Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1751) Saradomin válasza MasterMark (#1750) üzenetére


Saradomin
csendes tag

Harmadik pont pipa, köszönöm :)

A többihez nem tudom milyen adatokra lenne szükség, valószínűleg a a TV és a monitor felbontásbeli különbség a ludas, de ez nem egészen magyarázat arra, hogy hová tűnnek az ikonjaim, hogy ha csak a monitor van kijelzőnek és nem nyúlik túl a látószögön az asztal.

Monitor: Acer Predator 144hz 24" (felbontás: 1080p) a TV pedig teljesen más

(#1752) MasterMark válasza Saradomin (#1751) üzenetére


MasterMark
titán

Csinálj egy screenshotot printscreenel, és nézd meg amikor nem látod az ikonjaidat, hogy hol vannak.

Az első pont pedig így működik. Először húzd vissza a monitorra, és ott zárd be az ablakot, akkor ott fog megnyílni. Aktív ablaknál a Windows gomb + Shift + iránygomb-bal vissza tudod hozni az ablakot, ha nem látnád.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1753) Saradomin válasza MasterMark (#1752) üzenetére


Saradomin
csendes tag

Ez a WIN SHIFT nyil nagyon ott van :DD Még egy pont pipa!

Viszont az utolsónál szerintem nem egészen értjük egymást.

Mikor bekapcsolom a gépem az asztalom teljesen üres (pedig tele kéne, hogy legyen), egy darab ikon sincs és ilyenkor csak 1 kijelző van, maga a monitor. Nade... Amikor bekapcsolom a TV-t is, hogy az legyen a kieg. monitor akkor hirtelen az összes mappám/ikonom (természetesen nem az eredeti helyükön) megjelenik a monitoron. Szóval amíg nem kapcsolom be a TV-t addig konkrétan nem látok semmit. Valami ötlet ?

[ Szerkesztve ]

(#1754) MasterMark válasza Saradomin (#1753) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor te nem erted en mit akarok. Az ikonok nem tunnek el, csak elkavarja azon a kijelzo konfiguracion. Ezert lenne jo megnezni printscreennel, hogy hova lettek.

Switch Tax

(#1755) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

HDMI elosztót vennék, valami ilyent.

Egy XBOX 360 és egy media player lenne beledugva, a tv pedig egy 720p-s modell. Szóval minőség tekintetében azt hiszem nincsenek nagy igényeim. Milyent ajánlotok?
Köszi!

(#1756) MasterMark válasza IG55 (#1755) üzenetére


MasterMark
titán

Ehhez neked nem elosztó (splitter), hanem switch kellene.

Switch Tax

(#1757) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Barátomnál próbáltam összehozni egy asztali gépet a tévéjével. HDMI kábel megvásárol, behúz a fal mellett, majd pislog, mint a béka, mert nincs jel, nincs lófax se.

Régi HD3450 a gpu és nem tegnapi LG a tévé. Az op rendszer win7 64bit. Catalistot átnyálaztam, próbáltam felismertetni, észleltetni a külső megjelenítőt... semmi... valaki esetleg egy tippet tud dobni, hogy hol és mit csesztünk el?

A kábel jó, kipróbáltam más eszközzel, a tévé hdmi bemenete úgyszintén másról vesz jelet. Driver frissítés megvolt... már mindent végigpróbáltam ami eszembe jutott. (észlelés, eszközkezelő, win+p)

THX a segítséget!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#1758) MasterMark válasza SipiBcs (#1757) üzenetére


MasterMark
titán

És ha csak a HDMI van rádugva?

BIOS látszik?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1759) SipiBcs válasza MasterMark (#1758) üzenetére


SipiBcs
őstag

Próbáltam vga kábel nélkül, csak hdmi-vel, meg se mukkant.
Körbenéztem a bios-ban (giga h61, tehát a régi kék BIOS), de semmi erre utaló jelet nem láttam

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#1760) IG55 válasza MasterMark (#1756) üzenetére


IG55
senior tag

Oké, és abból ajánlott?

