Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) King Unique válasza Sleek (#1800) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon dícsérik a Sharkoon rapidcase-t, usb3-as 4 TB-ig kezeli . gondolom 1 partíció mérete lehet annyi, tehát 2 TB-ossal nem lesz gond. Oprendszerek (32 bites, Bios, régebbi lap) meg 2,1 v 2,2 TB-ot tudnak, afelett aszem spec lap, EFI stb kell.
Ha fontos hőmérséklet, akkor Thermaltake ST0020E jó választás lehet, az aktív hűtéses, tapasztalat, csak ára magasabb emiatt, de akár meg is éri, mert tartósan 45-50 fok, v afelett hajtva se igazán a legjobb.
majd az ügyeletes szaki még kiegészít :)

(#1802) Plaguee válasza Sleek (#1798) üzenetére


Plaguee
tag

Köszi a választ! Nálam is pont ugyanez a hiba ennél a márkánál mint neked van, csak a baj, hogy usb bővítőt nem tudok berakni mert laptopom van.Úgy kaptam a racket egyik ismerősömtől,de ezt vissza is adom azt veszek egy normálisat. Láttam, hogy mindenki ezt a sharkoon rapidcase-t ajánlja, néztem neten van pár fajta csak megint ezt a max kapacitást felejtik el odaírni, ( usb3 csatlakozásuaknál mindegyik 4tb-ig kezeli a winyokat? ) egy ilyen seagate 1,5tb melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#1803) Sleek válasza Plaguee (#1802) üzenetére


Sleek
senior tag

Nem tudom mivel van a baj de máshol másik gépen nem dobta el.
Csak a saját gépemen abban meg egy régi Hp alaplap van.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1804) Sleek válasza King Unique (#1801) üzenetére


Sleek
senior tag

Ilyen Sharkoont kapni nem nagyon lehet. De még Usb 2.0 se nagyon van a neten:(

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1805) Plaguee válasza Sleek (#1804) üzenetére


Plaguee
tag

[link]

Ezt találtam ami a legolcsóbb árban van neten

(#1806) Sleek válasza Plaguee (#1805) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszi :)
Megnézem azért még pár helyen mert egyben akarom a HDD vel megvenni. Akkor egy szállítási költségből megvan.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1807) Sleek


Sleek
senior tag

Beszéltem az Iponnal... Hát... nagyon vegyes érzelmeim lettek.. 4 hetet várjak minimum addigra talán lesz. Vagy vegyem meg a HDD t és máskor meg a racket...
Esetleg valaki valami más racket elfogadható áron?

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1808) Sleek


Sleek
senior tag

Végig telefonáltam minden webshopot sehol nincs :(

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1809) pluhi válasza Sleek (#1808) üzenetére


pluhi
tag

[link]

Asszem veszek egyet én is.

[ Szerkesztve ]

(#1810) Sleek válasza pluhi (#1809) üzenetére


Sleek
senior tag

Kérdeztem nem volt nekik raktáron.
Igaz én a 3.0 meg a 2.0 át kérdeztem nem az esatásat

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1811) pluhi válasza Sleek (#1810) üzenetére


pluhi
tag

Az eSATAS-on is van USB2.0, nekem az elég, mert routerre kötöm, az meg nem tud 3.0-át.

(#1812) pluhi válasza pluhi (#1811) üzenetére


pluhi
tag

Ma elhoztam az uccsó eSATA darabot Aqua-ból, szépen megy a routerre kötve USB-vel. WD10EZRX-et vettem bele. Ami vicc, hogy némileg gyorsabb, mint a MyBook Essential 3.0 volt és halkabb is (gyak. hangtalan, csak a mountolásnál ciceg egyet).

