Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Brandynew válasza fonok87 (#1200) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor jó, köszi 🙂

(#1202) lemmy71 válasza Brandynew (#1201) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Általában a "nem lepusztult" tűzrakóhelyeken is kiteszi az illetékes "erdőkerülő" a tízgyújtási tilalomra szóló figyelmeztetést.
Sokat járunk jávorkútra és a felvezető út mentén van egy két kisebb nagyobb irtás ahol padok és tűzrakó helyek is vannak. Ott tűzgyújtási tilalom idején kiteszik a tiltótáblákat kép.

(#1203) Brandynew válasza lemmy71 (#1202) üzenetére


Brandynew
őstag

Remélem, a saját kertembe nem tesznek majd ilyen táblát :D

(#1204) gu007 válasza lemmy71 (#1182) üzenetére


gu007
aktív tag

Megtetszett ez a pizza sütő. Meg is van erre az évre a projekt :))
Méretezést kellene már csak kitalálni. Átmérő az nagyjából megvan, rákerestem a gázpalackra amiből készült és kb 76 cm az átmérője. Ha jók az adatok. Sütőben már csináltam pizzát egész jó lett:

(#1205) lemmy71 válasza gu007 (#1204) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igen nem rossz és aránylag könnyedén elkészíthető. Bár én téglából csinálom a kemencét, már odáig eljutottam hogy kijelöltem a területet, tavasszal kezdem az alap betonozását :D
Szerintem egy ilyen fém pizza sütőt egy 80 literes bojler tartályból már ki lehet hozni, bár inkább a gázbojlerek alakja jobb lenne, azok inkább hosszúkásak mint ducik :U
Itt egy kis segédlet a pizza sütőhöz [link]

(#1206) Peetta14


Peetta14
tag

sziasztok, tudtok ajánlani olyan mobil eszközt, amit ha nincs használatban el lehet tenni, nem tűzrakó tál (ami alatt kiég a fű), és bográcsozásra, és akár grillezésre is lehet használni?

Valami ilyesmit keresnék: [link] csak nem 300-400k Ft-ért
Van grill kocsim, így a bogrács lenne a fő szempont, illetve, hog ykisgyerekek mellől el lehessen tenni. Rakéta tűzhely nem tetszik, azon nem lehet szalonnázni :)
Köszi

(#1207) Madoc válasza Peetta14 (#1206) üzenetére


Madoc
veterán

csinálsz.. :) mindenre is..
Csináltam gázos tűzkosarat is:

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1208) lemmy71 válasza Peetta14 (#1206) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem régen láttam hogy egy régi kisméretű sparhelt -et alakítottak át mobil tüzérnek bográcsozásra stb. 4 kerék volt alatta könnyen így mozgatható. Na ,majd ha újra látom akkor bedobom ide.
Én anno párszáz forintért a helyi ocskavas telepről hoztam pár kiló vasat, itthon összehegesztettem és kész is a mobil tűzrakó, bár igazából nem használom de hát legyen egy ilyen is :D kép1 kép2 kép3 nem ég ki alatta a fű :N

(#1209) soldi3r válasza Peetta14 (#1206) üzenetére


soldi3r
veterán

Én egy hasonló lapra szereltet akarok csinálni már egy ideje.

E30 (oo=[][]=oo)

(#1210) lemmy71 válasza soldi3r (#1209) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én egy ilyet 3 - 4 es lemezből tudnák elképzelni, azt már annyira nem húzná el a hő. Lézerrel könnyedén kivágnák, egy tábla lemez rámenne és lenne súlya rendesen, de viszont könnyedén szétlehetne szedni, főzéskör meg újból össze legózni :D

(#1211) Peetta14 válasza Madoc (#1207) üzenetére


Peetta14
tag

Pofás, gratula! Se időm, se ügyességem hozzá. Valami egészen hasonlóban gondolkozom.

lemmy71: a tűztál alatt nem égeti ki a füvet? Meg gyerek miatt jobb, amit el lehet tolni azon melegében.

(#1212) lemmy71 válasza Peetta14 (#1211) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem égeti ki, 3 -as lemezből van alatta egy hamufogó, a második képen látszódik is. Talán egyszer használtam a szülői háznál nincs épített bográcsozó hely oda készült :)

(#1213) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Öntöttvas grill lapon gondolkodok, pl [ilyen]

szerintetek ez a 2 vs 4 centi vastagság miatt érdemesebb kb 2-szer annyit fizetni?

