Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#2301) Góliát válasza Góliát (#2300) üzenetére


Góliát
senior tag

Már megoldottam, tettem szivacs darabkát, ahová megy a csatlakozó és beszorult, nem mozog nem megy el a kép! :))

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#2302) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

van egy hdmi 2.0 kábelem, de a TV-n van 2.1es hdmi port ami tudja a 120hzt, érdemes lecserélni a kábelt? (Ps5,Apple tv lenne ra csatlakozva) :R

(#2303) Langarlala


Langarlala
újonc

Sziasztok
Adott egy Denon4500-as AVR amin több HDMI kimenet van. A HDMI 2-es tökéletesen működik (mindegyik bemeneti forrást PC,Médialejátszó,KábelTV box megjeleniti. A HDMI 1-es ami az ARC-os azon csak a médialejátszó jele tökéletes. A kábeltTV box jele zavaros. A PC jele megsem jelenik. Lehet hogy az ARC zavar be? Már mindent ki-be kapcsolgattam.De lehet hogy az AVR kimenete szarakodik?
Köszi ha van valakinek ötlete.

(#2304) Delerium


Delerium
senior tag

Sziasztok, laptopból szeretnék monitorra és TV-re is, duplikált képet küldeni, HDMI elosztón keresztül. A laptop fullhd, a monitor is fullhd, a TV csak hd ready. Akármikor bekapcsolom a laptopot, azon jó a felbontás, de a monitoron és a TV-n összeugrik a kép 640x480-ba, gyakorlatilag egy paca lesz minden. Ha az elosztóban ki és bedugom újra 2 kábelt, visszaáll a rend és újra fullhd lesz a kép. De épp ezt akartam elkerülni az elosztóval, hogy ki/be kelljen dugdosnom a kábelt. HP laptop R5 3500u vega 8-cal és W11, HP e223 a monitor és noname legolcsóbb hd ready TV. Mi lehet vajon a probléma és a megoldás?

"I fight for the Users"

(#2305) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.
Van egy régebbi laptop rajta mini hdmi bemenettel (még sosem használtam), van egy monitor (full hd, 1080p, 16:9, 60Hz, 5ms) hdmi 1.4 bemenettel és egy átlagos hama hdmi-hdmi kábel. Szerintetek elég egy ilyen átalakító? (nekem csak full hd felbontás kellene, 1080p, de azt jól) Nem csökkenti le a 60Hz-et 30Hz-re ez az átalakító, vagy csak abban az esetben csökkentené, ha 4K-ra menne? Illetve akkor most a mini hdmi és a micro hdmi ugyan azt jelenti, vagy az is egy másik méret lenne? Mennyire jók-megbízhtók ezek az átalakítók?
Vagy jobb lenne venni egy másik kábelt, egy hdmi-displayport kábelt? , van displayport és dvi bemenet is a dokkolón. Csak ez így drágább megoldás lenne, mert ez a kábel kb. 5k lenne az átlakító meg 800-900Ft körül.
Köszi a válaszokat!

(#2306) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Barátnőm költözésnél elhagyta az 5méteres HDMI kábelét, rendeltem neki egy újat. Gondolván a jövőre egy 2.0 ásat rendeltem nem a legolcsóbbat úgy közép ár kat. (Gembird a gyártó)
Most csak a kiterjesztett és a klón működik ha rá dugom a tv-re. Csak a TV önmagában nem, hoztam egy régi valamihez ajándékba kapott kábelt azzal működik rendesen. Ez így mennyire normális?

(#2307) megaandrew


megaandrew
tag

Sziasztok!

Keresek HDMI választót legalább 3 bemenettel, 1 kimenettel, 4k 60FPS-sel, távirányítóval. Nem vagyok képben ezekkel az eszközökkel és márkáikkal, nem tudom mi a jó belőle.

Előre is köszi!

(#2308) bence188


bence188
tag

Sziasztok, adott egy régi samsung led tv-m 3 hdmi csatlakozóval, 2 hdmi a tv hátulján és egy a tv oldalán. Eddig nem volt semmi gond, egyik pillanatról a másikra nem adtak hangot a tv hátulján lévő hdmi portokhoz csatlakoztatott eszközök. Ha átdugom a kábelt az oldalán lévő hdmi portba ott van hang. Találkozott vki esetleg ilyen problémával? Van rá valami megoldás? Új tvt ezért nem szeretnék venni. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2309) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan HDMI splittert ami tud egyszerre két kimeneten 4K-t és fixen megy rajta a DolbyVision és HDR tartalmak?

(#2310) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

VGA DP csatlakozójáról egy standard FHD-s Tv-re mehet a jel egy ilyen kábellel [link]

Köszi :R

(#2311) nanofocus válasza megaandrew (#2307) üzenetére


nanofocus
tag

Nekem van 1 ha érdekel, elég jól működik.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#2312) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy laptopom, amin elvileg HDMI 1.4 van.
Egy LG monitorom van, amin van HDMI Deep Color beállítás.

