Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) lemmy71 válasza gu007 (#899) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ma a lányommal kiégettük a "smokit" legalább így leteszteltük mennyire vetemedik a hőtől, de semmi, minden szépen egyben maradt és nem hajlott meg az ajtó sem, megérte a plusz merevítés és hogy nem hegesztettem végig az ajtót :R Alaposan felfűtöttük, minden elkékült de a festék alig akart leégni, bitang jó anyaggal festették le harminc éve a gyárban.
Nagyon jól bevált a Franklin féle kémény csatlakozás, igaz sok meló volt vele de nagyon megérte. Gyönyörűen cirkulál benne a fűst, a második képen látható is kép 1. kép 2.
A Feldon calculator túlságosan alulméretezi a füstcső és a levegő járatokat, háromszoros keresztmetszetű és kétszer olyan hosszúságú füstcsövet raktam mint amit a calculátor számolt és így lett tökéletes. Aki offset smoker -t épít az figyeljen oda mert a kis méretezés komoly problémákat okozhat, persze ez a reversere is ugyan úgy vonatkozik.
Aki reverse flow építésre adja a fejét, annak érdemes hasonló kéménycsatlakozást készíteni, szerintem klasszisokkal jobb benne így a sütés, szépen körbe járja a fűst a húsokat.

[ Szerkesztve ]

(#902) gu007 válasza lemmy71 (#901) üzenetére


gu007
aktív tag

Szuper! Jöhet az első sütés!
Ma lazac filét sütöttem az enyémben de katasztrófa ez a sütő. A két vége között (hosszú volt a hal) 30° különbség volt. Mostmár biztos, hogy nem volt jó ötlet a sütőteret a tűztérre ráültetni... Pedig terveztem komolyabb sütéseket is de szerintem elhalasztom. Ebben a kotlában nem sok értelme van :(

[ Szerkesztve ]

(#903) lemmy71 válasza gu007 (#902) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem értem hogy mi a hiba nálad, mi van azzal a sütőtér tűztérre való ültetésével :F Ha nem is fényképet de legalább valami rajzot készíts már. Szerintem kitudunk okoskodni valamit, nem kell azért a sutba dobni azt a reverset :N Amúgy némi kis hőkülönbség így úgy is lesz, de szerintem letudnánk csökkenteni olyan 10 - 15 fok köré az eltérést és az már szerintem jó ;)
Az enyém jól berozsdásodott a kiégetés és mosás után és maradt rajta festék is, pedig lekékült az acél úgy megmelegítettem :O Ma befújtam tűzhelytisztító habbal és utána forró ultrás vizes 60 -as csiszolópapírral kézzel átcsiszoltam a belsejét, így már tiszta. A végén gázperzselővel jól felmelegítettem és átkentem étolajjal, kívül belül. De majd az első sütéskor felmelegítem 300 fokra és bedörzsölöm marha fagyúval, mint a texasi pit masterek :DDD kép1. kép2. kép3.
Még messze az első sütés (füstölés) sajnos, de remélem grillként mihamarabb tudom majd használni.

(#904) gu007 válasza lemmy71 (#903) üzenetére


gu007
aktív tag

Teccik a sütőd!
Szerintem nagyon bent van a tűztér a sütőtérben. alt="" title=""
Jól néz ki az enyém is de valamiért szimpatikusabb egy szekrény szmóker. Ezzel már nincs is kedvem nagyon foglalkozni. Tarját még megsütöm benne az elfér kis helyen és ott tudok hőmérsékletet stabilizálni. Tegnapi sütés csak szenvedés volt.
Eddig almafáva füstöltem tegnap meggyel. Érződik a különbség, ebből kevesebb is elég lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#905) Essejó válasza lemmy71 (#903) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nincs az a texasi pitmaster aki a bbq sütőjét grillezéssel rongálná. Sőt egy ilyen ötletért Texasban már lőnek is. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#906) Essejó válasza gu007 (#904) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Úgy rémlik te reverset építettél. Nincs túl közel a rács a platehoz? Használsz-e vizestálat? Probálj kisebb tüzet csinálni, és ha nem fával fűtöd végig, akkor füstölöfát csak az első másfél két órában használj.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#907) gu007 válasza Essejó (#906) üzenetére


gu007
aktív tag

Jól emlékszel, reverse. Kb. 7-8 centire van a rács a lemeztől. Faszénnel szoktam fűteni, nem használok vizes tálat. Lehet a kazán belógó részére tenni kellene és úgy kipróbálni.

