Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) sharp4 válasza fogtunder (#2000) üzenetére


sharp4
őstag

Aha, és ez füstölésre is alkalmas, ugye?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2002) fogtunder válasza sharp4 (#2001) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igen, ha veszel/csinálsz hozzá deflektort, én nagyrészt arra használom, de amúgy pizzát is szoktak benne sütni, elég sokoldalú cucc.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2003) sharp4 válasza fogtunder (#2002) üzenetére


sharp4
őstag

Deflektor az mi is? Tanonc vagyok még, kérlek nézzetek el a tudatlanságom.

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2004) fogtunder válasza sharp4 (#2003) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Indirekt sütéshez, mint a füstölés, BBQ, kell valami az izzó faszén és a hús közé, különben kiszárad, megég. Ez a valami a deflektor, a direkt hőt eltereli oldalra, az felszáll a dómba, aztán le a húsra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2005) lemmy71 válasza Madoc (#1989) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én sem érzek semmi utóízt a "natúr" vasbográcsban. Harminc éve használom de még egyetlen egyszer sem kaptam ilyen irányú negatív visszajelzést, max annyit hogy néha megszaladt velem az erős paprika :DDD
A natúr öntvény bogrács pedig egy kellemes ízt kölcsönöz az ételnek. Szóval ez a vas íz meg hogy tudom mit főztél tavaly nyáron :D az csak egy mondjak is valamit mert fogalmam sincs az egészről legenda :DDD
Van egy elismert halászlé főző barátom, versenyeken és rendezvényeken főz. Tőle kérdeztem hogy van e valami íz különbség a réz és az acél bogrács közt. A válasza igazán semmi, egyedül a hővezetés miatt jobb a réz bogrács, viszont ő is a bevonat nélküli acél és öntött vas bográcsokra esküszik ha pörköltről van szó.

(#2006) lemmy71 válasza Ittnemaz (#1990) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

A kiégetés az első lépés amikor az ember új bográcsot vesz. De gondolom Madoc fórumtárs sem kezdő motoros ezen a téren, magyarán az a bogrács rendesen ki lehet égetve ;]
Én anno szódabikarbónás vízzel főztem ki a lemezbográcsomat első főzés előtt ;)

(#2007) Madoc válasza lemmy71 (#2005) üzenetére


Madoc
veterán

30 éves a bogrács. Én 20 éve főzök benne. Azt írtam én sem érzek étel ízt rajta, de ismerős konkrétan megmondta többször is hogy mi főtt benne előzőleg. Nincs fém íze.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2008) Ittnemaz válasza lemmy71 (#2006) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Tudom, csak ha vas ízű valami nem jó.
Ezért javasoltam ismétlés a tudás apja.

(#2009) sharp4 válasza fogtunder (#2004) üzenetére


sharp4
őstag

Köszönöm! És az a kiegészítő honnan szerezhető be?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2010) sharp4 válasza fogtunder (#2000) üzenetére


sharp4
őstag

Ez az oldal megbízható? A minősége a grillezve k megfelelő lesz?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2011) koxkids válasza Essejó (#1876) üzenetére


koxkids
őstag

Sziasztok!
Szeretnék a balatonra a kis nyaralóhoz egy grill vásárolni. Ami most van az katasztrófa :D
A közeli LIDL-ben van ilyen Kamadó is, volt még készleten. Érdemes beszerezni ilyet vagy abszolút pénzkidobás? Kb 3-4 főre lenne sütögetés.

(kisebb) Pizzát ebben lehet sütni, vagy ehhez kevés? Érdemesebb spórolni egy normálisabb Kamadóra? :D

Néztem még ilyen OBI-s gömbgrill-t is, igazából olcsó, elcsomagolható, és aránylag nagyobb a rács.

