Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Alex91 válasza TuTa86 (#749) üzenetére


Alex91
félisten

Majd te leteszteled nekunk! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#752) TuTa86 válasza Alex91 (#751) üzenetére


TuTa86
tag

Lehet muszáj lesz feláldozni magam. :DDD

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#753) mg01


mg01
aktív tag

Sziasztok!

Van egy samsung 3.5" 250-es IDE-s vinyóm usb-s rackban, és használat közben megfagyott a gép, egész pontosan egy lemezképet raktam be a daemonal, és közben lefagyott, újraindítottam a gépet a startmenüben, de most ha rádugom, azt írja ki hogy formázni kell használat előtt. Most mit csináljak? Fontos adatok vannak rajta! Hogyan lehetne helyreállítani?

(#754) mg01 válasza mg01 (#753) üzenetére


mg01
aktív tag

Megoldottam...

(#755) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Sziasztok!

Tud valaki olyan HDD-nélküli 3,5"-es külső racket, ami az USB-jén érzékeli, hogy leállt a PC, és pár perc múlva aludni küldi a vinyót? (Úgy, mint a WD Mybookok "Auto On/Off" funkciója)

Az lényegtelen, hogy ATA vagy SATA vinyóhoz használható.

Köszi!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#756) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#755) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Megnéztem, a WD rackben egy Linux fut ARM-en. Ettől kezdve nem is igen érdemes nézegetnem a többi racket. :((

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#757) Mariann294


Mariann294
őstag

Üdv!
Szeretnék venni egy külső vinyót 120 vagy 160 gigásat.
Kérdésem csak annyi hogy ezekhez az USB-sekhez ugye nem kell semmi más hogy használni tudjam?Szóval nem kell hozzá feltétlenül ház vagy egyéb más dolog?Csak bedugom és már müködik is?Mire kell vele vigyázni?
Életemben először készülök ilyet venni jobb az elővigyázatosság. :)

(#758) mr_ricsi válasza Mariann294 (#757) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szóval nem kell hozzá feltétlenül ház vagy egyéb más dolog?"
Hogy érted, hogy nem kell ház :F
A mobilrack azt jelenti, hogy kapsz egy vinyót, ami benne van egy dobozkában, és hátul van rajta egy lyuk az USB-nek és egy másik a tápdugónak. Meg egy kapcsoló.

"Csak bedugom és már müködik is?"
Driver nem kell hozzá, de esetleg meg kell formázni.

"Mire kell vele vigyázni?"
Lehetőleg vinyógyártó terméke legyen, mert annál kicsi az esélye, hogy megsül a vinyó. Működés közben ne mozgasd, leállítás után várd meg, hogy teljesen megálljon a vinyó.
A hozzá adott adapter 12V-os legyen, ne 12/5V-os, mert az utóbbinak ilyen csatlakozója szokott lenni, ami nem nagyon tartós.
A mobilvinyó a legsérülékenyebb, ezért semmi ne legyen csak ezen!!! Menteni kötelező!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#759) Mariann294 válasza mr_ricsi (#758) üzenetére


Mariann294
őstag

A mobilvinyó a legsérülékenyebb, ezért semmi ne legyen csak ezen!!! Menteni kötelező!

Pedig nekem erre kellene...szóval kilenne rá másolva pár fontos dolog.
De pontosan mi az hogy mobilvinyó? :B

A házas dolgot ugyértettem hogy adnak ezekhez házakat.Mint pl ezDe akkor ezek szerint nem kell hozzá feltétlenül.

Köszönöm az információt! :R

[ Szerkesztve ]

(#760) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy 2,5" SATA USB-s Rack-et szeretnék venni, lehetőleg minnél olcsóbban, de azért ne legyen a legszarabb.
Alu / műanyag ház közt mekkora a különbség hang "kivezetésben" és hőleadásban ?
Illetve ami fontos lenne még: Hard Disk Sentinel lássa a Smart adatokat a kereten keresztül.
Tudtok ajánlani valamit / mire érdemes odafigyelni ?
Mondjuk ezek közül (eddig itt néztem még csak ) ?
[link] és [link]

Igazából jó lenne 3000 alatt, úgy mindkét boltban csak 1 típus van.
Mivel szombat délután (~2 után) érek csak rá megvenni (és hétvégére kéne), tehát olyan BP-i bolt kéne ami nyitva van még akkor.