(#908) Essejó válasza gu007 (#907) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azt a 7-8 centit keveslem, a plate a kazánfelöli oldalon ott cirka süt. Franklin az ipari méretű offsetjeiben a sütő első harmadába nem pakol semmit, akkora ott a hő. Egyébként meg kb 130 fokon süt, ami még épp határeset. Bár ő tisztán fával fűti a nagy sütöit. Bár az mind csak offset. Probálj betenni a plate és a rács közé egy tál melegvizet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#909) lemmy71 válasza Essejó (#905) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Van az, csak titokban csinálják :DDD De most örülök ha annyira jutok hogy a rács meglesz és teszek alá egy perforált platnit és mehet a grill party, a lányom már nagyon várja hogy mi sül ki belőle :D

(#910) lemmy71 válasza gu007 (#904) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Aha már értem és látom mi a gond, bakker az tényleg nagyon lent van :U De szerintem orvosolható, gondolom nem akarsz méregdrága perforált plat lemezt venni, amúgy szerintem nem ér annyit házilag jobbat csinál az ember. A platni és a rács közé tegyél még be egy plusz lemezt, nem kell végig max a közepéig, az szerintem megoldja a gondodat, ha kicsi a hely emeld meg egy kicsit a rácsot.
Valahogy így mint a képen, nem fontos fúrni, akár flexel is bevághatod :K
Én is hasonló faszéntartót akarok majd csinálni a grill funkcióhoz.

(#911) lemmy71 válasza gu007 (#904) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igaz hogy a nagy átlag olyan mélyre teszi a fire box -t mint ahogy te tetted, de nálad szerintem a fő baj hogy maga a tartályod átmérője kicsi. Szerintem ha magasabbra tetted volna a fire box -t és a tetejétől számolva 5 - 7 centi mélyen vágtad volna ki a fűst alagutat akkor már jobb lenne a helyzet. Mert úgy nem kapná a tartályod azt a hirtelen hőt és lángot, én is így tervezem hagyok egy 5 centis részt ami felfogja majd a lángokat.
Tudom hogy kegyetlen meló, de ha van nagy flexed és jó pár korongod akkor én levágnám a dobozt és legalább a tartály feléig engedném és vagy betennék egy 5 - 7 centi széles acélt lángfogónak, vagy maga a platét alakítanám át hogy a belépő résznél lenne egy nagyobb szög hajtás. hasonlóan mint a képen.
Bár így utólag belegondolva, lehet hogy elég lenne csak a platé - d elejét kivágni és egy dobozt vagy egy lemezt cirka 45 fokos szögben behegeszteni, az megfogná a lángokat és a hirtelen hőt is. Talán ez egyszerűbb megoldás és nem látszódna az utólagos beavatkozás sem :DDD
Nem kell elkeseredni hogy elsőre nem sikerül a smoki, szerintem az enyém is alaposan pirítani fogja a húst és kell majd módosítani, de a végén csak összejön majd a tuti szerkezet :DDD

(#912) lemmy71 válasza gu007 (#904) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Találtam egy rajzot, itt jól látszódik hogy majdnem a rács magasságban van a fire box teteje és ott van a box és a plate között, cirka 45 fokos állásban egy terelő lemez ami neked hiányzik ;)

[ Szerkesztve ]

(#913) gu007


gu007
aktív tag

Köszönöm a segítséget, de már elengedtem ezt a sütőt. Kisebb húsokat meg lehet benne sütni ezért ezt a szezont már kihúzom ezzel. Elkezdtem a szekrény szmókerral foglalkozni. Vizes edény már megvan hozzá :DD leadtam a szükséges lemezekhez a rendelést. Vizes edény méretéből kiindulva elég lesz az 500 mm magas sütőterű is. Kis kompakt lesz :) 1méter magas (plusz kerék), könnyen lehet majd széken ülve szabályozni

(#914) Essejó válasza gu007 (#913) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szekrényhez érdemes egy Gurut építeni

