Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

van nekem egy 3,5" Digitus rackem és benne egy 80GB IDE winyóval. Megjött a tápegység az Ebayről.

12V/2A-es, a winyó pörög benne, de mikor USB-n rádugom gépre, nem ismeri fel az eszközt.

Valakinek valami ötlet???

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1152) ruti válasza cellpeti (#1151) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nulladik kérdések - bocs, ha már túl vagy rajta:

rack másik vinyóval jó?
vinyó belső IDE vezérlőn jó?
USB kábel jó?
alaplapi (nem kivezetett) USB jó?
oprsz: az autom. usb felismerés ok, hogy nem megy, de a lemezkezelő mit mond?
nem dinamikus a kötet véletlenül?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1153) tomcsi72


tomcsi72
csendes tag

Sziasztok.

Nekem olyan problémám volna hogy van egy WD my book studio edition 2-m és benne 2db 1 terrás vinyó.
Most kicseréltem 2 db 2 terrásra és sajnos nem lehet RAID 0-ára formázni.
Csak elkezdené építeni a mirrort a RAID 1-et...
Már próbáltam XP-n, WIN 7-en is és ugyan az a probléma...
Mit tehetek hogy a teljes tárterületet tudjam használni az eszközben?...
Kérlek benneteket segítsetek...

még annyi volna hogy az előző 1 terrás az EADS-es és a 2 terrás pedig EARS-es, ha ennek van valami jelentősége...

(#1154) cellpeti válasza ruti (#1152) üzenetére


cellpeti
veterán

rack másik vinyóval jó?
- nem tudom, nincs másik winyóm
vinyó belső IDE vezérlőn jó?
- ezt hogyan tudom megnézni?
USB kábel jó?
- igen, mert a nyomatót meg felismerte ezzel a kábellel
alaplapi (nem kivezetett) USB jó?
- nem tudom, biztos, notiról van szó, eddig nem szarakodott
oprsz: az autom. usb felismerés ok, hogy nem megy, de a lemezkezelő mit mond?
nem dinamikus a kötet véletlenül?

- most jöttem meg melóból, nemsokára megnézem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1155) kem


kem
addikt

Sziasztok!

WD Myookhoz honnan lehetne tápot szerezni? Elements-hez való is jó hozzá.

Köszi!

(#1156) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,

Tudtok nekem olyan 3,5 sata külső házat ajánlani, amin van esata - és tudja a HDD spindown (forgás leállítása bizonyos idő után) funkciót esata üzemmódban?

(#1157) ruti válasza jkutya (#1156) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a nevesebb házak (ajánlott típusok a topicban) mind leállítják a forgást, az oprdsz. energiagazdálkodásának megfelelően

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1158) jkutya válasza ruti (#1157) üzenetére


jkutya
tag

Mondj légy szives egy két konkrétat - bár végigolvastam a topicot, nem igazán vagyok képben a nevekkel.

Van WD külső drájvom -ez akkor is leáll egy idő után, ha nincs is bedugva - -na valami ilyen kellene nekem eSATÁs.

(#1159) maláj


maláj
őstag

megrendeltem a Sharkoon Rapid-Case 3.5" U3-at USB3-mal, feketében, alumínium kivitelben, stb.

Kép 1 & Kép 2 & Kép 3

nem maradt más hátra mint várakozni ;]

itt alul van fw frissítésre vonatkozó dolog - vajon mit rontottak el a gyárban, hogy frissíteni kell de izibe :F

szerk: amint megérkezett írok róla pár sort.

