Hirdetés

2019. november 14., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-16 18:32:21

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1952) BobChemistry

BobChemistry
(őstag)

Sziasztok!

Adott egy Thermaltake Muse OTB 2.0 (2.5 colos HDD) (USB/eSATA) doboz. A gyártó oldalán nem találom, hogy vajon támogatja e az 1 TB-os merevlemezeket. Muszáj lenne venni egy újat, és akkor már nem szórakoznék 160 gigás példányokkal.

Van valakinek tapasztalata ezzel a rack-el, vagy a nagyobb testvérével ilyen téren?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#1953) batagy válasza BobChemistry (#1952) üzenetére

batagy
(őstag)

Eszerint a link szerint csak 250 GB-ig támogatja a vinyókat :(

(#1954) BobChemistry válasza batagy (#1953) üzenetére

BobChemistry
(őstag)

Uh...akkor ezt beszopt@m :(

Köszi a segítséget azért! :R

(#1955) batagy válasza BobChemistry (#1954) üzenetére

batagy
(őstag)

Na jó, de add el a racket, és vegyél olyat ami többet támogat. A vinyót pedig megveheted. Problem solved. :)

(#1956) BobChemistry válasza batagy (#1955) üzenetére

BobChemistry
(őstag)

Persze, csak meg akartam úszni a rackvásárlást...na meg ugye ki vesz egy olyan racket, ami csak 250-es hdd-ig jó :DDD

(#1957) raven12

raven12
(senior tag)

Sziasztok!

Van egy kihasználatlan 500GB-os Sata2-es 3,5 7200rpm-es vinyóm, és szeretnék belőle külső HDD-t csinálni.

A kérdésem:
Mennyire fontos, hogy milyen a keret hűtése? Ha ez segít, nem lenne egész nap használva a vinyó, max. 1-1 órákra.

Egy ilyen vagy ilyen megfelelne? Előbbit 3700, utóbbit 4500-ért tudnám megszerezni.

Ibanez RG1570 Prestige || Ibanez RG7321 || Cort C4 Plus || Casio CDP 230R

(#1958) King Unique válasza raven12 (#1957) üzenetére

King Unique
(Topikgazda)

7200-as jobban melegszik pár fokkal valóban, de napi pár óra nem árt neki, főleg mostani időjárásban, az a lényeg ház alu legyen, belseje is, h jól elvezesse hőt, itt Sharkoon Rapidcase egyik fő favorít, amiről fentebb olvashatsz jókat, akad aktív hűtéses is [link], de általad nézett 2 se néz ki rossznak, az hogy mennyire megbízhatóak ezek, majd más elregéli, aki használt pont ilyet.

(#1959) batagy válasza raven12 (#1957) üzenetére

batagy
(őstag)

Én is kicsit hozzászólok.

Amiket linkeltél, ezek elég gagyik, ilyeneket tonnaszámra árulnak az Ebay-jen is, olcsóbban. Elsősorban a kapcsolóján látszik, hogy ultragagyi kivitel.

Jómagam ezt a noname racket vettem az Ebay-ról, 3300 Ft körül megéri, ezen legalább rendes billenőkapcsoló van és a DC csatlakozó 5.5 szabványos. De ez csak USB 2.0-ás. Az alján lehet csavarozni a vinyót. JM20329 chipes. A hozzáadott táp ennél is elég gagyi, de ha van már hasonló csatlakozós tápod, azt is lehet használni.

SZERK: és amerikai hálózati dugós táppal küldték, de mint momdtam én ezt a tápot amúgy sem használom.

[ Szerkesztve ]

(#1960) raven12 válasza King Unique (#1958) üzenetére

raven12
(senior tag)

Köszi szépen, még annyi, hogy az USB3 nem lenne valami hót nagy előrelépés, nem?
Van usb2-es külső vinyóm, másol 35mb-al emlékeim szerint, másik usb3-as külső vinyó meg talán max 45-öt tudott.

batagy: Köszi, nincs hozzá plusz tápom, miért, számít? Csak nem ettől fog tönkremenni a cucc... A háromágú amerikai dugaszhoz mennyi egy európai átalakító? :D

[ Szerkesztve ]

Ibanez RG1570 Prestige || Ibanez RG7321 || Cort C4 Plus || Casio CDP 230R

(#1961) batagy válasza raven12 (#1960) üzenetére

batagy
(őstag)

Az USB 3.0 azért jelentősen számít a sebességnél, 50-60 MB/secre is felmehet. 7200 RPM-es vinyónál méginkább számít.

