Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Essejó válasza lemmy71 (#698) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Rákérdeztem máshol, szóval valószínűleg marhafaggyúval, de növény olaj is jó, a legszebb színt a lenolaj adja. Átken, max 300°-ra melegít és egy ideig hőntart. Tulképp ez is egyféle seasoning mint a belsejét. Állítólag ősi kovács módszer.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#702) gu007


gu007
aktív tag

Ma volt időm és építettem, még a végén nyáron sikerül majd sütni :)) alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

(#703) lemmy71 válasza Essejó (#701) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Köszi hogy rá kérdeztél :R Az étolajos átkenésről már olvastam máshol is és régen barnítottak már nekem acélt olajban csak nem voltam biztos hogy milyen olajat is használtak. De ha azt mondod hogy a lenolaj szép színt ad neki akkor az lesz majd a befutó. A marhafaggyú eszembe sem jutott volna ha nem mondod.
Régen gyerekkoromban birkafaggyút olvasztottunk fel és abba mártottuk a bicikli láncot ;]

(#702) gu007
Pofás a cucc gratulálok :C Milyen vastag lemezből van a tűztered és az a doboz faszéntartó lenne, esetleg nem lett volna jobb a doboz oldalát is expandált lemezből csinálni :F
Én ma vágtam ki a tűzdoboz becsatlakozási helyét a tartályon, nálam magasabban lesz a doboz, a teteje a sütőráccsal egy vonalban. Bár látom neked is úgy van csak te lejjebb tetted a rácsot. Reverse megoldáshoz nem lesz túl alacsonyan, persze így közel lesz a lemezhez de viszont a füst meg magasan lesz a húsokhoz, bár ez csak az én agyalásom igazából nem mélyültem el a reverse flow ban, csak az offsetben :U Igaz a nyárspolgár is hasonló mélységben tette a rácsot mint ahogy te tervezed, csak nála más az ajtó kivágása és ezért egy kicsit csalós a kép.

Tervezek a tüzér után egy extra zsalut, amivel majd tudom szabályozni a tűztér nyílásnál a hőáromlást, de ezekkel az apróságokkal tovább tart a projekt, jó ha nyár végére kész leszek.
Ahogy látom az ajtó is beállt szépen, legalább is így képen jól zár ;)

(#704) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Na ezt nem kell olajban barnítani sem festeni :D Leleményes vagy is inkább elég nagy sörös lehetett az ember aki készítette :DDD Full rozsdamentes minden és azok a zármegoldások valami eszméletlen jók lettek ;]

(#705) gu007 válasza lemmy71 (#703) üzenetére


gu007
aktív tag

Rács még nincs a végleges helyén, csak beletettem. Tűztér 4-es lemezből készült, faszén tartó meg azért lett ilyen mert láttam ilyet is (és nem lett volna annyi expandált lemezem). Ajtót "megsímogattam" de még kell neki egy kicsi. Majd váltok nagyobb kalapácsra.

(#706) kk831228


kk831228
addikt

Hi!

#Essejó : Fogantyú rugókat hol lehet beszerezni itthon...? Csak ebay-en meg alin találtam egyelőre...? :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#707) Essejó válasza kk831228 (#706) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Pont azon a kettőn :DD
Ha csak valaki nem hirdet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#708) Essejó


Essejó
Topikgazda

Hogyn tanulható a BBQ link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#709) gu007 válasza kk831228 (#706) üzenetére


gu007
aktív tag

Salakoló kalapácsot vettem aminek rugós a fogantyúja. Levágom és meg is van

(#710) lemmy71 válasza kk831228 (#706) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Rugó helyet egy darab seprűnyelet kifúrsz hosszában és kész is a fogantyú. Sokkal jobb mint a rugó, szépen formára csiszolható égethető és pácolható ;)
De ha mindenáron rugót akarsz hipp hopp, akkor vegyél pótkocsi fékvisszahúzó rugót gázlámpával megmelegíted és könnyedén megtudod nyújtani, olyan lesz mint amit az amcsik használnak ;)

[ Szerkesztve ]

