Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1051) El Kebir válasza gorcsev001 (#1050) üzenetére


El Kebir
őstag

1db RCA a video csatlakozó azaz kompozit jel? (és mellette a hanghoz még két külön rca, vagy egy jack dugó?)

csak drágább A/D konverziót végrehajtó elektronikával szerelt átalakító jöhet szóba. (sima kábelben ilyen nincs, ami ilyen "sima kábel végein rca és hdmi" azok átverések)
kompozit-hdmi "konverter"-t keress.

ilyesmit
(de lehet már új hdmi-s konzolt is vehetsz az árából :U )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1052) gorcsev001 válasza El Kebir (#1051) üzenetére


gorcsev001
csendes tag

A Nintendobol egy 3 részes RCA viszi a videót és a hangot is(1x piros 1x fehér és 1x sárga). Új monitorok gondolom nem tudják fogadni az ilyen jelet. Akkor viszont marad a tv tuner kártya, amiből szereztem is egy Pinnacle minitv dvb t 5101-et , csak éppen nem tudom hogy win 7 64 bitre hogyan és mit kell telepíteni ehhez :)
Ehhez meg egy RCA to Coax átalakító kell.Már ha van ilyen.

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#1053) #00983040 válasza gorcsev001 (#1052) üzenetére


#00983040
törölt tag

Piros + fehér = sztereo hang R és L
Sárga = Videokép kimenet

TV -n nincs SCART csatlakozó ?

Jah látom , MONITOR-ra akarnád :N

[ Szerkesztve ]

(#1054) arsenix


arsenix
tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket!

Vettem egy Radeon 7790 videokártyát, megpróbáltam HDMI out-tal rákötni az LG 42LK455c típusú LCD tv-mre, de kb 2-3 másodpercenként feketén villog a kép illetve folyamatosan piros kis pöttyök jelentkeznek a TV-n.

A HDMI kábelem elég hosszú (5 méter), viszont ha a videókártyán a DVI kimente kötöm rá (DVI-HDMI átalakítóval) akkor nem produkálja a hibajelenségeket.

Először arra gondoltam, hogy a képfrissítés nem jó neki, de 50 vagy 60Hz-en is csinálja.Próbáltam a Catalyst Control Centerben állítgatni a dolgokat, de szintén nem jártam sikerrel.

Van ötletetek, hogy mi okozza?

(#1055) #00983040


#00983040
törölt tag

HDMI kábelról valami infó ? az hogy 5fm egy dolog ... illetve kevés info .
CCC Driver verzió ? HDAudio driver fenn van ? HDMI kábel alkalmas audio átvitelre ?

[ Szerkesztve ]

(#1056) #00983040 válasza #00983040 (#1055) üzenetére


#00983040
törölt tag

INTERFACE

RF In - 1
Component In(RCA jack) - 1
RGB In(D-sub 15pin) - 1
HDMI Input - 3 (480p/576p/720p/1080i/1080p) <<--- lehetőleg az elsőbe
RS-232C - yes
A/V In(SCART) - 1 (Full)

AUDIO

Invisible Speaker - Yes
Audio Output - 2 x 10W
Dolby Digital Decoder - Yes
EZ Sound/SSM - 5 Modes (Standard / Music / Cinema/ Sport /Game)

(#1058) radi8tor válasza arsenix (#1054) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LG LCD topicban kérdezz rá szerintem erre.

⭐ Stella

(#1059) Specy


Specy
újonc

Sziasztok!
Egy kerdesem lenne, vettem egy LG 27MS53 TV/Monitort, es legtobbet monitorkent hasznalom. Laptoppal csatlakoztatom HDMI-HDMI csatlakoztatassal es nagyon jol megjeleniti a kepet. Pillamatnyilag ugy van beallitva, hogy amikor felnyitom a laptopot, akkor a laptopop kepernyojen jelenik meg a kep, amikor lecsukom atveszi az LG.v A gond az, hopgy bizonyos netes oldalakora ha ralepek, pl a yahoo, vagy az nCore olyankor lecsatlakoztatja az LG-t, olyankor felnyitom a laptopot , majd visszacsukom es megint atveszi az LG es ha nem lepek ra megint pl az nCore-re akkor tokeletesen mukodik. Valakinek van otlete, hogy miert van ez es hogyan lehet kikuszobolni?