[ Szerkesztve ]

(#1160) ruti válasza jkutya (#1158) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Jó minőségű 3,5-es rack-ek, belül SATA, kifelé: eSATA+USB2.0:

Raidsonic ICY-BOX IB-362
Sharkoon Rapid-Case
Chieftec Black Box-35S
Revoltec AluGuard
DeLock DL42451
Cooler Master RX-35E-SUB1-GP
Spire Gigapod vagy Slider
Thermaltake Max4 vagy 5 (ventilátorosak)
Ezek le fognak állni, ha minden igaz. Csak ne fusson alkalmazás, ami "használja". (pl. HDS, TC)

Az LCPower és Vipower is tud eSATA-t, és olcsóbb kategória, de rengeteg hotswap problémát hallani, nem érdemes ezen spórolni, aztán meg idegeskedni
a "nagyok" biztosan win7 és SMART kompatibilisek

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1161) ruti válasza maláj (#1159) üzenetére


ruti
Közösségépítő

jó választás :K

ezt a fw frissítést csak akkor engedd rá, ha szükséges (tehát szétkapcsolódik)
Jmicron vezérlő probléma, több rack gyártó használja ezt a chipet
(az ismertek közül pl. a SP A80-as is lehet ezzel szerelve)
a fw frissítés csak jmicron chipesre engedhető rá, fixálja a szétkapcsolódási problémát

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1162) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Másik topikban kifejtettem, hogy mik is az elképzeléseim: 1, 2.

Esetleg itt tudnátok segíteni? :)

:R

(#1163) ruti válasza Vasinger! (#1162) üzenetére


ruti
Közösségépítő

válaszoltam a másik topicba

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1164) Tyler Durden

Sziasztok!

Birtokomba került egy chieftek CEB-2235S típusú külső mobile rack. Beletettem egy 1TB-s winyót és e-satával összecsomóztam a lapuval. A winyót és tartalmát gond nélkül látja a gép, akkor van gond mikor elkezdek rá másolni. Total commanderrel tolom át az adatot és olyan 10% körül megáll. Ez még a kissebbik gond lenne, de kb az egész gépet hazavágja, csak az újraindítás segít.. Találkozott már vki hasonlóval?

Válaszokat előre is köszi

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1165) ruti válasza Tyler Durden (#1164) üzenetére


ruti
Közösségépítő

USB2-n próbáld meg a másolást, hogy az eSATA portok hibáját és/vagy a kábelhibát kizárhassuk (laptop eSATA hiba gyanús)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1166) Tyler Durden válasza ruti (#1165) üzenetére

Köszi a gyors reagálást. Mielőtt válaszoltál volna kipróbáltam USB-n, minden gond nélkül működik. Azt nem értem ha kábel/porthiba, akkor miért látja rendesen, valamint a lejátszások mennek gond nélkül :S
Azon filizek driver nem e lehet a ludas.. :F

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1167) ruti válasza Tyler Durden (#1166) üzenetére


ruti
Közösségépítő

innentől meg lehet keresni a hibaforrást.
a notin usb-eSATA combo csati van, ugye? akkor elméletben a driver is jó, nem egy régi SATA vezérlő van benne
a kábelt, és a rack eSATA portját kéne csekkolni

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1168) Tyler Durden válasza ruti (#1167) üzenetére

Igen, usb-eSATA kombó csati.
Megnézem mind2-t, bár gyári új volt, fóliás dobozból kaptam ki, de persze minden megeshet..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#1169) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Laptop-hoz szeretnék külső rack-et, amibe 1TB és 2Tb-os Sata vinyókat tennék.
Fontos lenne a gyors adatmozgatás, tehát USB 3.0-ás vagy eSata-ás kellene. A kétféle csati közül melyik előnyösebb? (a laptop-omon mindegyik van)

Szimpatikusak ezek a dokkolós megoldások, mert egyszerű és gyors a csere. érdemes ilyet veni, vagy jobb a hagyományos rack? Tudnátok ajánlani pár jó típust?

Ez a vinyó-leállítás dolog hogy működik pontosan? Mit kell hozzá beállítani?
Működik USB-n keresztül is vagy csak eSata esetén?

Jelenleg van egy CM X-Craft 360-am, de olyan körülményes a dolog.......

Köszi! :R

ImI

(#1170) mekex válasza maláj (#1159) üzenetére


mekex
tag

"megrendeltem a Sharkoon Rapid-Case 3.5" U3-at USB3-mal, feketében, alumínium kivitelben, stb."

