Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Memmaao válasza Wine (#4391) üzenetére


Memmaao
addikt

Ugye tudod, hogy ez a leghülyébb érv a világon?!?! :U Persze, én is túléltem a gyerekkoromat, a polski hátsó ülésen, öv nélkül. Sokan meg nem. Én mindig bekötöm magam kocsiban és a bukó is mindig rajtam, ha kerékpárra vagy rollerre szállok. És a gyerekeimtől is megkövetelem. Kötöttség? Életet menthet! E mellett ki nem szarja le, hogy szarul áll alatta a hajad??

My name is Bond, James... Dean.

(#4402) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#4398) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nevetséges ár.
Ennyiért az ember már vesz egy nem is akármilyen motort.
Azzal meg ne jöjjünk, hogy "de ez árammal megy", mert akinek van pénze 1,2M rollerre, annak van pénze benzinre is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4403) B-L-A-C-K válasza NandorHUN (#4402) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Neki ez csak hobbi, és hobbira ugye van aki ennél is jóval többet költ ha megteheti.

(#4404) devil-k válasza B-L-A-C-K (#4398) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez miért jó? Szerintem már elveszti a roller jellegét. :F

- mozi bolondéria -

(#4405) B-L-A-C-K válasza devil-k (#4404) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert úgy gyorsul hogy állva hagyja a kocsikat, amúgy ilyen teljesítmény nekem sem kellene, de van aki erre megy, mint a tulaja.

(#4406) devil-k válasza B-L-A-C-K (#4405) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért ekkora sebességgel zakózni egyet... nem lehet kellemes. ;]

- mozi bolondéria -

(#4407) B-L-A-C-K válasza devil-k (#4406) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A rekord 190 rollerrel... ;]

(#4408) Wine válasza Memmaao (#4401) üzenetére


Wine
csendes tag

Ez nem érv, ez az én szempontom, tisztában vagyok a kockázattal. A kötöttség nemcsak azt jelenti hogy rosszul áll alatta a hajam. Egyfajta kényelmetlenség, nyűg. A biztonságot mindig lehet fokozni, nehézbúvárfelszerelésben lennék a legvédettebb.

[ Szerkesztve ]

(#4412) devil-k válasza Wine (#4411) üzenetére


devil-k
nagyúr

Magyarországon elég új ez az elektromos Toller és dolog. De úgy gondolom, mindenki előtt ott a lehetőség, hogy megalapítsa ezt az érdekszövetséget.

- mozi bolondéria -

(#4414) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#4400) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Tudsz adni linket? Meg kellett adni a roller alvázszámát?

(#4417) B-L-A-C-K válasza m4rk.89 (#4414) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Meg kellett adni, biztosítás.hu és a legolcsóbb ajánlat (ha nem BP-i vagy kb fele ennyi). Viszont ha balesetet okozol gondolom nem lesz érvényes, de a rendőrnek jó ha bekéri.

(#4418) pezoka


pezoka
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Toldysport flexpro rolleren cserélem a bowdent, de szétszedéskor nem jegyeztem meg, hogy hol kell behúzni az első villánál, és a kitamaszto rúgót hová kell visszarakni. Van valakinek esetleg robbantott ábrája, vagy leírása a helyes összerakásról? Köszönöm.

(#4423) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A törölt threadet ne folytassátok!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4424) Wine


Wine
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, ugye ha elfogadjuk hogy mostantól smkp ként működük, létezik olyan sisak amit elfogadnak mint megfelelőt, és viszonylag kisméretű...mert gondolom a kerékpáros smkp ra nem jó.

(#4425) Wine


Wine
csendes tag

Furcsa lesz, minden rendű rangú elektromos robogó vígan hasít a kerékpárúton, mi meg mehetünk a forgalomba. Kissé morcos vagyok..Most azt nézem, az eddig bejáratott útvonalaim mind kilőve, kereshetem a nem túl kátyúbarát street motion 2 mnek azokat a közutakat amin nincs kráter.

[ Szerkesztve ]

(#4426) #07746304 válasza Wine (#4424) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#4427) gergo7311


gergo7311
csendes tag

Ezért vettem inkább egy Xootr MG rolit... Gondoltam, hogy az e-rolikat erősen korlátozni fogják. Ez magyarország... Mondjuk, annak mákja van aki kisvárosban közlekedik e-rolival, ott nincs tömeg, tumultus, túlzsúfolt keskeny járdák, stb. az emberek is türelmesebbek általában, de pest minden téren káosz.

