Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#651) ohcard


ohcard
tag

1366x768 a laptop, sima kettőzés van beállítva, és szépen a TV-én ki van töltve a kép, 1440x900-as felbontásban, torzulás nélkül, pedig ez ugye 16:10-es képarány, nem 16:9-es!
Csak netes meccsnézésre használnám a HDMI összeköttetést, szóval ez így bőven elég is lenne!
De amikor lecsukom a laptopot, a TV, mintha felbontást váltana elsötétül, és kiírja ugyanazt az 1440x900-as felbontást, de összenyomja a képet, és alján illetve a tetején megjelenik egy fekete csík...

Samsung UE32EH5300W TV, és HP pavilion laptop!

(#652) El Kebir válasza ohcard (#651) üzenetére


El Kebir
őstag

ha kettőzés van beállítva (vagyis klónozás), akkor a laptop kijelzőjének felbontásán megy a tv is, különben nem kettőzés lenne, hanem kiterjesztett mód.

és ha kikapcsol a laptop képernyő, akkor lehet, tényleg van egy felbontásváltás. Az 1440*900 amit beállítsz tv-nek lehet bekever, mert a tv is csak 16:9-es képarányú, jobb lenne 1366*768-at beállítani. (gondolom az 1-es hdmi-t használod, ami a pc csatlakoztatáshoz van)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#653) ohcard


ohcard
tag

Igen, mindkettő ugyanazon van csak ezek szerint rosszat ír ki a TV...
Amikor pedig lecsukom a laptopot, akkor az történt amit írtam... Ezután például hiába váltottam 1366x768-ra akkor sem volt jó a TV-én a kép...
De most próbálkozás útján eljutottam addig, hogy 1920x1080-ban nem nyomja össze képet, és kitölti az egész TV képernyőt...
Remélem meg is jegyzi a beállításokat...
Oly' gyakran nem fogom használni, de nem hagyott nyugodni a dolog...

(#654) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
TV-re szeretném kötni a gépet természetesen játékra használnám Full HD a tv a kártya bírná stb stb de kb 5-6 m kellene na már most milyet vegyek hogy jól vigye át a jelet és ugye ne laggoljon szép legyen stb?

Xbox One: bandymnc

(#655) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, létezik olyan hdmi splitter, ami 1 bemenetből két kimenetet csinál (1 female 2 male)?
Mert idáig ennek csak a fordítottját találtam, 2bemenet és 1kimenet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#656) Jam.


Jam.
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy GeForce GTX 460SE kártya, amire DVI csatlakozón van kötve egy 1680x1050 felbontású Sasmung monitor, illetve HDMI csatlakozón egy FullHD LG tévé.
Amit szeretnék, hogy a játékaim a 2. számú kijelzőn, azaz a tv képernyőjén jelenjenek meg FullHD felbontásban. Sajnos ezt nekem nem sikerült beállítanom, mert ha az asztal klónozása beállítást választom, akkor a tv is csak 1680x1050-ben megy és a kép sem teljes képernyőn jelenik meg. Ha pedig az asztal kiterjesztését választom, akkor a tv már 1920x1080-ban megy, viszont a játékok az 1. számú kijelzőn, azaz a monitoron indulnak.
Ötleteiteket, válaszaitokat előre is köszönöm!

(#657) bandi0000 válasza Jam. (#656) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hol állítottad be ezt? a control panelba vagy a képernyő felbontásban?

Xbox One: bandymnc

(#658) Jam. válasza bandi0000 (#657) üzenetére


Jam.
aktív tag

Mindkét helyen ugyanazokat a beállításokat tudom eszközölni, szóval már próbáltam itt is - ott is.

(#659) marciart11 válasza Jam. (#658) üzenetére


marciart11
aktív tag

Elsődleges monitornak, próbáltad beállítani a TV ét? Illetve javaslom próbáld ki a windows gomp+P kombinációt.

(#660) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Van egy Samsung 2032MW monitorom és egy AMD HD5750-es videokártyám. Ma össze köttem őket HDMI kábellel és azt tapasztaltam, hogy összement a kép és fekete keret van körülötte. Rátaláltam arra, hogyan állítsak underscan/overscan de sajnos ez nem segített.

A CCC csak simán "SAMSUNG"-nak és 1920*1080-as felbontást javasol, holott telepítve van a monitor driverje. Hogyan lehetne rávenni,hogy ne azt, hanem a feltelepítettet használja? A monitor OSD-je is 1920*1080i-t ír ki, pedig 1680*1050-re van állítva a monitor.

