Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) (jan)


(jan)
őstag

UP!

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#102) macilaci78 válasza (jan) (#100) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez engem is érdekel, de nem találtam sehol sem ilyesmit! Abban az esetben lehetne, ha a vinyónak van saját hőmérője, mert ugye a keretnek nincs. Sajna az én vinyómnak nincs. :( Viszont ha lenne is, az eszközkezelőben USB gyökérhubon lenne, nem pedig a merevlemezeknél, azoknak meg nem néz hőmérsékletet sajna. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#103) mdk01


mdk01
addikt

Bocsi ,de úgy látom ide azért csak befér, egy kicsit idevágó kérdés.
Szóval engem az érdekelne, hogy meglehet e azt csinálni ,hogy egy külső vinyóról bootoljon a gép?
Azt szeretném, hogy van egy vinyó a gépbe és lenne mellé egy USB-s külső vinyó.
Ezen a külső vinyón lenne egy olyan rendsezr, amit csak netre használnék.
Tehát ha ez a vinyó bevan dugva a gépbe akkor bekapcs.kor arról bootoljon és frankón felálljon egy xp-s winfos.
Meglehet ezt csinálni?


Azért érdekel mert már az is zavar hogy ugye USB?:F
Na meg hogy állítólag szoftver kell hozzá hogy működjön.
A 3. meg hogy állítólag menet közbe is lelehet húzni a vinyót és nem tom mennyire jó ez, ha mondjuk onnan bootolt a winfos.
Na szóval ilyen gondjaim vannak.
Előre is Köszi mindenkinek.

Üdv.

(#104) macilaci78 válasza mdk01 (#103) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem nem jó poén bármilyen eszköznél a tendszert tartalmazó háttértárat eltávolítani, legyen az zsebszámológép, vagy mainframe.

A többit viszont megoldhatónak tartom, ha tudod úgy intézni, hogy a rendszer már az induláskor lássa az USB-partíciót. Szerintem húzd le az összes vinyót a madzagokról, kösd be az USB-st, és formázd fel, told fel rá a Win-t, majd köss vissza mindent és állítsd be a boot-olási preferenciákat. Elvben valami választómenük kellene feldobnia, hogy honnan bootoljon úgy, mint amikor két oprendszer van a gépen (pl Lunix+Win combo), csak most 2db Win akarna lenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#105) mdk01 válasza macilaci78 (#104) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem sem jó 5let azért furcsálom hogy azt írja(leírás) hogy eltávolítható menet közbe.
Na most ők valószínű azért merik ezt leírni mert nem gondolták, hogy vki külső USB-s vinyóról fog bootoltatni.
VAGY, azért írták le a leírásba, mert nem lehet bootolni USB-s vinyóról.

Én abba sem vagyok biztos hogy bootolásnál már lát a gép USB-s eszközöket.:U
Mert ugye vannak azok a külső vinyók amik egy külső rackbe vannak és tudtommal azok IDE kábellel vannak bekötve....vagy rosszul tudom?

Az a gond hogy nem venném meg vinyót addig míg nem tudom biztosra hogy működni fog a dolog.

Azért köszönöm a segítséget

(#106) mdk01


mdk01
addikt

up

(#107) VVoid válasza mdk01 (#106) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ez szerintem az alaplapodtól függ, hogy támogatja-e az USB bootolást, vagy nem. De menet közben eltávolítani nem fogod tudni. Vagyis ha nagyon akarod, igen, csak éppen összeomlik a rendszer.

(#108) mdk01 válasza VVoid (#107) üzenetére


mdk01
addikt

Honnan lehet megtudni melyik alaplap támogatja?
Leírásába nem szokott ilyen lenni.

