Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#249) M. Zoltán


M. Zoltán
csendes tag

Néhány tapasztalat másfél év rollerozás után.

Rugózatlan Spartan 205-ös kerekűvel kezdtem, használt volt és néhány hónap után felhasadt a talplemez. Arra jó volt, megszerettem a közlekedés eme formáját. Utána vettem egy Oxelo Town 7XL elől-hátul rugózó változatot, amivel városi közlekedésben mindenhol kényelmesen tudok haladni. Az agglomerációból járok be Budapestre vonattal dolgozni, a BKV-t pótolom a rollerrel. Reggel 2 km az állomástól a munkahelyemig, délután meg rendszerint bemegyek a Nyugatiba, ez még 6 km. A napi nyolc otthon kiegészül oda.vissza 3 km-rel, ha nem kocsival megyek ki az állomásra a család miatt. Eddig egy napot hagytam ki a nagy hó miatt, a jegesre taposott havon már nem volt élvezet. Mivel a rugózatlant és a duplarugóst is próbáltam, higgyétek el nekem, a rugós jobb, ha teheted ezt válaszd. A rugózatlannal kerülni kellett a díszburkolatot, a egyszerűbb aszfalthibák is nagyot ütöttek a csontvázamon, ami így 50 felett már nem annyira rugalmas. A rugózóval simán végigszáguldok a díszburkolaton és nem okoz problémát.

Többen kérdeztétek a sebességet. Stadionok- Nyugati a Kerepesin a Blaháig, onnan kőrúton 25-30 perc, forgalom és tempó függvényében. Havonta van egy kőröm Stadionok-Gazdagrét-Nyugati, ez 19,6 km, másfél óra alatt hozható.

Világítás, csengő onnan, ahol a rollert is árulják. Tölthető ledes kerékpárlámpa, az első a kormányon, olyan elkeskenyedő forma, a hátsó a sárvédőn, olyan kicsit hordó formájú, mindkettő gumírozott. Nem rázódik le és nem akadályozza az összecsukást. Én csengőt is tettem rá, szintén a kormányon, csak a másik kéznél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.