Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#801) D5 válasza peq (#800) üzenetére


D5
aktív tag

Amit kinéztél, az jó lesz.
Tudtommal az anyagminőség okozza ezeket a árdifferenciákat (no meg persze a viszonteladó árrése).

(#802) D5 válasza ELECT (#799) üzenetére


D5
aktív tag

Inkább kiterjesztettként használnám.
Úgy tutira menni fog, a felbontásbeli különbség nem lesz probléma.
Klónozással, két eltérő felbontású kijelzőnél nem tudom, hogyan viselkedik.. :(

(#803) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Nem tudom, jó helyre írok-e, de felteszem.
Eladtam az asztali gépem, laptopon dolgozom tovább, megmaradt a DVI-s 20"-os monitorom.

Rá akarom kötni a notira elsődleges vagy másodlagos monitornak, van hdmi és 15 tűs vga kimenetem.
A noti Acer 5755G, Geforce 540m-mel.
Noti 1366x768, monitor 1680x1050 felbontással.

A bajom, hogy a nagy monitor képe nem tűnik élesnek, pedig natívban megy. Próbáltam állítgatni, de kicsit homályos, elmosódott, mintha a clear type lenne túl erős. Állítottam azt is, de nem jobb.

A kérdés, ha hdmi-dvi átalakítóval küldöm ki rá a képet, akkor job blesz, mint az analóg kimeneten?

Köszi!

(#804) konyi79 válasza roxan (#803) üzenetére


konyi79
addikt

Próbáld meg feltétlen ha van adaptered. DVI-n is ugyanaz a digitális jel megy mint HDMI-n, de hang nélkül. Tehát a konverzióval nem veszítesz minőséget, mert nincs. Míg a D-sub analóg, lehet nem szereti a minitorod.
Mindenképp a mülső monitor natív felbontását állíts be a kimenethez, de ellenőrizd támogatja-e.

(#805) roxan válasza konyi79 (#804) üzenetére


roxan
senior tag

Adapterem nincs, most vennék, ha tőle jobb lehet a jel, mert így elég gyatra.
Kimenettel, felbontással nincs gond, kártya bírja, csak a kép nem szép.

[ Szerkesztve ]

(#806) konyi79 válasza roxan (#805) üzenetére


konyi79
addikt

Asztali gépet DVI-jal kötötted rá? Azzal jobb volt a kép?
Ha igen, érdemes próbálkoznod adapterrel, ha nem akkor feltétlen szerezz próbának mielőtt pénzt adsz érte.

(#807) roxan válasza konyi79 (#806) üzenetére


roxan
senior tag

igen, asztalin dvi volt, szép képpel.

(#808) roxan válasza konyi79 (#806) üzenetére


roxan
senior tag

vettem adaptert, fasza lett a kép. koszi

(#809) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem problémám lenne,hogy a minap le akartam játszani a notimról (Asus k43e) HDMI-n keresztül egy 3D filmet a Samu 3D-s tv-n mivel annak a gyári lejátszója nem indította el. És a power dvd közölte velem hogy nem 1.4-es a hdmi,ez által a kép nem volt az igazi a hangról nem is beszélve,nem is tudtam megnézni,előtte nem is tudtam hogy már ilyen szabvány is van. A kérdés pedig a következő az én notim hdmi kimenete 1.4-es szabványú e,mivel nem találok semmi ilyesmit user manualban, és nem tudom hogy van e értelme beruháznom egy 1.4-es szabványt tudú HDMI kábelre.

Üdvözlettel: bivaly

(#810) peq válasza bivalyos (#809) üzenetére


peq
aktív tag

Nézd meg milyen az integrált vga ami benne lapul (everest, gpu z), majd guglival utánanézel

(#811) D5 válasza bivalyos (#809) üzenetére


D5
aktív tag

A HDMI kábel terén bátorítalak, hogy nyugodtan vegyél hdmi kábelt. Nem a kábel dönti el, hogy lesz-e 3D, vagy sem (ráadásul később is jól jöhet egy hdmi kábel bármilyen másik eszközödhöz, és nem kerül sokba egyáltalán). A drága hdmi kábeleket nyugodtan elfelejtheted, nem lesz jobb képed akkor sem, akkor 10K-t adsz egy 1,5 méteres kábelért...

