Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Fr@nkieWilde válasza McDog (#1750) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Hát sajnos az üzletpolitikájukhoz mitsem konyítok, de lehetséges, hogy szerepet játszik a forint ingadozása, sőt biztos. Olyan lehetőség van, hogy egy terméket figyelőn hagyni és értesítést kap az emberke, hogy mikor mennyi az ára, bár ez más tészta.
Mellesleg ahogy jön a Karácsony minden műszaki, illetve informatikai üzletben inkább feljebb viszik az árakat, mint lejjebb, mert tudják ilyenkor úgyis "mindent megvesznek az emberek" hisz ünnep van, és adni "kell".
Aztán majd az ünnepek végén, újév elején jönnek az akciók, hogy relatíve jó áron kisöpörjék a raktáron maradt készletet (már amelyiknek egyáltalán van raktára).

Más ötletem nincs sajnos. :( Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy relatíve olcsón és gyorsan, megbízhatóan dolgoznak/működnek.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1752) veze válasza Fr@nkieWilde (#1751) üzenetére


veze
őstag

én egy USB2.0/e-Sata változatát már kb három éve nyuzok 24/7-ben és nem bántam meg. A tápja is bírja egyfolytában. Mellőle egy másik gyártó két terméke dőlt ki azóta egymás után. Természetesen mindenki olyat vásárol ami tetszik neki stb. és nyilván azért más gyáró is tud megbízhatót is gyártani. De tény hogy ezeket nagyon eltalálták és nem is a legdrágább kategória. csupa fém, belöl sem műanyag, passzívan sem forr fel benne a vinyó

(#1753) Fr@nkieWilde válasza veze (#1752) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én az IPON-ról beszéltem az előző hozzászólásomban. :K
De ettől függetlenül teljesen igazad van. 6-7k körül a legjobb vétel és tényleg jó dolog a fém ház is a hűtés miatt, bár én csak heti egy-két alkalomra kapcsolom be, filmet nézni rajta és nekem egy 160-as 7200-as merevlemez van benne, azért mire a film végére érek sajnos a ház is szépen felmelegszik.
De ez már az egyéni "hülyeségem", nem áll módomban 5400-ast beletenni, de remélem ennyitől azért nem lesz baja egyiknek sem.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1754) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Tudom, hogy nem épp a legideálisabb helyre írok, de azt meg tudná mondani nekem valaki, hogy minden USB 3.0 csatlakozó kék színű, vagy a 2.0 is lehet kék színű?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1755) batagy válasza Fr@nkieWilde (#1754) üzenetére


batagy
őstag

Az USB3.0 csati szabvány szerint kék.
Az USB2.0 általában fekete. Nem hinném hogy az USB2.0 kék lenne.

Meg lehet különböztetni! Ha belenézel, az USB2.0-ás "A" típusú csatiban csatiban 4 db érintkező van, míg az USB3.0 "A" típusú csatiban 9 db érintkező. A kompatibilitás miatt az említett 4 db érintkező az USB3.0-ban is ugyanúgy helyezkedik el, azonban a további 5 érintkező beljebb van, amit csak akkor látsz ha jobban a mélyére nézel a csatlakozónak.

(#1756) Fr@nkieWilde válasza batagy (#1755) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Igen, én is erre gondoltam, már ami a színeket illeti.

Azt nem gondoltam, hogy csatlakozóban is más, persze logikus :B
Holnap megnézem, csak amúgy azért érdekes a dolog, mert az a lap amim van, elméletileg nem az USB 3.0-as verzió, és mégis kék csatis USB-k vannak a hátulján, ezért is estem gondolkodóba.
Holnap megnézem a csatlakozást, köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1757) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Aki SHARKOON Rapid Case-t használ (esetleg médialejátszóval):

Ha kikapcsoljátok a lejátszót, akkor leáll a merevlemez is? A lejátszóm leállítaná, de mivel ugye a SHARKOON külön tápos, ezért kérdezem.
Ha leállítja, akkor probléma-e, hogy nem kapcsolnám ki sem a főkapcsolójával, sem a dugaszát nem áramtalanítanám, azaz mekkora gond, ha nem használt állapotban "áram alatt" van a merevlemezház (illetve lehet, hogy a merevlemez elektronikája is,csak éppen a motorja nem forog).
Összefoglava: amennyiben leáll a merevlemez a házban, akkor teljesen elveszi a ház a merevlemeztől a tápot, és csak ház kerül készenléti állapotba, vagy esetleg ilyenkor még a lemez is áram alatt lehet?

