Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) nessh


nessh
tag

Sziasztok,

Készen vásárolt szmókerrel is lehet csatlakozni? :)
Én egy kb 42cm átmérőjű bullettel sütök és füstölök.

[ Szerkesztve ]

(#202) Essejó válasza nessh (#201) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze, miért ne lehetne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#204) lemmy71 válasza nessh (#203) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Üdv a csoportban :-)
Valami nem igazán jött össze ebben a hozzászólásodban. Ha gondolod töröljük és felteheted újból ;)
Jöhetnek a képek a szmókeredről sütés közben :K

[ Szerkesztve ]

(#207) lemmy71 válasza nessh (#206) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Artu Ditu :DDD Amúgy milyen sajtot füstölsz és milyen fán?

(#208) nessh válasza lemmy71 (#207) üzenetére


nessh
tag

A képen trapista van és cheddar.
Akkor kipróbáltam hickory fa port. Hideg füstölővel csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#210) nessh válasza lemmy71 (#209) üzenetére


nessh
tag

Eltűnik???? Nemá, én látom

Ja már látom mi a gáz... Javítom.
Beszórom ide: (ma nem megy nekem a PH...)

[ Szerkesztve ]

(#212) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

[Fűszerek]

[ Szerkesztve ]

(#213) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Kemence fanok figyelem ;]
Akinek egyéb okokból nincs lehetősége egy épített tapasztott vagy tégla kemencére, azoknak itt a megoldás. Tetszőleges acél tartály, légtartály bojler stb. lényeg hogy a falvastagság minimum 3mm legyen. Ahogy a képen is látható az egyik végét levágjuk ami majd ajtóként funkcionál. A képen nincs de ajánlatos 3 - 4mm lemezből 5 centi széles csíkot vágni, amiből pántokat készítünk, az egyik pántot a levágott tartályunk végébe tesszük belülről és belehegesztjük apró kis varratokkal, ezzel merevvé tesszük a tartályt így kisebb eséllyel vetemedik a későbbiekben a hőtől, a másikat a levágott végre hegesztjük kívülről, így kapunk egy záró perem részt. A tartály belsejébe hosszirányban 30X30X3 -as szögvasat érdemes hegeszteni amin könnyedén csúszik majd a tepsink. Egy lakatos műhelyben pedig acéllemezből lehajlíttatunk hozzá egy tepsit, a széleit awi -val vagy co -val le varjuk. Ha igazán finomat akarunk sütni benne akkor ne saválló anyagot válasszunk, sima acél lemezt használjunk nagyon finom lesz benne az étel :K először alaposan ki kell égetni "sütni" mint a bográcsokat, utána kedvünkre sütkérezhetünk benne. A tepsit 1,5 - 2 mm lemezből készítsük az oldalfal magasság 6 - 8 centi legyen ;)

Üveg ablakot és lábakat mindenki tetszőlegesen készíthet :DDD bár én nem igazán tennék rá ablakot :N főleg nem akkorát, ha vetemedik a tartály könnyedén elpattanhat, amúgy egy kiszuperált sütőből érdemes kivenni és méretre vágatni az üveget, mert amúgy elég drága a hőálló üveg.

(#214) Essejó


Essejó
Topikgazda

Ugyan most még kicsit hideg van, bár ha valaki olyan szerencsés, hogy van egy kellően vastag falú Offsete az ilyenkor is sütögethet. Én mondjuk ki nem csomagolom az UDS-t mert csak a szenet és a fát pazarolnám, nem beszélve a párakicsapódás miatti vissza csepegésről.
De a lényeg :) Némi angol nyelvű segédanyag, mintegy felkészülés a tavasszal induló sütésekre. [link]
Az egészben az a sajnálatos, hogy a hentesek nem hülyék :))
mióta felfedezték, hogy a Sertés oldalas milyen kapós Grill és BBQ alapanyag azóta árban talán csak a sertés szűz a drágább nála. Még a Karaj is olcsóbb, egyszerűen vicc.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#215) tvamos válasza Essejó (#214) üzenetére


tvamos
nagyúr

"a Sertés oldalas milyen kapós Grill és BBQ alapanyag azóta árban talán csak a sertés szűz a drágább nála"
No, ez engem nem erint, egyaltalan nem hoznak a bordak lazba. Inkabb a csulok... Meg ezt a csirkeszarny divatot sem ertem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#216) lemmy71 válasza tvamos (#215) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Kinek mi, ízlés és korgó gyomor kérdése az egész :DDD Én pl. minden evő vagyok hal szárnyas lábas jószág jöhet minden, lényeg hogy jól legyen elkészítve. Az oldalassal úgy vagyok hogy másnap szeretem, amikor alaposan kihűlt és kicsapódott rajta a zsír, plusz mellé egy kis "gyilkos" zöldpaprika :D a csülköt meg ropogós bőrrel.