Köszi! :)

(#2012) fogtunder válasza sharp4 (#2010) üzenetére


fogtunder
nagyúr

miért merül fel, hogy olyan helyre küldelek, ami nem megbízható? kb az összes nem A brand kamado ugyanarról a helyről jön, a kerámia melletti körítés változik kissé.

deflektort ott érdemes venni, ahol a kamadot is, vagy csináltatni neki 2x20-as laposvasból egy keretet és rárakni egy megfelelő méretű pizzakövet. a lényeg, hogy legyen körben legalább 2-2,5cm hely, ahol a meleg tud felfelé szállni és a rács legyen szintén legalább 3cm távolságra a deflektortól.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2013) fogtunder válasza koxkids (#2011) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pizzára alkalmatlan a mérete miatt 3-4 főre grillezni lehet rajta, deflektorral lehet sütni benne amúgy pl egész csirkét, darabolva oldalast, egyéb hasonló dolgokat. ha csak ritkán használjátok, nem feltétlenül rossz a pici kamado.

ezt a gömgrillt próbáltam, hát nem voltam boldog tőle, a szellőzése csapnivaló. valóban kics, valóban olcsó, de nagyjából ennyi előnye van. pár térkőből meg egy rácsból jobb grillező helyet lehet csinálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2014) koxkids válasza fogtunder (#2013) üzenetére


koxkids
őstag

Értem köszi a véleményt a Kamadóhoz. Gondolom van súlya rendesen, cipelni nem túl egyszerű :D Grill teljesítményt tekintve teljesen más mint egy gömbgrill? Csak jelentős a különbség árban pl, meg kisebb is a rács. Megéri-e így is a felárat, főleg hogy pl pizzára alkalmatlan.

Közben véletlen rossz gömbgrill-t linkeltem - az nincs is raktáron. Ezt nézem ma meg: [link]
Vélemények alapján nem rossz, mire érdemes esetleg figyelni? Azért is jobb a kis mobil eszköz, mert többen használják a nyaralót és nem feltétlen vigyáz mindenki mások cuccára, így nem rossz ha eltehető / elvihető.

(#2015) sharp4 válasza fogtunder (#2012) üzenetére


sharp4
őstag

egy képet tudnál küldeni egy deflectorról? Lehet megtudnám csináltatni, és pizzakövet, amúgy is szeretnék.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2016) fogtunder válasza koxkids (#2014) üzenetére


fogtunder
nagyúr

huszonpár kiló, nem vészes, el lehet bírni. csak grillezni nem hiszem, hogy megéri a felárat, ha BBQ-t is szeretnél sütni, akkor igen, mert arra sokkal jobb lesz, mint bármi ilyen árban.

gömgrillből azért nem véletlenül kerül egy Weber legalább tízszer ennyibe. lehet jó lesz, lehet szenvedés, lehet két szezon alatt átég az anyag, de ennyi pénzért nem szabad minőséget várni. illetve én nem vennék ezekből olyat, amihez hajolgatni kell. a kis kamadot felrakom egy masszívabb asztalra, az tudom, hogy nem fog véletlenül feldőlni, egy ilyenben nem lennék biztos.

amit nem látok az eddigi kérdések alapján, hogy most jót akarsz, vagy valamit, amibe bele lehet borítani egy adag faszenet és sütni felette?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2017) koxkids válasza fogtunder (#2016) üzenetére


koxkids
őstag

Hát próbálom megtalálni a legjobb megoldást, érthető részedről a kérdés. :)
Ha saját részre lenne kertes házba, nem szarakodnék, megvenném ami a célnak legjobban megfelel - ha többe kerül is, és levan tudva, élmény használni.
Csak így, hogy évente pár alkalomra vesszük elő ha lent vagyunk a nyaralóban, így nem feltétlen akarok 100k-t kiadni érte, gondolom ez érthető.

