Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#201) AVProf válasza Matthewsz (#200) üzenetére


AVProf
csendes tag

nem ugyanaz a minőség... Az aranyozás inkább paraztvakítás, a kábel belső felépítése, keresztmetszete ami jobban számtít. A drágább kábel általában jobb, de nem csak a kábelről van szó, hanem a csatlakozókról is például, meg a fogadó egységbe épített erősítőről... sok mindentől függ, hogy a teljes rendszer mennyi zajt szed össze. A kábel vastagsága is számít (AWG-ben szerepel általában a kábel adatlapján). És egyébként igen, a hossz is számít, 5m az már lehet hosszú..

(bár megfelelő eszközökkel és kábellel el lehet érni 50m-t is akár 1080p-n is, de ez nem a home kategória...)

[ Szerkesztve ]

(#202) dabadab válasza Matthewsz (#200) üzenetére


dabadab
titán

"úgy tudtam a kábel minősége mindegyiknek ugyanaz hiába aranyozott meg 10k-ba kerül, ugyanaz a végeredmény... "

Nem teljesen. Ha jol mukodik, akkor ugyanaz a vegeredmeny, ez igaz. Ugyanakkor a kabelek nem egyformak. Sajnos igazan arra sem lehet epiteni, hogy "draga=jo", mert az olcsobb kabelek is kozott vannak teljesen korrektek es az irtozatosan tularazottak kozott is gagyik. :(

DRM is theft

(#203) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

értem, köszi a válaszokat!

szerintetek van értelme vennem majd egy jobb minőségű rövidebb kábelt a 60hz-hez, vagy tényleg láthatatlan a különbség az 50/60 között?

(#204) dabadab válasza Matthewsz (#203) üzenetére


dabadab
titán

Ha filmeket nezel, akkor lehet, hogy jobban is jarsz az 50 Hz-cel, mivel a PAL filmek masodpercenkent 50 felkepkockabol allnak.

DRM is theft

(#206) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem
32"-os Samsung LCD TV-m van HDredy
eddig VGA csatival volt csatlakoztatva (számítógéphez)
DVI-VGA átalakítóval,1360*768 60Hz-en használtam
most vettem egy 1.3-mas HDMI-HDMI kábelt csatlakozttatam a TV-hez és a géphez
ezekután 1280*1024-et ad meg win7 (ajánlottnak)59Hz-mellett
ezt a felbontást nem támogatja a TV
1360*768-ra állítva 30Hz váltottsoros-ra tudom állítani az-az semmilyen más lehetőség nincsen
ez mit is jelent pontosan 30Hz váltottsoros ez ua. mint a 60Hz :F
a Kép így jónak tűnik csak félek valami baja lesz a TV-nek :R

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#207) kisza25 válasza kisza25 (#206) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

up valaki erre? :R

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#208) Morden24


Morden24
nagyúr

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni a következőkben:

Adott egy Samsung T260 TFT, amin található egy HDMI port. Eddig minden rendben is lenne.
Aztán adott egy LG HT903TA házimozirendszer, amin mindjárt kettő is van, természetesen IN és OUT.

A probléma a következő: egy HDMI 1.3-as kábellel szeretném összekötni a házimozirendszert és a monitort annak reményében, hogy hibás PC-m gariintézése alatt is képes legyek egy francos dvd-t lejátszani.
Ellenben megáll a tudomány, mivel nincsen kép. A monitor érzékeli, hogy valami be van dugva, de abban a pillanatban, hogy jelet kéne kapnia, standby-ba megy, és semmi.

A monitor és a kábel is jó, notebook-al sikerült összekötni, és rendben megy a kép hdmi-n át.
A lejátszó is működik, de HDMI-n keresztül még soha semmivel nem volt összekötve.

Ha van valami ötletetek vagy javaslatotok, akkor kérlek, ne habozzatok megosztani velem.

Előre is köszönöm :R

Sectumsempra - For Enemies

(#209) jaffa888 válasza Morden24 (#208) üzenetére


jaffa888
csendes tag

Az XBOX360 is HDMI1.3-as nem?

