Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Essejó válasza hegegabi80 (#49) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az ereszcsatorna az általában horganyzott, és a horgany kipárolgása (melegítés hatására) mérgező. Szóval begyjutónak még szo-szo, de kerti sütögetőbe főzőbe nehogy olyat rakjatok ami horganyzott! Se horganyzott hordót, még ha csak a fedele is, se horganyzott víztartály nem alkalmas.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52) lemmy71 válasza papg79 (#50) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Erre én is kíváncsi vagyok, akár egy használat közbeni oktató videó formában is :DDD De ahogy a fentiekben említve volt, horgany nikkel chrom eloxált stb. bevonatos anyagokat ne használjunk tűzterek sütők platnik tepsik készítésére.

[ Szerkesztve ]

(#53) Precorus válasza lemmy71 (#44) üzenetére


Precorus
tag

Olyanban gondolkodtunk, hogy műköves-sírkövesnél hátha van maradék gránit, amivel nem nagyon tud mit kezdeni, és nekem pont jó lenne. Most ha két darabot veszek és csináltatok egy fém keretet nekik, azon sem borulok ki. Ennél jobb ötletem viszon nem nagyon van...talán ez a terméskő, mint amivel eddig csináltam. Csak haver mondta hogy munkatársa is akart ilyen követ vízszintbe hozni....gyomron vágta egy lepattant darab, úgy műtötték ki belőle :(

Vaslap...Háát.... Szerintem azon nem lesz ugyan olyan. De lehet még az is lesz majd :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#54) lemmy71 válasza Precorus (#53) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Hát a gránit sem lesz valami olcsó megoldás. Esetleg néz körbe kőkereskedőknél, néha szoktak lenni elég nagy darabok is. Vigyázz hogy nehogy valami műmárványt vagy műkövet adjon a sírköves, mert az a tűz felett olyan mint egy időzített bomba. Az öntvény lap nagyon jó, minél vastagabb annál jobb :K

(#55) Essejó válasza Precorus (#53) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Csak egy megfelelő méretű kell hozzá, meg persze szerszámok. :) Oké ez itt mosdót gyárt, de a technológia az adott.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#56) Precorus válasza lemmy71 (#54) üzenetére


Precorus
tag

Ja, műmájer cuccok nem kellenek ;] :))

(#55) Essejó Ja, vágóeszköz nincs. Ezt valami flexxel meg lehet oldani? o.O :DDD
Amúgy még a végén lehet valami ilyesmi barkácsolás lesz :U

Könyvtár == Old-school Netflix

(#57) lemmy71 válasza Precorus (#56) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Tessék itt a megoldás, ezer éve is így vágták hasították a sziklát :D

(#58) papg79


papg79
tag

Sziasztok, videó ugyan nincs róla,de itt az ereszcsatornából készült begyújtó kémény használat közben.

(#59) gzbotii válasza papg79 (#58) üzenetére


gzbotii
veterán

Hol :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#60) Essejó


Essejó
Topikgazda

Nos megint egy kis olvasni való az angolul tudóknak, bár a beágyazott képek és a youtube videó azért sokat segít az olyanoknak mint én, akik nem vágják Shakespeare szintjén az angolt. :) Magyarázatként: Egy KCBS verseny csirkecomb elkészítését láthatjuk. Ha valaki túl cincogósnak találná, elmondom ez egy egyszerűsített verzió. Eddig csak olyat láttam ahol lefejtették a combról a bőrt és kés élével minden zsiradékot lekapartak róla, majd újra csomagolták bele a combot. KCBS (Kansas City Barbecue Society) Annyit azért megjegyeznék, hogy egy versenyhús elkészítése nem feltétlenül jelenti azt, hogy otthon a baráti körnek is így kell készíteni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#61) papg79 válasza gzbotii (#59) üzenetére


papg79
tag

[kép] Bocsánat,megpróbálom mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#62) Essejó válasza papg79 (#61) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Érdekes megoldás, különösen a füle. :D Bár az tény, hogy költséghatékony. Azért egy olyan grillsütőre egy ilyet rátenni, nem félsz, hogy lesúvad az öntöttvas rács? :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#63) Precorus válasza papg79 (#61) üzenetére


Precorus
tag

Mehet is a "házi barkács, tákolás, gányolás" totyikba :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#64) papg79 válasza Essejó (#62) üzenetére


papg79
tag

Még nincs teljesen kész,de tény,hogy működik. Az mit jelent,hogy "lesuvad"? Ilyen szót még nem is hallattottam?

