Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) erdoke válasza tepenzed (#4098) üzenetére


erdoke
titán

Megkérdezem a kollégákat, nálunk most rendszeresítették az iPadet olyan szinten, hogy mindenki kap. Ez se nagy minta, de egy(-két?) tucatnyi próbát meg tudok ejteni.
Én még várok a Pro/Plus bejelentésre, A4 méretig van hely a táskámban. :K Ha március végéig semmi, akkor inkább megvárom az Air 3-at, onnan már félidő...

A legjobb aláírás a héten

(#4102) univerzita válasza erdoke (#4101) üzenetére


univerzita
addikt

Április és Június köszt várható a Air Plus megjelenése.MacRumors szerint. Én megvárom, föleg ha hybrid volna.

(#4103) teguran


teguran
tag

üdv,

szeretnek az air2omhoz egy tokot, megpedig vilagito billentyuset. igy maris nagyot szukult a kor, ami minoseginek tunik a belkin qode ultimate pro [link] vagy a kensington keyfolio thin x2- re. [link] tapasztalat valakinek, vagy jo (esetleg jobb, masik) megoldas?
a legfobb celom, hogy elol hatul vedve legyen a tab, igaz hogy igy csupaszon a legkecsesebb es csabitobb, de az elso folian kivul amit ratettem egy esetleges esestol nem vedi semmi. billentyuzetnek van ertelme? kezdo tabletes vagyok, akiknek volt korabban es tobb tapasztalattal birnak, szivesen olvasnek arrol, hogy kinek mi es miert valt be!

egy valami meg eszembe jutott: van egy bt-os hangszorom, amit most az ipaddal hasznalok. ha egy olyan tokot veszek ami billenytuzetes, akkor tud az ipad egyszerre ketto helyen is bt kapcsolatot letesiteni? szval megy rola a zene kulso hangfalon kozben pedig gepelek?

köszönöm! :R

(#4104) univerzita válasza teguran (#4103) üzenetére


univerzita
addikt

http://www.zdnet.com/keyboards-coming-for-the-ipad-air-2-six-clicks-7000035177/ Megnézném a ZAGG Folio-t

(#4105) Peddy789 válasza erdoke (#4101) üzenetére


Peddy789
őstag

azt vedd figyelembe szerintem ha kijön egy uj elektronikai cikk, sose ajánlott az első szériákat megvenni mert mindig több bennük a hiba mint a 4.-5. gyártási szériában ami +3-4 hónap kb

persze cserélik elvileg gariban

(#4106) knyitogato


knyitogato
őstag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek. Ellopták az iPhone-omat (5s), az Airemben (iPad Air 64gb) pedig nem látom az összes fotómat, amit vele készítettem, pedig elvileg minden benne van az iCloudban. Mit kéne beállítanom?

(#4107) erdoke válasza Peddy789 (#4105) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, hogy ez mennyire aranyszabály. Én 2008. óta mindig az első napokban/hetekben vettem telefont és tabletet, de eddig egyik se romlott el. Kopp-kopp... Illetve a Samsung Omnián a később is problémás érintőt, az i5-ön a nagy sorozat hibás Power gombot kellett cserélni. Ez utóbbiak mind érintettek sokkal későbbi készülékeket is.

A legjobb aláírás a héten

(#4108) Peddy789 válasza erdoke (#4107) üzenetére


Peddy789
őstag

egy régebbi ismerősöm hivatalos szservizben dolgozott, ők látták h pl hogy amikor kijött az s4, 2hónap alatt az 5 verzió volt már, annyi apróbb javítás történt a hardwaren, pl rájönnek hogy az egyik kondi szar meg hasonló dolgok,
nexus 4-nél is volt több revizió, ott még fizikailag külsőre is volt változás a tapasztalatok alapján (4pöcök a hátlapra), de sok elektronikai alkatrészt is cseréltek, pl első verzióban a kijelző ragasztő miatt elszineződött a kijelző nagy hőfokon
ezek mindig így vannak, más kérdés hogy apple termékek mennyire elsők amik hozzámnk jutnak, de hogy náluk is vannak hasonló dolgok az 1000% csak titkolják mert ők a legsunyibb gecik ilyen téren