Illetve mit ajánlatok, van itthon 56cm átmérőjű sütögető, oda szeretném ezt, persze annyira nem hosszú, hogy rá tudjam fektetni, így kellene valamit csinálni, amivel lehet esetleg állítható magasságban felfüggeszteni, és eléggé strapa is, hogy ne mozogjon, de nem tudom milyen szerkezetet csinálni ,amit egy laikus is össze tud dobni

Xbox One: bandymnc

(#1214) Madoc válasza bandi0000 (#1213) üzenetére


Madoc
veterán

A linkeden szereplő van nekem, teljesen elégedett vagyok vele, mind2 oldala peremes, egytálételt is csináltam már benne.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1215) bandi0000 válasza Madoc (#1214) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Akkor hasonlót lehet szerzek, én nagy hamburgeres vagyok és mostanában ismerkedtem meg a smashed burger fogalmával, benti körülmények közt próbáltam, de kint is szeretném tűzön, így ezért kell egy ilyen, az meg, hogy 2 oldalas csak bónusz :D

Xbox One: bandymnc

(#1216) bandi0000 válasza bandi0000 (#1215) üzenetére


bandi0000
nagyúr

+1
Ha már úgy is van neked, ezt a 4 centi vastagságot hogy számolják? A közepe 4 centi vagy csak a pereme?

Xbox One: bandymnc

(#1217) Madoc válasza bandi0000 (#1215) üzenetére


Madoc
veterán

link link

2 centis pereme van kb mind2 oldalon. Kimentem volna megmérni de még el van pakolva rendesen.

link

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1218) bandi0000 válasza Madoc (#1217) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi, hát te se sokat segítesz a diétámon :D Kint csináltad vagy tűzhelyen?

Xbox One: bandymnc

(#1219) Madoc válasza bandi0000 (#1218) üzenetére


Madoc
veterán

:PKint, szabad tűzön általában. Odabent nem fröcsköltetem tele a konyhát zsírral :)

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1220) lemmy71 válasza bandi0000 (#1218) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én egy 8 mili vastag kazánlemezen sütöm az ilyesmit, körbe a szélére gátervasat hegesztettem hogy ne folyjon le róla a szaft - zsír. Fával vagy faszénnel tüzelek alatta, először rádobok egy pár szalonnát és annak a zsírjában sütöm a hamburger vagy tortilla húst, a végén megtunkolom a forró szaftban a bucit is. Az sem egy norbi updete :DDD

(#1221) bandi0000 válasza lemmy71 (#1220) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Na igen, nemhiába mondja unokatesóm se, hogy a kedvenc fűszere a bacon :D

Xbox One: bandymnc

(#1222) lemmy71 válasza bandi0000 (#1221) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Az elején a hagyományos húsos szalonnából sütök kakastaréjokat és az abból kisült zsírra mehet a húspogácsa, abból is rengeteg szaft kisül még. A kisült kakastaréjokat általában friss kenyérrel rögtön be is vágom :DDD A végén a hambihoz vagy a tortillához, kolozsvári vagy angol szalonnát sütök. Amúgy nekem jobban bejön ilyenekhez a sima vaslap, lehet az akár öntvény is, van egy kisebb bordás öntvény lapom is de nekem szárazra sültek rajta a húsok.

(#1223) Flowtation válasza Madoc (#1011) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Erről tudnál még valamilyen linket küldeni? Nálam most készül a nyári konyha, ilyet is szeretnék bele, köszönöm.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1224) Madoc válasza Flowtation (#1223) üzenetére


Madoc
veterán

link

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1225) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

(#1226) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Mivel lehetne lefesteni egy keretet amit a grill lapomnak csinálnék? Kipufogó festék az hőàlló, az jó lehetne?

Xbox One: bandymnc

(#1227) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Bogrács állványt ebbe hogy raknátok? https://www.praktiker.hu/kert/grill/tuzrako/330429-semmelrock-tuzrako-voros-erdes-landhaus-m-40cm-atm-70/105cm-1db94tegla#fndtn-panel2-1

Egy magasat vegyek és az állvány három lába kívül legyen vagy állványostól tegyem bele a tűz köré?

(#1228) mirci18 válasza Brandynew (#1227) üzenetére


mirci18
addikt

Én ha lehet a közepébe raknék bele egy egykaros állványt.
Mivel a 3 lábú a tetején magasan lenne a belsejébe meg problémás belerakni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1229) lemmy71 válasza bandi0000 (#1226) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Miért akarod festeni :U Alaposan fémtisztára kell csiszolni a fémet és gázperzselővel olyan 300C fokra kell melegíteni majd forrón bedörzsölni marha vagy birka fagyúval, de akár a sűrű lenolaj is jó rá, lényeg hogy a vas forró legyen ;)

(#1230) bandi0000 válasza lemmy71 (#1229) üzenetére


bandi0000
nagyúr

És ezt csak egyszer kell megcsinálni aztàn kész?