Disco's Hit...

(#210) kelemenke válasza Morden24 (#208) üzenetére


kelemenke
csendes tag

Szia Morden24!!!!
nekem is ilyen házimozim van és nekem tökéletesen megy a pc vel.Söt mondok neked jobbat is ha van olyan ati vid karid amin van hdmi akkor még kép mellet még hangot is tudsz varázsolni a házimozidra.Jelenleg nekem ugy van hogy pc-ht903ta-lg5700 tv.Kicsit komoly föleg hogy mindent tud a házimozink.ha kérdésed van nyugodtan irj

[ Szerkesztve ]

(#211) bonga


bonga
csendes tag

Helló,
összekötöttem a pc-t(zotac geforce 9600GT HDMI) az LG LCD TV hdmi-vel, csodás a kép, hang nincs. Tudom...tudom..olvassam vissza...megtettem, megértettem, hogy ez így nem viszi át a hangot, meg az audio kábel csak ott jó, ami mellett van (PL. amikor az RGB pc mellett használtam). Szóval az lenne a butus kérdésem, hogy akkor hogy lehet összekötni ezt a videokarit a TV-vel, hogy hang is legyen? Köszi előre is(én csak egy anyuka vagyok, aki szeretné ha kedves családja a tv-n játszhatna:))Ne bántsatok! ;)

(#212) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Röviden vázolom az elképzelésem: adott egy ati radeon HD4850 karim amin van most egy 22" samsung tft monitor (DVI-s 18+1 tűs), a másik DVI csatira pedig rákötném a 32" 32LG2000 típusú LCD tévémet egy dvi (18+1tűs) - hdmi kábel segítségével :)

A gond: egyszerűen hiába dugom fel a kábellal, nem ismeri fel a gép a tv-m! Megsem moccan, semmi ablak, semmi beállítás lehetőség a Catayst-on belül! Mintha felsem dugtam volna, de érdekes módon a tv-m a bemeneti HDMI jelet szépen észreveszi (vagyis csak annyit mutat a tv, hogy rávan dugva egy hdmi kábel a pcről) de se kép semmi!
Szerintetek mi lehet a hiba? kipróbáltam, hogy csak a tv-m legyen alapértelemet monitor úgysem jó! Driver csere is megvolt, nem is egyszer! A kari dvi kimenete tuti jó, hiszen akkor a monitoromnak sem kéne jónak lenni! Ja és van egy laptopunk, azt fogtam és rátettem a képet VGA kábellel és láss csodát az jó volt neki!
Valamint honnan tudom meg, hogy 1.3 HDMI kábelem van ?

Kérem segítsetek, már nincs semmi ötletem! :)
Köszönöm szépen! :R

(#213) dabadab válasza atika88 (#212) üzenetére


dabadab
titán

"Valamint honnan tudom meg, hogy 1.3 HDMI kábelem van ?"

Sehonnan. Otthoni, hazimozis kornyezetben egyaltalan semmi sem hasznalja ki az 1.3-as kabel nagyobb savszelesseget, ezt leszamitva meg tok ugyanolyan minden kabel, vagyis nem csak hogy nem tudod megallapitani, hogy 1.3-as-e, hanem ez teljesen mindegy is. Ami nem mindegy, az az, hogy legalabb az 1.0-as szabvany savszelesseget atviszi-e, ezt meg ugy tesztelheted, hogy a desktopot beallitod 1920x1080-ra 60 Hz-en, aztan megnezed, hogy jo-e a kep. Ha az, akkor jo a kabel, ha mindenfele villodzast latsz, esetleg semmit sem, akkor az meg valoszinuleg annak a jele, hogy nem jo.

