Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Essejó


Essejó
Topikgazda

BBQ kezdőknek: töltény smoker összerakás és próba

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#352) Essejó válasza Zirowe (#344) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Figyelmedbe ajánlom a környezetet, nem hiszem, hogy egy társasház más lenne, mondjuk van neki szépen terasz.[link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#353) Zirowe válasza Essejó (#352) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, csak sajnos nálunk nem ilyen a helyzet, az erkély kilőve, kicsi és közel vannak a szomszédok, a házhoz pedig semmilyen kert nem tartozik.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#354) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Jó lenne valami mobil hordozható szalonnasütő vagy tűzrakó. Kicsi a kert és nem akarok valami nagy dög fixet. Fűre kerül, ezért olyan kellene, amiről a parázs nem hullik le.
Valakinek valami ötlete? Netet bogarásztam, de nem találtam teljesen megfelelőt, úgy látom felniből lehet esetleg valamit.

Vagy még tárcsalapból lehetne összehozni valamit.

(#355) lemmy71 válasza hegegabi80 (#354) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nekem is tárcsalapból van, egyszerűen megcsinálható házilag és egy vastelepen (MÉH) mindent megtalálsz hozzá egy két ezer forintért. Egyszer már be linkeltem neked, ha érdekel újból felteszem majd. De egy felniből is megoldható három lábat és egy alsó hamutálcát kell rá hegesztened ;)

[ Szerkesztve ]

(#356) hegegabi80 válasza lemmy71 (#355) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igazad van dereng valami, de nem találom.

(#357) soldi3r válasza hegegabi80 (#354) üzenetére


soldi3r
veterán

Csináltam egy lapraszereltet. De kicsit vaskos lett 4-es lemezből. 3-asból kellene.

E30 (oo=[][]=oo)

(#358) lemmy71 válasza soldi3r (#357) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem rossz az elképzelés és a 4 -es anyagvastagság sem probléma egy tűztár (rácsnál tálcánál) még így is benne van a pakliban hogy a hő elhúzza és szétszedni meg újból összerakni már nehézkes lenne ha precíz pontos illesztésekkel kalkulálsz.

(#356) hegegabi80
[Itt] van ;) egyszerű olcsó és a célnak tökéletes.
[kép]
Használat közben, nem ég ki alatta a fű a bográcstartó pedig leszúrható.

(#359) hegegabi80 válasza soldi3r (#357) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jónak tűnik, de ez már kicsit bonyolultabb, ettől egyszerűbb kell.

lemm71:
köszi újra a képeket, egy hasonló tökéletes lesz. Remélem még nyitva a méh telep és elugrok egy kis anyagbeszerzésre.
Bár heggesztőm az nincs, meg nem is tudok vele bánni, de majd megoldom csavarozva.
én még mosógép belső fobjára ix gondoltam, de az nem tudom mennyire strapabíró.
Aztán skatok majd még egy kis kemencét, de az még nem ma lesz.

(#360) lemmy71 válasza hegegabi80 (#359) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

A mosógép dob rozsdamentes acél, vékony de ha az aljába teszel egy lemezt pluszba akkor az is bírja egy darabig. Én abból csináltam a faszén tartót, eddig jól bírja ;)
Kisebb kemence nekem is tervben van, egyszerű aránylag könnyedén megrakható. Én valami [hasonlóban] gondolkodom. De találkoztam egy két orosz oldalon hordozható tapasztott félgömb kemencékkel is, majd megkeresem ha esetleg érdekel.

(#361) hegegabi80 válasza lemmy71 (#360) üzenetére


hegegabi80
addikt

Majd kiderül mit sikerü összekukázni itthon és a telepen.
Jól néz ki a kemence, de nekem amit essejo linkelt jobban tetszik. Igaz nekem nem sarokba kerülne, de a kemence mellé kerülne egy sütőlap is.

