Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) supercow válasza lemmy71 (#148) üzenetére


supercow
őstag

Ugyan nem pit meg szmóker, de Georgy KAVKAZ -t néztem egy ideig és érdekes kajákat csinál közben egészségesen tolja hozzá a saját vörösbort :DDD Pl ez a tandoori sütős nutria ;] vagy a töltött káposzta tetszett.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#152) lemmy71 válasza supercow (#151) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Érdekes az az edény amiben süt, mint egy óriás "váza", olyan elven működhet mint egy kemence.

(#153) Essejó válasza lemmy71 (#152) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Inkább mint egy Kamado
A kamado grill története.
Agyagedényeket az emberek évezredek óta használnak főzésre. Ezek a világ minden pontján megtalálhatók, közülük a legrégebbinek a korát a régészek több mint 3000 évesre becsülik. Ezeket az agyagedényeket tartják a kamado őseinek.
Az agyagedények a világ különböző részein eltérő módokon fejlődtek. Indiában a tandoort használták, Japánban pedig a mushikamado volt elterjedt. Ebben párolták a rizst ünnepi alkalmakkor. A mushikamado egy kerek agyagedény volt, levehető fedővel és főként Dél-Japánban volt jellemző. Ebben az időben már szeleppel is ellátták az edényeket a jobb hőszabályozás érdekében, és inkább szénnel, mint fával melegítették őket. A mushikamado a II. világháború után keltette fel az amerikaiak érdeklődését. A kamado szó japánul tűzhelyet jelent. Forrás

A két amerikai márka a PRIMO és a Kamado Joe kerámia grill-, és barbecue sütők a kamado sütők csúcs kategoriáját képviselik.A lemezből készült sütőkkel ellentétben a vastag kerámia fal teljesen érzéketlen a külső környezeti hőingadozásokra, vagy szélre, 110-120 fokos barbecue sütőhőmérsékletet gond nélkül tart stabilan akár 24 órán keresztül is, utántöltés nélkül. Forrás

Itthon az erősen promótált Big Green Egg terjedt el tán leginkább.

Ha valaki ezeket túl kicsinek találja, az nézzen el a Komodokamado oldalára. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154) Essejó


Essejó
Topikgazda

Egy jól kinéző szmóker, és ami benne készült.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#155) Essejó


Essejó
Topikgazda

Pécs és közellakók Figyelem!

Németh Tamás: ünnepi hangulatban van – Tóth Róbert és további 5 ember társaságában, itt: Bagolyvár Vendéglő És Fogadó.18 órája · Pécs (Baranya megye)
Péntek este a strandkorlátkék ugyanebben a pózban mint a második képen fog kacsingatni Rátok,a menü az hátrébb a sorban,legelöl meg a szakállas éppen pakol befele a füstbe.
Éhesen gyertek,de ha érdekes lehet a begyújtás,a rubok,a fa témái,nézzetek be este és egy pálinka mellett elmesélem egy renitens Pokolfajzat mindennapjaival együtt mindezeket ,és megmutatom ezt a nagyon jópofa kockát is az IronBlockot,ami nekem is a kedvenc és legjobb játékszerem....#chef #bbq #beard #basszodafüsttel @ Bagolyvár Vendéglő És Fogadó


Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#156) lemmy71 válasza Essejó (#155) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Jöhetnének már ide én felém is, unom már a házikosztott és a gyíkhúst :DDD

(#157) Essejó válasza lemmy71 (#156) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Alkoss egy Szmokert :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#158) Essejó


