Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) lemmy71 válasza Ferike81 (#839) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Á a vasaló :D milyen a sütkérezés vele? Jó az a saslik pálca ahogy tolod be úgy fordul :C Szerintem ne fesd le a faszéngyújtót, úgy is leég.
Nekem is kellene egy begyújtót készíteni, csak nem tudom mi lenne a megfelelő űrmérték, legyen akkora amibe belefér 3 - 4 kiló faszén :U Bár a smókert is 2,5 - 3 kiló faszén befogadására tervezem, de ez még lehet nagyobb.

(#852) Essejó válasza lemmy71 (#851) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az ökölszabály szerint 2/3 szénhez rakunk begyújtáskor 1/3 parazsat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#853) lemmy71 válasza Essejó (#852) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ahány videót néztem szinte annyi féleképp gyújtottak be, ember legyen a talpán aki eligazodik rajta :U Szerintem marad a köztes megoldás, készítek egy cirka 2,5 kilónyi faszén begyújtására való hengert,abba lehet keveset is rakni ;] bár ha grill üzemmódban használom majd a smokit akkor kevés is lesz a 2,5 kiló anyag.

(#854) Rruuer válasza lemmy71 (#770) üzenetére


Rruuer
senior tag

nem lenne jobb egy ilyen teli adapter?

Meg a levegöt a rács alá vagy a rács fölé a faszénre fújja?

(#855) lemmy71 válasza Rruuer (#854) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem tudom :U Amit én linkeltem az spec azokhoz a sütőkhöz készűlnek, ha elfordítod akkor zár és csak a motor adja a levegőt. De szerintem a fórumtársnak tedd fel ezt a kérdést, ő tudja hogy igazán mit hogyan szeretne ;)

(#856) kk831228


kk831228
addikt

Tesztüzem alatt az uds, műkszik viszont nem testzik hogy nem igazán akar felkúszni a hőfok hiába van nyitva minden... Nem tudom mi lehet a probléma... Lehet túl nagy a deflektor tál... egy húrkasütő van ami csak 2 centivel kisebb mint a hordó átmérő, és abba öntöttem vizet... Lehet kisebb kellene helyette vagy több " kipufogó"... :F

3x1" a befelémenő, és 4x3/4 " a" kipufogó"

Szerintetek...?

Vagy még esetleg a tűztér aljan a hézagok nem elég nagyok, egy lemez van bevagdosva v@gókoronggal... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#857) kk831228


kk831228
addikt

Úgy néz ki lassan kúszik föl a hőfok, lehetnem kelll víz a húrkasűtőbe... :D

Jól megraktam először a tűzteret aztán visszaraktam jó sokat belőle, csirkecombhoz nem kell megrakni. Elég jól szuperál ez a black rock charcoal... 👌 :R Nagyon tartja a hőt... 👌

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#858) Peetta14 válasza Essejó (#852) üzenetére


Peetta14
tag

Egy kupac szènre öntöd rà az izzò parazsat?

(#859) lemmy71 válasza gu007 (#847) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ma összedobtam az "alvázat" atom biztos ez is, 12 -es periodikus acélt tettem a közepébe rácsnak, valami ősrégi virágtartó állvány volt ;] Holnap behegesztem a küllőket a kerékbe, ma lehajtottam 4 centivel kisebb mint a hátsó, bitang nehéz volt satuban ezt az 5 mm laposvasat megívelni :(( ha lesz hozzá erőm akkor forgó tengelyes lesz és utána fixre ráhegesztem a tartályt. 90 centi magasan lesz így a rács, kényelmes nem kel majd hajolgatni, csak ha a tűzre kell tenni.