Windows 8 van fent, előre is köszönöm a segítséget!

(#661) El Kebir válasza Máté94 (#660) üzenetére


El Kebir
őstag

win8? van ott tálca? :) ...mert azon könnyen, így, váltogathatod a felbontást, habár pontosan ugyan ezt a ccc-ben az "Asztalkezelés" kategória, "Asztal tulajdonságok" menüben is megcsinálhatod.

valami HDTV módban mehet a monitor, ccc a hdmi-t tv kimenetként kezeli. (dvi-vel nincsenek ilyen gondok, hdmi kimenetet az amd nem monitornak szánja, azt a dp-n vagy dvi-n várja)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#662) Máté94 válasza El Kebir (#661) üzenetére


Máté94
addikt

Köszönöm szépen a választ. Sajnos így se, úgy se jó. Szerintem most rossz a frissítés is, hiába van 60MHz-re állítva, a felbontás hiába van a Windows-on 1680*1050-ben, a monitor magát 1920*1080-ra írja.

Egyébként igen, ahhoz képet kapjak PC-ről át kellett állítanom a monitor OSD-ben HDMI-re, de hát ez akkor is nonszensz, hogy nincs natív felbontás... vagy nem? Tehát ugyanolyannak kellene lennie a képnek, mintha DVI-al csatlakoztattam volna. :R

(#663) El Kebir válasza Máté94 (#662) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem igazan ugyanolyan... a samsungoknál a kézikönyben (főleg tv-nél) szokott erről leírás lenni, mert van beállítási különbség attól függően, hogy pc vagy más eszközt csatlakoztatsz a hdmi-re. (a pc-s vga kártyánál megint vannak eltérések, a tv és a monitor kezelése között)

(Alapvetően azon a monitor-tv-n is, ami neked van, a dvi lehet a pc bemenet, lehet azt kellene használnod.
Van valami speciális dolog ami miatt a hdmi-t erőlteted?)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#664) Máté94 válasza El Kebir (#663) üzenetére


Máté94
addikt

Igen, valami gond van a videokártyával. Itthon nálam naponta újra kell indítani, mert egyszer csak fogja magát és elfeketedik a képernyő. Már háromszor volt szervízben, ott nem produkált hibát. Azt mondták lehet, hogy a kábel a rossz, ezért gondoltam, akkor ha tényleg rossz, akkor HDMI-vel hibátlannak kell lennie.

Tehát a hiba a DVI porton keresztül jelentkezik, DVI adapterrel csatlakozik onnan egy VGA-kábelhez.

[ Szerkesztve ]

(#665) El Kebir válasza Máté94 (#664) üzenetére


El Kebir
őstag

dvi-hez nem kell adapter... vagy most a dvi -> d-sub adapteről beszél ami a d-sub kábelhez kell a monitor d-sub bemenetéhez? (a d-sub-ot felejtsd el :D)

nincs egy sima dvi-dvi kábeled?

szerk.:
idézet a kézikönyből:
"You cannot connect a PC to the HDMI IN terminal"

Szóval valószínűleg azért nem tudod rendesen beállítani a hdmi-ről, mert nem támogatja a monitor rendesen a PC üzemet a hdmi bemenetén...

használd a dvi vagy a d-sub bemenetet pc-hez.

és RTFM!

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#666) El Kebir válasza El Kebir (#665) üzenetére


El Kebir
őstag

és mégegyszer RTFM! (csak a kézikönyvet kellett volna elolvasnod...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#667) Máté94 válasza El Kebir (#665) üzenetére


Máté94
addikt

DVI-D-SUB volt...

Akkor Media Markt-ban esetleg megpróbálok rendelni DVI kábelt. Mert egyébként nem volt önmagában DVI-DVI kábel, esetleg egy DVI-HDMI.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

És bocsánat.

(#668) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Most vettem egy 3D-s Samsung Smart TV-t, venni szeretnék hozzá egy HDMI kábelt.

Azt olvastam, hogy a 3d-hez az 1.4-es kábel kell.

Kérdésem hogy ez az 1.4-es kábel a normál 2d nézetet is átviszi? Konkrétan laptop vagy asztali gép lenne a TV-re kötve, néha arról mennének filmek, de nem feltétlen 3D-ben.