Persze attól függ van-e szükséged rá a nagyobb sebességre. Sima egyszerű backup esetén nemigen számít. Az USB 2.0-ás cuccok amúgy stabilabbak szerintem az USB 3.0-nál.

A táp: hát nézd, ezt így nem tudni, de egy gagyi táp tönkreteheti a cuccot. De nem biztos hogy gond lesz vele. Meg a többi is sz*r, szóval nem kivétel. :) Az amerikai csatlakozó nem gond, mert a táphoz szabványos IEC csatlakozó megy, tehát az a kábel leválasztható.

[ Szerkesztve ]

(#1962) King Unique válasza raven12 (#1960) üzenetére

King Unique
(Topikgazda)

Ahogy mondja kolléga usb3 azért dob rajta, de ez benne lévő vinyótól függ és másiktól (usb vezérlőtől is), amire másolsz, az mennyit tud, ha nem korlátozzák egymást , akkor usb3 ad elég sávszélt ahhoz, h a tipikus usb2 értéknek többszörösét elérd. Persze ehhez nagyméretű fájlok kellenek, minél nagyobb, annál gyorsabb másolás.
Egy 500 v 667 GB tányéros 5400-as samung külső se lassú.
[link], szekvenciális olvasás, írásnál újak elég sebesek [link]

[ Szerkesztve ]

(#1963) L4mie

L4mie
(veterán)

Sziasztok, tegnap sikerült beszereznem egy ilyen csodát.
[link]

sebessége egész jó, 2TB-s caviar Greennel 50-60 MB/sec
ellenben egy disco az egész :S ez mondjuk mellékes
ami jobban zavar, hogy nem kéne ennek kikapcsolnia, vagy legalább a vinyót kilőnie, ha nem megy a gép?? :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1964) batagy válasza L4mie (#1963) üzenetére

batagy
(őstag)

A rackben lévő chip és az abban lévő firmware-től függ a lekapcsolás funkció.

(#1965) L4mie válasza batagy (#1964) üzenetére

L4mie
(veterán)

szval valszin kapcsolgathatom majd ki manuálisan :( :(

(#1966) ViZion

ViZion
(félisten)

Sziasztok!
Sajna nincs ajánló az elején... Olyan, hogy USB+LAN/WLAN 3,5-ös verzióban van-e? Lekapcsolós kellene, ha USB-n nincs delej, akkor, illetve ha nincs művelet, akkor is pihizzen.
Vagy csak vegyek egy ócó alusat, kész :U
Az ilyen sata-USB átalakító kábelekről vélemény? sata-ide van nekem, mondjuk az többe került, mint egy olcsó rack...
Illetve TV-re kötve az ilyen asztali "belenyomom a vinyót" jellegű is mehet? Tanácstalan vagyok, mert TV-re raknám, a kölök filmjeivel (nincs DVD lejátszónk, mindent felrippeltem neki, kiírogatom pendrájvra, de mindig cserélgetni kell... unom ;] )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1967) batagy válasza ViZion (#1966) üzenetére

batagy
(őstag)

"Olyan, hogy USB+LAN/WLAN 3,5-ös verzióban van-e?"
Ezt hogy érted? A külső rackeken nincs LAN csatlakozó. Amin van, azt már NAS-nak hívják.

"Az ilyen sata-USB átalakító kábelekről vélemény? sata-ide van nekem, mondjuk az többe került, mint egy olcsó rack..."
Működnek azok is, de nem ajánljuk őket két ok miatt:
- A SATA csatlakozó nagyon sérülékeny, sok dugdosást nem bír.
- Macerás dugdosgatni, és még a tápot is külön kell csatlakoztatni a vinyóhoz.

"Illetve TV-re kötve az ilyen asztali "belenyomom a vinyót" jellegű is mehet? "
Ezekre a dugdosós merevlemez dokkolókra ugyanaz vonatkozik, nem ajánlott a SATA csatlakozó sokszori csatlakoztatása.

Egy occsó alus rack, amibe fixen beszereled a vinyót, szerintem jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1968) ViZion válasza batagy (#1967) üzenetére

ViZion
(félisten)

OK, köszi! :R Lehet, h az a legjobb, amit ajánlottál, árban is jók. Konkrét típusok vannak esetleg?