(#217) nessh


nessh
tag

Szmókerbe és grillre minden húst!

Mondjuk személy szerint halért nem vagyok oda. Csirkéből meg inkább felső comb.

Elmúlt nyáron csak kevésszer volt lehetőségem bbq-zni, de idén semmi sem állíthat meg! Minden hétvégén sütni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#218) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Igazából nálam is a tarja és a csülök viszi a prímet, de ahogy írtam nem vetek meg mást sem ;) Mostanság rászoktam a csülökre roston vagy faszénen, veszek egy egész 1 - 1,5 kg füstölt csülköt és azt még a hentesnél szalagfűrésszel szépen 1,5 - 2 centis darabokra szeleteltetem csontostól, na az az igazi csemege :D

(#219) tvamos válasza lemmy71 (#216) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke... a halakert is nagyon oda vagyok. Meg a kolbaszokat imadom nagyon, ezeket a pirosakat, meg hokadt fehereket, meg a mindenfeleket is. Ja, meg a grillezett paprikat, cukkinit, ilyesmiket.
De igazabol en is megeszem, amit elem raknak, erre tanitott a nagymamam.

(#218) lemmy71
1 fustolt es egy 1 sima elso csulkot veszek, megfozom, amig lejon a hus a csontrol, zoldsegekkel, hagymaval, baberlevellel. Utana darabolom a hust, es jol bepacolom, sult paprikabol, a fott zoldsegekbol, tarkonyecetbol, meg kis alaplebol keszult pacban. (Asszem, hogy alappac vadhushoz, vagy ilyesmi a recept alapja. Paradicsom tilalom van.) Par ora pacolas utan megsutom. Ennek kellemes fustolt ize lesz, a villanygrillen is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#220) tvamos válasza tvamos (#219) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyensmi.

A gyerek nem eszi, ha teszek bele sultpaprikat, mert szerinte az keseru. Szoval mostmar az sincs... ;( Meg gomba se...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#221) mirci18 válasza Essejó (#214) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos amire kereslet van az drágul is.
Bár nem ide tartozik közvetlen de mindíg meglepődök mennyire megdrágult a tepertő.
ami nem más mint kisült zsírszövet. sokszor kétszer annyiba kerül mint a marha hús vagy pl a párizsi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#222) soldi3r válasza tvamos (#215) üzenetére


soldi3r
veterán

Ki kellene probalnod a SV-ot. Cirka 30 ora 73 fokon, aztan ~40 perc a grillen, 90 fok koruli maghoig.

(#214) Essejó, Mitol lesz jobb egy vastagabb falu offszet? Nincs az a vastagsag, amitol a szerkezeti acel hoszigetelove vallna. Hotehetetlen tomeget pedig barmibe lehet rakni, meg akar egy kis szigetelest is. Szerintem egy 1-es falvastagsagu hordoval jobb hotartast lehet elerni, mint egy sima 5mm-es tartallyal.

E30 (oo=[][]=oo)

(#223) tvamos válasza soldi3r (#222) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Ki kellene probalnod a SV-ot."

Ez a sous vide dolog kapargatja a fantaziam, (nem is tudod, milyen kozel vagyok a dologhoz,) de amit en latok, hogy fozzek nylon zacskoban... nem is tudom...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#224) mmcr válasza lemmy71 (#192) üzenetére


mmcr
újonc

Pontosan eltaláltad a korrekt árát anyaggal, munkával, haszonnal együtt.

