Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) kk831228 válasza jozsi252 (#793) üzenetére


kk831228
addikt

Rendeltem is egyet németből... 👌 :R

Rruuer :Szerintem maradok én is az olcsóbb megoldásnál...👌 Aztán majd kiderül... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#802) lemmy71 válasza gu007 (#782) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ma felkerült a helyére a húzófogantyú, ember legyen a talpán aki azt onnan letépi :DDD

[ Szerkesztve ]

(#803) gu007 válasza lemmy71 (#802) üzenetére


gu007
aktív tag

:DD az igen! Lehet rángatni a "mozdonyt"

(#804) kk831228


kk831228
addikt

Lassan elkészül, gyorsan le kellett fényképezni amíg szép és nincs lekopva a festék... 😬

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#805) jozsi252 válasza kk831228 (#801) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem már fel is adták a csomagot. Itt tudod nyomonkövetni
http://parcelsapp.com/en

iPhone 13 Pro Max

(#806) kk831228 válasza jozsi252 (#805) üzenetére


kk831228
addikt

Nem is néztem még... 😬

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#807) lemmy71 válasza kk831228 (#804) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Jó lett :C látom mosógépet is építettél bele ;]
Ne felejtsd a sörnyitót az kötelező darab egy smokeren :DDD

(#808) kk831228 válasza lemmy71 (#807) üzenetére


kk831228
addikt

Ezt a sörnyitót nem is tudtam... :D De aki nem tud egy sört kinyitni bármivel, az nem is érdemli meg... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#809) hegegabi80 válasza lemmy71 (#807) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én ahogy nézem, elég sok sörnyitó van rajta! :DD

(#810) FerNandor


FerNandor
őstag

Üdv,
ha már van ilyen topic is :DDD
A hétvégén jól megszivatott az ikea, mert egy darab fantast hőmérőjük sem volt, persze előtte 16db-ot mutatott az oldal.
Végül villámgyorsan sikerült rendelnem, mert természetesen helyben azt sem tudták, hogy miről beszélek. [link] Az olcsó Alis meg tönkrement...
Pénteken este indítom be az UDS-t. Pulled pork lesz. Használtatok itt már Memphis dust rubot? Nem túl cukros?
Tavaly októberben csináltam először az UDS-ben, miután kész lett a hordó, de több szempontból nem lett igazán jó. Remélem majd most sikerül, mert vendégek is jönnek és nem lesz B terv :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#811) lemmy71 válasza hegegabi80 (#809) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

hát van rajta egy két dolog amiben megakad a kupak:DDD bár én már vagy húsz éve csak dobozost iszok, rákaptam az alu izére, de ha kész a szmóker akkor leporolom a kaiseres rekeszemet ;]

[ Szerkesztve ]

(#812) kk831228 válasza lemmy71 (#811) üzenetére


kk831228
addikt

Eddig magyon nem szerettem a sört, meg nem is bírtam 1-2 üvegnél többet meginni. Múltkor viszont megottam 5-6dobozt, nem is értem.... :F Öregszem sajnos, úgy látszik... :D Mondjuk a pálinka, whiskey még mindig elsődleges, de furcsa volt, hogy csúszott akkor a sör is... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#813) lemmy71 válasza gu007 (#803) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Újabb 6 - 7 kiló súly gyarapodás, ma nekiálltam a kerekeknek :DDD

(#814) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Szüleim 50. házassági évfordulójára szeretnénk venni egy kerti szeges grill-t. Lázár séf yt oldalán megakadt a szemem egy Kamado grill-en, de az 5-600 ezres árak kicsit lehűtöttek. Van ennek valami emberi árú alternatívája? Köszi

(#815) Essejó válasza Steady74 (#814) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Konkrétan mit szeretnél?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#816) gu007


gu007
aktív tag

Megvolt a teszt sütés. Hét főre a tíz csirkecomb elfogyott.

(#817) Steady74 válasza Essejó (#815) üzenetére


Steady74
addikt

Szerintem tojásgrillt :) ajándékba szeretnénk adni szenes tojásgrillt, eddig a Kamadojoe termékeit találtam szimpatikusnak, több helyen láttam, hogy használják. Valami ilyesmit szeretnék de nem fél milliós áron. 150-200k lenne a limit.