DRM is theft

(#214) kpal válasza bonga (#211) üzenetére


kpal
veterán

A a vidokártyát kell össze kötni az alaplappal,ha mind a kettőn van SPDIF csatlakozó csak akkor lehet összekötni... :R

(#215) atika88 válasza dabadab (#213) üzenetére


atika88
senior tag

Értem, de semmilyen képet nem látok azon az átkozott LCD-tvn! Pedig már több kábelt is kipróbáltam, és a dvi is jó mivel 2monitort is tettem rá és ott frankón ment a kép! Mi lehet a gond akkor ? ja és csak HD READY-s a tv, még csak nem is full HD!

[ Szerkesztve ]

(#216) dabadab válasza atika88 (#215) üzenetére


dabadab
titán

Azt probaltad, hogy a TV-t a monitor helyere kotod be (vagyis monitor le, TV fel)?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#217) atika88 válasza dabadab (#216) üzenetére


atika88
senior tag

Igen! De egy nagy semmi látok sajnos....2napja ezzel tökölök már!
Ja és vga kábellel semmi gond, úgy megye! DVI átalakító fel és tévét idecipelem a géphez (mivel a vga kábel alig 1,5 m) és jó...de DVI -HDMI mért nem szereti ?

[ Szerkesztve ]

(#218) N.E.R.O.


N.E.R.O.
tag

Hi mindenki

Kérdés: Van nekem laptop (MSI GT725, WinVista sp2, legfrissebb Catalyst & CC), LG HDTV, (pontos típust nem tudok, mert melóhelyen van, a falhoz van rögzítve), és egy HDMI kábel (1.3, nem mintha számítana). Nagykönyv szerint összedugom, TV be, gép be. Az eszközök látják egymást, (TV érzékeli a gépet, a gép a TV-t, megjelenik a CCC-ben a HDTV menüpont is), de kép nincs. Se klónozva se kiterjesztve. Semmilyen felbontásban, semmilyen frissítéssel. Minden működik külön-külön, teszelve, csak együttműködni nem akarnak. Egyszer sikerült képet csiholnom, míg a Win bejelentkező képernyő volt, de ahogy megadtam a jelszót, megint semmi. Driver beállításra gyanakszom, de nem tudom mi lehet.

Tanácsok?

Üdv:

(#219) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy problémám, ami félig ide kapcsolódna...
Van egy Lenovo notim, ami rendelkezik hdmi, és d-sub kimenettel. A következő képpen használom: a d-sub kimenetre egy projektort kötök, a hdmi-n pedig a hangot küldöm ki az erősítőbe.
Most azonban valamiért azt produkálja a rendszer, hogy egyszerre a kettő nem megy. Analóg kimenet mellett nem tudom működtetni a digitális hangot, és fordítva (csak akkor, ha a kijelző klónozva van, de ekkor a videók képei akadnak...).
Az még hozzátartozik a dologhoz, hogyha analóg módon kirakom a képet, akkor hiába van bedugva a hdmi kábel, nem érzékeli, illetve nem hagyja, hogy kiválasszam...
Esetleg erre létezik valamiféle program? Mert a lenovo gyári progijában nem találtam megfelelő beállítást, és szeretném úgy használni, ahogyan idáig....

A válaszokat előre is köszönöm.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#220) J.J. András


J.J. András
őstag

Sziasztok !!!
Figyeljetek, semmilyen ilyen specifikációt (műszaki paraméter meghatározást) sem találtam, hogy a HDMI 1.1÷1.3 kábelek egyike sem támogatja a 100÷200 Hz-es képfrissítést..... tehát hiába veszek 100Hz-es TVt, nem tudom HDMI-n kiküldeni neki a jelet 1920*1080-ban 100Hz-es képfrissítéssel, csak 60 Hz-en fogja engedni.... ehhez DV-I csatlakozó kell, de a legtöbb LCD-TVn csak D-SUB (VGA analóg) csatlakozó és HDMI és SCART van.....

ebben valaki tud biztos infót mondani ???? köszi előre is: András

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#221) GreatL


GreatL
őstag

Nekem egy LG HT 903 TA audiorendszer van itthon + ATI HDMI audio.
Ha bekapcsolom a házimozit és a TV-t, elkezd futni egy zöld/fekete csík a kép bal szélén.
Ha elkapcsolok a DVD-re és vissza akkor eltűnik.
Van olyan hogy nincsen hang csak a bal első cincog. Ilyenkor a VSM-mel (hang átállítása panorámázásra stb.) körbekapcsolva megjavul a hang.