(#1060) felora:)


felora:)
tag

sziasztok! :))

olyan kérdésem lenne, hogy: Van egy laptopom, amin van hdmi kimenet és van egy monitorom DVI és D-Sub csatikkal illetve egy 5.1-es házimozi rendszerem, amin viszont RCA bemenet van (továbbá van egy olyan lehetőség is, [genius hangrendszer] hogy egy 9 tűs spéci csati megy a hangfalba, a kábel másik vége 3 jack dugóra végződik). Olyan megoldásra lenne szükségem, hogy ne csak sztereóba tudjam használni a laptop - hangfalrendszert, hanem 5.1-ben is. Létezik olyan átalakító, ami a hdmi kábelen küldött hangot szétdobja rca csatikra vagy jack aljazotkra? továbbá, a monitornak megfelelő egyik csatlakozó is foglaljon helyet rajta. ;D előre is köszönöm. = )

(#1061) El Kebir válasza felora:) (#1060) üzenetére


El Kebir
őstag

létezik, veszel egy hdmi bemenetes erősítőt, vagy bármit ami le tudja választani a hangjelet és megoldja neked a digitális-analóg konverziót :)
(pl egyes dell monitorokon vannak 5.1-es jack kimenetek, és azokban megoldott a D/A átalakítás a hdmi-ből)

de egyszerűbb lenne, ha a laptopból nem a hdmi-n küldenéd a hangot, hanem a laptop jack kimeneteiről közvetlenül a házimozi rendszerbe... (a jack-rca átalakítás csak kábelkérdés)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1062) felora:) válasza El Kebir (#1061) üzenetére


felora:)
tag

természetesen egyszerűbb lenne, a laptop jack aljazatán küldeni a jelet, de csak egy kimenet és egy microfon aljazat található rajta... :(

(#1063) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Olyan gondom bajom lenne, hogy ha a monitoromon nézem az internetes streamet, akkor semmi gond, nem akadozik, de ha TV-re közvetítem ki, akkor már akadozik a kép.
Ez mitől lehet?
Esetleg jobb hdmi kábel megoldhatja a gondot?
Köszi

(#1064) Atis707


Atis707
tag

Sziasztok!

HDMI hang problémám lenne. Acer laptopom (HD8450G+HD8750M) Sharp LC32LE350V tv-mre nem hajlandó hangot kiküldeni.
Havernál a sajátommal egyidős Samsung TV-n gond nélkül megy még csak állítani se kell semmit. Összedugom a Samsungal, VLC-ben filmet indítok és automatikusan a tv-n jelenik meg a hang.
A Sharp-pal akármit bűvészkedek, akármelyik op. rendszer (W7, W8, W8.1) alatt akármelyik drivert telepítem fel nem működik. A legbosszantóbb az egészben hogy a Catalyst felismeri hogy Sharp LCD 1920x1080 és azt is hogy hangot le tud játszani de hiába állítom be alapértelmezettnek, jelet se küld rá 100%os hangerő mellett.
A kábel biztos jó mert azzal lett kipróbálva, sőt másik kábellel is ki lett próbálva...
Esetleg találkozott-e valaki ilyen problémával esetleg más tv-nél? Ja és a TV-n a beállításokban nincs semmi HDMI-re vonatkozó.

(#1065) JoolsNOS válasza Atis707 (#1064) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A laptopon ki van választva a hdmi hang alapértelmezettnek?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1066) Atis707 válasza JoolsNOS (#1065) üzenetére


Atis707
tag

HDMI-re azt írja nincs csatlakoztatva (tehát beállítani se lehet semminek), viszont SHARP LCD-t beállítja alapértelmezettnek és megjelenik mellette a kivezérlés jelző de hiába van 100%on nem ad jelet.

(#1067) JoolsNOS válasza Atis707 (#1066) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Haverodnál a kábel ugyanaz volt? Nem lehet, hogy azzal van a gond?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1068) Atis707 válasza JoolsNOS (#1067) üzenetére


Atis707
tag

Nekem jóféle kábelem van ( [link]7 ) havernak 1000ft-os hama kábele és mindkettővel volt hang is meg kép is, bár az övével ha átnyomtuk a hangot akkor már a full hd szaggatott de az enyémen zökkenés mentesen ment.

