Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) _calogero válasza mAtech (#450) üzenetére


_calogero
tag

Szia!

Jaja, köszi, azt láttam, de nekem a legfontosabb a sata volna, azon meg csak ide van.
Most van egy alu rackem ide csatival, de 3 nap múlva már szükségem lesz egy külső sata csatis megoldásra is!
Ez a 3 az egyben cucc amit belinkeltem eddig a legszimpatikusabb, de úgy látom ez bukó! :O

[Szerkesztve]

(#452) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Hello!

Letoltogeteshez, adathordozashoz szeretnek venni egy winchestert (legalabb 320-ast), de egyelore vacillalok a belso vinyo+kulso usb rack es a kulso vinyo kozt. Az utobbiakat nem is nagyon ismerem. Emlegettek itt pl. a WD MyBook sorozatat; jot is, rosszat is hallottam rola. Esetleg mas gyartonal erdemes nezelodni?
Melyik megoldast ajanljatok inkabb?


[Szerkesztve]

(#453) krokk


krokk
senior tag

ki mit tud a [link] Sungoo márkáról? 40e ért van ez a 320 gigás. jót rosszat? valamit? lehet tudni a gyártóról? milyen vinyó van benne?

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#454) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni néhány hozzáértő véleményét az alábbi eszközökről:
Freecom Hard Drive 500 Gb USB 2.0 3,5'' külső merevlemez 34992Ft
Freecom Hard Drive Pro 250 Gb FireWire/USB 2.0 3,5'' külső merevlemez 46752Ft
FREECOM - Classic SL 320GB külső USB2.0 7200rpm 34727
ill.
Western Digital My Book Premium USB2.0/Firewire 320 GB 33500Ft
Ezek közül melyik lenne jobb az alábbi felhasználásra: elsősorban letöltés, filmek, sorozatok, DVD-k, zene... tárolása napi 24h-t menne egy pc-hez vagy laptophoz kötve.

Az a kérdés megéri-e a Firewire-ért többet adni vagy azért az árért jobb egy nagyobb vinyó?

Köszi

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#455) bba válasza _calogero (#449) üzenetére


bba
tag

Szia!

Pont mostanság kerestem ilyen cuccokat és találtam is olyat ami kapható is Mo-on. Ez lenne az:
A.C. Ryan - Mobile Pack UDRive
két helyen láttam, aho kapható
moddingcomputer.hu 9.350FT
és HOC Online (hardwareoc.hu) 8.957Ft
Nem tudom ez mennyivel tud többet vagy épp kevesebbet mint, amit írtál, de jónak tűnik, bár kétszer annyiba kerül, az biztos... :F

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#456) VVoid válasza Kulbi (#454) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,

egy haveromnál tesztelgettem egy MyBook Premium 320-ast, én is gondolkodtam a megvételén. A drive megy faszául, gyors, gond nélkül felismeri a Win, csak éppen gyalázatosan melegszik. Kb. egy óra használat után majdnem 60 fokra melegedett (a SMART USB-n keresztül mérhető a WD saját progijával). Ezt nyilván nem lehetne napi 24 órán keresztül használni.

Szerintem vegyél egy jó vinyót, és vegyél hozzá egy jó mobil racket. Olcsóbban kijössz, normális racket választhatsz a vinyódhoz, nem gagyi törékeny vinyófőző műanyagot, mint a MyBook esetében. Amit meg pluszba tud a MyBook (backup gombnyomásra, csilivili kék fények), az engem speciel teljesen hidegen hagy.

A firewire gyorsabb, és nem is terheli annyira a procit. Ha sok adatot mozgatnál, akkor lehet, hogy megéri. Van nekem régebbi WD külső vinyóm, a firewire kb. 20%-al nagyobb sebességgel megy, mint az USB.

A Freecom-ot nem ismerem.

Üdv.

(#457) _calogero válasza bba (#455) üzenetére


_calogero
tag

Szia!