Másnak tapasztalat a készülékkel?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#222) xtech2


xtech2
tag

Üdv!

Nekem fura hdmi problémám van... Van 3db acer notink, amelyek mindegyikén van HDMI kimenet, viszont egyikkel sem akar működni a TV. A tv egy 32"-os LG nem túl régi darab, és az XBOX meg a WDTV multimédia box-al tökéletesen működik, tehát az jó, mint ahogy a kábel is. A két notit viszont ha rádugom az ég világon semmi sem történik, egyik sem ismeri fel hogy csatlakoztatva lenne hozzájuk valami. A három noti csak márkára egyforma, hardveresen nem, sőt az egyiken XP a másikon Win7 van. VGA kimeneten mindegyik jó. VGA driverből is már felraktam minden lehetséges verziót...

5let vki?

(#223) Gabeboy74 válasza kisza25 (#206) üzenetére


Gabeboy74
tag

Kisza25, én is hónapokon keresztül szívtam hasonló problémával, képtelen voltam a natív felbontást 30Hz-nél feljebb venni a HDMI csatlakozón, mert akkor visszaváltott 1280-ra. Ugyanúgy Samsung TV-m van (HD Ready) és 3200HD integrált VGA. Op. rendszer: Win 7 64bit. Hülyére googliztam magam, köpködtem az ATI-t, a Gigabyte-t, a Samsungot, de sehol nem találtam megoldást, míg ma, itt a prohardveren egy elejtett megjegyzés vezetett nyomra.
A megoldás rendkívül banális volt, mindig csak a HDMI 1-es csatlakozót próbáltam, ahelyett, hogy megnéztem volna a HDMI 2-t is. Mert ha elolvastam volna normálisan a TV használati utasítását, abba le vagyon írva, hogy kizárólag a 2-es HDMI csatlakozón támogatja a PC digitális képátvitelt. Összedugtam és gyönyörű, 1360x768@60Hz digitális kép fogadott, minden állítgatás nélkül. Azóta merevedésem van, ha ránézek a TV-re.:-)

A Tanulság: RTFM.

SGS CM10.1 - SGS3 JB - TF300T - MacBook Air

(#224) janosos


janosos
csendes tag

sziasztok mesterek!

a következő problémában szeretnék tanácsot kérni:

van egy acer laptopom windows 7 op rendszerrel. szeretném összekötni egy videoton lcd tévével hdmi kábellel. kép jó, de a hang néhány perc után elmegy és néma lesz a tv.
van valakinek ötlete hogy mi lehet a baj?
előre is köszi!
JANÓ

(#225) szki válasza Gabeboy74 (#223) üzenetére


szki
őstag

Naja. Ezt a plazmás vagy lcd-s topicban kiveséztük, hogy samunál nem mindegy melyik hdmi felületre megy a pc...

janosos: ez X-Akta
Bár lehet, hogy a hdmi hangnak külön drivert kell feltenni, és az biosban is engedélyezni. (amd-s asztali gépek alaplapjánál így van)

(#226) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok, sokan vagytok itt szakik, ezért megkérdem :) A HDMI kimenet láthatóan jobb képminőséget produkálna pl. egy divx lejátszó esetében brip esetében, mint egy SCART?

Most valóban a szemmel látható különbségre gondolok, nem az elvekre ( egy 102-es full samu lcd-n). Köszönöm

(#227) Kirtam


Kirtam
tag

Hello!

Ma érkezett meg várva várt Benq V2410 eco LED monitorom.
Sajnos az öröm nem felhőtlen ugyanis egyszerűen nem tudom teljes képernyőssé varázsolni az asztalomat ezzel együtt a játékokat sem :(.

