Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Essejó válasza tzimash (#297) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze simán, csak csinálj neki egy keretet pl betonvasból, amire ráhefteled. Anno láttam is ilyen videókat, most direkt kerestem, hát 0 találat.
80-as tartályba főleg ha beleügyeskedsz két rácsot simán sütsz 5-6 embernek elég husit. Az ökölszabály szerint a tűztér a sütőtér 1/3 legyen kb. vagy egy picit nagyobb.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#302) Essejó válasza lemmy71 (#300) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A fenti az úgynevezett melegen tartó rács :)
A pác anyagnak ellenjavallt az hogy ha meg ég akkor kellemetlen szaga lehet, tegyél bele simán vizet és valami zöld fűszer ágat.
Az jó, ha a szabályozható levegő bevezetés a parázs alatt van.
Aztán elkövetheted azt is, hogy csak az egyik végébe rakod a tüzet, a tűz fölé teszel egy vizes edényt, az edény mellé rakod a húst, a hús alá meg a tűz mellé egy csepptálcát. Aztán ha a parázsra teszel némi füstölőfát, és a levegő szabályozóddal belövöd a rácshőfokot olyan 110-125°C-ra akkor kb utánozhatod azt ami egy smokerben készül. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#303) Essejó


Essejó
Topikgazda

Egy elég pofás szmóker építés, valószínűleg gáztartályt használ, azért van a vízzel feltöltött első vágás.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#304) tzimash válasza lemmy71 (#299) üzenetére


tzimash
őstag

Először megépítem az UDS-t, aztán ha tetszik a téma, meg van némi tapasztalat akkor megpróbálkozom az offset-tel.
Szóval első körben az UDS-ben fog grillrácsként szolgálni az expandált lemez. Alakjából kifolyólag kicsit macerásabb lesz rá keretet tennem. Meglátom mennyire merev a kivágott lemezdarab.

(#301) Essejó
Ha 5-6 főre elég lesz, az nekem jó, max majd beizzítom az UDS-t is, ha többen lennénk.

[ Szerkesztve ]

(#305) lemmy71 válasza tzimash (#304) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Kerek sütőrácstól nem kell megijedni, amikor kivágtad méretre a rácsot, (persze számold hozzá majd a keretet is). Egy helyen odacsippented a köracélt és szépen fokozatosan hajlítod rá és hegeszted apránként. Igazából rozsdamentes anyaggal nézne ki jól, de egy sima 8 -as köracéllal jóval könnyebb dolgozni. Sütés előtt amikor kiégetsz mindent. bekened étolajjal ami szépen ráég és soha nem fog rozsdásodni.
Én a grillnek a sütőrácsát, húzott 8 -as köracélból fogom elkészíteni.

(#306) tvamos


tvamos
nagyúr

Halat hogy kell grillezni? Mi a trukk?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#307) supercow válasza tvamos (#306) üzenetére


supercow
őstag

Legtöbb esetben alufóliában szokták, vagyis a videók nagy része azt mutatja. Szerintem inkább párolódnia kell, és anélkül könnyen megégne.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#308) Essejó válasza tvamos (#306) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Viszonylag magasan tartod a parázs felett, vannak ilyen hal alakú rácsos nyeles bigyók amibe beteheted , és egy darab nyársra húzott füstölt szalonnából kicsepegő zsírral kenegeted a grillezendő halat. Nem lehet elrontani csak bírnod kell tartani, mert ha a parázs feletti rácsra teszed ott megég. A fólia sem rossz, de ott sem teheted a rácsra mert túl meleg, de zárt fóliában a saját levétől megfő inkább, grillezve meg teljesen más ízvilág. Ha még is a fóliát választod akkor a fűszerek mellé tegyél egy ág citromfüvet is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#309) Essejó válasza tzimash (#304) üzenetére


Essejó
Topikgazda

UDS-ben is sütöttem már ötünkre, és még csak fullra sem volt rakva. És még jól is laktunk. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#310) lemmy71 válasza Essejó (#302) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igazából én is vízre és esetleg hasonlóképpen valamilyen fűszerágat vagy babért tennék bele, a párologtató tálba. Így ahogy jobban belegondolok, mehetne a "vizes vályú" közvetlenül a fenti melegen tartó rács alá. Nem a pácolás a lényeg hanem hogy ne száradjon ki a hús. Még a tűztér alatti rács füstjáratával nem jutottam dűlőre, van egy két elképzelésem, majd vázolom a későbbiekben.

