Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) lemmy71 válasza supercow (#649) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Itt egy klón az [alibabáról] 20 ezerért, de lehet hogy ugyan az :K csak ahogy nézem itt minimum egy tucatot kell rendelni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#652) Essejó válasza lemmy71 (#651) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Aha minimum rendelés 50db 😂

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#653) lemmy71 válasza Essejó (#652) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Igen, ahogy néztem itt maga a gyártó árulja a portékáit, gondolom kereskedőket célozta meg ezzel az árral.
Ugyanezeket a termékeket, obi praktiker és egyéb hazai webshopban 5 - 6 szorosáért kapod meg :U
Amúgy szerintem tök ugyanaz mint amit a fórumtárs linkelt ;)

(#654) Essejó válasza lemmy71 (#653) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze az alibaba a kereskedöké, ott már ingyenes szállitás sincs. Bár egy ekkora vasat lehet az aliexpressről se hoznak ingyen postával.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#655) lemmy71 válasza Essejó (#654) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ilyen esetben minimum 40 lábas konténerben kell gondolkodni :DDD Ha lenne felesleges tőkém akkor valószínűleg bele is ugranék egy ilyen bizniszbe, 100% -kos haszon lenne rajta :D

(#656) Essejó


Essejó
Topikgazda

Azt tudtátok, hogy a Dunakanyar nem csak a Dunáról, hanem a Smoking Guns Barbeque szószokról is nevezetes? Néhány évvel ezelőtt, amikor Magyarországra berobbant a barbecue sütési technika, Nagy Tibor és családja megérezte az új idők szelét, elsőként bontott vitorlát és kezdett el BBQ szószokat készíteni. A Dunakanyar szívében található verőcei családi vállalkozás egyedi, semmivel sem összehasonlítható ízeit, a helyben termesztett alapanyagokból kreálják. Mielőtt a BBQ technika hazánkban megjelent volna, a család az Egyesült Államokban élt 4 évet. A hentes és szakács végzettségű családfő, egy BBQ étteremben dolgozott, ahol összebarátkozott az idős tulajdonossal, aki apránként elkezdte átadni a szószkészítés apró titkait. Tibor ezeket a fortélyokat felhasználva, a magyar ízvilághoz igazította a szószait. Elszántságát, miszerint Európa hírűvé teszi a termékeit, mi sem bizonyítja jobban, hogy lehetőség szerint majdnem minden, a kontinensen rendezett versenyre és vásárra viszi a termékeit. Tucatnyi országból állandó megrendelői vannak. Ez nem is csoda, hiszen a kifinomult ízlelőbimbókkal megáldott Nagy Tibor igazi tehetség, aki csűri- csavarja az ízeket. A szószok saját termesztésű paradicsomból, paprikából és fűszernövényekből, termelői méz hozzáadásával készülnek. A füstös ízek eléréséhez, a fűszerpaprikát Hickory fával füstölik. Persze ezek csak az alapok, a szupertitkos összetevőket, sajnos nem sikerült kiderítenem. Nos, akkor lássuk milyen szószok kaphatóak a Smoking Guns BBQ termékpalettáján: Alap lista: Feketeáfonya-fahéj, Zöld dió, Vörösboros-cseresznye, Érlelt kecskesajt-vodka, Wasabi, Whyski, Spice, Hot spice, Extra spice .A Feketeáfonya- fahéj és az Érlelt kecskesajt- Vodka (Ez a két szósz az amerikai világbajnokságon 5. helyezéssel büszkélkedhet) Időről időre szezonális szószokkal is jelentkeznek.Szezonális lista: Alma, Barack, Aszú, Csoki, Kávé, Bull (indiai ízvilággal), Gyömbér, Grill, Zöld fűszer, Eper-menta, Eper-bazsalikom. A szószokon kívül BBQ RUB fűszer keverékeket is készítenek 2 féle ízvilággal. Piros RUB: bükkfán füstölt piros paprika, zöld fűszerek, cukor, só, fokhagyma. Sárga RUB: kurkuma, gyömbér, zöld fűszerek, narancs, cukor, chili. Végül pedig a mester útmutatásait követve, az alábbiak elkészítéséhez ajánljuk a szószokat: Sütés, pácolás, ízesítés , szendvicsekhez, pizzához, mártogatósnak A gyümölcsösöket általában vad, marha, pulyka, bárány húshoz de én rántott sajthoz és Camembert-hez is próbáltam (fenséges).A szárnyasokhoz és a sertéshez nagyon passzol az Alap, Spice, Hot spice , Extra spice szósz. Salátákhoz mindenképpen érdemes kipróbálni a Wasabi, Whyski, csoki, Érlelt kecskesajt- vodka. De ahogy Nagy Tibor a Smoking Guns Barbeque szószok kreátora és megálmodója mondani szokta: Csak a képzelet és a kreativitás szab határt. A fent említett termékeket, szombatonként a nagymarosi piacon megtaláljátok. Érdemes követni a Facebook oldalt, ahol mindig kiírják az aktuális piaci tartózkodásukat illetve rendelhettek is: https://www.facebook.com/smokinggunsbarbecue/
Próbáljátok ki, erősen ajánlott!

