Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#551) csaba.apagyi válasza Sk8erPeter (#550) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Köszi, hogy próbálsz segíteni, de tényleg nem az a bajom, hogy nem tudok olvasni és nem értek hozzá. :D Mindent próbáltam, amit lehetett.
Ők is tudnak erről. Most pont nem találom azt a használatit, amibe benne volt. Nem ehhez a típushoz tartozott, de mikor a hibára kerestem kidobta, és ott le volt írva (az ehhez tartozó használati meg egy google fordítós összeollózott hulladék, lehet eredeti nyelven épp ebbe is benne lenne).

Megoldásként olyanra gondolok, mint pl buherált driver vagy hasonló.

(#552) Sk8erPeter válasza csaba.apagyi (#551) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, értem. Hát nem tudhattam, mennyire értesz hozzá, ne tudd meg, mennyi write-only módban fórumozó tag van. :D
Meg egyébként nem volt egyértelmű, hogy a megfelelő módra állítottad-e (jelent-e különbséget itt a PC-mód).
A manualból sem idéztél.
Arra gondolsz, hogy Google-fordítós fos, amit belinkeltem a hivatalos oldalról, vagy a sajátra, amiről beszéltél?

Azért furcsállom a dolgot, mert itthon is van kettő LG TV, és HDMI-n keresztül nincs csík oldalt. Ez így akkor is olyan, mintha a felbontás nem lenne megfelelő, és ezért nem töltené ki a teljes képet. Már csak a kíváncsiságom kielégítésére, nem tudsz készíteni a jelenségről egy fotót? :D

Szerk.: elvileg itt az angol. Belenéztem, kb. ugyanaz, mint a magyar (csak angolul :D). De idézd már a megfelelő részt, ha megtaláltad légyszi.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#553) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#552) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még azért azt is próbáld már meg, hogy másik monitort is csatlakoztatsz (ha laptopot használsz, nyilván nem kell), és kiterjesztett módban nézed meg.

Sk8erPeter

(#554) csaba.apagyi válasza Sk8erPeter (#552) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Erre gondoltam: 43. oldal, utolsó megjegyzés

Most nincs HDMI itthon, mert kicseréltem DVI-HDMI-re a boltban, de majd kérek kölcsön és megmutatom.

A telefonba azt mondták, hogy a HDMI "rossz jelet küld" de ha DVI-re kötöm menni fog. Hát az épp megy, de így se elérhető a levágás nélküli mód (már ha ez azt jelenti, ennél közelebbit nem találtam), csak egyszerűen nincs ilyen gond.

Egyébként az is érdekes, hogy ha megnézed a galériát a hivatalos oldalon, a hátsó képen van DVI csatlakozó, meg 2 HDMI (ezt a jellemzőknél is írják). Nos ezen itt nincs, csak 1 HDMI, és a DVI-vel is csak így lehet összekötni (HDMI-DVI, vagy átalakító). Meg van 2 scart is, nekem csak egy. Ugyan az a modell természetesen.

A manualban vannak szavak, amiket nem fordítottak, értelmetlen mondatok, meg egymás alatt ugyan az 2x leírva, csak látszik, hogy nem sok időt szántak rá. Nem néztem össze az angollal. A linkeltre gondolok.

Másik monitort is akkor tudok ha lesz HDMI kábel (1 DVI port van a gépen, most ugye foglalt, és a régi monitoron csak az van).

[ Szerkesztve ]

(#555) gilfoyle válasza kissdani (#548) üzenetére


gilfoyle
őstag

Igen.

(#556) zhagyma válasza csaba.apagyi (#554) üzenetére


zhagyma
őstag

Tipp: Ha amd/ati videóvezérlő akkor a Catalyst driver beállítások közöt, overscan = 0.

(#557) csaba.apagyi válasza zhagyma (#556) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Köszi, szerzek egy kábelt és megpróbálom.