(#1813) Sleek válasza pluhi (#1812) üzenetére


Sleek
senior tag

Akkor te voltál a bűnös :D
Megrendeltem mert volt készleten rá fél órával hívnak hogy bocsi még sincs mert elvitték ;)
Használd egészséggel :)
Körbe kérdeztem minden webshopot 2-3 hete semmi hír erről a külső házról se a 2.0 ról se a 3.0ról.
Még a nagyker sem tudta megmondani mi van

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1814) King Unique válasza pluhi (#1812) üzenetére


King Unique
titán

Mármint h gyorsabb ? Esata nyers erőben , vegyes-apró fileok másolásában gyorsabb is (link), + EZRX az új 1 TB/ tányér-os változat (link), ami gyorsabb a "régi" MyBookban lévő 667 GB/tányérosnál (v lehet csak 2x500-as), új gyártású MyBook-okban már EZRX van.
Vinyó hány fokos benne, Sentinel ?

(#1815) pluhi válasza King Unique (#1814) üzenetére


pluhi
tag

Nem használom az eSATA interfészt rajta, USB-vel van a routerre kötve, ahogy irtam is. Azért vettem ezt, mert nem volt sima USB-s sehol, ahogy a kolléga is irta. Mybookom 2 éves volt, azzal ugyanez a konfig 12MB/s-t tudott, ez most 15MB/s stabilan, ami 25%-os javulás, nyilván a vinyó miatt lesz ez, biztosan újabb.
Hőfokot nem mértem, mert még kézzel érintve sem langyos, mondjuk még csak 24 torrentet seedel. Eleve nem hinném, hogy a hőfok itt probléma lehet, mivel a router a szűk keresztmetszet, legnagyobb lehetséges terhelés mellett is csak pötyög a vinyo.
EDIT: jobban belegondolva, ha a router korlátoz, akkor miért segit a gyorsabb vinyó, hehe. Gőzöm nincs, a két setup között csak annyi különbség van, hogy a Mybook USB3.0-át is tudott, ez meg nem. Ugyanúgy ext4 fájlrendszer van most is. Passzolok.

[ Szerkesztve ]

(#1816) Jamesch


Jamesch
tag

Hello

Én is rack vásárlásban gondolkodom.
Írtátok itt a Sharkoont ami már nem elérhető, ez a Revoltec milyen lehet?

Láttam némelyiknél 1-2TB-s korlátozást, ez miért van? Én 3TB-s lemezt szeretnék beletenni.

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1817) pluhi válasza Jamesch (#1816) üzenetére


pluhi
tag

Az azokban lévő SATA-USB bridge IC csak 32bites LBA-t kezel aszondják. Amelyik tudja a 48bitest, ott nincs ilyen gond.

(#1818) schumi7


schumi7
csendes tag

Üdv!

Valaki tud erről: Thermaltake Silver River 5G valamit mondani? Mennyire megbízható, strapabíró?

[ Szerkesztve ]

(#1819) King Unique válasza schumi7 (#1818) üzenetére


King Unique
titán

Az aktív hűtéses ST0020E az pöpec, mások is dícsérték, de emlékszem, h xy fórumon ezt is dícsérték, minőségi rack. :K

[ Szerkesztve ]

(#1820) schumi7 válasza King Unique (#1819) üzenetére


schumi7
csendes tag

Értem, köszi. Lehet az aktív hűtéses lesz a nyerő.

(#1821) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!
Ajanlanatok nekem egy megbizhato 3,5-es belso rack-et, pls. !
Bocs, hogy off voltam, de nem talaltam a megfelelo helyet!
Koszonom,
anytime

(#1822) anytime válasza anytime (#1821) üzenetére


anytime
őstag

Nincs nagy mozgas, az egyszer biztos:)

(#1823) artiny


artiny
őstag

Kulso HDD box - csak a 3,5" hdd.re kell kulon tápcsatlakozo es a 2,5" nel eleg a usb kábellel osszekotni a dolgot vagy letezik 3,5" rack amihez nem kell kulon adapter hogy mukodjon?

(#1824) veze válasza artiny (#1823) üzenetére


veze
őstag

a 3,5 -höz kell adapter mindig mert 12V-ra is szüksége van, az USB-n meg csak 5V van. Ez az oka.

(#1825) szaki1


szaki1
tag

Sziasztok!

Köszönöm a sok hasznos infót a topicban és a következőkre jutottam.

Szeretnék összerakni egy jó háttértárat és az alábbiakat néztem ki hozzá:

1.) SHARKOON Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0
2.) WD Caviar Green 2 TB (20EZRX)

A laptopomon USB 2 van csak, de késöbbiekben lehet szükségem lesz az USB 3.0-r is.