(#362) Essejó válasza lemmy71 (#360) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Érdekes elképzelés, azért pár megjegyzést fűznék a kivitelezéshez.
Mondjuk le esett volna az ujjáról a gyűrű ha minimum fél méterrel vagy akár többel is elemeli a talajtól, hogy ne hason fekve kelljen tüzelni meg bevetni a dolgokat? Aztán az a féltéglányi falvastagság is aggaszt, még a hőszigetelő paplannal együtt is keveslem. Aztán ugye lekente egy agyagréteggel kívülről, azzal csak az a bajom, hogy száradás közben össze vissza repedezett, ha valaki olvasgatott már a témában az tudja, hogy azért mert túl zsíros volt az agyag, amin némi homok hozzá keverésével lehetett volna javítani, meg valami szálas anyag, össze vágott szalma, pelyva, sőt szoktak szalma nélküli lótrágyát is bele keverni a tapasztó agyagba. A hazai parasztkemencéket, felhígított tapasztó agyagba áztatott zsákvászonnal takarták körbe, két réteg tapasztás között.
Aztán hiányoltam a belső tapasztást is, hasonló anyagból, mint amit kívülre kellett volna. Az egy dolog hogy a hőszigetelésre rabic hálót rakott, és arra tán betont? De azon is ott voltak a pókháló szerű repedések, ott is az arányokkal volt a gond, amit a festés tán elfedett.
Aztán hiányoltam róla az ajtót és a tévőt is, mert így csak egy nyitott katlan, urambocsá kandalló és nem kemence.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#363) lemmy71 válasza hegegabi80 (#361) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nekem is "L" alakú lesz a sütősziget, középen a a sarokban a kis kemence bal oldalt egy vaslapos sütő jobbról pedig egy nyitott faszenes grill, legalább is ez az álmom :D Az egészet régi bontott régi fogom építeni, az alap anyag már megvan most már csak a jó idő kell hozzá és neki látok. Valahol van is itt a topicban egy skicc, hogy milyennek is képzeltem el, meg kell keresni ha érdekel ;)
Kíváncsi vagyok hogy mit hoztál össze tűztér ügyben, ha kész vagy vele dobj róla egy pár képet, akár üzem közben is :D Hétvégére 20 C fokot mondanak, lehet én is bedurrantom a grillt vagy a tárcsát, persze nagy elővigyázatossággal a védő ital házi párlat ott lesz mindig a közelemben :DDD

(#364) hegegabi80 válasza lemmy71 (#363) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na majd akkor mehet az eszme csere köztünk.
Azért én még nem állok ilyen jól, mert még előtte sok minden más dolgot kell megcsinálnom.
De mivel a kert most újra lesz füvesítve, szétbontom az ideiglenes tűzrakót (bontott téglából 3 oldalról körbefalazva), és kell a mobil a fű miatt. Aztán még van egy kis régi fal szakasz, azt el kell bontani és abból a téglából lesz.
Egyébként ezt a vaslapos és nyitott faszenes grill-t nem lehetne egyesíteni? Mert nekem helyhiány miatt egybe lenne, pl vaslap vagy rács kerül rá, sőt akár sima tűzrakóként is funkcionálna bogrács is mehetne felé.
Tehát nem tenném túl magasra az egészet, hogy ezek mid tudjanak funkcionálni. A mobil tűzrakó inkább szalonna sütéshez kell vagy a nagy 50L bográcshoz. A többi megoldható lenne a kemence mellett.
Méh telepre még nem jutottam el, de mindenképp jövök majd képekkel és tervekkel.