(#1758) szosziss


szosziss
csendes tag

Sziasztok!

Megjött a zöldfülű szerény személyemben.

Az a problémám van, hogy szeretnék egy asztali gépben lévő HDD-ből egy külső winchestert csinálni.
Gondolom már nem kevesen felvetették ezt a kérdést, viszont én nem tudom hogyan keressek rá röviden, ezért tettem fel kérdésnek.
Adott egy 1,5 TB-os 3.5" WD green. Mi kellene hozzá, hogy ebből hordozható-külső winchester legyen?

Ha valamit kihagytam volna, amiről tudnotok kell, akkor tessék kérdezni.

Köszönöm a válaszokat!

Értékeléseim javát elfújta a szél ~@~

(#1759) Fr@nkieWilde válasza Jimmy8 (#1757) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szia!

Én egy Asus Oplay minivel használom, de nem tudom, hogy lekapcsolódik-e a merevlemez is, én mindig kihúzok mindent, ha nem használom, főleg olyan termékeknél, amit hetente 1-2 alakalommal veszek elő.

Szerintem azon a pár másodpercen amíg kikapcsolod és kihúzod, nem múlik semmi, de ha esetleg más oka van, sajnos akkor is ezt látom a legjobb/legbiztosabb megoldásnak.

@szosziss:

Neked pedig erre van szükséged, klikk ide a pirosra. olcsó, megbízható nem kell más, és nem kell ettől jobb sem.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1760) szosziss válasza Fr@nkieWilde (#1759) üzenetére


szosziss
csendes tag

Köszi, valami olyannak néz ki, amit kerestem.

Innen meg is lehet rendelni? Vagy csak a típust szeretted volna ezzel javasolni?

Értékeléseim javát elfújta a szél ~@~

(#1761) kamikaz333


kamikaz333
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső házat DVD írónak. Nem vagyok otthon a témában, ezért kérnék segítséget. Elég-e az usb port vagy külön tápra van szükség a működéshez? Köszönöm a segítséget!

(#1762) reflxx válasza kamikaz333 (#1761) üzenetére


reflxx
aktív tag

Üdv! usb 3.0-ás 2terrás vinyónak milyen házat ajánlanátok ami nem túl drága? Előre is köszi!

(#1763) batagy válasza szosziss (#1760) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Ez a Sharkoon Rapid-Case 3.5" nagyon jó.
Az előbbi helyről nem tudod megrendelni, de pl. az alábbi két helyről meg tudod rendelni, amelyik szimpatikusabb:
Edigital
Ebolt

:)

(#1764) Fr@nkieWilde válasza szosziss (#1760) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

A kérdésed egy részére nagyon jól válaszolt batagy fórumtárs, de én azokkal a boltokkal ellentétben, amit ő ajánlott én inkább az IPON-t ajánlanám.

Egyrészt szerintem ez az egyik legmegbízhatóbb bolt, és áraik is nagyon jók. Bár a konkrét típusát nem ismerem a merevlemezednek, én ettől függetlenül ezt ajánlom, persze ha a szín nem mérvadó és megfelel fehérben is. Nem tudom, hogy USB 3.0-ás csatlakozóra van-e szükséged, vagy esetleg e-sata csatlakozóra, de gondolom elég a sima USB 2.0 is, ha pedig elég a klasszikus USB 2.0 és a fehér szín sem zavaró, akkor inkább ezt vedd meg az IPON-ból amit mutatok, hisz ez olcsóbb is.
Igaz most látom Soproni vagy, de ez sem probléma, mert kb. amit megspórolsz a másik boltok áraihoz képest, azon a pénzen házhoz viszik a terméket és ha Isten ne adja, de baja lenne, ingyen hozzák-viszik a garanciális ügyintézésen belül.

Más nem kell, ahhoz, hogy egy belső merevlemezből, minőségi és mégis olcsó külső merevlemez legyen.