JMicron JMS539 csipp van benne.
Nem egy szerencsés választás. :Y Például Etron USB 3.0 host controlleres PC-kel nem működik együtt (szóval Asrock P67 alaplapokkal nem fogod tudni használni). Max 120MB/sec sebességet tud. SSD-t tehát korlátozni fogja, de még a jobbfajta 7200rpm -es HDD-ket is.
Sokszor eldobja a kapcsolatot, amit NÉMILEG orvosol az új NEMHIVATALOS firmware.

(#1171) maláj válasza mekex (#1170) üzenetére


maláj
őstag

már 2 napja itt figyel mellettem :)

USB3-as alaplapom még nincs - a jövőre való tekintettel vettem Super Speedes motyót.
Asrock alaplapom + nem lesz ez fixre mondom (a régi chipset bajok miatt).
Eddig nem dobálta a kapcsolatot, SSD-ém szintén nem lesz 1 ideig ...

(#1172) ImI87 válasza ImI87 (#1169) üzenetére


ImI87
őstag

Akkor csak annyi kérdésem lenne, hogy USB3 kapcsolatnál a gép le tudja állítani a HDD-t, ha nincs használva, vagy ez a funkció csak eSata esetén működik? :R

(#1173) maláj


maláj
őstag

8 órája megy a motyó és megállt 43°C-on :)

(#1174) ruti válasza ImI87 (#1169) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Ez a vinyó-leállítás dolog hogy működik pontosan? Mit kell hozzá beállítani?
Működik USB-n keresztül is vagy csak eSata esetén?

leállás-spindown-takarák-alvás, ki hogy hívja: az oprdsz E-gazdálkodása intézi, elvileg mindkettőnél működik, csak nem mindig találod meg, melyik folyamat bizgeti a vinyót, mert látszólag semmi nem használja, mégsem áll le. De ezt meg lehet találni pl. az unlocker progival.

leállítás-leválasztás-újracsatlakoztatás: az újracsatlakoztatás elvileg USB-n nem megy máshogy, mint adatkábel kihúz-bedug, vagy power kapcsoló. eSATA-n minden megy segédprgmal: hotswap!

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1175) Egon válasza ruti (#1160) üzenetére


Egon
nagyúr

Hi!

Úgy látom te értesz ezekhez a kütyükhöz, ha nem gond kérdeznék.
Van egy 2 TB-os Sumsung vinyóm, egy régi Captiva márkájú mobilrackben (többet nem tudok róla, másodkézből került hozzám), egy Asus O-play-re kötve. Időnként érdekes dolgokat alkot (pl. leáll másodpercekre, közben az írást jelző piros led világít, olyankor, amikor csak olvasás történhet). A csúcs az volt, amikor bekapcsoltam az olajradiátort, és leállt a film lejátszása (pár mp. után elindult). A vinyót gépbe raktam, HDSentinel nem talált problémát.
A kérdésem az lenne, hogy egyrészt az általad ajánlott típusok tápegységei megbízhatóbbak-e ilyen téren (gondolom ez lesz a gond), másrészt tudnál esetleg olcsóbbat ajánlani (elég az USB 2.0, nem kell e-Sata stb.)? Amiket nézegettem, az zömében 7-8K, amit sokallok (mondjuk volt Spire Gigapod VIII, 5K körül; a CM is annyi de az Iponnál azt írták, max. 1.5 BT-os vinyót kezel).

Szerk.: van a fiókban egy 60 GB-os mobilvinyó, gondoltam jó lesz nagy pendrive-nak, csak kellene hozzá valami mobilrack. Szintén elég az USB 2.0, stb. Tudsz ajánlani valami olcsó de megbízható rack-et?

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1176) Egon


Egon
nagyúr

Érdeklődnék, hogy ez a Coolink mobilrack mennyire számít jónak, megbízhatónak?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1177) ruti válasza Egon (#1175) üzenetére


ruti
Közösségépítő

hali!