Lehet felejtősek ezek a grillek amiket linkeltem, de akkor akár egy LIDL-s, Grillmeister gömbgrillel is előbbre lennék - ami 15k kb - mint a linkelt alacsony 3 lábú játékok?! :F

[ Szerkesztve ]

(#2018) fogtunder válasza koxkids (#2017) üzenetére


fogtunder
nagyúr

[link] ez esetleg belefér? biztos jobb minőségű lesz, mint a 15-20K kategória.

tudom, ilyenkor mindig nagy dilemma, mert csak évi pár alkalomra kell, de én nem szeretek feleslegesen pár alkalommal se szopni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2019) koxkids válasza fogtunder (#2013) üzenetére


koxkids
őstag

Ma megnéztem az OBI-ban ezt a csoda gömbgrillt. Hát… nem csodálom hogy lebeszéltetek. :DDD
Ellenségemnek sem adnám, teljesen gagyi cucc..

Ebből is látszik hogy mit ad egy kép meg a valóság. :U

Egyelőre megvettük ezt, célnak megfelel. Erős a rács, nagyobb méretű is és könnyen eltehető. [link]
Később meg lehet venni majd frankót saját célra. :D

Köszi azért a segítséget. :R

(#2020) lemmy71 válasza koxkids (#2019) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ne viccelj már, 5 ezer forintért mit vártál :DDD egy valamire való begyújtó kémény is többe kerűl.
Ilyen lucifer grill volt az első bolti cuccom amit vettem. cirka harminc éve a szegedi obiban 4 ezer forint lehetett. A mai napig használjuk, a lábait már kikukáztam (átalakítottam) de még így is tökéletesen lehet rajta sütni 4 - 5 személynek. [kép]

(#2021) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Sajnos nagyon ártalmas a kerti grillezés, tömény méreg a szervezetnek.
Tehát mindenki fejezze be és soha ne is használja. Inkább vegyétek és egyétek a sok feldogozott élelmiszert, mert egészségesebb.(Jah vagy még sem) :O :O

Na ez most nálam nagyon kiverte a biztosítékot. Egyszerűen nem térek magamhoz ezektől a sok hülyeségektől. Félelmetes, hogy egyeseknek ilyenre van ideje és pénze.
Szegény őseink, ha az ő szokásaikat is megvizsgálnánk, hát nem lett volna szabad olyan sokáig élniük.

Még jó, hogy mindig leöblítjük sörrel/pálinkával vagy borra, így le vagyunk rendesen kezelve.
Bár ha ezt is jól megvizsgáljuk kémiailag, akkor az alkohol reakcióba lép a grillezés hatására keletkező mérgekkel és bummmmm. Áhhhhh. :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#2022) lemmy71 válasza hegegabi80 (#2021) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Jó ez a cikk, kell néha ilyen hogy felpörgesse a normális emberek lelki nyugalmát :DDD
Az a blog bejegyzés már veri azt a cikket amit jó pár éve egy söröző pultjánál olvasgattam miközben a kedvenc nektáromat kortyolgattam ;] Az írás egy "megbízható lapban" jelent meg Blikk vagy valami hasonló szemét.
A "mű" címe Rákkeltő tyúkhúsleves, na akkor majdnem hanyatt dobtam magam a bárszékről, pedig akkor még talán csak egy tüskét ittam ;]
Még az is elképzelhető hogy egy ugyanaz a cikk és blog szerzője, az egészben a félelmetes hogy az ilyen emberek szabadon járnak kelnek köztünk :O

(#2023) sharp4 válasza hegegabi80 (#2021) üzenetére


sharp4
őstag

Akkor méges veszem át a megrendelt kamadót :DDD

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2024) gyurc válasza hegegabi80 (#2021) üzenetére


gyurc
tag

Azaz igazsag , usaban tenyleg karosabb a grillezes, mi altalaban pacolunk es az megvedi a hust , ők nem....

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#2025) fogtunder válasza gyurc (#2024) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ott még előbb halsz bele a diabéteszbe, mint a grillezésbe.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2026) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok!

Rég jelentkeztem. A standard bográcsokon túl vagyunk (disznó marha minden része), innen már csak grill. Kezdek is élesbe.