(#1761) MasterMark válasza IG55 (#1760) üzenetére


MasterMark
titán

Én ilyet használok.

Switch Tax

(#1762) Henrik000


Henrik000
csendes tag

Sziasztok!

Szerernék segítséget kérni tőletek ha lehetne.
Most úgy döntöttem HDMI kábelre váltok és váltottam is. Van a monitoromban hangszoró és azon kívűl egy 2.1 mélyládám meg két hangszoró. Eddig egy elosztóba volt két jach dugó az alaplapba be dugva és szólt egyszerre a monitor és a külön hangszóró is. Most Hdmi miatt vagy az egyik vagy a másik szól csak , de egyszerre nem. Esetleg tudná valaki, hogy lehetne megoldani, hogy mind kettő egyszerre szóljon ?
Hálás köszönetem aki tudna segíteni! :R

Henrik

(#1763) Henrik000


Henrik000
csendes tag

Eddig jutottam és itt meg szólalt , mind kettő ,de csak külön külön

Henrik

(#1764) Henrik000 válasza Henrik000 (#1763) üzenetére


Henrik000
csendes tag

Henrik

(#1765) MasterMark válasza Henrik000 (#1764) üzenetére


MasterMark
titán

Belső keverőt monitorozd a másikon úgy meg lehet oldani, de nem valami túl jó.

Switch Tax

(#1766) Henrik000 válasza MasterMark (#1765) üzenetére


Henrik000
csendes tag

Kérlek eltudnád mondani mit mire kellene mennek és hol ? Így nem pontosan tudom, hogy "Belső keverőt monitorozd a másikon" hogyan is kellene meg csinálni.

Henrik

(#1767) Henrik000


Henrik000
csendes tag

Szólni szól mind kettő csak számomra az lenne a fontos ha mind kettő egyszerre szólalna meg egy időben.

Henrik

(#1768) MasterMark


MasterMark
titán

Alapértelmezetnek megadod a realtek kimenetét, utána felvételnél engedélyezed a keverőt, azt pedig figyelésre rakod a HDMI-re. Ne húzd maxra a hangerőket, mert gerjedhet.

Switch Tax

(#1769) Henrik000 válasza MasterMark (#1768) üzenetére


Henrik000
csendes tag

Köszönöm!
Sajnos ez így kritikán aluli! Sajnos nem értem, hogy ez így miért nem tud békésan egymás melett jól működni valamilyen alternativán kell gondolkodnom, meg oldáson. Azért köszönöm!
:O

Henrik

(#1770) MasterMark válasza Henrik000 (#1769) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a gond? Mondtam, hogy a jelszintekre vigyázz.

És minek kell hogy egyszerre menjen egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1771) Henrik000 válasza MasterMark (#1770) üzenetére


Henrik000
csendes tag

Eddig gond nélkül ment egyerre a monitor hangja és a 2.1 nek. Így ki egészült a háttér hang sokkal jobban lehetett több dolgot hallani és, mint mondtam jobbak a hang hatások. Így hibába van nagyon lent vagy fent sehogy nem jó állandoan be rezonál így teljesen élveztetlen ha így ha ugy van a csuszka.

Henrik

(#1772) MasterMark válasza Henrik000 (#1771) üzenetére


MasterMark
titán

Hát akkor dugd vissza a jack elosztóba...

Amúgy így duplán csodás fáziskioltások lehetnek, de ha neked úgy jó...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1773) Henrik000 válasza MasterMark (#1772) üzenetére


Henrik000
csendes tag

Próbáltam úgy ahogy volt HDMI elött monitor torba be a jack meg a hang szoró jack ugye ez 2 db kábel és az elosztoba be ami 2 ből 1 csinál és bedugtam az alap lapba ,de nem szól :O

Henrik

(#1774) MasterMark válasza Henrik000 (#1773) üzenetére


MasterMark
titán

Monitoron gondolom be kellene állítani, hogy onnan vegye a hangot, ne pedig a HDMI-ről.