[ Szerkesztve ]

(#365) lemmy71 válasza hegegabi80 (#364) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Közel egy az elképzelésünk. Van egy épített kerti tűzrakom mészkőlapokból és brutál erős vasbeton alappal, azt már nem bontom el, szalonna sütésre nagyobb bográcsnak és tábortűznek kiváló.
A sütősziget hasonló lenne nekem is annyi hogy az enyém "L" alakú lesz. Nekem is tervben van egy rész a vaslap mellet amire kisebb bográcsot lábast ezt azt lehetne tenni. Ezt egy keskeny sparhelt platnival oldanám meg, a mellette lévő vaslapnak meg van itthon féltábla 8 kazánlemezem, 70X70 szögvassal merevíteném és akkor már nem húzná el a hő. Ezen lehetne a hamburger pogácsákat bacont sütni, én nagyon kedvelem :D Ennek a füstjárata könnyen beköthető lenne a mellette lévő kemencébe. A kemence után meg lenne a nyílt égésű faszenes grill. Az egész olyan 80 - 90 centi magas lenne, az kényelmes szerintem.
Ez lenne nagy vonalakban az elképzelésem, persze az egész egy féltető alatt lesz majd, Az már megvan hála istennek :DDD
Az anyag nagy része már megvan, évek óta gyűjtögetem hozzá a cuccokat :DDD

(#366) lemmy71 válasza Essejó (#362) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem olyan rossz az :N emberünk ezt bemutatónak szánta egy vékony olasz pizza sütésére. Sok ilyen féltéglás kisgömböc kemencét láttam már, hasonlóan szigetelve és tapasztva. Igaz ami igaz a belsejét általában kikenik kétrétegben. Az ajtót én is hiányolom, legalább egy kiégetett agyag ajtó jó lett volna, bár az a magas hő meg marad bent .
Pár éve volt szerencsém azon a környéken bejárni elég nagy részt Alanya - Antalya, nagyon szép vidék :K és igen érdekes kultúra van arra felé a hegyekben. Láttam én is egy két elhagyatott hegyi lakot, mindenféle házilag épített "konyhával". Elég sok töröknek aki megteheti van egy kis hegyi lakja, mint nálunk a nyaraló, csak ők az egész nyarat ott töltik a nagy hőség miatt és van minden féle építmény, hihetetlen milyen kreatívok, a pizza i ferde torony smafú hozzájuk képest :DDD Abból építenek amit találnak, olyanok mint a nagyszüleink a háború után, ott is abból volt a ház amit találtak

(#367) hegegabi80 válasza lemmy71 (#365) üzenetére


hegegabi80
addikt

Valóban nagyon hasonló az elképzelés, csak nekem még sajnos nem sok minden van meg hozzá.
Igen ha az egyik ágát levesszük a te elképzelésednek és csak egy a kemence mellett csak egy sütőhely van. De azért még átgondolom, mert lehet a kemence mellett még 2 dolog is elfér. Ez majd attól is függ mennyi a hely. A kemence kéménybe bekötés jó dolog ám.
Valami vaslap nekem is van otthon. Megy egy régi vas lábtörlő, amit a kertben szoktak használni direkt grillezés miatt hagytam meg. ;]

Aztán ha készen vagyunk majd meglátogatjuk egymást. :DDD Csak egy kicsivel több szabadidőm lenne rá, bár végül is nem sürget annyira az idő.

Az egyik ismerősöm is kb 4-5 készített magának egy kemencét (ne mai gyerek már 60 fölött van). Néha még a vasárnapi húslevest is a kemencébe főzik meg.

[ Szerkesztve ]

(#368) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok,
Nem tudom eldönteni a topik címéből, hogy akár gázgrillel kapcsolatos dolgokat is vesézhetünk itt, vagy az ördögtől való dolog? :D
Komolyabb gáz grill vásárláson gondolkodom és lenne pár kérdésem... Weber, Napoleon ilyesmi márkák esetében ha valakinek van tapasztalata...

