Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#4642) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Ezt annyival egészíteném ki, hogy a PRO akkumlátor része sokkal biztonságosabban lett kialakítva, már csak ezért is a PRO-t ajánlanám.

(#4652) goiko


goiko
újonc

Sziasztok,

most érkezett meg a Spartan Jumbo 2 rollerem. Első benyomások jók, viszont a kormány mintha zsírzást kérne, ahogy forgatom, érzem a csapágygolyókat.

Szerintetek jelezzem a boltnak, vagy ez mozgatással rendbejön (a benne levő zsír eloszlik)? Szét nem szedném, ha ez garis probléma, nehogy ezen múljon.

Mit javasoltok?

Köszi

(#4653) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok, kezdo rollereskent :) Most vettem egy M365-os rollert Xiaomi. Viszont van egy dolog amit furcsalok, az elso par tesztmenettel meg nem jelentkezett, viszont ma elovettem es mentem vele, es a hatso kerektol, féktárcsátol, olyan hang jon ha balra fordulok vagy kicsit balra dolok vele menet kozben, mintha a feket behuznam, ha egyenesen megyek vagy jobbra kanyarodok akkor nem...
Mukodni mukodik a fek is, minden tokeletesen, csak mi lehet ez vajon.. ?

(#4654) B-L-A-C-K válasza Walter_White (#4653) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kereket meg kell húzni, meg a féket normálisan be kell állítani.

(#4655) Domonkos válasza Domonkos (#1683) üzenetére


Domonkos
Ármester

Es ~1500km utan mar kuldom is vissza garanciaba, mert a kormanyoszlop(?) elkezdett repedni.
Meglatom, hogy mi lesz a procedura vege. Kepek, reszletesebb beszamolo stb. egy picit kesobb.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#4656) Because válasza #07746304 (#4641) üzenetére


Because
őstag

pont az akksi miatt tettem le róla, meghallgattam pár véleményt hosszabb használat után és nem térülne meg (persze az élmény részét nem számoltam bele). visszatérek rá ha az okostelomnál elérem az átlag napi 3 óra képernyőidő mellett azt hogy hetente kelljen hálózatra dugni.

[ Szerkesztve ]

(#4657) #07746304 válasza Because (#4656) üzenetére


#07746304
törölt tag

Konkrétan a 365 Pro-ról, és helyette sima, vagy az egész elektromos roller témáról?

(#4658) Because válasza #07746304 (#4657) üzenetére


Because
őstag

mindenfajta elektromos közlekedési eszközről, viszont ha hobbi és élvezet lenne a cél (elegendő pénzzel lóvéra) akkor egy elektromos crossmocit is elfogadnék :K

(#4659) #07746304


#07746304
törölt tag

Jól látom, hogy M365 Pro-hoz nem lehet utólag venni akkupakkot ?!

(#4660) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#4659) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mármint kiegészítő aksit pluszban, vagy gyári aksit? Amúgy csináltatni is lehet...

Enyém is csináltatott lett, 36Ah, 60V, 150A, ~2ezer forrasztásból áll, mondjuk az ára se piti...

[ Szerkesztve ]

(#4661) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#4660) üzenetére


#07746304
törölt tag

Arra gondoltam, ha elhasználódik a roller akkumulátora (azaz 500 töltés után 70%), akkor gyári cserére van e lehetőség.

(#4662) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#4661) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Addigra már a rollered se lesz meg.

(#4663) Alf65 válasza thomasa (#1061) üzenetére


Alf65
csendes tag

Üdv!
Lassan másfél év telt el a vásárlás óta Nálad.
Mi most vettünk egyet.
Van valami érdekesség, hogy mire számítsunk?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#4664) tibcsiworld válasza #07746304 (#4661) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az 15.000km. Azt még autóval is 2 év alatt szedik össze sokan!