Köszönöm, pont ilyet kerestem, és kb ilyen árra is számítottam (ami fele ennyibe kerül az nem tud satát.)
Hamarosan felkeresem őket! :R
:C

(#458) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Köszönöm a választ!!

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#459) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Végül mégis egy WD 320GB Premium mellett döntöttem.

USB2-n csatlakoztattam a géphez és kapásból felismerte voltak rajta telepítő cuccok (felteszi saját driver-eit).
A problémám, hogy néhány giga után a gép kiírta tele van. Lentebb olvastam már ilyenről. de ott azért 100 Gb felett, itt még a négy gigát sem érte el az adat.
Mi p@cs baja van? Firewire ugyanaz a jelenség.


Egyébként ajánlott ill. kell-e partícionálni vagy nyugodtan lehet egyben használni.

Köszi az esetleges válaszokat!!!!


Közben kiderült eredetileg FAT32-ben van formázva most újraformázom NTFS-re, ez megoldhatja.








[Szerkesztve]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#460) VVoid válasza Kulbi (#459) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,
FAT32 alatt 4 GB-nál nagyobb file-t nem tud kezelni, nem tudom, ez volt a probléma vagy sem. Ha egyben szeretnéd használni, mindenképpen az NTFS-t ajánlom, de úgy általában is. Igénytől függően particionálhatod is, de nem szükséges.
Ha USB-n keresztül csatlakoztatod, megnézheted a SMART-ját a hozzáadott WD Diagnostics progival. Megtennéd, hogy megírod nekem a hőmérsékletét mondjuk úgy egy óra használat után? Vigyázz, az értéket 150-ből kivonva kapod meg az aktuális hőmérsékletet, legalábbis emlékeim szerint.
Előre is köszi.

(#461) Kulbi válasza VVoid (#460) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Szia!
Természetesen meg fogom nézni a hőmérsékletet, csak még nincs nálam a cucc.(hétvégén jön meg) Az Öcsém teszteli Pesten. Az USB-n nagyon lassú volt (nem tudom miért, de komolyan 2-3000 kbytes/s), most Firewire-val is csak 20000 kbytes/s. Mondjuk egy ASUS A7N8X Deluxe alaplappal, plussz kártyás firewire.

Én igazából azt furcsáltam, hogy gyárilag FAT32-re formáznak egy 320 Gb-os vinyót. Eleinte eszembe se jutott, hogy ilyen jellegű a gond. Gondoltam én USB vezérlőre meg minden másra. Megformázta az Öcsém NTFS-re és azóta vígan megy, a partícionálós kérdésemre nem írtak úgyhogy egyben használom.

Majd jelentkezem a tapasztalatokkal.

Üdv

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#462) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Üdv!

Sajnos a hőmérsékletről még nem tudok nyilatkozni, mivel az otthoni gépem meghalt és a hétvégén a másolást máshol végeztem firewire tyúkbélen így nem tudtam a hőmérsékletet megnézni. (több órás másolás után azért már a lyukas rácsos rész elég forró volt)

A sebességekről:
- jelentősen változó míg a saját gépen a sebesség a firewire-el is alig haladta meg a 20000 kbytes/s-t addig a havárnál volt hogy 36000 kbytes/s-el másoltam szóval a két tartomány között van attól függ miről másoltam
- az USB-n inkább 13000 és 18000 kbytes/s körül mozgott (így még nem sokat használtam)

Ha lesz újabb info írok.

WD My Book Premium 320 Gb

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#463) Mr. Tuty


Mr. Tuty
csendes tag

Sziasztok!
Megtudná nekem valaki mondani hol tudnék ilyet [link] vagy ilyet [link] szerezni? Mert nem találok sehol se!