[ Szerkesztve ]

(#761) mr_ricsi válasza atesss (#760) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez a topic a 3,5-esekkel foglalkozik. A 2,5-esekhez van külön topic: [link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#762) mr_ricsi válasza Mariann294 (#759) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"De pontosan mi az hogy mobilvinyó?"

Olyan vinyó, amit nem fix helyre beépítve használnak, hanem hordozzák. Ebbe beleértendők a notebookokba épített vinyók is, hiszen azokat is mozgatják.

"De akkor ezek szerint nem kell hozzá feltétlenül."

Továbbra sem értem. Vagy veszel külön egy vinyót és egy olyan házat, mint amit linkeltél, összeépíted, és kész a mobilvinyó, vagy megveszed gyárilag összeépítve: [link]
A gyárilag összeszereltből van 2,5"-es és 3,5-es vinyót tartalmazó. Az előbbiben notebookvinyók vannak, ezért kisebbek, könnyebbek, az USB-n keresztül a gépről veszik a működéshez szükséges áramot, cserébe azonos kapacitáshoz drágábbak.

Ha van egy felesleges 120-160-as vinyód, akkor a házvásárlással úszhatod meg olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#763) atesss válasza mr_ricsi (#761) üzenetére


atesss
addikt

Tudom, de az nagyon halottnak tűnik. :F

Megpróbáltam azért írni oda is, ha esetleg tudna valaki itt segíteni, akkor inkább oda írjon vissza.

[ Szerkesztve ]

(#764) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Helló!

Használ valaki ilyen dokkolót?

Saját weboldala.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#765) veronika17


veronika17
csendes tag

egy kűlső 3.5 smart drive vinyó mekkora volton működik??
gyors választ kérek :Y

(#766) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Volna egy kis gond a külső házammal. Szóval egy ideje azt csinálja hogy pár perc használat után egyszerüen eltűnnek a meghajtók hiába kapcsolom ki-be nem csinál semmit csak ha egy ideig pihentetem és visszakapcsolom utána jó...persze megint csak egy-két percig. Talán valami gyorsan fölmelegszik benne vagy mi lehet ez?? :F Köszi a helpet!
..és még annyi hogy kb 1mp-enként fölvillan rajta a piros lámpa (ami jelzi ha dolgozik)

[ Szerkesztve ]

(#767) novaways


novaways
csendes tag

Sziasztok!

750giga vagy 1 Terrás vinyót (5400-as szóval a kevésbé melegedőt) beletennétek valamely mobil rack-be? Ha igen, milyet ajánlottok, lehetőleg 5000 Ft alatt?

Köszi
Péter

(#768) Alex91 válasza novaways (#767) üzenetére


Alex91
félisten

Ami szimpatikus! :) USB-nel szinte mindegy, kb. egyforma sebesseget nyujtanak. Esetleg a HDSentinel oldalan megnezheted, hogy melyikbol nyerhetok ki a SMART infok, hogy tudjal parazni a melegedes miatt :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#769) villamos


villamos
őstag

Nos...
Vásároltam egy USB -s keretet. Ebbe belehelyeztem egy meghajtót 3,5" 1TB Samsung Sata.
Arról érdeklődnék, hogyan illik kikapcsolni, hogy biztonságos legyen a dolog...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#770) Alex91 válasza villamos (#769) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a gep meg megy, akkor mint a pendrive-ot le kell valasztani, es azutan kikapcsolni. Egyebkent meg gep kikapcs, utana a kulso is kikapcsolhato.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#771) Dilo