(#4665) devil-k


devil-k
nagyúr

Aki Xiaomi M365 Pro rollert akar venni, az figyeljen oda, ugyanis:

Xiaomishop.hu 169.990 Ft. --> 2 év jótállással, nem hivatalos webshop
- a gépre 2 év
- akksira 0,5 év
- a csomagban nincs garancialevél és jótállási jegy, az e-mailben kapott végszámlával lehet érvényesíteni a jótállást
- a jótállás csak és kizárólag gyári eredetű hibákra vonatkozik
- a szerviz magyar, nem küldik sehova a terméket és a kapcsolattartás is magyarul zajlik
- ezen felül:
előre utalásnál 3% kedvezmény
plusz 6 hónap kiegészítő jótállás
ingyenes szállítás

Xiaomi.hu 169.900 Ft. --> 1 év jótállással, hivatalos Xiaomi webshop

- mozi bolondéria -

(#4666) #07746304 válasza devil-k (#4665) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ezt a Pro-t én elengedem... jó, hogy nem rendeltem még be. Önmagában ha félév után megfekszik az akkumulátor, akkor így jártam... Mondjuk ez a félév a robogóm akkumulátoránál is le volt írva, nem feküdt meg az akksi, de akkor is nagyon gáz, mert M365 Pro-nál ha fél év + egy nap múlva mégis meghibásodik, egyfelől nem lehet rendelni, vagy ha igen, nagyon drága. De már az is ciki, hogy még simához van bőségesen tartalék, addig ehhez körülményes.

(#4667) devil-k válasza #07746304 (#4666) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem egyik akksira sincs 2 év jótállás, vagy igen? A tesztek és vásárlói vélemények alapján nem sok panasz van erre a vasra.

- mozi bolondéria -

(#4668) #07746304 válasza devil-k (#4667) üzenetére


#07746304
törölt tag

A 2 évet sem várnám el, elégséges lenne az 1 is, de az legyen már meg... főleg ha ilyen nehézkes a pótlása, meg drága. A legdrágább része ezeknek az akkumulátor, innentől kb olyan mintha az egészre félév garancia lenne... ha valakinek azon túl az akksi lehal adhatja el darabokban az ép részeket. :D

(#4669) devil-k válasza #07746304 (#4668) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért, más márkában van olyan, amire a jótállás legalább 1 év az akkumulátorra?

- mozi bolondéria -

(#4670) tibcsiworld válasza devil-k (#4667) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Én azt hittem, az általános garancia mindenre 1 év legalább európában! Az aksi nem tartozik bele?

(#4671) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom mit kell félni, nem jellemző hogy ezekbe megfő az aksi, de ha igen javítani is lehet.

(#4672) devil-k


devil-k
nagyúr

Elkezdődött a szabályozás

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4673) Walter_White


Walter_White
senior tag

Ki mit gondol, milyen szabályzás várható?
Forgalomba menni vele életveszélyes az biztos..

[ Szerkesztve ]

(#4674) proper válasza Walter_White (#4673) üzenetére


proper
őstag

Félek, hogy majd valami dilettáns barom fog dönteni az íróasztal mögül.
A nyanyák rodeozhatnak az elektromos robogókkal a járdán, de mi a "szutyok" rollerel majd bukóban a kocsik közt mehetünk csak

Biztos valami ordenáré baromságot fognak kitalálni mint mindíg

(#4675) devil-k válasza Walter_White (#4673) üzenetére


devil-k
nagyúr

A cikkben ott van, egyeztetni fognak társadalmi és szakmai szervezetekkel. Szerintem eleve jó hír, hogy nem a Belügyminisztérium foglalkozik a témával, hanem a TIM.

- mozi bolondéria -

(#4676) Vorontsov


Vorontsov
tag

Sziasztok a Maike MK8 ról van tapasztalata,véleménye valakinek?
Az aksija meddig bírhatja a nővérem barátja egy x milliós(30) autóra hivatkozik, mert ott rosz volt,viszont ez roller(azt mondja ez nem kiforrott technológia,ha itt nem jó akkor rollernél sem lesz jó).Hogyan és kinél éri megvásárolni,mennyire ráfázos(működés) ez a dolog.
Köszi ha segít valaki.

[link]

[link]

https://www.elektromos-roller.net/maike-mk8-premium-elektromos-roller

https://www.alibaba.com/product-detail/High-quality-maike-mk8-60v-11inch_62320648969.html?spm=a2700.galleryofferlist.0.0.5a844f22ueDdoe