(#558) nemdan


nemdan
senior tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy van egy Msi Cr 500-as notim és egy 42"-es LG full HD tv-m és (egy ideje) hiába dugom össze a notival hdmi-n keresztül a tv azt írja hogy nincs jel. Na már most pedig előtte mindig működött semmit nem kellett átállítani hozzá csak bedugni...aztán pár hétig nem használtam, utána meg már nem ment.. frissítettem az nvidia drivert, újra raktam már a win-t is, tv-n is gyári beállítást de semmi...ami viszont a legérdekesebb a dologba, hogy ha elindítom a Skype-ot egy pillanat erejéig még a bejelentkezés tart bejön a kép a tv-n teljesen hibátlanul (!) de aztán újra elmegy és kiírja megint, hogy nincs jel :Y mitől lehet ez?! :W

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#559) Sk8erPeter válasza nemdan (#558) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ha Windows gomb nyomva tartásával, majd mellette a P nyomogatásával (Win+P) váltogatsz a kijelzők között, amikor csatlakoztatva van a másik eszköz is, akkor pl. kiterjesztett módra rakva mi a helyzet?

(#554) csaba.apagyi :
az eszközök csatlakozói szerintem régiónként eltérhetnek. Ezért lehet, hogy nálad mondjuk kevesebb HDMI-csatlakozó van, de csak tippelek. Pl. ez laptopoknál is előfordul (pl. én gépemnél volt ez), hogy azt olvasod a hivatalos oldalon, hogy USB 3.0-s portja is van, míg a Közép-Európában forgalmazottakba egyáltalán nem szerelnek USB 3.0-s portokat, csak USB 2.0-sakat. (Küldjék csak ide a régebbieket/szarabbakat. :D)

Majd ha szerzel HDMI-kábelt (bármelyik Tescóban is kapsz mondjuk kilenccázé'), írd már meg, mi a helyzet, most már érdekel a dolog.

Sk8erPeter

(#560) nemdan válasza Sk8erPeter (#559) üzenetére


nemdan
senior tag

arra sem reagál azt is próbáltam.. :( előtte csak annyi volt hogy bedugtam és azonnal ment is... esetleg még a kábelre tudok gondolni..bár nem hiszem..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#561) Sk8erPeter válasza nemdan (#560) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam van ilyen hülyesége az egyik LG TV-nknek, hogy mákozik a HDMI-kábel bedugása után. Ekkor csak kettő megoldás létezik (gáz):
1.) ki-bedugdosni 3x-4x, általában a 3. után megjavul (érdekes)
2.) kikapcsolni a TV-t, majd úgy bekapcsolni, hogy eleve a megfelelő bemenetre van állítva a TV (példa: HDMI2, ha a 2-es HDMI-bemenetről van szó), és eleve be van dugva a kábel a gépbe és a TV-be egyaránt.

Próbáld ki ezeket, hátha nálad is van valami ilyen para.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#562) nemdan válasza Sk8erPeter (#561) üzenetére


nemdan
senior tag

mindent kipróbáltam ami csak az eszembe jutott, többek közt ezeket is de semmi :W az nagyon érdekes, hogy a skype bejelentkezés alatt bejön a kép a tv-n de aztán el is tűnik...nem értem :(((

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#563) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem, ki hogy milyen beállitásokkal néz pc-ről filmet hdmi-hdmi kábellel?
Ha pc-re van cimezve a tv akkor felismeri a felbontást és minden jó, csak hát ugy nem megy a tv képjavitó funkciói mindent kikapcsol ugye!
Ha átcimezem valami másra akkor szebb a kép de ugy akkor akad a full hd film, olyan 5másodpercenként megrezzen, ez mitől lehet? A pc-re visszahuzom akkor folyamatos, kiterjesztetten van de akkor is csinálja ha klónozom!
Szerintetek hogy kellene beállitani hogy ez ne legyen, vagy hagyjam pc-re cimezve?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#564) zhagyma válasza kissdani (#563) üzenetére


zhagyma
őstag

Használd a sima HDMI bemenetet (TV képjavítás működik). Mivel a TV-ben az LCD panel többnyire 50 / 100Hz-en jár ezért célszerű a PC HDMI kimenetét is például 50 Hz-re állítani: a PC HDMI kimenetet vagy driverből vagy a lejátszóprogramból. Ekkor minimalizálható a framerate konverzíó ami a "röcögés" egyik oka. Ha a TV valóban tudja 24 frame-s megjelenítést a lejátszóprogramban általában beállítható a forrástól függő a HDMI kimenet frame váltás 50/24 Hz-re.

