van állítva. Gondoltam, hogy a 300GB- t nem kezeli vmi, és az átláthatóság kedvéért.
Köszönettel
Achat10 :))

(#195) macilaci78 válasza Achat10 (#194) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a 300GB a szűk keresztmetszet, akkor a 150GB-ot sem lát többet 126GB-nál.
A papírforma nem ér semmit. Az csak tájékoztató jellegű, elméleti sebesség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#196) erdoke válasza Achat10 (#194) üzenetére


erdoke
titán

A meghajtó tulajdonságainál állítsd könnyű eltávolíthatóságra, illetve TC-ben kapcsold kompatibilitási módba a partícióit.

A legjobb aláírás a héten

(#197) fd3


fd3
tag

lehet h azzal van a baj, hogy nem ismeri 300 gigás winyót.
én pl néztem multkor egy 5,25ös qtech racket, és az 5. link után az apróbetűs részben megtaláltam hogy csak 120 gigáig kezeli a winyókat.
lehet aztán hogy ez hülyeség :B , a honlapján volt, de kövezzetek meg nyugodtan :Y

(#198) DTM


DTM
tag

Nincs valakinek eladó külső rack-je?
Vagy szerintetek milyet/mennyiért érdemes venni?

Bízzál Istenben, és mentsél rendszeresen!

(#199) Márton


Márton
nagyúr

Vettem egy Bestek USB2 külső, PATA-s racket.
Olcsó volt, de egy 100 ft-os kapcsolón nem tudom miért spórolnak :(

Alapban a sebesség 10mb/sec körül mozgott.
Most, hogy bekapcsoltam totalcommanderben a ''kompatibilitási módot'',
felment 15mb/sec-re. Ez már jobb. Mi is ez a mód tul.képpen?
És vajon ez a max. sebesség ami kipréselhető a chipből?

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#200) Achat10


Achat10
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm az eddigi segítséget, de mivel nem jutottam semmire, ezért a rack-et visszavittem, hogy nézzék meg.
Ha lesz róla infó, és érdekel valkit megírom, hogy mire jutottak/tam. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.