5870-esem van legfrissebb 10.2-es catalystal, HDMI kábellel van rádugva a monitor.A monitor menüjében inaktívak a kép szélesség magasség állítás opciók.

A monitor felbontása az ajánlott 1920*1080@60Hz. Mégis kb. a 24" helyett 21,5" -os a kép
D-sub kábel+DVI átalakítóval tökéletes a képméret.
HDMI kábel + DVI átalakítóval ugyanaz mint a HDMI-HDMI.

Ha valaki tudna segíteni nagyon boldoggá tenne vele :B .

Előre is köszönöm.

(#228) Morcego


Morcego
csendes tag

üdv!
abban kérném a segítségetek, hogy van egy Samsung P2770HD típusú monitorom kb egy hete. Van mellé egy Sony Vaio VPC-CW1S1E típusú laptopom. A monitor mivel tv-tuneres, ezért elég sok bemenet van rajta, VGA, HDMI, DVI stb. A gond nálam ott kezdődik hogy ha kikötöm a laptopot a monitorra HDMI kábellel, akkor automatikusan felismeri a monitor de csak 1680*1050-es felbontásban. Ha felteszem nagyobbra 1920*1080-ra(amit a monitor ugye visz, meg a laptop is tud) akkor pedig olyan a kép, mintha photoshopban 3-4 sharpent nyomtam volna a képre, egyszerűen túl éles, márpedig egy 27"os monitoron igencsak kell a Full HD. Ha a VGA kábellel kötöm össze, akkor minden szép és jó, ha a HDMI-DVI kábellel, akkor kicsit életlenebb a kép, mint a VGA kábelnél. Sajnos a VGA kábel nem visz át hangot, ezért is jó lenne a HDMI. Nekem nagyon fontos lenne hogy minden frankó legyen, mert fotósként dolgozom, és fontosak a színek. Amiért fontos lenne erre a megoldás, hogy minden csatlakozónál más-más beállítási lehetőség van, persze HDMI-nél a legtöbb, olyanok, amik a többinél nincsenek.
Voltam bent több boltban is Samsung, Sony mindenhol, senki nem találkozott még ilyennel.
A samsung boltban rákötöttük a p2370-es monitorra, de ott is ezt produkálta.
előre is köszönöm az infokat

(#229) =HG= válasza Kirtam (#227) üzenetére


=HG=
addikt

storno

[ Szerkesztve ]

(#230) krisz1990


krisz1990
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy hdmi-dvi kábellal összekötöttem a tv-t a gépemmel. A tv: toshiba regza, a videókártya: geforce 210. Kép megjelenik a tv-n, de csak alacsony felbontással működik rendesen(kb 1024x768-ig), míg nagyobb felbontás mellett látszik a háttér.... de színes csíkok vannak a képernyőn, meg például bootolásnál a fekete részek pirosak. Mi lehet a probléma? Mit kéne állítani? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#231) Darth11


Darth11
aktív tag

Hello,

Gondoltam megosztom veletek a problémám, hátha segítek valakinek.
Adott egy Ati HD4850-es kari, és egy lg 32LH3000-es tv.
DVI/HDMI átalakítóval és HDMI-HDMI kábellel van összekötve a TV-vel.
A problémám az volt, hogy csúnya volt a kép és és nem volt teljes képernyős volt körben egy fekete csík.
A megoldás annyi volt, hogy a tv 30 Hz váltósoros felbontáson volt, átállítottam 60 HZ-re és catalystban a Sacalinggel széthúztam a képet, és így tökéletes.

Hátha segít valakinek még rajtam kívül.