Esetleg a TV-ben a 100Hz-es megjelenítéshez kapcsolódó funkciók kikapcsolása is segíthet, ha nem elég jó a megoldás akkor az is csinálhat ilyet.

(#565) csaba.apagyi válasza Sk8erPeter (#559) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Úgy tűnik megoldódott, de mégse teljesen.

Képek: 1, 2, 3

(#556) zhagyma tippjét követve a következőt találtam:

Itt ha ezt 0%-ra állítom működik rendesen (előtte kicsivel 10 alatt volt), viszont a windows betöltése előtt, illetve a biosban még mindig fennáll a probléma.

Illetve kiváncsiságból print screeneltem egyet mikor nem működött, a kép tökéletes 1920x1080-as.

Szóval még mindig nem értem, de egyelőre működik. nVidiánál még kiváncsi lennék rá, mert ha esetleg veszek egy olyat lehet kezdődik az egész előröl. :(

Ilyennel meg, hogy eltér a felszereltség a "hivatalostól" még soha nem találkoztam, azért ez sem semmi...

[ Szerkesztve ]

(#566) Sk8erPeter válasza csaba.apagyi (#565) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyik képed sem látható, mert nem adtál hozzáférést.
Egyébként a Prohardveren is van képfeltöltési lehetőség, vagy pl. ez nagyon jó: http://imgur.com/

(#562) nemdan : tudsz mutatni egy screenshotot a képernyőfelbontás menüről?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#567) csaba.apagyi válasza Sk8erPeter (#566) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Pedig direkt megosztottam... már a google is szarakodik :D

http://i45.tinypic.com/308k2lh.jpg
http://i46.tinypic.com/2a6qdyc.jpg
http://i50.tinypic.com/34qqxx3.jpg

[ Szerkesztve ]

(#568) toxin2


toxin2
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Toshiba 42HL157 típ. tv-t. Kaptam hozzá hdmi kábelt, ami elég érdekesen működik. A BENQ R56 laptopot rádugva működik, a mindigtvhez használt
telefunken ttr 282C beltéri, és az LG Blu-ray player nem. Az LG2X telefonom szintén megy.
A telefon és a pc képe kb. 2-3 cm-t "túllóg" a tv szélén. A tv, a bluray lejátszó, és a pc kb.4 éves, a telefon és mindigtv beltéri kb 1 évesek. Számomra elég érdekes, hogy az egyik megy, a másik nem. :( Mi lehet a gond? A hdmi méretét a tv-n lehet összehúzni valahogy?

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#569) nemdan válasza Sk8erPeter (#566) üzenetére


nemdan
senior tag

holnap tudok de azon semmi kivetnivalót nem fogsz látni... kipróbáltam bnőm gépével szintén MSI CR 500 az övével jó... a winFOS lesz a hunyó :(( majd még linux-al is ránézek :DDD

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#570) DCI_market


DCI_market
tag

Nemértem:( van egy acustic solution 37es Tv-m és egy Acer 5741G lapim) VEttem egy 5m HDMI kábelt. De istenért sincs kép. HDCP kompatibilisnek irja az nview, látja és megnevezi a laptopo a Tv-t, de az istenért sem találom a source-t a TV-n, mihez kellene kezdenem?