(#818) OPiiPO válasza Steady74 (#817) üzenetére


OPiiPO
addikt

pl.?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#819) lemmy71 válasza gu007 (#816) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Jól néz ki :Cbár már én is ott tartanék.
Azt a kukoricát nem értem, egyszer ettem de nekem nem jön be :N Vizes tálat raktál be, mennyi idő kellett a comboknak és mivel pácoltad? Még egy kérdés, a tömítő szalag bevált és az ajtó bírta a hőt vagy le is zártad?

(#820) lemmy71 válasza Steady74 (#817) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Az a Joe Junior sem valami nagy, annyi pénzt én nem adnék érte akkor már amit itt linkelt a fórumtárs, méretre szinte ugyan az :U
Esetleg [töltényszmókerben] nem gondolkoztál, méretre még jobb mint a joe junior, igaz a kamado megjelenése exkluzívabb, bár ez nézet kérdése csak :D

(#821) gu007 válasza lemmy71 (#819) üzenetére


gu007
aktív tag

Tűztér ajtót át kell alakítani teljesen. Ez a szögvasas megoldás nem vált be. Alig lehet becsukni az ajtót ha megmelegszik. Határozott erőszakot kell alkalmazni. Tömítés bevált, rátettem a zárat az ajtóra, szépen felfekszik mindenhol. Sütés idő volt vagy 3 óra, sikerült 110 fok körül beállítani a hőfokot a sütőben. Egy éjszakát töltöttek 5%-os sóoldatban a combok és annyi volt a fűszerezés. Meg a sütés vége felé megkentem szósszal. Vizes edény nem volt, de ha kell majd akkor öntök a terelő lemezre vizet :) Kukorica nekem sem jött be, többet nem is csinálok. Szénből fogyott kb 5 kiló de ebben benne van az is, hogy felfűtöttem 300° -ra az olajjal kezelés miatt. alt="" title="" alt="" title="" ez a megoldás nem jó a tűztér ajtónak

[ Szerkesztve ]

(#822) lemmy71 válasza gu007 (#821) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Azt akartam is a múltkor írni hogy a kazántér ajtóddal gondod adódhatnak. Én két centivel beljebb vágom majd ki az ajtót és magára az ajtóra körbe egy vastag laposvasat teszek. Láttam amcsi megoldásoknál hogy az ajtó belsejére keresztbe hegesztenek T acélt X alakban, azzal jobban bírja a hőt.
Valami ehhez hasonlóra gondoltam, bár ebbe nem rakott merevítést az ember.
Az a sós pác, csak sós víz, vagy mi :F

(#823) gu007 válasza lemmy71 (#822) üzenetére


gu007
aktív tag

Igen. 1liter vízbe 5 deka só. Abban ázik egy éjszakát hűtőben és ennyi a fűszerezés.

(#824) Essejó válasza gu007 (#823) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az nem füszerezés, hanem csak sózás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#825) Precorus válasza Essejó (#824) üzenetére


Precorus
tag

A só fűszer, tehát a sózás fűszerezés :P

Könyvtár == Old-school Netflix

(#826) Essejó válasza Precorus (#825) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze, azért létezik annyi féle RUB a BBQ-hoz, hogy ne menjünk messzire ott van mindjárt az SPG.
Egyébként a só oldatos áztatás után beáztattad jeges vízbe is?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#827) Essejó válasza Steady74 (#817) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ebbe a limitbe még pont belefér a Joe Junior. Aztán ha bejön a dolog akkor lehet spórolni egy nagyobbra. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#828) Steady74 válasza lemmy71 (#820) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi. Mivel ajándék lenne, jó lenne telibe találni vele. Itthon eddig csak tárcsán sütöttünk és borgácsoztunk. Most, látva-olvasva sokmindet egy kérdésem lenne: kamadoban bbq-zni érdemes/lehet/kell, grillezni inkább más való? Mindenes, all-in-one a töltényszmoker lenne? Köszi

(#829) Essejó válasza lemmy71 (#820) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha már a Joe Junior-t drágállod akkor mit mondanál a Green Egg-re? :D Alig kisebb a MiniMax belőle, és csak 160K-val kerül többe a Juniornál. :DDD
Az meg hogy egy tisztességesnek mondható töltény is 100K-nál indul, egy kicsivel na jó minimum a duplájával több pakolható bele mint a Joe-ba, de akkor is. Mennyivel másabb érzés egy Kamadóban grillezni, tudva hogy a Japánok az edény ősét kb. 2000 éve használják már. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#830) Essejó válasza gu007 (#821) üzenetére


Essejó
Topikgazda

"ez a megoldás nem jó a tűztér ajtónak"
Ez egy teljesen jó megoldás, csak nem számoltál a hőtágulással. Mi lenne ha csak a peremet körbe csiszolnád?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#831) lemmy71 válasza gu007 (#823) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Akkor olyan másfél kilóval lehet számolni óránként a faszénből :U milyen ez a sekler nem nagyon poros és apró, néztem én is a webshopban, a nagydarabos ára eléggé húzós de én is berendelek próbába két 10kg zsákkal ;)
Füstölőfát dobtál rá?