Essejó
Topikgazda


A L P H A & O M E G A🔥
hamrforge.com

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#159) jim bcs válasza Essejó (#158) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Na ez jól néz ki.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#160) lemmy71 válasza jim bcs (#159) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Télre már be van tervezve két grill gyártás a haveroknak, már ide is hordták a sok rozsdás vasat alapanyagnak :DDD lesz egy cirka hat-nyolc szeletes ami egy lábon álló vasfelniből lesz, annyi volt az extra kérés hogy a talp is felniből legyen és abba rakjak egy kis elektromos ventilátort ami rásegít majd a faszénre, ezen még agyalnom kell :F A másiknak egy cirka 100 literes acél tartályt hoztak, az egyszerű lesz csak az a bibi hogy a kinai plazma vágom feladta a harcot :O most keresem az utódját az alin;] de így lesz időm legyártani a sütőrácsot, azt 12 -s köracélból hegesztem össze, örökös lesz mint a nyomorúság :D Tavasszal meg nekikezdek a sütőszigetnek, ebből a közel kétezer darab összeharácsolt kis és nagyméretű téglából :D Ráadásul a lányom is kitalálta hogy az emeletre költözik és alakítsam át neki a szobát :Y Szóval ha ezekkel megvagyok akkor jöhet a smóker :K
Tetszik amit linkeltél, ez a sok vas vas hátán a gyengém :C ahogy néztem árban sincsenek elszállva. Egyetlen egy ami szúrta a szemem, az a "kamu szegecs" utánzat, ezen a szinten már hagyományos hőkezelt szegecscsel kellett volna összerakni a "vasat", mint ahogy a hidakat vagy a titanicot szegecselték :K Más szempontból le a kalappal a srácok előtt :R

(#161) hegegabi80 válasza lemmy71 (#160) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hmmm akkor egy darabig te sem fogsz unatkozni. Na mindegy jó lesz nekünk majd 2021 nyarára is, beállunk szépen a sorba. :DDD

(#162) Essejó válasza lemmy71 (#160) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egy lehetséges ventilátor, 9.68m3/h légszállítás csak elég egy kis grillnek.
De akár a Közel a tűzhöz féle hőfokszabályzót is bele építheted. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#163) Essejó válasza Essejó (#162) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A ventilátort kivéve, Aliról lényegesen olcsóbb hozzá a cucc.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#164) lemmy71 válasza Essejó (#162) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igen valami hasonló turbó vagy keskeny csőventilátorra gondoltam én is, hőfokszabályzás nem lesz majd kapcsolgatja a gazda ügyesen a kezével :DDD Egy vasfelni lesz a talpa és egy 65 mm rozsdamentes acélcsővel lesz összekötve a felső felni, a csövön keresztül menne a levegő, felülre egy tetőformára hajlított bevagdalt acél lemezre gondoltam amiből szépen jönne a huzat a faszénnek. 95 centi magasra terveztem az szerintem kényelmes. Azon agyaltam még hogy az alsó felnire kellene egy gumit rakatni, jól mutatna :DDD

(#165) Essejó


Essejó
Topikgazda

Egy érdekes kiegészítő, Gömbgrillek Szmókeresítéséhez! :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#167) Essejó válasza lemmy71 (#164) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Plusz megnövelné a stabilitást. :)
Én nézegettem a hőfok automatizálást. Az ajánlott füstgáz érzékelőt már nem forgalmazzák, de ajánlanak helyette másikat. Árban ugyanannyiért: 14K HUF, jó hogy lehet kapni. :)
Kicsit keresgéltem az Aliexpressen és ha ott veszem akkor a feléből kijön. :D Aztán ránéztem a többi alkatrészre is és tuti az Aliról veszem meg őket ha rászánom magam az építésre. 14 K helyett kb 7K, 1500 Ft helyett 250 Ft + szállítás és hasonló különbségek vannak.
Érdeklődés esetén elküldöm a linkeket, hogy másnak ne kelljen már keresnie.

Az előzőt sikerült magamnak címeznem :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#168) lemmy71 válasza Essejó (#167) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Hát igen az alin vannak nyomott árak rendesen :K és sok silány termék is sajnos :(( Hőfokmérő órákat majd én is onnan akarok venni, remélem "nem nyúlok nagyon mellé" :DDD

A gömbgrill smókeresítése, hát nem tudom nekem biztos nem érne közel 20 ezret az a vizestál, egy két ezres egy rozsdamentes kutyatányér :DDD Az a vékony bili acél amiből ezek a gömbgrillek készülnek, a vizestál max arra lenne jó hogy ne száradjon ki a hús.