(#225) soldi3r válasza tvamos (#223) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazából igen. Nem is szép látvány közben. De a végére...
[kép]

E30 (oo=[][]=oo)

(#226) Essejó válasza soldi3r (#222) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ennek ellenére sokkal jobb egy vastag falú offset mint a barkácsboltokban kapható kartonpapír vastagságú offsetek, utóbbiakban még jó időben is nehéz az egyenletes 110 fokos hőfoktartományt tartani órákon keresztül. Egy UDS vagy egy Töltény szmóker teljesen másképp viselkedik mint az offset. Hiszen ez utóbbiakban a hús mondhatni a felszálló meleg felett van közvetlenül, na jó egy deflektor lemez vagy vizestál közbeiktatásával. Télen meg mondjuk pár kg sóval töltve a víz helyett.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#227) soldi3r válasza Essejó (#226) üzenetére


soldi3r
veterán

Alapból nyilván, de annak a szigeteléshez semmi köze, csak nagyobb a tehetetlen tömeg.
Viszont ha a "papírvékonyba" teszel pl egy pár kilónyi samott tégát, akkor már más a helyzet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#228) lemmy71 válasza soldi3r (#227) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Samottozni egy USD vagy gömb grillt értelmetlen, azt maximum kikenni lehetne, agyag samott tört H cserép és vízüveg keverékéből, de az első komolyabb felfűtésnél ledobná az acél magáról a rákent anyagot mint a huszonegy, ha meg tégláznád akkor inkább építs egy fix rakott vagy tapasztott kemencét :K
Abban igazad van hogy maga az acél nem rendelkezik hőszigetelő tulajdonsággal, de az 1mm és az 5mm lemez közt hőtartásban igen komoly különbség van.
Én ha USD készítenék, akkor tennék a hordóra kívülről egy hőszigetelő héjazatot, 10cm üveg vagy kőzetgyapot amit beborítanák egy 0.8 -s lemez palásttal.

(#229) soldi3r válasza lemmy71 (#228) üzenetére


soldi3r
veterán

En nem kennem ki, hanem mondjuk deflektornak nem egy vekony lemezt hasznalnek, hanem egy 50mm vastags;gu samot tombot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#230) Essejó válasza lemmy71 (#228) üzenetére


Essejó
Topikgazda

lemmy az USD készítést elég szigorúan büntetik! Ki tudja miért, de az Egyesült Államok vindikálja magának a jogot, hogy csak ők készíthetik. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#231) lemmy71 válasza Essejó (#230) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Hát azt jól mellé ütöttem :DDD na de mindegy aki tudja az érti a dolgot :D

(#232) Essejó válasza soldi3r (#229) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Én nem is használok az UDS-ben deflektor lemezt, hanem mint a képen látszik vizes tálat. [link]
Egy sima offsetben meg nincs is deflektor lemez, a reverse flow az meg más ott reverse plate van. abban a hőelosztás a lényeg. Ne úgy működjön mint egy hőtárolós kályha.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#233) soldi3r válasza Essejó (#232) üzenetére


soldi3r
veterán

Pedig pont így viselkedik a vastagabb lemezvastagság. A szerkezeti acél hővezetési tényezője 50 W/(m·K) körül van, egy szigetelőanyagé 0,035. Ebből azért látszik, hogy szigetelni sosem fog.
Offszetben alulra lehetne téglát pakolni, az nem zavar semmit. Esetleg körberagasztva valami ronda hőszigetelő anyaggal, bőven elég a 2mm lemezvastagság.

E30 (oo=[][]=oo)

(#234) tvamos


tvamos
nagyúr

Ilyet meg nem lattam...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#235) lemmy71 válasza soldi3r (#233) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Oda üveggyapot vagy kőzetgyapot érdemes tenni és egy 0.8 -as lemezzel körbe palástolni hogy pofája is legyen :D Az a kasírozott szivacs amit linkeltél, nem ilyen helyre való :N

(#236) hegegabi80 válasza tvamos (#234) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hmm de guszta, de akkor mehetne egy kis kenyérlángos is. :DD

(#237) tvamos válasza hegegabi80 (#236) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajtos-tejfolos kenyerlangos.... A magyar pizza a tehen gyumolcseivel... ;]

Mi lehet az a dolog amugy a sutoben? Lehet ilyet vasarolni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#238) soldi3r válasza lemmy71 (#235) üzenetére


soldi3r
veterán

Mint irtam, az esztetika mas kerdes. Mondjuk a link lehet rossz volt, ilyenre gondoltam, amit a konnyuszerkezetes hazaknal hasznalnak. Szamolgattam kicsit.
A vasnak 54 W/m2K, ennek a polyethylene aluminium folianak 0.394 W/m2K a hovesztesege. Tehat ha jol szamolom megkozelitoleg 700mm vastagsagu S235 lemez lenne azonos kepessegu hoszigetelo, mint az 5mm-es PE folia. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#239) nessh válasza soldi3r (#238) üzenetére


nessh
tag

Ha ezt a meleg közelébe teszed, sztem elolvad a belseje. Sajnos :O . Először ilyenből akartam kabátot csinálni a szmókeremnek.