(#832) lemmy71 válasza Essejó (#830) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ott maga az anyag vékony, hiába csiszolja elhúzza a hő, egy nagy S betű lesz az egész :K Két keretet kell készíteni egyiket a kazántestre másikat az ajtóra, plusz az ajtóra egy keresztmerevítést úgy talán van esély hogy normálisan záródjon, de még úgyis necces dolog.


De ügyelni hogy nelegyen végig hegesztve, mint ahogyan a képen van.

(#833) Essejó válasza Steady74 (#817) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Meg ha már Kamado, akkor én ezt az oldalt is megnézném [link] . Végül is mintha a Lázár Séfet említetted volna a Kamado kapcsán. Ezek pont az ő ajánlásával vannak ellátva. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#834) Essejó válasza Steady74 (#828) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A Kamadoban Mindent is csinálhatsz. :)
Lehet alacsony hőfokon füstön sütni - BBQ. Lehet közvetlenül a parázs felett Steaket grillezni. Illetve lehet a pizzakő felett közvetetten is húst sütni. Mi több kemencének felfűtve 400 fokra, pizzát sütni vagy kenyeret. Vagy akár füstölt húsos hagymás bab vagy akár töltött káposzta is készülhet benne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#835) lemmy71 válasza Essejó (#829) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ó igen vannak árak vidáman, pár hónapja néztem ezeket a zöld kamadókat, és arra a következtetésre jutottam hogy ha én ilyenre vágyok akkor magamévá teszek két nagy virágcserepet :DDD Szépek és biztosan jók is, de ott van az a "de".
Ha már az árazásról esett szó akkor a JOE' S sem szerénykedhet, vagyis inkább a forgalmazó :D
Hopp ezt most nézegettem hátha valakit érdekel Klarstein

[ Szerkesztve ]

(#836) Essejó válasza lemmy71 (#835) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze, nem rossz. Belefér egy kissebb csirke.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#837) Essejó válasza lemmy71 (#832) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Tudnám mi a csudának tettem be az építési leírást az összefoglalóba, ha nem olvassátok el?
"Ezt mi két dologgal ellensúlyozzuk. Egyik, hogy csak pontokban fogjuk össze a lapokat először, majd később a kazánajtó köré kap a kocka körbe egy extra lapos acél csíkot, ami merevséget ad, ezáltal nem fog deformálódni a kazánunk és az ajtót is fel tudjuk majd rá tenni kényelmesen. Ez később is fontos, mert a nagy hő miatt deformálódhat az acél."

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#838) lemmy71 válasza Essejó (#837) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én elolvastam, de nem úgy fogom csinálni mert az nekem nem tetszik.
Az hogy lapjában rajta van még egy laposvas egy akkora felületen, még nem biztos hogy stabillá is teszi. Élben sokkal több tartást adna, de ha megnézed az amerikai építőket szinte mindenki benne hagy élben 2 - 4 centit, pedig ott combos anyagokkal dolgoznak 6 - 10 mm lemezre gondolok, amik alapban is tartanak.
De így jönnek a tapasztalatok és legközelebb már elmaradnak ezek a gyermekbetegségek :DDD

(#839) Ferike81


Ferike81
senior tag

Sziasztok!
Mivel a hétvége időjárása csodálatosnak közel sem volt mondható ezért ismét barkácsoltam kicsit.
Csináltam egy faszénbegyújtót lomokból. volt egy régi törött minigrillező, ezt toldottam meg egy régi (szerintem konvektor) csövével. Kapott egy nyelet, már csak festeni kellene.
alt="" title=""
Valamint a saslikpálcáknak is csináltam a grillsütő sínjére rakható adaptert.
alt="" title=""
A hét folyamán ki kell próbálni úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#840) OPiiPO válasza Ferike81 (#839) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jól néz ki! Festeni tényleg felesleges, ez a példány is festett volt egészen az első használatig, mondjuk nekem így jobban tetszik :D
Meggondolandó lenne pár szellőző, szerintem sokat számít:

