Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) b.janko


b.janko
tag

Nah...

Elkezdtem olvasgatni a fórumot, ugyanis nekem is egy PATA+SATA képes reck lenne az igazi, ami FireWire és USB-n is csatlakoztatható... és FireWirw porton láncba fűzhető.

viszont nálam napi 23.5 órát menne, tehát elég fontos a zajtalanság és a hűtés. És mivel nem akarja az ember a vinyót megsütni, inkább legyen egy kis alapzaj...
Nekem a gépben jelenleg egy igen forrófejű Maxtorom van, 8cm-es ventivel hűtőm 5V-ot kap, teljeseng hangtalan...
Kimondottan az elektronika melegszik azon a xaron, szóval arra fújom a levegőt.
Mivel a vinyók többségénél az elektronika és az alu test között egy hő és elektromosan szigetelő szivacs van, ezért ha magát a vinyótestet hűtöm, attól még a chippek melegednek, és melegek is maradnak...
Persze azért kevéssé, de nekem edig az összes vinyómon az elektronika szált el, amit meg sajnos nem igazán lehet levegőn kívül mással hűteni.

Mellesleg hogy milyen vastag alulemezből készül a keret az nem változtat a hőleadó képességén... csak a színe és a felülete.. ;]
Szóval összefoglalva egy olyan recket keresek, ami PATA-SATA / USB-FW-s és AKTÍV hűtéssel is rendelkezik...
Ha valki látott ilyet kérem jelezen.. köszi

www.marinero.hu

(#302) cock válasza Márton (#300) üzenetére


cock
tag

basszus nálam ugyanez van:
Ha a notebookommal használom (ATI chipsetes), akkor 15Mbyte/s-el megy, ha meg az asztali gépemmel (VIA chipsetes) akkormeg 30Mbyte/s. A notebookon (64 bites) Win xp pro x64 sp1 van, az asztalin pedig (32bites) Win xp pro SP2.

(#303) Márton válasza cock (#302) üzenetére


Márton
nagyúr

Szerintem win2000-től már nem annyira az oprencertől, sokkal inkább a chipkészlettől függ a dolog. Bár az is igaz, hogy usb2-t az alap win driver hajtja meg, szóval lehet hogy mégiscsak?...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#304) próbakocka


próbakocka
senior tag

Vantec Nexstar NST-375LX

[link]

sima HDD doboz USBvel, és UTPvel, FTP és SMB server, és nincsen rajta wlan, ami nekem abszolút nem is hiányzik.

58$ és 70 $ közötti áron van, de itthon nem látok sehol,
ez még egészen emberi ár is lenne

látott már vki ilyen élőben, lehet e valahol kapni?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#305) Macilaci457 válasza próbakocka (#304) üzenetére


Macilaci457
őstag

Sajnos jellemző a helyzet. Külföldön, főleg az USA-ban rengeteg racket lehet venni...

Érdemes megnézni csak ezt:

http://www.coolgear.com/

Ha csak enne a gyártónak a termékeit behozná valami cég, nem lenne semmiben hiány.

(#306) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Aki nem találja az oldalon belül, annak:


http://www.usbgear.com/USB-Enclosures.html
vagy katt ide:
[link]

(#307) próbakocka válasza Macilaci457 (#306) üzenetére


próbakocka
senior tag

ez nemcsak rack, ez egy NAS cucc, van rajta UTP!
ez nem túl gyakori

[Szerkesztve]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#308) Macilaci457 válasza próbakocka (#307) üzenetére


Macilaci457
őstag

igen, azt értem.


Hát, kapsz itthon is, csak borsos az ára... lásd Thecus.

(#309) tothbe válasza próbakocka (#307) üzenetére


tothbe
addikt

ott a wd netcenter, azt megkaphatod itthon is.

