Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) devil-k válasza Fishor (#4847) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én pl mindig sport módban nyomom. :)

- mozi bolondéria -

(#4852) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

A mostani aldis rollert látta valaki? Nem engedték a boltban kibontani. Felállitható összecsukva? Van bármi tapasztalat róla?

Üdv: Fishor

(#4853) #07746304 válasza Fishor (#4852) üzenetére


#07746304
törölt tag

Szoktam járni az Aldiba, nem láttam. Viszont ha van Hajdúszoboszlón, szívesen megnézem, lefotózom neked, feltéve, hogy itt engedik...

(#4854) Fishor válasza #07746304 (#4853) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Köszi. Főleg az érdekel, hogy összecsukva függőlegesen megáll e. Majd én is megpróbálom másik Aldiba megnézni.

Üdv: Fishor

(#4855) ultio válasza #07746304 (#4846) üzenetére


ultio
senior tag

Továbbra se hulladék a Kugoo S1 Pro! A helyén kell kezelni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#4856) B-L-A-C-K válasza ultio (#4855) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Beázik, zörög, gyorsulása = a nullával. M365 sokkal igényesebb, és jobb minden szempontból. Így hogy kitapasztaltam már sok rollert, S1-et nem ajánlom már senkinek.

De már ezt beszéltük...

[ Szerkesztve ]

(#4857) devil-k


devil-k
nagyúr

Xiaomi pumpa.
Elvileg amikor rácsatlakoztatom a kerékre, akkor látnom kellene az aktuális PSI nyomást? Mert nekem nem mutatott ilyesmit. Vagy valamit nem jól csinálok?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4858) B-L-A-C-K válasza devil-k (#4857) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen látni kellene, van rajta pár gomb nyomogasd... :P

(#4859) devil-k válasza B-L-A-C-K (#4858) üzenetére


devil-k
nagyúr

Olyan sok gomb nincs rajta. :B

- mozi bolondéria -

(#4860) B-L-A-C-K válasza devil-k (#4859) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oda állítsd ahol te tudod növelni Barba, bármeddig szinte.

(#4861) devil-k válasza B-L-A-C-K (#4860) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Meg is van! :R Bocsi a "láma" kérdésért.

- mozi bolondéria -

(#4862) B-L-A-C-K válasza devil-k (#4861) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

;)

(#4863) #07746304 válasza ultio (#4855) üzenetére


#07746304
törölt tag

Az alapvető gond az vele, hogy nem fejlesztettek egy alap, kezdetleges modellt, aztán azt évekig tökéletesítették volna tovább, hanem mindent lemásolták, több-kevesebb de inkább kevesebb sikerrel...

A fejlesztés költségét tehát megspórolják, innen-onnan másolnak le részeket.
Az új M2 is koppintás. Az a durva, hogy így nincs folytonosság, nincs viszonyítási alap, mert minden évben merőben új koncepcióval állnak elő (mármint a Kugoo vonalon).

Amúgy az M2 már elvileg szigetelt... meg nem tömör gumis.

(#4864) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#4863) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De fejlesztették, csak nem sokat, pl vastagabb lecsukó szerkezetet kapott utána.

(#4865) alexandrosz válasza ultio (#4855) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Sokan nem értik meg, hogy nem tuningolom, nem gyönyörködöm benne, nem gyorsulási versenyt rendezek rajta, nem aggatom teli kütyükkel, hanem használom és havi 15-20e ft parkolási díjat takarítok meg vele. Ha holnap kiesik alólam és nem javítható, már akkor is ingyen volt. És lehet, hogy másnap veszek egy M365-öt.
Nekem semmi bajom vele.

[ Szerkesztve ]

(#4866) B-L-A-C-K válasza alexandrosz (#4865) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aki nem használt még mást neki az a király, én is úgy voltam mikor megvettem az első rollerem ami egy S1 volt...

(#4867) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#4649) üzenetére


#07746304
törölt tag

Most néztem rá 3.5 bar volt benne. Pótoltam is utána.

(#4868) alexandrosz válasza B-L-A-C-K (#4866) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Abszolút nem gondolom, hogy király, hanem, hogy a célra, amire vettem, teljesen megfelel. Nekem ez nem hobbi.

(#4869) B-L-A-C-K válasza alexandrosz (#4868) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én meg azt mondom ha valaki most keres alap rollert biztos nem azt fogom ajánlani, mert 10 ből 9 ember szív vele.

(#4870) #07746304 válasza B-L-A-C-K (#4869) üzenetére


#07746304
törölt tag

Sajnos én pont abban az időszakban kerestem az első rolleremet, amikor el voltál tőle ájulva :D Nem baj, jól végződött :D

(#4871) B-L-A-C-K válasza #07746304 (#4870) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy az elején 15A vezérlővel még ment is nagyon legalább, de utána ezt is kivették belőle.