(#109) Adi


Adi
senior tag

Gondoltam, hogy beírok, segítségképpen azoknak, akik ilyesmit akarnak venni. :)

Nekem van 2 db. Coolink/Sunlink SNT2318B mobiltokom, mindkettőben egy-egy 250 GB-os Seagate Barracuda 7200.8. A tokról a PH! már csinált tesztet: [link], a disztribútor-nagyker oldalán meg itt a cucc: [link]. Kiskert sajnos nem tudok mondani, ahol ilyet árulnak, de a Kelly-Techben biztos útbaigazítanak mindenkit, hogy a környékén hol van viszonteladó partnerük.

[kép]

[kép]

A mobilkerettel nagyon elégedett vagyok. :) Negatívumot hirtelenjében nem is tudok róla mondani, ellenben jókat többet is:

- Cypress IDE-USB híd a vezérlőchip, gyors (Thinkpad T42-essel, az Intel 855-ös USB-vezérlőjével használva Linux alatt simán hozott 25 MB/s-ot oda-vissza)
- az előzőből következik, hogy Linux alatt problémamentesen működik az usb-storage kernelmodullal
- nem kék LED van rajta (vakít, utálom :DDD), hanem zöld az üzemi és piros az adatátvitelt jelző
- szalagkábel helyett a vinyó közvetlenül a NYÁK-hoz csatlakozik, a tápcsati helyét lehet állítani - nincs több megtört, elnyírt szalagkábel
- az alumínium tok és a venti miatt a vinyó tutira nem melegszik túl
- a ventillátor ellenére nagyon halk. Az asztallapra rakva csak enyhe rezonanciát lehet érezni és nagyon közelről egy kis búgást, de gyanúm szerint mindkettő elsődlegesen a vinyó műve.
- van a fenekén kapcsoló, nem kell a tápkábelt ki-bedugni
- a tápkábel kis, kerek, 2 pólusú aljzattal csatlakozik, stabilan a helyén marad (nem az a rettenet 4 tűs mini-DIN, ami néhány típuson található)

Közben eszembe jutott egy dolog, ami esetleg lehet negatívum:

- a doboz kialakítás miatt csak állítva használható, nem lehet fektetve egymásra tenni őket, mint pl. a Canyon CN-HDD35-öt ([link]).

Összesítve ennyi. Bátran merem ajánlani mindenkinek! :)


[Szerkesztve]

ldm start-reconf primary

(#110) macilaci78 válasza Adi (#109) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is ilyen rackem van, illetve remélhetőleg csak volt (Aláírásomban árulom...).

Annyi eltérés van csupán, hogy az enyémen nincs felirat, valamint nem a rövidebb oldalán áll, hanem rendesem a hasán, lehet egymásra pakolni is, a talpán lévő gumitappancsok nem csúszkálnak, ugyanez a belős, nem melegszik és nem hangos, viszont gyors...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#111) macilaci78 válasza mdk01 (#108) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom sajna, de az én gépem lát két vinyót bootoláskor is, pedig csak az egyik van beépítve, a másik USB-n lóg. Viszont úgy beállítani egy bootolási preferenciát, hogy az adott meghajtó nem mindig van a gépben. Mintha beraknád, hogy C, D, A, és a C-t rá se dugod a gépre... Nem tudom, kérj kölcsön egy keretet és próbáld ki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#112) zso73 válasza Adi (#109) üzenetére


zso73
veterán

A Kelly tech-nél van viszont eladó kerseső! :C Az egész ország területére+a pesti kerületekre is. :DD :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#113) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Az lenne a rövid kérdésem, hogy ezek a külső vinyók amik USB-vel csatlakoznak a géphez, ezeknél menet közben is simán lehet be/ki kapcsolni a winyót? Tehát nem kell gépet lekapcsolni, amikor el akarom vinni másik géphez a cuccot?

Gordian

[Szerkesztve]

(#114) erdoke válasza Gordiann (#113) üzenetére


erdoke
titán

Leválasztod a tálcaikonnál, és kikapcsolod. Nem kell a gépet újraindítani.