(#4109) Chereiose válasza focvis (#4091) üzenetére


Chereiose
addikt

De élőben is csak csomagolásban van, szóval többet ott se látok, de hezitálok megéri-e 10K-ért, mert ebay-en a 2-3 ezer Ft-os tokok is ugyanúgy védik szerintem. :F

(#4110) mrkorooo válasza Chereiose (#4109) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

vard meg az ozaki simple tokot, en is erre varok de kozbe vettem azt amit linkeltem :)

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#4111) Chereiose válasza mrkorooo (#4110) üzenetére


Chereiose
addikt

Én sima Air-re keresek, most vettem az Air-t tegnap :)

[ Szerkesztve ]

(#4112) focvis válasza Chereiose (#4109) üzenetére


focvis
veterán

Ez igaz!

Kínai tokból ki lehet fogni jót is (pl. Süvi kolléga), meg hibásat is ( pl. én). [link]
De védeni véd.

Grat az Airhez! :)

[ Szerkesztve ]

(#4113) Chereiose válasza focvis (#4112) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát meglátjuk :) Ha kell beadom a derekam és veszek egy Ozakit, végül is még mindig jobb mint a 25 ezres smart case :DDD

(#4114) mrkorooo válasza focvis (#4112) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Hogy jött neked kintről az iPad ?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#4115) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok!
Valaki meg tudja nekem azt mondani hogy a t-s ipad-ek elsősorban az AIR függetlenek-e?

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#4116) Noxy válasza sacaboy (#4115) üzenetére


Noxy
veterán

Az iPad-k mind függetlenek, bármelyik szolgáltatónál veszed meg.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4117) ArrayOfLilly válasza ArrayOfLilly (#4039) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Megtaláltam a Logitech Ultrathin Keyboardon, ipad minihez, a "0"-át és a hosszú "í"-t. :-)

A "0" ugyanott van, ahol az "é", csak az Fn lenyomása mellett, és analóg módon az "ő" helyén pedig az "í". A nagy "í"-hez még a Shiftet is le kell nyomni.

http://www.arrayoflilly.com

(#4118) Peddy789 válasza Noxy (#4116) üzenetére


Peddy789
őstag

ez tuti? gyanus

(#4119) Ragnar95 válasza Peddy789 (#4118) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tuti.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#4120) StLui válasza Peddy789 (#4118) üzenetére


StLui
veterán

mindig így is volt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4121) legiaap válasza ArrayOfLilly (#4117) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ezt fejemben tartom, mikor rendelek Logitech billentyűzetet. Keys to go lesz ha végre kapható lesz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4122) teguran válasza legiaap (#4121) üzenetére


teguran
tag

vegul a belkin qode ultimate pro mellett dontottem, amit szinten meg nem lehet rendelni.

(#4123) legiaap válasza teguran (#4122) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem néz ki rosszul. Van billentyűzet világítás?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4124) bok92 válasza legiaap (#4121) üzenetére


bok92
addikt

Nagyon jól néz ki ez a billentyűzet, de én inkább egy Apple Wireless billentyűzeten gondolkodok. Méretre az sem sokkal nagyobb mint ez, és legalább van magyar kiosztás is.

(#4125) teguran válasza legiaap (#4123) üzenetére


teguran
tag

Igen, vilagitos. Es amiert meg praktikusnak talalom, hogy sima tokkent is hasznalhato, ha epp nem kell a klaviatura, extra h elforgathato. [link]

Mar irtam a belkin supportnak, h mikor lesz kaphato, mert jelenleg csak usa. Ha valaszolnak, megirhatom. Annyit mar tudok, h az air2 vekonysaga miatt megis kell valtoztatniuk a kiegeszitokon a gyartoknak, tul "nagy" a sima airhez kepest. Pl kiprobaltam a zagg nek az air billentyujet, de kiesik belole az air2. Lassan csak frissul a paletta mindenhol...

(#4126) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

két kérdésem lenne:
- ipad egy utángyártott dokkolóra azt írja ki, hogy nem eredeti termék ezért nem tölti ... Mit lehet tenni, hogy menjen a töltés?
- milyen audio lejátszó van iPadra ami tud DLNA-ról lejátszani? ... Vagy egy plex media serverem amin vannak videók és most audióimat is rápakolnám, hogy játszás onnan menjen ...
- esetleg ezekből playlistet hogy lehet kezelni?