(#369) Essejó válasza ProdyG (#368) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Tapasztalatom nincs velük, de szerintem nem az ördögtől való a gázgrill, szóval miért is ne beszélhetnénk róla.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#370) lemmy71 válasza ProdyG (#368) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Persze jöhetnek a gázgrilles témák is :K Igaz a címben és az összefoglalóban külön nincs kiemelve, de hajrá ;] Én még sosem használtam ilyet csak gázzsámolyt de azt is bogrács vagy tárcsa alatt rossz idő esetén, szóval én is kíváncsi vagyok ezekre a szerkezetekre, hogy mint működnek és mi lesz a végeredmény :D

(#371) lemmy71 válasza hegegabi80 (#367) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Persze nekem is kell még egy két alkotó elem, de idővel remélem meg lesz. Nálam is van más fontosabb elvégzendő feladat a háznál, de úgy terveztem hogy ebben az évben legalább felfalazom és a kemencét megrakom a kéménnyel az alap és a tető már megvan a többit majd jövőre.
Nekem is van egy ismerősöm aki hétvégente kemencében főzi a hús levest, a receptet anno Bodrogi művész úrtól kapta :D Direkt e célból egy keramikussal készítettet egy hatalmas cserépedényt, olyan "köcsög" forma :DDD Szóval mindent beletesz az edénybe, húst vizet fűszereket zöldséget és így lezárva teszi be a felfórosított kemencébe. Hat óra múlva kiveszi és kész a kemencés húsleves :K Azt hiszem még a tésztát is beleteszi, bár azt nem értem hogy nem fő szét :F De majd elkérem a pontos receptet.

(#372) Essejó válasza ProdyG (#368) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egy jóképű gázgrill. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#373) Precorus válasza Essejó (#372) üzenetére


Precorus
tag

Szép barna lett a husi ;] :C
Bár az én ízlésemnek egy kicsit idős :U

Könyvtár == Old-school Netflix

(#374) lemmy71 válasza Essejó (#372) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

GázGirl :DDD

(#375) Essejó válasza Precorus (#373) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Viszont legalább jól be van járatva :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#376) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

A kis fapados gömbgrillem megadta magát. Helyette egy ilyet néztem ki. Valakinek van ezzel a típussal tapasztalata? Mit gondoltok róla?
Illetve azt kérdezném, hogy van jobb és baloldalon is 2-2 szellő (alul-fölül) - ezt hogy érdemes használni? Melyiket nyitva/zárva?
Illetve az miért jó, hogy a közepén kör alakban kivehető a rács? Mi a funkciója?
Kösz előre is! :R

(#377) Essejó válasza fausto (#376) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nézed a hömérőt és szabályozod a levegőt, sok levegő, magasabb hőfok. Gondolom, hogy egy lábast is rátehess, vagy vizestálat a lyukba.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#378) fausto válasza Essejó (#377) üzenetére


fausto
addikt

Az rendben van, hogy a hőt szabályzom a szellőzökkel, de van valamilyen ideális beállítás? Gondolok olyanra, hogy pl az egyik oldalon alul nyitom ki, a másikon felül, hogy legyen egy kis "húzat"

(#379) Essejó válasza fausto (#378) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Erre alighanem tapasztalati úton kell rájönnöd. ;) Ha telibe rakod parázzsal, akkor lehet kell neki mindkét oldali alsó.
Pl az UDS-en 3 légbeömlő van, begyújtáskor mindhárom telibe nyitva, aztán amikor beízzik a szabályzó nélkülit lezárom és a maradék kettövel játszok a kellö höfokért. Minden grill másképp reagál, ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#380) Precorus válasza fausto (#376) üzenetére


Precorus
tag

Múltkor kalandoztam az obiban, megnéztem, szvsz elég jól néz ki. A rács öntöttvas, a lemezek is elég vastagnak tűntek, a mérete is jó. Majdnem megvettem :D

Könyvtár == Old-school Netflix

(#381) fausto válasza Precorus (#380) üzenetére


fausto
addikt

Köszi a megerősítést :) Online rendelem, úgyhogy nem fogom tudni vásárlás előtt megnézni (tudom, elállás van, de gondoltam előtte informálódok)
#379 Essejó ezt értem, de attól függetlenül, hogy a szellőzők mennyire vannak nyitva, a felső kémény (gondolom) állandóan nyitva van. Gondoltam, hátha van erre valamilyen "szabály", hogy pl. ha a jobb alsót kinyitom, akkor a bal felsőt is ki kell, hogy legyen légmozgás. De akkor majd próbálgatom :)