A TV-t átállítottad 3D-re?

(#812) bivalyos válasza D5 (#811) üzenetére


bivalyos
tag

Igen,,úgy is próbáltam volt 3D de a színek nem voltak szépek,ha pedig power dvd-vel nyomtam 3D-be és úgy "húztam" tv-re akkor írta ki ezt az 1.4-es okosságot.

Üdvözlettel: bivaly

(#813) bivalyos válasza peq (#810) üzenetére


bivalyos
tag

Everest ezt írja: Intel(R) HD Graphics 3000 (CPU-ba beágyazott)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#814) bivalyos válasza bivalyos (#813) üzenetére


bivalyos
tag

És még annyit tudok everest alapján hogy a CPU az I3-as és Sandy Bridge. de nem találok ilyet hogy milyen szabványt támogat. De akkor egy kábelt veszek,hátha ha vannak ötletek tippek javaslatok jöhetnek,nagyon új nekem még ez a 3D világa,most ásom magam mélyebben bele.

Üdvözlettel: bivaly

(#815) peq válasza bivalyos (#813) üzenetére


peq
aktív tag

(#816) bivalyos válasza peq (#815) üzenetére


bivalyos
tag

Köszönöm szépen,beszerzek a héten gyorsan egy 1.4 HDMI kábelt és tesztelek,majd írom a végeredményt.
:DD

Üdvözlettel: bivaly

(#817) D5 válasza bivalyos (#814) üzenetére


D5
aktív tag

De eddig is próbáltad már hdmi kábellel, nem?

(#818) bivalyos válasza D5 (#817) üzenetére


bivalyos
tag

igen egy otthoni meglévővel,amiket leírtam akkor tapasztaltam,de nem tudom az milyen kábel.

Üdvözlettel: bivaly

(#819) D5 válasza bivalyos (#818) üzenetére


D5
aktív tag

Pont ez a lényeg. Lehet standard speed kábel volt, bár az is viszi a 3D-t.

(#820) bivalyos válasza D5 (#819) üzenetére


bivalyos
tag

na majd ha vettem egy 1.4 kábelt,majd akkor írok hogy mi lett a változás,mert remélem lesz :) már néztem egyet. :) olcsóért :)

Üdvözlettel: bivaly

(#821) bivalyos


bivalyos
tag

Ha van valakinek eladó 1.4-es HDMI kábele az írjon privit Budapest 11.ker-ben.

Üdvözlettel: bivaly

(#822) El Kebir válasza bivalyos (#821) üzenetére


El Kebir
őstag

nem létezik 1.4-es hdmi kábel... "high speed hdmi" kábel van. (csak a boltok átvernek, amikor 1.3 vagy 1.4-ről külön írnak, mert tökugyanolyan kábel kell mindkettőhöz)

(#819) D5

nem, annak silányabb a minősége, alacsonyabb a sávszélessége, FHD-t nem is tud 60Hz-en frissítve, csak a sorváltásos kisebb sávszélesség igényű frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#823) bivalyos válasza El Kebir (#822) üzenetére


bivalyos
tag

olvastam én is egy ilyen cikket,és van benne valami,de azért remélem a kép rendben lesz egy ilyen kanóccal :)

Üdvözlettel: bivaly

(#824) mateszloo


mateszloo
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy:

Sapphire HD7850-em, egy régi acer monitorom(AL1715) és egy újonnan vett JVC tv-m. A gépet év elején raktam össze, semmi baja nincs eddig! A VGA-val sem volt semmi, amíg HDMI kábelen keresztül plusz képernyőként hozzácsatoltam a tv-t, a nagyobb mozi élmény végett:) Na és most jön a lényeg, hogy filmezés közben síkozódik a kép vízszintesen, és csak akkor, mikor mozgás van. Ugyan ezt eljátssza youtubeon, szóval nem a programokkal van gond(szerintem). A monitoron minden szép és jó, a tv adás is nagyszerű. Próbáltam állítgatni ésszerűen a dolgokat a Catalystben, de semmi. Felbontás, hertz ésatöbbi, viszont tovább nem vitt az eszem és ezért fordulok hozzátok. Valakinek van ötlete mit kezdjek vele? Megadjam a többi hardver nevét is? Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ui.: HD-Ready tv, 720p-re és 60 hertzre van állítva.