Ha ez ki van kapcsolva, akkor 30Hz-et tudok kiválasztani az OS-ben, ami gondolom normális.
Viszont ha beapcsolom ezt az opciót, akkor max. 50Hz-et tudok beállítani. Ez mi a szösz?
Hogy lehetséges ez? :Y

Köszi előre is a felhomályosítást. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2313) prannk


prannk
őstag

Üdv. Miről lehet észrevenni hogy a hdmi kábel 2.0?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#2314) nanofocus válasza prannk (#2313) üzenetére


nanofocus
tag

Általában rá van írva vagy az hogy +Ethernet.

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

(#2315) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

tudtok olyan Displayport-HDMI átalakítót, vagy kábelt, ami biztosan tudja a FullHD 75Hz-et?

Köszönöm

(#2316) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Hisense 65a85h TV, egy PC, egy PS5.
PC > HDMI 2.1 > TV kapcsolatnál gyakran elmegy a kép és a hang 2-3 másodpercig.
Más topikban fejtegettük, hogy valószínű HDMI kábel gond lesz.

Másik Tv-vel oké, PS5-el oké, a Hisense nem akar összejönni.

5 méteres HDMI kábelre lenne szükségem, jelenleg ez az Equip van. Ez a kábel mennyire oké?

Milyen HDMI 2.1 kábelt javasoltok 5 méterre?

(#2317) SpongyaBob válasza r6man123 (#2316) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia! Ha még nem vetted meg...
Én is a napokban vettem egy HDMI kávelt, mert szükségem volt egy hosszabbra, 4K 60Hz HDR-re. Nekem 3m elég volt de amit vettem kàbelt az nagyon jó minőségű. Nagyon Flexibilis, rugalmas, szerintem tartós anyagokból van. Tanúsítvánnyal rendelkezik, megfelel a HDMI 2.1 szabvànynak. 1-5 méter hosszban létezik. Csak ajánlani tudom, nem igazàn tudok belekötni.

[link]

A magos oldalon is rendelhető :) Szerintem jó àron van.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2318) pappmarci


pappmarci
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Msi laptopom ami HDMI 2.1-el van szerelve. És adott egy Msi monitor ami HDMI 2.0b-vel van szerelve.
https://www.msi.com/Laptop/Stealth-15M-A11UX/Specification
https://www.msi.com/Monitor/G27CQ4-E2/Specification

Összekötöttem őket egy új 8K-s HDMI 2.1es kábellel.
De valamiért játék közben random elsötétül a kép majd kiírja, hogy nincs jel. (olyan mintha alvóba rakná magát játék közben)

Amit eddig próbáltam az, hogy se a monitor se a laptop nincs Ecoban.
Képernyő mód kiterjesztett.
Elsődleges monitornak a G27 van megadva.
Elvileg minden driver és rendszer is legfrissebb verzió.

Valakinek valami ötlet?

(#2319) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Valaki használ HDMI elosztót? Kellene valami jó ajánlás mert kevés a tv 4 bemenete!
Lehetóleg olyan ami od-viszza múküdik és nem kell kapcsolgatni!
üdv

(#2320) baliii


baliii
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Display Port - HDMI adapterrel/kábellel kapcsolatban.

Próbáltam olyan kábelt keresni amivel a HDMI-s laptopomat rá tudom kötni a Display Port-os monitoromra. Találtam több kábelt is de a vásárlói értékeléseknél minden esetben azt láttam, hogy az ellenkező irányba működik a kábel, de a fentihez amit leírtam nem használható. Nekem van egy mini display port to HDM kábelem és valóban ha a laptopon van a MD és HDMI a monitoron akkor megy, viszont fordítva nem ad képet.

Van esetleg tapasztalatotok abban, hogy hol lehet ilyen kábelt kapni (laptop HDMI to monitor DP)?

Köszi szépen!

(#2321) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Annyit szívtam már, hogy tovább nem várok.
A 4070Ti -om HDMI csatlakozója az isten tudja miért nem rögzíti jól a HDMI kábeleket, DP kábelek teljesen rendben vannak.
4k, 120Hz-et kellene átvinnie a megoldásnak kb 4 méteren.
Első körben DP > HDMI átalakítót néztem, de nem igazán találtam, vagy krva drága, majdnem kijön belőle egy 4 méteres DP>HDMI kábel. (Aztán lehet csak én vagyok béna és tele a piac ilyenekkel).

Tudnátok ajánlani átalakítót, vagy kábelt?

Előre is ezer hálám!

(#2322) Askformore válasza r6man123 (#2321) üzenetére


Askformore
senior tag

Szia, en az alzanal vettem sajatmarkas (alzapower) dp-hdmi atalakitot, de nekem csak FHD 75hz kellett, es ez tokeletesen mukodik. Biztos van belole ami tud 4k 120hz-et is.