A legjobb aláírás a héten

(#115) erdoke válasza Adi (#109) üzenetére


erdoke
titán

eSATA változatban is létezik ilyen féligényes cuccos? ;]

A legjobb aláírás a héten

(#116) Gordiann válasza erdoke (#114) üzenetére


Gordiann
őstag

Ez jó hír. Köszi :R

(#117) BobChemistry


BobChemistry
őstag

pár napja vettem egy Coollink External 3.5 típust

egy 40GB-os, maxtor D740DX van benne, eddig 12-22MB/sec között volt az átviteli sebessége

frankón működik bár egy kicsit melegszik
lehet nem ártana bele egy venti... :F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#118) Adi válasza erdoke (#115) üzenetére


Adi
senior tag

Nem tudok róla. De miért féligényes? :)

ldm start-reconf primary

(#119) erdoke válasza Adi (#118) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is van egy 5,25'' Coolink keretem ebből a sorozatból, a műanyagok elég gagyi hatást keltenek rajta. Optikai egységgel persze nem is működik normálisan, végülis egy 5,25-ös kerettől ez nem elvárható. :)

A legjobb aláírás a héten

(#120) fd3


fd3
tag

Vipower VP-1528LSF/ 3.5'' HDD IDE - USB
[link]
ezt most lehet külső usb-s racknek használni?
tudnátok vmi jó kis usb-s külső racket mondani olyan 5-6 K ért?
az az igazság hogy akarok venni egy 160 gigás winyót és ehhez kellene egy külső rack, azért kell mert hordozni akarom, tehát nem otthoni használatra. az az igazság hogy tök láma vagyok ebben a kérdésben, eddig azt se tuttam hogy milyen rack kell nekem: 2,5 3,5 vagy 5,25ös. most olvasgattam bele egy kicsit a topicba, és ha jól értem a sima winchesterekhez 3,5 kell, az ilyen kicsi notebook vinyókhoz meg 2,5 ugye?
a winyó adattárolásra kellene, elég lenne PATA is, de most nézem depón az árakat, ugyan annyi a SATA vagy még talán olcsóbb is, ezért SATA külső rack kellene, tehát a fentebb említett típus nem is jó. nah akkor kicsit szétnézek a depo-n.
húha sata racket nem is látok ilyen baráti áron. belső racket nem is lehet használni külsőként mert nincs hozzá adapter ugye?
nah nem pofázok annyit, mert kapok hogy sokat írok.
lényeg:
tudna valaki külső racket ajánlani max 8 K-ért? mind1 hogy PATA vagy SATA.

(#121) erdoke válasza fd3 (#120) üzenetére


erdoke
titán

Ott a #109-ben

A legjobb aláírás a héten

(#122) Ziog


Ziog
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan racket keresnék, amiben van hálózati csatlakoztatási lehetőség. Egy routerrel egybeépített switch egyik portjára szeretnék csatlakoztatni.

Eddig egy ilyet találtam: Vipower VPA-3528Net [link] De sajnos nem tudom, hogy lehetne kapni, mert csak a Kellytech oldalán találtam, meg de ott meg nem elérhető az árlista.
Aki tudna segítséget adni, megköszönném.
Egy IDE wincsit szeretnék belerakni. De ez még nem végkifejlet, lehet, hogy SATA lesz belőle, így minden megoldás érdekelne.

Előre is köszönöm.

(#123) bebean


bebean
aktív tag

üdv!

csak felszinesen futottam at az eddigi hsz-eket, szoval ha volt mar a kerdes sry.
arról van szó, hogy a külső usb-s hazon nincs kapcsolo, tehat a konnektorba csatlakozaskor bekapcsol, kihuzas off. ilyenkor van jelentősége, hogy melyik veget huzom le először, ill. inditaskor melyik veget csatlakoztatom elsőnek? a leirasban pl. nem esik szo a berendezes leallitasarol...

egyebkent ez az:
[link]
nemreg vettem (egy olyan helyen, ahol amugy epeszü ember nem vasarol...)
nem valami minőségi cucc, sorjazatlan műanyag belső, a hdd-t cipőkanallal kellett belerakni a ledek szerencsetlen kialakitasa miatt stb. a masolasi sebesseggel és a melegedessel viszont semmi problema nem volt. egy 80-as samsung hhd-vel hasznalom...