★★★★★

Kürtös MártonA képen a következők lehetnek: ételA képen a következők lehetnek: ital és ételA képen a következők lehetnek: 1 személy, túra/szabadtéri és ételNem érhető el leírás a fényképhez.+4

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#657) gu007


gu007
aktív tag

Valami elkezdődött :))

(#658) OPiiPO válasza Essejó (#656) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt a komplett Smoking Guns reklámszöveget akár be is linkelhetted volna a bemásolás helyett ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#659) lemmy71 válasza gu007 (#657) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ej ha, úgy látom egy rugóra jár az agyunk, én is ma kezdtem hozzá :D
Nem lett egy kicsit nagy a tűztér betápláló nyílás, vagy majd maga tűztér dobozt vágod kisebbre :F
Lucifer Project:DDD
A tartály 3,5mm lemezből van, a belseje olyan mint az új gyönyörű a festése, egy apró hiba sincs rajta, anno kívül ette meg a só a tartópántoknál 30 éves, minőségi munkát csináltak akkor a németek. 5X40 -es rozsdakráteres laposvasból csináltam az ajtó szegőt, jó meló volt megívelni majd holnap még átköszörülöm a gérhegesztéseket, én kívülről 5 centinként fogattam meg a laposvasat. Milis koronggal vágtam ki az ajtót így ha belül hegesztem akkor már nem csukódik, leköszörülni meg nem akartam a hegesztést. Bár így utólag belegondolva 5 centinként kifúrhattam volna az ajtót és rejtett hegesztéssel is odalehetett volna sercinteni, de rohadt meleg volt ma, elég volt ezzel is elbarkácsolni. Holnap nekiállok a csuklopántnak az is négyes vagy ötös lemezből lesz, van itthon 12 -es csepp alakú diópántom de azt akarom hogy nyitáskor egy kicsit kiemelkedjen az ajtó.


Beállítva mint a Rolls-Royce ajtó :DDD

Simán elektródával sercintettem, nem volt kedvem kivinni a telepre és co val hegeszteni, majd a hőálló matt fekete eltakarja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#660) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

SmokingMeatForums érdemes belepillantani ;]

[ Szerkesztve ]

(#661) jim bcs válasza lemmy71 (#660) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hujujuj, na ez már döfi :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#662) gu007 válasza lemmy71 (#659) üzenetére


gu007
aktív tag

A tűztéren könnyebb lesz majd a kisebb nyílást kivágni, mert az lemezből készül. A tartályon a nyílás magassága a reverse plate helye, meg így a tűztér jobban illeszkedik majd szerintem. Szebb lesz a szemnek.
Az ajtóval lesz még egy kis melóm, nem csukódik rendesen, meg a belseje tiszta rozsda. Majd adok neki drótkoronggal

(#663) gu007


gu007
aktív tag

Feldon kalkulátor szerint 68 cm² nyílás kell a tűztér és a sütőtér között. Ehhez képest tényleg jó nagy nyílást sikerült vágni. De ha megközelítőleg a kalkulátor szerint csinálom a kéményt is attól kellene a kéményre is szabályzó, hogy lehessen állítani a kiáramló füst mennyiségét?

(#664) Essejó válasza gu007 (#663) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze, de ha nem akarsz kínlodni vele, van gyári, kazánhoz való, beépített pillangó szeleppel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#665) lemmy71 válasza gu007 (#662) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én majd valamilyen összekötő csövet vagy még nem tudom mit teszek a tűztér és a tartály közé, mivel én grillezni is akarok vele plusz a tűztéren főzni így kell valami pillangó szelepet vagy valamilyen elzáró szerkezetet készítenem a tüzér után.
Szerintem neked kivágás után megvetemedett az ajtód, lehet hogy magától a feszültségtől vagy amikor hegesztetted rá a szegőt és a hő elhúzta.
Én direkt úgy vágtam ki hogy, a gyári hegesztés és a tartály szélének az anyaga benne legyen az ajtóban, az add neki egy plusz merevítést. És az 5 millis békebeli lapos vas is keményen tartja. Ha grillezek akkor lesz ott cirka 200 fok, az meg már meglibbentené a lemez ajtót, de így stabil marad, bár mocskos nehéz volt kivágni a hegesztésnél ;]

