Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1301) fulton


fulton
addikt

Van egy kis gond. Ami HDMI kábelt vettem a notebook és a TV 9sszekapcsolására, sajnos ethernet támogatottságú. Ezzel valamiért mikor csatlakoztatom a tv-t a notebookhoz, a notebook-on megszünik az internet valamiért. (pedig a tv-m nem támogatja az ethernet dolgot). Ha kihuzom a HDMI kábelt visszajön a net. Mármint térerő minden van de nincs sebesség , zero.

Kipróbáltam sima HDMI kábelel is, azzal semmi gond nem volt. Hogy lehetne ezt a hibát kiküszöbölni kábel csere nélkül?

DEL 7537 am a notebook.

Előre is nagyon köszönöm !

(#1302) fulton válasza D5 (#1300) üzenetére


fulton
addikt

Rendben, köszönöm.

(#1303) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Notebook-tv összekapcsolására, (filmezesre) 10meter HDMI kábelből mind1 milyet veszek? Arnyekolt nem árnyékolt.....

(#1304) fulton


fulton
addikt

Kinéztem két kábelt, szerintetek is elég az olcsóbb változat mondjuk max 720p filmet küldenék rajta a tv-re.

egyik kábel

drágább kábel

(#1305) D5 válasza fulton (#1304) üzenetére


D5
aktív tag

Nem kell nagyon elszállni a kábeleket illetően. Nekem fapados 10méteres kábelem van, és tökéletesen működik. Ha 720p-re kell, akkor standard speed kábel elég. Bár a helyedben én high speed-et vennék (ez jó esetben rajta van a vezetéken magán).

(#1306) fulton válasza D5 (#1305) üzenetére


fulton
addikt

Miért? High Speed kábel ugy tudom csak az 1.4 kábelek, de nekem most pont az van és nem jó vele. De akkor akár a FullHD filmhez is tökéletes a sima 1.3 kábel.

És akkor azt mondjátok a tökéletes a 3e ft -is. ?

[ Szerkesztve ]

(#1307) D5 válasza fulton (#1306) üzenetére


D5
aktív tag

Sajnos sok helyen még mindig helytelenül tüntetik fel a kábelek típusát.

Kábelek: http://www.hdmi.org/consumer/finding_right_cable.aspx

(#1308) promo


promo
csendes tag

Sziasztok!

Egy beltérit kötöttem össze egy hdmi-s capture kártyával. Az a problémám hogy zúg a hang, probáltam többféle hdmi kábelel de nem jó. Valakinek volt már ilyen problémája?

(#1309) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
LG LCD TV-mre HDMI kábellel rákötöttem a videókártyámat (Radeon R7 200).
A rendszer nem látja monitorként. (Win8.1 Pro)
Nem akarok elveszni a millió műszaki részletben, nincs rá időm. Azt hittem, hogy összeköt, kiválaszt, megy, mint második megjelenítő. Hát, a nagy sz@rt.
A TV HDMI portja is működik, mert már ment rá a tablet képe másik kábelen, a kábel és a videókártya is új.
Az AMD Catalyst Control Centerben nem látok extra beállítást.
A kábel (új) nem sérült, a TV HDMI bemenetén más eszköz tud csatlakozni, az 1-es helyre dugtam a videókártyát.
Szóval nemtom, mitévő legyek... Talán a videókártya HDMI kimenete hibás? Mert akkor legalább értem, kicseréltetem a boltban.

(#1310) D5 válasza MrChef (#1309) üzenetére


D5
aktív tag

Monitorként az én TV-met se látja. Az asztal, kijelző beállításoknál keresgélj. A monitorod hdmi-s? Ha igen, akkor csatlakoztasd hozzá a videokártyát, és kipróbálhatod, hogy úgy működik-e. Amúgy meg nem tartom valószínűnek, hogy a hdmi port hibás lenne...

(#1311) lajthabalazs válasza MrChef (#1309) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

BIOS-ban beállítottad, hogy menjen a videokártya (az alaplapit biztosan le lehet tiltani, de lehet hogy a másikat is)?