Gergő-Budapest

(#4428) Darellus92 válasza gergo7311 (#4427) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Miskolcon kb. ket hete elektromos rollerrel jarok meloba bicikli uton altalaban ejszaka. Eddig osszesen harom bicajos jott szembe a ket het alatt, rendor le se szar pedig teljes arcot takaro arcmaszkban megyek a hideg miatt es ugy tudom azt nem is lehetne.

HTC = Help This Company

(#4429) Wine válasza Darellus92 (#4428) üzenetére


Wine
csendes tag

Az a baj, hogy mostantól esetleg jobban figyelik. Mert pl. itt Győrben szintén nem foglalkoztak vele rendőrök, csak most felhergelik a yardot is meg a népet aki erről értesül, aztán ki akar 50 ropit fizetni...

(#4430) Wine válasza #07746304 (#4426) üzenetére


Wine
csendes tag

Aha, jó.

(#4431) djadji válasza Wine (#4425) üzenetére


djadji
senior tag

Megjegyezném, hogy tudtommal a smkp is mehet a kerékpárúton, ha jól rémlik max 20 Km/h sebességgel. A bringaútról azért ne mondjunk le...

http://djadji.fw.hu

(#4432) Wine válasza djadji (#4431) üzenetére


Wine
csendes tag

Ez sajnos nem így van. Csak lakott területen kívül, és max 20 km/h, az igaz..ezeket csak azért mondom, mert elég kemény bírságtételek vannak, és mondjuk 50 ropi így Karácsony előtt gondolom sokaknak hiányozna.

[ Szerkesztve ]

(#4433) B-L-A-C-K válasza djadji (#4431) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyet hol hallottál? Link jöhet.

(#4434) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#4403) üzenetére


NandorHUN
addikt

De teljesen értelmetlen.
Ennyi pénzből vesz egy motort és az kényelmesebb, biztonságosabb és sokkal jobb élményt ad.
No meg értékét is állja. Aksi se megy tönkre 2-3 év akatt (egy ilyen masinába meg aksi csere mennyi lenne? 800 ezer?)

+ nem is mobilis egy ilyen járgány. Azaz már nem is lehet igazából rollernek nevezni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4435) djadji válasza Wine (#4432) üzenetére


djadji
senior tag

Valóban lakott területen kívül. Erre nem emlékesztem. Itt mondjuk 30at írnak, de én is 20ra emlékszem.
http://www.autoszektor.hu/hu/content/kreszprofesszor-egy-kis-mopedes-kresz

http://djadji.fw.hu

(#4436) B-L-A-C-K válasza NandorHUN (#4434) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem értem te miért akarod állandóan megmagyarázni miért mi jobb másnak. Én sokat motoroztam, de pl nekem is nagyobb élmény egy rollerrel menni a városban mint egy motorral.

Amúgy abba 300e volt egy brutál aksi a nulláról felépítve.

(#4437) djadji


djadji
senior tag

Azért kíváncsi lennék. HA nem fofadom el a heszini bírságot, akkor mega feljelentés, majd a tárgyalás. Mi lesz a bűnösség oka és magyarázata KERSZ szabályok nélkül? "bűnös, merrt a nagyfőnök azt mondta"? VAgy hogyan fog zajlani..?

http://djadji.fw.hu

(#4438) B-L-A-C-K válasza djadji (#4437) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem nem lesz belőle bírság, csak figyelmeztetések, illetve max feljelent, de ha végig viszed tenyered majd meg. Csak kérdés kinek van ehhez kedve meg ideje. Venni kell nagy rolit és kész... :P

(#4439) Wine válasza B-L-A-C-K (#4438) üzenetére


Wine
csendes tag

A gyakorlatban látjuk meg valóban.

(#4440) #07746304


#07746304
törölt tag


Ezért kell a sisak! :D

(#4441) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#4438) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nagy roli helyett inkább érdemes motort venni.

Nagy rollernek semmi értelmét nem látom. Főleg, hogy hatalmas - és drága - aksi 3-4 évet jó ha kibír.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4442) DigitXT válasza NandorHUN (#4441) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem van motorom, mégis el tudnék képzelni egy Dualtron Spidert. Just for fun.
De mivel annyi zseton nekem nincs erre a hobbira, egyelőre RWD Kugoo teszt jön:

Nyilván innen már csak egy macskaugrás az AWD, kár, hogy még nincs vezérlőm,
meg a hibás akku pakk tényleg hibás, át kell még építenem azt is. Meg pl. egy 2K
értékű gyári hosszabbítóval semmiből nem állt volna az RWD. De arra várni kell...

Szerk: igen, a cucc prototípus*, nincs előfúrva a villa a gyári csavarokhoz, ezért a
kábelkötegelő, ami tartja a műanyag burkolatot... (Amúgy van egy gyanúm, miért
voltam lassabb sokkal: 1 bar volt csak a kerékben, azért az megfoghatatta picit.)