Tudom mi a NAS, nah, az nem az. Van olyan, amin USB+LAN csati van, nem managelhető, mint egy NAS, cserébe olcsóbb. És USB-re dugva külső HDD-ként látja a PC. pl. itt egy, ez régi PATA, van wifis, keress rá, van több féle (ez 2,5, ami nem fain nekem).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1969) batagy válasza ViZion (#1968) üzenetére

batagy
(őstag)

A nonames ebay-jes, amit linkeltem, az lekapcsol.

Ha márkásat akarsz, a Sharkoon Rapidcase 3.5"-ös nagyon profi. Az USB 3.0-ás verziót meg tudom erősíteni, hogy lekapcsol, bizonyos firmware verzióval.

Általában a Delock rackek is jók, de elég drágák, 8eFt körül kezdődnek.
Nekem Delock 42451 van, az viszont nem kapcsol le!

Vinyót is most veszel, vagy már megvan a 3.5"-ös vinyó?
Csak azért, mert pont ilyen multimédia célra a 2.5"-ösek sokkal megfelelőbbek szerintem, nem kell hozzájuk külön táp és halkabbak is, és könnyebben hurcibálhatók. Ha újat veszel, azt vegyél plusz 2.5" racket hozzá.

Kösz az USB + LAN infót, nem nagyon ismerem ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#1970) ViZion válasza batagy (#1969) üzenetére

ViZion
(félisten)

Gépemben az egy terrásat beáldozom erre, az meg kap egy 7200-as 2 terrásat. Hülyeség volt SSD mellé green HDD, mert a játékok azon vannak. Pl. STALKER betöltése érezhetően lassabb az új vinyóról. Filmeknek meg a green pont jó lesz :) ...és engem sem nyaggat, h mikor mit nézne. :U Nem is az idő, inkább a pendrájvot sajnálom hetente újraírni. Megálmodom még, köszi az infókat! :R

(#1971) batagy válasza ViZion (#1970) üzenetére

batagy
(őstag)

Ok. Annyi csak, hogy a terrabyte hibás írásmód. Terabyte a helyes.

(#1972) L4mie

L4mie
(veterán)

Annyi, hogy esetleg ehhez létezik olyan FW ami kikapcsolhatja, ha igen merre keressem, vagy felejtsem el, mert látszólag elég ratyi a supportja a terméknek.

[link]

(#1973) batagy válasza L4mie (#1972) üzenetére

batagy
(őstag)

Derítsd ki, milyen chip van benne. A manuálból úgy tűnik, Jmicron, de azon belül is tudni kellene. Ha lehúzod a fedlapot, biztos látszik.

(#1974) L4mie válasza batagy (#1973) üzenetére

L4mie
(veterán)

Köszi, otthon megszakértem :)

(#1975) czanga

czanga
(senior tag)

Sziasztok.

Átlinkelem a hozzászólásom ide ha nem gond, hátha ti tudjátok a pontos választ.

Lényeg, hogy nem akarom kinyírni se a 2.5-ös SSD-t, se a 2.5-ös vinyót ha beteszem a 3.5-ös külső házba.

Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

(#1976) batagy válasza czanga (#1975) üzenetére

batagy
(őstag)

Szia!

Kinyírni 100% hogy nem nyírod ki, mert a SATA power csatlakozó lábkiosztása szabványos és azt használja a 2.5" és 3.5" HDD is.
Magyarul, a ráköthetsz nyugodtan 2.5"-ös HDD-t/SSD-t a 3.5"-ös tápra, nem lesz gond. A 2.5"-ös HDD egyszerűen nem fogja használni a 12V-os tüskét, csak az 5V-ost.

Az más kérdés, hogy a 3.5" rack belül ad-e 5V-ot az 5V-os tüskén, valószínűleg igen.
Próbáld ki, baja nem lesz.

Üdv
Gyuri

(#1977) czanga válasza batagy (#1976) üzenetére

czanga
(senior tag)

Ebben remenykedtem h szabvany a csati igy nem eshet baja. Az sem gond akkor ha jol veszem ki, hogy a 3.5-os, amugy USB 3-as es sajat tappal rendelkezik azaz van hozza aljzati egyseg mert az 5V-os agat hasznalja.

Tervezem, hogy belekerul allandora egy 2.5-os vinyo adat tarolasra.

(#1978) czanga válasza czanga (#1977) üzenetére

czanga
(senior tag)

Kifogytam az idobol.

Szoval csak attol felel h megsutom mert tulfeszt kap. Egy connectland markaju alu haz, ezust-fekete szinben.

(#1979) batagy válasza czanga (#1978) üzenetére

batagy
(őstag)

Nem gond, hogy az USB3.0 racknek saját 12V tápja van, mert belül a rack elő kell hogy állítsa az 5V-ot a megfelelő SATA power lábon.