Milyen kábelt érdemes vennem? Mennyi az az ár, amiért már jó minőségűt kapok, gondolom érdemes ezt az aranyozottat venni.

Ez például jó lehet? :R

üdv

(#669) Silverss


Silverss
aktív tag

Melyiket ajánljátok PC és LED TV összekötésére HDMI kábellel?
Az elsővel elég rossz tapasztalataim vannak, a maradék 3 pedig közel egyforma minőséget biztosít.
A fő gondom, hogy egyes képek, videók tűélesnek tűnnek, de például az kurzor, vagy a windows felületei, minialkalmazások, homályosak.
Melyik formátumot ajánljátok?
Esetleg egyéb tippek beállításokhoz?

Felbontás: 1080p60 (szabvány)

Edit: azt is észrevettem, hogy 4:2:2 YCbCr-nél nincs 1080p60, csak kisebb Hz-el. Ez gond, vagy akkor ez kiesik?

[ Szerkesztve ]

(#670) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok,
Konfigcsere után az miért van, hogy ha a monitorként használt tv-met átváltom tv funkcióra, majd visszaváltok a hdmi forrásra a géphez, elveszíti a win7 a tv-met (hdmi-t), mint hangeszközt, és azt írja nincs csatlakoztatva. Csak ki/bejelentkezés vagy újraindítás után látja megint hangeszközként a tv-t. Korábbi konfigomnál nem volt ilyen gond, nyugodtan váltogathattam tv/számítógép között. Valami tipp, hol lehet ezt állítani?

May The Force Be With You!

(#671) CsabMaster


CsabMaster
csendes tag

Hali mindenkinek! Nekem egy LCD TV-re van a gép rákötve HDMI-n keresztül (továbbá a TV-n nincs 3.5mm-es jack a fülesnek, ezt még az elején leírom inkább), és én olyan problémát szeretnék áthidalni, hogy ha csatlakoztatok egy fülest a gép integrált hangkártyájához, akkor a TV némuljon el. Ugye ezzel az a gáz, hogy alapértelmezett hardvernek akkor ki kell választanom a hangkártyát, mert automatikusan ez nem megy. És ezt akarnám elkerülni, hogy manuálisan kelljen átállítani, mert nekem nem jelent problémát, de a gyereknek igen. És inkább nem is hagyom, hogy ő piszkáljon a dolgokhoz, csak sajnos én sem vagyok mindig otthon. Nem tudtok esetleg ehhez egy progit vagy valamit, ami megoldaná ezt automatikusan? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#672) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

15m-es jó minőségű HDMI kábelre lenne szükségem, a PC és egy LG 42LM 620S TV összekötésére.
A neten nézegettem több oldalon eddig ezt a 2-t találtam ami szimpatikus nekem:
1.
2.
Az hogy akítv a HDMI kábel az mit jelent?
Mivel jobb annál ami nem aktív?
Esetleg tudtok olyan 15m-es hdmi kábelt ami ezektől is jobb?
Úgy halottam, hogy ilyan hosszúságú kábel méretnél nem árt jobb minőségűt venni!
Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#673) laccy88


laccy88
senior tag

tudnátok nekem ajánlani min 1,5m-es hdmi kábelt(márka,típus), ami biztosan jól működik pc és 3dtv között? a felső cél: bluray iso 3d filmek powerdvd-vel.

(#674) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyre írom, de nem találtam jobb fórumot. :(
Szóval van egy HD7770-es VGA kártyám, aminek a HDMI kimenete rá van kötve egy házimozi erősítőre.
Viszont sajnos nem megy ki a hang, mivel a Realtek audio driver nem érzékeli hogy a HDMI kábel be van dugva. Mitől lehet ez?

Esetleg olyan fórum, ahol jobban tudnának válaszolni?

Köszi

(#675) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
Egyszer már irtam ide -> itten

Az ottani "toolong, didn'tread" megfelelője, tömören: ATI HD 6950+orion TV hdmi kábellel összekötve: szar a kép. Konkrétan. Szemcsés, életlen, etcetera. A kábelnek, kártyának, tévének elvileg semmi baja.
Fentebbi hozzászólásban bővebben is kifejtettem. Előre is köszönöm, ha bárki is segítőszándékot tanusít

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#676) El Kebir válasza Vismajor01 (#675) üzenetére


El Kebir
őstag

már akkkor is alapvetően hiányos volt a leírásod, most is az, fene meg tudja kitalálni, hogy milyen tv-d van, milyen hdmi kábellel próbálva... (ha két eszköz csatlakoztatásával van problémád alapvető lenne pontosan megnevezni azokat)

de amúgy meg olvasd el a TV használati utasítását, mert általában a PC-s használathoz, meg sokszor külön a HDMI-PC kapcsolatra, szokott lenni beállítási lehetőség az osd-ben, vagy figyelmeztetés a korlátozott használhatóságra. (ha nem kaptál és nincs a neten se, akkor az a tv gyártó sara, nála kell reklamálni...)