(#1312) lajthabalazs válasza D5 (#1310) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A csatlakozók lehetnek mechanikailag "inkompatibilisek", a laptopom például egy konkrét HDMI-DVI adapterrel nem akart együttműködni, kicsit lötyögött a csatlakozó a foglalatban, és csak akkor volt kontakt, ha megfelelő szögben tartottam.

(#1313) MrChef válasza D5 (#1310) üzenetére


MrChef
aktív tag

A monitorom DVI-os, azon megy minden.
A TV-mre is rá akarom tenni a képet (pl. filmnézés miatt), és ott van valami bibi.
A kijelző, megjelenítő opcióknál már mindent végigjártam.

(#1314) MrChef válasza lajthabalazs (#1311) üzenetére


MrChef
aktív tag

Igen, ott beállítottam, hogy többes megjelenítés (asszem a megfelelő opciót állítottam be), a videókártya ezen beállítás előtt is 100%-osan futott.
Esetleg nem ezzel az 5 méteres, hanem rövidebb HDMI kábellel kellene próbálkoznom?

(#1315) D5 válasza lajthabalazs (#1312) üzenetére


D5
aktív tag

Szerintem a te esetedben másról van szó. Amit te írsz, az simán kontakt hiba ("... megfelelő szögben tartottam.")

MrChef esetében másra gyanakszok.

(#1316) D5 válasza MrChef (#1313) üzenetére


D5
aktív tag

Most nem teljesen értem. A TV képén az op.rendszer asztalát látod? És csak akkor van baj, ha a media lejátszóban elindítasz egy filmet, és a TV-re húznád a képet?

(#1317) MrChef válasza D5 (#1316) üzenetére


MrChef
aktív tag

A TV-n semmit sem látok, pedig oda szeretném tükrözni vagy kiterjeszteni a rendszer képét (úgy, hogy a videókártyát HDMI-n kötöm össze a TV-vel). A monitorra van kötve a PC-m, de a TV-n is szeretném, ha megjelenne a rendszer.
Most azt is csináltam, hogy PC kikapcs, monitorból kihúz, csak a HDMI van bekötve a TV-re, bekapcs.
De sajnos semmi...("Nincs jel" - üzeni a TV)

[ Szerkesztve ]

(#1318) pumi1980


pumi1980
tag

Sziasztok.

Nemrég vettem használtan egy ilyen típusú monitort:
Fujitsu Siemens ScenicView P20-2. Eddig csak analog (D-Sub) módon volt használva, ahol tökéletesen működik. Mivel van rajta DVI-D bemenet is ezért rendeltem egy HDMI-DVI kábelt eBay-ről.
A probléma az hogy a HDMI-DVI kábellel a kép majdnem teljesen piros. PC-ről és egy médialejátszóról meghajtva a monitort, a hiba ugyanaz. Sajnos azt nem tudom eldönteni, hogy a kábel vagy a monitor rossz, illetve okozhat e ilyen hibát a kábel egyáltalán. A kábel azért vált gyanússá mert a DVI 14-pin(5V) kb 1mm-rel be van nyomódva többi lábhoz képest: kép1, kép2.

Ha a kábel szerintetek rossz, akkor még kérhetek refundot.

[ Szerkesztve ]

(#1319) lajthabalazs válasza pumi1980 (#1318) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Szia! Nekem egy régebbi EIZO-m van, és azzal az a gond, hogy nem támogatja a HDCP-t, ezért a PS3 - és gondolom az újabb videokártyák - nem hajlandóak neki képet küldeni. Persze az nálam fekete, lehet hogy nálad piros?

[ Szerkesztve ]

(#1320) pumi1980 válasza lajthabalazs (#1319) üzenetére


pumi1980
tag

Üdv.
Utánanéztem, a monitor nem HDCP kompatibilis. Ez még nem tudom pontosan mit jelent, és lehet -e vele kezdeni valamit.