"A csúcs az volt, amikor bekapcsoltam az olajradiátort, és leállt a film lejátszása"
ez jó :) , nem kéne mindent egy elosztóról/aljzatról működtetni :) az olajradiátor télleg elég sokat felvesz

"az általad ajánlott típusok tápegységei megbízhatóbbak-e"
az igazat megvallva nincs garancia rá, hogy egy neves gyártó dobozába atombiztos adapter kerül...de ne ebből indulj ki
a Spire és a CM is vállalható, a 1,5 terás korlát CM-nél azért érdekes, mert még az újabb termékekre is ezt írja a spec.-ben a CM, de vsz látja a 2 terát is.

ez a bruttó 7-8k alatt nem érdemes gondolkodni noname-ben, a Sharkoon Rapid Case usb 3-ban is van ennyiért, és később még jól jön az usb3

2,5-es rack-ben van 5000 körül, pl. REVOLTEC "uccsó darab akció", teljesen jó cucc, a 60 gigásnál komolyabb drive-nak is megteszi, csapj le rá :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1178) maláj válasza ruti (#1177) üzenetére


maláj
őstag

én is a jövőre való tekintettel rendeltem + az USB3-as motyót :K
inkább vegyél 1 drágábbat minthogy utána szívjad a fogadat :U

szerk: mármint Egon kolléga :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1179) Egon válasza ruti (#1177) üzenetére


Egon
nagyúr

"nem kéne mindent egy elosztóról/aljzatról működtetni"

A vicces az, hogy nincsenek egy elosztón...:( Valszeg egy fázison vannak.

Asszem beruházok 1-1 alap Spire megoldásba (a notivinyónak is), ha vállalható: olyanom van Pata csatolósban is, és gond nélkül üzemel. No offense, de ha ennél drágábbat vennék, a két rackon levő árkülönbség összegéből már kijönne egy kisebb vinyó...:) USB3-ra meg tényleg nincs semmi szükségem: egyrészt csak USB 2.0 van a gépemen, másrészt ez a mobilrack nem lesz mobil: kvázi be lesz építve a tévé alá, ahol olyan körülményes kibányászni a tápegységét, hogy inkább a hálón (és a médialejátszón) )keresztül másolok rá akár többszáz gigát is...

Köszi a választ!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1180) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Vettem a napokban egy WD 1TB-os 7200 fordulatu SATA 3.0-as vinyót. (Az alaplapom a SATA 2.0-át tudja csak).
Partition Magic 8.0-val akartam rajta létrehozni 2 particiót.(NTFS, win.xp-re) Először csak 1 particiót akartam, teljes méretben.
Elidult a particio létrehozása és kb.95%-nál kiírt egy hibaüzenetet:
"Error # 4. Bad argument / paramater."
Ezek után már nem tudtam semmit sem csinálni.
Kilépve a Partition magic-ból, a gép látja a vinyót, 931,5 GB méretű.Tudok rá másolni és törölni, jónak tűnik a cucc, csak nem tudom 2 részre osztani. A "Sajátgép"-ben is próbáltam újra formázni, sikertelenül.
A NORTON Disk Doctor nem mutat hibát. A lemez töredezettség-mentesítővel is
megpróbáltam kicsikarni valami hibát, de nem jelzett problémát az sem.
Mi lehet a gond?
Esetleg tudnátok javasolni valami komolyabb vinyó ellenörző programot?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.:Sasa

[ Szerkesztve ]

(#1181) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!

Most újra elolvasva a hozzászólást, kifelejtettem az elejét, amiért ide írtam az előzőt.
A WD 1TB-os SATA3.0-ás vinyóhoz egy USB-s külső házat vettem, gondolva a jövőben majd rendszer vinyó lesz.
Az előzőkben leírt procedúrát először végig csináltam a külső házban lévő vinyóval.
Utána betettem egy Mobil Rack-be, de ott is ez volt az eredmény.

Bocsi!
Üdv.: Sasa

(#1182) veze válasza Sasa 111 (#1181) üzenetére


veze
őstag

probáld meg G-parted -el. letöltöd kiirod és ezzel a lemezzel bootolsz
bootoláskor mikor a nyelv beállítását kéri 13-at üsd be és teljesen magyarul fog tudni

[ Szerkesztve ]

(#1183) Sasa 111 válasza veze (#1182) üzenetére


Sasa 111
tag

Köszi a gyors választ!
Üdv.