Szerintetek ez jó ez a párosítás vagy lehet még más jó (bb) alternatíva pl. más fajta winchester.

(#1826) Sleek


Sleek
senior tag

Iponon újra kapható a Usb 3,0 Sharkoon 3,5 colos rack

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1827) kolosszus87 válasza szaki1 (#1825) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Én is ezt a kombót rendeltem meg a mai napon, Sharkoon rack szuper jó, a WD vinyó is tökéletesen megfelel nekem, mivel filmek tárolására fog szolgálni, amit majd a media playeren használok.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#1828) Zügynök


Zügynök
tag

Sziasztok,

vettem egy használt 2 terrás samsung hd204ui vincsit, kiderült, hogy 3.5-ös usb-s mobilrackba való. Most szeretném kipróbálni vhol. Van valaki Pesten, akihez elvihetném egy próbára?

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1829) batagy válasza Zügynök (#1828) üzenetére


batagy
őstag

Miért lenne csak 3.5-ös usb-s mobilrackba való?
Ez ostobaság. A HD204UI egy szabvány vinyó, amit bárhol felhasználhatsz, ahol egyébként 3.5" vinyót használsz. Azaz gépben is, nemcsak rackben. De természetesen rackben is használható.

[ Szerkesztve ]

(#1830) Zügynök válasza batagy (#1829) üzenetére


Zügynök
tag

Nekem is úgy tűnik, de egy másik topicban megtaláltuk egymást egy kollégával, akinek az ugyanilyen vincsije mobilrackban megy, bedugva szabadon a gépben nem. Persze ha valaki érti ezt, én szívesen elfogadom a választ......

http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/friss.html#msg29513

a 29513 és 29514 hozzászólások.

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1831) batagy válasza Zügynök (#1830) üzenetére


batagy
őstag

Elolvastam az említett topikban a #29513 - #29521 hozzászólásokat, de ebből egyáltalán nem következik, hogy csak USB-s rackben menne.

Ott valami más hiba van!
Pl. két tipp:
1. Kérdés hogy az alaplap BIOS-a lekezeli-e a 2TB-os vinyót. Milyen lapod van?
Illetve néztem hogy MSI 945GZM3 illetve MSI 770-C45, ezek azért relatív nem olyan régiek, talán kellene kezelniük, de a BIOS frissítési changelogot érdemes lenne átnézni!

2. Lehet SATAI-SATAII inkompatibilitás is. A Samsung HD204UI-n nincs olyan jumper, ami SATAI-es módra korlátozza a vinyót? Ha van, úgy próbáld meg.

Két komment:
- a másik topikban a "makkai" felhasználó nem USB-s rackrőpl beszél, hanem 5.25" helyre bedugható mobilrackről, ami belül SATA-n csatlakozik.
- A #29519-es hozzászólásban említett firmware frissítés a HD204UI-hoz más jellegű, nem kapcsolatos ezzel. Az a firmware frissítés a vinyó az NCQ működéséhez kell, és csak AHCI módban érdekes, anélkül a frissítés nélkül is uigyanúgy mennie kell a vinyónak. (Nekem ugyanilyen HD204UI van, azért tudom.)

(#1832) Zügynök válasza batagy (#1831) üzenetére


Zügynök
tag

Szia, nálad nem lehetne kipróbálni a vinyót?

Üdvözlettel: Zambelly Péter

(#1833) batagy válasza Zügynök (#1832) üzenetére


batagy
őstag

Ha BP-n vagy és eljössz, kipróbálhatjuk, de ez nem fog előrevinni.
A már leírtakat javaslom kipróbálásra.

(Ha mégis el akarsz jönni, azt PÜ-ben rendezzük le.)

(#1834) vasii


vasii
senior tag

Üdv,

3TB WD green + Sharkoon rapid 3.0 ~40k bol, van ennél jobb ár/ertek aranyu, megbizhato megoldas?
Csak filmezésre kellene medialejatszohoz, foleg BD25 filmekhez.