Az hogy rozsdás a tiédnek a belseje az nem olyan vészes, raksz benne egy jó nagy tüzet és kész, max utána át drótkefézed. Nekem nehezebb lesz mert nagyon jó a gyári festése még 30 év után is :DDD

Ma vasárnap tiszteletére nem zörögtem :D elkészítettem papírból a zsanér pánt sablonját és a nagyapám bő száz évvel ezelőtti patkó csavarjaiból lesznek a zsanér stiftek némi átalakítással, anno még ő kovácsolta :) Próbálok minél több régi dolgot beépíteni ;)

Az ajtó fogantyú tartó is ilyen félköríves lesz és közte egy hengeres keményfát tervezek.

[ Szerkesztve ]

(#666) gu007 válasza lemmy71 (#665) üzenetére


gu007
aktív tag

Jól néz ki!
Sajnos a hegesztés húzta meg. Majd megpróbálom kimelegíteni, hátha sikerül. Ma drótkoronggal megpucoltam belül, egész jó lett. Jövő hét végéig pihen a projekt.

Kéményre meg majd csinálok "fedőt" :)

[ Szerkesztve ]

(#667) lemmy71 válasza gu007 (#666) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Pedig te nem is hegesztetted olyan sűrün mint én, ahogy nézem :U Max egy két helyen vágd el a hefteléseket milis koronggal, hátha magától kiugrik.
Majd ahogy haladsz dobj egy két képet, én is töltögetek de nekem is lassan halad, van más is mit csinálni. És még a fejemben is képlékeny a dolog, ahogy haladok úgy jönnek az ötletek ;] Nyolcszögletű nyitható tetős tűzteret szeretnék, de hogy fogom összehozni az még kérdés :F És meg vagyok lőve a kéménnyel, mekkora és milyen magas is legyen, az már biztos hogy középre teszem, úgy körkörösen spirálisan húzza a meleget a tartályban, elméletileg.

Ilyen megoldásra gondoltam

(#668) gu007 válasza lemmy71 (#667) üzenetére


gu007
aktív tag

Voltam olyan "ügyes", hogy kívül végig van hegesztve a laposvas az ajtóhoz. Ezen csak az erőszak segít. Volt olyan kép amin így volt csinálva de lehet az ajtó vastagabb anyagból készült ezért az nem vetemedett el. Kéményt én is középre gondoltam tenni mert abban a magasságban lesznek a húsok. Valahol ezt olvastam, hogy ott a lényeges az áramlás. Képeket majd csinálok. Remélem a tűztér anyaga is meglesz hétvégére.

Nyolcsszögletű tetőt pkazmával lenne a legegyszerűbb kivágni vagy lánggal

[ Szerkesztve ]

(#669) lemmy71 válasza gu007 (#668) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Akkor meg van miért hajlott el. Ilyet nem szabad csinálni hogy fúllra végig varrod :N ha 5- ös anyagból lett volna akkor is megtekeredik :K Nem érdemes vele kínlódni, keres egy akkora lemezt és szépen a tartályon íveld meg, majd apránként 5 - 10 centinként pöttyentsd oda a laposvashoz.
A tűztértetőt majd flexel kivágom 5 -ös kazánlemezből lesz, van plazmám de azután is köszörülni kell sajnos, úgy hogy marad a flex :DDD Maga a nyolcszögletű palástot két részből lehajtatom és majd összehegesztem. Azt még nem tudom hogy maga a faszéntartó kosarat melyen vastag expandált lemezből hajtassam le, talán a 3 milis jó lesz :U Keretnek meg 30X30 -as rozsdamentes szögvasat gondoltam, valami kihúzható fiók szerűség lenne. Úgy hogy ha kiveszem a kosarat, bent megmaradna egy "fix" fa tűzrakó hely.