KIprobáltam a szomszéd Samsung TV-jével, tökéletes volt kép is, hang is.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#571) kissdani válasza DCI_market (#570) üzenetére


kissdani
senior tag

Nekem akkor volt ilyen problémám mikor nem volt megfelelő a HDMI kábelem! Próbáld meg rövidebb jobb minőségűvel hogy azzal jó-e!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#572) thboxx


thboxx
aktív tag

Sziasztok!
Írok ide, hátha itt tudtok nekem segíteni. Van egy ASUS X53U-SX006D notebook-om, gyári HDMI kimenettel, valamint egy LG 32LD320-ZA TV-m amin szintén van egy ( pontosabban 2 ) HDMI bemenet. Összekötöm őket, és se kép, se hang... A TV azt írja ki nincs jel... A notebook sem érzékeli a TV-t... Kábel haveré, állítólag jó...

Ötlet? :F

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#573) kissdani válasza thboxx (#572) üzenetére


kissdani
senior tag

Ha a laptopon bevan kapcsolva a kimenet és kivan terjesztve a kép, akkor valószinű a kábel lesz, nekem ez volt!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#574) thboxx válasza kissdani (#573) üzenetére


thboxx
aktív tag

Igen, valahogy én is arra gyanakszom. Bár a T-home beltéri ad képet a kábelen keresztül, de villan egyet a kép... Lehet, hogy nem 1.3 szabványú... A TV kezelésije azt írja, legalább ilyet kell használni. Majd megpróbálom egy új 1.4-essel. Akkor már ki lehet zárni a kábel hibát... :U

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#575) Kriminal007


Kriminal007
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy: van egy HP 630 A1E78EA Notebook-om és egy Sony BRAVIA fullHD-s TV-m. Az a gond, ha a gépet rákötöm HDMI kábellel a TV-re egy ideig normálisan működik, de egy kis idő elteltével a TV képe egy másodpercre eltűnik, de mikor visszajön, mintha negatív fényképet néznél, olyan képet ad. Mindig ezt csinálja amikor filmezünk, netezünk vagy ha játszom. Illetve a képernyőfelbontásnál, ha be akarom állítani a TV-t 2. képernyőként nem mindig ismeri fel. Mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget!

(#576) El Kebir válasza Kriminal007 (#575) üzenetére


El Kebir
őstag

A hdmi kábel minősége lehet nem elégséges, ha van másik, pl rövidebb, egy próba erejéig megnézhetnéd, hogy azzal milyen.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#577) Kriminal007 válasza El Kebir (#576) üzenetére


Kriminal007
csendes tag

Sajna csak ez az 1 van és az is 1,5m hosszú

(#578) nemdan


nemdan
senior tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy van egy MSI notim amit régebben még sokat használtam Tv-re kötve HDMI-n keresztül, de egy ideje ha tv-re dugom nem akar működni. ( nincs jelre hivatkozik a tv) .Régebben semmi baj nem volt vele, gondoltam a windows a hunyó így újratettem, de akkor sem. Tegnap megpróbáltam linux-al, szintén nem ad ki jelet magából.
Elszállhatott volna vmitől az alaplapi hdmi?! :F Érdekesség az egészben, hogy windows alatt még a skype bejelentlezik addig beadja a képet úgy 2mp-re hiba nélkül a tv-n is aztán újra elmegy és kiírja h nincs jel.Szóval elvileg nem mehetett teljesen tönkre de ezt nem tudom mire vélni... :W

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#579) DCI_market válasza DCI_market (#570) üzenetére


DCI_market
tag

Noss, cseréltem.

2 kábelt vettem:
1,5méter 490Ft madaras boltba---> Tökéletes! Ezen felbuzdulva pedig egy
10méteres HAMA aranyozott csatis minőségi kábelt is beszereztem, és jelentem ezzel már 100%-ban működik és tökéletes.
Tényleg rettentő beteg ez a HDMI szabvány a JÓ kábelre:).

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#580) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Hdmi-s alaplapomat összekötöm egy Hdmi-s Samsung led-re és nem ad képet,próbáltam másik Hdmi-s monitorral és avval sem!