(#1184) exabit


exabit
tag

Üdv!
Itt is feltenném a kérdéseim:

Szeretnék beruházni egy hordozható 3,5-es külső mobil rackre. Sajnos ami jelenleg van, egy Enermax Jazz típusú abban már két winchester is elhalálozott mindössze annyitól hogy elektrosztatikusan feltöltődve értem a rack alu házához és az áthúzó ív gallyra vágta a wincsiket. A kérdésem az hogy másnak is volt-e már esetleg hasonló esete, vagy tudtok-e olyan külső racket javasolni ami biztosan ESD védett.

Az USB kábelen a földelés miatt megy el a töltés a kezemtől a rackházon és USB kábelen keresztül a föld felé, de sajnos úgy tűnik hogy ez megzavarja mind a winyót mind az adatátvitelt. Esetleg próbáljam megblankolni az USB kábelt és szedjem le róla a földelést egy szakaszon és akkor nem fogok szikrázni rajta?

(#1185) Egon válasza exabit (#1184) üzenetére


Egon
nagyúr

A végén kezdem: nehogy leszedd a földelést az USB kábelről, azl biztosan nem használ!
Az alap problémához: még sosem jártam így. Mitől vagy te ennyire feltöltődve?!? :o Talán inkább erről az oldalról kellene megközelíteni a problémát... Alternatív megoldás: mintha olvastam volna olyan külső rackről itt, ami belül fém, de kívül műanyag borítással van ellátva. Esetleg vegyél olyat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1186) Egon


Egon
nagyúr

Némi hezitálás után, vettem egy Spire Gigapod VIII-as mobilrack-et, megosztanám a tapasztalataimat.
A korábban használt Captiva rackhez képest, visszalépésnek értékeltem a vinyó bekötési módját. A kábelek túl merevek, a hosszuk sem ideális: elég nehéz optimálisan (anélkül hogy megtörnének) elhelyezni őket. Ráadásul keresztben kell bekötni őket (vagy fejjel lefelé beszerelni a vinyót). A gagyi Captiva-nál közvetlenül a nyákra kell rádugni a vinyót, így szvsz sokkal korrektebb a bekötés.
Viszont a - valószínűleg a korábbi rack gagyi tápjára visszavezethető - problémák (úgy tűnik, lekopogom) megszűntek. Ráadásul azok az anomáliák sem jelentkeznek, amelyeket korábban betudtam a médialejátszóm kiforratlanságának.
Összességében korrekt vétel volt: 6K-ért eSATA csatlakozást is kapunk (ilyen van a médialejátszómon és a gépemen is, ezért jelenleg többet ér nekem mint az USB 3.0).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1187) exabit válasza Egon (#1185) üzenetére


exabit
tag

Nem hiszem hogy olyan ritka az ha vki elektrosztatikusan feltöltődik, ez szinte az élet része, olyan mint a gravitáció, ezzel is mindig számolni kell.

(#1188) Alex91 válasza Alex91 (#1018) üzenetére


Alex91
félisten

RAIDSONIC IB-111STUS2-WH Alumínium
RAIDSONIC IB-111STU3-WH Alumínium

Akinek Mac-hez kell! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1189) ruti válasza Alex91 (#1188) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a 110-es fekete station formája szerintem dizájnosabb, de mac-hez a 111-es fehér formavilága tényleg jobban illik
:)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1190) Alex91 válasza ruti (#1189) üzenetére


Alex91
félisten

Hu, lehet, hogy dizajnosabb, de hogy ronda, az is tuti :D!

(Az aluminium csak aluminium...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1191) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Külső rack-et szeretnék venni, de egyszerűen nem találok olyat amiben megbíznék, mindegyik irtógagyinak tűnik. Úgy néz ki a piac inkább a 2.5"-os irányba tendál, ahol ugye a design a lényeg...