[ Szerkesztve ]

(#670) gu007 válasza lemmy71 (#669) üzenetére


gu007
aktív tag

Lehet az lesz a megoldás, hogy csinálok új ajtót rá.
Kivehető fiókos lesz az enyém is ha mégis majd fával fűtenék benne

(#671) lemmy71 válasza gu007 (#670) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Én ma feltettem a pántokat (zsanérokat) nem értem hogy miért de egy pici van az ajtóban amikor felnyitom, de viszont tökéletesen zár :DDD

(#672) gu007 válasza lemmy71 (#671) üzenetére


gu007
aktív tag

A zsanérok az enyémen is rosszul állnak... Felnyílik az ajtó de nem megy hátra teljesen így legalább nem kell ütköző. De az ajtó jól fog csukódni alt="" title="" :D
Szerencsére nem sűrűn kell nyitogatni a szmókert

[ Szerkesztve ]

(#673) lemmy71 válasza gu007 (#672) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nálam jó a zsanér de holnap levágom :O Tudom már mit csesztem el, az ajtó szegőkeretét nem átlóztam ki és azért áll kinyitva csálén, amúgy nagyon jól zár. De holnap az egyik hosszú szegőt is visszabontom és arrébb rakom ki átlózva, úgy már pofásan fog állni az egész, de ez plusz 3 óra munka lesz :W Nekem az ajtó így is bitang nehéz, de pluszba még holnap teszek rá keresztbe két darab ívelt 5X40 -es laposvasat, az még nyom rajta :DDD

De láttam már ellensúlyt is smoker ajtón ami lenyomja becsukott állapotban és könnyebb ki is nyitni vele, de nekem az nem igazán tetszik.
Vannak ilyen [hőálló tömítések] ha a tökéletes zárást akarsz, szerintem én is teszek majd egy 2 milist de zárat nem.
A fogantyút érdemes úgy felrakni hogy az ajtó aljától lejjebb legyen úgy majd könnyebb megfogni becsukáskor :K

Valahogy így, csak nekem ez a gömbvas nem igazán jön be :DDD

[ Szerkesztve ]

(#674) gu007 válasza lemmy71 (#673) üzenetére


gu007
aktív tag

Nem tenném rá a zárat ha lecsukódna rendesen az ajtó. De ezt egyszerűbb megoldásnak találtam mint új ajtót csinálni. Tömítés nem biztos, majd megnézem mit mutat a zárral az ajtó. Ennyire nem vagyok alapos mint Te. Első szmoker, próbának jó lesz így is, csak működjön. :) Ha beválik lehet lesz majd nagyobb, meg ha kicsi is lesz...

(#675) Essejó válasza lemmy71 (#673) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az ellensúly nem lenyomja, hanem a nyitást könnyíti.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#676) Essejó


Essejó
Topikgazda

Egy eddig nem látott rewerse megoldás.
Annyi eleve kiderül a képről, hogy a készítőnek rengeteg fölös csöve volt. :) Illetve nem vékony anyaggal dolgozott.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#677) lemmy71 válasza Essejó (#676) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nyomja az az ellensúly egy kicsit, mert becsukásnál holtpont utánra esik a terhelés és akkor már van nyomás az ajtón is, ha ez nem így lenne és pontosan holtponton állna az ellensúly akkor egy gyenge szellő azonnal kinyitná az ajtót, legalább is én szerintem ;)
Na ez a csöves smoker nem piskóta darab, nem az a fajta amit le kellene betonozni a vasgyűjtők elől :DDD Gondolom az embernek van hozzá egy egytonnás targoncája is :D
Amúgy tetszik az a belső csöves megoldás :C
Az enyém sem 30 kiló lesz, már így maga a tartály üresen 37 kiló és még hol van a többi ;] 3.5mm lemez alatt nem teszek bele semmit :D
Kérdés, megakadtam a kémény mérettel 850x400 -s a tartály 125 kémény átmérő vajon jó lenne :F Mert találtam olyan méretű (3x125) korcsövet a minap, repi anyag :D Úgy kötném be mint ahogy a képen van, a tartály széles kivágásával és a cső felé szűkülne.

[ Szerkesztve ]

(#678) lemmy71 válasza gu007 (#674) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Szétvágtam ma az ajtó felső részét 5mili volt benne, fogalmam sincs hogy tudtam így benézni az átlót :W
Most összetűztem, szépen nyílik és jól is áll, holnap beállítom az ütközőket és fixre hegesztek mindent. Jó kis lecke volt, ráment a késő délutánom. Ahogy néztem a felső szegővas és a tartály közt olyan 2 - 3 milis hézag van de majd holnap adok neki a samuval és akkor patentül fog záródni, a többi három oldal tökéletesen zár.

(#679) gu007 válasza lemmy71 (#678) üzenetére


gu007
aktív tag

Egyszer mértem átlót, amikor berajzoltam az ajtó helyét. Lakatos munka nem az erősségem :))
Tied precíz lesz. Az enyém összedobott :DD
Majdcsak működik majd így is

(#680) lemmy71 válasza gu007 (#679) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Ááá dehogy, én sem vagyok lakatos csak ragadt rám valami :DDD Meg az a kajszaság nagyon feltűnő volt hiába záródott jól, ha úgy hagytam volna akkor midíg hallgathatnám a haverok kritikáját, azt még több sör sem oldja meg egy grill partin :DDD Amúgy ma megcsináltam az ajtót, egy kicsit meghúzta a meleg de azt holnap könnyedén vissza nyomom, ma már nagyon rám esteledett nem akartam éjszakáig bele menni a lakatolásba.