...

(#124) mr_ricsi válasza bebean (#123) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ilyenkor van jelentősége, hogy melyik veget huzom le először, ill. inditaskor melyik veget csatlakoztatom elsőnek?''

igen, van.
A készülékbe dugd először a tápot, majd ezután a konnektorba. Leállításkor fordítva. (Erre akkor figyelj különösen, ha minkét feszt a táptól kapja a vinyó, amit a többérintkezős tápdugóról ismerhetsz fel.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#125) bebean válasza mr_ricsi (#124) üzenetére


bebean
aktív tag

köszi! :)

...

(#126) Secretive


Secretive
aktív tag

nem olvastam végig az összes hozzászólást, csak futtában néztem be a többi ezer hasonló témakörbe,de érdemi infót nem találtam a problémámra, emiatt most itt teszem fel égetően sürgős kérdésemet:

Legalább 50 ismert és nagyobb bolttal, nagykerrel beszéltem már, több mobil keretet is megnéztem,de még nem sikerült megtalálnom, amit keresek.És mindez 2006-ban....

Olyan külső 3,5''-os USB-s csatolójú mobil-keretet (mobilk-rack) keresek, amely képes IDE (P-ATA) és SATA (vagy S-ATA) merevlemezt is kezelni, de a ''zajtalanság'' és a hővezetés miatt aluminiumból van!

Fontos!Ne csak dizájn alu-ból legyen,ahol csak a külső borítás az,de az még véletlenül sem találkozik a benne lévő HDD fémházával (mert az egy belső műanyag tokban van rögzítve=agyrém!!), tehát semmire sem jó hővezetés szempontjából, tehát valódi vaskos, nehézkes igazi aluházat keresek,amely még talán dizájban szebb is,mint egy féltégla.
Kizárólag konkrétumokat kérnék, melyeket mondjuk hazánkban, Budapesten személyesen meg lehet vásárolni! (lehetőleg ne a vipower család legyen)
(külföldi oldalakon én is töménytelen választékot ismerek)

!!!S.O.S!!!


köszönettel....

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#127) Secretive válasza Secretive (#126) üzenetére


Secretive
aktív tag


''titkos frissítés'' :O

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#128) mr_ricsi válasza Secretive (#126) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''amely képes IDE (P-ATA) és SATA (vagy S-ATA) merevlemezt is kezelni''
A kétféle csatolófelülethez 2 teljesen másféle elektronika kell. Egy elektronika a 8eFt-os rack árából cirka 4ezer Ft-ot tehet ki, vagyis mindkétféle elektronikával 12eFt-ba kerülne.
Nem hiszek benne, hogy lenne erre akkora kereslet, ami miatt bárki gyártana ilyet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#129) Alex91 válasza mr_ricsi (#128) üzenetére


Alex91
félisten

http://www.ebolt.hu/product100300.html#9cl35satid

Akkor ez meg mi? :)


[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#130) Secretive válasza mr_ricsi (#128) üzenetére


Secretive
aktív tag

azt hittem tartalmasabb hsz-ed lesz,de csalódtam!
sajnálom,hogy nálad a fejlődés megáll 8ezer forintnál és el sem tudsz képzelni drágábbat,amiben egy gyártó fantáziát láthat! :C
még szerencse, hogy nem te vagy egy fejlesztőrészleg vezetője....

bár nem beárazást kértem,hanem egy kézzelfoghat választ,de miért gondolod,hogy csoda lenne, ha valami 2in1 lenne, főleg a számtechben!ez ugye csak vicc akart lenni....?!

na,ha már ekkora sületlenséget írtál,akkor mondom mégegyszer.....jelenleg is kapható itthon is min.3-4-5 féle külső vinyó-rack ami pata/sata vinyókat is kezel (áruk ~7500-1000-15000huf),csak nem full aluházas....gyártja többek között a coolink,a-data,data-tech,conceptronic,st-lab, vi-power stb......jéééééé!......micsoda fejlődés!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#131) Secretive válasza Alex91 (#129) üzenetére