(#711) Essejó válasza lemmy71 (#710) üzenetére


Essejó
Topikgazda

És kevésbé melegszik fel mert fa, és nem fém.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#712) lemmy71 válasza Essejó (#711) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ahogy mondod, de közben eszembe jutott a fuvarozási időszakból a pótkocsi rugó :DDD Van is itthon egy pár darab még talonban, de én is fát fogok használni. Nagyanyám százéves meghajlott zsírfőző fakanalából majd kivágom és szépen átfuttatom esztergán, az már kiszáradt rendesen ;]

(#713) kk831228 válasza Essejó (#708) üzenetére


kk831228
addikt

Jó csatorna, megér egy feliratkozást... :R ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#714) lemmy71 válasza gu007 (#705) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én tudod hogy állítottam be az ajtót, kinyitottam tettem egy egy raklap talpat az ív közepéhez és így csuktam be. Majd átkötöttem egy 10 tonnás kamion spaniferrel és elkezdtem szorítani, gyönyörűen hajlott ahogy akartam. Amikor a samuval ütöttem mindig visszarugózót.
Essejó kolléga kicsinyelte a kémény kiömlő nyílást, lehet hogy jó lett volna úgy is de ha már szóvá tette és a kezemben volt a flex, gyorsan kiszélesítettem négy négy centivel mind két oldalon. Max majd a kéménysapkán és a huzatszabályzókkal játszadozok :DDD
Ma nem vittem túlzásba a munkálatokat mert volt más tennivaló is bőven, de azért zörögtem egy kicsit és a szélesítésen kívül vágtam a tartály aljára egy 80X140 -es lyukat, ott lesz majd a tisztító nyílás és mivel én faszenezni is akarok a tartályban így könnyebb lesz ott kiseperni a hamut, meg a levegőt is ott kapja majd a faszén. Majd egy elhúzható jól záró zsalut (suber) -t tervezek oda. Csak még a mozgató mechanikát kell kiagyalnom, valami karos megoldáson agyalok. A feldon calculátor által megadott szellőző, tűztérösszekötő és kémény méretek, bő duplájával számolok, a tűztér is a duplája lesz :D Amúgy a feldonos méretekkel eléggé idétlenül nézet volna ki a szerkezet.

Anno amikor évekkel ezelőtt eltettem ezt a tartályt, homokfúvattam majd telibe gittelem és alapoztam, most egy borzalom drótkorongozni ezt a tízéves 2K -s gittet, szépen előjönnek a régi rozsda kráterek, na de nem baj úgy is ratt stílusú lesz :DDD
Amúgy miből készíted a rácsot, expandált lemez vagy nyolcas köracélból, a köracélt könnyebb tisztítani, én még a gátervason is gondolkodom élre állítva hegesztve ;)
Ajtó kilincsre neked is ajánlom a kamion dobfék visszahúzó rugót, 3 - 4 száz forint darabja, könnyedén rátudod húzni egy 8 -as gömbacélra.

[ Szerkesztve ]

(#715) gu007 válasza lemmy71 (#714) üzenetére


gu007
aktív tag

Ívek már egész jól állnak, az alja nem fekszik fel szépen ahogy kellene. Megnézem van-e spanifer és meghúzom majd azzal. Átvezető nyíláson gondolkodnom, lehet nagyra vágtam. Feldon szerint félkörből 132 mm kellene. Attól azért nagyobb lett a nyílás. Heftelek fel takaró lemezeket és ha nem bírom úgy felfűteni a sütőt akkor ki tudom törni. Sütőrácsot 4-es rozsdamentes elektródából csinálom majd, kb 10milis távolságokra pakolva egymástól.
Salakoló kalapácsok már megvannak, majd azoknak a nyeléből lesz a levegő szabályzó és a sütőtér ajtajának a fogantyúja.