(#1321) lajthabalazs válasza pumi1980 (#1320) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem tudom, hogy a HDCP kompatibilis VGA-k mindig HDCP-vel küldik-e ki a képet. Ha igen, akkor meg vagy lőve.

(#1322) MrChef


MrChef
aktív tag

Megoldódott... Nem toltam be eléggé a kábelt a videókártyába. Kicsit be kell feszíteni, mert úgy lazán nem megy, a gépház picit odalóg...

(#1323) D5 válasza MrChef (#1322) üzenetére


D5
aktív tag

:DD
a lényeg, hogy sikerült

(#1324) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Üdv mindenkinek.

Új pc-m lett. Ebbe került egy gb r9 470 . Lg12261 a minitorom, korában egy gb gt 9600-zal használtam hdmi kábellel. Most ugyan ezzel a hdmi kábellel és a r9-el nem sikerült sehogy belőnie a helyes képméretet a monitornak, kisebb lesz. De elő kaptam egy dvi-d kábelt és azzal zokszó nélkül azonnal be állt a helyes kép méretre. Vajon miért lehet ez :S:S? ( asrock h97 anniversary-nak semelyik videó kimenetével nem kommunikál)

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#1325) MrChef válasza BorsóKorsodi (#1324) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szia! Nekem a videókártya saját menüjében (AMD Catalyst Control Center) lehet beállítani a különböző megjelenítő eszközök felbontását. (pl. a TV-m nagyobb felbontást tud, de az is 60Hz-re van belőve, vagy vmi ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#1326) D5 válasza BorsóKorsodi (#1324) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!

Képméret vagy felbontás a probléma? Amikor én GB R9 280-at HDMI vagy DVI kábellel csatlakoztattam, mindkét esetben kisebb volt a képméret. A videokártya beállításoknál kell 100%-ra állítani a kijelző méretét.

(#1327) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Köszönöm meg oldódott (csak bénáztam amd catalyst-ben) :)

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#1328) bunygyi válasza BorsóKorsodi (#1327) üzenetére


bunygyi
tag

Szia, ugyanezzel küzdök mi a megoldás?
hdmi kábelel kisebb a képernyő D-SUB-al jó.

(#1329) bunygyi


bunygyi
tag

Egy P4 gép radeon hd 5450 és 22" lg és a HDMI amivel küzdök,
mert igy van vagy 20" monitorom D-SUB-al 22"

(#1330) bunygyi válasza D5 (#1326) üzenetére


bunygyi
tag

Szia Sajnos nem tudok angolul, nem tudom hol találom!
Probáltam álitgatni de nem megy.
A wot az vicces a monitor közepén.

(#1331) D5 válasza bunygyi (#1330) üzenetére


D5
aktív tag

Próbáld meg így:

(#1332) bunygyi válasza D5 (#1331) üzenetére


bunygyi
tag

Szia nincs ennyi állítási lehetőségem, de a BIOS is 20"-ba jelenik meg 22" helyet.

(#1333) bunygyi válasza D5 (#1331) üzenetére


bunygyi
tag

Most kiprobáltam a 37" tv-n a HDMI-vel ot meg tulog a képernyön.
A setup box-al jó vagyis az a mozis 21:9 vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1334) bunygyi


bunygyi
tag

HU HA 1600x900-as beállítás melet jelenik meg a teljes képernyő,
1920x1080 beállitásnál csak 20"
ez miért van?

(#1335) #00983040


#00983040
törölt tag

Monitoron is van olyan funkcio, hogy pl.: Auto adust vagy calibration--- gyártókként más-más az elnevezése...
megnyomása esetén egy széltől szélig korrekciót hajt végbe - képernyőre /képernyőhöz igazítás .
Felbontások :

[ Szerkesztve ]

(#1336) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Most váltottam HDMI-re.
Azt be lehet valahogyan álltani, hogy a hang alapból a HDMI-m menjen ki, de amikor bekapcsolom a hangfalakat (amik a PCre vannak kötve) onnan jjöjjön a hang?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#1337) bunygyi


bunygyi
tag

Sziasztok.
Még nem jutottam semmire az lg22" monitorral
csak D-SUB kábellel 22" HDMI-vel 20" 1920x1080
felbontásra állítva, 1680x1050-re állítva 22" HDMI
kábellel.
Az automata kalibrálásra ezt írja ki:
"cannot be used Available in D-SUB signal only"
Probáltam D-SUB kábellel kalibrlálni de hát az a
D-SUB-ra jó csak.