(ugye a vinyot nem a hatso kapcsoloval kell allandoan ki-be kapcsolni, hanem ugyanugy az usb eleszti fel/kapcsolja ki mint a gyári kulsoket?)

Köszi!

(#1835) vlevi válasza Sleek (#1804) üzenetére


vlevi
nagyúr

Dehogynem, én most vettem, február végén a 220voltban. Érdekes módon ott olcsóbb volt, mint pl. az iponnál.
Persze lehet, hogy akkor, amikor nézted, akkor nem volt. Vagy az, hogy "már" nincs, mert pl. az edigital árlistájában utolsó forgalmazás dátum 2013 valamikor van. Mintha kifutó termék lenne.

A külső vinyós topicba írtam be gyors tapasztalataimat a Sharkoon rapid case-ről. Pozitív tapasztalatok.
Teljesen fém, a benne lévő vinyó nem melegszik, gondolom ebből a szempontból számít a fém, mert így az esetleges hőt kívülre át tudja adni, nem belül a műanyagban fő a vinyó. Mert amúgy elég kevés hely van benne.
A belerakott vinyót leállítja, ha a számítógépen az eltávolítást választom, sőt, ma vettem észre, hogy akkor is leállítja, hogy 15-20 percig semmit sem csinálok a külső vinyóval. Ilyenkor természetesen csak a lemez forgása áll le, mert mint eszköz (azaz F: meghajtó) látszik a számítógépen, csak annyi történik, hogy egy ilyen leállás után nem azonnal érem el a vinyó tartalmát, hanem 2-3mp felpörgés után.
Megjegyzem, nem a Windows állította le, mert Windows szinten az energiagazdálkodásnál ki van kapcsolva a lemezek leállítása.

Egyelőre egy "maradék" samu 250-es van benne, rámásoltam százvalahány gigát, kb 105Mbyte/sec-el tudtam rá írni, ennyi a vinyó maximális tudása, de az azért látszik, hogy az USB2-nél így is 4-5x gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#1836) vlevi válasza vlevi (#1835) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben lejárt az idő...

Most látom, hogy ez a Sharkoon ház nem egy mai gyerek, az ipon fórumon 2011 novemberi fórumbejegyzések vannak hozzá.

(#1837) FerNandor


FerNandor
őstag

hali,
http://www.edigital.hu/Kulso_merevlemez_haz/Eminent_EM7048_3.5_SATA_kulso_merevlemez_haz_lila-p275012.html erröl van valami gyors info, tapasztalat? délután elugranék megvenni, gyorsan kell egy külsö ház.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1838) FerNandor válasza FerNandor (#1837) üzenetére


FerNandor
őstag

na, eszembe jutott, hogy a ott a közelben van egy számtech bolt. ott találtam ilyet: [link]
szuperjó, 4700Ft volt. a másik sungoo házhoz megvettem az AC power adaptert kínából, majd valamikor veszek bele egy 3,5"-ös 1 vagy 2 terrás hdd, az megy LAN-ban is.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1839) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Sziasztok !
Ezt a vinyót [link]szeretném a saját gyártó szoftverével leformázni, ha lehetséges , de nem tudom hol kell és hogy kell?

1. Vki tudna ebben segíteni ?
Egy TIVECO 3,5 High Quality Aluminium SATA HDD Enclosure házban van benne .

2. Tudja - e kezelni azt a 3TB vinyót ez a ház ?

3. Esetleg létezik - e ehez a házhoz firewire frissítés ?

[ Szerkesztve ]

(#1840) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy 3,5" ide/pata hdd külső házat ajánlani? Lehetőleg menjen usb-ről, ne kelljen hozzá külön adapter. És árban se legyen nagyon elszállva :)

(#1841) batagy válasza Taybor (#1840) üzenetére


batagy
őstag

Ezt már szokszor kibeszéltük, és eléggé alap hogy tudj róla:

A 3.5" vinyókhoz mindig kell külső táp, tekintve, hogy 12V tápfeszültségre van szükségük. Az USB csatlakozó csak 5V tápfeszültséget tud biztosítani.