By(e) Tothbe

(#310) próbakocka válasza tothbe (#309) üzenetére


próbakocka
senior tag

minek venném meg a belepattintott vinyóval drágán, mikor itt van ez a cucc, csak mint keret, és bármely otthon fellelhető megunt régi vinyót bele lehet pattintani,

nekem akkor is ez kell :DDD

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#311) Macilaci457 válasza próbakocka (#310) üzenetére


Macilaci457
őstag

Tessék zaklatni a Mistralt!
Ugyanis ők szerepelnek a Vantec-USA weboldalán, mint magyarországi lelőhely.
Érdemes őket megkérdezni erről!
L.

(#312) b.janko válasza ISZOLE (#259) üzenetére


b.janko
tag

[link]
Itt látható egy Mindennel kompatibilis keret.
Nekem egy ilyesmire lenne szügségem...
Pontosan egy WD vinyó lesz benne még nem tudom milyen... De itthon nagyon kicsi a gép, tehát FireWire kártyán kéne rákötnöm, mert 671Mhz procim hamar felzabálná, ha USB1.1-en fel tudná.. ;] de pont van egy PCI-os FireWire karim.
Viszont a gép később laptoppá változik, amin viszont csak 1 FireWiree lesz, és addigra nekem meg több reckem... Tehát jó lenne valami olyan, amin van FireWire kimenet is mert akkor azokat sorba tudnám kötni...
Ez ugye lehetséges?? pl ilyen:[link]

USB viszont kell, mivel suliban/haveroknál nem biztos hogy van FireWire, és oda is meg majd néha... És mivel haverok között iss lesz hordozgatva, ezért jó lenne ha SATA/PATA képes lenne.. az eSata az mi? :B

Esetleg ha vlaki tud ajánlani olyan keretet ami SATA ---> USB/FW az is érdekelne mert ebben is elég szegényes a kínálat.. Valamit ugyanolyan külsőhöz PATA ---> USB/FW

Előre is köszi... Ja, és tom hogy gúli a barátom, de most nem segített ;]

www.marinero.hu

(#313) b.janko válasza b.janko (#312) üzenetére


b.janko
tag

ŐŐ utánanéztem jobban az eSata-nak.
Elvileg ugyanaz mint a Sata, csak más a csatlakozófelület, de az adattovábbítás ugyanúgy történik... Ha nem javítsatok.

[Szerkesztve]

www.marinero.hu

(#314) Macilaci457 válasza b.janko (#312) üzenetére


Macilaci457
őstag

Igazából nem értem a kérdést.... Minden van, csak kérdés mennyire vagy gazdag, és félsz-e külföldről vásárolni. Ennyi.

Itthon meg az van, ami a boltban, és annyiért.

(#315) Darla


Darla
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy olyan keretet ami Firewire csatin keresztűl kommunikál a géppel és SATA vinyó megye bele? Sehol nem találok ilyet. Köszi

(#316) Darla válasza Darla (#315) üzenetére


Darla
tag

Up!

(#317) tomi4506


tomi4506
csendes tag

Üdv.!

Találkozott/látott/hallott már valaki erről a termékről?

A.C.Ryan AluBox
van duo-ban is, abba kettő winyót lehet rakni.
Ha valaki tud valamit kérem írjon.
Köszi :R

(#318) misran válasza Neurotoxin (#280) üzenetére


misran
tag

Hali,

nekem van egy ilyenem es nemreg meghulyult. A winyo ujra felporog benne, kikapcsol, elindul, kattan, ledek elalszanak, esetleg ujra indul de lehet hogy allva marad.
A winyo beszerelve rendesen mukodik.

Nem tudom mi lehet, nem tudom hogy ez jellemzi-e az ICY-ket, de azert leirom.
A nagy kek korbevillogas sem olyan idealis ha sotetben nezel filmet.
A sebessegtol sem estem hasra, de az mulhat a masik oldalon is.

Ettol fuggetlenul jo kis cuccnak tunt, csak kar hogy elszallt...

Udv!

MiSRaN

(#319) macilaci78 válasza misran (#318) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kontakthibás lehet a tápellátásnál valami. Nekem hasonló miatt kellett 2,5''-os racket cserélnem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#320) tomi4506


tomi4506
csendes tag

[link]
Én erről szeretnék tudni, nézd csak meg a linket. Ugyan arról beszélünk?