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#915) lemmy71 válasza gu007 (#913) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én azért egy olyan terelő lemezt betennék ha a kéménytől elfér, egy próbát megér ;)
Azért a szekrény smoki sem olyan egyszerű, de sok sikert hozzá és persze jöhetnek a képes beszámolók az építés fázisairól :D

(#916) lemmy71 válasza Essejó (#914) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Mit értesz a "Guru" alatt, hasonló mint a pit box elrendezés :F

(#917) gu007


gu007
aktív tag

Ezzel sem egyszerű a hőmérséklet tartás. Eléggé sokat kell állítgatni. Majd csinálok képeket.
Guru kb egy ventilátor ami szabályozza a beáramló levegő mennyiségét és ezáltal stabilan tartható a hőfok. Hosszú sütéseknél ideális. Meg kell buggyantani szénnel a tárolót (begyújtani :)) ) és a többit intézi a guru. Hőmérő a sütőtérben és az alapján szabályozza a ventilátor sebességét.

(#918) Essejó válasza gu007 (#917) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Köszi. Ez pont a szabatos megfogalmazása a dolognak. :DD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#919) lemmy71 válasza gu007 (#917) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Hát én teljesen másra gondoltam (magyarul ez egy termosztát ami szabályoz egy ventilátort) :DDD na de most már ezt is tudom, igaz én más néven láttam ilyen szerkezeteket (igaz így visszagondolva volt már szó a topikban erről a guru -ról :DDD )
Én megmaradok a klasszikus smokernél, semmi elektromos cucc nem lesz benne, max egy hőmérő, ha tele pakolnám minden kütyüvel akkor már ennyi erővel bent a sütőben is megsüthetném a húst :DDD

[ Szerkesztve ]

(#920) Essejó válasza lemmy71 (#919) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Csak hiszed. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#921) kk831228 válasza Essejó (#920) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja, én is nagyon várom már a cilucvot a pid - hez... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#922) Precorus


Precorus
tag

Hali!

Elkezdtem szemezni az obis grillezővel.
Ezeknek kell valami rendszeres karbantartás? Arra emlékszem, hogy 1. alkalommal le kéne kenni olajjal a rácsot, de ezen kívűl valami? Örülnék ha kisegítenétek pár tippel/akiknek van, leírnák a tapasztalatokat :R

Könyvtár == Old-school Netflix

(#923) Essejó válasza Precorus (#922) üzenetére


Essejó
Topikgazda

jim bcs vett egy hasonlót, és jókat süt benne, hogy pont az obiban-e azt nem tudom. Nagyon dicsérte!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#924) lemmy71 válasza Precorus (#922) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Az van a leírásban hogy öntvény zománcozott rács van benne, azt felesleges olajozni, bár ez szerintem a faszén tartó rács lehet :U Hústartó rácsnak rozsdamentes rácsot szoktak adni hozzá, azt sem kel olajozni.

(#925) Precorus válasza Essejó (#923) üzenetére


Precorus
tag

Hmm. Még gondolkodom rajta, de egyre jobban hív magához :D

(#924) lemmy71

Zománcot én nem láttam benne. A felső zöldséges rács rozsdamentes, a faszén feletti pedig öntött. Ami ott állt (már pár éve gondolom) kirakva-összeszerelve, azon egy pár rozsdafolt(öntvény rácson) látszódott.
Faszén tartót nem nézegettem. Viszont a húsrács valahogy mintha vékonynak tűnne.


(A kéz méretaránynak van ott, megvizslattam a nagytesóját is. Azt hittem alig adnak valamit +20 rugóért, aztán francokat, hatalmas az a dög :DDD )

Könyvtár == Old-school Netflix

(#926) bajnokpityu válasza Precorus (#925) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem a váza oldalt rozsdál egy picit.
amúgy nekem is sok finomat sikerült rajta készitenem, igazából az a jó benne, hogy nem kell nagyon sok energiát beleölni, hogy oké legyen a kaja.