(#860) lemmy71 válasza Peetta14 (#858) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nekem nincs olyan faszéngyújtó hengerem, de majd kreálok egyet ha már mindenki dicséri. Én keményfából tüzet rakok és amikor már szinte csak izzik akkor öntöm rá a faszenet, szépen begyullad néha egy kicsit meglegyezem egy műa. szemetes lapáttal ha sürget az idő :DDD

(#861) Essejó válasza Peetta14 (#858) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen, pont úgy müködik mint amikor a vegyestüzelésű kazánban felül gyújtasz be.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#862) gu007 válasza lemmy71 (#859) üzenetére


gu007
aktív tag

Szépen alakul. Kb 1 méterre tettem a sütőrácsot így nem kell hajolni. De jó döntés volt, kényelmesen lehetett a húsokat pakolni

(#863) lemmy71 válasza gu007 (#862) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Alakul csak rettentő lassan, ma meglettek az első kerekek és a tengely, kerék biztosításnak huszonkettes koronás anyát tettem porsche dizájn :DDD Hétvégén fixre hegesztem a tartály beállítom a lábat, lecsiszolom a festéket és ha lesz még erőm akkor neki állok a sütőrácsnak. Azzal is eltelik majd az idő millió lyukat kell majd fúrnom a zártszelvényekre :D
Faszén brikett nem próbálod ki, ott nagyobb a kalória, én még sosem használtam de lehet egy Tescost vagy ezt a Weber -t az obiból gondolom ez már minőségi :U Van választék mint égen a csillag.
Talán ez segít egy kicsit A nagy brikett teszt ;]
Ahogy nézegettem a briketthez komoly anyagból készítik a tűzkosarat, 10 - 12 -es köracélból vannak a bobozok oldalai és egy 50X50 -es vastagfalú szögvasból van a keret, az expandált lemezt ki is hagyom a projektből. Ha komolyan bekongat az ember brikettel, akkor vörösen izzik a kazántest oldala :D

(#864) lemmy71 válasza kk831228 (#856) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Jól néz ki az a négy kéménycsonk ;) de szerintem nem praktikus :N Egy naggyal jobban jártál volna és könnyebb szabályozni is :K
Én nem értem hogy miért jó a bemenő levegőnek a csövét úgy felvinni, gondolom csak azért hogy ne kelljen hajolgatni, de a huzat szempontjából az nem jó megoldás. Mivel maga a hordó mellett a cső is felmelegszik így a meleg levegő felfelé szál, ezzel gyengül a beáramló levegő mennyisége. Én valami ehhez hasonlóan oldanám meg, max tennék két pálcát vagy valami hosszú kart hogy ne keljen hajolgatni :D

[ Szerkesztve ]

(#865) gu007 válasza lemmy71 (#863) üzenetére


gu007
aktív tag

(#866) Ittnemaz válasza gu007 (#865) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

teljesen elfogadott a brikett használat, csak kérdés miből van... :R

(#867) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

jöttem picit mesélni:
1.0 fejlesztettük:

Végre megoldottam a hőmérők bevezetését és a könnyebb mozgatást a kis kerekek nem voltak a legjobbak,

végre tényleg ugly drum smoker, már csak egy szigetelést kell feldobni, és tökéletes!
sosem lesz ;)

(#868) kk831228 válasza Ittnemaz (#867) üzenetére


kk831228
addikt

ennél nagyobb kerekek kellenek, +egy menetesszár tengely... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#869) lemmy71 válasza gu007 (#865) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem dizájn elem a kerék, tökéletesen forog és bitang erős, a koronás anyát átalakítottam az biztosítja a kereket, szerintem téged a le nem vágott zártszelvény zavart meg, ma már azt is méretre szabtam :D Kell is a négy kerék mert így a szerkezet már 60 kiló körül van és még messze vagyok a végétől, grill rács, tűztér stb. szerintem mázsa felett lesz a végén :DDD

A brikettre visszatérve, olvastam én is azt amit linkeltél. Anno még rá is csodálkoztam mivel ők is árulnak brikettet. Sokszor látni hogy brikettet használnak, grillen vagy smokeren . Majd én is kipróbálom, persze valami minőségi brikettet veszek.
Nagyon kíváncsi vagyok hogy majd az én konstrukcióm hogyan szerepel, de ha bejön és rákapok az ízére akkor tuti építek egy Franklin típusút, nagyon tetszenek amit ő csinál, egyszerű letisztult forma :C persze az már minimum 8 -as kazánlemezből lesz és szigorúan csak CO -val hegesztem :K

(#870) lemmy71 válasza Ittnemaz (#867) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Tükör sima placcon biztosan jók azok a kis kerekek, de szerintem jobban jártál volna két fűnyíró kerékkel csak megdöntöd a hordót és már guríthatod is, persze attól maradhat még a négy kicsi is, úgy legalább picit ide oda tudod gurítani.