Ha már smóker akkor itt van [Texas íze Németországból] érdemes megnézni az összes részt ;)

[ Szerkesztve ]

(#169) Essejó válasza lemmy71 (#168) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Pepita ugyanazt a cuccot kínálja a magyar web áruház is pl:


Ha jól tévedek most olyan 304 Ft a dollár.

vagy:


Értem én, hogy cég és más árréssel kell dolgozzon mint amikor én magamnak rendelek, de akkor is. :D

A Gömbgrill szmokeresítő meg nekem se ér 20 Ezret, és még nem is rád gondoltam célközönségként. :D Szerintem te is vagy én is lehajtanánk egy darab lemezből, aztán némi flexelés és kész is. Egyébként továbbgondolva egy ilyen elven készített lemez bármelyik fedeles faszenes grillből képes egy indirekt szmóker pótlékot csinálni.
De akinek se eszköze se lakatos ismerőse, viszont van egy klassz Weber 56-os gömbgrillje annak megoldás, hogy indirekté tegye a sütést egy mozdulattal. Félreértés ne essék, de se a Weber se a Landmann Gömbgrillek, nem bilibádogból készülnek! Ne keverd őket össze a Tesco gazdaságos grill utánzatokkal. :D Elég megemelned a fedőt és érzed, hogy van benne anyag. Természetesen nem 3 mm-es acélról van szó, de az felesleges is a gömb esetén.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#170) Essejó


Essejó
Topikgazda

Máris van aki szintén sokallotta a 47€-t :D


Most néztem, gondolom a Karácsonyi akcióban felment az ára. 57€

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#171) lemmy71 válasza Essejó (#170) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Na ez erről beszéltem egy vérbeli barkács ember magának is megcsinálja, amúgy kitudnám fizetni meg még ha olcsóbb lenne akkor sem kellene, nekem az jelenti a kihívást ha magam csinálom, olyan érzés ez nekem mint egy narkósnak egy szippantás :DD Félre téve a viccet egy kartonból megcsinálod a sablont, átrajzolod a lemezre és kivágod, egy ilyet egy combosabb szögvason meg is tudod hajlítani.
Hát igen ezekkel a kisebb elektronikai cuccokkal nem érdemes bajlódni, 500 forintért tokkal vonóval veszel kettőt hármat, a kis kínai egy tálka rizs áráért, egy zsákkal gyárt ilyeneket naponta :DDD
Lomtalanítás volt egy háznál és egy ilyet találtam [öntöttvas grill] haza is hoztam, agyalok rajta hogy mibe is tudnám beépíteni :D olyan 40 centi a rács átmérője, talán egyszer használták ;]

[ Szerkesztve ]

(#172) Essejó


Essejó
Topikgazda

Boldog Békés Ünnepeket minden Sütögetőnek és Álmodozónak! ;)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#173) jim bcs válasza Essejó (#172) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Boldog karácsonyt és Kellemes ünnepeket!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#174) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

[ Szerkesztve ]

(#175) soldi3r válasza lemmy71 (#160) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem felesleges ventilatorozni, kell egy "disznoporzsolo", azzal be lehet durrantani a faszenet rendesen, utana pedig mar nem alszik el, csak alul is legyen racs, hogy kapjon levegot.
Sokszor tul vannak bonyolitva, a szmokerek is. Oke, vannak elonyei a draga, hoszigetelt tipusoknak, pl a szekrenyek es a japan kamadok keveset "esznek", de ez csak azoknak elony igazan, akik napi szinten hasznaljak a sutoket.
Aaron Franklin Masterclass sorozatban hasznalt sutojet erdemes megnezni, nincs rajta meg levegonyilas sem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#176) lemmy71 válasza soldi3r (#175) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Így kérte a haver vagy is így szeretné :DDD Amúgy én úgy szoktam begyújtani a grillt hogy keményfából tüzet rakok a tűztérben és ráöntök egy félzsák szenet, majd leülök mellé egy sörrel a kezemben vagy kettővel ;] és egy óra hosszáig előmelegítem a sütőt, legalábbis a nejemnek ezt mondom amikor megkérdezi hogy mit ücsörgök a sütő mellett :DDD na ilyenkor néha nekem is jól jönne egy ventilátor, szeretem nyugodtan meginni a sörömet :D . Magamnak is építek majd egy nagyobb sütőt tavasz folyamán és lesz benne ventilátor vagy valami kovács fújtató. Ezzel a decemberi két gill építéssel nagyon elvagyok havazva, azon kívül hogy méretre szabtam az anyagokat és homokfújattam két acél felnit, sehol nem tartok, hátha az új év új erőt ad :U