(#4872) ultio válasza B-L-A-C-K (#4869) üzenetére


ultio
senior tag

Ez ok. De tavaly mi volt? Másfélszeres áron az M365?

Csak azt nem tartom korrektnek, hogy nem a helyén kezelitek ezt a rollert!
Többen többször leírtuk, hogy mire használjuk, de csak nem akarjátok elfogadni.

És ki mit szív vele?

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#4873) alexandrosz válasza ultio (#4872) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Én nem dohányzom :D

Tényleg semmi baj vele, a napi 5-10 km-t bírja. A megfelelő részeknek időnként kenést adva, tömlős hátsóval viszonylag komfortos érzést kelt és én ennél többet nem várok el tőle.
Egy öszvér, egy tárgy, egy eszköz, nem pedig a mennyasszonyom :)

(#4874) B-L-A-C-K válasza ultio (#4872) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem értem mit kell lovagolni ezen, én csak annyit mondtam hogy szerintem egy hulladék, és ha most vacilál valaki belépő rolleren nem ezt ajánlanám ennyi.

(#4875) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#4874) üzenetére


berobi78
tag

A "hulladék" szóval van a gond, mert nem az. Tény, hogy vannak nála jobbak, de azok árban sem ez a kategória. Én is csak a többieket tudom ismételni. Helyén kell kezelni. Egy éve használom hóban, esőben és bírja.

(#4876) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#4875) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De hulladék, volt már S1, S1 Pro-m is, darabokra szedtem mindkettőt, tudom, akár mennyire fáj.

(#4877) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#4876) üzenetére


berobi78
tag

Nem fáj, csak nem igaz és eléggé félrevezető. Inkább írd azt, hogy neked nem jött be. Ennyi.

(#4878) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#4877) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ha valaki most rollert keres te azt ajánlanád neki?

(#4879) #07746304 válasza berobi78 (#4875) üzenetére


#07746304
törölt tag

Pedig az.Az M365 egy megváltás mellette... nem ráz úgy, kellemes a használata nagyon. Hosszú a támogatási ciklusa...

Lassan utolérem megtett kilométerben is a Kugoo-t :D

(#4880) ultio válasza B-L-A-C-K (#4876) üzenetére


ultio
senior tag

Akkor se hulladék :) .
És egyáltalán nem védem, de nem szeretem, ha nem korrekt a megfogalmazás.

Mi a hulladék benne? Miért nem jó az ár-érték aránya?

Többször írtam én is, tavaly augusztus óta használom, szerintem 10 alatt van azóta azon napok száma, mikor nem azzal jártam munkába és edzeni.
A hátsó világítást kellett javítani csak. Meg persze kenni, törölgetni.
Nekem ennél több nem kell. Ha elromlott volna többször is, akkor lehet én is azt mondanám, hulladék. De így?

A nagyobb, komolyabb, erősebb, nem hulladék rollereket is így használják, azok, akik szerint hulladék?

Nem zárom ki az, hogy én példányom egy nagyon jól összerakott masina.

B-L-A-C-K, mennyi km-t mentél velük és miért szedted darabokra?

Nekem aztán teljesen mindegy, ki mit vesz, de ne vigyétek ell rossz irányba az ajánlásokat.
Már csak az pontosabb és korrektebb megfogalmazás, hogy a viszonylag kevés árkülönbözet miatt jobban megéri (talán) az M365.
Le lehet írni, mi a baja, miért nem lehet jó a Kugoo S1 Pro, de az, hogy hulladék, szerintem is félrevezető.

B-L-A-C-K, ha valaki árérzékeny, akkor a Kugoo is jó választás lehet neki. Továbbra is, mi a baj vele?
Nem azt mondom, nem jobb a M365, de mi a hulladék a Kugoo-ban?

IntelliSense, attól függ hol használod! Én Budapesten, nagyrészt kerékpárúton, nekem megfelelő!

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#4881) B-L-A-C-K válasza ultio (#4880) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert neked szerencséd van vele, de más nem ennyire szerencsés...

Miért szedtem szét? Beázott, oké én hibám volt, le kellett szigetelni. Zörgött, meg kellett csinálni...Akkor kormánya lötyög, van benne 2 rugó elől hátul, a rugó nélküli M365 még is kényelmesebb a minőségről már nem is beszélve. Lámpáját nekem is javítani kellett. Aki most vesz gyenge vezérlővel kapja, nem használtam dimbes-dombos területen, de több helyen kis emelkedőnél képtelen volt felvinni. Utána volt M365, M365 Pro, nagyobbakat meg se említem. Szóval én senkinek se ajánlanám, és ezt úgy mondom hogy az M365 se tökéletes.