[ Szerkesztve ]

(#1069) Robyka


Robyka
aktív tag

Sziasztok,

A monitoromon csak DVI van és egy ilyen adapterrel van összekötve a laptopommal amin van HDMI.

Kérdésem az lenne ha olyan monitort vennék amin van már HDMI (és akkor már adaptert sem kellene használni) szebb lenne a monitor képe?

köszönöm a helpet. :)

(#1070) El Kebir válasza Robyka (#1069) üzenetére


El Kebir
őstag

semmivel sem, a jel a dvi-nál és a hdmi-nál ugyanolyan.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1071) Cazou


Cazou
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung ue40f6100 típusú tv-m, amit egy asus hd7870-es videokártyával (13.12 driver) kötöttem össze 1.4a hdmi kábellel. Mellette monitor is van, ami dvi kábellel van a kártyához kötve. Win 7 SP 1 az oprendszer. A problémám az lenne, hogy nem mindig van hang a tv-n. A kép átmegy mindig, de van hogy a hangot nem érzékeli és ilyenkor hiába állítgatok bármit, csak egy újraindítás segít rajta és utána már ismét átviszi a hangot is. Próbáltam mindkét hdmi bemenetet a tv-n, illetve másik kábelt is, de a probléma mindig jelentkezett egy idő után. Lehet, hogy a videokártya a ludas? Esetleg más is találkozott már hasonló problémával? Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok :) Köszönöm előre is!

Cazou felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1072) bcsarli


bcsarli
tag

Sziasztok!

Van egy AMD A10 5800k procim, 7660-as integrált videovezérlővel. Erre van kötve DVI-n keresztül egy Dell u2311 monitor HDMI-n keresztül pedig egy Samsung F5000 led TV. Windows 7 sp1 a rendszer. Ez a páros a múlt hétig tökéletesen működött. A múlt héten gyanús lett hogy beszedtem valamit, ezért lefuttattam pár ellenőrzést a gépen (avast, iobit advanced system care, malware fighter, windows doctor) Talán pár dolgot le is szedtek, nem emlékszem, de onnantól ha az "e képernyő tartalmának másolása" opciót választottam akkor a monitor és a tv is átváltott 640*480-ba. Ha lehúztam a monitor kábelt akkor viszont a tv-n a régi megszokott képet tudta adni. A CCC-ben a tv-re azt írta ki, hogy "dfp, dvi letiltva" Pár nap alatt eljutottam oda, hogy már felismeri, jó a felbontás is és azt írja ki hogy "dfp, dvi kettőzés" Viszont ha filmet nézek, akkor a monitoron jó a kép, a tv-n pedig összetöri a megjelenítést, lassú. Ha a tv-t választom elsődlegesenek, akkor a monitoron rossz a film képe, illetve a régi jól működő játékaim élvezhetetlenül belassulnak. A CCC-ben azt vettem észre, hogy a saját digitális síkképernyőim/tulajdonságok-ban azt írja, a tv-re, hogy közölt maximális felbontás 640*480. Itt tippelem a hibát, de nem tudom átállítani, hiszen elvileg a tv közli a rendszerrel (gondolom) Kérlek benneteket segítsetek, hogy hogyan tudnám visszakapni az eredeti állapotot, és valóban monitorként használja a tv-t is.
Előre is köszi a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#1073) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

tévét rádugtam HDMI kábellel a hd7770 kártyámra, viszont a kép körül van egy fekete keret. Keresgetés során a kép skálázását írták, azonban a ccc-ben ilyet nem találok. Van olyan, hogy GPU méretezésének engedélyezése, de nem változtat semmit, az alatta levő 3 opció meg szürke mindenképpen, nem tudom módosítani. Másik probléma, hogy a tv-n a kép mint ha szaggatna, de legalábbis darabos. Kábel lehet a gond, vagy valamilyen beállítást nem tettem meg?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1074) El Kebir válasza alitak (#1073) üzenetére


El Kebir
őstag

én már csak a linkláncot linkelem :P [link] (végén a megoldás képpel)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1075) alitak válasza El Kebir (#1074) üzenetére


alitak
senior tag

mérhetetlenül vaknak érzem magam :DDD

Köszönöm!