*: ez egy eufemizmus arra, hogy gányolt, amit itthon találtam cuccokat jeligére...

[ Szerkesztve ]

(#4443) djadji válasza B-L-A-C-K (#4438) üzenetére


djadji
senior tag

Hát, én megpróbálom a DAS-t, hogy mit szólnak hozzá. Kíváncsi vagyok...
A biztosító még nem adott választ a rolleres biztosítási kérelmemre De azt is várom.

http://djadji.fw.hu

(#4444) ultio


ultio
senior tag

Továbbra is, hol van ez a jogszabály, rendelet?

rasti rusti

(#4445) Wine válasza ultio (#4444) üzenetére


Wine
csendes tag

A belügyminiszter állásfoglalása a jelenlegi kresz alapján. Szerintem téves, de nem én bírságolok. Bíróságra meg utálnék járni.

[ Szerkesztve ]

(#4446) Wine válasza Wine (#4445) üzenetére


Wine
csendes tag

Ellenben közúti forgalomban szerintem a pálcikaroller, sok szempontból életveszélyes akár van bukósisak akár nincs, ha úgy tetszik ebben az ügyben egyfajta polgári ellenállás híve vagyok. Emiatt. Amúgy egyre másra szólalnak meg emberek, most épp Vitézy Dávid, akik inkább a normális szabályozást sürgetik.

[ Szerkesztve ]

(#4447) Wine


Wine
csendes tag

https://index.hu/video/2019/10/27/kresz_e_roller_elektromos_roller/

(#4448) DigitXT válasza DigitXT (#4442) üzenetére


DigitXT
félisten

Röviden a hátsó kerék hajtásról. Érzésre nincs sok különbség, de pl. kevésbé
nyeklik miatta az első villa, ill. picit biztonságosabban lehet vele fékezni. Akár
kanyarodás közben is nyugodtan... eddig az első fék hajlamos volt borítani az
egész hóbelevancot kitekert kormánnyal, pl. a Lágymányosiról lekanyarodni a
MüPa felé eddig kicsit lutri volt, most sima liba...:D Vagy bicikliúton lámpához
beállni derékszögű kanyarban, lépésben, ott nagyon észnél kellett eddig lenni,
mert tényleg bebicsaklott azonnal, ha ráfékeztél, hiába nem volt nagy a tempó.

Aztán: padkára jobban fel lehet vele lépni, mert amikor elemeled az elejét nem
szűnik meg a hajtás, sőt! Kerékre is lehet húzni, ezt kb. kétszer követtem el...
Egy picit ijesztő élmény, de persze "fun", ha direkt történik. Nem egy Dualtron,
nem kell félni, hogy elfüstöli a gumit, csak a súlyponttal lehet játszani.:))

Viszont: a fellépés után közvetlenül a hátsó kerék megérkezése sajnos sokkal
kellemetlenebb mivel most már nem is olyan könnyű a hátulja, és ugye nem is
pneumatikus a Pro motor. Odaverődik, na, szóval ez azért nem akkora a előny.
Térkövön is egy kicsit jobban ráz, mert nagyobb a súly a hátsó keréken, ami a
pneumatikus hátsóhoz képest jóval kevésbé rugalmas: kényelemben rosszabb.

(4 barra felfújtam a kereket. Ugyanúgy 24 km/h a vége, Lágymányosira ~15-tel
tud csak felkúszni, de ilyen a vezérlő, az eredetivel pár km/h-val gyorsabb volt.)

Amit a dupla motortól várok: jobb hegymászóképesség, jobb gyorsulás/fékezés
továbbá picivel nagyobb utazósebesség. Ha kb. 30 km/h körül fog tudni, nekem
az teljesen okés, főleg ha értelmezhető idő alatt el is éri. Ja és a hatótávolsága
is sokkal jobb lesz, mivel nem csak egy 6Ah akku fogja etetni, hanem 2 db 6Ah
akku. Ez sem sok, tudom, de kis pénz, kis foci. A semminél azért jobb lesz.:DDD

(#4449) #07746304


#07746304
törölt tag

Jó befektetésnek ez tűnik:

https://napidroid.hu/meno-xiaomi-himo-c20-elektromos-kerekpar-eu-raktarrol-tovabbi-akciok/

El tud indulni magától, de 100 rendőrből 99.9 nem fogja észrevenni :D

(#4450) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ma egy laptop táska volt nálam, amibe 10 kiló cucc volt, így összesen sisakkal mindennel ~110 kiló önsúly volt a rolleren, megnéztem így mennyit megy, 67-nél leszabályoz a roller, ezt hozta is, és ezekkel a szélesebb gumikkal teljesen stabil volt még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.