Egyébként a HDMI meg a keverő jelszintjével kell játszani, hogy ne legyen gerjedős a hangja. Lejjebb kell venni 50% körülire mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1775) Henrik000 válasza MasterMark (#1774) üzenetére


Henrik000
csendes tag

Kérlek ebben tudnál nekem segíteni ? Lefényképeztem a monitor be állításokat, de én itt nem látok ilyet. privátban elküldhetem ?

Henrik

(#1776) woros


woros
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen érdeklődöm, de terveznék venni egy 4 in 2 out-os matrix switchwert. Engem csak az érdekelne, hogy így összekötve lesz-e bármilyen input lag a játékokban? Köszönöm a válaszotokat.

(#1777) MasterMark válasza woros (#1776) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos hogy lesz, de valószínűleg elhanyagolhatóan kicsi.

Henrik000: Lehetséges, hogy nem is lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1778) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

laptopomat filmnézésre szeretném használni, sajnos csak HDMI kimenet van rajta. Eddig ezt a laptopot a monitorommal használtam, tökéletesen 1920x1080-as felbontásban, de gépvásárlás miatt átszervezném a dolgokat, és most a tv-re lenne rádugva HDMI kábellel. A problémám az, hogy a TV valamiért nem akarja HDMI-vel az 1920x1080as felbontást, míg VGA kábellel és egy másik számítógéppel vígan muzsikál FullHD felbontásban.

A laptop: Dell Inspiron 3537 (Intel HD 4400, Radeon HD 8670)
A monitor: ASUS VZ249H
A TV pontos típusát csak otthon tudom megnézni, de Orion, az biztos :)

Ha valakinek van valami ötlete azt előre is köszönöm.
További szép napot!

Üdv,
z

[ Szerkesztve ]

(#1779) MasterMark válasza zapikanka (#1778) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg csak a Win nem tudott vele mit kezdeni. Üzemmódoknál is nézted azt a felbontást?

Switch Tax

(#1780) zapikanka válasza MasterMark (#1779) üzenetére


zapikanka
tag

Szia,

köszi a gyors választ.

Sajna nem tudom mire gondolsz az "Üzemmódok" alatt. Windows + P betűvel próbáltam a "kiterjesztés"-t és a "csak másodlagos képernyő"-t is, sajnos sehol nem engedte. Intel grafikus beállításoknál 1920x1080at írt 60hz-en, de maga a felbontás csak valami 1276x790 volt. Esetleg annyi plusz infó még, hogy a laptop amivel most próbálkozom azon Windows 10 van, a gép amivel előtte ment azon pedig Windows 7.

(#1781) MasterMark válasza zapikanka (#1780) üzenetére


MasterMark
titán

Üzemmódok itt:

Itt általában több beállítás van, mint amit a Windows megmutat a beállításoknál.

Switch Tax

(#1782) zapikanka válasza MasterMark (#1781) üzenetére


zapikanka
tag

Megtaláltam, sajnos nem működik.

Intel Driver és a Windows beépített felbontás választója is 1920 x 1080-at mutat, de a tényleges felbontás 1280 x 720. Driver frissítésen is túl vagyok, és a Driver régebbi verzió helyreállításán is. Lassan feladom. :)

(#1783) MasterMark válasza zapikanka (#1782) üzenetére


MasterMark
titán

Ugye biztosan kiterjesztetten van?

HDMI kábel oké?

Switch Tax

(#1784) zapikanka válasza MasterMark (#1783) üzenetére


zapikanka
tag

Nem kiterjesztetten van, az lehet a baj? Úgy szerettem volna használni, hogy csak a tv "megy". Próbáltam tobb HDMI kábellel is, plusz az összes HDMI bemenetet a tv-n, hátha az a baj.

Ameddig most eljutottam az az, hogy most sikerült beallitani a felbontast full hd-ra, de sajnos a betűk nagyon elmosódottak, tehat latszik rajta hogy valami nem jó neki.

(#1785) MasterMark válasza zapikanka (#1784) üzenetére


MasterMark
titán

Az is jó, vagy csak a TV, vagy kiterjesztetten legyen.

Ott valami nagy beálltás kavarás lesz a driverben vagy a Windows-ban szerintem.