Szerencsém van mert pont jó helyen támaszkodik fel a kivetőpánt (zsanér) így nem kell még az ütközővel kínlódnom.

Holnap ha lesz időm akkor a nyitó fogantyút csinálom, utána pihi mert elég sok kerti munka gyűlt össze.

A kémény kivágásánál bizonytalan vagyok, a kalkulátor nekem nem tetszik, olvastam egykét smoker készítőtől hogy inkább csak viszonyítási alap a kalkulátor és nem szent írás. 400 -as átmérőjű a tartályom erre kellene valami jó kivágási méretett találni hogy szépen körkörösen cirkuláljon a fűst a tartályban.

125 milis rozsdamentes cső lesz a kémény, lesz húzás persze leszek bele majd valamilyen pillangó szelepet is.

Akkor a tiéd is offset verzió lesz? Azt írják a "nagyok" hogy az offsetben nem egyforma a hőeloszlás, de szerintem ezzel a kéménybekötéssel jó lesz :K
A nyarspolgar.hu olvastam az offset smoker építésénél egy kommentet sulthal -tól, heat management plate magyarul egy lyukacsos lemezt tesznek be hasonlóan a reverseben.
Én a füstölő tartályt grillezésre is akarom használni, már fejben megvan a faszéntartó lemez amit akár füstölésnél is lehet használni hőterelőként, ha érdekel akkor majd vázolom azt a lemez elgondolásomat, nem bonyolult otthon könnyedén elkészíthető.

[ Szerkesztve ]

(#681) gu007 válasza lemmy71 (#680) üzenetére


gu007
aktív tag

Kéményt középtájra tervezem. Rács alatt is húzza kicsit a füstöt. Jó ötlet lenne az előre gyártott elzáróval szerelt kémény de a 300-as átmérőjű szmokeremen nem lenne valami szép látvány a 120-as cső, ezért nekem is csinálni kell majd kalapot a cső végére.
200x100-ra vágnád a kéményed nyílását, ha nem is lenne jó, jól nézne ki :)

(#682) Essejó válasza gu007 (#681) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Jobb a kalap, ha kinn felejted akkor nem esik bele az eső.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#683) lemmy71 válasza gu007 (#681) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Van szinte minden méretben kémény sapka, én is teszek majd rá mert úgy pofásabb :DDD Csak még nem tudom hogyan is hajlítsam meg kúposra, az ilyen dolgokat nem igazán vágom de majd lesz valahogy, készen nem akarok venni mert mindent "sk" akarok elkészíteni ;] Én majd egy pillangószelepet faragok valahogy a kémény csőbe. Két rácsot teszek majd a tartályba, lesz egy középen 700X380 -as és egy felette 700X120 -as ezt kihúzhatóra tervezem, majd valamilyen kihúzható sütősínt vagy valami golyóscsapágyas bútorfiók sínt használok hozzá. A keskenyebb rács grillezésnél lesz jó, olyan húspihentetőnek, vagy melegen tartónak.
Végre kész az ajtó, nehéz szülés volt legközelebb jobban odafigyelek :U Frankon kiegyengettem és mindenhol fixre hegesztettem most már nem kell félnem hogy használat közben elhúzza a hő. Tökéletesen zár és jó nehéz is lett, így nem kell rá zárat tennem, esetleg majd kap körbe két vagy három milis hőálló öntapadós tömítést.

(#684) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Tegnap este átbújtam a feldon calculátort kissé elvagyok bizonytalanodva az ott kapott méretektől :U A 850X400 százliteres tartályomhoz 68 milis átmérőjű és 460 mili hosszú kéményt javasol, a tűztérnek pedig 34 literes tartályt, levegő beáramlásra pedig 45cm2. cirka egy 7,5cm átmerőjű lyukat. A tartály és a tüzér közötti lyukat pedig 107cm2. 12cm átmérőjű lyuk. Lehet hogy én vagyok megalomániás, de én ezeket a méreteket igen csak szűknek találom, főleg a kéményen akadt meg a szemem.
Átolvastam a nyárspolgár offset építő sztoriját, de ők is panaszkodtak a feldon calculátor alul méretezésére. Nem akarom elbaltázni az építést, vajon mennyivel növeljem a calculátor által megkapott méreteket, vagy bízzak magamban és neten látott képek alapján a saját elgondolásomra csináljam :F
És még egy kérdés a tűztérrel kapcsolatosan, ugye kaptam a calkulátor szerint egy 34 literes tűztérméretet, de most ez a 34 liter vajon maga a tartály teljes térfogata vagy csak az a rész ahol a tűzég. Én a nettóra szavazok és így a 34 literhez még könnyedén hozzácsapódik cirka 10 liter, űrtartalom :U