Shish kebab, saját fűszerkeverék, természetesen nálam a római kömény dominál, pác olaj olíva. Bárány, nemsokára meglátjuk mit tud idén 😁

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#2027) soldi3r válasza jim bcs (#2026) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez most oldalas vagy kebab? Vagy az oldalasbol lesz a kebab?

E30 (oo=[][]=oo)

(#2028) jim bcs válasza soldi3r (#2027) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Bárány kockára vágva, az oldalas az maradt egyben.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#2029) need


need
addikt

Sziasztok..

Lassú tűzön való sütésénél a megfelelő készülékben persze..
mennyire van ezeknek a [dolgoknak] létjogosultsága..?
Ha pl. egy ilyen beépítésre kerül gondolom eléggé megkönnyíti a sütést.. vagy is csak azon részét hogy nem kell a levegővel bajlódni.. :D
Engem elgondolkodtatott csak az ára nem bánnám ha volna valamilyen más olcsóbb alternatíva :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2030) fogtunder válasza need (#2029) üzenetére


fogtunder
nagyúr

[link]

nekem fontos része a sütésnek, hogy ismerni kell a technikát, néha azért oda kell menni, állítgatni. mondjuk egy 12 órás szegy sütésnél jó lehet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#2031) Madoc válasza need (#2029) üzenetére


Madoc
veterán

Éttermeknek szuper dolog. Amatőrnek a bbq élvezetét öli meg szerintem. Nekem ingyen se kellene, de ízlések és pofonok. Ennyi erővel az elektromos sütőbe is berakhatom a húst és az végig a beállított hőfokon megy majd. Kemencém is van ez oda is érvényes.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#2032) Ittnemaz válasza Madoc (#2031) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

Pontosan ezt akartam írni.
Úgy hogy szombaton egy marha oldalas ugrik be az uds be.

(#2033) lemmy71 válasza Ittnemaz (#2032) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Mennyi idő alatt van meg a marha oldalas? A héten ha minden igaz akkor nekem is hoznak egy nagydarab Angus oldalast, félig kész ofszetembe akarom tenni ha nem megy akkor lazán faszén felet megsütöm :DDD
[Hortobágyiaktól] kapom amit anno gu007 ajánlott, az a hambi pogácsa amit tőlük vettem valami brutál jó, egy ifa platónyi is elfogyna ha arról lenne szó :DDD Briketten vaslapon szoktam sütni egy kis kolozsvári szalonnával, a szaftba jól beletunkoljuk a hambi zsemlét és kész is. Majonézzel meghasonló vackokkal el nem rontom mint a lökött gringók :D

(#2034) Ittnemaz válasza lemmy71 (#2033) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

jo kérdés.
Megnézem majd. ez öröm sütés lesz, felét megsütöttem azonnal felét lefagyaszottam. fel kellene irni, mert elfelejtem :D
[tölük] van szürke marha.

[ Szerkesztve ]

(#2035) Ittnemaz válasza lemmy71 (#2033) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

(#2036) sharp4 válasza fogtunder (#2002) üzenetére


sharp4
őstag

Pizza sütés pipa, nagyon jól sikerült, holnap újból napja lesz.
Esetleg a deflector-ról egy képet tudnál mutatni, hogy hogy kell kinéznie, hogy megfelelően működjön?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2037) Essejó


Essejó
Topikgazda

Nem csak hússal él az ember [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#2038) Brandynew


Brandynew
őstag

Tapasztalat Brock faszénnel (vegyes prémium): valamiért nagyon gyorsan leég. Egységnyi hús megsütéséhez közel 2x annyi kell belőle, mint a Lidl-ösből (után kell töltenem, mert leég félúton). Nem tudom, miért lehet ez, mit csinálnak rosszul, de ez így nem éri meg.