(#65) papg79 válasza Precorus (#63) üzenetére


papg79
tag

Köszönöm a tanácsot, fel is töltöttem oda :D .

(#66) papg79 válasza papg79 (#65) üzenetére


papg79
tag

Na, megnéztem, hogy mit jelent a "súvad", csúszik tájszóval. De basszus beszartam rajta :DD .

(#67) tvamos válasza Essejó (#28) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azon gondolkodtam, hogy hajlitanek egy-egy karikat (gyuru, vagy nem tudom, hogy mondjam...) alulra a nyilasokra, meg felulre a kemenyre, es igy tudnam szabalyozni a huzatot. Ennyit lehet, hogy megerne...
Mondjuk az a bajom ezel az eszkozzel, hogy nem nagyon talalok rola ertekelest, es amit itt olvasok egy hasonlo aru cumonal, az nem tul biztato: [link]
"Hullik a tetejének a belső felületéről a festék a sütés során"
"Eléggé gagyi készülék, papírvékony lemezből készült, folyton eldeformálódik."
Lehet, hogy csak penzkidobas megvenni egy ilyet.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Pár hete vettem rá magam hogy kellene venni egy új szett grillezőt mert a régi már igen csak rossz állapotban volt.
Lévén hogy szinte mindig MOL kútnál tankolok, szembe jött velem a grillezős szett, és én ezt meg is vásároltam. Sajnos a faszén/brikett begyújtása mindig egy idegőrlő procedúra volt, ezért böngészgetve ráakadtam egy olyanra hogy begyújtókémény, és meg is vettem a Weber-nek a kezdő szettjét, ami iszonyat nagy segítség a brikett vagy faszén begyújtásában. Nem vicc, nekem felért egy Looftlighter-al a begyújtófolyadék után! :D
A Weberes brikett viszont 10/10-es, persze csak ha az árát nem veszem figyelembe, de amúgy a LIDL-be kapható brikett-ről is nagyon jókat olvastam, szóval egy zsákkal vettem abból is, nincs a 2.5k még 600ft sem. Weber begyújtókockát vásároltam hozzá, de ha elfogy akkor abból is jó lesz a LIDL-be kapható szerintem.
Jövőre viszont szerintem át fogok térni egy nagyobb méretű Weber gömbgrillre. Tudom hogy a következő lépésnek egy szmóker lenne az igazi vagy egy pit box, de ahhoz nagyon nagyon sokat kellene gyakorolni. Szóval egyelőre marad a gömbgrill, virslikhez, kolbászokhoz, vékonyabb pácolt húsokhoz az is nagyon jó.
Aki szintén a MOL-nál kapható gömbrillt megvette, annak ajánlom hogy a brikett tartót fúrja szét mert a gyárilag benne lévő pár lyuk, nem ér 1ft-ot sem. Semmi levegőt nem kap a brikett, így viszont 5*-ös!