Elvileg nem kaphat túlfeszt , mert a 12V-ot az annak megfelelő lábon adja ki, de azt nem fogja használni a 2.5" HDD.

(#1980) bajnokpityu

bajnokpityu
(nagyúr)

Tudnátok ajánlani olyan usb3as típust,ami képes leállítani a benne levő HDD-t, és aránylag olcsó?
Ugyanis mindig elfelejtem lekapcsolni a külső winyót, és esatan hetekig pörget feleslegesen.

Látom,hogy chipfüggő, két gépben használnám, egyikben ASMedia ASM1042 usb3 vezérlő van, másikban B75ös intel alaplapi vezérlő.

Köszönöm :R

U dimension 4 csatis erősítő és 30cms zárt sub eladók

(#1981) batagy válasza bajnokpityu (#1980) üzenetére

batagy
(őstag)

Szia,

A Sharkoon Rapidcase USB 3.0-ás leállítja a vinyót, de csak bizonyos firmware verzióval.
Olcsónak nem annyira olcsó, de legalább megbízható.

(#1982) bajnokpityu válasza batagy (#1981) üzenetére

bajnokpityu
(nagyúr)

Nem is olyan drága,köszönöm a segítséget, berendeltem. :R

U dimension 4 csatis erősítő és 30cms zárt sub eladók

(#1983) batagy válasza bajnokpityu (#1982) üzenetére

batagy
(őstag)

Jó de vigyázz hogy az USB3.0-ást rendeled, mert az árgép pl. könnyen bedobja a keresésbe az USB2.0-ást is.... :)

(#1984) L4mie válasza batagy (#1973) üzenetére

L4mie
(veterán)

bocsi picit csúsztam, ilyen a chip.... ez a fehér csík eléggé takarja.

(#1985) batagy válasza L4mie (#1984) üzenetére

batagy
(őstag)

Milyen chip? Nem látszik semmi.

(#1986) L4mie válasza batagy (#1985) üzenetére

L4mie
(veterán)

így?
[link]
vagy fotózzam újra?

(#1987) batagy válasza L4mie (#1986) üzenetére

batagy
(őstag)

Így már bejött a kép, viszont sajnos sokat nem tudunk meg róla.
Nem látszik ezen a chipen semmi, és abban se vagyok biztos, hogy a fehér csík alatt van-e egyáltalán több hasznos info.

Biztos ez a legnagyobb chip rajta? Tudnál egy olyan fotót is készíteni, amin az egész nyák látszik? Aztán egy közelit a legnagyobb méretű chipról, ha az előbbi nem az volt.

(#1988) L4mie válasza batagy (#1987) üzenetére

L4mie
(veterán)

ez a legnagyobb, fehér csík takar valami efliratot, de nem nagyon akartam dörzsölgetni, amit dörzsöltem az alapján nem jött le :S
de megcsinálom a két fotót nemsokára .

(#1989) L4mie válasza L4mie (#1988) üzenetére

L4mie
(veterán)

[link]

így néz ki az egész nyák, próbáltam lepucolni a fehér maszatot, de csak most már az eddig látottak se látsznaka:_S

(#1990) batagy válasza L4mie (#1989) üzenetére

batagy
(őstag)

Ok. akkor ezt így nem tudjuk megnézni.

Egy másik módszer, hogy bekapcsolva, a HDD Sentinelt engedd rá.

Az információk fülön van egy ilyen sor az elején:
Gyártó információ,"VID: 152D, PID: 2329"

Mit ír ki?

Itt van egy lista, hátha szerepel benne, és esetleg írja hogy milyen.

(#1991) lordjancso

lordjancso
(senior tag)

Sziasztok!
A Sharkoon Rapid-Case U3 valóban kikapcsolja magától gyárilag a hdd-t, ha nincs használva, vagy firmware-t kell frissíteni rajta?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1992) batagy válasza lordjancso (#1991) üzenetére

batagy
(őstag)

Sokaknak eleve gyárilag kikapcsolja a HDD-t.

Asszem én voltam az egyetlen, akinek nem, de én is megoldottam egy firmware frissítéssel.

A lényeg hogy próbáld ki. Amennyiben nem kapcsol ki, akkor könnyen meg lehet oldani.

(#1993) csusza`

csusza`
(senior tag)

Sziasztok!