Dilo
csendes tag

Sziasztok! Notebook-ot készülök venni, szeretnék hozzá venni egy ilyen külső 3.5"-os rack-et (Samsung Story Station 750GB ezt találtam itt az aprók között, ami szimpatikus, és 19200Ft-os ár is jó szerintem. Vélemény?) Na, de még mielőtt meg rendelném jó lenne tudni, hogy az usb 2.0 által biztosított sebesség nem e kicsi ahhoz, hogy erről a külső vinyóról nézzek fullhd videókat lcd tv-n és, hogy torrent fel-le töltés mehet e erre-erről közvetlenül?
Előre is Köszönöm! Üdv.

Ne tévesszen meg, a bugyuta "nick" nevem! Köszi!

(#772) Jarod1


Jarod1
addikt

hali van 1 atas külső rackem, van valami progi vagy akármi ami kikapcsolja a fejet ha nem használom?

(#773) germinator66


germinator66
aktív tag

Szeretnék adattárolásra/archiválásra egy külső mobile rack-et, és egy 3,5"-os HDD-t. A követelmény, hogy SATA legyen a HDD, és a rack tudja az USB 2.0-át. A kérdésem, hogy mit ajánlotok, ill. mely márkák számitanak jó minőségnek a rackeknél? (nem hordozni kell)

[ Szerkesztve ]

(#774) v3g374


v3g374
tag

Sziasztok! Lehet kapni olyan külső HDD házikót, ami usbs még támogat satas és patas HDDket? Ha nem akkor olyan van-e, ami patas HDD-ket tamogat.
A legjobb valami dokkoló lenne, amibe csak bele kell nyomni a HDD-t es már megy is.

(#775) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Létezik emberi áron olyan külső rack amin firewire800 csatlakozó van?

(#776) Core2duo6600 válasza v3g374 (#774) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van ilyen ház, az ipon ban nézzél körbe, dokkoló, vagy satas vagy patas, mind a 2 létezik.

(#771) Dilo
Én inkább a my book sorozatot nézném a wd től.
Torrentre a laptop belsőjét használnám, Filmnézéshez hát, ezt passzolom, most úgy leherne kipróbálni, ha a filmet hamarabb átveszi, mind amennyi ideig tart, akkor elég.

(#764) BioNiCMaN
Pont ilyet nem, nincs rajta kártyaolvasó, csak a dokkoló.
Sata sat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#777) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Helló!

Létezik olyan külső rack amibe Sata-s normál méretű dvd írót bele lehet tenni és USB-n laptoppal összekötni?
Remélem nem kérdeztem túl nagy hülyeséget. :DDD

Üdv.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#778) flurider


flurider
aktív tag

Hi!

Van olyan külső 3,5-ös keret, amire nem kell külön tápot csatlakoztatni? USB-ről nem kap eleget?
Ha van egy normális (pl samsung) vinyó, akkor majdnem tökmindegy, hogy milyen házat szerzek neki? Bár gondolom a melegedésre figyelni kell.. (pl nelegyen szalmából, vagy zselatinból.. :) )

Kösz előre is

Csillagkörü Litér

(#779) Alex91 válasza tomy_cz (#777) üzenetére


Alex91
félisten

Letezik, de jobban jarsz, ha veszel egy gyari kulso irot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#780) Alex91 válasza flurider (#778) üzenetére


Alex91
félisten

2,5"-ban, 3,5"-os nincs, mert kell a 12V, ami USB-re nincs kikotve. (Esetleg FireWire azt hiszem kiadja, de ez meg PC-n ritka...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#781) flurider válasza Alex91 (#780) üzenetére


flurider
aktív tag

Kösz a választ !

Akkor ha van egy működőképes vinyóm, akkor majdnem mindegy, hogy milyen kabátot húzok rá?

Csillagkörü Litér

(#782) flurider válasza Alex91 (#780) üzenetére


flurider
aktív tag

Mármint hogy mindegy, hogy milyen házba rakom, vagy azért itt is érdemes jobb márkát venni, mint a pc tápból..?