(#871) Ittnemaz válasza kk831228 (#868) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Nem láttad mekkora volt. :)
Ez már nagyon jó lett így, betonon mozog csak.

Lemmy71 betonrol nem jön le, láttam már hasonló megoldást, de kis helyre kell vissza rakni.

[ Szerkesztve ]

(#872) Ittnemaz válasza kk831228 (#856) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Forrásban lévő vizet vagy hideget?
Nekem 2 db 3/4essel gond volt a hőfokkal.
Aztán plusz kettőt tettem bele és sóra cseréltem a vizet, 156 fok volt a legtöbb, márciusban. Bár a tűzkosaram szellősebb mint a tied...

(#873) kk831228 válasza Ittnemaz (#872) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, a tűzkosár aljával is van gond, nagyon vékonyak a bevágások...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#874) kk831228 válasza Ittnemaz (#872) üzenetére


kk831228
addikt

Langyos volt a víz...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#875) Ittnemaz válasza kk831228 (#874) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Akkor nagyítás kell.
Víz sem elég jó forrásban lévő vizet kell beletenni különben "hűti"

(#876) D0zeR


D0zeR
tag

Sziasztok a kamadoshop.hu oldalt ismeri innen valaki, ha van tapasztalat róluk és a sütőikről kérem írja le köszönöm :)

(#877) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Egy érdekes megoldás a hőterelésre :D Offsetnek írja az ember de ez inkább valami mutáns szerkezet :D Fura az ajtó kivetőpánt megoldás de összességében így a videón jól mutat :DDD

(#878) gu007 válasza lemmy71 (#869) üzenetére


gu007
aktív tag

A le nem vágott láb zavart meg.
Ha elfogy a faszén akkor lehet rápróbálok a brikettre. Mondjuk tervezek 20.a körül tarját sütni, ahhoz jobb lenne a brikett. Weber-ben majdcsak nincs semmi fölösleges anyag. Jövő hétvégén meg megyünk a fővárosba és sikerül összehozni akkor veszek pár zsák Black Rock-ot. Szekrény szmókeren még gondolkodom. Megkaptam a tervezőtől a 800 magas sütőterű rajzát. Abba már lehetne pakolni :)

[ Szerkesztve ]

(#879) gu007


gu007
aktív tag

Tegnap sütöttem kettő kisebb darab oldalast (kb 1-1 kiló volt) hát jobbra számítottam. Nem rossz de nem jött át a hype. :) Szerintem a sütőben sem jó az áramlás, alig lett smoke ring. Csomagolás nélkül sült kb 5 órát. alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#880) Ittnemaz válasza gu007 (#879) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Mivel füstöltel?

(#881) gu007 válasza Ittnemaz (#880) üzenetére


gu007
aktív tag

Alma fával

(#882) kk831228 válasza gu007 (#879) üzenetére


kk831228
addikt

Nem olyan egyszerű ez a "téma" mint gondoltam, nekem se... :B Hétvégén próbáltam pork-ot de nem lett jó az állag, szárazabb lett sokkal mint kellene... :( Mindig egy kicsit jobb, de kell azért jó pár alkalom, hogy az ember kitapasztalja nagyjábból hogy kellene... Nekem is probléma még az áramlás, tűzkosár alját át kell alakítani, kell füstölőfa csonk, mert csak kis darabos van ami 3 m@sodperc alatt elég... :)

Van hova fejlődni... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#883) gu007 válasza kk831228 (#882) üzenetére


gu007
aktív tag

Én is úgy érzem. Emlékszem, hogy valahol olvastam vagy YouTube videóban láttam, Nyárspolgár úgy csináltad a porkot, hogy egy éjszakára sós vízben áztatta a húst. Az 5%-os sóoldat sok volt, gondolom kevesebb só kell a vízbe. Szerintem majd így csinálom. 2-3%-os oldatban hagyom éjszakára. Majd a hosszú hétvégén tervezem sütni. A Zabáljcsak a Tűztér című műsorban azt mondta, hogy 73° csomagolás, 93°-on van kész.