Secretive
aktív tag

igen, pl ez az egyik,csak sajnos nem láttam még élőben és egyelőre nem tudták megerősíteni,hogy ez az aluház nem csak dizájn külső, hanem valóban belülről is megfelelően illeszkedik a vinyóhoz!és ennél is úgy látszik, hogy az eleje és a vége is műanyag,amiknél általában áll, hogy csak dizájnház!
nekem olyasmi kéne,ami nem ~0,4 mm-es alulemezecskéből van...

[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#132) Secretive


Secretive
aktív tag

na, valaki!
senki nem használ semmihez sem hasonlót??!


:F :O

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#133) mr_ricsi válasza Secretive (#130) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''még szerencse, hogy nem te vagy egy fejlesztőrészleg vezetője....''
Tényleg, ilyet én eleve nem fejlesztetnék, mert műszakilag semmi értelmét sem látom. (Esetleg a marketingesek rábeszélhetnének, hogy ez is olyan, mint a SATA2: a láma user 2x jobbnak hiszi, és veszi.)

Ha valakinek SATA vinyója van, annak csak SATA-USB rackre van szüksége, akinek pedig PATA-s, annak PATA-USB-re. Ezek úgyis csak arra készülnek, hogy 1 vinyő megy bele, és azt cipeli a user gépről gépre, nem pedig a vinyó csere-berére. Arra ott vannak a fiókos változatok.


''valódi vaskos, nehézkes igazi aluházat keresek,amely még talán dizájban szebb is,mint egy féltégla.''
Tartottam a kezemben egy LAN csatolójú vinyórack-et, ami valóban arra készült, hogy a tartósan működjön benne HDD. Volt vagy 2kg, vinyó nélkül.
Te viszont mobil rack-et keresel.

Nem érzel ellentétet a mobil használat, és a ~2 kg-os súly között?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#134) Secretive válasza mr_ricsi (#133) üzenetére


Secretive
aktív tag

az a helyzet,hogy gyakran rohangálok vinyókkal, többfajtával is helyszínről helyszínre és van úgy, hogy egyszer 1 pata-s,máskor 1 sata-s akad a kezembe,vagy gépből be-ki-csere stb. amin adatokat vagy mást is hurcolászok jobbról balra és összevissza,ezért lenne jó,ha mindkettőt kezelné.tehát nem árva vinyó miatt van igény rá.

Maga a mobilkeret elfér nálam és ha véletlenül 2 vagy akár 3 kiló is (akkor már rendesen anyagból van :DD ),akkor azt is el tudnám vinni,ez még nem korlátozza a mobilitásomat,ellenben sokat segíthet a hűtésben,ha mondjuk 300-500 giga anyagot kell másolnom A-ból B-re és vissza!
Nekem még van fent itt a szekrényemben egy 450MHz-es mobiltelefon 15 évről korábban,ami még külön tégla akksis volt és a telefonrész is egy laptopnyi volt,mégis használták,mert ''mobilabb'' volt,mint akkoriban más. :)) tehát csak a plusz 1-2 kiló miatt nem éreznék semmilyen hátrányt, viszont a relatív súlytöbbletet amúgyis ellentételezné a viszonylagos csendessége és télen kézmelegítőnek is jó lenne.... :DD

a sata1 és sata2 -ről alkotott véleményed,csak annyiban osztom, hogy valóban erősebb a marketingduma,mint a lényegi különbség (de vitathatatlanul gyorsabb-persze nem kétszer lásd:1,5GBps/3Gbps,de csak ha sata2-es vezérlő is van a lapodon! kb.20-40 MB/s többleted is lehet egy sata2-es vinyóval!-pl.intel 955x csipszet)
van többek között két db saját 500Gb-os hitachim, és sok munkámmal kapcsban is, úgyhogy nem csak a levegőbe beszélek, hanem tapasztalatból.
de a sok ''elméleti'' adatot már lassan megszokhattuk a marketingtől, a számtechben szinte mindenben!