[ Szerkesztve ]

(#177) tvamos válasza lemmy71 (#176) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nyaron ugy szokom, hogy megrakom a grillt faszennel, az egyik kezemben a forraszto lampa, a masikban egy roze froccs...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#178) lemmy71 válasza tvamos (#177) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

+1 Az is tökéletes megoldás, bár én inkább a sörös vagyok abból is a láger és a pilseni fajtákat részesítem előnyben :DDD

(#179) tvamos válasza lemmy71 (#178) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ujabban nem szeretem a lagert, IPA-t iszok, meg red ale-t, de draga, meg hamar benyimok par uvegtol, ezert attertem a roze froccsre, mert az olcsobb, es azt is nagyon szeretem. ;)
Regen ilyen gyujto folyadekot hasznaltam, de az budos, meg mindig elvesztettem a merteket, es 3-4m-es langot csinaltam, amitol meg anya feszult volt. Ez igy nyugisabb... ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#180) jim bcs válasza soldi3r (#175) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Van más módja a faszén begyújtásnak, nem kell ott ülni mellette (kivéve ha ürügy ;] ) és nem kell ventilátor sem, de fújtató sem, kíváncsi vagyok ki jön rá hogyan kell csinálni. Annyit elárulok, hogy 2 összetevő kell a faszénen kívül, újságpapír és borosüveg.

Na, valaki? :) Aki járt már görögben és tudja az most ne szóljon, ottani 100 éves találmány és tökéletesen működik a mai napig.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#181) soldi3r válasza jim bcs (#180) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez a ratekeros modszer?

E30 (oo=[][]=oo)

(#182) jim bcs válasza soldi3r (#181) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha a borosüvegre akarod rátekerni görcsöt kötve a papírcsíkokra akkor igen.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#183) soldi3r válasza jim bcs (#182) üzenetére


soldi3r
veterán

Valahol olvastam rola egyszer. Nekem pl igy (1:31-nel) egyszerubb.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#184) Essejó válasza jim bcs (#182) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Én a begyújtáshoz használok egy ilyet:

A begyújtás menete: [link] Borosüveg sem kell hozzá, vagy is igen, töltögetni a poharamba. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#185) jim bcs válasza soldi3r (#183) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#183) soldi3r
Na majd teszek fel képeket róla jövőre az első grillezésnél.

(#184) Essejó
Nem rossz megoldás, de a borosüveges nekem nagyon bevált. Pár éve mutatta egy haverom aki járt görögben, ott minden este így gyújtanak be a grillbe a tengerparton.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#186) soldi3r válasza Essejó (#2) üzenetére


soldi3r
veterán

Amiért tulajdnképp rátaláltam a topikra. Az összefoglalóban lévő BBQ szószt kipróbáltad?
Összegyűjtöttem én is egy csomó receptet, de midig a Metroba jutok vissza BBQ szószért. De igazából eddig 1x ettem jó félét, azt Angliából egy 1 fontos boltból hoztam.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#187) Essejó válasza soldi3r (#186) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azt pontosan még sosem. Én elég szabadelvűen készítek szószt, a tűzhely mellett ott a fűszeres polcom, az alapokat, paradicsomszósz, barna cukor, só, bors belerakom a lábasba. Aztán ami a kezem ügyébe kerül és tetszik beledobálom. Mondjuk a kínai kacsafűszert még eddig kihagytam. :D Meg nem szoktam grammozni, hanem hasra ütve. Mondjuk bírom amikor azt írják, hogy evő kanál. Benyúlok a fiókba és minimum 6 féle különböző méretű evőkanalt kiveszek, de teás és kv-s kanálból is 4-5 különböző méretűt. Ezért van egy igen ronda kb 70 éves Alu evő kanalam arra áll rá a kezem a főzés közbeni adagoláskor. Viszont már többször elhatároztam, hogy legközelebb ha járok az IKEA-ban akkor veszek Csésze - Cup típusú mérő készletet, asszem 4 db-os, de amikor ott vagyok mindig elfeledem. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#188) soldi3r válasza Essejó (#187) üzenetére