Remélem tudtam segíteni. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1765) Fr@nkieWilde válasza reflxx (#1762) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

@ kamikaz333: a kérdésedre nem tudok válaszolni sajnos, nem is értem, egy külső DVD írónak nincs saját háza?

@ reflxx:

Neked pedig a már mindenki által jól bevált Sharkoon USB 3.0-ás ház kell.
Megbízható, nem túl drága.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1766) batagy válasza Fr@nkieWilde (#1764) üzenetére


batagy
őstag

Én is Ipon párti vagyok, kivételesen nem vettem észre hogy ott annyival olcsóbb a rack. :C

(#1767) Fr@nkieWilde válasza batagy (#1766) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Semmi probléma, a döntés a kérdező kezében van. Erre szokták mondani, hogy több szem többet lát, bár én árgépet csak akkor használok ha egy terméket nem találok meg a listájukban, bár akkor nagy baj van már. :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1768) szosziss válasza Fr@nkieWilde (#1767) üzenetére


szosziss
csendes tag

Köszi a válaszokat! Így már tudom mi kell majd. A posta kicsit sok, majd később, ha több pénzem lesz megrendelem.
:R

Értékeléseim javát elfújta a szél ~@~

(#1769) reflxx válasza Fr@nkieWilde (#1765) üzenetére


reflxx
aktív tag

erről vélemény?? 1 árban vannak..

(#1770) Fr@nkieWilde válasza szosziss (#1768) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nincs mit. :K

@ reflxx: hát ezzel azért van egy kis probléma, illetve nem is olyan kicsi, a márkával semmi baj, valószínűleg szintén stabil, megbízható a rack, viszont az árgépen lévő összegek közül a 11.000 Ft alatti rackek 2,5-es méretűek, azaz laptop merevlemezek tudsz beletenni.
3,5-ös merevlemezeket a 11 ezer Ft feletti rackekbe tudsz betenni, ott van a nevükben is 2,5" és 3,5", nem mindegy a méret.

Vagy esetleg Neked laptop merevlemezt kell beletenned?
Viszont ha nem, akkor a 11 ezer Ft az már egyből nem egyforma ár az átlag 6000Ft-os Sharkonn-nal.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1771) reflxx válasza Fr@nkieWilde (#1770) üzenetére


reflxx
aktív tag

Nem laptop vinyó. Rendes 3.5"-es belsőt raknék bele de árgép azt írja hogy 3.5"-es a rack. Vagy nem??

(#1772) Fr@nkieWilde válasza reflxx (#1771) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nézd meg amit linkeltél, ott a 11 ezer Ft alatti rackekhez, mind az van írva, hogy 2,5", a 11 ezer Ft felettiek a 3,5" méretű rackek.

Az a típus amit linkeltél elérhető 2,5" méretben valamint 3,5" méretben is, a 2,5" méretűek vannak annyiért, mint a Sharkoon Rapid Case, a 3,5" méretűek bőven 10 ezer felett vannak.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1773) sg22


sg22
senior tag

ezt nezzetek ma milyen ujsag kerult a kezembe :D

what should I do about this?!

(#1774) Myers


Myers
senior tag

Helló!

Külső rackeket nézegetek. Aztán egyszer csak megláttam, hogy hasonló áron vannak dokkolók is. Pl egy ilyen

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb venni?

És még pár kérdés:

A vinyócsatlakozóknak van valami szabványos pozíciója a széléhez képest? Minden vinyó belemegy-e egy ilyen dokkolóba? A külső zárt rackekben gondolom dróton van a csatlakozó, tehát van kb 1-2 centis mozgástere, így eléri a vinyót. De mi a helyzet a dokkolókkal?

Az usb2 elégséges? Az esata mennyire fontos? Azt le lehet menet közben választani?

Néhány ilyen külső rack leírásánál azt írják, hogy 2 GB-ig kezel vinyókat. Szerintem ez hülység. Nem értem, mi köze a racknek a vinyó kapacitásához?

http://www.muszaj.hu/

(#1775) Pharaoh válasza Myers (#1774) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Attól függ mire kell. Ha van 1 HDD-t amit gyakran hordasz magaddal akkor rack kell. Nekem dokkolóm van, mert több HDD-m is van, amit a szekrényben tartok és nem viszem őket sehova, csak backup-nak vannak.