(#306) tvamos
Én még csak apró törpeharcsát sütöttem faszenes grillen. Sós áztatás után egy gyors nyúzás a lefejezés :D A hosszában felvágott kimosott halak belsejébe egy darab szalonnát raktam és így húztam fel őket egy nyárstűre, mint a saslikot. Én nem fűszereztem a halakat, természetesen lehet, ki hogy szereti, a halak közé egy szelet vörös hagymát raktam és így sütöttem ropogósra faszén felett. A végeredmény magáért beszélt mert pik pak elfogyott :DDD a külseje ropogós mint a snack beleül kellemesen puha maradt.

(#311) tvamos válasza lemmy71 (#310) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo otlet! Koszonom!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#312) tzimash válasza Essejó (#309) üzenetére


tzimash
őstag

Szerintem is elég lesz, tekintve hogy az 5-ből 3 gyerek, abból 2 kicsi. Még anyósnak is jutna, bár nem szívesen etetem, mert odaszokik ;]
Gondolkozom miből legyen deflektor. Egy régi parabola antenna alkalmas lehet? Még meg kell néznem, hogy csak festve van-e. Átmérőre úgy saccra jó lehet.

(#313) Essejó válasza tzimash (#312) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Höstabilizálásra jobb egy vizestál. Ilyen rozsdamentes kutyaitató-etető. Lehet kifogni jó nagy méretüt is. Pl a Duna Panda kinai áruház a X.ker. Mázsa téren, van nekik kislavor méretü is.
Vagy a Haraszti Tescoban láttam pincér tálca méretü peremes kerek GN tálat. Mi öten felnöttek voltunk.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#314) tvamos válasza tzimash (#312) üzenetére


tvamos
nagyúr

régi parabola antenna Az nem aluminiumbol van?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#315) lemmy71 válasza tvamos (#314) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nekem volt 3 parabolám még a kilencvenes években, mind vasból volt. Csak azért tudom ennyire biztosan, mert két három év után gyönyörűen rozsdásodott a tetőn :DDD

(#316) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Grill az erkélyen, vajon mit szólnak hozzá a szomszédok :D

(#317) Essejó válasza lemmy71 (#316) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kit érdekel? :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#318) lemmy71 válasza Essejó (#317) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

+1 Allah Akbar :DDD

(#319) Precorus válasza lemmy71 (#316) üzenetére


Precorus
tag

Van egy speckó japán faszán, annak nincs füstje, ők beltérben használják. Ha pl azzal lenne csinálva(jó-jó, látom hogy nem :DDD )akkor senkit sem zavarna, max az illatok ;]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#320) lemmy71 válasza Precorus (#319) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Milyen az a faszén? Dobnál egy linket vagy termék nevet ;)

(#321) Precorus válasza lemmy71 (#320) üzenetére


Precorus
tag

Yakitori néven fut maga a grillezés, Binchotan a faszén neve. A lényeg hogy ez egy csak japánban megtalálható fa, valami speckó módon készül belőle a faszén, így kb füstmentes.
Most hirtelen csak angol linket találtam , de ezek alapján már tudsz keresni mást/többet ha gondolod.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#322) lemmy71 válasza Precorus (#321) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Köszi, utána nézek majd, igaz én füstölhetek itthon kedvemre :DDD de lehet hogy valakinek gyógyszer lehet a problémájára :D

(#323) Precorus válasza lemmy71 (#322) üzenetére


Precorus
tag

Most nézem, ez a cikk amit linkeltem, pont nem törődik azzal hogy ez bentre ideális....
Na mindegy :D
Télen azért poén bent az asztalt körbeülni, fagyoskodás nélkül :K
Bár még nem próbáltam, de nagyon akarom :O

Könyvtár == Old-school Netflix

(#324) Essejó


Essejó
Topikgazda

Ezt most csak úgy Kedvcsinálónak. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#325) tzimash válasza lemmy71 (#315) üzenetére


tzimash
őstag

Ezt is már megkezdte a rozsda.

Más.
Nem horganyzott csavarokat hol tudok beszerezni? Ami a Obiban fut nemesacél néven, az jó lehet?