soldi3r
veterán

Van olyan készlet evő- és kávés kanalakra is.
Most én is szanáltam kicsit a szósz/rub receptek között. Amihez olyan alapanyag kellett, ami biztosan nem lesz itthon, azt töröltem is. Már csak vagy 5 féle van...

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#189) Essejó


Essejó
Topikgazda

Iron Workers Bbq "iwbbq"
IRON BLOCK SMOKER bemutatja:
🙏 Az új termék neve:
IRON CUBE SMOKER
Csak, hogy lássátok...nálunk folyamatosan zajlanak a fejlesztések!
Egy mindenki számára könnyebben elérhető szmóker gyártása volt a cél.
👉-Agyaga 4 mm hidegen hengerelt lemez.
👉-3 db gn 1/1 rács.
👉-Saját rozsdamentes edény.
👉-Lógatásra kialakított konzol.
👉-Kivehető deflektor.
👉-A deflektor és a vizestál kivételével direkt sütési zóna.
👉- Van mód digitális hőmérő bevezetésre is.
A szmóker méretei:
👉- magasság: 1030 mm
👉- mélység: 680 mm
👉- szélesség: 570 mm
Rács méretei:
👉- 530x325 (3 db)
A rácsok közötti távolság:
👉-100 mm
🔥👉-Rendelhető külön applikálható szigetelés! (Feláras, ára hamarosan)👈🔥
🔥👉-A sütő rendelhető külön tűztér ajtóval is. (feláras +19.000 ft)
Azon dolgoztunk, hogy egy alsó kategóriás kerámia grill ára alatt legyünk, 3x-os kapacitással.
👉Úgy néz ki sikerült. ⚠️👍
A képeken az egyik teszt modell látható!

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#190) soldi3r válasza Essejó (#189) üzenetére


soldi3r
veterán

Kíváncsi leszek az árára. Ha a honlapon lévő offszetből indulok ki, ez sem lesz olcsó.

E30 (oo=[][]=oo)

(#191) Essejó válasza soldi3r (#190) üzenetére


Essejó
Topikgazda

180K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#192) lemmy71 válasza Essejó (#191) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

420 ezret ezért az [offset szmókerért] :U max 250 - 300 körül lenne a reális ára anyaggal munkával együtt.

(#193) soldi3r válasza Essejó (#191) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem sok. Kicsit túl van lihegve ez a smoker dolog.
Ez kb 1 tábla lemez, 2 szál zártszelvény, meg néhány apróság. Ha beballagsz egy lakatos céghez, egy rajzzal, akkor ha munkadarab súlyát megszorzod 4-600-zal és annyiért legyártják. Épp most csináltam egy offszetet, a lemez költsége kb 70 ezer ft.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#194) Essejó válasza lemmy71 (#192) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Előbb utóbb minden hmm.. versenycsapat kitalálja a tutit, és megpróbál piacra dobni a nevével fémjelzett, offsetet, szekrényt, rubot, bbq szószt, "enyhén" túlárazva, és valamilyen szinten még is viszik tőlük. De elmész egy valami BBQ összeröffenésre ahol megjelennek az árusok is és egy "speciális 1,5-2 dl-es" Chiliszószt olyan áron akar adni amiért veszel 5 kg Csilipaprikát, és módjával de még azt is megveszik. Szóval amíg veréb van addig...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#195) Essejó válasza soldi3r (#193) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ok 70 K a lemez, mi kell még? :) Miből készült a rács? Expandált lemez, ponthegnesztett hullámrács, saválló rúd, esetleg lézer vágott lemez vagy csak betonvas? Mennyi flex korong ment el, és hegesztő pálca, esetleg Co is volt? Kellett egy felszerszámozott műhely, néhány kerék, fogantyú, hőmérő, alkiton hőálló festék, menetes szár, csavarok egyéb apróságok. Esetleg a festés előtt egy homokozás, vagy flex és néger tárcsa vagy drótkorong. Lakatos vagy és a műhely adott, szóval van gyakorlat? Vagy nem ilyesmiből élsz , de van egy "hobbi" műhelyed, hogy ami kell a ház körül azt meg tudd csinálni?
Mit is akarok ebből kihozni? Ja igen, szóval magadnak megcsinálva persze olcsóbb a felénél is, de ha egy offsetért kellene minden szerszámot megvenned ami kellhet, plusz a hozzá való anyagokat, amiket adott esetben táblában és szálban kapsz, és még némi lakatos gyakorlatod sincs. Akkor megértem azokat, akik megveszik a készet.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#196) soldi3r válasza Essejó (#195) üzenetére