lassú, kis hőfokos, stabil tüzet meg kvázi lehetetlen csinálni vele. szóval BBQ az kizárt, de szerencsére nem kamuznak, ez sima grill cucc.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#927) Essejó válasza Precorus (#925) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Többen forgalmaznak kinézetre hasonlót, van amelyknél az öntvényrács zománzos. A felső rozsdamentes neve melegentartó rács. Az udsemben az 56cm-es rács kb olyan anyagból van mint a felső melegentartó rács. Ahhoz képest az az öntvény atom biztos.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#928) Essejó válasza bajnokpityu (#926) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hát nézd, a legkissebb, tán 35 cm-es Tescos gömb grillben is tudok bbq-t sütni, nehogy már egy ekkora batárban ne lehetne. A tűzrakó egyik felébe rakod a faszenet rá a parazsat 2/3 szén - 1/3 parázs arányban, rá annyi füstölöfát ami az első 1-2 órában füstöl majd. Mellé egy akkora fém tepsit ami a maradék helyet kitölti. A sütörácsra a parázs fölé teszel egy vizestálat 2-3 liter forró vízzel. Az üres tepsi fölé meg rakod a berubozott húst. A lenti tepsi a lecsöpögö husnedvek összegyüjtésére kell. A levegövel és a parázstartó magasság állításával meg beállítasz egy 110 - 130° közti rácshőt. Szóval sima ügy a bbq setup. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#929) bajnokpityu válasza Essejó (#928) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mármint aránylag kevés molyolással, aránylag stabil hőfokon.
az alapterület felére sztem nem fér fel sokkal több, mint fél kg szén, ami nem fog 4-5 órán át fix hőfokot adni. és ebbe a cuccba sütés közben még szopó is rátenni új szénadagot.

de félre ne érts, grillezni nagyon baba.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#930) lemmy71 válasza Precorus (#925) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Így már vágom hogy milyen is,azzal a vékony öntvény rácsal majd vigyáz, mert ha elejted akkor törik mint a ropi :K Azt felesleges "olajozni" első sütés előtt mosd le forró ultrás vízzel majd jól befűtesz és lehet rajta sütni. A rozsdafoltoktól nem kel megijedni az öntvényen előfordul ilyesmi, de első sütés után úgy is telemegy forró zsíros szafttal és utána már nincs esélye a rozsdának ;)
Amúgy tényleg elég nagy, jó pár szelet tarja elfér majd rajta, voltam az obiban én is de itt csabán nincs most ilyen, úgy látszik elkapkodták :D

(#931) Precorus válasza Essejó (#927) üzenetére


Precorus
tag

Ja, nevekkel néha bajban vagyok, általános probléma hogy mást mondok , többiek meg néznek hogy 'wut?' :DDD
Akkor ezt az öntvény rácsot drótkefézni sem kell?

Ez nagy? Mutatom a nagytesóját.(34 vs 55 ezres )

Hm, így képen nem is látszik. A szög is más, de csak mert ez olyan magas hogy nyújtózkodnom kellett már. Élőben nagyon markáns a különbség :(((

Remélem kivehető nagyjából a vastagság.

Amit elfelejtettem kitalálni, hogy ebből hogy veszed ki a hamut? Lapátolni kell? :U

LIDL faszén(/brikett) beszerzésén gondolkodtam, 2,5 kg 6-700 FT. Csomagoláson keresztül úgy tűnt nagy darabok vannak benne. Valaki próbálta már?

Könyvtár == Old-school Netflix

(#932) Essejó válasza Precorus (#931) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Lidl faszenet biztos nem veszek jó ideig. Két hete vettem egy zsákkal volt benne nagy is de kb a fele az törmelék és por volt. :W
Van az a cég Pestlörincen, talán BlackRock névenen árul faszenet 10 kg/3700 Ft. Azt akarok majd venni.

Amikor sütés után tisztitod nem árt egy fémdörzsi. Egybként több helyen árukják más néven más ráccsal más áron, nézz körül és amelyik jobban bejön.

A hamuról fogalmam nincs, tán oldal ajtó és seprű és lapát.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#933) Essejó válasza bajnokpityu (#929) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Miért? Leengeded a parázstartót kinyitod az oldalán az ajtót, és pakolod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#934) lemmy71 válasza Essejó (#932) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ezt a fajtát vetted, nekem ezzel még nem volt gondom, aránylag nem is olyan kis darabos és elég sokáig ég. A jó múltkorában akciós volt, vettem is 5 csomaggal. Lehet valami gyártás végét fogtál ki amibe beleseperték a port is, én anno a tescossal jártam így szinte egy zacskó szénport kaptam, de a következő zacsi már jó volt.