Létezik az, hogy egy külső ház, ami USB3.0-s a notiról a HDD-re mint a csiga úgy másol? Visszafelé, vagyis a HDD-ről a laptopra meg 100 mega fölött? Kicsit furcsa ez. Igaz, hogy a gyári kb. 70 centis kábelt kicseréltem egy 3m-es USB3.0-ra, de ez nem magyarázat, mert egyik irányba megy rendesen. Mi lehet a gond? LC Power keret.

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1994) csusza`

csusza`
(senior tag)

HD Sentinel adatátviteli hibák száma egyre csak nő. Szar ez a keret?!

(#1995) King Unique válasza csusza` (#1993) üzenetére

King Unique
(Topikgazda)

Én nemrég tapasztaltam, h noti vinyójára egy nagy fájlt lassam 20-3x MB/s-el másolt, de onnét 2,5" külső vinyóra először 100 felett (használta cache-t), utána 80 körül. Vsz nálam noti vinyóját használta vmi program/ szolgáltatás közben, de vírusírtó is lassít fájl műveleteken, pl. beépített MSE=Defender ilyen téren a legxarabb...nálad is lehet hasonló oka lehet. Még attól is függ melyik vinyó mennyire van tele, mert az is csökkenti átviteli sebességet.

Szerk: na ez meg a másik, ha egyik vinyó döglődik, az megint megmagyarázza, SMART milyen (screenshot)... gépi, v külső ? Gépben lévőnél okozhatja sata kábel hibája is, ha nincs bad sector és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#1996) csusza` válasza King Unique (#1995) üzenetére

csusza`
(senior tag)

100/100 de adatátviteli hibák vannak. Szeirntem ezt nem a winyó csinálja, mert eddig két fajta keretben volt már, és egyikkel sem volt ilyen gond. Mióta ez van, az LC azóta észrevettem h oda lassan, vissza gyorsan másol. Csak most jutottam el odáig, hogy nézzek egy Sentinelt. 2TB Samu egyébként, azzal tuti nincs semmi.

Lehet kicserélem egy Sharkoon-ra. Egyébként is olyat akartam, csak nem volt meg a della rá. Kipróbálom egy kisebb vinyóval és ha hibátlan eladom ezt a keretet a francba...

Az USB kábelek nem lehetnek rosszak, legalábbis nem mind a kettő... Most kipróbáltam a rövidebbel, azzal is ue. az eredmény...

[ Szerkesztve ]

(#1997) King Unique válasza csusza` (#1996) üzenetére

King Unique
(Topikgazda)

Ha gépben lévő hdd jó és rackben lévő is (SMART-ba máshol nincs hibaÖ , akkor lehet rack vezérlője xarakodik, de korábban itt, v máshol is olvastam, h egyesek szidtál ezen márkát...legcélszerűbb átteni egy másikba, mielőtt legyilkolja vinyót, mert azt cserélni a drágább megoldás.

(#1998) csusza` válasza King Unique (#1997) üzenetére

csusza`
(senior tag)

Így lesz...
Viszont másik winyót majd kipróbálok benne, hátha ezt nem komálja csak.... Elég hangos HDD egyébként, de eddig hiba és egyéb nélkül működött. Sharkoon Rapid Case eSata-ban semmi baja nem volt... Asszem' visszatérek annak az USB3-asához.

(#1999) lordjancso válasza batagy (#1992) üzenetére

lordjancso
(senior tag)

Megvettem a Sharkoon Rapid-Case racket!
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a "magától kikapcsol" dolog hogyan is néz ki a gyakorlatban? :)
Le kellene kapcsolnia a led-et is, vagy csak magát a hdd-t nem tekeri?
Én akármeddig nézem, akármennyi ideig nem nyúlok hozzá, nem látok semmi egyértelmű jelenséget, amiből tudnám, hogy na most lekapcsolta a hdd-t! :)
Előre is köszi a tippeket!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#2000) King Unique válasza lordjancso (#1999) üzenetére

King Unique
(Topikgazda)

Firmware függő: # 1931 .
Egyrészt üresjáratban valóban "magától" leállítja vinyót x perc után, újra hozzányúlva ismét felpörgeti.
Másrészt biztonságos usb leválasztáskor lözelebb hajolva hallani, ahogy leáll, v burkolaton érezni leáll finom rezgés, LED ennél kialszik-e nem tudom (nincs RC-m), de láttam olyat aminél igen kompakta. De nyilván, ha már usb-n leválasztod, akkor rack kapcsolójával áramtalanítod is, akkor biztos kialszik. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.