Csillagkörü Litér

(#783) Alex91 válasza flurider (#782) üzenetére


Alex91
félisten

Mint mindenbol :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#784) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Ismeri valaki a digimokus-fele "USB 2.0 » SATA & IDE adapter" szettet? Tapasztalat kellene rola. Olcsobban hasonlo tudasut nem talaltam sehol.

(#785) veze


veze
őstag

vettem ma egy ilyet
[Data-Tec HDIU343SSC vagy Data Tec DU350S-SP] mindkét néven fut ugyanez a tipus
Sata- és Ata vinyokat is kezel, mindkettöhöz van benne csatlakozó, van egy kis ventillator is hogy jo hamar zugjon majd :-) ez mobilrack tapasztalat-igaz azok belsök voltak. pont azért döntöttem emelett hogy mindkettö tipust kezeli. kinézetre nem valami mutatós , de nem érdekel ez a része annyira, nem dísznek kell
valakinek van ilyen? mi a tapasztalata vele? és a win98 driver cd nem volt a dobozában ( pedig origi felbontás volt) valakinek megvan ez a driver cd, el tudná juttatni nekem mailra vagy hasonlo, a tartalmát. bár most nem kell, de ki tudja..:-) a gyártó oldalan se nincs ehhez, nem talaltam..

[ Szerkesztve ]

(#786) veze válasza veze (#785) üzenetére


veze
őstag

nah, beüzemeltem, teljesen korrektül müködik..
lehet hogy "gagyi" , visszaolvasva itt a forumot volt aki annak minösitette..de teljesen jol működik
akar be sem kell tolni a házába ha bele van a keretbe téve a vinyó, igy aztan nem lehet panasz a melegdésre sem :C

(#787) kircipeti válasza kircipeti (#784) üzenetére


kircipeti
senior tag

Megvettem a szettet. Ajanlom mindenkinek, akinek nem kell csicsas fem/muanyag doboz, csak egy atalakito.

(#788) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Sziasztok!

Média lejátszóhoz olyan külső USB-s házat keresek amibe:

- 3-4db 3,5"-os Sata II-es HDD is elhelyezhető
- tudja a 2TB-os lemezeket is fogadni
- az összes HDD tartalmát látja az USB porton keresztül rákötött médialejátszó
- könnyen kivehetők legyenek a HDD-k
- fekete legyen és szép :-)
- jó hűtése legyen és csendes
- Nem kell hot-swap
- Nem kellenek NAS hálózati funkciók
- Nem kell eSata
- Nem kell fire-ware

Keresgélek már jóideje, de mindig csak NAS-okat találok amik nagyon drágák és nem használnám ki a tudásukat...
Létezik ilyen cucc?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#789) Alex91 válasza Poplacsek (#788) üzenetére


Alex91
félisten

Jobban jarsz egy NAS-sal... WDTV-hez ez dukal :)!

Raidsonic ICY BOX MB-561US-4S 4×3, 5" SATA, USB 2.0/eSATA, ez van de ez se olcso, es nem is fekete :).
Data Robotics Drobo USB, na ez meg egy jo cucc, de draga ez is.

Akkor mar inkabb ez: Synology DS409 Disk Station, nem?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#790) Poplacsek válasza Alex91 (#789) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Biztos jó a NAS, de minek nekem ha nem akarom hálózaton +osztani több mediaplayernek a cuccokat.. Ráadásul minimum 100eFt....
ipon-on találtam egy [link] cumót, ami igaz, hogy nem 4 lemezes csak kettő és nem fekete, de valami olyasmi amit én akarok. Ha lenne ilyen 4-lemezesben és feketében 30eFt körül az lenne az én ketyerém...