(#2039) lemmy71 válasza Brandynew (#2038) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nekem kétszer hoztak tavaly BlackRock -t, nem volt vele gondom. Amúgy nagyrészt LIDL -s faszenet és brikettet használok grillezésre, nekem eddig bevált. (bár a jómúltkorában Essejó kollégának volt vele problémája, de lehet csak egy műszakvégi csomagolásba futott bele, amibe minden szemetet belesepertek) tescos faszénnel már én is jártam hasonlóan.
8 - 10 éve ezt a Terragrill faszenet árulták a Pennyben, akkor az nagyon jó volt

(#2040) Precorus válasza lemmy71 (#2039) üzenetére


Precorus
tag

gazdasági boltban láttam hasonlót, ki is találtam hogy jobban megérős, mint berendelni a landmann 10kg-t...~9k lesz 20kg, amaz 14 volt.
Most hogy így eszembe juttattad, péntek délelőtt el is ugrom érte, feltankolok télire :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#2041) gu007 válasza Brandynew (#2038) üzenetére


gu007
aktív tag

Most nekem is ilyen van de nagyon sok benne az apró darab, leégési időt nem tudok mondani. Kamadoba elég szokott lenni, utántöltés nélkül.
Előző beszerzés sokkal jobb volt nem volt ilyen "szemetes"

(#2042) sharp4 válasza sharp4 (#2036) üzenetére


sharp4
őstag

Deflector méretben tudnál segíteni? Itthon elkészíteném.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#2043) gu007


gu007
aktív tag

Megindult a "bébi" szmóker születése :)

690*510*450 a mérete. GN 2/3 lesz a vizes edény. Bízom benne, hogy tudja majd amit a nagy "testvére" vékonyabb anyagból készül de 5 centi szigetelés lesz rajta és a zártszelvény vázat is kibéleltem szigetelő anyaggal.

(#2044) soldi3r válasza gu007 (#2043) üzenetére


soldi3r
veterán

A zartszelvenyen belul a levego tokeletesen szigetel :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#2045) gu007 válasza soldi3r (#2044) üzenetére


gu007
aktív tag

Azt tudom, hogy a levegő szigetel de mégis a zártszelvények voltak a legmelegebbek. Amúgy meg maradt még az oldalak szigelesére is:

[ Szerkesztve ]

(#2046) lemmy71 válasza gu007 (#2043) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Na mi történt veled ;] a múltkorában a pizzakemence projektet is a sutba dobtad. Vagy nem jött be a kamadó :DDD Jobb is azon sütni főzni amit az ember a saját két kezével épít ;)

Rátérve a szigetelésre, a levegő 5 - 8 mm vastagságban szigetel, felette vagy alatta már nem igazán optimális, jól tetted ha üveg vagy kőzetgyapottal "megtömted" a zártszelvényt.

(#2047) soldi3r válasza gu007 (#2045) üzenetére


soldi3r
veterán

Mivel a zartszelveny nem szigetel, igy most is meleg lesz, nem a legresen keresztul melegedett at a kulso oldal.
Hovezetesi tenyezok:
Levegő 0,024
Üveggyapot 0,04
A szerkezeti acele pedig valahol 40-50 kozott van.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2048) gu007


gu007
aktív tag

Nem igazán jött be a kamado, ezért fogtam neki a kis szekrénynek. Pizzakemencét azért hanyagolom mert még nem sikerült normális pizzatésztát csinálni. Mondjuk régóta nem is próbáltam.

Szigetelés a zártszelvényben meg elfér. Ha nem is szigetel jobban, én megpróbáltam :DD

(#2049) soldi3r válasza gu007 (#2048) üzenetére


soldi3r
veterán

En is hasonlo projektben vagyok, de en mar a dagasztogepnel leakadtam :) Kaman Zsolte egesz jo a youtubeon.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2050) Beni2360 válasza soldi3r (#2049) üzenetére


Beni2360
félisten

Én Pluhar László pizza készíteset nézegettem. Nem egy egyszerű dolog és szvsz csak annak éri meg befektetni aki sokat és sok személyre csinál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.