(#326) Essejó válasza tzimash (#325) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Csavarboltban :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#327) soldi3r válasza tzimash (#325) üzenetére


soldi3r
veterán

A2, A4 néven találsz inoxot, illetve a 10.9 és a 12.9 acélcsavarok sem szoktak felületkezeltek lenni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#328) lemmy71 válasza tzimash (#325) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Csavar és kötőelem boltokban kapsz, saválló rozsdamentes csavarként kérd. Léteznek fekete acél csavarok is de azok nem rozsdamentesek, csak felületkezelt de azok is nagyon tartósak.

(#329) tzimash


tzimash
őstag

Kösz mindenkinek, ma nem jártam ilyen helyen. Obiban elég gyér a kínálat.

(#330) Essejó


Essejó
Topikgazda

Egy jó képű kerti sütögető és kemence.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#331) lemmy71 válasza Essejó (#330) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ez igen :R nekem is ez a tervem , még az elrendezés is stimmel bár én a fatároló részre tervezem a faszenes grillt, bal oldalra meg a vaslapos sütőt :D

(#332) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Gondoltam itt az ideje lecserélnem a jó öreg Tescos öntöttvas mini grillemet egy nagyobb családi modellre.
Ezeket néztem:

Az Obiban ezt találtam:
[link]

Igazából nekem inkább grillezésre kellene. így nem tudom van e értelme a lefedhető verziónak plusz pénzért.
BBq-ra alkalmas e?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#333) lemmy71 válasza mirci18 (#332) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Grillezésre tökéletes az az obis link is, az nem baj ha van egy nyitható fedele akár melegen tartásra is jó. Max olyankor beteszel egy kis vizes edényt hogy ne száradjon ki a hús.

(#334) hegegabi80 válasza Essejó (#330) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ez nagyon baba, én is hasonlót tervezek (de csak tervezek kivitelezve nem tudom mikor lesz, talán 5 éven belül sikerülhet), csak nálam nem sarokba megy, hanem simán egymás mellé egyenesen.

mirci18: az obis egész baráti, az még nekem is tetszik.

(#335) mirci18 válasza hegegabi80 (#334) üzenetére


mirci18
addikt

Lemmy71, Hegebaby80 köszönöm szépen a választ.
Az obisat veszem meg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#336) Essejó válasza mirci18 (#332) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Mondjuk láttam a válaszod, hogy az Obis mellett döntöttél, de néhány kiegészítést tennék pont mellette.
Jó néhány év tapasztalata alapján ki merem jelenteni, hogy grillezésre is minden tekintetben jobb, hatékonyabb a fedeles grill. Már azért is mert a fedél miatt közvetett grillezésre is alkalmas, és itt el is értünk egy lehetséges BBQ Setup kialakitásához. Tehát a tűzrácson csak az egyik oldalra teszed a parazsat rá némi füstölőfát, mellé teszel egy csepptálcát (kiöregedett bádog tepsi) A parázs fölé teszel egy vizes tálat 1-2 liter vízzel, és a csepptálca fölé teszed a szárazon fűszerezett húst. A levegő áramlást úgy állítsd be, hogy a rács hőmérséklete lehetőleg stabilan 120 °C legyen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#337) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, stovetop smokert milyen néven keressek itthon?
Amazonon láttam egy jót, cska horror árú a szállítás.
Korábban volt linkelve az ikea koncis, az jó lehet erre?
Nem túl alacsony?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#338) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Tavaly vettem egy ilyen kis bénácska, belépő szintű töltényszmókert. Egész finomakat sütögöttem rajta, de idén szeretném egy kicsit "felturbózni"
Van egy gömb grillem, amihez tökre passzolna, annak az alját használnám fel (zártabb lesz és jobban tudom szabályozni a hőt), viszont amit alakítanék rajta, hogy az ajtóknál és a szintek illesztésénél leszigetelném, hogy a hő/füst ne szökjön. Milyen szigetelést ajánlotok? Kismillió félét láttam.
(tudom, hogy csodákat gy sem érdemes tőle várni, de majd a szezon végi leárazásoknál beruázok egy jobb minőségű offset-re, addig elsütögetek ezzel)
Köszi előre is! :R