Előre is köszi! :R :R

(#464) neduddki válasza Mr. Tuty (#463) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Koolink KellyTech
CollerMaster Expert
felhivod megkerdezed kerskedod kuldod

udv

neduddki

p.s. a kelly-t Te is megtudod nezni
expert meg ehun:
EGY MobileRack EXT CM RX-3HA-LEB1-GP
EGY MobileRack EXT CM RX-3HA-LES1-GP
EGY MobileRack EXT CM RX-3HU-LEB1-GP
EGY MobileRack EXT CM RX-3HU-LES1-GP
EGY MobileRack EXT CM RX-3HU-SEB1-GP
EGY MobileRack EXT CM RX-3HU-SES1-GP
EGY MobileRack EXT CM RX-3SB-LEB1-GP kerdeses
EGY MobileRack EXT CM RX-3SB-LES1-GP

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#465) VVoid válasza Kulbi (#462) üzenetére


VVoid
aktív tag

Köszi.

(#466) CartoonN


CartoonN
csendes tag

A rack mennyire ''lóg'' ki a házból?
Nekem ajtós ház van, lehet nemtom majd becsukni. :)

(#467) szandisas válasza CartoonN (#466) üzenetére


szandisas
senior tag

ha sima racket teszel a gépedbe, az semennyire nem jóg ki, egyvonalban van a többi 5,25 ös eszközzel... az USB-s rack, pedig USB-n keresztül csatlakozik, az meg sztem nem az ajtó mögött van :)

aláírás

(#468) lowrider


lowrider
csendes tag

Sziasztok!

Egy 2,5''-os maxtor 80GB-os notebook winyóm van egy ''kommersz'' USB 2.0-ás tokocskában.
Ez egy olyan kivitel, ami a géphez dupla USB-n kapcsolódik, míg a tokhoz szimplával.

Van egy kis működési anomália vele, ugyani kettő gépre dugott USB csatival egyáltalán nem akar működni... ha csak egy csatit nyomok a gépbe, akkor a winyó-RA tökéletesen tudok másolni, zenét tudok hallgatni róla stb...
Ha viszont valamit LE szeretnék másolni róla vissza az asztali gép winyójára, akkor az nem megy neki... először is kiír 3 percet egy 1 megás fájlra, aztán a folymatjelző megy 2 centit és vége. Nem fagy le a gép tőle, de ennél nem megy tovább.

Ha le akarom állítani a másolást, akkor viszont meghal, ''Befejezés most''-tal sem lehet lezárni se a másolást, se nyitott intézőt, se semmit.

Mi lehet a megoldás?

Nem égetően fontos adatok vannak rajta, de nagyon szeretném, ha nem vesznének el, illetve ha csere esetén valahogy előtte mégis le tudnám szedni róla azt, amit szép folyamatosan rápakoltam...

Nagyon köszönök előre is mindennemű segítséget!

(#469) ABnormal


ABnormal
őstag

hali

tesom laptopjához (Toshiba Satellite L100-119) próbál kapcsolni egy Coolink HDIUB3AS 3.5'' USB2.0 alu külső házat és a benne található vinyót,de az eszközkezelőben felkiálltójeles az usb-s háttértár,azzal a szöveggel,hogy nem sikerült telepíteni az eszközt. xp home az oprendszer,frissítve,a laptophoz kapott minden driver telepítve van,mit lehetne kezdeni ezzel?
ráadásul én 140km-re vagyok a cucctól,rá sem tudok nézni...

ABno

(#470) ABnormal


ABnormal
őstag

senki?

(#471) bba


bba
tag

Sziasztok!

külső 3,5''-es külső HDD keretet akarok monstanság venni, de nem tudom melyiket érdemesebb a kettő közül? melyik milyen sebességet tud elérni illetve melyikben lehet csendesebben és hűvösebben tartani pl egy WD vinyó? Használ vagy esetleg kipróbálta már őket vki? :F

Cooler Master RX-3SB-LEB
[link]
Raidsonic IB-360StUS-B-BL
[link]

Mindakettő :SATA --> USB2+eSata interfésszel rendelkezik, 11-12eFt körül vannak durván

A Raidsonicból van olyan is ami IDE ATA merevlemezeket is kezel, IB-360AStUS-B-BL, de ilyet itthon nem talátam egyik kereskedőnél sem...
illetve a Cooler Masterből is van az újabb sorozatú X-craft 360, de ez még szerintem nálunk nem kapható...
[link]
igazán ezek közül lenne jó választani... :P



''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#472) Alex91 válasza bba (#471) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eSATAn kotod oket a gephez, akkor elvileg csak a vinyo hatarozza meg a sebeesseget, tehat ugyanakkora sebessegu lesz mindkettoben. (USB meg ugyis xar :).)