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1076) rheaume


rheaume
újonc

Sziasztok,
számítógépet és tv-monitoromat hdmi-hdmi kábellel kötöttem össze, kép is, hang is van, jól működik. azonban win7 energiatakarékossági beállításnál 30 perc offline állapot után kikapcsol a monitor. na ilyenkor elveszíti a win az alapértelmezett hangeszközt, és nincs hang. elég kijelentkezni és vissza, utána már újra van hang. de azért elég idegesítő, jó lenne ha nem csinálna ezt:)
valakinek valami ötlet?

(#1077) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!

Van egy samsung tv 2 hdmivel, és egy Scart csatival. Jelenleg egy ATI 9550 hajtja, ami ha jól tudom nem ad digitális jelet.

DVI végű kábel van csatlakoztatva a kártya dvi csatijához. Kinézetre DVI-A van a kártyán. A kábel másik vége HDMI, pedig megy a TV-be és van kép.
Ez ugye működik is.

Gép fejlesztés miatt lesz egy vga(d-sub) kimenetes alaplapom integrál vga ugyebár :DDD
és ezt is át kellene alakítani hdmi-re.

Ha
szerzek egy VGA (D-sub) to DVI átalakítót akkor elvilág simán menne a tv ugyanúgy HDMI-n ugye?
Úgy tudtam, hogy a HDMI csak digitális, de TV-nél úgy látom nem.

Erre az átalakítóra gondoltam, kemény 460ft ért van hasonló.
http://www.pcland.hu/nkep/k116397.jpg

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1078) Stonerice válasza Stonerice (#1077) üzenetére


Stonerice
őstag

Szerintem maradok a DSUB to SCART csatinál. Olvastam, hogy Ati 9550 DVI-I-s vagyis tud digitális jelet is.
Felbontás milyen lesz vajon?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1079) El Kebir válasza Stonerice (#1077) üzenetére


El Kebir
őstag

"ATI 9550 hajtja, ami ha jól tudom nem ad digitális jelet"

dehogyis nem, már az évekkel korábbi 8500-on is volt dvi.

"Kinézetre DVI-A van a kártyán. A kábel másik vége HDMI, pedig megy a TV-be és van kép."

kizárt, szerintem te a SINGLE LINK DVI-t kevered össze a DVI-A-val.
erről keresd ki mivel is rendelkezel.

"Ha szerzek egy VGA (D-sub) to DVI átalakítót akkor elvilág simán menne a tv ugyanúgy HDMI-n ugye?"

nem, a hdmi-n nem fogad analóg jelet...
vegyél olyan alaplapot, amin van dvi, hdmi... nem nagyon kerül többe. (gyakorlatilag ma már a d-sub csati az ami drága a gyártóknak, plusszmunka)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1080) Stonerice válasza El Kebir (#1079) üzenetére


Stonerice
őstag

dsub->Scartos megoldásról valami vélemény? Jó lesz a kontakt , ami a színeket illeti? nem lesz zajos? mint egy tv- és beltéri esetében? például fullhd menni fog?

DVI-A és DVI-I foglalat ugyanúgy néz k a képeni, szóval nemtudom melyik. Nyilván DVI-I én is találtam leírást a Kártyáról. A cuccok a szomszédomé.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1081) El Kebir válasza Stonerice (#1080) üzenetére


El Kebir
őstag

"dsub->Scartos megoldásról valami vélemény?"

a neten sok sz@r kábelt lehet találni, ami valahogy van bekötve, neked kellene tudni, hogy a scart-on a tv milyen jelet tud fogdani, ahhoz való dsub-scart-ot kell beszerezned. (de ha most dvi-hdmi-n keresztül megy a tv, akkor elég valószínű lesz jól látható képminőségromlás)

"DVI-A és DVI-I foglalat ugyanúgy néz ki"

mivel a foglalat ugyanaz :) , csak a kábelben és a bekötésben van különbség. (analógnál csak azok az érintkezők vannak bekötve, amiket a kábelen is láthatsz)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1082) El Kebir válasza Stonerice (#1080) üzenetére


El Kebir
őstag

ha ennyire nem tudod, hogy mi is a helyzet, akkor előbb meg kellene nézned, milyen ki- és bemenetekkel, jellel van dolgod, mint itt a levegőbe össze-vissza beszélni, mert ennek semmi értelme...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1083) Stonerice válasza El Kebir (#1082) üzenetére


Stonerice
őstag

Scartról annyit tudok a TV manuáljából , hogy RGB. Youtubon vannak egyszerű D-sub to Scart megoldások, de villog a kép. Mivel még nem kísérleteztem ilyennel, így akár a képfrissítés is lehetett gond avideó feltöltőknél. Teszem fel pl, 30, vagy kevesebb volt a képfrissítési arány.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1084) bcsarli


bcsarli
tag

Sziasztok!