iPhone 13 Pro Max

(#69) Essejó válasza tvamos (#67) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Értelek, mondhatni egy övet tennél rá.
Az viszont már gáz ha a fedél belső fele festett. Az ilyen hordó füstölőknek a legnagyobb hőterhelése a fedél belső felén van. Belülről nem szabad festeni, hanem elég egy úgy nevezet seasoning. Az az egy rongydarabot étkezési olajba pl Repce mártani és kikenni a hordó teljes belsejét, majd a vizestál és a rácsok nélkül, csak a tűzkosárban tüzet rakni benne, amikor már tüzelsz benne egy darab ideje akkor még füstölőfát is rátenni. Az az olajos kikenés rásül és tökéletesen rozsdamentesen tartja a belső felületét.
Mondjuk én nem adnék pénzt érte, de ha magadnak csinálod meg, akkor valamivel tán olcsóbb. A csináltatott 200 literes UDS ára tudtommal 80K HUF-tól indul.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#70) tvamos válasza Essejó (#69) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor ugy kell kiegetni, mint egy regifajta palacsintasutot...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#71) Essejó válasza tvamos (#70) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen, Bár nem lesz annyira feketére égett, mint a "paraszt" teflon. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#72) Essejó válasza jozsi252 (#68) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Na igen a Weberes brikett egy külön kategória, már ha az árát nézzük csak, akkor is. A Lidli-s brikett egy grillezőben megfelel, de Szmókerbe nem teszem. Ha kicsit tovább keresgélsz akkor kéményből is tudtál volna venni ugyanolyan jót kb harmada áron mint a Weber, nagyon megkérik a márkanév árát. A Gömb grillben is ki tudod próbálni a BBQ módszer szerinti sütést. Tehát a parázstartó rácsnak az egyik felére raksz faszenet, méghozzá az odaszánt mennyiség 2/3-át, 1/3 meg a kéménybe és az meggyújtod. A parázs mellé meg egy préselt alufólia tálcát csepp tálcának. A szénre rakod a füstölőfát, aztán a grillrácsra a parázs fölé teszel egy vizes tálat és a maradék helyre a húst. Aztán játszol a levegő adagolókkal hogy a rácshőfok max 130 °C legyen.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#73) jozsi252 válasza Essejó (#72) üzenetére


jozsi252
veterán

Nagyon sokat olvasgattam a témában, de az az igazság hogy a családba a grill kolbászokat virsliket nagyon szereti mindenki, így igazából nagyrészt csak ezekkel foglalkoztunk.
A Weber brikett nagyon meglepett, mert nagyon magas hőfokon izzott, legalábbis az előtte használt faszénhez képest, illetve amikor a rácsra ráraktuk a virslit akkor pillanatok alatt megégett a külső fele sajnos. Ezután kicsit igazgattam a briketten hogy inkább a szélén legyen több, és így középen már sokkal jobb volt a helyzet.
Tudom hogy általánosítani nem lehet, de egy átlagos méretű virslit vagy kolbászt te meddig szoktál grillezni?
Igazából az első adagon kívül a többinek nem volt baja, legalábbis belül is szépen átsült, csak forgatni kellett azért. Csak kíváncsi lennék hogy ki meddig grillez ha kolbászokról van szó?
Ez elég kicsi grill szóval ilyennel nem fogok próbálkozni, de ha veszek nagy gömbgrillt akkor mindenképp megpróbálom a BBQ módszert, illetve akkor beszerzek egy hőmérőt is mindenképp.

iPhone 13 Pro Max

(#74) Essejó válasza jozsi252 (#73) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az elmúlt két évben én már nem grilleztem, hanem csak BBQ-t készítettem, de amíg nem lettem kész az UDS-el addig a legkisebb méretű Tesco-s göbgrillben készítettem a bbq-t :) Szóval tudom, hogy megoldható, füstöltem én abban 2,5 kg-os lapockát is Pulled Pork-nak, szóval csak ügyeskedni kell. Persze most a hordóban lényegesen könnyebb elhelyeznem bármit a 2 db 54 cm-es rácson.
A Weber brikett mellett neked megoldás lehet a közvetett grillezés, amikor a parazsat nem teríted szét a rácson hanem csak a rács egyik felébe teszed, a kolbászt meg nem fölé, ha nem a másik oldalra. Amikor rajta a fedő akkor a meleg bent kavarog és kisebb az esély hogy a cucc megégjen. Ráadásul ha a lecsöpögő zsír nem a parázsra hullik akkor a fellángolásnak is kisebb az esélye.
Mondjuk a hús (kolbász) alá ilyenkor sem árt egy csepptálcát betenni a parázs mellé, könnyebben takarítható a sütő.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#75) jozsi252 válasza Essejó (#74) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom hogy elviekben megoldható, csak sajnos (számomra) tényleg ilyenhez elég kicsi ez a 36cm-es gömbgrill. Kinéztem a Weber-nek az 57cm-es Master Touch gömbjét, biztos hogy abba jobban neki mernék ilyennek állni, főleg azért mert abba van hely rendesen mindennek. Nem kell attól tartanom hogy mondjuk csak pár kolbász fér el az indirekt zónában mint a mostaninál.
Persze ennyiért már ProQ vagy Napoleon szmókert is tudnék venni, ott pedig még jobban megnyílna a világ számomra, de ahogy említettem inkább a virslik kolbászok a kedvencek.
Nyilván a csúcs egy offset lenne, de oda már tényleg az kell hogy nagyon nagyon sok tapasztalatom legyen. Mondjuk meg kell hagyni hogy az oldalast nagyon szeretem, talán a sertésből azt szeretem a legjobban, és sokszor fb-s csoportokba olyan munkákat látok hogy miket hoznak ki belőle hogy hihetetlen. Igaz hogy elmegy rá fél nap legalább, de a végeredmény magáért beszél.