USB3-asat érdemes venni, ha nincs is a gépedben, majd lesz. Menet közbeni leválasztás meg úgy megy, hogy USB-t leválasztod win alól, mint a pendriveot, kinyomod a powert a dokkolóból és kiveszed a a HDD-t. Befelé meg berakod a HDD-t és bekapcsolod a dockolót.

(#1776) Myers válasza Pharaoh (#1775) üzenetére


Myers
senior tag

1 HDD-m lenne, és nem nagyon hordozgatnám. De végső soron azt is lehet hordozni, nem? :) Olyan mint egy nyitott rack.

Igen, USB3-ra lehet számítani a jövőben.

A dokkolódba belemegy bármilyen vinyó? Nincs az, hogy 1 centivel odébb van a csatlakozó, ezért nem megy bele, vagy rosszul érintkezik?

http://www.muszaj.hu/

(#1777) Pharaoh válasza Myers (#1776) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Lehet hordozni, de persze körülményesebb, hisz két dolgot is kell vinni és a HDD-t sem védi semmi. Minden HDD-t belemegy.

(#1778) szosziss válasza sg22 (#1773) üzenetére


szosziss
csendes tag

mikor, hol, ezt honnan? :DD

Értékeléseim javát elfújta a szél ~@~

(#1779) mdb


mdb
csendes tag

Szisztok,

3,5 sata winyóhoz keresek külső házat....
De fontos lenne hogy firewire 400 v. 800 legyen. Sehol sem találok ilyet, van valakinek ötlete, hol lehet ilyet beszerezni?

köszi a válasz!

(#1780) King Unique válasza mdb (#1779) üzenetére


King Unique
titán

Mac-hez lesz? Ha mind2 FW kell,van olyan rack csak drágán...amúgy minden MAC kiegészítő drágább, esata,usb3 olcsóbb,ill combó csatis ált. esata,v usb3-al van +ba kombinálva azért is. Szal,ha nem sajnálod rá casht,akkor hajrá: pl. InXtron gyárt ilyeneket , régebbi , 2 újabb ez v ez ,áruk borsos... :U , majd vki talán ajánl esetleg olcsóbbat, bár ezek tényleg minőségi cuccok :K , rackből pedig túl olcsó gagyit se érdemes venni. :N

üdv .

[ Szerkesztve ]

(#1781) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy asus oplay hd2 médialejátszót. Van egy rgh-s xbox360om, amihez egy olcsó mobilrackben levő 1,5Tbs 3,5-ös hddt cstlakoztattam (van rajta vagy 150 játék)
Nos azért oplay hd2őt vettem, mert abba beszerelhető a hdd, és gondoltam hátha tudom mobilrackként is használni, de sehogy sem jön össze, mert amint összekötöm, és bedugom a kábelt, igaz az xbox360 látja a hdd tartalmát, de olyankor a médiabox nem látja a sajátját, szóval a kábelt állandóan dugdosni kell.
Létezik olyan olcsóbb kategóriás mobilrack, amin 2db kimenet van esata+usb? Én ezt nézegettem, de nem tudom, hogy ennek esata/usb combo a csatija, vagy külön van..
Tudtok valamit ajánlani? Mert arra gondoltam, hogy egy ilyesmi megoldhatná a problémámat.
A válaszokat előre is köszönöm!!

(#1782) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez hasonló eszközre lenne szükségem. Van ennek alternatívája, vagy ez megbízható darabnak számít? Nagyjából mindegyik funkció hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1783) szrobi66 válasza germinator66 (#1782) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Én is néztem ezeket az alább írt problémám megoldására, de úgy néz ki csak mobilrack segíthet..
Egyébként itt egy link, ahol válogathatsz: katt ide

(#1784) mdb válasza King Unique (#1780) üzenetére


mdb
csendes tag

Igen Mac-hez.
Az usb-vel két probléma van, sajnos a macbook pro-n csak 2 db van és nagyon lassú. Gyakran 50-100 GB videó anyagot vágok, ezért lenne szükségem a FireWire 800ra.
Amiket belinkeltél, azokat már én is megtaláltam, csak reméltem valaki tud olcsóbb megoldást.