(na meg az is számít, milyen a hdmi kábel, a standard az max 720p vagy 1080i tud, ami miatt is lehetnek felbontással kapcsolatos gondok... pl nem tudod max felbontáson használni a tv-t)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#677) Vismajor01 válasza El Kebir (#676) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mint írtam, ha valami hiányzik, szóljatok.
Ati hd 6950 lenne az alapkari, amiről kivezetném a képet. A kábel a hozzáadott original, de az is volt már cserélve. A tv egy Orion(pontos tipust nem tudok) de a kártyát kötöttem már más tévére is, ugyanez volt a hiba.
Felbontás nem jelent gondod, állítgatok én, nem azzal van a baj. Hanem, hogy maga a kép teljesen életlen, rossz minőségű.
Ha hazaérek tudok pontos típust mondani az Orion tévéről. A HDMI kábel az most fixen a 6950hez kapott eredeti, gondolom a milyensége annyiban merül ki, hogy 2.0 vagy 3.0 vagy ilyesmi, nem?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#678) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#677) üzenetére


Vismajor01
addikt

Pontos tipus ORION T22-DVDC
Használati utasítása: http://euroinvestelectronics.com/download/hasznalati/Brown/LCD%2022%20DVDC/22DVDC%20HU%20UM.pdf

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#679) pootty


pootty
csendes tag

Üdv!
Szitu: laptophoz szeretnék monitort csatlakoztatni. A moniotoron van VGA és DVI bemenet, a laptopomon VGA és HDMI kimenet. Ésszerű lenne VGA kábellel, de itt jön a kérdésem: ha DVI-HDMI átalakítót használok, elvileg jobb képet kapok (elvileg jobb a digitális, azt ajánlják)? Az átalakító csinál valamit a jellel, vagy digitális marad?

(#680) fizzdani


fizzdani
tag

Sziasztok!

Samsung le27s71b típusú televíziót szeretnék összekötni laptoppal vagy számítógéppel, és ehhez keresnék HDMI kábelt. A TV HD Ready, illetve az nem tudom mennyi problémát okoz, hogy a laptop egy Acer Aspire 5740 integrált Intel vga-val. Mivel az itt lévőknek nagyobb tapasztalatuk lehet e kábelek terén, mint nekem(>0), ezért kérném a segítségeteket. Egy megbízható, jó minőséget garantáló, ámde mégsem túl drága kábel megfelelő lenne a számomra. Csak filmnézésre.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv, fizzdani

(#681) Lenry


Lenry
félisten

an egy laptop, amin csak HDMI kimenet van, de időnként D-Sub projektort is rá kell kötni, ezért kell egy átalakító?

aki használt már ilyet, mi a tapasztalata velük? bármelyik jó, vagy itt is olcsó húsnak híg a leve és mindenképp huszonezerért kell venni?
melyiket ajánljátok?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#682) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ehh...HDMI-splitterrel próbált már valaki élőben streamelni egyszerre 10+ flash felületen?

(#683) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!

A feladat: DVD vagy PC HDMI kimenetről a jelet kétfelé osztva az egymástól ~7-8 m-re lévő TV-ken szinkronban megjeleníteni a képet.