szóval ne az elméletet és szubjektív dolgokat részletezzük....még mindig a konkrétumra várok!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#135) TWG


TWG
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdéssel fordulnék hozzátok, de nem akartam a másik miatt új topicot nyitni!
Szóval:
1.
Szereztem egy régebbi Pentium 3-as gépet amit úgy tervezek hogy csak letöltésre használok. A baj az vele hogy az alaplap elég régi és 20 Gb-nál nagyobb winchestert nem bír el! A kérdésem az lenne hogyha vennék egy USB-s racket és abba tennék mondjuk egy negyvenes winchestert akkor elképzelhető hogy felismerné? Vagy így is kizárt?

2.
Egyik rokonom velem akarja összeállítattni a gépét. A baj az lenne hogy egy racket és 2 optikai meghajtót akar bele tenni. Viszont a nagyon kellemes kialakítású Codegen 6068-as házban a 4 helyből csak a felső kettőbe tudtam betenni a dolgokat mert a 3. helynél a DVD író vége nekiütközik az alaplapnak és kilóg kb 2 centit! A gond úgy oldódna meg hogyha az alaplap egy kicsit közelebb lenne a fémlaphoz amin rajta van! De a távtartó csavarok amikkel oda van fogatva teljesen be vannak csavarva és nem lehet több helyet nyerni! Kb 1 cm van a fémlap és az alaplap között! Ha ez kb fél centi lennek akkor pont beférne a Dvd író és nem ütközne az alaplap szélének! A kérdésem az lenne hogy lehet olyan csavarokat kapni az alaplap rögzítésére ami nem tartja el ennyire a fémlaptól vagy ez mind szabvány és így jártam? Esetleg valaki tud mondani más megoldást?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#136) Secretive válasza TWG (#135) üzenetére


Secretive
aktív tag

hahó!!!! valaki! kipp-kopp!!INFÓ KÉNE A KÉRDÉSEMRE!!!
HELP!!!!!


TWG!
1.
kételyekkel fogadom, hogy egy P3-as procit fogadó alaplap csak 20 gigás vinyót kezel,ez elég lehetetlen 137Gb-ig látnia kéne,szerintem itt nem erről van szó,hanem más gond miatt nem látja,talán rosszul van jumperelve,rossz IDE-re vagy rosszul van kötve,bios probléma stb. sajnos vannak idióta dolgokat produkáló finnyás alaplapok, főleg az ''ami'' bios-osak.....milyen az alapap típusa?
próbáld ki, hogy mindent leszedsz és csak az IDE1-re kötöd master-ban.
USB-n látni kéne neki a nagyobbakat is,mert ott az alaplapi USB-vezérlőn keresztül kezeli le a mobil-rack-et és a vinyót meg a keret usb vezérlője kezeli.de p3-nál asszem még nem volt usb 2.0 (~max.60 MB/s átviteli seb.) csak usb 1.1 van (~1MB/s átviteli sebesség),célszerű lenne egy PCI-s usb 2 bvítőkártya beszerelése is.

2.
az alaplap méretek és rögzítések szabványban vannak rögzítve!
ne vesződj vele.vegyél nagyobb(hosszabb) házat vagy kisebb alaplapot vagy rövidebb (újabb) dvd-írót! :DD

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#137) Secretive


Secretive
aktív tag



#126!!!!!!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#138) mr_ricsi válasza TWG (#135) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''De a távtartó csavarok amikkel oda van fogatva teljesen be vannak csavarva és nem lehet több helyet nyerni! Kb 1 cm van a fémlap és az alaplap között! Ha ez kb fél centi lennek akkor pont beférne a Dvd író és nem ütközne az alaplap szélének!''
Ha rövidebb csavarokat használnál, a kártyák nem érnének bele a foglalatokba. (A csavarméret az adott házhoz fix, nem megváltoztatható.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#139) Secretive


Secretive
aktív tag


a PH!-n olyan sok önmagát szakembernek, tapasztaltnak és hardveres körökben is otthonosan, naprakészen mozgó, vélő, mondó ember van!

valaki csak tudna javaslatot tenni a #126. hsz-re!!!

léccccci!
:) :R :DD


a végén még egy műanyag, 8 cm-es ventillátorosat kell vennem, de már arra is vevő lennék, ha garantáltan halk!