(#2323) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok

milyen márkájú 2.1-es hdmi kábelt ajánlotok? ilyet, hogy AlzaPower érdemes venni vagy jobb elkerülni?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2324) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Egy HDMI kábelről honnan tudom,hogy 2.0 és így alkalmas 4k60Hz-re a monitoromhoz?
Mert az imént összedugtam, és csak 1080p volt,de displayorton 1.2 meg jó volt a 4k. :U
(azért kéne inkább hdmi mert szükség lenne Ycbcr444@10bit-re)

(#2325) Djuree


Djuree
félisten

ha veszek hdmi 2.1-es kábelt de a vga/tv csak 2.0-át támogat akkor jó lesz ezzel a kábellel, vagy 2.0-ás kábelt kell vennem?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2326) Djuree válasza Phobion (#2323) üzenetére


Djuree
félisten

[link]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2327) Phobion válasza Djuree (#2326) üzenetére


Phobion
őstag

köszi :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2328) Djuree válasza Phobion (#2327) üzenetére


Djuree
félisten

szívesen, én is most vettem innen az egyiket. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2329) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy Hisense 65U7HQ tv-t.
Össze van kötve egy Gamer PC-vel. Szeretném kihasználni a 4K 144Hz-et, de ha beállítom a kívánt felbontást, akkor villog a kép, így maradt a 60Hz. Megkértem egy boltot,hogy ajánljanak egy ilyen Hdmi kábelt, de azt válaszolták nem létezik ilyen, ami ezt tudná. (Hát ezt azért kétlem)
Ha tudnátok segíteni ebben is akkor megköszönném.

(#2330) Djuree válasza Backrau (#2329) üzenetére


Djuree
félisten

nehéz ugye 3-al visszább olvasni?... :U
lásd a linkelt videót...tessék megnézni...tessék rendelni. ne legyél write only pls. :R
azt a boltot meg került el messzire...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2331) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Am4 alaplapi HDMI kimenet piros szemcsés
Ugyanaz a kábel, átalakítóval Displayportról tökéletes kép.
Az alaplapi csatlakozó a hibás?

(#2332) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Lehet buta kérdés, de ha egy BD lejátszót HDMI-n keresztül összekötök egy 24"-os LCD monitorral, ami szintén rendelkezik HDMI csatlakozóval, akkor a monitor ugyanúgy fog működni, mint egy TV, vagyis lesz rajta kép? :DDD
Egy sztereo erősítőt kötöttem egy BD lejátszóhoz, hogy mp3-akat hallgathassak, de ahhoz, hogy tallózni tudjak a zeneszámok közt, kell egy képi megjelenítő is. TV sajnos nincs a szobában, helyette vennék használtan egy HDMI-s monitort. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2333) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Adott egy DELL U2713HM QHD felbontású monitor és egy ASUS ROG Strix G15 laptop.

HDMI kábellel szeretném összekötni őket, mivel a laptopon csak ilyen videó kimenet van. Viszont a monitor HDMI kimenete csak FULL HD-t tud maximum.

A monitor DVI-on keresztül tudja a QHD-t. Ezért kipróbáltam egy HDMI - DVI-I (Dual-Link) átalakítóval, ebbe az átalakítóba dugtam a HDMI kábelt. Ilyenkor a monitor már a menüjében azt írja, hogy a maximális felbontás 2560x1440. Viszont a Window 10 nem kínál fel nagyobb felbontást az 1920x1200-nál.

Vettem egy HDMI - DisplayPort átalakítót is. De ebből valószínűleg rosszat vásároltam. Mert a monitor nem ad képet - fekete minden. Visszafelé viszont működik az átalakító, amikor egy PC DisplayPort kimenetét irányítottam át HDMI kábelen keresztül egy TV-re.

Ezzel kapcsolatban segítsetek, légy szíves! Mivel próbálkozzak még? Hogy tudnám teljes felbontásban használni a monitort?

(#2334) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!
Egy RX570 vga-val csatlakozom HDMI-n egy LG 4k-tv-hez.
A tv és a vga nem változott, de új hardver került a kártya alá. és a korábban jól működő HDMI hang, elkezdett durván akadozni. Minden forrásból akadozik, ami némileg összefügg a cpu (amúgy alacsony) terhelésével.
Az alaplapi hangkártya rendesen működik.
A kábel ugyanaz amivel korábban működött.
Legfrissebb, és generic driverrel is ugyanaz a helyzet.
Már túl vagyok 1 napi googlizáson, és egy rakás hiábavaló megoldási kisérleten.

Ha van valami ötlet szivesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#2335) nanofocus válasza €uro (#2333) üzenetére


nanofocus
tag

A HDMI-DP átalakítók csak egy irányban működnek. A felbontást kellene megnézni mi akadályozza. VGA driver rendben van?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.