// - PHANTEKS Enthoo Pro - ASROCK Z170 Pro4S - INTEL CORE i5 6600K 3.9 6MB - ASUS GeForce GTX 1060 6GB ROG Gaming - 2 X HyperX 4Gb DDR4 2400 - EVGA G3 650W - SAMSUNG 250GB 850 EVO - WD 1000GB - WD 2TB My Book Essential 3.0 - //

(#825) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni HDMI kábel vásárlásában. (életem első HDMI kábele lenne, így sorry, de full analfabéta vagyok a témában)

Nemrégiben vettem egy LG 42LA620S 3D TV-t. Ezt szeretném összekötni a LENOVO Z570-es laptopommal. Ami fontos lenne, hogy 20-25GB 3D-s filmeket "átvigye" a kábel.

Tudnátok ajánlani megfelelő kábelt?

Előre is köszönöm.

(#826) isildur2


isildur2
csendes tag

Üdv!

Vettem ma egy HDMI kábelt, majd bedugtam a laptopomba és a lapos tv-mbe. próbálnám laptopon kiválasztani a több képernyős megjelenitést. de semmilyen lehetőséget nemtudok kiválasztani csak hogy egyetlen megjelenitő üzemmód. igy semmit nem tudok vele csinálni. a videókártyám nvidia geforce 310m.. tv-n engedélyezve van a hdmi.

(#827) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Eléggé tanácstalan vagyok, úgyhogy talán valaki tud segíteni. Van egy Acer Aspire 4830tg típusú notebookom és két hónapja tulajdonosa vagyok egy LG 24EA53VQ-P típusú monitornak.
Hdmi-n keresztül használtam a monitort a laptoppal, főként azért mert sok filmet és sorozatot nézek, és így szebb a kép minősége és nagyobb is a monitor mérete.
Ezelőtt pár héttel semmi probléma nem volt, és aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra, a notebook hdmi csatija megadta magát valamilyen rejtélyes módon. Azért vagyok benne biztos, hogy a notinál van valami gond, mert a monitor tökéletesen működik másik géppel. Illetve az az egészben a legjobb, hogy nem op. rendszeresen történt valami galiba, mivel se biosnál, se op. rendszer újratelepítés során nem tudta kiküldeni a képet hdmi kábelen keresztül.VGA-val tökéletesen megy minden. Miután újratettem a windows 7-et aztán sem javult meg a dolog. Van egy integrált és egy Nvidia Geforce GT54M típusú videókártyám. Amikor BIOS-ban beállítottam, hogy az integrált kártyát használja csak akkor egy pillanatra a gép indulásánál kiküldi a képet a monitorral, de az Acer logo-nál lefagy a gép és csak szabálytalanul tudom leállítani. Amikor pedig switchables-re teszem semmire nem reagál, csak a no signal... felirat van.
Remélem valaki találkozott már hasonló problémával, illetve tud tippet vagy ötletet adni, hogy mit csinálhatnék? Hátha valamilyen módon ez megoldható. Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#828) rajmikaa


rajmikaa
újonc

Sziasztok!
Ma vettem egy Sony KDL32w650 led tévét.
HDMI-n keresztül csatlakoztatni akarom a számítógépemhez amiben egy Gigabyte GT 440 videókártya van a kábel pedig Hama márkájú.
A gépemen felismeri a tv-t de a tévém azt írja, hogy nem támogatott jel, ellenőrizze a kimenetet.
Mi lehet a baj szerintetek?
ELőre is köszönöm!