(#240) soldi3r válasza nessh (#239) üzenetére


soldi3r
veterán

Sőt, talán még légrés is kell alá. Igazából elsősorban a vastagfalú offszet hőszigetelésére próbáltam rámutatni. Merthogy annak olyan nincs. Ami van neki, az a hőtároló tömeg, ami bármelyik eszközben növelhető.
De igazad van, lehet valami szilikon paplan lenne jobb. Majd körülnézek, ha eljön az ideje.

E30 (oo=[][]=oo)

(#241) nessh válasza soldi3r (#240) üzenetére


nessh
tag

Próbáltam keresni szilikont de nem találtam nagyban.
De hogy használhatót is mondjak, van alukasírozott 3cm kőzetgyapot. Az egyik oldala alu, a másikra lehet venni vastag alufóliát. Én ezt tervezgetem most. Ja és van hőálló alu ragasztószalag is, azzal körbe lehet ragasztani.

(#242) soldi3r válasza nessh (#241) üzenetére


soldi3r
veterán

Szilikonwebáruháznál találsz szilikonlemezt. Alapból 190 fokig hőálló, de van náluk piros színű stabilizált is, 250 fokig. Vagy kerámiapaplan.

E30 (oo=[][]=oo)

(#243) nessh válasza soldi3r (#242) üzenetére


nessh
tag

Uuuuuu köszi! :R

A kerámiát kihagyom. Azt is be kéne alufóliázni mint a gyapotot.
Szilikon lesz a nyerő.

A piroshoz adnál linket, nem találom. Thx!

[ Szerkesztve ]

(#244) soldi3r válasza nessh (#243) üzenetére


soldi3r
veterán

Ilyesmi.

E30 (oo=[][]=oo)

(#245) nessh válasza soldi3r (#244) üzenetére


nessh
tag

Ah, kösz. Ezt nekem kimarad :D .
Meg most nézem hogy valszeg a másik szilikon is.... az ár/érték miatt... Ha lesz energiám akkor vastagabb alufóliából csinálok "huzatot" kőzetgyapotnak :(((

(#246) Essejó válasza nessh (#245) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Csak szigeteljétek le az offsetet, aztán majd jön a sirás, hogy elszáll a höfok és nem lehet 120-on tartani.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#247) nessh válasza Essejó (#246) üzenetére


nessh
tag

Nekem bullet van és őszre-télre akarok valami takarást rá.

(#248) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

A kasírozott szivacsos szigetelőket amit soldi3r fórumtárs is felvetett felejtsétek el, ezek nem ilyen felhasználásra valók. A kerámiapaplan és a kálciumszilikát tábla pedig tűzterek belsejébe való. Aki mindenáron hőtükrös anyaggal szeretne kívülről szigetelni, az használjon [kasírozott kőzet vagy üveggyapotot] nagyon sok méretben kapható. Lényeg hogy a felhasználáskor nagyon ne nyomjuk össze, maradjon meg a természetes rugalmassága. A manapság divatos tégla [pizza kemencéket] is hasonló anyaggal szigetelik.

(#249) Essejó válasza tvamos (#234) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A cucc amit használ, tetszik és be is jön. Még ha hazai BBQ körökben a Gázfűtéses Grill Szentségtörésnek is számít. :D Viszont amit és ahogy az egyáltalán nem jön be, ez a fehér pizza: csak olíva és sajt (mozarella) a paradicsomot csak utólag teszi rá, és semmi pizzaszósz. Látványnak persze egynek elmegy, de a grillezés és a BBQ az messze nem erről szól amit ő ott művel, legalább is nekem nem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#250) Essejó válasza tvamos (#237) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az a kerek valami? Az a neve, hogy Pizza kő, egy préselt kiégetett Samott lap, de legalább ilyen jó eredményt érsz el egy adott vastagságú öntöttvas, vagy szénacél lappal, urambocsá egy minimum 4-5 mm-es vas bordás lemezzel. Esetleg kazán vagy kályhás boltokban lehet venni samott lapot amit felcsiszolsz simára és máris olcsóbban jössz ki mint ha veszel pizza követ.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.