Xbox One: bandymnc

(#1231) Brandynew válasza mirci18 (#1228) üzenetére


Brandynew
őstag

Ilyenre gondolsz? https://www.orbankalyha.hu/bolt/kemence-kerti-konyha-takarektuzhely-sparherd-alkatreszek/kieg%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91-term%C3%A9kek/bogr%C3%A1cs-%C3%A1llv%C3%A1ny-detail

Ezt pontosan hogy is tudom úgy odarögzíteni, hogy nagy súlytól se boruljon ki? Le kéne betonoznom?

(#1232) lemmy71 válasza Brandynew (#1227) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Jó drágák azok a téglák, szerintem egyharmad árból meglenne, dísz kémény téglából ;)
Nekem is hasonló a tűzrakóhelyem, és egy "akasztófa tartót csináltam, egy vastagabb csövet 60 centi mélyen le versz és abba dugod az 'akasztófát" könnyedén forgatható és ha nem kell akkor egyszerűen csak kihúzod ;)

(#1233) lemmy71 válasza bandi0000 (#1230) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igen egyszer elég, esetleg szezon végén átőrlöd forró étolajjal.
Nekem ilyen lett a smoker amikor bedörzsöltem.
A texasi nagymesterek is így csinálják :DDD

(#1234) mirci18 válasza Brandynew (#1231) üzenetére


mirci18
addikt

Ilyenre gondoltam.
De ezt fillérekből lehet csinálni.
Mi is így dobtuk össze.
Amúgy meg be kell verni vagy bentre vagy kintre a nyársalón kívül.

Én pl tavaly vettem egy óriás nyársalót. Stabil alap Nehéz mint a föld.
Sok helyen nézelődtünk de ár érték arányban a legolcsóbb az volt hogy egy sírkövestől vettem.
Ami nem is meglepő hiszen a sírkövesek gyakran öntenek ki sírköveket egyéb dolgokat s ez is egy bevétel forrás a számukra. 60 e ft-volt

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1235) Brandynew válasza lemmy71 (#1232) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszönöm mindkettotoknek 🙂 Szoval tuti stabil, ha csak betonozas nelkul leverem a foldbe? Ez a diszkemeny tegla tetszik, de ezt vagni kellene, nekem nincs hozza szerszamom, ki, mennyiert csinalna meg vajon?

(#1236) lemmy71 válasza Brandynew (#1235) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

50 -60 centi mélyre levered az már nem borul ki :N és cirka 15 centi van beledugva az akasztófa állványból. Kimész a helyi vastelepere (MÉH) és ott fillérekből megvan hozzá minden, még tűztértálca anyagot is össze tudsz szedni. Utána csak körberakod azzal a praktikeres kővel, de amúgy a "kéménytéglát" is szépen kilehet rakni vágás nélkül is ;)
Sok helyen a mezei kerítés oszlopok is olyan 60 centire vannak le ásva és azokat sem döntöd ki :D

(#1237) Brandynew válasza lemmy71 (#1236) üzenetére


Brandynew
őstag

Köszi :D

Akkor amúgy tűztértálcát is kéne használjak? Én csak simán a földön gondoltam begyújtani.

(#1238) lemmy71 válasza Brandynew (#1237) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

A tűztér tálca azért jó mert úgy jobban kap levegőt a fa, tűztér tálca lehet egy acél autó felni is, az is tökéletes megoldás [link] és még egy grill rácsot is könnyedén rá lehet tenni :K
Az enyém is hulladék vasból, valahol van is itt kép róla ha vissza lapozol.

(#1239) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok,

agyag (deroma) virágcserépból próbáltam összepattintani egy hasonló kerámia grillezőt:
link
A cserépbe tettem egy másik cserepet is "tűzkosárnak" + a jobb hótartó képesség miatt, azonban mind a külső cserép, mind a "tűzkosár" elrepedt...

Próbálkozott már valaki hasonlóval? Miért reped meg az agyagcserép?
Egyébként ilyen lett:


(#1240) lemmy71 válasza lrobertoc (#1239) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Szerintem rossz minőségű a cserép, ki tudja hogy mostanság miből is csinálják ezeket. Egy régi békebeli cserép biztos bírta volna. A csempekályhák belsejébe is csak régi hazai cserepeket tesznek, az jól bírja a magas hőt.
Pofás jól néz ki :C Amúgy mi lett volna pizza sütő?
De ha csak az alsó csereped repedt el, akkor szerintem ha vékony samottlappal körberakod akkor bírni fogja, esetleg samott lisztes agyaggal is kikenheted a tűzteret.

(#1241) lrobertoc válasza lemmy71 (#1240) üzenetére


lrobertoc
tag

Nem feltétlenpizzasütő, hanem amolyan terracotta "kamado". Grilleztem is már benne, meg készült pulled pork is.
Első körben csak a belső cserép repedt, azt cseréltem. Mikor a pizza setupot próbáltam és felpattintottam 400 fokra, a külső cserép is eltört...kb ugyan úgy, mint a belső, azaz kb leszakadt a fele...