(#829) El Kebir válasza rajmikaa (#828) üzenetére


El Kebir
őstag

talán lehet, hogy igazat mond... nézd meg mit támogat a tv (a leírásában benne vannak a támogatott módok) és hogy most mit küldesz neki... (felbontás, frissítési frekvencia)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#830) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Vettem egy ilyen 15 méteres neet kábelt, minőségi áru. :K
Egyenesen a gyártótól szerezhető be csak, Angliából.

21,5-be volt postával együtt, de megérte. 24awg ~ 11mm átmerőjű, batár vastag :D Képeken nem is jön át annyira, de egy normál koax kábel elbújhat mellette, kisujjnyi vastag. Részletek ott vannak a leírásban. (árnyékolás etc.)

Nem akartam a véletlenre bízni, mivel BD25 és 3D is játszik.
Nagyon szép képe van, semmi különbséget nem tapasztaltam 1080p-ben összehasonlítva, egy rövid (de szintén minőségi kábellal szemben). :K Olyan meg természetesen esélytelen, hogy villódzás lenne és hasonló anomália, ekkora méretnél nem érdemes kínai szarokkal bohóckodni.

Lehet ilyen fehéret kérni, írni kell nekik, hogy nem a fekete kell (csak amazonon van fent külön).

Hétfőn rendeltem és mai nap délelőtt már itt volt.

(#831) gyuszaa válasza gyuszaa (#830) üzenetére


gyuszaa
őstag

Mai nap leteszteltem BD50-el is 3D-ben. Gyönyörűen, tűélesen viszi ahogy kell, nem semmi. (53 Mbps bitráta)
Powerdvd-el egyből átvált 24p-s üzemmódba, és 3D-be (aktív samu).

(#832) Yoosku


Yoosku
tag

Sziasztok!

Esetleg lenne erre valami ötlet:
Van egy LG 42PG200R TV és egyszerűen sehogyan sem tudom működésre bírni az asztali gépemről...
Hiába kötöm össze HDMI-vel, "nincs jel" felirat van...miközben a képernyő beállítások alatt felismeri, hogy LG TV és az ajánlott felbontást. Az asztali gépemről egyébként mésik két féle LCD TV simán működik gond nélkül, de ez igaz visszafele a TV-re is, mert tákötöttem szintén HDMI-vel tabletet és hagyományos laptopot is, és működik rendesen...minden beállítást megnéztem gépen, TV-n, frissítés, felbontások stb...Kábel sem rossz, hiszen másik készüléknél működik :U :F

Asztali gépen Win7 64bit van és egy GF 9800GT 512MB kártya 2db DVI kimenettel
A laptom amiről működött, az is Win 7-es volt és gond nélkül bejött a kép. Nyilván valamiféle kompatibilitási probléma lehet, de mi?? :R

Yoosku

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#833) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani HDMI kábelt és esetleg boltot ahol meg lehet venni?
Házimozi(HT-F5530) és a TV (D6500)-m közé kellene, mert a mostani valószínű nem támogatja az ARC-t, pedig 1.4-s. Megbízható normális kellene kb. 1 - 1,5m.

(#834) krisztian000


krisztian000
tag

Ma vettem egy HDMI 1.4-es kábelt és összeköttöttem a tv-vel. Hogy lehet beállítani a hangot hogy a tévéb és a gépen is legyen hang?

(#835) dudi6 válasza krisztian000 (#834) üzenetére


dudi6
senior tag

Mit kötöttél össze a Tv-vel?Házimozit? Laptopot? Milyen Tv-d van?