Szerintem amelyik design-ban jobbban bejon. A Raidsonic zartabb, esetleg kisebb lesz a zaj, a masik meg szerrszam nelkul szerelheto.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#473) Evo50


Evo50
tag

Sziasztok!
A notebookomhoz egy A.C.Ryan Aluboxot([link]) használok SATA2-es winchesterrel. USB-n tökéletesen működik, de az eSATA csatlakozást használva nem látja a gépem. Sajnos a közelemben nincs másnak eSATA-s eszköze.
Hogyan lehetne kideríteni, hogy hol a hiba?
Üdv.

(#474) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Halihó!!

Végigböngésztem a topicot, mert komolyan töröm az fejem egy külső lemez vásárlásán. Amiben gondolkodtam az egy WD MyBook essential. Itt feljebb olvastam, hogy Kulbi is egy hasonló lemezt vásárolt, és érdekeln, hogy van-e valami tapasztalat vele kapcsolatban pl.: mennyire melegszik, hajos-e, működeik-e benne az automata kikapcsolás, meg ilyenek...

Üdv!
Pavlov Kutyája

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#475) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Üdv, a notim mellé szeretnék egy 3,5''-ös külső vinyót, egyenlőre nem döntöttem el hogy SATA vagy IDE lesz, egyszer akarok egy nagy vinyóba beruházni, nem fogom cserélgetni. Szóval az a kérdés hogy milyen, fémből, ventivel, zajtompítással rendelkező márkás külső racket ajánlotok, ami nem USB-ről tápol? Fontos lenne, hogy ne a noti akksijáról szikázza az áramot :) Néztem már jópár márkát, leginkább a Chieftech cuccai teccenek, de nem tudom mi az ami jó és érdemes. :F Előre köszönök minden segitséget :R

[Szerkesztve]

(#476) Macilaci457 válasza Jeannie (#475) üzenetére


Macilaci457
őstag

1.) a 3,5''-os HDD-k nem mennek USB-ről. (a 2,5''-oknak is csak egy része)
2.) mennyit menne a HDD abban a külső házban?
3.) esztétikum


Két féle külső winyót lehet kapni. Kész dizájnosat a gyártótól, és külön egy winyót, meg külön egy házat hozzá. Az utóbbi olcsóbb. Sokkal.

Ha keveset megy a winyó, akkor mindegy a ház. Ha sokat, akkor nem mindegy.
Kell a szellőzés, amit két féle képpen lehet biztosítani:
1. ventillátor -> (eredmény) zaj
2. nagyobb légtér -> (eredmény) kevésbé mutatós a doboz, vagy nincs


Ha a ventillátor zaj zavar, javaslom az alábbit:
Egy szinte állandóan működő winyónál (pl. nálam) jó megoldás hogy ha nincs dobozban, tök mindegy, hogy aluminium ház, vagy sem, Csak a panel van rajta, és gumibakokon áll a rezgések csökkentése miatt. Ez vígan elvan az asztal szélén, polcon, fiókban, stb.
Főleg nyáron egy kis dobozba bezárva egy forrósodó winyónak megrövidül az élete.


Ha csak keveset van bekapcsolva, akkor elvan a dobozban is pár órát naponta.
Ha viszont a zaj nem számít, akkor legyen benne egy ventillátor, ami hűti.