Ezt csak akkor lehet megkerülni, ha a gépből valamilyen módon kivezeted a 12V-os tápfeszt is egy külön csatlakozón, amire vannak megoldások. Nem akarlak fárasztani, de létezik az eSATApd csatlakozó is, ami 12V-ot is kivezet, de nagyon kevéssé terjedt el.

(#1842) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Üdv !
Az olyan házak amik a 2.0USB-ek , azok csak 2TBig látják állítólag a vinyókat ?
A 3.0USB-sek pedig 2TB fölött is látja ?
Nekem 2.0USB házam van és benne 3TB vinyó, a számítógép látja ezt , de a médialejátszóm nem ( med600 lejátszó ) ezt a lejátszót tesztelték már 4TB vinyóval is , csak nekem nem mökszik valamiért , de akkor lehet azért mert 2.0 USB -s házba rakom bele a 3TB-at ?

(#1843) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Üdv !

Sehol nem találom a fw frissítési lehetőséget ebben a külső tápos házhoz , ha van neki akor kérem linkelje be nekem , több napja keresem már , más forumokon is kérdeztem ezt a kérdést/kérést , remélem itt majd tud segíteni valaki !

HDD ház neve :

USB HÁZ External 3.5″ Alumínium tok USB 2.0 Tiveco SATA fekete

(#1844) batagy válasza pokerarcsuny (#1842) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Először is helyesírás: 1-es!
Próbálj meg légy szíves magyarul írni, tagolás, mondatszerkezet, stb.

Másodszor:
"Az olyan házak amik a 2.0USB-ek , azok csak 2TBig látják állítólag a vinyókat ?
A 3.0USB-sek pedig 2TB fölött is látja ?"

Honnan vontad le ezt a konklúziót? Ez ostobaság, nincs összefüggés.

Te magad írod, hogy a 2.0-ás USB-s házban lévő 3TB-os vinyót a gép látja, tehát az USB2.0 rack is támogathat 2TB-osnál nagyobb vinyót. Ez magától a külső rack implementációjától függ, nem az USB verziótól.

(#1845) batagy válasza pokerarcsuny (#1843) üzenetére


batagy
őstag

A rack firmware frissítése csak nagyon haladó felhasználóknak ajánlott. Nem is minden rack támogatja!

Az általad jelzett típusú racket nem is találom.
Ezen a linken van egy ugyanolyan nevű, de ellentmondást látok, mert aszerint a rack Wintech gyártmány és Prolific PL2506 chip volna benne, de ez utóbbi biztosan nem igaz, mert a PL2506 chip az USB2-IDE átalakító, nem pedig USB2-SATA átalakító.

Egyébként a link szerint a nevezett rack 1TB-ig támogatja a vinyókat.

Esetleg Wintech? Ezek közül a modellek közül valamelyik?

[ Szerkesztve ]

(#1846) batagy válasza pokerarcsuny (#1839) üzenetére


batagy
őstag

A leírás szerint úgy tűnik, hogy Tiveco SF-35SB típusú racked van. Sajnos nincs a gyártó oldalán semmilyen infó, sem a chipról, sem arról hogy mekkora vinyót támogat.

De mivel írtad, hogy a géppel működik benne a 3TB-os vinyó is, így működik.

(#1847) pokerarcsuny válasza batagy (#1846) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Köszi hogy megerősítetted !

Akkor milyet vegyej, hogy a lejátszó tuti kezelje ? [link] itt van minden infó a lejátszóról ?

(#1848) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

IDE-s hdd-hez keresek külső USB-s rack-et, amit DVD lejátszóhoz szeretnék csatlakoztatni. Valaki tud egy típust, ami működik így?

[ Szerkesztve ]

(#1849) Teaway válasza Panthera (#1848) üzenetére


Teaway
veterán

Mondanám, hogy sajnos mind SATA-s, de hátha nem így van.

Nincs itthon csokid??

(#1850) batagy válasza Panthera (#1848) üzenetére


batagy
őstag

Lehet azért kapni IDE-s USB-s rackeket is.
Pár lehetőség:
König CMP-MOBSTOR22 3.5" IDE USB2.0 merevlemez ház
Általános keresés
Delock 42371.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.