Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#543) dabas


dabas
újonc

Sziasztok,

Új roller-userként kérnék segítséget tőletek, tapasztalattal rendelkezőktől. Próbáltam tájékozódni, végigolvastam a fórumot és nagyjából körvonalazódott is amit szeretnék.
Először is a főbb paraméterek: 88kg, 180cm, 42 év :) napi 2x3 km a cél (feltéve ha rá tudom venni magam az autó helyett...). Az út kisvárosi környezet, minősége teljesen vegyes, a tükörsima vadiúj kerékpárúttól az özönvíz előtt készült, gyökerektől felpúposodott aszfalton át a térkőburkolatig.
Szempontjaim fontossági sorrendben:
- ne rázzon szét, kényelmes legyen
- meg tudjak állni (kézifék),
- könnyen összecsukható legyen (a fiaimnak van 1-1 Oxelo mid1 gyerekroller, amit elvileg könnyű nyitni-csukni, a gyakorlatban mégis hol itt szorul, hol ott szorul... ennél egyszerűbb megoldást szeretnék).
Ezek alapján nagyjából leszűkült a kör az Oxelo Town 9EF-re, de ráakadtam egy felfújható kerekű rollerre: Razor A5 Air, amit a bemutató videó alapján viszonylag egyszerű összecsukni (persze nem egy EF sajnos, de belefér). Érzésre a gumik miatt toronymagasan kényelmesebbnek kell lennie az Oxelonál, viszont tartok a kézifék hiányától és az Oxelohoz képest elég kicsinek tűnik a fellépője (egyébként kb. forintra egyezik az áruk, bár nem ez a fő szempont).
Ha létezne Oxelo 9EF gumikerekekkel, most nem tenném fel a kérdést, így viszont érdekelne a tapasztalatotok, tényleg kényelmesebb a gumikerekes? Melyiket választanátok ilyen vegyes (részben pocsék) útra?
Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.