Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) aizen92 válasza focvis (#2900) üzenetére


aizen92
addikt

Ha iosről váltana tényleg nexust inkább, nem kéne fölöslegesen megszivatnia magát gy csamcsunggal :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2902) Lamberd


Lamberd
tag

Nekem hiba nélkül felment retina minire, nincs lassulás nincs lag.

(#2903) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Lett itt valakinek gondja a wifivel frissítés után? Apple fórumban rengetegen panaszkodnak erről.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2904) aizen92 válasza szabogabor10 (#2903) üzenetére


aizen92
addikt

Valami hasonlót én is tapasztalok néha, azt hittem, hogy a wifirouteremmel van gáz, de akkor mégsem.
Elég gáz. :F

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2905) szabogabor10 válasza aizen92 (#2904) üzenetére


szabogabor10
veterán

Bizony gáz, hogy ennyi béta verzió után a final version-ben bennehagynak egy ekkora hibát. És sajnos nem ez az egyetlen. :F
Tuti nem frissítek egy darabig.

Szerk.: Sokaknak állítólag az segített, hogy áttértek 2.4 GHz-re.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2906) StLui válasza szabogabor10 (#2903) üzenetére


StLui
veterán

Én csak wifin használom és semmi gondom vele

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2907) szabogabor10 válasza StLui (#2906) üzenetére


szabogabor10
veterán

2.4 vagy 5 GHz-en?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2908) aizen92 válasza szabogabor10 (#2907) üzenetére


aizen92
addikt

Azért azt ők sem gondolhatják komolyan, hogy 2.4n használjuk....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2909) StLui válasza szabogabor10 (#2907) üzenetére


StLui
veterán

TP-Link 1043ND, szerintem ez csak 2,4

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2910) szabogabor10 válasza aizen92 (#2908) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem bizony..

StLui: igen, az csak a 2.4-et tudja.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2911) aizen92 válasza szabogabor10 (#2910) üzenetére


aizen92
addikt

De mindenesetre köszönöm a kutatást :R
Itthon ezt meg tudom oldani, de egyetemen és melóban már nem éppen.....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2912) szabogabor10 válasza aizen92 (#2911) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs mit :)
Lehet, hogy túlzásnak tűnik, de azt javaslom, hogy aki a továbbiakban is stabil 5 GHz-es wifit akar használni, semmiképpen ne frissítsen iOS 8-ra. Lehet, hogy nem lesz baj, de a panaszok mennyisége alapján nagy kockázat. Még AirPort Extreme-mel sincs rendben.

iPhone-oknál nem tudom, mi a helyzet, talán nem olyan nagy számban érintettek ebben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#2913) atees


atees
őstag

Nem megy az 5ghz se ipaden se iphoneon.... B meg!

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2914) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Már több emailt is kaptam különböző szolgáltatóktöl, hogy ne frissítsek iOS8-ra, mert egyelőre az alkalmazásuk, nem működik megfelelően rajta. :((( Azért ez elég gáz...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#2915) Ragnar95 válasza Gadgetfan_ (#2914) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Minden főverzió frissítésnél előfordul ez, hiszen elég nagy változásokat hoz 1-1 frissítés és ez az alkalmazások működésére is hatással van. Egyes-egyedül a fejlesztőkre nézve gáz, h itt volt az egész nyaruk + 1 hétnyi GM, h iOS8 kompatibilissé tegyék az appjaikat és nem tették meg...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2916) StLui válasza Gadgetfan_ (#2914) üzenetére


StLui
veterán

Elég gáz valóban, az appok készítői részéről...

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2917) aizen92 válasza Ragnar95 (#2915) üzenetére


aizen92
addikt

és nem egy héttel előtte szólnak. Hanem napokkal utána...
Miben reménykedtek, hogy "mégis" jó lesz? :F

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2918) KZP


KZP
őstag

Miért jobb a Home+power, mint egy sima kikapcsolás, majd bekapcsolás? (Az elhúzódó kikapcsolásról beszélek.) :F

(#2919) vadászcsiga válasza KZP (#2918) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kimondta hogy jobb? Ugyanaz. A home+powert azért találták ki mert az akksi nem levehető. Ha lefagy a készülék nem tudnád hogy újraindítani.