(#382) fausto


fausto
addikt

Olvastam olyan megoldást, hogy oldalas tartónak egy ilyen Ikeás cuccot ajánlanak. Szerintetek jó ötlet, biztonságos (persze a gumi talpakat leszedném róla)

(#383) Essejó válasza fausto (#382) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Igen ez a Fedő tartó, igen sok Szmokerben müködik, mint oldalas tartó. És igen a szilikon gyűrűk nélkül.
Csirke combot is lehet bele állítani.:)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#384) fausto válasza Essejó (#383) üzenetére


fausto
addikt

tényleg, tök jó tipp :D kár, hogy most zárva az Ikea...

(#385) Essejó válasza fausto (#384) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ez miben korlátoz? Ahogy olvasom online vannak, házhoz viszik, vagy adott áruház átvevö pontján átveszed, nézd meg az oldalukat! Csak az áruházban nem koborolhatsz,
írják is, hogy sok az online rendelés.
Az ajtodig is elviszik, csak legyen rajtad maszk az átvátelkor.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#386) fausto válasza Essejó (#385) üzenetére


fausto
addikt

Most megnéztem. Ha az áruházi átvételt választom +1500 Ft-ot csapnak hozzá szolgáltatási díjnak. Házhozszállításra meg 5000-et akarnak kérni. Úgyhogy egyelőre kihagyom :)

(#387) ProdyG válasza Essejó (#372) üzenetére


ProdyG
senior tag

:D
Most jutottam el oda, hogy írjak végre...
Szóval megrendeltem egy Napoleon márkájú gázgrill-t, ami elvileg 2-3 hét múlva érkezik meg.

Eredetileg faszenest terveztem venni, de teljesen új még nekem ez a téma, így kérdezősködtem itt-ott boltokban, webshopoknál, meg olvastam is egy csomót és elég jól lejött, hogy mik a faszenes illetve gázüzemű verziók előnyei/hátrányai egymással szemben. Eleinte úgy gondoltam, hogy a gázos kizárt, mert az "csalás" :)

De mivel mi úgy terveztük meg a most épülő kerti konyhánkat, hogy majd építünk bele grillt, így mindenképp beépíthetőt akartam venni. És mint utólag kiderült, a beépíthető az kb mind gázos (már ha nem a DIY vonalon mozgok). Szóval nem is nagyon volt választásom, de a gázos nagy előnyének mondják, hogy akár egy hétköznap este, amikor csak kis időm van, akkor is tudom egyszerűen használni, viszont egy faszenest ilyenkor nem feltétlen vennék elő... na hát ezt mindenki maga tudja eldönteni, de van benne biztos igazság. A lényeg, hogy a konyhapult így rendben lesz, faszenest pedig tudok venni utólag bármikor, ha nagyon rápörgök a témára :)

(#388) Essejó


Essejó
Topikgazda

Mit akarsz, egy konyhabútornál egész jó ár. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#389) Essejó válasza ProdyG (#387) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Napoleonban van beépíthető is? Nem is tudtam.
Anno én is szemeztem a gázosokkal, de az asszony véletlenül meglátta az árát, és rámutatott a kanapéra. :)
Pedig én sose piszkáltam, az x-edik pár cipőért vagy a kitudja hányadik táskájáért. :D
No igen én kapásból két előnyt tudok a gázosra felhozni, azonnal melegít, és tized fokra be tudod lőni a hőmérsékletét. Illetve rém egyszerű vele az indirekt sütés is. Aztán biztos van még számtalan. Szükség esetén egy füstölő dobozzal még a füstös íz is megoldható benne.
Bár egy Pellet üzemű grill is kb öt perc alatt bemelegszik és máris süthetsz rajta, és árban kb a gázos környékén mozog, bár lehet nem beépíthető.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#390) ProdyG válasza Essejó (#389) üzenetére