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#841) Essejó válasza Ferike81 (#839) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Festeni felesleges, nincs az a hőálló festék ami tartós használat közben le ne égne róla.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#842) Ferike81


Ferike81
senior tag

Csak az alját festeném ahol rozsdás az objektum. Egyébként van rajta szellőző alul. A parázstartót is benne hagytam, így a gyári szellőzője is használható.

alt="" title=""
Fér bele vagy 2,5 kiló faszén. De a soktól nem kell félni, lehet azt félig is rakni.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#843) Essejó válasza Ferike81 (#842) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szerintem sem kell az oldalára + szellőző, a kürtő hatás így jobban teljesül, ha csak lentről szív be levegőt. A kéményeket is újra vakolják ha kiég a tégla közül a malter.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#844) kk831228 válasza jozsi252 (#805) üzenetére


kk831228
addikt

Itthon a cucc, elég minőséginek érzem... :R :K

Mondjuk nem is annyira olcsó... 😬

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#845) jozsi252 válasza kk831228 (#844) üzenetére


jozsi252
veterán

Megjött nekem is pár órája, de majd csak meló után tudom megnézni. Nem olcsó, de jó áron jutottunk hozzá!
Itthon lehet kapni, és jóval drágább, illetve az Inkbird Store-ba is drágább lett volna.

iPhone 13 Pro Max

(#846) Steady74 válasza Essejó (#834) üzenetére


Steady74
addikt

Köszönöm szépen, így már akkor képben vagyok!

(#847) gu007


gu007
aktív tag

Szén eléggé vegyes. Vannak nagyobb darabok meg egész aprók is. Talán nem poros. Jobbnak gondoltam ha már menő bbq helyeken is ilyennel sütnek. Alma füstölő fát használtam, ami hatékonyan működött. Az ajtót elmatekoltam de valószínűleg így marad. Ezt a szezont kihúzom ezzel a sütővel (télen nem hiszem, hogy sütök benne) és jövőre ha minden jól megy akkor szekrény szmóker. Majd ha kirepültek a fecskék akkor el is tudom kezdeni építeni. Sajnos ez kicsi lett. Szerintem kettő oldalas nem fér bele még állítva sem. Meg a kazán is nagyon belóg a sütőtérbe és nagy a hőmérséklet különbség a két vége között.
Húst nem tettem jeges vízbe. Estétől másnap délutánig hűtőben volt és ázott a sós vízben.
Első hozzászólásban lévő leírást én is elolvastam. Többször is. De valahogy ez az ajtó állt össze a fejemben.

(#848) jozsi252 válasza kk831228 (#844) üzenetére


jozsi252
veterán

Kipróbáltam hibátlanul működik. Már csak a 57-es gömbgrillért kell elmennem és lehet is tesztelni mindent. :D

iPhone 13 Pro Max

(#849) Steady74 válasza jozsi252 (#848) üzenetére


Steady74
addikt

Olvastam BBQ csoportban (ugyan?) ezt a hőmérőt mutatták be, megtetszett, szerintem indul nálunk is a beszerzés!

(#850) lemmy71 válasza gu007 (#847) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem rossz az, szépen megsültek a csirkecombok :K Fér oda oldalas is bőven, ráadásul teheted állítva is és kisebb darabokra vágod az oldalast ;)
Enyém se lesz valami óriási 700X390 re terveztem a rácsot, 8 - 10 fős baráti társaságot remélem hogy kiszolgál majd, akinek meg nem jut az átballag az utca végére a pecsenyesütőhöz :DDD
Nincs az a kazántest annyira bent, szerintem jó helyre tetted, de ha találsz nagyobb tartályt akkor ezt a kazánt átépítheted, nem kis munka de megéri mint hogy kidobd.
Az ajtót meg megmerevítheted ahogy javasoltam, plusz a kazántestbe belülre hegeszthetsz körbe 20X20 szögvasat ha elfér, az már jól megmerevíti :K
Nekem nagyon lassan halad, ma elkészítettem a lábakat a kerekkel, hátul nagy kerék elől egy pár centivel kisebb, 20X40 -s zártszelvény lábak 32 centis terpesztéssel de a kerekek még 8 - 8 centit kijjebb jönnek, remélem nem lesz borulos :D Mára az asztalos barátom megcsinálta a kőris deszkák tömbösítését, az a fa is van vagy cirka 40 - 50 éves vagy több, a smóker minden egyes darabja valami régi anyag "emlékből készül" minden része egyedi, ezért is halad ilyen lassan ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.