(#232) m3ss


m3ss
veterán

Adott egy ATI 5770 vga 4 kimenettel. (2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort)
4 eszközt szeretnék rákötni, hogy ne kelljen a kábeleket cserélgetni. 2 DVI-ra 2 monitort kötnék, HDMI-re projektort, Display Port-ra pedig egy ilyen adapterrel egy tv-t hdmi-hdmi kábellel. Gondolom ez így működni is fog, probléma csak az, hogy a tv-re hangot is akarok kiküldeni..Ha jól tudom a Display Port-on hang is megy ki, meg az adapter is tudja, viszont meg fogom tudni mondani a vga-nak, hogy ne hdmi-n küldje ki a hangot hanem a DP-on?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#233) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

tud valaki olyan - megfizethető árú - kábelt ajánlani amivel 15m-en és megmarad a jelminőség? Sajna most vittem vissza egy 15m-es kábelt amivel szemcsés volt a kép.

(#234) kpal


kpal
veterán

Vlaki tudna véleményt mondani a Debreceni CORA-ban kapható NEXUS 2m-es HDMI kábelröl mert csak annyi van ráirva hogy aranyozott és ne tudom hogy 1.2 vagy 1.3-as ? Vagy minden ujabb HDMI kábel már alapból 1.3-as ?

(#235) GABOR21


GABOR21
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung LE40B530P7 LCD TV-m és olyan gondom van vele hogy tegnap vettem egy HDMI-HDMI kábelt és szerettem volna PC-vel összekötni (Sapphire Radeon HD 5850) de a képe olyan szellemképes, kicsit torz volt, ráadásul nem is töltötte ki az egész TV-t az asztalom (2 széle le volt csapva kb 2centivel . Próbálgattam állítani, de egyelőre nem sok sikerrel. Tud valaki megoldást ennél a TV, VGA kombónál?

(#236) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Elnézést a hülye kérdésért.De vettem egy Asus VH222D FullHD-s monitort.De nincs rajta se dvi,se hdmi csati. Nos a kérdésem,hogy a hd-jel átjön a szimpla vga kábelen vagy kell hozzá vennem valamiféle átalakítót.A videokártyám is támogatja a hd-t.Gainward Nvidia GTS250 DDR3. Elnézést a hülye kérdésért. A másik problémám az,hogy nekem is csíkok ugrálnak amikor játszok. Valaki tudna erre a problémámra valamiféle megoldást.

ÜDv

(#237) tomic


tomic
addikt

Hdmi kábelt szeretnék venni jó mimőségben.
Melyik tipust ajánlanátok ill milyet.
Köszi

(#238) Fejgel


Fejgel
csendes tag

Üdv!

Az lenne a (valószínűleg tök hülye) kérdésem, hogy egy Core i3-mas alaplapot (ugye az i szériában van beépített GPU) amin csak HD kimenet van egy HD kábellel simán össze tudok kötni egy monitorral, azaz ebből nem lesz gond? Meghajtja?
Plusz ha olyan monitort veszek, amin nincs HD bemenet, csak DVI, akkor egy HD-DVI kábellel össze lehet őket kötni, és működni is fog? (azaz alakít-e a kábe HD-ből DV-be, vagy csak fordítva)

Köszi!

(#239) kandur27


kandur27
csendes tag

Hali!

Problémám a következő, adott az asztali gépem és kb. 10m-re az LCD tv. Vettem egy 10m-es DVI-HDMI kábelt, a desktop szépen megjelenik full hd-ban a tv. Viszont van egy halk (brumm) zúgás a tévén, valamin a HD filmek is szaggatnak nagyon pedig elég combos a gép, és alapból pedig jól játsza a filmeket. Lehet oka a zugásnak és szaggatásnak a 10m-es kábel??
Üdv.

(#240) Attila2003


Attila2003
tag

Vennék egy Samsung P2450H monitort, amin ugye van HDMI. Van nekem egy GTX 275 VGA- m, amin ugye megint van HDMI kimenet. A kérdés: ráköthetem e a VGA HDMI csatlakozójára a monitort HDMI kábellel, és működik e vele egyből? Vagy csag DVI vel lehet? Kösz előre is a válaszokat!

(#241) need


need
addikt

Üdv..

Kellene nekem kis infó vagy help vagy tipp...