(#884) kk831228 válasza gu007 (#883) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor én későn csomagoltam, 80 fok körül volt, és 91 - nél vettem le... Face-en írták, minimum 93 fok legyen de van amikor 95-96 - nál esik szét...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#885) Essejó válasza kk831228 (#884) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nekem tegnap nem sikerült a pulled pork. Gyönyörü sötét mahagóni bark. 76 fokon csomagoltam, 94 fokon vettem le, becsomagolva pihentettem. Kilenc órát volt az uds-ben 120-130 fokon végig, és csak vágni tudtam. Simán benne van a pakliban, hogy egy öreg disznó volt. Felvágva kellöen szaftos volt, szép smokeringel. Az álagát tekintve még jó 3-5 óra kellett volna hogy szétesős legyen. Elfogyott így is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#886) kk831228 válasza Essejó (#885) üzenetére


kk831228
addikt

Na igen, akkpr lehet nálam is hasonló probléma volt.... :) :W

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#887) kk831228 válasza Essejó (#885) üzenetére


kk831228
addikt

.

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#888) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Lassan beköltözünk végre kertes házba és még idén szeretnénk grillezni. Sajnos anyagi lehetőségek most eléggé behatárolódtak, így ideiglenesen 1-2 szezonra szeretnénk valami olcsó faszenes grillsütőt venni. Pl ez az olcsó gömbgrill alkalmas lehet rá?
Illetve lehet hozzá tudnánk jutni egy ismerőstől ilyen szetthez elég jutányos áron, de sosem grilleztek rajta.

(#889) jozsi252 válasza flegga92 (#888) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha olcsó kell akkor én erre szavazok.

KINGSTONE BULLET 57 - gömbgrill

iPhone 13 Pro Max

(#890) flegga92 válasza jozsi252 (#889) üzenetére


flegga92
senior tag

Közben találtam a közelben 15k-ért egy használt 47 cm-es Weber gömbgrillt, néztem, hogy újonnan a 40k-t nyaldossák. Ha jó állapotban van, benevezek rá.

[ Szerkesztve ]

(#891) lemmy71 válasza gu007 (#878) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ha nem olyan titkos a terv akkor szívesen belekukkantanék ;] Igen egy kicsit megtévesztő volt a lenem vágott láb de így könnyebb volt beállítani a vízszintet, egyedül voltam ez volt a legegyszerűbb megoldás :DDD Én nem nagyon vagyis most leálltam van más elfoglaltság, most így néz ki kép1 kép2 de lehet hogy összedobom a rácsot és akkor már grillezni lehet benne :DDD Nekem az a fatüzelésű franklin offset izgatja a fantáziámat de nagyon :D
Őt óra és nem sült meg az oldalas, kicsi volt a hő vagy mi volt a gond :F De majd idővel jobban megy az majd ha alaposan ki tapasztalod a smokeredet. Az meg hogy mindent profin megtudj sütni, ahhoz éjjel nappal csak ezzel kellene foglalkoznod. Én megmondom az őszintét, igazából csak oldalast szeretnék füstölni és tarját grillezni ha ezek jól mennek a ""mozdonyban" akkor elégedett leszek magammal :DDD
Nézegettem meg olvasgattam a márkaséftől is egy keveset, az igazi texasi bordát vagy az egyben sült tarját simán kicsomagolják a bolti papírból kicsit lemossák és sózzák borsozzák és már megy is a füstölőbe. Semmi egy éjszakás áztatás és stb.

ui. nézegettem natur briketteket, nem is tudtam hogy rengeteg változó égési idővel vannak a piacon és külön van a kamadó féle is. A cirka 4 - 6 órás égési idő már jó lenne nekünk a smókerbe szerintem, majd dobok róla infót ha érdekel, igaz angol nyelvű de legalább egy kicsit képben lesz ez a téma is :U

[ Szerkesztve ]

(#892) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok. A 13. Kerben lehet venni valahol hagymaport meg füstölő dobozt, füstölöfát meg társait?