Köszönöm a válaszod

üdv

(#1785) King Unique válasza mdb (#1784) üzenetére


King Unique
titán

Hát minden FW csatis külső rack (mint ahogy Mac is...), kompakt külső vinyó is alapból drágább,mint "windowshoz való" esata,v usb2/3 ezzel számolj...lehet akad olcsóbb is,de az is drágább lesz,mint hasonló windowshoz valók.
InXtron jó,minőségi cucc,menne is hozzá. :K ,amúgy nekem egyik ismerősöm mondta vkinek hasonlóra,ha már Mac-re volt pénz, hozzávaló kiegészítőkre csak futja :D ,de ne vedd személyeskedésnek :K ,én is látom h drága.

(#1786) fabika


fabika
tag

Sziasztok!

Egy SHARKOON Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 -at akartam venni, de úgy tűnik, már sehol sem kapható. Tudtok helyette alternatívát ajánlani?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#1787) fabika válasza fabika (#1786) üzenetére


fabika
tag

Erről valami vélemény: [link] ?

Visszabeszél, mint nyugdíjas a tv-nek.

(#1788) ladaracer


ladaracer
csendes tag

Sziasztok!

Akinek van esetleg Thermaltake ST0020E max 5G USB 3.0-as 3,5"-os külső háza, próbált már 2Tb-nál nagyobb vinyót benne?

A legtöbb helyen vagy úgy írják, hogy 2Tb-os is bele tehető, vagy 2 Tb-ig. Szemezek WD RED 3Tb-tal.

Jó volna tudni, hogy egyáltalán működik-e benne?

(#1789) King Unique válasza ladaracer (#1788) üzenetére


King Unique
titán

Akár felhívhatod, megkérdezheted mail-ben honi márkaképviseletet (link), az a legbíiztosabb. :K

[ Szerkesztve ]

(#1790) King Unique válasza ladaracer (#1788) üzenetére


King Unique
titán

Én is kíváncsi voltam rá,mert aktív hűtése miatt jó az a rack,de kitérő választ adtak, az oprendszer hdd kezelés (2,1 v 2,2 TB) limitre vonatkozóan...
A thermaltake szerint a 3TB-os hdd-t több partícióba kell bontani, hogy a gép lássa... (egyben nem fogja érzékelni...)

http://www.thermaltake.com/products-model_support.aspx?id=C_00001666

Üdvözlettel:
Mátyás

A Sharkoon RC elvileg 4 TB-ig kezeli (link), Thermaltake is vsz megfelelő lap, EFI, fejletebb partíciós tábla stb. alatt tudja, de még várom a választ... :)

[ Szerkesztve ]

(#1791) veze válasza King Unique (#1790) üzenetére


veze
őstag

én az aktív hűtés miatt nem nagyon lelkesednék, mert minden ventillatornak nagyobb a hangja , annál ami nincs.. főleg kettönek, főleg x idő eltelte után.
az pedig hogy egy mai vinyo nem bir tartosan 45-46 fokot mert annál már károsodik.. ha mégis besz@rik, az nem nem amiatt volt.. nálam sharkoon passzív házben 2 éve megy 24/7-ben samsung másfél terrás és kutya baja. talán 3-4x lett leállítva addig amig a portol megtöröltem, egyébként meg sincs mozditva sosem:)
és legyen az csak csupa fém alaktrészekből építve belöl is, mert azok vezetik el a hőt jól, nem a müanyag keret (de ez csak az én szerény véleményem némi tapasztalat alapjan)

[ Szerkesztve ]

(#1792) King Unique válasza veze (#1791) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, az egyik best of Sharkoon , de az a Thermaltake rack akkor is jó :K , láttam már 1x élőbe, szinte semmi hangja nincs, a 2 venti is csak 800 rpm-es, ami idővel ha zajosabb is lesz vmelyest, azért annyira nem irrátáló szinten. Annak is belső csatlakozó elemei fémből vannak, de azért a 2 venti jobban hűt mégiscsak, akinek van mondta nyáron 40 fokot se érte el (nála), azért az nem rossz.

(#1793) ladaracer válasza King Unique (#1790) üzenetére


ladaracer
csendes tag

Szia! Köszi a választ!

Nekem most egy 1,5 Tb-os WD Green van benne. A ventilátorok hangtalanok. Nagyon közelről lehet csak hallani. A vinyó "kerregése" sokkal bántóbb.