[ Szerkesztve ]

(#716) lemmy71 válasza gu007 (#715) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

A "takaró" lemezt valahogy így oldom meg, hasonlóan mint a képen, szerintem ötletes megoldás ;)

Outdoor Cooking With The Smoker King

(#717) gu007 válasza lemmy71 (#716) üzenetére


gu007
aktív tag

Ez igen. Nem aprózta el

(#718) kk831228 válasza Essejó (#708) üzenetére


kk831228
addikt

Na ma beugrottunk Serényi Zsolt éttermébe, hogy tudjam, milyennek kellene majd lennie kb, a bb-nek... Sajnos nagyot csalódtam... Az adag /ár rendben van viszont a minőség nem tudom... :U Sokkal többet vártam, oldalast kértünk, füst íz semmi kb, állag: a vékonyabbak közelítettek de a vastagabb az még késsel is alig jött le a csontról... Most vagy én vagyok nagyon amatőr, vagy tényleg nem volt igazán jó... :F

Szerintem ha Zsolt lenne ott, akkor azert másabb lenne... :U

Na mindegy, egy tapasztalatnak jó volt... :)

Remélem ennél jobbat produkálok idővel mert ha nem, akkor kár volt ennyit is rááldozni... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#719) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Nem a reklám kedvéért de pár éve útban hazafelé véletlenül Kecskeméten belefutottam egy gasztró kiállításba. Ott volt szerencsém megkóstolni Adorjányi Máriusz füstölt dolgait köztük az oldalast is (akkor még azt sem tudtam hogy ki az a márkaséf és mi fán terem a bbq) Akkor döntöttem el hogy nekem is kell valamilyen smoker és most lassan meg is épül.
Én az oldalassal úgy vagyok mint Gombóc Artúr a csokoládéval :DDD

(#720) lemmy71 válasza gu007 (#715) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Az amcsiknál is divat a salakoló kalapács :DDD

(#721) gu007 válasza lemmy71 (#720) üzenetére


gu007
aktív tag

Innen van az ötlet. Ha nem is konkrétan ez a videó volt

(#722) gu007


gu007
aktív tag

Mára ennyi:

(#723) lemmy71 válasza gu007 (#722) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Gratulálok szépen alakul, mint púpos gyerek a prés alatt :C Látom bent a csap is, következő képen már ott vigyorog a rácson az oldalas :DDD
Én ma a kéménnyel szorgoskodtam, mivel nincs még meg a kazántesthez az anyag így valamivel el kellett foglalni magamat. Jövő héten kinézek a MÉH telepre hátha találok 4 - 5 ös kazánlemez darabokat és akkor neki állok a tűztérnek, ma találtam a telepen 12 -es gátervasból egy marha nagy polcot, valami kovácsszerszámokat tároltak rajta, az bőven kiadja majd a tűztér rácsot.
A kémény végül is 110 -es kór csőből lett 2,5 falvastagsággal 70 centi hosszan, az alsó és felső talpat 5mm -is kór lemezből vágtam, iszonyatos volt kivágni flexel :Y Az oldalát majd a csőből kimaradt anyagból belemezelem. Lesz hőtartása és huzata a kéménynek rendesen, a záró kupak is kész találtam hozzá egy több mint százéves bronz ablakkilincset ;]

(#724) gu007 válasza lemmy71 (#723) üzenetére


gu007
aktív tag

Köszi! Sajnos lassan halad, de így van időm. Tied is jól néz ki. Szerintem a hőtartással lesznek gondok, csak 3-as lemezből van a gáztartály. Vannak kételyeim, hogy faszénnel majd lehet rendesen fűteni

(#725) Essejó válasza kk831228 (#718) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Sajnálom, hogy így jártál! Megmondomaz öszintét, nekem a bpbbq olyan túl puccos, nem tudtam még magam rávenni, hogy betérjek. Ha kellöen mobil vagy, és belefér az ingerküszöbbe némi távolság Pesttől, akkor én Gyuri7-et javasolnám. Mondjuk nem árt nála sem elöbb telefonon asztalt foglalni. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#726) Essejó válasza Essejó (#725) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kis kiegészítés link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#727) kk831228 válasza Essejó (#725) üzenetére


kk831228
addikt

Nem pesti vagyok szóval kb mindegy... :D Amúgy nem puccos a hely annyira, kiszolgáló csaj is elég laza, szóval azzal nincs probléma, meg az adag akkora volt hogy még másnap is jóllaktam vele... :) Csak a minőség nekem nem olyan lett mint vártam... A youtube csatorna beszélgetés után sokat vár az ember...