Az meg nem érdekes szerinted hogy pont azok védik akinek ilyen van és előtte nem volt más? Mint írtam nekem is ez volt az első rollerem, azt hittem ez az isten király, de utána rájöttem hogy nagyon nem...

[ Szerkesztve ]

(#4882) rushty


rushty
senior tag

Francia tuning [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#4883) devil-k válasza rushty (#4882) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem sok konkrétumot ír.

- mozi bolondéria -

(#4884) sanyika007 válasza Fishor (#4854) üzenetére


sanyika007
csendes tag

Szia,

ma voltam Budapesten az etele úti aldiban, ott sem volt kiállítva egy sem sajnos. Engem is érdekelne egyébként, hogy milyen.

Tudtommal a rugózása elég hamar elszáll ezeknek. Nekem 2 éves jelenleg a még rugózásmentes szériában vett aldis rollerem, majd 700 km van benne, de még mindig teljesen jól bírja.

(#4885) rushty válasza sanyika007 (#4884) üzenetére


rushty
senior tag

Ez dupla rugós. Eddig ilyet nem árultak, a múltkori is egy volt.

Revolut meghívó pü-ben

(#4886) Fishor válasza sanyika007 (#4884) üzenetére


Fishor
senior tag

Szia!

Nekem is az van. Surrog, lötyög, rezonál, nem gurul hosszan, de felállítható, könnyű összeccsukni és az enyém. :)
Azért ha m365 öt tudnám a távolsági buszon vinni, és besorolnák sima kerékpárnak akkor vennék egyet.

Üdv: Fishor

(#4887) #07746304 válasza Fishor (#4886) üzenetére


#07746304
törölt tag

Vittem távolsági buszon, Csomagtartóba kellett berakni, táskában.

(#4888) #07746304


#07746304
törölt tag

Nocsak, már csak a Pro lesz kapható?

(#4889) devil-k válasza #07746304 (#4888) üzenetére


devil-k
nagyúr

Biztos nem jött meg az új szállítmány Kínából.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4890) kezdő


kezdő
senior tag

Sziasztok!

Rövid Kugoo S1 helyzetjelentés:

2019.05.12-én vásároltam újonnan $292 áron ($1=288 Ft), azaz 84.000 Ft-ért.
Azóta 900 km ment bele.
Semmi féle meghibásodást nem tapasztaltam, egyedül WD40 kellett az első "teleszkópnak".
Nincs szigetelve, de nem is használjuk esőben, illetve 12-15 fok alatt se.
Leginkább helyi tömegközlekedést kiváltó eszköz, jó időben munkanapokon 10 km megy bele.
Nyilván van minőségibb versenytársa, de ár-érték aranyban nálam még mindig bajnok, jelentősen drágább lett volna 1 éve az M365, illetve minden második komment defektről szólt akkoriban.

Gondoltam megosztom a saját tapasztalatomat, mert mostanában elég sok negatív jelzőt kap szegény S1, pedig csak a helyén kéne kezelni.

(#4891) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

No meglett mára a rollerem...Akkuval volt valami gond...Kicserélték az akkut. Újra zúzhatok az utakon
:D

(#4892) Fishor válasza #07746304 (#4887) üzenetére


Fishor
senior tag

Nálam a busz csomagtartó nem játszik. Melóba kell 25km (Debrecen-Vámospércs). Magam mellé szoktam állítani az ablak melletti üléshez.

Üdv: Fishor

(#4893) CHIPman válasza kezdő (#4890) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Jelen pillanatban mobilról, 200-15$ kuponnal $249,99-ért elhozható geekbuyingról. Hiába jobb az M365, én erősen gondolkozom, hogy 80-100$-al olcsóbban megveszem kipróbálni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#4894) ultio válasza kezdő (#4890) üzenetére


ultio
senior tag

Nagyon jókat írtál!
Néhányan teljes mértékben egyet értünk veled.

jelentősen drágább lett volna 1 éve az M365, illetve minden második komment defektről szólt akkoriban. - És tényleg, én is el is felejtettem, hogy mennyien panaszkodtak a defektre.

rasti rusti

(#4895) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Akkor kijelenthetjük a Kugoo S1 a legkirályibb roller, azok véleményére alapozva akiknek 0 az összehasonlítási tapasztalatuk. Király. :R

(#4896) berobi78 válasza B-L-A-C-K (#4895) üzenetére


berobi78
tag

Itt te nagyon félreértesz valamit :F

(#4897) B-L-A-C-K válasza berobi78 (#4896) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mit? Érdekes módon azok istenítik akinek csak ez van, és előtte nem volt más fajta, akiknek volt ez is meg más, azt mondják sz@r. Mit értek ezen félre :F

Ha az a cél minél olcsóbb rollert vegyünk akkor itt van ez, de ár érték arányban ez az egyik legjobb felejtsük már el.