(#321) misran válasza tomi4506 (#320) üzenetére


misran
tag

Hohi,

nem, en az ICY BOX-rol beszeltem. De az effekt azt hiszem tipustol fuggetlenul elojohet.

UDv

MiSRaN

(#322) tomi4506


tomi4506
csendes tag

Nekem pedig konkrétan A.C.Ryan AluBox LAN cuccról kellene tapasztalat.
Érdemes-e venni?
:))

(#323) bbchris


bbchris
senior tag

Lehet hogy nem a megfelelő topicban írok de már nagyon idegesítő a probléma a vinyóval . Nos vettem egy IBM hordozható 40Gbyte-os USB vinyót és ha NTFS-re formattálom akkor időközönként kattog , meg leáll a vinyó aztán felpörög majd újraindul és a poén az hogyha FAT32-ben formattálom akkor semmi gáz , néha akkor is kattog de nagyon ritkán . Mi lehet a probléma ilyenkor ?

(#324) Neurotoxin válasza misran (#318) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Hát nem tudom, én a tápkábelre gyanakodnék. Rendesen be van tolva? ;] Már első használatkor feltűnt, hogy hajlamos lesz ''kijárni''. 1ébként a hozzászólásom fölötti hozzászóláshoz hasonló ''hibát'' érzékelek én is, csak nekem olyan hangot ad, mintha ''seek''elne(ledek nem villognak). ilyenkor, ha belemászok vmi könyvtárba, akkor abbahagyja....passz...ez hiba egyáltalán? :F

Más:nekem az alsó fénycső úgy világít, mintha csak félig működne, csak vibrál. Tesztekben nézegettem a képeket, már ott is feltűnt, hogy csak a felső és elülső világít teljes hosszában. A havernak pont ilyene van szürkében ,azon meg felül olyan, mintha nem is világítana.Ez vmi széria hiba?

Mellesleg nekem kivételesen tetszik a villogás :DDD Nem zavar, de ha filmet nézek ,akkor kiírok egy kettő avit egy DVDre és berakom az igen kiváló, minden feliratot támogató,E:MAX asztali divx/xvid lejátszómba :DD



[Szerkesztve]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#325) Neurotoxin válasza misran (#321) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Bocsi, még annyit, hogy nálam USB 2.0án nyújtja a 30MB/s-es olvasást. Írás már csak olyan 21-25MB/s, de az USB 2.0ás szabvány általi maximális sebesség ennyi, tehát kihasználja....Nekem ennyi elég, maradjunk a realitásnál.Több dologtól is függhet: CPU, chipset, winchester....a haveromnak coolermaster márkájú rackje van, ott ugyan ezen körülmények között az ő elektronikája már csak 15MB/s írási/olvasási sebességet produkál.

[Szerkesztve]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#326) mrmatyi


mrmatyi
tag

üdv!
bocsi ha netán rossz helyre írnák,de nem találtam belső mobilrack topikot!
olyan kérdésem lenne,hogy egy maxtor 40GB-os ata-133-as hoz kéne egy belső mobilreck.
milyet ajánlanátok?
ilyen jó? Vipower VP7010133
köszi!

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#327) ANT válasza mrmatyi (#326) üzenetére


ANT
őstag

De miért nem veszel inkább egy aktív hűtésű, külső USB-s rack-et? Sztem egy olyanban sokkal jobban érzi magát a vinyó is! :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#328) mrmatyi válasza ANT (#327) üzenetére


mrmatyi
tag

oké,de milyen áron van?
típust tudsz adni?

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#329) tomi4506


tomi4506
csendes tag

A.C.Ryan AluBox LAN cuccról kellene tapasztalat.
Érdemes-e venni?