soldi3r
veterán

Mint írtam, nem otthon kell vele bűvészkedni, hanem keresni kell egy acélszerkezet gyártót egy rajzzal. Otthon sem jössz ki vele olcsóbban, mert te kb brutto 325-ért veszed a vasanyagot, ő meg kb netto 200-ért.
A baj ott van, ha valaki havi 2-3 eladott példányból akar megélni. Egy jobb lakatosnál pedig egy ilyen alkatrész 1 napos meló.

E30 (oo=[][]=oo)

(#197) lemmy71 válasza soldi3r (#196) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ahogy már írtam én is sokallom az árát, de azért nem úgy van hogy egy nap alatt összedobod, még ha profi lakatos vagy és megvan minden szerszámod hozzá. Max ha előtte mindent profin összevágtál lehajlítottál megterveztél stb. de még akkor is necces egy ekkora szmókernél. Arról meg ne is beszéljünk hogy ha az első prototípust készíted, hiába van kész terved mindig közbe jön valami és akkor lehet agyalni hogy is tovább. Az meg ha kezedben egy tervel elmész egy lakatos műhelybe legyártatni egy "sütőt" nem az anyag ártól dobsz egy hátast hanem a munkadíj lesz horror. Egyszóval ha nem tudod megadnak összehozni akkor mélyen zsebbenyúlós a játék, de hát ez a luxus ára :K

(#198) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Egy kicsit megkésve de legyen mindenkinek malaca ebben az évben :DDD

(#199) soldi3r válasza lemmy71 (#197) üzenetére


soldi3r
veterán

Az igaz, hogyha csak egy barlangrajzzal érkezel, akkor nem annyira egyszerű a megoldás. Normál esetben viszont így néz ki egy doboz. CNC vágva és -hajlítva, 2 perc alatt össze lehet puzzle-özni és kb 20 perc a hegesztés. Sarokcsiszolóhoz hozzá sem kell nyúlni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#200) Essejó


Essejó
Topikgazda

Az IKEA igazi kincsesbánya azoknak, akik szmókereznek! Íme néhány tipp, hogy milyen IKEA terméket lehet BBQ-záshoz használni.
A már jól ismert Fantast maghőmérő. 1.990 Ft. Tapasztalat: érdemes egyből kettőt venni belőle!

Koncis grillező+rács. 4.990 Ft,de sokszor akciós az ára. Nagyon jól használható például oldalas sütéshez. Ha kettőt veszünk belőle, akkor a csomagolást is elfelejthetjük, két tál egymás felé fordítva ugyanolyan jó!

A BBQ-sok körében elterjedt Variera fedéltartó. Rozsdamentes, így bátran tehető szmókerekbe. Kiváló oldalastartónak! Csak arra kell ügyelni, hogy összeszerelésnél ne tegyük bele a csomagban lévő szilikonkarikákat.

Most szuper olcsón beszerelhető Stabil párolóbetét. Szintén rozsdamentes termék. Kisebb drum szmókerekbe deflektorlemezkémt is használható, de zöldségek, vagy éppen rák sütéshez is jól jön!

Egy másik rozsdamentes Stabil párolóbetét 2.490 Ft. Szintén sokféleképpen használható szmókerben, még a 60 literes Drum szmókerbe is belefér.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.