ProdyG
senior tag

Van 1-2 beépíthető, nyilván nem a legolcsóbb fajtából :D
Drágák az tény... én azzal győztem meg magamat, meg az asszonyt, hogy elvileg kivált egy kemencét is (na annak a megépítése se lenne olcsó). így megoldódik talán a kemence igényünk, mert szerettünk volna valamikor azt is... amit én rendeltem gép, azon van egy speciális infra égő, ami 980 fokon ég, ezt ajánlják pl kifejezetten steak-ekhez, wok-hoz... kíváncsi vagyok...

Illetve mivel a gép belső térfogata viszonylag nagy, füstölés is összehozható benne elméletben, tehát a 110-120 fok körüli állandó hőmérséklet. hogy a gyakorlatban ez hogy fog működni, majd kiderül :) de rendeltem hozzá füstölő dobozt is, amibe mehet faszén is, illetve ilyen aromás fachips is, vagy mi...

Pellet üzemű grill - ilyenről még nem hallottam.

(#391) Essejó válasza ProdyG (#390) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ó, pedig van, többen is forgalmaznak itthon. pl az egyik: [link] Illetve egy bemutató videó az egyik pellet grillezőről: [link]
Aztán egy másik "forgalmazó": [link]

Annyit még azért megjegyeznék, a hazai mentalitás ismeretében, hogy a fenti készülékek közül nem biztos, hogy a legolcsóbb a legjobb választás. Legalább is olvastam egy tesztet az egyik hazai forgalmazó legolcsóbb készülékéről.

Félreértések elkerülése végett semmi közöm a fenti cégekhez, én is csak a neten találtam őket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#392) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Ez a pelletes téma engem is érdekel, bár nem igazán van tervben hogy veszek ilyet, de szeretném tudni hogy is üzemel egy ilyen szerkezet és mi a végeredmény :-) Tehát akinek van vele tapasztalata az ne tartsa magában, jöhetnek a felhasználási élmények beszámolók képes formában is :D

(#393) Essejó válasza lemmy71 (#392) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hát kérlek itt egy Spártai teszt. Azért Spártai mert a fotók valahol a Mátrixban elmaradtak. Illetve volt egy vitám beszélgetésem a készítővel melynek során kiderült, hogy a létező legbelépőbb szintű, legolcsóbb pellet grillel készült a teszt. Egyéni meglátásom, illetve egy vendéglátással foglalkozó ismerős tapasztalata alapján, egy komolyabb, némileg drágább készülék, tán jobb teszt alany lett volna.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#394) Essejó


Essejó
Topikgazda

Az idei BBQ szezont ezennel megkezdtem. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#395) lemmy71 válasza Essejó (#394) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igen itt van az idő, ráadásul szép kellemes napsütésnek nézünk elébe a húsvétra is :D

(#396) Essejó


Essejó
Topikgazda

Grill őrültek kézikönyve. Ingyen letölthető, na jó majdnem, mert fizetni ugyan nem kell érte, de hírlevélre kell a letöltésért feliratkozni.

Update 2020.07.10.
Az oldal által ígért e-book feltehetően csak korlátozott darabszámban állt rendelkezésre, visszajelzések alapján már nem küldik el.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#397) mirci18


mirci18
addikt

Sikerült megvenni az új [grillem.]
Gondolom első használat előtt ki kell égetni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#398) Essejó válasza mirci18 (#397) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem kell, de ártani nem árthat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#399) ProdyG válasza Essejó (#396) üzenetére


ProdyG
senior tag

Beneveztem én is egyre pár órája, de nem kaptam még semmit :D

(#400) hegegabi80 válasza mirci18 (#397) üzenetére


hegegabi80
addikt

Majd után oszd meg a tapasztalatod velünk is. Ha beválik akkor lehet nekem is elég lenne egy ilyen kezdésnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.