Nos a nevem alatt a tévém amit használok..
van nekem wd-live készülékem ami hdmi-n használva kb 2 hét alatt tönkre is ment most itt éles vita dúl bennem hogy miért is..? olvasgattam a wd fórumot az mpeg4 az nagyon profi de senki nem irt olyat hibát hogy a készüléken a hdmi fexik ki!
így marad még más gyenge pont mégpedig a hdmi kábel.van még egy pio dvd lejátszóm az is hdmi kábellel van össze kötve a tévével és mit nem mondjak nagyon sötét a kép szinte olyan mint ha a fele szín hiányozna.. igaz nem tudom hogy ha másik hdmi kábellel volna össze kötve jobb lenne-e?
Kaptam ajándékba onnan ahonnan a tévét vettem 2 kábelt én ezeket lecserélném valamilyen más normálisabbra kellene nekem valamiféle tipp 1.5 méteres hdmi kábel nem horror áron 5-6.000 ft körül!

persze a 100 hz is kezelje és nincs kifogásom a 12 bites szín kezelés ellen sem:)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#242) fap333


fap333
aktív tag

Szép napot minden kedves fórumtársnak!

Egyik rokonomnál DVD-ztünk nemrég, és feltűnt, hogy nagyon foltos a kép. Bazi nagy LG LCD-TV-jük van, meg egy LG DVD lejátszójuk, amin van HDMI kimenet is, ennek ellenére SCART kábellel volt összekötve a két eszköz.
A SCART kábelt kicseréltük HDMI-re, szépen kitisztult az kép, megszüntek a foltok.
A probléma az, hogy SCART kábelnél a tv automatikusan átváltott a lejátszóra, mihelyst bekapcsolták. A HDMI kábelnél viszont nem vált automatikusan, a TV-t kézzel kell átkapcsolni.
Ez normális jelenség, vagy valahol porszem van a gépezetben?

Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#243) janos666


janos666
nagyúr

Kábel választáskor mennyire kell komolyan venni a Category 1/2 minősítést?
Ahogy elnézem, elég drágák a High Speed minősítésű kábelek, úgyhogy inkább megspórolnám, ha a gyakorlatban érdektelen.
A Cat1-es kábel 1080i átvitelt garantál. Nos, én progresszív 1920x1200@60Hz-et akarok rajta átküldeni, sőt, nem is 8, hanem 10 (vagy 12) bit/color-al. Szóval több, mint kétszer akkora sávszél menne át rajta, mint amit a Cat1 szavatol.
Így már érdemes lenne Cat2-t venni? Azon belül melyik lehet a legolcsóbb?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#244) Daffni2 válasza need (#241) üzenetére


Daffni2
addikt

igaz nem tudom hogy ha másik hdmi kábellel volna össze kötve jobb lenne-e?

Kétlem, ugyanis digitális jelek mennek, / nullák és egyesek/ ha rossz a kábel a színek akkor se fakulnak ki, ellenben durva képhibákat fog produkálni a TV (villodzó kis „szikrák”, képremegés, extrém esetben egyáltalán semmilyen kép)

Olyan nincs, hogy a kép minősége jobb vagy rosszabb lesz a kábel minőségétől függően.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#245) janos666 válasza Daffni2 (#244) üzenetére


janos666
nagyúr

Bár ebben most nem vagyok teljesen bizonoyos, de elméletben mégis elképzelhető, hogy az gyengébb kábellel nem durva képhibák, hanem kicsit gyengébb képminőség adódik.
Ha 8 helyett 10 vagy 12 bit/color-t szeretnél küldeni a megjelenítő felé, ahhoz nagyobb sávszélességre lesz szükséged. Lehet, hogy ha a készülékek támogatnák a 10+ bites átvitelt, a kábelen viszont épp csak átment a 8 bites jelnek megfelelő adatmennyiség hibák nélkül (1080i-re hitelesített kábel), akkor automatikusan visszavált az eszköz 8 bitre (mert hibásnak érzékeli a 10+ bites átvitelt...)
Színek szempontjából pedig jól tud jönni az a 10+ bit, miután a 8 bites YCbCr 4:2:0 forrásból RGB 4:4:4 (vagy akár csak YCbCr 4:2:2) lesz (mert a 4:2:0 nem megy át a kábelen...). Persze ez nem egy durva különbség, de elméletben létezhet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#246) szaszapi


szaszapi
őstag

Hello!