Ha gond van a betűkkel, állítsd a TV-t PC módra vagy hasonlóra.

Switch Tax

(#1786) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy HD4600 iGPU amire rá van kötve DVI-on egy monitor és HDMI-n keresztül pedig a TV. A kép megkettőzése a lényeg. 1 éve vásárolt kábel, mai napig minden hibátlan volt vele. Bár az utóbbi egy hétben csinált olyat, hogy "villódzott" a kép 1-2 másodpercre, az egér kurzor pedig középre be mozdult ilyenkor. Ezt megcsinálta többször is egy nap random időközönként de a TV-n volt kép

Érdekességek:

- Van mindkét kijelzőn kép addig amíg a windows bootol, ezután a TV kiírja, hogy nincs jel.
- Ha eltávolítom az intel drivert akkor mindkettőn van kép(boot után is). Itt viszont az a baj, hogy HDMI-n keresztül nincs hang.

A 3 legutolsó drivert is felraktam de egyiknél se volt jó.

Ennyi lett volna ez a kábel, vagy valami el van állítva? :R

[ Szerkesztve ]

(#1787) MasterMark válasza moddingR (#1786) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a villódzás és egér középre ugrás azt jelenti hogy újrainicializálta a megjelenítőt.

Lehet driver hiba is, de lehet a kábelen dobja el magát.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1788) Gabe69


Gabe69
tag

Sziasztok
Van egy LG tv-m és az a problémám hogy csak 60Hz-be megy, de a Tv tudja a 100 Hz-et. Rá van kötve a számítógép, de sehogy se tudom felrakni 100Hz-re. Lehet a HDMI kábeltől? Mert a Tv-n csak HDMI 1.4 csatlakozó van és olvasgattam hogy a HDMI 1.4b változata tudja a 120Hz, ez igaz?

(#1789) MasterMark válasza Gabe69 (#1788) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudja a 100 Hz-et. Esetleg a panel maga mehet 100 Hz-en, ezt 50 Hz-es jel duplázásával érheti el. 60 Hz-en valószínűleg 120 Hz-n jár a panel.

Switch Tax

(#1790) warezxts


warezxts
senior tag

Sziasztok! nem tudom jó helyen járok-e de segítségre lenne szükségem.
AMD videokártyából HDMI-n keresztül küldök ki jelet az erősítőre (7.1-es hangrendszer)
7.1 esetén minden szép és jó, viszont 5.1-nél nem a hátsó hanem az oldal hangfalak szólnak (hátsó süket).

Csak hogy lehessen érteni:
Windowsban a hangfal konfigurálásnál ha 5.1-et választok és rányomok pl az RL vagy RR-re mint teszt (az az a hátsók ikonjára), akkor az oldalsók szólnak de ha 7.1-re kapcsolok ugyanitt és ugyanúgy rányomok ugyanarra, akkor már ténylegesen a hátsóként szólnak (és a többi is a helyén van).
A probléma annyi, hogy a legtöbb film 5.1-es és a hangot oldalról lehet hallani, nem hátulról.

Mindent kipróbáltam és már ötletem sincs... van esetleg valami remapper progi vagy bármi megoldás amivel a windows hibás működését kikerülhetem?

A hangfalszet Wharfedale Diamond 7.1 és egy Pioneer VXS-919AH bár szerintem nincs köze a problémához

(#1791) warezxts válasza warezxts (#1790) üzenetére


warezxts
senior tag

Tárgytalan.... erősítő tudott olyat hogy upmix, ahol a két hátsót képes egynek venni----

(#1792) BullZeye


BullZeye
veterán

HDMI kábel 1.4 2xHDMI aranyozott dugó 15m ferritszűrős

HDMI kábel 1.4 2xHDMI aranyozott dugó 15m HighEnd

E kettő között mi különbség van? 15 méter, és álmennyezetben menne vezetékekkel, így talán van értelme a szűrőnek.

(#1793) adp


adp
őstag

sziasztok, van értelme drágább HDMI kábelt venni vagy jó a mezei pl amit ad a UPC, vagy megveszed a mediaba.