A hőmérsékletről annyit, hogy: nyáron is max. 35 fok, most 28,29.

Jelenleg egy MSI laptophoz kötve használom USB 3.0-án keresztül, de hamarosan cserélve lesz egy új Dell-re, az talán elég friss hardvert jelent, hogy tudja a 3Tb-ot.

De a biztonság kedvéért lehet hogy majd felhívom őket, ha elég "kedvem" lesz a 3Tb megvásárlásához! :D

Egyébként van egy Sharkoon RC-m is (szintén USB 3.0), abban az asztali gépből megmaradt 500Gb-os WD van benne, multimédialejátszóhoz kötve használtam. Épp most gondolkodtam, hogy az MSI laptoppal együtt adom el, de akkor lehet, hogy a rack-et elteszem tartalékba biztonság képen. (max átalakítom és ráaplikálok egy csendes 12cm-es ventit)

(#1794) King Unique válasza ladaracer (#1793) üzenetére


King Unique
titán

Aha, haveromnál se ment 40 fölé, sőt nála is max 35-36 körül volt nyári melegben hajtva (!), ami azért elég jó, belseje is fémnek nézett ki, lehet én is beruházok egyre, mert (túl)melegedés élettartamot nézve nem utolsó szempont. :K
Márkaképviselettől még nem válaszoltak konkrétan (lehet nem is tudja illető... :D ), de másik topicban más írta (link), h müxik 3 TB-os Seagate-el, akkor WD Red-el is. :K

[ Szerkesztve ]

(#1795) veze válasza King Unique (#1792) üzenetére


veze
őstag

természetesen jók, eszem ágában sem volt ezt kétségbe vonni :R
tisztaban vagyok vele hogy nem csak a sharkoon az egyedüli, aki tud minöséget produkálni ebből.
és szép is! :K

(#1796) Plaguee


Plaguee
tag

Sziasztok!

Nekem volna egy seagate 1,5tb 3.5" vinyom, hozzá egy külső rack, de a baj az hogy elég sokszor ledobja a gép mintha kihúzná a kábelt az ember és vissza. Lehetséges ez hogy a külső ház miatt van mert teszem azt max 1tb tud kezelni ,ezt a max kezelhetőség dolgot honnan lehet tudni mert elég kevés külső racknél van feltüntetve?

Köszi a válaszokat!
Üdv

(#1797) artiny


artiny
őstag

Van egy WD500GB Green 3,5" amit kulso hdd.ne szánnék a tvhez...mire figyeljek ha kulso hdd boxot akarok venni hozzá?
Nem megy tonkre ha ugy kapcsolodik le mint egy usb? szoval ha kimegyek a menubol vagy ha lekapcsolom a tv.et es kihuzom a tvbol az usb kabelt? (hogyan kell "szabályossan" levalasztani,kikapcsolni az ilyen hdd.ket?)

(#1798) Sleek válasza Plaguee (#1796) üzenetére


Sleek
senior tag

Hello nekem a gépem az 500Gb s cool link házás Hdd vel csinálta ezt ,hogy eldobálta meg vissza de vagy két percenként. Win xp újra lett telepítve az sem segített. Berágtam vettem egy Pci os usb bővítőt. Azóta minden gond megszűnt. A rack az külső tápos .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#1799) ladaracer válasza birno (#49) üzenetére


ladaracer
csendes tag

Hopp, ez félre ment!

[ Szerkesztve ]

(#1800) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok nekem is kell vennem egy új Hdd t ami a következő lesz. WD20EZRX
Ez ugye 2 Terrás. Sok racknél odavan írva hogy max egy terra kezelés. Valamint xp rendszernél az usb mekkorát tud kezelni?
Az összes kezelés egy terra vagy partíciónként ?
Én minimum 2 partíciót készítenék . Ehhez a Hdd hez kellene nekem egy külső ház. Ami most van a Cool Link azt meghagynám a mostani 500GB HDD nek.
A rackben milyent érdemes venni? Aktív hűtést vagy passzív?
Jelenleg 47 fok a HDD amire sokan tépik a hajukat de kérdeztem pár szakít azt mondta nem gond a 47 fok 48-49fok volt a max nyáron is.
Ha kérhetem az ár ne a csillagos ég legyen :)
Segítségeteket köszönöm

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.