(#4127) vadászcsiga válasza Rolly (#4126) üzenetére


vadászcsiga
félisten

-Vegyél eredeti töltőt
-nPlayer
-Igen

(#4128) Rolly válasza vadászcsiga (#4127) üzenetére


Rolly
veterán

töltő töltő kábel eredeti csak a dokkolóba mennek és a dokkoló (tartó kihangosító móka) az ami utángyártott de már ez is sok az ipadnak :(

- nplayerből 3 féle van storeban :(... Melyik?

[ Szerkesztve ]

(#4129) Ragnar95 válasza Rolly (#4128) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez az

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#4130) Rolly válasza Ragnar95 (#4129) üzenetére


Rolly
veterán

köszi mindkettőtöknek :)

(#4131) Alex91 válasza Rolly (#4126) üzenetére


Alex91
félisten

Multkor ingyen toltottem a BUZZ playert, most 1 euro. Szerintem ez se rossz..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4132) vadászcsiga válasza Alex91 (#4131) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem érdemes kísérletezni. nPlayer mindent visz.

(#4133) Alex91 válasza vadászcsiga (#4132) üzenetére


Alex91
félisten

Ingyen volt... Nekem amit eddig probaltam behaltak a feliratnal. Ez most azt is megjeleniti.

Azt hittem, hogy ingyenes, de ezek szerint csak akcio volt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4134) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!

Létezik 10 ezer forint alatt kapható bluetooth billentyűzet ami iPad kompatibilis és van rajta külön karakterként a " í "- betű?

(#4135) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok

T-mobilos Ipad AIR-t tudnak ill szoktak tiltani?

Üdv:

Saca

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#4136) erdoke válasza sacaboy (#4135) üzenetére


erdoke
titán

Tudnak, de szerintem csak a saját hálózatukról. Arról, hogy szoktak-e, nem tudok nyilatkozni, a család és az ismerősök rendesen fizetnek...

A legjobb aláírás a héten

(#4137) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni!Letöltöttem az AppZapp alkalmazást, de nem tudom beállítani a magyar vagy legalább német v. angol nyelvet. Minden vmilyen ázsiai írásjelekkel van a programban. Használta már vki?
Előre is köszönöm a segítséget. Üdv.

(#4138) teguran


teguran
tag

A kovetkezo jelenseggel talalkozott mar vki? (Air2)

1. felvett videot lejatszok, de nincs hang
2. kiprobaltam zenet, hatha a felvett video nem jo, v a mikrofon rossz, de ott sincs hang
3. kulso hangfalra bt-vel is megprobaltam, semmi jel
4. kikapcs bekapcs, minden ujra proba semmi
5. megint ki-be, hopp! A jobb hangszorobol egy fura jelzohang, mint a pc-s alaplapoknal a visszajelzes
Zeneproba: ipadrol semmi, kulso bt hangfalon sistergest es zugas, ezt a jelet vitte at
6. ki-be, jobb hangszoro jelzes, zeneproba: a jobb hangszoro rendesen szol!
7. ki-be, nincs jelzes, zeneproba: mind2 hangszoro szol :W

Orulok is meg nem is. Jo, h ujraeledtek a hangszorok, de zavar, h ilyet csinalt es nem tudom az okat. Le nem esett, utes nem erte, 5 napos gep. Ami ma extra volt, h eloszor "turaztattam" meg es vittem ki. Hideg-meleg hatas. De laptoptaskaban, tokban volt es es nem tobb mint 30p ig volt levegon, mig melozni mentem, majd vissza. Nem kellene neki 1-2foknal gondot okozni, max az akksinak.

Valakinek otlet? :R

(#4139) univerzita válasza seneca07 (#4137) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem is megvan a AppZaapPro. Nekem angolul van. Van lehetöség magyar nyelvre de nemreagál.