(#477) neduddki válasza Jeannie (#475) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha usb-rolakardo akkor ezt a parost nehz uberelni:
[link] + [link]
egy mazzagos kofigurazio /max 2-t dugsz agepbe/ gyors /26-28M/ halk huvos etc.
160-asom eddig meg nem volt, de 120bol mar oleg sokat eladtam eddgi mindenki imagya:- )

udv

neduddki

p.s. ha a 13-bol atgyusz a nyolcszogre meg tudom muttani, vagy estleg itt a vajuknal is szoba johet

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#478) Jeannie válasza Macilaci457 (#476) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Mindenképpen külső ház+vinyó kombót szeretnék, 3,5''-osat, hiszen van már egy desktop vinyóm amit használnék addig amig nem kerül egy nagyobb. Zaj csak annyiban zavar, hogy a noti mellett használnám. Nem menne folyamatosan a cucc, főleg adattárolásra kellene, ami a notivinyón nem fér el, és nem is használom, azt tenném ki rá, zenéket, filmeket, amiket csak pár naponta-hetente cserélgetnek, valamint ebben hurcibálnám DVD-írásra, csereberére az adatokat, úgyhogy mindenképpen valami massziv doboz kellene. Mindenesetre nem árt a venti, csak valami igényesebbre, halkra vadászom. 2,5''-ösbe nem szivesen ruháznék be, hiszen akkor ennyi erővel akár le is cserélhetném a notivinyómat egy százhatvanasra, csak legjobb esetben is duplaennyit költenék rá. A legfőbb kérdésem most az, hogy érdemes-e beruházni IDE-s házra, vagy haladjak a korral és vegyek SATÁsat, mert ahhoz vinyót is könnyebbet kapok? Ahogy elnézem a kifutóban lévő IDE-s vinyók elég húzós árban vannak, a SATÁsakhoz meg nem igazán látok 10k alatt külső házat :F

(#479) Macilaci457 válasza neduddki (#477) üzenetére


Macilaci457
őstag

Te komolyan nem tudsz rendesen írni, vagy nem is akarsz?

(#480) neduddki válasza Jeannie (#478) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Azt to m. hogy iserosm ko\ukl aki laptop melle hasznalt klulso 3.5 es virnyit az az elmult fel ev soran majd mind lecsereelte arra amit az elobb linkleem es folotteb nem banta meg,
Ha igenyes hazt keresgelsz akkor erdemes ravetni apillantast a valahai mapowerkre, nem olcsok, de folotebb baracsagso egy darabok, aszem 3.5 meg hoznak be itthonra

udv

neduddki

mod: Macilaci457 : hat ez valoan ey jo kerdes:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#481) Jeannie válasza neduddki (#480) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Ez így összevissza amit linkeltél, milyen pénzösszegből jön ki?

(#482) moonguru válasza Macilaci457 (#479) üzenetére


moonguru
őstag

Aki nem olvas Rejtő Jenőt az kérdez butaságot! :)

Monitor Guru!

(#483) moonguru válasza Jeannie (#475) üzenetére


moonguru
őstag

Lemész ''+''-ba (régen pl. közértnek hivták) és veszel!

Tipusa:Me200

Tartalma:Hitachi 400GB (PATA 8MB 7200 3.5) 2 év gar. 29990Ft.

Interfész,Cypress AT2+ USB/ATA
Lemez modelszám,Hitachi HDT725040VLAT80
Lemez revízió,V5COA42A
Teljes méret,381551 MB

100-240V-os adapterről müködik!

Ui:
(Néha nincs a vintrinben,én is a főnöktől vettem...)






[Szerkesztve]

Monitor Guru!

(#484) neduddki válasza moonguru (#483) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

eszt a cyberpress nevu csodat probaltad mar i875pbz-vel ? es ha igen akkor mit csinalt?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#485) moonguru válasza neduddki (#484) üzenetére


moonguru
őstag

P5B (i965) alaplapommal tökéletesen müködik,diagnosztika,smart támogatott! :)

Sebesség: 1 CD fél perc minkét irányban!

Monitor Guru!