[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#140) Alex91 válasza Secretive (#139) üzenetére


Alex91
félisten

2,5''-os HDD, az garantaltan halk, es lehet kapni hozza jo fem hazakat is :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#141) L3zl13 válasza Secretive (#134) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''kb.20-40 MB/s többleted is lehet egy sata2-es vinyóval!''

Persze... Mikor 50MB/s már erősen közelíti a maximum adatátvitelt normál felhasználásnál... (Nem tesztkörülmények között.) :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#142) Secretive válasza L3zl13 (#141) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem tudom, mindenki miért egy olyan részletet vesz ki,amely nem a tárgyhoz kapcsolódik, miért elmélkedünk dolgokon, de ha feltétlenül kötekedni akarsz (amit érzek),akkor kénytelen vagyok reagálni,bár erősen nem erre lennék kíváncsi....

Úgy gondolom, hogy a ''normál'' felhasználás mindenkinél mást jelent!


nyilván sokminden befolyásolja az adatátviteli sebességet és nyilván nem is 3millió 1kb-os fájlra gondoltam a példámban,hisz a kis fájlok mozgatási sebessége erősen cache-függő is. nagy méretű fájlokra vonatkozott az infó, ha ez nem lett volna egyértelmű,akkor most megerősítem. persze nem is fullextra 10-15000 rpm-es scsi vinyókról beszéltem,csak ''sima'' 7200-eskről....tehát ez is csak lefelé nyomja az átviteli sebet, és meg sem említettem tesztkörülményeket! tehát ez átlagközeli eredmény.

normál otthoni, irodai felhasználás adatait írtam be és ezen belül is sata vinyókról volt szó!
csak egy példa:
sata1 (tehát az elvi sata2-es sebességtől még messze!!) vezérlő alatt futó 2db erősen töredezett sata2 vinyó között az aktuális másolási sebesség épp most itthon (nem ment 49MB/s alá!).
sata2-t most épp nem tudok prezentálni,csak tapasztalatból mondtam az eredményt, de ebből adódóan talán elhiheted, hogy sata2 vezérlővel és sata2-es merevlemezekkel átlagban és persze töredezettségtől függően is el lehet érni nagy méretű fájlok esetén (~50MB felett) akár 70-80-90 MB/s adatátviteli sebességet,ami nyilván mindenki pc-jén az egyéb összetevők alapján is másképp alakulhat.

[kép]

nyilván ugyanez pata esetén kisebb (nálam általában 28-46MB/s)


szóval akkor tudnál javasolni egy jó usb-sata aluházat???!!!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#143) erdoke válasza Secretive (#142) üzenetére