(#4140) Noxy válasza seneca07 (#4137) üzenetére


Noxy
veterán

Állítsd be az iPad-n angol nyelvet, ezután meg újra a magyart.
Valszeg ezután már angol lessz az App-ban. (vagy amelyiket be lehet)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4141) bongeszo válasza toshiba300 (#4134) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Szerintem az apron nézelödj! ott ki lehet fogni 10k körül gyári magyar vagy azzal megegyezö kiosztású Apple bt billentyüzetet. Esetleg elkudhatsz is egy kicsit...

(#4142) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok! A tesztek alapján az iPadok szinte tökéletesek a tartalomfogyasztásra. Ez eddig oké, de arra lennék kíváncsi, hogy mennyire alkalmasak tartalomgyártásra? Gondolok itt képszerkesztésre, videóvágásra és szövegszerkesztésre. Erősen gondolkozom egy ilyen masina beszerzésén, ugyanis újságírónak tanulok, napközben rengeteget kell írnom és a laptopom nem túl alkalmas a mobil-munkaeszköz szerepének betöltésére. Illetve érdekelne még, hogy milyen "office" programok ajánlottak az iOS-re?

(#4143) vadászcsiga válasza Revoltek (#4142) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szövegszerkesztés: Microsoft Word
Képszerkesztés: a gyári képszerkesztő is nagyon jó, de én ezeket használom: Photogene, Leonardo
Videót vágni nem szoktam.

(#4144) Mister_X válasza Revoltek (#4142) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szintén zenész. Szerintem iPaddel nem lehet olyanokat kivitelezni, mint PC-n. Van MSOffice, van PhotoShop, utóbbival nincs tapasztalatom, előbbiben meg picit a Word ábrándított ki: nem tudtam a térköz beállításait előcsalni, valamint tabulátort használni - azaz a vonalzón el tudtam helyezni a pozíciót, csak az istennek se jöttem rá, hogy a szövegbe hogyan rakok. PowerPoint jó, össze lehet vele dobni elég kultúrált .ppt-t, Excelt még nem néztem. Az Apple iWorkkel nem voltam kibékülve, lehet azért, mert nem MS Office, de abban ránézésre több a funkció. Képeket szerkeszteni biztos lehet rendesen PhotoShoppal, majd letöltöm, egyelőre nincs szükségem rá.

Ha online média érdekel, ott vagy neked kell leadnod dokumentumban a cikket, vagy összeraknod egy admin felületen, vagy utóbbi megfejelve HTML ismerettel (nem nagy cucc, simán bevasalható és lehet vele érdekes dolgokat teremteni). HTML alapú dolgokkal nincs gondja az iPadnek (Safarinak), természetesen.

Amúgy én mezei iPad Airt használok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4145) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Köszi a válaszokat. Azért gondoltam az iPad beszerzésére, mert viszonylag könnyen hozzá lehet jutni a Telekomnál, Macbook Air-re meg sajnos nincs lóvé. Androidos táblagépen nem is gondolkoztam, az a rendszer szerintem munkára alkalmatlan.

(#4146) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Van egy 16GB-s iPad3 nálam és fel lett rakva az iOS8.0 azonban szeretnénk tovább frissíteni 8.1.1-re, mert írja, de nincs elég hely. Namost rámentem hogy mi használja és amiket kiír az 2,41GB-t foglal. Nem törölte önállóan ki a frissítést? Van vmi megoldás? :R

iTunes-re rádugva azt írja, hogy már 1,14GB-vel már meg is haladta a tárhelyet?! :F

[ Szerkesztve ]

(#4147) Noxy válasza KaiotEch (#4146) üzenetére


Noxy
veterán

Törölöd az Ipadon a letöltött frissítést, ezután az iTunes-l rakasd fel a 8.1.1-t.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4148) KaiotEch válasza Noxy (#4147) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rendben, de hogyan törlöm? Storage-nél nem szerepel.

(#4149) Noxy válasza KaiotEch (#4148) üzenetére


Noxy
veterán

Ha csurig van, akkor valamit kell hogy töröljél, ha az iTunes sem tudja felrakni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#4150) KaiotEch válasza Noxy (#4149) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi a helpet, sikerült végül, de így sem értem mi foglal el annyi helyet. 16GB-s azaz 12GB használható, 1GB szabad hely van és a Storage-t megnézem és összeszámolom a progikat, akkor 2,41GB a foglalt. :F

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.