Úgy vagyok ezzel is mint a kávéval, csak ott tudom mit kell elvárni kb. mi az a szint ami jónak számít, újhullámos kávézóból több van. Ott is van azért ahol nem megfelelő a minőség. Főleg vidéken, Pesten általában nem szokott probléma lenni, ott hozni kell egy bizonyos szintet ahhoz hogy működjön...Sajnos nincs ennek se kúltúrája Magyarországon, meg az emberek nagyrésze nem is tudja milyennek kellene lennie egy jó kávénak... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#728) kk831228 válasza Essejó (#725) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm a linket, ránézek ha megint Pesten járok... ;) :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#729) lemmy71 válasza gu007 (#724) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Szerintem annyira nem vészes, a 4 - 5 órás sütésekhez ez a falvastagság még elmegy, én amúgy sem terveztem maratoni sütéseket :N Enyém se sokkal vastagabb 3.5mm, de ahogy nézem a nyárspolgár féle szmókert az sem vastagabb 3 milinél :N A cikkben én nem láttam volna hogy van adat a falvastagságról csak az űrméretre emlékszem ha nekik ez így bevált akkor szerintem a miénk is jó lesz. Egy jó pár amerikai építésnél szerepelnek a méretek és az átlag 100 - 200 literes szmókerek ott is 1/8 ″ Inch 3.175 mm falvastagsággal készülnek, persze vannak 6 - 8 mm kazánlemezből is de azok már ipari cuccok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#730) Essejó válasza lemmy71 (#729) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azért azt ne vedd nagyon alapnak, amit az Őrháznak csináltak. Az volt az első mondhatni kisérleti darab. Az Őrház is kinőtte már és másikat használ. Arról nem beszélve. Hogy átálltak a Pit-Box gyártásra. Abban már van anyag meg még hőszigetelt is. Egyébként a sütő falvastagsága segít abban hogy ha van egy kis szél, akkor is stabil legyen a hőfok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#731) lemmy71 válasza Essejó (#730) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nekem is ez lesz az első, szerintem amire nekem kell, oldalasra és egy két kisebb nagyobb darab hús sütésére tökéletes lesz ;) Mivel nekem is ez csak kísérleti darab így mindent hulladék vasból készítek "sk" magam, így szinte leszámítva az áramot és a néhány elektródát flex korongot, teljesen ingyen van :D Nézegettem egy két magyar lompos koma hirdetést, hasonló paraméterekkel 200 -tól indulnak hasonló offsettek, szerintem megéri a kínlódást, persze akinek van helye és némi szerszáma hozzá. Ha beválik és komolyan rákapok az ízére hogy télen is használjam, akkor lehet rászánok némi pénzt és több odafigyelést és építek egy komolyabbat, vastagabb anyagból 6 - 8mm. De ez még a jövő zenéje, először ez legyen készen utána jöhet a téglaépítésű sütő sziget. Tervek és az anyag nagy része megvan, csak erő és idő kell hozzá ;)
Amúgy meg úgy vagyok az enyémmel, hogy ha a márkaséfnek anno megfelelt és a sok amcsinak aki hasonlókat épít, akkor nekem is jó lesz.

(#732) Essejó válasza lemmy71 (#731) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A Közel a tűzhöz verseny BBQ csapat felett az oldalára egy 3D-ben tervezett szekrény smoker tervet, letölthetö. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#733) Essejó válasza lemmy71 (#731) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az egyik Face csoportban hirdettek egy szép rézágyút, 120-ért

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#734) lemmy71 válasza Essejó (#732) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Láttam ezt a cikket. Én nem szándékozom olyat építeni, ehez már egy "büfét" is kellene nyitni. Amúgy egy vendéglátó egység nem lenne rossz ötlet ahol lakom, lenne rá kereslet, csak a megfelelő pilseni csapolt sört kell mellé párosítani ;]
Bár alapötletnek kiválók az ilyen és ehhez hasonló cikkek azoknak akik maguknak építenek, mint az itt lévő fórumozók többsége. Tetszik hogy mindenki valami mást épít (kőtől az acélig, szalonnasütőtől a füstölőkig), ez így jó. Remélem jönnek majd a szaftos beszámolók is a végtermékek működéséről :D
Kíváncsiságból rákeresek a face -s hirdetésre, én az árakat onnan vettem hogy láttam egykét hazai hirdetési oldalon, eladó házikészítésű szmókereket, de elég nagy a szórás az árak tekintetében. A hivatalos kereskedők egy 34X70 centis sütőrácsmérettel rendelkező valamira való offsettet cirka 500 -ról indítanak és határ a csillagos ég. Oké hogy szép és "jó" de azért ezekkel az árakkal nem kellene elvenni az emberek kedvét a bbq -tól.