Mit nem csinálok jól?
Alaplap vga Hd 2000 !

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#581) artiny


artiny
őstag

Miért nem kapcsol le a monitor ha hdmi kábellel kotom ossze a monitort es a vga. t?

Miutan lecsuktam a gepet a monitor sehogy nem kapcsol le magátol....kis negyzeteben az van h checkoljam a kábelt.
A nvidia control panel felismerte es a monitor is hogy HDMI n van ossze kapcsolva .

monitor: Philips 227ewph
vga: asus gts 250

(#582) artiny


artiny
őstag

Okozhatja ezt a probelmat nálam az hogy a HDMi kábel nem a legujabb tipusu?(nem kapcsol le a monitor,ha lekapcsolom a gépet - ide oda ugralo negyzetben egy szoveg jelenik meg: Attention: Check cabel...)
még egy Hyundai dvd lejatszohoz kaptam kb. két eve.
Van a windowsban,Biosban olyan lehetoseg hogy ezt lehetne allitani?

[ Szerkesztve ]

(#583) rocco021


rocco021
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek vettem egy benq g2222hdl monitort és azt szeretném kérdezni hogy az alaplapi videókártyámal szeretném össze kötni a monitort az alaplapon van Dsub,DVI-D.HDMI. kimenet
a monitoron meg csak Dsub, DVI-D bemenet
és azt szeretném elérni hogy 1080p hd felbontásban tudjak filmeket nézni a gépen hogy ezzel a kábellel össze tudom kötni a gépet és a monitort HDMI M - DVI M 1,5m
köszönöm előre is a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#584) El Kebir válasza rocco021 (#583) üzenetére


El Kebir
őstag

"DVI-DVI"-vel kösd össze, semmi szükséged a hdmi-re, semmilyen előnyöd nem lenne belőle.

(elég egy single link dvi-d kábel)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#585) rocco021 válasza El Kebir (#584) üzenetére


rocco021
tag

köszi szépen a válaszodat akkor az lesz :R

(#586) nemdan


nemdan
senior tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy van egy Msi Cr 500-as notim és egy 42"-es LG full HD tv-m és (egy ideje) hiába dugom össze a notival hdmi-n keresztül a tv azt írja hogy nincs jel. Na már most pedig előtte mindig működött semmit nem kellett átállítani hozzá csak bedugni...aztán pár hétig nem használtam, utána meg már nem ment.. frissítettem az nvidia drivert, újra raktam már a win-t is, tv-n is gyári beállítást de semmi...a gép érzékeli, hogy LG TV de azon kívül semmi nem történik. (hiába váltogatom a kijelzőket állítgatok bármit sehogy sem jó!!!) Valaki normális választ esetleg? mert mindenhol csak a hülyeségeket válaszolják..

már tárgytalan is! a MEGOLDÁS: áramtalanítani kellett a tv-t és jó lett....... :Y

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#588) danee91 válasza artiny (#587) üzenetére


danee91
senior tag

Ha v1.4 szerepel rajta, akkor midnenképp jó lesz 3D-hez!

Nem kell itt hinni a több ezer Ft-os kábeleknek, a kép nem lesz jobb tőle....Amikor megveszed, győződj meg róla a kábelen szerepel-e a v1.4 írás. Ha egy HDMI kábel hibás, az egyértelműen észrevehető(pl csíkoz a kép, szétesik stb). Ha pedig hibátlan, akkor nincs miért aggódni.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#589) danee91 válasza artiny (#587) üzenetére


danee91
senior tag

Valamint ezeket megnézheted, ha még nem láttad

[link]

[link]

Létezik 1.4a és 1.4b jelzés is, de ez inkább az eszközökre, és nem kábelekre...Egy sima HDMI 1.4 kábel sztem 100% teljesíti a Category 2-re vonatkozó előírásokat, így alkalmas 1080P@60Hz, 3D stb dolgokra..(az oldal szerint ha jol emlékszem a jobb fajta 1.3 kábelek is képesek lehetnek erre).