iPhone 13 Pro Max

(#76) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Kis költségvetésű BBQ és Grill [építése] "duplafalú puffertartályból", nekem elég praktikusnak tűnik hogy még egy kis tűzhelyet is kialakított a mester :) A smokernél a füstjárat építése mint ha kimaradt volna :F

(#77) mirci18 válasza Essejó (#74) üzenetére


mirci18
addikt

Gratula az összefoglaló íráshoz. Nagyon informatív.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#78) Essejó válasza lemmy71 (#76) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ott van az, bár elég kicsi az átvezetése.

Engem sokkal jobban zavar, hogy a tűztér nyitható fedelét belülről is lefestette. :D Minek? Az első tűzrakás alkalmával leég, és még mérgező füstje is van. :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#79) lemmy71 válasza Essejó (#78) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

A bekötő részt láttam, maga a smokerben nem mutatta a füstjáratot, de elképzelhető hogy nincs is benne. Az hogy lefestette itt ott belülről azt én sem értem, de úgy is az első használat előtt az ilyet ki kell égetni. Amúgy szerintem nem rossz, olcsó hulladék anyagokból hozta össze, kivéve a két kereket. A grillnél pedig a csavart hústűt azt nagyon eltalálta, rettentő egyszerű és praktikus :C
Így utólag belegondolva, lehet azért festette belülről az ajtót, mert bemutatónak szánta és csak jobban mutat így, mint rozsdásan.

[ Szerkesztve ]

(#80) Essejó válasza lemmy71 (#79) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Két féle Offset Szmóker létezik. Van a Standard ott nincs füstjárat, az egyik oldalon van a tűztér a másik oldalon meg a kémény. A másik a Reverse Flow Offset Szmóker, ott egy oldalon van a tűztér és a kémény is, csak van egy alsó hőterelő lemez ami az egyenletesebb hőelosztásért hivatott. A Standardban pakolni, cserélgetni kell a húsokat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#81) Essejó


Essejó
Topikgazda

Mint az alábbi képen látható, a Reverse Flow-ban egyenletesebb a hőelosztás.

Egy másik ábra hőfokok nélkül:

Ez utóbbi képnél viszont, az újabb "kutatások" :) szerint nem jó helyen van az alsó szellőzés, ugyanis a tűztér rács alá kell tenni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#82) Precorus válasza Essejó (#81) üzenetére


Precorus
tag

Negatív pressure. ahogy felfelé megy a meleg, húzza befelé a hideget alulról :)
Pc házaknál pl előnye, hogy kevesebb port is gyűjtesz vele :K

Könyvtár == Old-school Netflix

(#83) lemmy71 válasza Essejó (#81) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én siklottam el a járat felet, igen van benne hasonló mint a grillnél egy ívelt acéllemez bevagdosva, csak a gyors képváltás miatt nem vettem észre. Én is valami hasonló füstjáraton gondolkodom bár még képlékeny a dolog. Ezért jó hogy beszélünk róla, mire az építésre kerül a sor addigra szeretnék toppon lenni :) A fekvő tartályos változatot szeretném elkészíteni, nekem az szimpatikusabb. Még két dolog amit érdekesnek találtam a képeken, az egyik a felső képen a faszén vagy a fa a tűzrács alatt van, az alsón pedig rajta a tűzrácson szerintem az utóbbi a jó mert így tökéletes az égés. A második a lenti képen a kéményen a "felső szellőző" jelzés, az nem egy pillangószelep lenne elméletileg.