(#836) D5 válasza dudi6 (#833) üzenetére


D5
aktív tag

High speed hdmi kábelt keress. A "High speed" felirat rajta van a kábelen. Szerintem nem érdemes sokat rákölteni, nem kapsz se jobb, se rosszabb kép/hangminőséget (lévén digitális jelről van szó).
Nekem 10 méteres van, és kb. 2,5K költöttem rá. A minősége tökéletes. (kábelvilágnál vettem)

(#837) gOldie


gOldie
tag

Sziasztok,

hogyan tudom megallapitani egy kabelrol, hogy valoban 1.4-es? Szoval rendelek pl netrol, amirol azt allitjak, kikuldik, de hogyan gyozodhetek meg rola? (vagy akarm meg vasarlas elott)

koszonom

Boldi

(#838) dudi6 válasza D5 (#836) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi, elvileg olyan van. Ebayről rendeltem 2 db 1,5m-st azok nem működtek és nagy nehezen megtaláltam az 5m-st amit szintén ebayről rendeltem azzal működött.

(#839) D5 válasza gOldie (#837) üzenetére


D5
aktív tag

Hogy 1.4-es-e, arról nem tudsz meggyőződni. Mivel nincs 1.4-es kábel. Ezek a verziószámok a jel fogadó/küldő egységre vonatkoznak.

Személyes vásárlás előtt csak arról tudsz meggyőződni, hogy milyen sebességű (standard/high), illetve van-e ethernet vagy sem. Ezek az infók általában rajta vannak a kábelen, vagy a csatlakozó nyaknál.

Ha nem találod rajtuk, akkor otthon kipróbálod 1.4-es lehetőséggel (pl. 3D-vel, vagy ARC-vel). Bár, ami azt illeti, nem szokás ezzel visszaélni az eladók részéről.

Netes vásárlásnál már csak kézhezvételkor tudsz meggyőződni (a kábelen keresni a szöveget, vagy szintén próbával).

(#840) gOldie válasza D5 (#839) üzenetére


gOldie
tag

koszonom, sok helyen igy hirdetik, hogy 1.4, 1.3 vagy 1.4a. Ezekbol akkor vajon lehet kovetkeztetni arra, hogy maga a kabel standard vagy high speed?
Ahogy a wikipediaban elnezem HDMI 1.3 szabvanyban mar egy joval nagyobb savszelessegrol beszelnek, mint az 1.0ban, szoval gondolom amit HDMI 1.3-mas eszkozokhoz arulnak, az mar hihg speed kabel lesz, igy jo lesz az osszes 1.4es szabvanyhoz is.
Mar ha jol ertem most mar a dolgokat. (?)

[ Szerkesztve ]

Boldi

(#841) krisztian000


krisztian000
tag

Samsung UE32F5500-at kötöttem össze a számítógéppel (viedókártyába van kötve) HDMI 1.4-es high speed kábellal. Hogy lehet beállítani a hangot hogy a tévéb és a gépen is legyen hang? (A számítógépre van kötve egy erősítő nem hdmi-vel)

(#842) D5 válasza krisztian000 (#841) üzenetére


D5
aktív tag

Pl. a windows hang, lejátszóeszközöknél be tudod állítani egyenként, hogy melyik legyen az alapértelmezett.

(#843) krisztian000


krisztian000
tag

De ha pl youtube-on zenét hallgatok?

(#844) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Regg'!

Az alábbiakban kérném a segítségeteket. Átalakítót keresek, de eddig nem találtam.
TV HDMI bemenetre kéne. (elfogytak az usb csatik)

HDMI apa -> USB MORMÁL ! (2.0/3.0) anya.

Létezik ilyen, mert csak microba találtam eddig?

Köszönöm.

Üdv: -=Yogibear=-

(#845) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Üdv!

HDMI kábelben kérnék segítséget. Össze akarom kötni a PC-t a TV-vel, de meglehetősen hosszú, 7,5m kábelre lesz szükség. Mire kell figyeljek vásárlásnál? Gondolom ennél a távolságnál már nem mindegy a kábel minősége.

Előre is köszi,

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#846) D5 válasza Dark Archon (#845) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!
Én 10 méteren használok hdmi kábelt, 2,5K-ba került.
Nem kell túlmisztifikálni a dolgot.
Ha a kábel nem sérült, nem lesz problémád vele.