Ismeri valaki?!!!? :W :F

(#330) ANT válasza mrmatyi (#328) üzenetére


ANT
őstag

#250-ben vannak képek az enyémről. Én a Kellytechnél vettem, itt a leírása[link] Ára br. 7500 körül volt.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#331) mrmatyi válasza ANT (#330) üzenetére


mrmatyi
tag

köszi az infót!
ennél az adatátviteli sebességet max kihasználja?
most nem azért hogy szídjam a masinát,(mert biztos jó)de az adapterekről kicsit rosszak a tapasztalataim...
mondj néhány jó dolgot róla,hogy ne a Vipower VP7010133-at vegyem! :)

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#332) ANT válasza mrmatyi (#331) üzenetére


ANT
őstag

Egy jó dolgot már mondtam: jobb hűtés! :)
Az átviteli sebességek: olvasás vinyóról 25,7 MB/s, írás vinyóra 22,5 MB/s. A vinyó egy Samsung SP2514N.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#333) misran válasza Neurotoxin (#325) üzenetére


misran
tag

Hello,

nekem is szürke van. A fényt egy buborékos műanyagrúdra épített LED adja, a buborékok szórnak. Ha valamiért nincs buborék a rúdban, nem szór.

A sebesség nálam 15 MBps körül mozog, ettől nem estem hasra :).

A hiba végett mértem párat a multiméterrel: üzem közben a 12 V-s fesz 11,89 és 12 körül mozog, aztán jön a kattanás, LED elalvás és ilyenkor a fesz 8-6-néha 0 is, majd újra felpörög a winyó és visszaáll a régi rend. Néha a 0 szint több pillanatig megmarad, esetleg 1-2 sec-re is.

Az 5 V-vel ugyanez, arányosan.

Tippet valaki?

MiSRaN

(#334) Alex91 válasza misran (#333) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanez van nalam is :(. Kapcsolo erintkezes, esetleg kabelek erintkezese nem jo. Vagy meg arra is gyanakszom, hogy a HDD jobban terheli, mint amit a hazam tapja adni tud. Egy Samsung HDD van benne.

Ja, es a tapcsatlakozo a te hazadon is 5 polusu (ha jol emlekszem)?

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#335) misran válasza Alex91 (#334) üzenetére


misran
tag

Hohi.

Az a fura hogy jópár hónapig jól működött a winyóval. Az elromlás nem hirtelen volt, néha bootnál volt gondja utóbbi időben, de manapság már el sem indul.

A csatlakozó egy az egyben ez:

[link]

kivéva a SATA-t.

Egy műszerész haver szerint lehet segíteni ha a tápellátás béna. Megnézi majd, ha van valami írok ide.

Üdv.


MiSRaN

(#336) Alex91 válasza misran (#335) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyan ilyen csatis az enyem is. A masik hazamnak nem, azzal nincs is gond...

Egyet mar csereltek, ez is xar de mar nincs erom visszavinni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#337) misran válasza Alex91 (#336) üzenetére


misran
tag

Magát a tápot hogy lehetne kimérni? Terhelés nélkül úgy tűnik jó a fesz.
Na majd a haver.

Egyébiránt, a másik külső házad milyen?
Valami megbízható külső ház kéne végre...


Üdv!

MiSRaN

(#338) Alex91 válasza misran (#337) üzenetére


Alex91
félisten

Valami noname, akkor vettem, mikor emez gariztatni volt. Ez volt a boltban :). Ennek nem ilyen DIN a csatija.
Amugy nekem is sokaig semmi gond nem volt vele, aztan egyszercsak elkezdett hullamozni a motorhang es kattogni a HDD, majd mar fel se ismerte a HDD-t a gep. Szerencsere a vinyo nem ment tonkre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#339) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Nem olvastam végig a fórumot, úgyhogy, ha volt ilyen kérdés akkor bocsi. :B
Linux alatt ki lehet kapcsolni egy ilyen külső usb-s rackben a winyót, ha x idő után nem megy át rajta adat? (úgy, hogy a winyó motorja ne pörögjön)
Ha igen akkor milyen rack, esetleg progi kell hozzá?