(#931) Precorus
Én egy réz drótkefével szoktam megdörzsölni sütés után a rácsot, utána forró ultrás vízzel lemosom. Az öntvény rácsot az első pár sütés után finoman mosd hagy maradjon benne egy kis zsír, úgy tuti nem jön ki rajta a rozsda, de ha itt ott besárgul az sem vészes :N
Visszatérve a faszénre, én is lidlis használok a kis grilbe, eddig nem volt vele gondom :N
Bár az a BlackRock biztosan jobb de itt a közelemben nem árulnak, csak rendelésre van.
Úgy volt hogy én is kipróbálom a hosszú hétvégén de elfelejtettem megrendelni, úgy hogy marad a lidlis :DDD
kk831228 és gu007 fórumtárs is használt már blackrockot, úgy nyilatkoztak hogy jó az anyag.

(#935) kk831228 válasza Precorus (#931) üzenetére


kk831228
addikt

Black Rock elég jó cucc, faszén nem brikett, vannak benne nagy darabok is de nagyon jól ég és tartja a hőt sokáig... Valamiért nekem befullad 6-7 óra után, de nem a szén miatt, nem kap elég levegőt a tűztérbe szerintem... Ahogy kiveszem, megkapargatom, kap levegőt egyből feltámad... :F Lehet úgy kellene begyújtani, hogy megfelezni a tűzkosarat és csak a felébe rakni a begyújtott parazsat, a másik felébe meg lenne a szén... Az a baj amikor leég valenmyi, akkor alulról már nem nagyon kap levegőt és hajlamos "befulladni... " :(

Olyat is láttam hogy a tűzkosár közepébe bele volt állítva egy kifúrkált vastagabb cső, lehet egy olyat kelleme megpróbálni... Mert akkor belülről is tudna levegő jutni a kosárba...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#936) gu007


gu007
aktív tag

Black Rock. Nagyobb darabok mint a bükkfaszén

(#937) lemmy71 válasza gu007 (#936) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ez tényleg nem apró méret, a kis grillembe bele sem férne csak ha összetöröm :DDD

(#938) Precorus válasza gu007 (#936) üzenetére


Precorus
tag

aztamindenit, ezekkel már ölni lehet :DDD
Tegnap megvettük & összeraktam a jaxont, csak 1 alátét hiányzott az ajtónyitó karról, majd be kell szerezni. Ma meg is ejtettem a tesztet, jó ez a grillező :)
Csak nem vagyok rácsokhoz szokva. Meg kicsit korán raktam oda a húst, nagyon gyorsan megpirult. Bár én így szeretem, anya hangot adott annak, hogy ő meg szaftosan szereti :D
Az idei legnagyobb tervem asszem a marhahúspogácsa, és házi buci. Addig még kicsit ki kéne tapasztalni a működését.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#939) lemmy71 válasza Precorus (#938) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Dobhatsz majd egy két fotót működés közben ;)
Visszatérve a húspogácsára, annak érdemes beszerezni egy vaslapot olyan 3 - 4 mm kazánlemezből és nem árt ha van egy kis pereme hogy ne folyjon le majd a szaft és a buci is úgy finom ha megmelegíted a forró szaftos vaslapon :K
Hasonlóan mint a képen, igaz nagyon sokan rácson készítik, de úgy száraz lesz a pogácsa és a finom szaft is lecsöpög.

Van egy új zélandi ismerősöm, ő mondta hogy ott nagy divat a tűzön sütött húspogácsa (angus) ott a sajtot füstölik faszénfelet az angus -t pedig keményfán nyílt tűzön sütik.

[ Szerkesztve ]

(#940) gu007 válasza Precorus (#938) üzenetére


gu007
aktív tag

Ma sütöttem marhahúspogácsát, életemben először és szerencsére jól sikerült, jó szavtos maradt. Szénből annyi fogyott ami belefért a begyújtó kéménybe plusz pár darabot még tettem hozzá. Ezen kisütöttem 12 pogácsát, kettő csomag bacon-t , bucikat megpirítottam és még sajtot is bírtam sütni rajta. Jól bírja a black rock. De holnap lesz az igazi próba, pulled pork készül majd.