Azt nem értem, hogy ezek égetett cserepek, bírniuk kellene a hőt..

Én is gondolkodtam, hogy talán ki kellene kenni, de nem tudom mivel. ..

(#1242) lemmy71 válasza lrobertoc (#1241) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ez szerintem anyaghibából tört el, rossz minőségű agyag stb. Csak pl. nak mondom hogy hasonlíts össze egy pataki tálat és egy nagy virágcserepet, egyből érezhető a súlyukból a különbség.
Az egyik barátom "hasonlóan" járt mint te, ő egy nagy köcsögben akart tyúkhús leves főzni kemencében és a tűzforró kemencében elrepedt a köcsög, volt ám nagy öröm :W
Később készítettet egy hódmezővásárhelyi iparművész keramikussal egy cirka 10 literes agyag köcsögöt ami jól bírja a közel 8 - 10 órás állandó hőt a kemencében. A fácán levest szokta olyan hosszan főzni, megkóstoltam nagyon finom, a töltött káposztáról nem is beszélve :DDD Lényeg hogy neki mondta a keramikus, hogy ezek a mai bolti kerámia cserepek, tele vannak fűrészportól kezdve minden kutyafülével és azért nem bírják a magas hőmérsékletet.

(#1243) lrobertoc válasza lemmy71 (#1242) üzenetére


lrobertoc
tag

Most hétvégén tesztelgettem, a belső részt összreagasztotta valalmi hőálló ragasztóval és össze is drótoztam...
egy sütést bírt.

Más.
A kerti konyhába téglába van építve egy sparhelt lap, viszont sajnos a fugák már kitöredeztek. Ezt korábban kályha tömítővel próbáltam javítani, de most tavasszal a teljes fugát kiszedtem.

Milyen hőálló anyaggal tudom ezt visszafugázni??

(#1244) lemmy71 válasza lrobertoc (#1243) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Samott por agyag és egy kevés vízüveg keverékével fugázd ki, hasonlóan mint a csempekályhákat. Öreg kőműves szakiknak tuti van otthon agyagjuk hozzá, samott port és vízüveget bármelyik tüzében kapsz. Ha az agyag kőkeményre kivan száradva az nem baj, egy két napra egy kis tálkában be kell áztatni és jó lesz. Nekem is így vannak itthon az agyagtégláim, kőkeményre kiszáradva.

"Most hétvégén tesztelgettem, a belső részt összreagasztotta valalmi hőálló ragasztóval és össze is drótoztam... egy sütést bírt."
Hát azzal nem tudom mit tudnál csinálni, ott szerintem maga a cserép alapanyaga rossz, ahogy már írtam.
Ha nem haltak volna ki, akkor a házaló Drótostótok tudnák neked megjavítani, bocsi de ezt nem tudtam kihagyni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1245) vinacarlos


vinacarlos
tag

Sziasztok! Régóta izgatja a fantáziámat egy kamado, de sajnos túl drága. Viszont most láttam, hogy a Lidlben lesz egy. Ha jól tippeltem, a landmann minit fogják árulni 38 ezerért. Van értelme ezzel foglalkozni? Vagy annyira kicsi, hogy felejtsem el?

(#1246) emre válasza lrobertoc (#1243) üzenetére


emre
veterán

ilyesmivel

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1247) sz.zs. válasza vinacarlos (#1245) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Virágcserépnek jó ;]
Viccet félretéve nagyon kicsi .

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#1248) bajnokpityu válasza sz.zs. (#1247) üzenetére


bajnokpityu
félisten

26cm átmérőn azért egy kisebb vacsit/ebédet meg lehet csinálni, nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1249) lemmy71 válasza vinacarlos (#1245) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Egy - két embernek ha nem esznek sokat akkor elég, ha grillezel benn akkor két három szelet tarja is ráfér.
De ha grill párti vagy akkor szerintem egy ilyesmi jobb választás, tavaly vett egy ilyet az egyik fórumtárs és elégedetten nyilatkozott. Füstölőfát vagy füstölődobozt ebbe is beletehetsz.

(#1250) vinacarlos válasza lemmy71 (#1249) üzenetére


vinacarlos
tag

Pont egy ilyen grill mellé jönne, azzal elég nagy társaságot ki lehet szolgálni. Szerintem is jó választás volt, de például 350-400C°ra nem tudtam normálisan felfűteni, hogy pizzát lehessen benne sütni. Ez inkább a kíváncsiság miatt érdekel, meg ha csak ketten vagyunk, akár elég is lehetne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.