(#339) Essejó válasza Zirowe (#337) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Fogalmam sincs, de én ezt még csak nem is nevezném smokernek. Nem is értem ez hogy működik? Alulra beszórod a forgácsot, ráteszed a rácsot, arra a húst, és rázárod a fedőt? Aztán felteszed egy gömbgrill rácsára, és akkor a saját gőzében párolódik, + ha kap a forgács elég meleget akkor az elparázslik és kap némi füstöt?
De esetleg próbálj rákeresni a Német Amazonon, onnan tán olcsóbb a szállítás.
Nem egyszerűbb a Gömbgrillben a parázsra tenni némi füstölőfát?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#340) Essejó válasza fausto (#338) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Kazán ajtóhoz való tömítő madzag és hőálló ragasztó a rögzítéséhez, bár én nem foglalkoznék vele. Annyi füst vagy meleg nem megy ott el ami ennél számottevő lenne, főleg ha összekapcsolod őket.
Inkább a részek egymáshoz és a gömbgrill alsó részéhez való passzos rögzítésre áldoznék szintenként 2 db
ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#341) Zirowe válasza Essejó (#339) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Passz.
Igazából elég sok youtubeos főzőcskéző videóban használják mostanság, tűzhelyen vagy sütőben, igazából csak kíváncsi lennék milyen. :)
De köszi a német amazonos tippet, megnézem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#342) Essejó válasza Zirowe (#341) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egy gondom van vele, lehet több is, de azal főleg. Tehát alul a forgács ami a melegtől elfüstöl, de a zárt tér miatt bent marad a füst a dobozban, viszont ahogy a hő emelkedik a hús el kezd izzadni, levet enged ami lecsöpög az alul levő elégett hamura , ami a melegtől gőzölög és az a hamu íz is beépülhet a húsba. Én nem forszíroznám ezt. Ha megnézel egy töltény szmókert vagy UDS-t ott ott a vizestál, de még a Szekrény szmókerekben is ott a GN tál a vízzel amibe a lecsöpögő húslé is bekerülhet, de nem keveredik az alul levő elszenesedett hamuvá vált füstölő anyaggal. A Reverse szmókerrel is az a bajom, hogy a Platera ráég a lecsöpögő húslé, ahonnan vissza füstölhet a húsra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#343) lemmy71 válasza Zirowe (#337) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Tavaly vagy tavalyelőtt a tescoban láttam ilyeneket, volt rozsdamentes mint amit linkeltél és és eldobhatós egyszerhasználatos alumínium is. A haverom vett eldobható alut táborozásra, 6 szelet húst vidáman meglehet rajta sütni, volt olyan ami full kompakt volt még faszén is volt benne :DDD

(#344) Zirowe válasza Essejó (#342) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Itt a második képet nézve látszik, hogy van egy tálca, amibe mehet a lecsöpögő, alá meg a füstölő.

Nekem pl társasházban más módszer nem is nagyon játszik szerintem.

Videós példa.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#345) mirci18 válasza Essejó (#336) üzenetére


mirci18
addikt

Gondolkoztam érdeklődés szintjén egy BBQ teszten.
Ha eljutok oda itt mindenképp jövök tanácsokért.
Köszönöm addig is a segítségeteket.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#346) lemmy71 válasza mirci18 (#345) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Majd ha megvetted a grillt mihamarabb dobj rá párszelet jókora tarját és várjuk a képes beszámolót :D

(#347) Essejó válasza Zirowe (#344) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A másik oldalon nem látszott ez a tálca.
Nincs kert? Sorházban pl már voltam kerti bulin és minden másodiknak volt épített kőgrillje. Akinek meg nem, annak gázgrill.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#348) Essejó válasza lemmy71 (#343) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azt úgy is hívják, hogy kompaktgrill, 1x használat után eldobós, a jobbakban faszén, a tescósban asszem briket van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#349) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Picknick grill tesco és lidl ben is kaphatók néha. Kirándulásra vagy kisebb hirtelen partykra szerintem jó választás lehet azoknak, akiknek nincs faszenes sütőjük.

[ Szerkesztve ]

(#350) Essejó válasza lemmy71 (#349) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Sőt néha még benzinkútnál is kapható. 1x már használtam ilyet, végül is ha más nincs akkor használható, begyújtását követően kb két órán keresztül elég jól lehet grillezni vele.
Csak nem értem mi köze van a fedeles, konyhai sütőben is használható "füstölőhöz"? Ezt ne próbáld meg zárt térben használni, míg amazt akár a tűzhelyen, vagy bent a sütőben is lehet..

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.