(#84) Essejó válasza lemmy71 (#83) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azért lehet ívelt, mert a belső tartály egy darabja. Viszont Nem kellene bevagdosni! Pont az a lényege hogy átmelegszik a Baffle plate, és melegíti a felette kb 12-13 cm-re lévő rácson a húst , de a füstöt és a nagyobb hőt csak a kazánnal ellentétes oldalon engedi fel a sütő térbe, ezáltal egyenletesebb a hőelosztás a sütőben.
Egyébként nem muszáj íveltnek lennie, ha csak sík lemezt tudsz Durizni :) , az is pont jó.
A felső kép erősen stilizált, csak a hőfokok megjelenítése miatt érdekes. Az alsó meg a hő és füst áramlását mutatja a rácsra tett hús körül.
Igen a tűznek rácson illik lennie, mi több akár egy fém kosárban, és a levegő bevezetés a rács alatt kell történjen, úgy tökéletes az égés. Vagyis ezt lehet variálni is hogy alsó, + középső + felső bevezetés, mellékelek egy oldalt, természetesen a szöveg angol, de vannak magyarázó rajzok, és a google fordító is sokat segít. :) [link]

Egy példa a gooleval fordított oldalra.

A felső szellőző akár pillangó szelep is lehet, bár üzem közben nincs jelentősége mert úgy is totálisan nyitva kell tartani, az égést az alsó szellőzővel szabályozod.

Egy másik megoldás a kémény zárására:

Pár Szmóker, a teljesség igénye nélkül:

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85) Essejó


Essejó
Topikgazda

Készült egy új Bejegyzés, a téma összefoglalóban megtaláljátok.
Engedélyt kértem az eredeti szerzőtől és áldását adta a publikálásra.
Egy Reverse Offset Szmóker építése, lépésről lépésre.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86) fonok87


fonok87
aktív tag

Na, kezd végleges formát ölteni a tűzrakó :)

Tervben van még egy ajtó alulra, meg egy lemez fedél felülre, szabályozható nyílásokkal, hogy barbecue-ra is alkalmas legyen, de ez már valószínűleg jövő évre csúszik.

Úgyis a tűztér kérdését kell megoldani előbb:
Egyelőre kissé messze esik a rácstól a legközelebbi parázzsal beteríthető felület :D

Truss me, I'm an engineer.

(#87) lemmy71 válasza fonok87 (#86) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Jó lesz az :K Tegyél a belsejébe egy autó felnit hegesztett lábbal, abba mehet a faszén és a fa is nyugodtan, annyi hogy a közepén az agyfuratot hegeszd be egy két köracél darabbal hogy ne essen ki a parázs. Ajtónak meg vagy lomizól vagy a jófogáson találsz csempekályha ajtót, szellőző szemmel.

(#88) fonok87 válasza lemmy71 (#87) üzenetére


fonok87
aktív tag

Ha már négyszög rácsot szereztem, négyszög lesz a tűztér is. 5 kiló tarjánál ki kell használni a sarkokat is :)) Megfelelő sűrűséggel rakott 6-os 8-as vagy 10-es betonvasból pl tökjó rácsot tudok csinálni a parázsnak, amin megmarad de levegőt is kap alulról. Cserépkályha alkatrészeket is néztem, majd szép apránként meglesz minden a következő szezonra :) A tetejét még nem tudom miből csinálom, de az biztosan saját kezűleg méretre fog készülni hordóból, vagy valami szerzett acéllemezből.

Truss me, I'm an engineer.

(#89) Essejó válasza fonok87 (#88) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha tényleg akarod BBQ-ra is használni akkor kell a kéménnyel ellátott lemez fedő, de ami még kell az a tűzrács és a sütőrács közt félúton egy tartó amire egy Deflektor lemezt tehetsz, hogy arra tegyed a vizes tálat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#90) fonok87 válasza Essejó (#89) üzenetére


fonok87
aktív tag

Igen, biztosan lesz ilyen. Sőt, már van is egy jó kis tepsim amit biztosan felhasználok. Pont a Te egyik hozzászólásod nyomán kezdtem el utánanézni, hogy is tudnám "BBQ-sítani" az eszközt :) Rögtön van i egy kérdésem. A deflektornak ha jól sejtem az a szerepe, hogy felfogja a sugárzó hő nagy részét, így indirekt módon jut a hő a sütőtérbe. Ez a lemez lehet valami vékonyabb fém is, vagy kellene legyen valami hőtehetetlensége?