Köszi

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#340) Honkydoo válasza Honkydoo (#339) üzenetére


Honkydoo
őstag

UP! :F

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#341) Honkydoo válasza Honkydoo (#339) üzenetére


Honkydoo
őstag

OK, látom így semmi érdeklődés, akkor megpróbálom máshogy :)

Valaki meg tudja mondani, akinek van linux-a + egy külső USB-s vinyója, hogy ha elindítja a hdparm progit, akkor, az alvó állapotba tudja helyezni a vinyót?

Sekinek sincs ilyen tapasztalata?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#342) Alex91 válasza Honkydoo (#341) üzenetére


Alex91
félisten

Miert ne porogjon? A HDD-k nem szeretik a ki/be kapcsolgatast...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#343) Macilaci457 válasza Honkydoo (#341) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem kapcsolnak le a külső vinyók, csak ha a ház támogatja, de akkor az vezérli, nem az oprendszer. Pl. WD egyes típusai lekapcsolják a winyót egy idő után. De az én DTK több éves rackemen keresztül a S.M.A.R.T. információkat sem tudja kiolvasni semmi, nem jön át ilyen jel a winyóról, ergó vezérelni sem lehet az állapotát.

(#344) macilaci78 válasza bbchris (#323) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szvsz azért kattog, mert nem kap rendesen kraftot és lehet, hogy a driver a NTFS-t jobban etetné... :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#345) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Hát az az igazság, hogy én a HDD-met egy routerhoz akarom kapcsolni, aztán ha simán rádugnám a routerre az usb-s házat amiben a HDD van, akkor a nap 24 órájában pörögne a vinyó.
Bár azt nemtudom, melyik a jobb, ha a nap 24 órájában pörög, vagy ha néha elindul-leáll.

Értem, szóval oprendszerről nem tudom vezérelni a lekapcsolást. Tudnátok nekem mondani olyan külső házat ami ezt támogatja? (lehetőleg HDD nélkülit, és minél olcsóbban :) )

Előre is köszi :)

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#346) Sigur Rós


Sigur Rós
csendes tag

Kerdesem lenne az olvasoktol, bar ezt a 350 közeli hozzaszolast nem olvastam vegig!

1, Lehetoseg van - e egy olyan kulso HDD (vagy egy tok) vasarlasara amely egy SD kartya adatait (pl: kepeket) beolvas? Olyasmi uton mint ahogy ezt innen (bar meg nem hasznaltam) gondolvan az iPod camera csatlakozoja teszi! Kartyaolvaso nem feltetlen szukseges a tokon, de a lenyeg hogy akar az USB csatlakozason keresztül is, az SD adatait fel tudjam tolteni, PC hasznalata nelkul. Ha esetleg valaki tud ilyet kerem jelezzen!

(#347) macilaci78 válasza Sigur Rós (#346) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link] Itt tedd fel a kérdésed, ebben a méretben vannak jellemzően ilyen ketyerék ugye a mobilitás miatt, némelyikről teszt is volt a Ph!-n.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#348) macilaci78 válasza mrmatyi (#331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy kérdés: az aláírásodban egy ilyet láttam: p4 3.0GBproc

Pontosan mi a 3.0GB ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#349) Macilaci457 válasza Honkydoo (#345) üzenetére


Macilaci457
őstag

HDD nélkül, és olcsón? :(

Ezek tudják WD Mybook essential és Mybook Premium

De egyik sincs winyó nélkül, és ergó grágák is.
Viszont a számítógéppel együtt kapcsol be. Szóval ha azt kikapcsolod, le is áll magától. Szóval ügyes, csak drága.

(#350) Honkydoo válasza Macilaci457 (#349) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi.

Akkor szerintem marad az eredeti verzió, vinyó van, veszek valami 7-8k-s racket, azt had szóljon. :(
Azért kár, hogy nem lehet ezt ilyen árkategóriában megoldani, nemhiszem, hogy ez valami hűdenagy dolog, amin hosszú hónapokat kell agyalni a programozóknak (mint pl valami új technológia kifejlesztése), és szerintem praktikus, ha lehet OS alól vezérelni, a leállást/elindulást, nemhiszem hogy csak én lennék vevő rá.

[Szerkesztve]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.