Egy dell lapost szeretnék összekötni egy LG 49LH570V Smart LED tv-vel

(#1794) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Dell u2311-em van, playstation 4-et csatlakoztatnék a monitor Displayport foglalatára. Milyen cucc kell nekem ehhez?
Tudom, hogy nem minden dp bemenet fogad hdmi jelet, na ez pont olyan. Vettem egy ilyet, ezzel nem működik, bár most negyedjére elolvasva a leírást, nem csoda, hiszen nem ilyen kell nekem.
Van ilyen, vagy valami csoda több 10 ezer forintos aktív átalakítós cucc kell hozzá? Annyit természetesen nem ér, akkor inkább használom a laptopot dsubon (jájj), vagy dugdosok.

(#1795) ImI87 válasza jookomak (#1794) üzenetére


ImI87
őstag

Sziasztok !

Hasonló problémába futottam bele, mint a kolléga.

Nekem egy Dell U2412M monitorom van, és van rajta 3 bemenet: DVI, VGA, és DP
Eddig csak egy bemenetet használtam a PC számára, ami DVI

Most szerettem volna (dugdosás nélkül) rákötni a laptopomat is, aminek csak HDMI kimenete van. Gondoltam, hogy erre kiváló lesz a DP bemenet, és majd váltogatom a jelforrást.

HDMI-HDMI kábelem volt, ezért vettem hozzá egy ilyet: DP-HDMI átalakító
Gondoltam egy jó lesz, de a monitor nem érzékel jelet a DP meneten keresztül. akárhogy próbáltam kiterjeszteni, vagy tükrözni a képet, a laptop sem ismerte fel a második kijelzőt, és a monitor sem kap jelet.

Tudnátok segíteni, hogy valami inkompatibilitás van, vagy esetleg valamilyen beállítási probléma lehet?
Az létezik, hogy a HDMI és a DP nem szeretik egymást? :F

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1796) jookomak válasza ImI87 (#1795) üzenetére


jookomak
őstag

Ahogy nézem, meg vagyunk lőve, sima kábellel ezt nem lehet megoldani. Valami aktív átalakítós cucc kell, de az meg kb annyiba kerül, mint ha eladod a mostani monitorod, és hozzárakod egy újhoz. Valami hasonlót találtam: [link]

Neked újabb vga-d van adatlap alapján, inkább azt kéne dp-vel a monitorra kötni, és akkor a laptop mehet egy dvi-hdmi kábellel, az garantáltan működni fog, és kb filléres tétel. Vagy nézz bele a videókártya dobozába, talán van benne valami átalakító.

Vagy pl egy hdmi switcher, majd abból egy hdmi-dvi kábel.
Lehet nekem is ez lesz a barátom.

[ Szerkesztve ]

(#1797) MrDerekas válasza jookomak (#1796) üzenetére


MrDerekas
addikt

Épp hasonló probléma előtt állok. Hamarosan érkezik egy csak DP kimenettel rendelkező alaplap, viszont egy DVI-D/HDMI/VGA bemenettel rendelkező monitorral kellene együtt dolgoznia. Ezt, hogy tudom áthidalni? Aktív és sima között kapkodom a fejem, de nem nagyon értem, mivel mindegyik digitális jel alapból ha értem egyáltalán a leírásokat :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1798) jookomak válasza MrDerekas (#1797) üzenetére


jookomak
őstag

Dp-hdmi, vagy dp-dvi kábellel menni fog. Nálunk pont fordított a helyzet, ezért szívás.

(#1799) MrDerekas válasza jookomak (#1798) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Spóroltál pár ezrest, meg sok mérgelődést nekem. Köszönöm!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#1800) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Remélem jó helyen kérdezek. Egy GTX 1070 -re rá van kötve egy monitor,és egy TV. Mind a kettő HDMI kábelen megy. A monitoron van a kép,de a hang külön hangszórón megy. A TV-n egybe megy ugyebár. Van e olyan lehetőség,hogy játszok a monitoron(pl) fejhallgatóval,és a TV-n megy valamilyen videó külön? Köszi. :F :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.