05.24.-én részletesen leírtam a problémámat a számítógép képének Samsung TV-n HDMI-n keresztül történő nézésével kapcsolatban. A probléma némiképp leegyszerűsödött, de még nem teljesen megoldott.
A CCC-ben a következő módon állítható be:

1 asztal kiterjesztése
2 HDTV támogatás (digitális síkképernyő)
3 itt átváltás a tv-re, és ott 1080p60 formátum hozzáadása.
4 kijelző letiltása (Samsung TV)
5 asztal kettőzése

Innentől tökéletesen működik, egészen az újraindításig, amikor is 640*480-ban jelenik meg a kép a monitoron, és a tv-n is. A CCC nem jegyzi meg ezt a felbontást, és továbbra is azt írja ki, hogy a saját digitális képernyőim/tulajdonságokban, a Saqmsung tv-re, hogy "közölt maximális felbontás" 640*480. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy a TV tudja a 1920*1080-at, és ezt használja mindíg. Régebben működött, azóta már a windows-t is újrahúztam, de semmi. Lehet hogy a TV-n állítódott el valami? Már azon is csináltam szoftverfrissítést, az sem segített. Talán Ti tudtok :-)

[ Szerkesztve ]

(#1085) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Összekötöttem a TV-met a számítógéppel HDMU 1.3 kábellel, viszont néha olyat csinál a tv-hogy elmegy a kép majd vissza jön.Akár egymás után sokszor is. Van olyan hogy csak 1-2mp-re de van olyan hogy 10mp-re is.
AMD Radeon 6850-es a VGA és erről a tv-ről van szó [link].
Ez mitől van? Mit rontottam el? Tudnátok ebben segíteni nekem?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1086) JoolsNOS válasza Directors (#1085) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Milyen hosszú a kábel? Nekem két darab 4 méter feletti csinálja.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1087) Directors válasza JoolsNOS (#1086) üzenetére


Directors
senior tag

Erről van szó[link] .

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1088) JoolsNOS válasza Directors (#1087) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hát igen. Olcsó és hosszú. Ez lehet a gond.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1089) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok! Mivel az asztalomon van az lcd tvm és monitorom arra gondoltam,hogy a tv-re teszem a fő megjelenítést és a monitoron lesz a másodlagos képernyő én meg kicsit hátragurolok a székkel :D

Na most az lenne a kérdésem,hogy ha a hdmi kábelt átdugom a monitorról a tv-re lassabbak lesznek a játékok,nagyobb igényük lesz(107 cm tv vs 24' monitor)?

Illetve,hogy ha a tv-be megy a hdmi,a monitorba a vga,akkor tudok egyszerre két képernyőt használni?(egyiken pl böngésző megy,másikon a játék),elbírja vajon ezt így egy hd7850 oc kártya?

(#1090) JoolsNOS válasza tepenzed (#1089) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A felbontás a lényeg nem a méret. Gondolom mindegyik full hd, tehát ugyanaz lesz a terhelés.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#1091) felora:)


felora:)
tag

sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy: van egy samsung tv-m hdmi bemenettel és egy optikai (SPDIF) kimenttel. van egy HP probook 455 g1-em hdmi kimentettel. továbbá nézegettem egy jóféle átalakítót, ami az optikai kábelen küldött jelet ledobja rca csatlakozókra, amik a hangrendszerembe mennek.

Tehát a teljes felállás laptopból hdmi kábelen keresztül megy a kép és a hang bele a tvbe. ez szép eddig, de szeretném a hangot 5.1-be élvezni, a tv-n az optikai kimentet használva belekötöm az átalakítóba a hangot. aztán rca kábel bele az 5.1 hangrendszerbe.

eléggé friss a rendszer és a lényeg az lenne, hogy teljesen élesbe még nem bírtam kipróbálni csak streoba mert nincs még nálam az átalakító. nézegettem a hangbeállításokat, de nem tudom sehol átállítani a hangszórókat, hogy 5.1-es jelet küldjön ki a tv-nek. viszont "felismeri", hogy sztereo, meg a márkáját, mindent kiír róla, ami létezik. Lehetséges, hogy ha belekötöm az átalakítót, akkor már engedni fogja a noti, hogy beállítsam neki az 5.1-et vagy felejtsem el a notiról való 5.1-ezést? :R

(#1092) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!
Erre tudna nekem válaszolni valaki?
Köszi.