(#486) neduddki válasza moonguru (#485) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

LiteOn 865G-vel nek is ment, de a kedvenc kek ibm travelstaret nem erte el egyeteln gepen sem /22-23M fole soha nem ment/:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#487) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Hát kösz mindenkinek végül is Cooler Master RX-3HU-SE lett egy 250G-s IDE vinyóval :))

(#488) BioNiCMaN válasza Jeannie (#487) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Első tapasztalatok? Illetve hol vetted és mennyiért? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#489) Jeannie válasza BioNiCMaN (#488) üzenetére


Jeannie
aktív tag

A vinyót itt ph!-n 12k-ért, 5400-as 2M cache-es maxtor, a racket pedig az Expert-ben 7k-ért. Nem fokozhatatlanul gyors, dehát adattárolásra használom, egyenlőre most még csak leformáztam, majd mérek adatokat. Venti nincs tehát halk az egész, az alján lévő fémháló miatt nem is melegszik, kellemes kézmeleg egy-másfél órai használat után.

(#490) Jeannie válasza Jeannie (#489) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Sebesség olyan 18 Mb/s körül, masszív vinyóhanggal, száz giga copy után kézmeleg :DDD

(#491) jattila40


jattila40
tag

Egy olyan külső racket szeretnék venni, amibe 3,5''-os PATA (esetleg SATA) vincsit lehet tenni, és USB-vel köthető a géphez. Mire kell figyelni? Honnan kapja a vincsi a tápot? A PATA vagy SATA vinyó jobb ilyen célra? Kiolvashatóak-e a S.M.A.R.T. adatok USB-n keresztül? Esetleg konkrét típust is ajánlhattok. Kösz előre is a válaszokat.

(#492) hektor24 válasza jattila40 (#491) üzenetére


hektor24
aktív tag

Én is ilyen mobil racket szeretnék és hasonlóak a kérdéseim. Kiváncsian várom a válaszokat! :)

(#493) hektor24 válasza hektor24 (#492) üzenetére


hektor24
aktív tag

Én mindenképpen USB 2.0-ás külső mobil racket szeretnék venni, kifejteném, hogy mikre vagyok kiváncsi:
1. PATA vagy SATA winyót érdemes bele venni?
2. Honnan kapja a winyó az áramot?
3. Milyen típust érdemes venni? (Max. 6-7e Ft)
4. Milyen gyors az adatátviteli sebesség?

Előre is köszi a segítséget!!!!

(#494) VVoid válasza hektor24 (#493) üzenetére


VVoid
aktív tag

Végigböngészted a topikot? Mert szerintem minden kérdésedre választ kapsz benne. De hogy válaszoljak is:
1. Mindegy, csak ne melegedjen túlságosan.
2. Külön tápról.
3. Mindenképpen jó hőelvezetőt, fémből, esetleg ventillátorral. Szerintem a topikban konkrét típusokat is ajánlanak.
4. Racktől függ. Max 30 MB/s-nél többre nem érdemes számítani, de olyat is láttam, hogy 10 MB/s-el vánszorgott az adat.

(#495) orpa


orpa
csendes tag

Sziasztok!

A fentiektől eltérően olyan rack kellene, amibe sata vinyót tudok tenni és firewire csatlakozós. Tudtok ilyet ajánlani?

(#496) tlac válasza Jeannie (#487) üzenetére


tlac
nagyúr

hupsz, mellé ment :B

[Szerkesztve]

(#497) jattila40 válasza VVoid (#494) üzenetére


jattila40
tag

Én ugyan végigböngésztem a topikot, de nem kaptam választ minden kérdésemre. USB-n keresztül a s.m.a.r.t.-ot ki lehet olvasni? Van ilyen rack? A DTK rack-et hol lehet kapni?

(#498) Alex91 válasza orpa (#495) üzenetére


Alex91
félisten

˙[link]

Itt talalsz talan ilyet is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#499) Alex91 válasza jattila40 (#497) üzenetére


Alex91
félisten

SMART-ot nem hiszem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#500) Christo3


Christo3
csendes tag

ONNTO 3.5'' USB2.0/eSATA alu külsõ ház, SATA

ez mennyire jó egy wd500 re2-es vinyóhoz? ha minden igaz akkor leadja a hőt, kell-e még plusszba hűteni vagy javasolt-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.