Amit kinéztem hozzá:
• 2× kanóc
• 1× rövid kanóc
• 2 utas splitter

Ez jó így (minőség, stabilitás), vagy elég egy passzív osztó, és ócósítani tudom kicsit?
Köszönöm a segítséget! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#684) zengoe


zengoe
csendes tag

Remélem tudtok segíteni vagy ötletet adni, hogy kitől kérjek segítséget. Van egy Dell Vostro 3350-as laptopom és egy Acer P1303W projektorom. A próblémám, hogy HDMI csatlakozon keresztül nem érzékelik egymást (nincs kép). (Emlékeim szerint a laptop első beüzemelésekor, egy éve használtam HDMI-n keresztül - bár ez bizonytalan.) A projektor kitünően működik pl. a PC-mel HDMI-n keresztül. A laptop pedig felismeri HDMI-n keresztül a PC monitorát. A laptopon már operációs rendszert is újratelepítettem, hátha valamilyen beállítási gond, amit nem ismerek okozza a bajt. Van valamilyen ötlet, hogy mivel van baj, mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#685) grafika95


grafika95
tag

Sziasztok !
Adott : Samsung SyncMaster XL2370 HD monitor-tv
és egy új 7770-es videokártya.
Az új kártyával hdmi-n kép van, hang nincs. Catalyst Driver 13.2béta 5 (legújabb) frissítettem realtek hangkártya drivert is... kipróbáltam gyárival is. De sehogy sem akarja felismerni a hdmi outuput -ot, hogy hang is jöjjön a monitoron :S
A kábel szerintem nem hibás, mert pár nappal ezelőtt másik kártyával még szépen muzsikált.

Valakitől segítséget kérnék, hátha volt hasonló, vagy tudja a megoldást !

Itt egy kép, hogy nem észleli a HDMI -vel kapcsolt hangszórót a monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#686) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Új konfigot raktam össze, HD6850 és a monitor egy Samsung BX2231, HDMI kábelen vannak össze kötve, 1920x1080 a felbontás (ajánlott), de a képernyő kisebb és körbe fekete keret van! Már sok driverrel próbálkoztam! Tudtok tanácsolni vmit, hogy mit tehetnék, hogy teljes legyen a képméret? (már az összes foglalattal próbáltam, dvi, hdmi 1, hdmi 2 ugyan ez a hiba)

(#687) Mobil87


Mobil87
tag

Ezzel lehet összekötni a led 3d tvt a laptoppal hogy hang és kép legyen?
http://www.edigital.hu/HDMI_kabel_csatlakozo/Equip_HDMI_apa_-_HDMI_apa_aranyozott_kabel_(1.4_HDMI_3D-s)_5m-p272946.html

(#688) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Üdv.

Lehet hogy értelmetlen kérdés, de nem találtam róla eddig semmit.
Egy 1.3-as és egy 1.4-es kábel között van különbség? Előfordulhat hogy ha a tv és a dvd is 1.4-es, akkor ha véletlen 1.3-as kábellel van összekötve azért nem működik az ARC?

Köszönöm előre is! :B

Üdv.:

ViiiiktorOC

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#689) #99109632


#99109632
törölt tag

Hi!

Az alábbiak szerint kérem a segítségeteket: tavaly nov. új pc (aláírás) és a már meglévő samsung 225mw hdready tv (1680x1050). HDMI-vel (hdmi-hdmi) összedug, kép van, de nagyon rossz minőség: éppen olvasható, de nagyon elmosódott betűk, élvezhetetlen. Színek túl élénkek, ha film megy: rajzfilm még élvezhető, normál film rossz, színátmenetnél nagyon kockáz (kb mintha 16biten menne), túl éles. TV és CCC beállítások semmit nem javítottak. DVI kötéssel minden pöpec. Később olvasom tv használatiba, hogy pc-t nem javasolnak HDMI-re... Háttezjó, témát jegeltem. Nemrég kaptam kölcsön egy technika 22-244 hdready tv-t (1920x1080). HDMI-vel összedug (uaz hdmi kábel) és láss csodát: se kép, se hang, meg se nyikkan a tv (ikon megjelenik rajta, hogy nincs jel, gép nem látja). TV és CCC szintén nem segít. Gondolok egyet, alaplapi vga (d-sub, hdmi kimenet): samsung: uaz a fos kép, technika: uaz a fos kép. Bármilyen felbontás, frissítés. Driverek legfrissebbek. D-sub-bal mindkét tv-n ugyan olyan, eléggé homályos, elmosódott kép. Egyesével és kiterjesztett asztallal egyaránt ezek állnak fent. Remélem mindent leírtam... ;) Köszi előre a segítséget!

(#690) El Kebir válasza #99109632 (#689) üzenetére


El Kebir
őstag

Mi a kérdésed?