[ Szerkesztve ]

(#2920) erdoke válasza szabogabor10 (#2912) üzenetére


erdoke
titán

Nincs gondom se az iPad Airen. Se az 5S-en a WiFi-vel. Itthon mindkettő frekvencia aktív, és a készülékek váltogatnak köztük attól függően, éppen hol vagyok.
Valahol olvastam, hogy a beállítások visszaállítása hozott rendbe néhány rakoncátlankodó készüléket. Ezeket egyébként is érdemes átnézni frissítés után, mert az iOS8 az összes helymeghatározást aktiválta. Le kell görgetni a legalján lévő rendszer beállításokhoz is, azok közül mind aktív, és soknál lila iránytű figyel. :((

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2921) StLui válasza erdoke (#2920) üzenetére


StLui
veterán

próbálok azóta is belépni a Documents 5-ból OneDrive-ba, amin van kétlépcsős azonosítás, de nem tudok, failed-et ad. Valószínű azért mert iPad-re az külön kell kódot kérnem, simán OneDrive appba azzal be is tudok lépni, de itt nem adja ezt a lehetőséget, csak az authetticator által generált 5 számjegyű kódot várja, azt ha meg beírom kapom, hogy failed, próbáljam később, ez megy napok óta. Van valami tipped?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2922) erdoke válasza StLui (#2921) üzenetére


erdoke
titán

Online tudsz kódot generálni az alkalmazásoknak. A generátor egyszeri alkalomra való csak, folyamatos hozzáféréshez a MS felhőben kell egy hosszabb át gyártani. Sőt, minden alkalmazásnak (pl. az iOS Mail appnak) külön.

A legjobb aláírás a héten

(#2923) StLui válasza erdoke (#2922) üzenetére


StLui
veterán

Az authenticatorral generált 5 számjegyű kóddal nem enged belépni, a weboldalon generáltat, ami jóval hosszabb, meg nem engedi beírni, mert csak az 5 számjegyből álló authenticator kódnak van hely.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2924) erdoke válasza StLui (#2923) üzenetére


erdoke
titán

Kijelentkeztem, és engem se enged már vissza... Azt írja a végén, hogy próbálkozzak később. Valami gubanc lehet a MS oldalán.

A legjobb aláírás a héten

(#2925) StLui válasza erdoke (#2924) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, én megnyugodtam, hogy nem vagyok béna, veled meg kiszúrtam :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2926) Süvi válasza StLui (#2925) üzenetére


Süvi
őstag

Kb. 2 hete én is ezt tapasztalom, nem tudok belépni.

(#2927) Gadgetfan_ válasza Ragnar95 (#2915) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én is a fejlesztőkre gondoltam, hogy gáz. Nem igaz, hogy mondjuk a TV GO alkalmazás fejlesztői, csak most kaptak észbe, hogy ja, itt egy új OS, reszelni kéne kicsit az appon...! :F

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#2928) roland091


roland091
senior tag

sziasztok, tudom még friss az élmény de retina minivel van valakinek tapasztalata ? :) szívesen kipróbálnám már a 8-at de még anno i4-emet hazavágta ios7 azóta bennem van a félsz :) :U

(#2929) aizen92 válasza roland091 (#2928) üzenetére


aizen92
addikt

Retina minivel nincs gáz, max wifi gond van, de az se mindegyiken.( kicsit olvass vissza ezzel kapcs) ezt leszámítva stabil és laggmentes

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2930) roland091 válasza aizen92 (#2929) üzenetére


roland091
senior tag

rendben köszönöm az infót :)

(#2931) #99546112


#99546112
törölt tag

Idegrohamot kapok már h folyton befagy a swipeolás :W
Remélem hamarosan javítják mert ez így gáz!

(#2932) roland091


roland091
senior tag

na sikeresen befrissítettem az ipad mini retinám :) tökéletesen működik egyenlőre, szerintem kicsit gyorsabb is lett legalábbis az animációk, wifi probléma nem jött elő

(#2933) Lamberd válasza Lamberd (#2902) üzenetére


Lamberd
tag

Sziasztok!

Nekem a wifivel sincs gondom. Igazából semmi változást nem érzek. Minimálisan valtozott a Safari , a levelezésben is kicsi változás van. Elég készülék függőek a hibák a társaságba van vagy 10 apple készülék egy sima minivel vannak gondok a többin semmi gond.

Szerintem elhamarkodott a fórum alapján dönteni, mert általában akkor fórumozók ha gondom van a több ezer elégedett felhasználó nem jön ide hogy minden rendbe.

Lambi

(#2934) KZP válasza vadászcsiga (#2919) üzenetére


KZP
őstag

Csak azért kérdeztem, mert itt többeknek ezt javasolták, pedig nem arra panaszkodtak, hogy lefagyott az iPad, hanem csak gyors merülésre. Ezért nem értettem, miért nem jó a kikapcs...

(#2935) vadászcsiga válasza KZP (#2934) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Városi legenda, ne higgy nekik. Nincs csoda módszer

(#2936) Süvi


Süvi
őstag

Valakinek van tapasztalata ezzel a termékkel?

Üzemmódok:
EZAir – Az EZAir funkció nagyon hasonló az AirPlay-hez, Apple készülékekről streamelhet filmeket, fotókat, zenéket (iPhone és iPad) közvetlenül a HDTV készülékér...

Tényleg működik vagy csak kamu?