(#847) gyuszaa válasza D5 (#846) üzenetére


gyuszaa
őstag

Igaz, hogy digitális jel, de félvállról sem kell venni, számít az árnyékolás és a réz érpár vastagsága, ha nagyobb bitrátájú adatot mozgatsz rajta ekkora méretnél. Nagyon szar esetben villogások lesznek, szétesik/elmegy a kép, szemetelni fog/pixelhiba stb.. mint ahogy nemrég a samsung topicban is beszámolt erről egy 10 méteres kábelnél az egyik tag (bd25-től jelentkezett nála). Másik opció, hogy nem lesz olyan éles a kép, amit nem veszel észre addig, míg nem hasonlítod össze egy rövid vagy minőségi kábellal, az is egy megoldás. Megint más ha 576p vagy 720p megy rajta max.

High speed kábelt kell nézni első sorban - 10.2Gbps

A szabvány szerint 10 méter felett 24 awg ajánlott, legfeljebb 15 méter hosszúság hidalható át jelveszteség nélkül (valahol nem is gyártanak efelett), de nincs megszabva maximális érték, a gyártó igényességétől függ, hogy milyen megoldást használ. Korábban ezt a kábelt vettem, leírásban írják, hogy milyen megoldást használnak.

"b) Olcsó HDMI Nagy sebességű kábel
• Nem rendelkezik csavart érpárral
• Az adat vezetékek AWG 30-asok vagy rosszabbak
• A felhasznált fém vagy CCS = tömör acél vékony rézbevonattal
• Az egyedüli csavart érpár nincs földelve.
• A teljes szigetelés rácsfóliából és egy nagyon alacsony takarású fonott szigetelésből áll, vagy ez teljesen hiányzik.
• a csatlakozó érintkezői nincsenek arannyal bevonva, legjobb esetben csak aranyozottak
Ennek következményei:
• Már rövidtávon is megszakad a képtovábbítás a rossz elektromos tulajdonságokkal rendelkező vezetékpár felhasználásából kifolyólag
• Nagy valószínűség arra nézve, hogy a rossz szigetelés miatt interferencia lép fel a képtovábbítás során
• Néhány további csatlakoztatás után lehetetlenné válik a hibamentes további csatlakoztatás, aminek következtében szórványos jeltovábbítás megszakadás, vagy teljes leállás lép fel"

[ Szerkesztve ]

(#848) gyuszaa válasza gyuszaa (#847) üzenetére


gyuszaa
őstag

Olvastam sok olyan beszámolót külföldi fórumon vásárlás előtt, ahol több fajta kínai hokival bohóckodtak, aztán a sok próbálgatásból árából kijött volna már egy normális.
Nem lehet tudni noname gyártóknál mit művelnek, manapság ott spórolnak ahol tudnak gyártás során.. 2500 Ft - 10 méterre anyagár, dolgozók, gyártósor + profit a kereskedő által is, itt biztos nagyba kell tolni, de ez nem sok jót sejtet még így sem a fenti kritériumok alapján :D

Meg ha már 150-200 ezres tévét vesz az ember ki akarja használni az általa nyújtott lehetőséget egészében, nem egy ilyen dologgal rontani esetlegesen az összhatáson.. számít a felhasználási körülmény/terület, és mások az igények is ezáltal :U, ami rendben is van (és ezért is kell írni a kérdezőnek), mert ezzel határolható be mindenhol, hogy mit kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#849) Dark Archon válasza gyuszaa (#847) üzenetére


Dark Archon
addikt

Digitális a feldolgozás, maga az átvitel közege mindig is analóg lesz, bármilyen technológiánál. Egyeseket és nullákat ugyebár meglehetősen nehéz átvinni vezetéken, marad a jó öreg feszültség / áram. Illetve vezeték nélküli kommunikációnál a rádiójel van, mely szintén analóg közeg.

Mindenesetre, ha a szabványban 10m van, akkor nem lesz gondom a 7,5m-rel :R

D5: köszi neked is.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#850) D5


D5
aktív tag

Személyes tapasztalatom, és a köv. cikk győzött meg: [link]

Örülök, hogy tudtunk egyébként segíteni! :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.