(#893) Essejó válasza Rruuer (#892) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Culináris vagy pl link
Esetleg nagyvásárcsarnok

Mármint hagymapor

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#894) gu007 válasza lemmy71 (#891) üzenetére


gu007
aktív tag

Klasszisokkal jobban néz ki a szmókered mint az enyém. Jó volt az oldalas, csak a szmókring lett semmilyen. Ma vettem 6 zsák Black Rock-ot, egyenlőre nem foglalkozom a brikettel.
A tervező engedélyével a szekrény szmóker

(#895) lemmy71 válasza gu007 (#894) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Köszi a dicséretet, de még messze vagyok a késztől :U Te magad keverted a szószt vagy bolti anyag volt, na majd kialakul az is, a nagy pit masterek sem egyik napról a másikra találták el az tutit :DDD Azt a Black Rock -ot pont valamelyik nap láttam a neten hirdetve 270ft/kg áron, az nem is olyan rossz.
Köszi a tervet, de én el is felejtettem hirtelen hogy te a múltkorában szekrény smokerben gondolkozol, így nekem ez a projekt kimarad, mert én ha valaminek nekiállok akkor az a franklin féle offset lesz. De azért köszi még egyszer. Esetleg ha gondolod feltesszük az összefoglalóba és ott bármikor bárki ránézhet a tervekre (ha megcsinálod és jó lesz akkor természetesen a te ajánlásoddal :DDD )
Visszatérve a smokerre és az oldalasodra, mi volt a probléma, csomagoltad az oldalast vagy végig natúron sütötted? Nézegettem egy két videón hogy akik csomagolják a húst (borda, egész tarja vagy csülök stb.) olyankor emelnek a hőmérsékleten, offset és reverse smokereknél, de gondolom a többinél is valami hasonló a technika.

(#896) kk831228 válasza lemmy71 (#895) üzenetére


kk831228
addikt

Nem mellesleg elég jól is tartj a hőt a "black rock"... :K 👌☝

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#897) lemmy71 válasza kk831228 (#896) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Na akkor beruházok egy 10 kg zsákra és majd a hosszú hétvégén letesztelem :DDD

(#898) kk831228 válasza lemmy71 (#897) üzenetére


kk831228
addikt

Megéri... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#899) gu007 válasza lemmy71 (#895) üzenetére


gu007
aktív tag

Nem csomagoltam. Nem azt mondom, hogy nem lett jó az oldalas csak nagyobb durranásra számítottam. De azért ízlett mindenkinek aki evett belőle. A rub a Suncity bbq pork rub volt. Majd egyszer lehet keverek magamnak de ez a rub már bizonyított :))
Szekrény szmóker egyenlőre elméleti szinten van, még az anyag szükségletet sem írtam ki...
A Black Rock 3200/zsák (10kg)

(#900) lemmy71 válasza gu007 (#899) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Pedig ahogy kivettem a pit masterek szavaiból, a csomagolás nagyon sokat számít, úgy jól átjárja a rákent szósz és omlós lesz az anyag.
Én alapvetően nem szeretem a mustárt, a hot dogot is natúron eszem :DDD Egy ismerősömnél csülköt sütöttünk kemencében és ott is megkentük a vége felé a csülköt, borsos citromos mustáros páccal és becsomagoltuk egy bő órára, majd a végén még egy órát kicsomagolva sütöttük. Rettenetesen finom lett, a mustárt nem lehetett érezni viszont a hús gyönyörűen foszlott mint a kalács ;]
A 3200ft/10kg sem rossz, bár én 2700 ért láttam a neten hirdetve, de az a 500 forint nem vág földhöz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.