Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#14607) Kobe válasza Madwe (#14598) üzenetére


Kobe
veterán

Én pont nem szeretnék saját lakást, de mint vagyonforma ezt tartom az egyetlen épkézláb megoldásnak.
HA lenne normális bérlakás rendszer a piacon, én azzal is tökéletesen kiegyeznék, inkább fizetném az önkormányzatnak mint főbérlőnek, de abban nem látok rációt hogy utolsó forintig leadózott becsületes bérből zavarosban halászó adóelkerülő ügyeskedők zsebét tömjem végeláthatatlanul.

És akkor itt jön a HA.....mert ugye itt idehaza úgy megy, hogy
- ha az egyik kerület pályázatot ír ki a 'kerületi lakóközösség változatosságának fokozására, értelmiségi fiatalok kerületbe vonzására' és ebbe be is ruházott, felhúzott pár darab tök új építésű házat, hogy diplomás fiatalokat csábítsanak az amúgy irodaépületektől hemzsegő kerületbe, akkor a bérlésnél a konkrét feltétel már a 'kerületben korábban kiadott önkormányzati lakás bérleti szerződésének felmondása' a fő feltétel
Wut?? Biztos a külsős értelmiségi fiatalokat az fogja becsábítani a kerületbe, ha teljesen kizárják őket, és a lepukkant bérlakásban tanyázó szegényebb réteget költöztetik egyik helyről a másikra
(13. kerület)

- másik oldalon, bérlakás szerződőjeként ha jutott valami csókosnak, akkor a szerződéslelépti díjat 20-22M körüli áron tartja reálisnak....vagy épp egy régebbi polgári lakás bérleti jogáért budaörsi családi házat szeretne cserélni.....Maaaargit, nooooormális??
2011 körül láttam 13. kerben egy önkoris újépítésű lakás bérleti díját 5M lelépti díjért. Akkor nagyon gondolkoztam rajta, de mivel 7-8 M körül lakást lehetett kapni, sokalltam a bérleti díjért az 5M-et. Azóta verem a fejem a falba, 73nm lakás + 32nm terasz, újépítés, életemben ekkora ziccert nem hagytam ki....

- harmadik opció (9. kerület), felhúzzák, felújítják a bérlakásokat, orvosi egyetemi negyed környékén, majd emelkedő ingatlan árak közepette tömegével adják el a 30-32M-es lakásokat 8M-ért, 5-10 éves fizetési halasztással a vevőnek. 2015-2017 között több tucat lakást adtak el így a kerületben, amit következő héten az új tulaj piaci áron adott el, 1 hétvégére 25M haszon nem rossz, sőt mivel kapott 15-0 évet az eredeti vételár kifizetésére, ha volt esze berakta MÁP-ba és csak 5-10 év múlva fizet amikor a 2017-es 8M akkori reálértéken ér vagy 6M-et

ha alapvetően nem ez a 3 dolog lenne jellemző a teljes önkormányzati, vagy bérlakás rendszerre, egy tök működőképes dolog lenne.
Lásd Bécs, Amszterdam, Rotterdam, Frankfurt városokat mint működő példák.
De hát mi ungarische ostrocsattogtatós büszkemélymagyarok vagyunk, miért is ne bacnánk el egy rendszert :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.