Truss me, I'm an engineer.

(#91) Essejó válasza fonok87 (#90) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kérdés, hogy mit tekintesz vékonynak.:)
Szerintem kell oda egy 3-4 mn-es lenez.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#92) Precorus válasza fonok87 (#86) üzenetére


Precorus
tag

Jól néz ki :R
Nekem sajnos még nincs lakás, szóval egyelőre marad szülőknél a mozgatható verzió mindenből :(

És egyébként, tetejét hogy gondoltad? Mármint akár lehetne a fém rács szélére zsanért hegeszteni, és felhajtható tetót készíteni, vagy csak simán egy leemelhetőt?

Könyvtár == Old-school Netflix

(#93) fonok87 válasza Precorus (#92) üzenetére


fonok87
aktív tag

A beton tetejébe lesz dübelezve zsanér, és így lesz neki lehajtható fedele. Azért így, mert lusta voltam :D Ha csináltam volna egy léc keretet, ami pont akkora mint a rács, és betonozásnál belenyomom, akkor most pontosan illeszkedne a rács a tetőre. Nem csináltam, így nem a betonban van egy sima és vízszintes lépcsős perem, amire végig felfekszik a rács, hanem egy egyenetlen felületre teszem, és a csemperagasztó plusz lapvastagsággal értem el hogy egy szintben legyen a teteje. Nem billeg, de szelel. Szóval most olyan tetőt kell csinálni, ami a csempére zár szépen, különben lőttek a precíz levegőszabályzásnak.

Truss me, I'm an engineer.

(#94) Essejó válasza Precorus (#92) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ezen ne szomorodj el! Én az UDS-em. [kép]
Nem cserélném el semmiféle kőből rakottra. Pedig volt kő grillem.
Az egy dolog, hogy alkalomadtán majd építek egy offsetet, amin akár a grill lehetőségét is megoldom. De nekem az esetek 99%-ban már csak a BBQ.
Aki 1x megkóstolta az már nem éri be kevesebbel. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#95) lemmy71 válasza fonok87 (#93) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Talán ez a [tömítő szalag] megoldaná a problémádat.

(#96) Essejó


Essejó
Topikgazda

Egy kis BBQ grill csirke? [link] A film alatt ott a Rub leírása.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#97) Precorus válasza fonok87 (#93) üzenetére


Precorus
tag

Apám mondogatja mindig: Lustaság, félegészség :DDD

(#94)
Lenne hely, ahol csinálnám. Csak a bürökrácia kerekei (nagyon) lassan őrölnek, és nálunk apa a családfő :DDD Szóval majd ha lesz saját vityilló, barkácsolok. Addig jó eséllyel marad a téglafal-kövön grillezés, másnap elpakol módszer :))

Könyvtár == Old-school Netflix

(#98) Essejó válasza Precorus (#97) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Más életébe nem lehet ill nem is szabad beleszólni. De én spec tizenéves koromtól mindig csináltam otthon valamit, és érdekes lett volna ha beleszólnak. Mondjuk apámtól kétbalkezesebb embert tán nem hordott még a föld a hátán. :D Szerencsémre nem örököltem az antitallentumát. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#99) Precorus válasza Essejó (#98) üzenetére


Precorus
tag

Ja, félreértés lesz köztünk. Szívesen hagyják hogy kitaláljak dolgokat, csak sokszor azt érzem hogy azt várják hogy mindent (is) én oldjak meg. Segítek mindenben ha kérik, de ne én oldjam már meg a szülők problémáit :W
Ha kitalálnám hogy grillterasz, épített tűzrakó, akkor 100 másik dolgot mondanak, ami előbb kéne jöjjön, mint amaz. Csak nem az én dolgom lenne... :U

Könyvtár == Old-school Netflix

(#100) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

[Borda recept]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.