(#791) Dady 86


Dady 86
csendes tag

Hali!
Olyan kérdésem lenne, hogy múlt héten vettem egy 1TB -os Samsung Winyót, hozzá egy Wintech külső házat! Ez eddig mind jó, csak a laptopomhoz van csatlakoztatva egy 5.1-es hangszóró, és amikor egyszerre vannak a géphez dugva, akkor az 5.1 sistereg, amikor bekapcsolom a racket akkor meg hallani a hangszórón, ahogy felpörög a winyó!
Tippeket várok, hogy mi lehet a baj!

Köszi

Dady

(#792) Alex91 válasza Poplacsek (#790) üzenetére


Alex91
félisten

Es hogy viszed ra az anyagot? Miert nem veszel egy USB dock-ot, azt abban cserelgetni a HDD-ket? Az a legolcsobb, bar nem a legszebb megoldas. Nem lattam olcson 4 lemezes hazat. Ha meg csak dragan van, akkor inkabb NAS, ha a lejatszo tudja a halozatos lejatszast. Egyszerubb ra masolni, es mas egyeb dologra is jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#793) Alex91 válasza Alex91 (#792) üzenetére


Alex91
félisten

MacPower Hydra Super-S Combo, ez jol felszerelt, bar ez se 30k. Azert kivancsi lennek, hogy a lejatszo kezelne-e nagy tombot :F

Mondjuk meg lehet toluk kerdezni, hogy egy ilyen: Hydra S2 mennyibe kerulne, mert neked ez is eleg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#794) Poplacsek válasza Alex91 (#793) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Igen ezek már közelebb állnak az elképzelésemhez, bár még ezek is jóval többet tudnak, mint amit kihasználnék... Ha találsz még hasonló cuccokat ne kímélj! :R

(#795) flurider


flurider
aktív tag

Azt hiszem itt jobb helyen van ez.
Tudnátok segíteni?

Kösz előre is

Csillagkörü Litér

(#796) ANT


ANT
őstag

3,5"-os külső házat keresők figyelmébe ajánlom: Sharkoon Rapid Case esata.
Elsősorban hőmérséklet szempontjából ajánlott, nálam egy HD501LJ max. 39 fokra melegszik benne, mindenféle direkt hűtés nélkül. Viszonyításképpen: ugyanez a HDD egy Coolink esata házban 51-52 fokig meg sem állt.
Létezik sima USB-s változata is, aki esetleg arra vágyik.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#797) Lajkó válasza ANT (#796) üzenetére


Lajkó
őstag

Szia!
Ha jól olvasom, akkor ez pont olyan mint amit keresek.
Lehet hogy tévedek, mert nem erősségem az angol. Jól veszem ki hogy ez tud e-sata-t, usb2.0-át, ide és sata hdd-t is kezel, és még Win7 kompatibilis is???
Ugyanilyen paraméterekkel van még figyelemreméltó versenyző 3.5"-os kategóriában? Nameg akad-e olyan ami tudja mindezt külső táp nélkül,vagy az csak usb2.0-nál lehetséges?
Persze az ár sem közömbös! :U

(#798) ANT válasza Lajkó (#797) üzenetére


ANT
őstag

Kis pontosítás: ugyanaz a ház ide és sata vinyót nem kezel - vagy az egyiket, vagy a másikat (típustól függően). Valamint külső táp nélkül sem megy, akárcsak a többi 3,5"-os.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#799) Lajkó válasza ANT (#798) üzenetére


Lajkó
őstag

Aham! :U
Szerinted ezek közül melyik 3.5"-ost vegyem? Melyik az amelyik win7/e-sata kompatibilis?
A.C.Ryan Alubox TFX
LC Power EH-35BEII 3.5"
Chieftec Black Box
vagy az álltalad linket Sharkoon Rapid Case-t?

(#800) ANT válasza Lajkó (#799) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz működés/kompatibilitás szempontjából nem lehet túl nagy különbség közöttük. Még Se7en alatt sem. A hűtés/szellőzés szempontjából már inkább. Ha visszaolvasol, én is elsősorban emiatt ajánlottam fentebb a "sárkúnt".
Esetleg még a design lehet szempont. (csak nem nálam... :DDD )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.