Magyar bolt ezt írta:
Értem a felvetést! Jópár okom van rá, hogy miért nálunk érdemes vásárolni:
1. Így egy lassan 11 éve létező, magyar céggel van kapcsolatban ha bármi gond van2. Mi 18 hónap garanciát vállalunk a rollerre (6 hónapot az akkumulátorra), ők 12-t ás 6 hónapot3. Csapatunkhoz tartozik egy akkumulátor szakértő, aki garancia időn belül vagy azon túl vállal javítást, tuningolást, cellacserét4. Tudomásom szerint az Alibabán regisztrált cégek tudnak vásárolni5. Nálunk kb 7 munkanap a szállítás, ott hogy olcsó legyen Kínából 30-40 nap. Ez egy 58kg-os csomag, a szállítás Kínából horror áron van,mert csak egy konténernyi áru jön ki olcsón (200-300 roller)6. Részletfizetési lehetőség is van nálunk7. 50e Ft a kedvezmény8. Sok kínai cég (ezt csak általánosságban mondom) amikor ilyen olcsón hirdet meg egy ilyen komoly járművet, nem minden esetben fizeti meg az Áfát,ami rövidtávú spórolás ugyan, de tulajdonképpen egy a vámhatósági papírok nélküli járművel én speciel nem szívesen furikáznék itthon.Persze lehet hogy ez sosem derül ki, de mindenki döntse el, hogy neki fontosak-e ezek a dolgok...
Épp a napokban szlovákiai magyarok is ugyanezt a rollert nézték ki maguknak nálunk, utánanéztek Szlovákiában, Magyarországon és Csehországban, ez a teljesítmény nálunk kapható a legkedvezőbb áron. A versenytársaink például egy 1500W-os és 18Ah-s gépet adnak 629000Ft-ért, ez azért nem mindegy.
Nem mindig spórol az ember, nehéz bármilyen gond esetén Kínával megoldani a problémát, ezt tapasztalatból mondom.Nyilván lehet az embernek szerencséje, de ez egy komolyabb befektetés, nem bíznám a szerencsére.

Ha bármi egyéb kérdése van, keressen bátran!

Gyártó,forgalmazó:

Hello sir

Thank you for your inquiry. This is Nancy from Maike.

The price of 1 pcs 25ah is 840USD. And the shipping fee for each scooter is 350USD by air , 295USD by sea. It will take 7days by air, 30day by sea.

And we do not accept the cash on delivery.
Any other questions, please feel free to contact me.

Best regards,
Nancy

(#4677) Vorontsov válasza devil-k (#4672) üzenetére


Vorontsov
tag

Bicikli helyett használnám nyáron hogy ne izzadjak, mert beteg vagyok,nem száguldozni kell.
Csak lehúzás mint minden más az országban amiről tégedet nem kérdeznek meg hogy egyet értesz e vele,vagy szükséges-e.Én is rengeteg dolgot szabályoznék ha tehetném,hogy legyen pénz luxus dolgokra és sanyargatnám a csicskákat akik szarért hugyért dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#4678) B-L-A-C-K válasza Vorontsov (#4676) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezeket felejtesd el. Ha 500e kürül nézegetsz, azért már tudsz venni új szériás Zero 10X-et, amibe nagyobb aksi, hidraulikus fék van, és jobb vezérlő. Ha érint keress meg privátban, és adok kontaktot.

(#4679) Vorontsov válasza B-L-A-C-K (#4678) üzenetére


Vorontsov
tag

Megkerestelek köszi ha segítesz...

(#4680) devil-k válasza tibcsiworld (#4670) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az akkumulátor tartozéknak számít. Mobiltelefonnál is így van.

- mozi bolondéria -

(#4681) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Mostanában vennék elektromos rollert. Érdemes megvárni a szabályozást? Lehet olyan változás ami miatt nem lesz érdemes venni?

(#4682) B-L-A-C-K válasza hitman77 (#4681) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jósok nem vagyunk.

(#4683) hitman77 válasza B-L-A-C-K (#4682) üzenetére


hitman77
senior tag

Azt valahogy sejtettem. :)
Arra gondolok hogy van e esetleg olyan külföldi példa amit ha követünk, akkor esetleg annyira macerás lehet a használata, hogy már adja a régi szabadság érzetet. Olyanokra gondolok mint védő felszerelés vagy járdán nem lehet használni csak mondjuk motor nélkül. Ilyenek...

(#4684) B-L-A-C-K válasza hitman77 (#4683) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Németbe típusengedélyhez kötött, azaz csak olyanokat használhatsz ami engedélyezve van, de itthon nem hinném ilyen lenne.

(#4685) rushty válasza hitman77 (#4681) üzenetére


rushty
senior tag

Mikor jön ki az a szabályozás. Nem tudjuk meddig várjunk :(

Revolut meghívó pü-ben

(#4686) hitman77 válasza B-L-A-C-K (#4684) üzenetére


hitman77
senior tag

Pedig szerintem arra van esély hogy a német szabályozást vegyük át. Az biztos tuti jó. :)
Mondjuk a Xiaomi m365 ha jól tudom pont engedélyezett. Ez a kiszemelt.