Tudnátok segíteni?
A pc-m hdmi kábellel van összekötve a tv-vel.Az lg e2250v-pn monitorom is hdmi kimenetes.A vga-mon van egy displayport,ezért gondoltam veszek egy átalakítót.

ezt vettem
http://pcdonline.hu/spd/2113182/Manhattan_Display_portHDMI_adapter_2113182

A gond a következő.

Játékoknál nem full hdban indítja a játékokat.Körbe elmarad egy 1,5 centis keret.Mielőtt azt mondanátok hogy az overscalling csúszkáját nem állítottam be akkor tévedtek.Full hd filmek is mennek szépen.A monitoron szürke az inaktib black level beállítás amit hdmi esetén lehetne állítani.A tévéhez szánt kábelemmel összekötöttem a monitort hdmi-hdmi.Itt rendesen kirakja a játékot full hdben és a monitor beállításaiban aktív a black level beállítás.

Most akkor az átalakító kicsit nem felel meg az előírt adatoknak vagy mi lehet?

(#247) mbence


mbence
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy vettem egy Asus notebook-ot Ati mobility readon hd 5145-ös videokártyával. Ezt összekötöttem egy Samsung b550-es 37"-es tv-vel hdmi keresztül.
A tv-n van kép + hang, de nem mind1, hogy melyik hdmi portba kötöm a notebook-ot.

Ha az oldalsóba kötöm, és lecsukom a laptopot, akkor a tv szerint van 1080p-s kép, de nem az tv-n. Van egy fekete keret. Ezt nem tudom eltüntetni tv-s beállításokkal.
Ha kinyitom a laptopot, akkor meg nincs csak 1366x768-as kép, de ez meg túllóg a kijelzőn.

Ha hátsóba kötöm és lecsukom, akkor ugyanaz az eset mintha az oldalsóba kötném, és lecsuknám. Ha kinyitom, akkor a kép 1366x768-asra vált, és végre megszűnik a fekete keret.

A legutolsó összekötés használható, de ha valaki tudna segíteni abban, hogy 1920x1080-as képet érjek el a zavaró fekete keret nélkül, azt nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm mindenkinek!

(#248) schorpyon


schorpyon
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy laptopom és lcd tv és hdmi-be szeretném összekötni, de a felbontás nem jó.

A laptop egy Acer aspire 5741g, az LCD TV Samsung LE-32R87BD. Bedugom a HDMI kábelt a laptopba és a TV-be van kép is hang is, de ugye mivel csak Ready-s a TV ezért csak 1360*768-as felbontást bír, de nem tudom beállítani mert nem engedi, csak 1200*720-at.
Hogyan tudnám átállítani, hogy nagyobb legyen a felbontás? A laptopon Win7 van, GeForce GT 320-as VGA van benne. Köszi szépen a segítséget.

(#249) kardospe


kardospe
csendes tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a következők miatt. Laptopot HDMI-vel kötök össze FullHD TV-vel. Minen tökélete egy darabig, amikor is a színek hirtelen lilássá válnak elromlik a kép. HA ilyenkor a HDMI-t kihúzom majd újra csatlakoztatom, minden helyreáll. Ha a felbontást átállítom vagy át és rögtön visszaállítom, szintén helyreáll a probléma. Kb. félóra múlva a dolog ismétlődik. Ez persze elég kellemetlen főként egy film nézése közben.
Köszönettel!!
UI: (MSI Laptop. Intel Corei5, ATI HD 5470 vid.kártya, 4G RAM)

(#250) thomasa válasza kardospe (#249) üzenetére


thomasa
senior tag

Nekem is ez volt, amig 1.1-es hdmi kábelt használtam, vettem egy drágább 1.3-asat (nagyobb sávszél), és megjavult.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.