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#590) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Többször írtam már a Samsung monitoros topicban az alábbi problémáról de nem reagált senki:
Samsung S23A350H monitorom produkálta az utóbbi napokban napi 3-4 alkalommal:
- a semmiből ki majd be kapcsol egy pillanat erejéig

Májusban vettem azóta tökéletesen működik. Kb félidőben vettem hozzá egy hama hdmi kábelt. Azóta arról megy Nvidia Gf 9500Gt 1gb kártyával.

Ma reggel visszakötöttem a hagyományos kábelre és azóta nem lép fel a hiba.
Mi lehet a baj? Vga vagy annak a drivere?
Esetleg a hdmi kábel, vagy valamit be kellene állítani amikor hdmi kábelről használom?

Ha van valakinek építő jellegű tippje nagyon szívesen veszem.

(#591) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Úgy látszik,hogy most mégse lesz új monitorom(HDMI-s),ezért még mindig egy D-sub-osat kell használnom. Ezzel az a baj,hogy ugye a D-sub analóg. Egyébként most a videókártyám a monitorral egy DVI-DSUB átalakítón keresztül megy.
Van D-sub használatakor érzékelhető képromlás játékban(főleg BF3 multi)?
(nem vagyok sasszemű)

(#592) marciart11 válasza Matthewsz (#200) üzenetére


marciart11
aktív tag

sziasztok!

Van egy HDMI/VGA átalakítom és az a problémám hogy a képidőzítése nem stimmel nagyobb az analógon kiadott jel sávszélessége mint maga a kép, mit lehet evvel tenni mert így használhatatlan az eszköz.

(#593) El Kebir válasza marciart11 (#592) üzenetére


El Kebir
őstag

Igazán összeszedhetnéd a gondolataidat, mert ez elég zagyvára sikerült, sok benne a keverés, teljesen értelmetlen.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#594) marciart11 válasza El Kebir (#593) üzenetére


marciart11
aktív tag

Mire gondolsz nem értem az a bajom hogy a kimeneti jel felbontása nagyobb mint a megjelenitett kép. pl: 1920*1080as megjelenitett képnél 2360*1666 a valós felbontás.

(#595) El Kebir válasza marciart11 (#594) üzenetére


El Kebir
őstag

na ez az, de akkor hogy jön ide a sávszélesség és az időzítés :) (mert pl azonos képméret mellett is lehet kisebb vagy nagyobb sávszélessége a jelnek, az időzítés függvényében...)

Tehát az a problémád, hogy túlnyúlik a megjelenített kép a megjelenítő szélein? (pontosan milyen átalakítót használsz?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#596) marciart11 válasza El Kebir (#595) üzenetére


marciart11
aktív tag

Ha nem kisebb a megjeleni
Itett kép a megjelenitőn

(#597) El Kebir válasza marciart11 (#596) üzenetére


El Kebir
őstag

ja, tehát "fekete keret" van a kép szélein... (hááát tényleg nehezen értelek :D)

milyen átalakító, milyen eszközökkel??? (ha nem mondod meg, mivel van gond, hogyan segítsen bárki is...?)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#598) marciart11 válasza El Kebir (#597) üzenetére


marciart11
aktív tag

http://sateck.en.made-in-china.com/product/xMhQAuYObSVy/China-HDMI-to-VGA-Converter.html

Ilyen átalakitóm van. Igen a képet fekete keret veszi körbe.

(#599) El Kebir válasza marciart11 (#598) üzenetére


El Kebir
őstag

De mi adja a hdmi jelet az átalakítónak?
...mert pl amd gpu-nál rendszeres ez a hiba hdmi használata mellett, ccc-ben kell állítani, hogy keretmentes legyen a hdmi-s kép.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#600) marciart11 válasza El Kebir (#599) üzenetére


marciart11
aktív tag

Egy mac mini 5.2 hajtja amiben ati vga van.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.