(#685) gu007 válasza lemmy71 (#684) üzenetére


gu007
aktív tag

Nekem is furcsa, hogy milyen kicsi nyílásokat javasolt a kalkulátor. 70 cm² a tűztér és a sütőtér között, a tűztér levegőnyílása is eléggé kicsinek tűnik. Majd úgy csinálom a tűzteret, hogy a rács alatti légrés az plusz lesz a kalkulátor által ajánlott mérethez képest. Nekem 280x280x280 ami kijött az ajánlott méretre de kicsit növeltem rajta. Ezért 330x300x300 lesz. Az átvezető nyílást meg ha kicsinek bizonyul akkor nagyobbítok rajta. Kéményt még nem tudom...

(#686) lemmy71 válasza gu007 (#685) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Érdekes, pedig ha jól emlékszem neked is 100 liter körüli a tartályod, mint az enyém csak a tiéd keskenyebb és hosszabb :U Így nem értem hogy neked 70cm2 nekem 45cm2 számolt a calkulátor, ez egy kicsit nagy eltérés szerintem. Na majd ma este újra számolom és megnézek egy két más építőt is. Hengeres formában gondolkodom vagy is nyolc szögben olyan 400X330 -as méretben, bár egy szögletes tégla testet könnyebb lenne összehozni. Ma kirajzoltam a kémény kivágást, 260X85 re lesz kivágva, 3 -as kazán lemezből egy gyengén szűkülő "koporsó" forma lesz és abba megy majd a kémény cső. Holnap kivágom és kartonból megcsinálom a sablont.

(#687) lemmy71 válasza gu007 (#674) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Figyeld csak meg alaposan a srácot hogy hogyan is készítette el az ajtót, hogy ne húzza el a hő ;)
Érdekes ebben a videóban nem látok terelő lemezt a tűztér nyilasnál, de viszont nagyon tetszik az a grill megoldás a fireboxon ;]
Itt a videó nyolcadik percében rakja be a hőtérélő lemezt.
Egy kicsit hezitáltam ma este hogy talán mégis egy reverse flow -t kellene építeni, de ezek a videók teljes mértékben meggyőztek hogy a pit offset legyen a befutó.
Még annyi ami kérdéses, hogy a tartályban lecsapódó zsírt és vizet hogyan vezessem el, mert a reverse ben egyszerű, a hőterelő lemez csatornáján szépen lecsordogál, de itt nem igazán látom hogyan is van ez megoldva. Pedig van valami mert a vedrek ott lógnak a smoker alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#688) lemmy71 válasza lemmy71 (#686) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

A 45cm2 a légbeömlő nyílás, annyi rajzot csináltam már papíron hogy kicsit megkeveredett :D 107cm3 a tűztár és a tartály közti nyílás, cirka 12 centis átmérőjű kört kellene vágni feldon szerint vagy 17 centis félholdat.

(#689) gu007


gu007
aktív tag

Nincs akkora a tartályom. 310xkb830. Az ajtót hasonló képpen csináltam én is. De már háromszor levágtam a zsanérokat de még nem az igazi. Megjött a zár hozzá majd az helyre húzza :) marad a reverse megoldás. Az első behyújtásnál majd kiderül, hogy mennyire válik be a kalkulátor...

(#690) lemmy71 válasza gu007 (#689) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nem is baj hogy nem egyformát készítünk, így legalább lesz mindkét fajtáról infó :D Szerintem ami majd gondot okozhat mindkettőnknél az a tartály falvastagsága, az enyém 3,5mm lemez ahogy olvasgattam a 6 - 8 lemez az ideális anyagvastagság, bár az már bitang nehéz cucc. Olvastam "sülthal" posztjait ő 4mm. lemezből "hengereltette" a tartályt de ő is panaszkodik hogy a 4 - 5 óránál hosszabb sütésnél már nagyon instabil a smoker hőtartása.
Bár én nem tervezek maratoni sütéseket, elsősorban oldalas amit nagyon szeretünk az meg 4 - 5 óra alatt megvan ahogy olvasgattam.
Érdekes a nyárspolgár írása, hogy náluk kiválóan teljesít az épített reverse, pedig ahogy néztem azok a víztartályok sem lehetnek 3 max 4 mm. lemezből vastagabbak. Hosszú maratoni sütésről viszont nincs beszámolójuk.