(#1093) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Arról lenne szó, hogy adott
egy kb 7 éves konfig, Ati Radeon
9600 kártyával, amire rá van kötve
egy HMDI-DVI kábellel egy Samsung
UE40EH6030W led tv. Az Ati konzol a
kiterjesztett asztal módban a Tv HDMi kimenetére küldi a képet, eddig semmi gond.
DE ha a tv-t elkapcsolom a HDMI
kimenetről pl egy tv műsorra, majd
vissza HDMI kimenetre, akkor már
nincs ott a kép, mert a VGA nem érzékeli a megjelenítő eszközt.
Kérdés: Ez egy régi VGA probléma,
vagy a tv-m hibája? Mivel új konfigot
tervezek venni a közeljövőben,
tudnom kell hogy fogom -e tudni
használni ezt a TV-t monitornak, vagy vennem kell egyet. Előre is köszi ha tud valaki segíteni.

zsoltee

(#1094) muszor válasza muszor (#1093) üzenetére


muszor
tag

(#1095) pavicevic


pavicevic
tag

Sziasztok!

Összekötöttem a számítógépet egy Philips LED TV-vel DVI-HDMI csatlakozón keresztül, és a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet megoldani, hogy a hang is ugyanezen a hdmi kábelen keresztül menjen át a tv-re?

Az Everest ezeket írja a hangkártya résznél:

Hangkártya ATI Radeon HDMI @ ATI RV770 - High Definition Audio Controller

Hangkártya VIA Unknown @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Köszönöm előre is a segítséget!

(#1096) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Adott egy Samsung ES6560 LED LCD TV és egy Asus X550LB laptop GeForce GT 740M videókártyával.
HDMI-vel összekötöttem őket. A kép az oké, semmit sem kellett beállítanom. Viszont hang az nincs a TV-n. A laptop adja a hangot.
Mi lehet a gond?
Legfrissebb VGA driver letöltve (Nvidia Geforce Experience 2.0.1.0).

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#1097) muszor válasza pavicevic (#1095) üzenetére


muszor
tag

Szia. Ez azért van, mert a DVI kimenet eleve csak képet küld ki. Akkor menne hang is, ha HDMI-HDMI kábellel lenne összekötve,

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#1098) pavicevic válasza muszor (#1097) üzenetére


pavicevic
tag

Meg lehet valahogy oldani így is, csak a hangkártya szoftverében kell elvileg valamit állítani, csak annyira nem értek hozzá, ezért kérdeztem.

(#1099) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!

Mekkora távolságon lehet átvinni HDMI kábellel FHD video + stereo hangot? Pc -ről akarom TV-re kitenni. 15M volt a leghosszabb vezeték, amit hirtelen találtam, de inkább 5M -eseket láttam.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#1100) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Üdv!
Remélem megfelelő ez a topik a kérdésemhez:
Van egy asztali gépem, egy R280X VGA-val, amin van 2 DVI 1 DP 1 HDMI kimenet. Na most a DP-n csatlakozik a DELL monitor, ezzel nincs is gond, a HDMI-n pedig szeretném átkötni a Samsung LCD TV-nkre, ami sajnos csak HD Ready és nem FullHD. A monitor viszont az. Lehetséges-e az szoftverből, és ha igen hogyan, hogy ha gépezni akarok akkor megy rendesen a monitoron full hd-ban a kép, ha filmezni akarok (ágyra néz a tv és nagyobb is az átmérő ugye), akkor átküldjem a képet, de csak 1366x768-ban a HDMI kábelen? Nem asztalt akarok kiterjeszteni, legjobb lenne ha ugyanazt a képet adná át (az se baj ha egyszerre csak egyik megy és olyankor kikapcsol a PC monitorja) ami éppen a gépen megy. Filmezés szempontjából nagyon kényelmes lenne, mert az asztal sajnos teljesen máshol van mint az ágy. 5m HDMI kábelem van, még nem próbáltam ki, de gondolom kell hozzá valamilyen program. Köszi a válaszokat előre is.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.