(#4687) devil-k válasza hitman77 (#4686) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én pl 25km/óráig engedném meg a járdán való közlekedést. El sem tudnám képzelni, hogy 45-50 km/órával száguldozzanak a járdán.

- mozi bolondéria -

(#4688) B-L-A-C-K válasza devil-k (#4687) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Járdán a 25 is nagyon sok...

(#4689) hitman77 válasza devil-k (#4687) üzenetére


hitman77
senior tag

Na azt én sem. Ha jól tudom a 25km/h is szabálytalan már. Ha bringának vagy segédmotor-kerékpárnak minősítik akkor is olyan 10km/h rémlik.

(#4690) devil-k válasza B-L-A-C-K (#4688) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor 10 km/óra. Bőven elég az oda.

- mozi bolondéria -

(#4691) #07746304 válasza hitman77 (#4681) üzenetére


#07746304
törölt tag

Hónapokkal ezelőtt megtippeltem, hogy ezek "fent" bár vannak mint az oroszok, de a lehető legjobban elhúzzák az időt, és ezt a nyarat, akik nem akarnak feleslegesen pénzt kidobni (pl ha a gyökerek olyan törvényt hoznak, hogy típusengedélyhez kötik) akkor ki is lehet húzni...

Játsszák itt az alapos, megfontolt döntéshozót, mint mindig, meg nyomatják a konzultálnak az "érintett szakmai és társadalmi szervezetekkel is." Oszt kivel? A gyalogosok nem létező érdek-képviseletével?! Vagy az autósokéval? Esetleg a kerékpárosokéval? Esetleg lesz erről is egy nemzeti inzultáció?

Nincs itt semmi ilyesmiről szó, majd valamelyik dilettáns (egy már megszólalt, be is nyögte, hogy SMKP oszt jó napot), vagy kitalál valamit 2 perc alatt, vagy lemásolnak valami nyugati példát. Mondjuk mind a kettő esetében meg lehetett volna oldani, hogy az idényre meglegyen. De nekik nem sürgős, ők nem rollerrel közlekednek.

(#4692) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Elektromos kerékpár akksi felújításra (cellacserére) tud valaki itthon megbízható helyet? Nem szabvány formátumú akksikról van szó, szóval a komplett csere elég húzós.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4693) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lassan itt a tavasz, feltöltöm a szekeret, és elkezdem használni. Vettem a Lidli-ben Crivit feles bukót, (nem teljes bukó, félig nyitott) 9900Ft.-ért, szerintem ár/érték arányban bestbuy... :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#4694) #07746304 válasza Dr.Zoo (#4693) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nem reklám miatt, hanem a törvényi tökölés okán.

(#4695) devil-k válasza #07746304 (#4694) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez minden, csak nem roller. Mi köze hozzá?

- mozi bolondéria -

(#4696) #07746304 válasza devil-k (#4695) üzenetére


#07746304
törölt tag

A legtöbb helyen rollerként árulják :D Keress rá, Chopper roller :)

(#4697) devil-k válasza #07746304 (#4696) üzenetére


devil-k
nagyúr

Magasságos Isten... :Y A motorosok és a rolleresek is kiröhögnek ha ilyennel mennék. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4698) #07746304 válasza devil-k (#4697) üzenetére


#07746304
törölt tag

No nekem érkezik az új rollerem végre (mert elszántam magam, és nem várok a szabályozásra), lesz hozzá hord táska meg minden jó, hogy ne ázzon be... sima M365-öt vettem, mert nekem bőven elég a hatótávja, és az akkumulátor is könnyen pótolható.

(#4699) devil-k válasza #07746304 (#4698) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miket vettél és honnan? :)

- mozi bolondéria -

(#4700) #07746304 válasza devil-k (#4699) üzenetére


#07746304
törölt tag

vibra/hézagoló gumi , sávédőtartt, Hordtáska amibe belefér a roller, fekete sima esővédő , kitámasztó kupak , töltő takaró mágneses , és egy 2 literes elülső táska került beszerezésre.
Plusz még egy SJ-GP71 is felfér elvileg a csengő melle, ennek az a sajátossága, hogy előre nyúlik, így fixen tudja tartani az SJCAM SJ6 Legend kamerát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.