Mert a hozzászólásodból az kimaradt. (sok beszédnek sok az alja, jellegű lett...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#691) #99109632 válasza El Kebir (#690) üzenetére


#99109632
törölt tag

Végül is jogos... :B
De aszittem érthető: hol és mi lehet a hiba? Hogyan tudom megoldani hogy HDMI összekötés jó legyen? Mert remélem csak én vagyok béna... Hang nem kell, az marad alaplapi 5.1.

(#692) El Kebir válasza #99109632 (#691) üzenetére


El Kebir
őstag

ha a tv nem támogatja a pc-ket hdmi-n kersztül, akkor esélyes, hogy csak olyan szép homályos képet fogsz kapni... mint ahogy tapasztaltad.

esetleg megpróbálhatod, azt, hogy nem erőlteted a full hd-t (1920*1080-at), hanem a natív felbontását vagy 720p jelet küldesz rá (az illik a HD ready tv 1366*768-as felbontásához), mert fullhd-t sehogy se fog tudni egy hd-ready élesen megjeleníteni, az fizikailag képtelenség.

meg ezek nem véletlenül tv-k, a hdmi bementük AV eszközökre vannak beállítva (DVD, BD, STB játékosokhoz)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#693) #99109632 válasza El Kebir (#692) üzenetére


#99109632
törölt tag

Volt időm :D minden felbontáson próbálkoztam, uaz volt a jelenség. A technika tv tulaja dell laptopot kötött rá hdmi-hdmi-vel és hibátlanul múkodott... Illetve nem igazán értem, hogy vga-ról abszolút semmi kapcsolat technika felé (samsungon van kép, ha rossz is), alaplapi vga-ról pedig van (csakhát f.o.s.). Minden esetre köszönöm, asszem ez feladom típusú lesz, ha újítok full hd monitort (ha vége a válságnak... :DDD) remélem nem ezzel szembesülök majd.

Köszi még egyszer!

(#694) El Kebir válasza #99109632 (#693) üzenetére


El Kebir
őstag

(most megnéztem az adatlapod, hogy milyen vga-val van gondod vele...vazze i5, meg hd7870-hez ilyen híg fos megjelenítőt akarsz kötni? ....én meg nyomom az amd A10 integrált igp meg u2410 cuccal :D , a te cpu-vga-d hoz is minimum egy 23-24"-os ips monitor dukál... vagy egy 32-40"-os IPS vagy VA fullhd tv...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#695) YOZ


YOZ
tag

Hali.

Van egy Asus K50id laptopom amin van hdmi csati. A gyártó oldalán azt írják hogy rá lehet kötni játékkonzolt.

"Végezetül a HDMI-támogatásnak köszönhetően egyszerűen lehet más HDMI-kompatibilis termékeket, például játékkonzolokat vagy szórakoztató-elektronikai rendszereket csatlakoztatni."

Rákötöm és semmi nem történik. Valaki tudna valami ötlettel szolgálni?

(#696) El Kebir válasza YOZ (#695) üzenetére


El Kebir
őstag

háát, nemtudom, bemenet lenne az vagy kimenet, mert nem mindegy... (valószínű, hogy csak a monitoroktól átvett szabvány szöveg az idézet, és az csak egy hdmi kimenet, amit bemenetként nem használhatsz.)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#697) YOZ válasza El Kebir (#696) üzenetére


YOZ
tag

Kár :O

(#698) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, mert kezdek megőrülni.
Adott egy Dell 7720-as laptop (1600x900), amit Hdmi-n keresztűl összekötve használok egy Lg w2353v monitorral. Viszont egyik napról a másikra a Hdmi megszünt kommunikálni. Tegnap újratelepítettem a video drivereket és jó lett, használtam egész nap. Ma reggelre kapcsolom be, de megint nem megy. A driver újrainstall ezuttal nem segített. A D-sub kimenet perfektül megy, de a HDMi meg se nyikkan.

Mi a fene baja lehet????? :W

(#699) lalakov


lalakov
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
A gépet összekötöttem a tv-vel High Speedes HDMI kábellel. A kép tökéletes, de a hang megáll 3 másodpercenként, akár videót játszok le, akár zenét.

Köszönöm,
lalakov

(#700) biznisz_man


biznisz_man
tag

Sziasztok!
Az létezik, hogy új hdmi kábel, vga össze kötve a tv-vel és van egy 20cm-es vízszintes csík a tv-n? Ez a tv vagy a kábel hibája? Ha kábelre gondoltok Ti is akkor szerzek másikat, csak előtte kérnék egy megerősítést... mert még a vga-ra is gondolok...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.