(#691) gu007 válasza lemmy71 (#690) üzenetére


gu007
aktív tag

Enyém sem valami vastag de majd megmérem ha arra járok. Ha belejövök a sütésbe és kedvem is lesz szeretném majd kipróbálni a szegyet is. Rá megy majd egy napom.
Nyárspolgáros videóban ha jól emlékszem a pitmester azt mondta, negyed óránként ellenőrzi a sütőt. Súly meg addig érdekes amíg nincs alatta kerék.
Tied nem reverse lesz?
Elméletből készülök:

(#692) lemmy71 válasza gu007 (#691) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Majd én is utána nézek a bbq szakirodalomnak, van itthon egy két könyvem amiben vannak receptek és praktikák, de ezeket a könyveket én is beszerzem majd.
Hát igen a súly, én a múltkor olyan 80 kilóra saccoltam az egészet, de ma lemérte a gyerkőc a tartályt a füstcsövet, terelő lemezt és a kéménycsatlakozó anyagát, így 48 kiló. Hol van még a rács a tűztér váz stb. szerintem ütni fogja a mázsát vidáman, de majd a vaskerék elbírja :D
Én nem reverse -t készítek, hosszú hezitálás után a pit offset mellett tettem le a voksot :K Remélem beválik, teszek bele egy kis hőterelő lemezt amit a tegnap linkelt videóban is beépítenek. Azt a módszert nem nagyon láttam kimondott offset építésnél és ez a "tölcséres" kéménykivezetés szerintem megoldja a megfelelő és egyenletes hőáramlatot.
Ma kivágtam a tartály végét 260X100 és készítettem egy karton sablont. 5milis kor anyagból vágom ki majd, a cső pedig 90milis kor cső lesz 70 centi hosszan, ez bőven öblösebb mint a calculátor által ajánlott 70 milis és űrmértékben is bő duplája. De nekem nem tetszik az a vékony vacak, ez az öblös sokkal pofásabb max teszek bele egy szűkítő csövet ha mégsem lenne jó. Így is szerencsém volt mert 125 -ös csövem volt de találtam egy hetvencentis 90 -es darabot, 5 mili a falvastagsága örök élet meg egy nap :DDD
Ahol a karton belsejét megjelöltem abban a vonalban lesznek a húsok a rácson, így elméletileg szépen körkörösen spirálisan cirkulál majd a levegő a húsok körül, legalább is ez a terv. A tűztérből belépő forró levegőt 30 fokban megtöröm egy cirka 15 centis acéllemezzel, ilyen megoldásokat láttam egy két amerikai videón, csak sehol nem sincs szó a pontos szögről és lemez méretről, úgy hogy ez megint csak sacc lesz :U
Szerintem ők is saccra rakják be azt a lemezt ;]

(#693) Essejó válasza lemmy71 (#687) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nem jól figyeltél :) Itt készíti a dzsuva leeresztőt.
Azért a linkelt videóban egy kicsit mintha öblösebb lett volna az a kémény kivezetés.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#694) Essejó válasza lemmy71 (#687) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Azt még kifelejtettem az éjjel, hogy ez a smoker kimondottan fatüzeléshez készül. Azért nincs tűzrács és külön huzat szabályzó, hanem az ajtó nyitásával szabályozza a huzatot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#695) lemmy71 válasza Essejó (#693) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Láttam hogy fúr két lyukat a tartály aljára és hogy felakasztja a lóitató vedreket :D még gondoltam is magamban hogy elég vékony lágyacélból lehet a tartály palástja mert pikpak kifúrta. Én azt hittem hogy egy lejtős "vajút" szerkesztenek bele hasonlóan a reverse hőterelőlemezéhez csak ezt teljesen alulra teszik. Én majd a közepén kivágok egy téglalap formát egy elhúzható kis ajtóval, ott majd ki lehet engedni a "dzsuvát", én faszén használatra grillre is akarom használni a tartályt, így ott kap majd levegőt. Persze ehez készítek egy széntartó rácsot is.
A kémény, igen jól látod hogy öblösebb a videón, én direkt ilyenre szűkebbre csináltam. Nekem a tartály oldalam domború a videón meg egy befenekelt hengerelt lemez, ha megnézed a belső képemet ott jól látszódik a különbség. Mivel az enyém domború vagy is belülről homorú, így szerintem a forró levegő könnyedén fog beáramlani a gyűjtő tölcsérbe, max a hosszán változtathatok de szerintem ez így is működni fog, hasonlóan mint egy "gázgyorsító".
A videón a tűztér, jól mondod fatüzelésű, és jó is az elgondolás, valami hasonlóban gondolkodom, de én teszek bele két sínt amibe belefekszik majd a széntartó kosár. A tűztér ajtó alá képzelek el valamilyen huzatszabályzót, de ez még képlékeny.