Ezt néztem, mint alternatíva. Esetleg valaki tud jobbat ajánlani? (2 TB-os WD green menne bele)
[link]

(#1192) ruti válasza gedikart (#1191) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ha tetszik, és jó árban találtál, vedd nyugodtan :K , nem noname

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1193) lehel22


lehel22
tag

Kerdesem nem kuslo rack temaju de mivel a kulso HDD topicban nem tudtak segiteni ezert itt is megprobalom.Barmilyen info jol jonne.

gondom az, hogy van egy kulso HDD amely csatlakoztatas utan csakis a masodik (neha harmadik) ki bekapcsolast kovetve valik lathatova ( win7 64 bit oprendszer) ?
Elso bekapcsolasnal megszolal az a win -es hang ami jelzi , hogy valami csatlakoztatva volt de semmi nem tortenik , nem jelenik meg az uj meghajto.Ezt kovetrve ha ismet kikapcsolom es visszakapcsolom rovid gonolkodas utan megjelenik es onnan arrafele gond nelkul lehet hasznalni. Masik gepen winXp SP3 van, ott is ugyanezt csinalja. Soha nem tortenik meg, hogyelsore sikerulne.Bed sectork nicsenek rajta
Vegigprobaltam az osszes USB bemenetet (hatsok) de ugyanugy viselkedik mindeniknel.
Markaja LaCie Porche, belseje Seagate baracuda 7200rpm /16 cahe, kulso tapegysege van, usb2 vel csatlakoztatom az alaplaphoz.USB hosszabitot nem hasznalok .

Van valakinek otlete mi okozhatja, hogy csak tobbszori ki-bekapcsolas utan erezkeli a windows? valaszokat elore si koszonom.

(#1194) ruti válasza lehel22 (#1193) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!
hát ez nem 1 mai darab...

USB kábel cserét is próbáld meg!
ha nem ez a gond, akkor a ház usb chipje sz@r...

szétszedted? vagy honnan tudod, hogy mi a belseje?
ha szétszedted, lehet akkor mozdult el vmi...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1195) lehel22 válasza ruti (#1194) üzenetére


lehel22
tag

Valoban nem mai darab de ettol meg kene iduljon elso inditasra, s nem csak a masodik /harmadikra.Nem szedtem szet ,( meg ) Aida 64 kiirja a HDD tipusat es egyeb infokat
USB kabellel nics baj, kiprobaltam mas kulso HDDvel es mukodott tokeltesen. Az alaplapi USB je se hibas, mas kulso HDD t tokeltesen kezel.

[ Szerkesztve ]

(#1196) veze


veze
őstag

ma hallottam egy számtech boltostol hogy az LC power külső tápjai silány minőségüek..
tudja ezt valaki cáfoni avagy megerősíteni?

(#1197) ANT válasza veze (#1196) üzenetére


ANT
őstag

Én saját tapasztalat alapján egyelőre cáfolom ezt. Egy éve megy nálam egy EH-35BE3 külső ház hiba nélkül.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1198) veze válasza ANT (#1197) üzenetére


veze
őstag

én is kétkedve fogadtam, hisz majd' mindegy milyen "márka" tápja, egyformán távolkeleten készülnek mind..:)

(#1199) isxx


isxx
csendes tag

Sziasztok!

Sata vinyót szeretnék külsőleg használni. Nálam USB2.0 és eSATA van. Nem vagyok járatos a hardverben. Szerelni tudok, de ennyi. Mivel több vinyóm van, cserélgetném is. Időnként előveszek valamit archívból.
Láttam a korábban felsorot listát, de mivel nem értek hozzá, hiába olvastam el, bocsi.
USB 2-3 és eSATA. Nem drága, de mégis jó (ne süljön meg a vinyó, de a ventije ne ordítsa túl a tv-t) Tudom, olcsó ÉS jó nem létezik. :) Ha 10-ba nem fér bele, akkor adok érte többet.
Az ipon nem a legolcsóbb bolt, meg erre garancia... Ha konkrét terméket tudtok (estleg boltot is, ami megbízható és személyesen veszem át) az nagyon jó lenne.
Előre is köszönöm. (Végülis boltot tudok találni, árgépet ismerem.)

(#1200) ANT válasza isxx (#1199) üzenetére


ANT
őstag

"Mivel több vinyóm van, cserélgetném is."
Szvsz akkor inkább dokkolóban gondolkodj, ne külső házban.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.