(#4898) ultio válasza B-L-A-C-K (#4897) üzenetére


ultio
senior tag

Félreérted! Teljesen!

Senki nem azt mondja, hogy a Kugoo a legjobb roller! Még azt se mondom, hogy a legjobb ár-érték arányú roller.
És nem is isteníti senki.
De nem is szar!
Mit nem lehet ezen érteni?

rasti rusti

(#4899) B-L-A-C-K válasza ultio (#4898) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor most meghazudtolod magad, ha nem szar, de nem is király akkor mi? :D

(#4900) DigitXT válasza ultio (#4898) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából az a nagy büdös helyzet, hogy nagyon jó kis roller, amíg be nem szarik. Utána teljes joggal mondják rá, hogy szar. Nem lehet mindenkinek szerencséje... Nehogy megfordítsátok, hogy csak peche van, akinek beszart, típushibái vannak. Ezt elfelejteni nem elegáns, és az sem menti fel, hogy az M365-nek is van ilyen.:N

Valaki írta, hogy próbából venne ilyet: én lebeszélném. Nagyon örülök, hogy több pozitív tapasztalat van a topikban, de én konkrétan egy vadiúj példánnyal 2 napot se tudtam nyugodtan menni, a vétel másnapján beszart a kijelzője. Oké mondjuk visszakaptam a pénzt végül, anyagi kár nem ért, így vettem másikat használtan.:D

Egyrészt olcsóbb volt, másrészt 600 km már benne volt ("bizonyított"), alattam is elketyegett egészen az első megázásig. Tudom, itt senki sem használja esőben, érdekes mód más meg írja, hogy napi szinten munkába jár, s mennyit spórol vele. Tök jó! De! Gurul hazafelé a rolleren, és elkapja az eső, mit csinál? Nem arról van szó, hogy dafke kimegy az ember az esőbe csapatni... Én is próbáltam megúszni!

Mondom: nem lehet MINDIG szerencséje az embernek. Ilyen szempontból sajnos simán kijelenthető, hogy ipari hulladék cucc, hiszen totál normál használat mellett egyik pillanatról a másikra képes összefosni magát. Az IP54 "minősítésbe" (haha) azért egy fröccsenő vizes történet csak bele kellene, hogy férjen, de nem így van...

Illetve igen, ha mázlid van. Nekem is volt már megázva az akku, túlélte, és az nem azért szart be.:D Az azért romlott el, mert konkrétan elpattant az egyik nikkelezett átkötő, ami amúgy olyan vékony, hogy nincs mit csodálkozni ezen... Örüljek, hogy addig bírta. Mentségükre legyen szólva, hogy küldik gariban az alkatrészeket, tehát ha van hozzá affinitásod, megjavítod magadnak ingyen. Ilyen szempontból az ár/érték aránya lehet jó, amíg megy, de aki alatt beszart, az esetleg másképp látja.

Megjegyzés: Vaterán láttam Pro-t elkelni 65KHUF-ért. Sajnálom, hogy lemaradtam róla, mert szerintem ANNYIT megér simán, de a kétszeres árat SZERINTEM nem. Akkor már inkább az M365, noha az kevésbé csukható össze (böszme nagy dögnek érződik), viszont inkább közlekedési eszköz, mint játékszer: ha kell, meg is lehet vele állni. Kugoo-val nagyon nem.:W Persze, moddolhatod (dobfékes pneumatikus kerék), de az megint plusz pénz, idő és kockázat. A sima S1 SZERINTEM azzal a vékony hátsó kerekével egyenesen rémálom, ha úthibákról van szó (minden megvezeti), és amúgy pár nap alatt le is lehetett padkázni. Oké, defekted nem lesz, csak szétesik. Szóval nem fekete/fehér a történet. A 15A vezérlővel gyorsult, meg a végsebessége jobb volt, mint az M365-é, de ennyi...:D A 11A vezérlővel már ez az előnye is elveszett, méginkább játékroller lett belőle. Arra jó, hogy az ember kitapossa a belét, és eldobja, ha beszarik, vagy gariztassa, javítgassa: minél tovább ússza meg hiba nélkül, annál jobb az ár/érték aránya.:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.