[ Szerkesztve ]

(#696) Essejó válasza lemmy71 (#695) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Persze pikk pakk, mert épp ott vágta meg a felvételt. Elkezdi fúrni majd a következő snittnél meg már a második csebret akasztja fel. Valami hegeszthető golyós csapot szoktak oda applikálni, aztán a rögzítés után belül a palást síkjában levágják a felesleget.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#697) lemmy71 válasza Essejó (#696) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Egy darab menetes csonkot felvarrsz az aljára és arra rá hajtód a golyóscsapot. Anno a régi fűtésrendszerről leszerelt 5/4" - 6/4" -es csapokat eltettem ha minden kötél szakad akkor majd felvarázsolok egy két csapot.
3miliéteres a lemezpalást falvastagsága ebben a videóban említést tesz róla a mester ;] Az enyém 3,5mm. a két domború vég pedig 5mm. bízok benne hogy jó lesz ;)
A tűztér becsatlakozója nem hagy nyugodni, nem igazán tudom hogy mi lenne a tökéletes megoldás, ez megint lutri lesz úgy érzem :U Maga a tűztér mérete az oké, de a becsatlakozás pontos helye és mérete ami aggaszt és az a kis darab hőterelő lemez a füstölő tartályban.
A TEXAS Style -ben pl. nincs semmilyen hőterelő lemez, csak a rácstartó laposvas van felhegesztve

A másik építő már tesz bele lemezt

Valószínűleg ehez hasonló verziónál maradok, maga a tűztér ajtó is ideális megoldás fára és faszénre is Pit Offset
Azt hiszem érdemes lenne levágni a tartály végét, beletoldani 5 centit és egy síklemezzel befenekelni :U

[ Szerkesztve ]

(#698) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Essejó
Ma megrajzoltam a tűzteret 380X400X450 -es téglatest, 5 -ös kazánlemezből lesz majd. A nyolcszögletű tűztértest amit szerettem volna, azzal vannak problémák, túl kicsi ahhoz a formához a tartályom átmérője, ha meg eltolom a nyolcszög éleit akkor meg finoman fogalmazva esztétikailag okádék az egész :O De azért nem adom fel, holnap kartonból szerkesztek egy a tartálynál szélesebb nyolcszöget és odapróbálom.
Maga a tűztér fatüzelésű lesz az alsó két oldalon egy egy 45" -s lemez töréssel mint a videón, de készítek egy faszén kosarat is (200X290X300) gondolom elég ez a méret bár a hosszán még tudok változtatni, ez a kosár egy sínen csúszna be. Az ajtó aljára tennék egy szellőző kopoltyút, bőven a duplája a kalkuláltnak de úgy szabályzom majd hogy jó legyen (nyárspolgár panaszkodott a calculátor szerinti szellőző alulméretezéséről) nem akarok én is hasomló hibába esni :N
A könnyebb takarításért teszek a V alak közepébe egy elhúzhatós ajtót és csak leseprem a hamut egy vederbe ;)

Itt vajon mivel keni át az ember a felmelegített vasat, valami vaj féleség vagy zsír lenne :F Tetszik nekem is így natúron a vas felület, maga a (keretet lábait) átkenem fegyverolajjal az oké, de a tartályt és a tűzteret nem azzal kellene vagy esetleg sütő olajjal és szépen ráégne. Nekem jobban bejön mint a fekete festés, így olyan ratt stílusú lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#699) Essejó


Essejó
Topikgazda

Recycled Gas Tank Offset Smoker Build

[link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#700) lemmy71 válasza Essejó (#699) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Emberünk hegeszt mindennel ami van a portán, Co Trafó igazi ratt stílus :DDD
A kéménycsatlakozó kivágása hasonló mint nekem, lehet szélesítek még rajta 2 centit de teljesen a széléig nem vágom ki, a vastagsága pedig akkora mint a kéménycső belső átmérője. Nálam a képen csalóka a kivágás, a fotó kicsinyít élőben jobb :D
Látom rakott terelő lemezt a tűztér becsatlakozásához.
Ez sem rossz, érdekes az a belső zsalu megoldás és pofás az a kar amivel mozgatja :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.