[ Szerkesztve ]

(#2937) hampidampi


hampidampi
senior tag

iPad Air: Bad Piggies iOS8 alatt nem indul el. Eljut a Rovio feliratig, aztán kivág a home screenre. Már próbáltam újraindítást és újratelepítést, de nem javult meg.
Azért elég szégyen egy ekkora cégtől (mármint a Rovio).

(#2938) Rage47 válasza hampidampi (#2937) üzenetére


Rage47
veterán

van pár ilyen app még, pl az otp smartbank is kilép, otpay is stb.

(#2939) Konflikt


Konflikt
addikt

Air-en SHSH-t nem lehet menteni? mert hibat dob. elozokon eddig mindig ment. koszi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2940) szentkuti11 válasza Konflikt (#2939) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mire lenne jó az SHSH? Downgradelni már sehogy sem tudod.

(#2941) Ragnar95 válasza Konflikt (#2939) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Be van pipálva, hogy a Cydiából mentse őket vagy nincs?
Amúgy tök fölösleges, A4 fölött semmire nem mész SHSH-val.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2942) Konflikt válasza Ragnar95 (#2941) üzenetére


Konflikt
addikt

es @(#2940) szentkuti11: ez az info nekem kimaradt (iPad3-rol jovok epp), koszi:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2943) Ragnar95 válasza Konflikt (#2942) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPad 3-on se mentél volna már semmire SHSH-val, hiszen egyedül az iPad 1-ben volt A4 proci, tehát minden újabb iPadhez fölösleges az SHSH mentés, mivel a downgrade nem lehetséges nem aláírt iOS verzióra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2944) Urban Terror válasza StLui (#2923) üzenetére


Urban Terror
tag

Nekem olyat is csinált, hogy SMS-ben küldött egy 4 számjegyű kódot amit a felület nem fogadott el, mondván 7 számjegyű kell. Agyrém :S

(#2945) nofi


nofi
őstag

Kindle app használók!

Nem tudom érint-e valakit, én nem egy órát keresgéltem mire rájöttem, miként lehet saját szótárat hozzáadni az alkalmazáshoz, hogy olvasás közben, három koppintással fordítsuk le a kijelölt kifejezést. Gyárilag ez ugyan egy koppintással működik, de mindig csak az alap (angol) nyelven ajánlja fel, így a szótárváltás miatt kell még két pillanat. Amazonon egyetlen (angol-magyar) szótárból találtam Kindle verziót, de a review-k is lehúzták, ráadásul, mint említettem, alapértelmezettnek úgy sem lehetne beállítani. A Kindle topicban javasolt .prc formátumú szótárat akartam, felvarázsolni az iPad-re, de közel sem olyan egyszerű mint egy Kindle célhardveren.
Valamilyen intéző programmal meg kell nyitni az iPad könyvtárszerkezetét (iExplorert használtam) és ott a Apps > Kindle > Library > Ebooks könyvtárat nézzük meg, illetve mentsünk el egy képet róla. Ezek után indítsuk el a Kindle appot, töltsünk be egy könyvet és próbáljunk meg kikerestetni egy szót. A trükk, hogy ne az alap beépített nyelven, hanem kattintsunk egy olyan szótáropcióra, amit biztos soha nem fogunk használni. Ekkor letölti az új szótárat az alkalmazás valamilyen "blablabla.azw" néven. Ismét nyissuk meg a könyvtárat és látni fogjuk, hogy egy új file került oda. Másoljuk ki a nevét kiterjesztéssel együtt, majd töröljük ki. Most fogjuk a .prc szótár filet-t, húzzuk át és szimplán nevezzük át arra amit az előbb töröltünk. Így a korábban kiválasztott nyelv helyett, a saját szótárunkat fogja használni az alkalmazás.

Xbox GT: nozsolt

(#2946) daniel909


daniel909
addikt

Droidos berogzodes hogy bezarogatom az appokat amiket mar nem használok. De ennek ios alatt semmi értelme ugye? Szóval lehet nyitva minden nem fog jobban merülni..?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2947) nofi válasza daniel909 (#2946) üzenetére


nofi
őstag

Semmi értelme... Pár hónapja volt is egy interjú egy genius baros alkalmazottal aki azt mondta, sok esetben a bezárás jobban merít, mintha hagyod a háttérben

Xbox GT: nozsolt

(#2948) Ragnar95 válasza daniel909 (#2946) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Semmi értelme, az iOS multitasking megoldása elég okos, bezárja ő magától az appokat, ha elfogy a RAM.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2949) daniel909


daniel909
addikt

Köszi:)

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2950) StLui


StLui
veterán

Amikor bekapcsoltam a "Hey Siri"-t működött, úgy is hagytam, de most nem reagál, pedig töltőn van, újraindítást már próbáltam, Siri angolon, billentyűzet, rendszer magyaron van, de ez sem változott.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.