[ Szerkesztve ]

(#941) lemmy71 válasza gu007 (#940) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Egyszerűen csak a platére tetted a húst vagy a rácsra :U
Ja azt hittem hogy a smokiban csináltad :D
Te keverted a húspogácsát, nincs valami különleges recepted, te közel vagy a határhoz a szerbek nagyon értik ezt a pogácsát. Nekem a gyengéim a szerb grilles ételek, de lehetetlen kihúzni belőlük a recepteket :F

[ Szerkesztve ]

(#942) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Aki szereti fokhagymás ízesítést grillezve, annak ez ízleni fog borsos fokhagymás karaj ez is valami szerb nemzeti étel de az eredeti neve most nem ugrik be :U

(#943) gu007 válasza lemmy71 (#941) üzenetére


gu007
aktív tag

Szmókit nem akartam felfűteni, de így utólag látva azt kellett volna. Sok lecsöpögő szaft kioltotta a faszenet. Sütés vége felé eléggé küzdelmes volt, hogy kész legyen minden. Legközelebb a platén sütök, köszi a tippet. Pogácsát készen vettem, járt felénk a Hortobágyi Angus autója. Minden pénzt megér az a pogácsa. Majd ha javul a vírus helyzet és kedvem is lesz, lehet átugrok a szerbekhez egy kis alapanyagért. Receptet nem tudok, de majd érdeklődök hátha tud valaki

[ Szerkesztve ]

(#944) lemmy71 válasza gu007 (#943) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ezt a "Hortobágyi Angus" autót nem ismerem még nem is hallottam hogy van ilyen, csak ezt a "fagyis" kocsit jelzi a kutyám már egy kilométeres távolságból :DDD
De majd érdeklődök a haveroktól hátha valaki ismeri, amúgy milyen húskeverékből van és hasonlóan árul mint a "fagyis" kocsi :F

Most nyáron volt a lidl -ben amerikai hét, bbq és hambis cuccokat árultak. Vettem két zacskó hamburger húspogácsát, de valami förtelmes volt, csak a kutyám járt jól vele :DDD Ezért eg kicsit ódzkodok ezektől a fagyasztott cuccoktól :U

(#945) gu007 válasza lemmy71 (#944) üzenetére


gu007
aktív tag

Hortobágy Angus
Nem tudom milyen volt, nem én vettem át. Vannak útvonalak amerre mennek és viszik.

(#946) lemmy71 válasza gu007 (#945) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Van ám ára :Y ennyiért nagyon finomnak kell lennie, a 140 gramm/pogácsa pont megfelelő méret egy hambiba. Olyan szerb íz világ csak sóval és borssal ízesítve.
Majd próbából rendelek egy kisebb csomagot. Hála istennek van az ismeretségemben két hentes vállalkozó is, akinek saját vágóhídjuk van, nagy valószínűséggel majd onnan szerzem be az alapanyagot és ha megszerzem a tuti receptet akkor majd nekiállok sk. :DDD Legyártok egy jó adagot és megpróbálom majd lefagyasztani.
YankeeHotDog ezt nem próbáltad, árban jóval alatta van a másiknak és itt több fűszert használnak, igaz ahogy a képen látszik eléggé apróra van darálva. Súlyban nagyobb mint a másik, ezt ár vidáman lehet tortillába is tenni.

(#947) gu007 válasza lemmy71 (#946) üzenetére


gu007
aktív tag

Nem olcsó, de tényleg finom. Jenkit nem próbáltam, most "hallottam" róla először. De az allergének között szerepel a szója ezért nem is fogom.

(#948) Essejó válasza gu007 (#947) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Na igen, egy ilyen elvileg minöségi termékben ne legyen már szója.
Hús íze legyen és ne finomított kartonpapír.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#949) lemmy71 válasza gu007 (#947) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Szerintem én sem fogom kipróbálni a yankee -t, így képről ítélve olyan húspép jellegű. A hortobágy -i már a képen is eladja magát :DDD Most olvasom hogy Gyulára is jár a kocsi, egy tízes csomaggal berendelek amikor majd ezen az útvonalon járnak.
Amúgy kiolvasztva hasonlít arra mint ami a képen van, raktál rá plusz fűszert vagy csak simán sütötted?
Amúgy én régebben az ilyet vaslapon meg tárcsán sütöttem.

(#950) supercow


supercow
őstag

Házi szmóker :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.