erdoke
titán

Bocs, de ez úgy ahogy van marhaság. Jelenleg 2 db SATA150 és 2 db SATA300 HDD vana gépemben (1-1 Hitachi és 1-1 Samsung), semmiféle eltéré nincs sebességben a kétféle csatoló között. Az a kevés, amivel gyorsabbak nálam a SATA2 modellek, nyilván az újabb generáció nagyobb adatsűrűsége miatt van. nF4 és Silicon Image vezérlőm is van a lapon, de ezek között is minimális a különbség, tehát NEM a vezérlő és NEM a csatoló okozza a hasonló sebességet.
Egyébként nálam is megy 50-60 MB/s-mal a folyamatos másolás két vinyó között nagy fájlokkal. A 60 MB/s-os folyamatos másolási sebességet jelentősen meghaladó érték viszont a perpendicular adatrögzítést nélkülöző 7200 rpm-es merevlemezeknek nem elérhető, nézd csak meg a StorageReview tesztjeit. Az, hogy a másolás elején a pufferből 90 MB/s-ot mutat neked, nem jelent semmit. Majd a 4 GB-os képfájl 4. GB-jánál is ennyi, akkor hidd el. Javaslom, hogy tesztelésre ne 50 MB körüli méretű fájlokat használj, hanem 7-7,9 GB-os DVD képfájlokból 3-4 db-ot. Ugyanis egy tányéron belül is változik az átviteli sebesség a kerülettől függően, nem is beszélve arról, hogy ekkora méretnél már elhanyagolható a 8-16 MB cache szerepe, míg 50 MB-nál nyilván nem.

Az eredeti problémáddal kapcsolatban nem tudok segíteni, nem sok IDE+SATA->USB hidas külső keretet ismerek. Én most eSATA-ra gyúrok, hogy a külső keretben is ugyanaz a sebesség legyen mint ami belül, és ne az USB 30 MB/s-ára kelljenn várnom. :)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#144) tts válasza Secretive (#142) üzenetére


tts
addikt

kissé nehézkes, mert szerintem az sem tiszta, hogy mit akarsz - külső házat vagy racket

ez mobil rack - alu - SATA [link]

ez pedig külső SATA-USB ház - szintén alu [link]

ennek fényében ez eléggé nehezen értelmezhető a dolog:
''Olyan külső 3,5''-os USB-s csatolójú mobil-keretet (mobilk-rack) keresek, amely képes IDE (P-ATA) és SATA (vagy S-ATA) merevlemezt is kezelni, de a ''zajtalanság'' és a hővezetés miatt aluminiumból van!''

és persze vagy SATA vagy IDE

(#145) Egon válasza erdoke (#119) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez érdekes. A cégnél van valami félnoname 5.25-ös külső mibilrack-je valakinek, amiben az esetek 90%-ában egy NEC 3500A megy - problémamentesen.
Azt hittem, nincs ilyen gond ezekkel a cuccokkal. Majdnem vettem egy Coolink keretet, mivel nekem is kellene (nem biztos, hogy azt, amelyiket Adi ajánlott, amit kinéztem azon van FireWire is, mert az kellene nekem).
Tudsz ajánlani valamilyen 5.25-ös keretet, ami lehetőleg fém (persze nem gond ha műanyag), és van rajta FW és USB csati is?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#146) God Vazzeg válasza Egon (#145) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem ilyen van, mustárban lett véve, és nagyon jól műxik, egy pio 110 van benne. Firewire és usb egyben, belső tápos, tehát csak kábel kell, kapcsolós. Nevet/típust nem tudok, mert nincs ráírva, dobozát meg kidobtam :B

Szerk: asszem ez a típusa: KÜLSŐ USB2.0 KERET 5.25'' IDE Q-TEC ALU

[Szerkesztve]

(#147) Egon válasza God Vazzeg (#146) üzenetére


Egon
nagyúr

:O Számla sincs meg? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#148) God Vazzeg válasza Egon (#147) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ilyen nem jó? -> [link]

(#149) Egon válasza God Vazzeg (#148) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ilyet akartam venni, mivel másmilyet nem is találtam, ami megfelel a feltételeimnek (de ezt fentebb is írtam), csak Erdoke üzenete után elbizonytalanodtam (sajnos nincs garancia arra, hogy ebben is problémamentesen mennek az optikai meghajtók, és ha egy adott márka adott típusa nem tud egy fícsört, akkor az ember óvatos lesz ugyanazon márka más típusaival is...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#150) God Vazzeg válasza Egon (#149) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerencsére az enyém full jó, az igaz hogy 6x gyorsabban nem szeret írni benne az író dvd-t, mert elfogy a puffer, gondolom sávszél gond :U

Megnézem a papírját, hátha megvan ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.