[ Szerkesztve ]

(#735) Essejó válasza lemmy71 (#734) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ez egy kimondottan kicsi szkrény smóker terve. Akkora kb mint egyéjjeli szekrény. Ettöl egy kisebbet láttam amit itthon gyártanak, az 40x40-es alapú, elfér egy lakótelepi erkélyen is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#736) lemmy71 válasza Essejó (#735) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Megmondom az őszintét hogy én a méreteket nem néztem, csak véletlen botlottam bele a cikkbe. Egy régebbi írásukban olvastam át a "szekrény" építést és én azokra a méretekre emlékezve írtam amit írtam.
Csak belepillantottam a 3d rajzokba, és nem mélyedtem bele mivel nekem nincsen a terveim közt ilyen építés.
Szép és jó hogy ott van a terv, de ezt sem az átlagfelhasználó fogja megépíteni az hótziher :N van azzal munka becsületesen és ha mindent szakemberrel csináltatunk akkor nem is kétforintos tétel lesz a vége. Sok embernek ihletet ad, de ne feledkezzünk meg róla hogy rengeted kézimunkát igényel.

(#737) Essejó válasza kk831228 (#728) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az a hely nekem túlságosan celeb, attól mert valaki Séf volt a hajdani Duna Intercontinentálban, és szanaszét van varrva, még egyáltalán nem biztos, hogy tud jó bbq-t sütni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#738) kk831228 válasza Essejó (#737) üzenetére


kk831228
addikt

Persze, ez így van... Attól függetlenül ő tudhat, de hiába ha nem ő csinálja... :B Az alkalmazott meg tudjuk milyen, ha nem annyira elhivatott és nincs úgy vele, hogy normális minőséget adjon ki a kezéből, akkor teljesen mindegy... Egyelőre még nem sok a konkurencia, így nincs is rákényszerítve sajnos... Remélhetőleg ez változni fog, és akkor muszáj lesz a minőségen is változtatni, mert ha nem, akkor bezárhat... Mondjuk az a szomorú, hogy mindig van új vendég, aki megveszi a sz...r kaját is. Főleg a belvárosban. Pl én nem fogok mégegyszer bemenni, legalábbis a közeljövőben.

Biztos meghatja őket... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#739) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van egy jó 6-7 éves gömbgrillünk ami már elég megviselt, aztán most csodálkoztam rá, hogy milyen baráti áron lehet beton fix grilleket kapni. Nem tudom érdemes-e elmenni ilyen irányba. Pl.: [link]

Anno az első grillünket elég nehéz volt begyújtani mert nem kapott levegőt alulról, a gömbgrillnél nincs ilyen probléma, ezeknél vajon lenne? Érdemes ilyen fix grillt felállítani az udvarba ha amúgy lenne rá hely?

(#740) Essejó válasza BaLee (#739) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha csak grillezni akarsz akkor végül is nem rossz.
Nekem gyárilag alacsony volt, szóval készült egy beton talp hozzá arra feltettem két zsalukövet, és arra állítottam fel, illetve a kéményét is megtoldottam két pillérkővel. Illetve volt még egy problémám vele. A parázs minden irányba ontotta a meleget, konkrétan ott előtte állva sütötte a hasamat, mondhatni égetett szinte. A vége az lett hogy kerítettem egy akkora vaslemezt ami elfért a rács, és a betonperem közt, mert elviselhetetlen volt a meleg amit kisugárzott.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#741) lemmy71 válasza BaLee (#739) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Szerintem kap levegőt az a beton grill, de én tuti tennék bele egy vastepsit és abban "tüzelnék", esetleg egy darab expandált lemezt a tepsire és arra a faszenet, úgy tuti jól huzatólna :K


Ez egy barátom tégla grillje. Nem tudom hogy a beton grill mennyire nyomja ki magából a meleget, de ezelőtt nem sülsz meg :N Bontott kis és nagyméretűből és egy pár darab samott lappból épült. Apró keményfából tüzet rak és arra önti a faszenet, így szokta begyújtani.

(#742) BaLee válasza Essejó (#740) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igazából azt néztem, hogy a faszéntér előtt van egy kb. 10 centis betondarab az valamennyire csak lefogja a meleget. Meg ami szimpatikus, hogy a füstöt talán jobban elvezeti mint egy gömbgrill.

A gömbgrillnél amúgy szintén nagyon rossz, hogy két rács van benne, én csak az alsót szoktam használni mert ott van meleg, de iszonyat égeti az ujjamat főleg ha kicsit olajos, hosszabb csipesz kellene. :)

Köszi a tippeket mindkettőtöknek jó ötlet a vas tepsi a faszénnek is, tisztítás szempontjából főleg...

(#743) Essejó válasza BaLee (#742) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Alsó rács a gömbben? Akkor a parázs neked a gömb aljában van? Az alsó rácson kéne a parázsnak lenni és a felső rácson sütünk a gömbben. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#744) BaLee válasza Essejó (#743) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szuper akkor csak 6 éve használom szarul. :R :C

(#745) Essejó válasza BaLee (#744) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Jobb késön rájönni, mint soha. ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#746) lemmy71 válasza gu007 (#724) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én most így állok, nekem is lassan halad :U Befejeztem a kéményt teljesen, kívül belül végig hegesztettem, olyan lett mint a chokito ronda és finom de legalább atom biztos :DDD A százéves fakanálból elkészült a fogantyú is, kényelmes nyitáskor és ezzel a hosszabbra engedett pánttal becsukásnál sem süti meg a lemez éle a csuklómat :N Lecsiszoltam kívülről a festéket és átkentem olajjal az egészet, a belsejét majd gázperzselővel kiégetem. Sajnos a tűztérhez még nincs meg a kazánlemezem, de van még mit gépészkedni a tartályon. Szerintem megcsinálom a keretet (állványt) kerekekkel mert kezd nehézkes lenni. Egy méter magasságban lesz majd a sütőrács a földtől, nem akarok nagyon hajolgatni amikor a tűzre kell tenni :D

(#747) gu007 válasza lemmy71 (#746) üzenetére


gu007
aktív tag

Jó lesz! Tényleg erősek a varratok :) enyém sehova sem halad. Pedig már csak "apróságok" lennének. Lábak, ajtónyitók, sütőrács, kémény...

(#748) totya68


totya68
friss újonc

Egy telekhatárként fentmaradt falba beépített 40 x 40 es kéményt szeretnék átalakítani grillezővé. Csinált már valaki ilyet? Egyáltalán lehetséges, vagy marhaság? Itt egy kép róla.

(#749) lemmy71 válasza totya68 (#748) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Maga a kéményt átalakítani grillezővé halott ötltet, mert max egy tenyérnyi hús fér el rajta. De viszont egyből a fal mellé építeni egy tégla vagy kő grillt és annak a kürtőjét beletudnád csatlakoztatni a kéménybe. Bár én inkább szépen a fal mellett vinném el a grillnek a kéményét mint a kandallóknál, szerintem az jobban mutat :U
Amúgy nem rossz ötltet a falba épített grillező ötlete,csak annak szélesebb építmény kellene, esetleg alaposan kibontani az alsó részt és jól megszélesíteni. Talán egy 70X25 centis rácsnak kitudná alakítani a helyét egy kőműves, azon már lehet sütni. De ahhoz alaposan szét kell bombázni a kerítés azon részét :K

[ Szerkesztve ]

(#750) ManUnited válasza Essejó (#396) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Ezt sikerült valakinek letöltenie? Két e-mail címmel is próbáltam, de egyikre se kaptam se visszaigazolást se könyvet. Spamek közt is néztem. :) Vagy már elfogyott volna a 2000 db? (Ennek amúgy mi értelme, hogy ingyenesen elérhető online, de csak 2000 db?)

Üdv,
ManUnited

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.