(#1338) bunygyi válasza alratar (#1336) üzenetére


bunygyi
tag

És a HDMI kábelt hova csatlakoztattad?
PC és ?

(#1339) alratar válasza bunygyi (#1338) üzenetére


alratar
addikt

Pc s a monitor között van. (Monitor/TV, tehát van saját hangszórója)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#1340) MrChef válasza alratar (#1336) üzenetére


MrChef
aktív tag

A hangbeállításoknál tudod beállítani, melyik hangkimenet legyen az alapértelmezett. Nekem most már szerencsésen a TV-re is kimegy a kép, vele együtt a hang - a TV-n. Viszont RCA-kábellel a PC-ből az erősítőre+hangfalak kötöttem a hangot, mivel a TV hangszórója legfeljebb visszajelzésre és halk tévézésre elég.

(#1341) bunygyi


bunygyi
tag

Tisztelt szakértők a kérdésem fennáll megprobálom összefoglalni,
lg22" mp55 monitor 1920x1080; HDMI kádellel a Windows 1920x1080
felbontás beállításon csak 20"-os tű éles képet ad
1680x1050 felbontásra állítva teljes 22"-os a kép,
ubuntu-nál szintén 22" a gyönyörű kép.
D-SUB kábellal 22" a kép Windows alatt.
Elfogadom hogy 20" Windows alatt HDMI kábellel,
kérlek titeket csak mondja meg valaki miért? :R

(#1342) El Kebir válasza bunygyi (#1341) üzenetére


El Kebir
őstag

A vga kártya vezérlőprogramjában (catalyst) az van beállítva. Állítsd be rendesen a képméretezést!

(1000x volt már itt is leírva...pl 10 hozzászólással előrébb... :U nem kellene ennyire write-only üzemmódban fórumoznod :U )

szerk.:
aztán hiába írod, hogy nincs olyan beállítás, mert hdmi-nél mindig van olyan beállítás... tehát az hülyeség, hogy nálad nincs... max nem találod. (az meg tök érthetetlne, mikor ott a kép, hogy hol kell keresni)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1343) El Kebir válasza El Kebir (#1342) üzenetére


El Kebir
őstag

Ha valami ősrégi ccc-t használsz akkor abban is van képméretezési funkció, kicsit máskép elhelyezve. Vedd a fáradtságot és keresd meg, ha átnézed az összes menüpontot az se több fél óránál... kevesebb idő mint amit itt szenvedtél már rajta!

...de ha nagyon régi a ccc, akkor már illene is lecserélni... a win7-es catalyst már kb 5 éve nagyjából úgy néz ki, ahogy a képen van. (az 5xxx-es szériával biztosan nem lehet gond a képméretezés beállítása, nekem is volt olyan, tapasztalatból tudom)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1344) alratar válasza MrChef (#1340) üzenetére


alratar
addikt

Igen, nekem is a hangminőség a problémám.
De sehogy sem tudom megoldani, hogy mondjuk mindkettőn kimenjen a hang. :(

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#1345) bunygyi válasza El Kebir (#1342) üzenetére


bunygyi
tag

Szia nem tudom hol van a vezérlőprogramja!
Bocsánat :R

EZ lenne?
Mert itt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1346) bunygyi


bunygyi
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1347) bunygyi


bunygyi
tag

Vga kártya vezérlőprogramját hol találom?
Vezérlőpult?
Mert itt sem tudom állitani:

(#1348) Titmouse09 válasza bunygyi (#1347) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Próbálj meg másik drivert felrakni. Én is így jártam ASUS laptoppal, a gyári driver csak azokat tartalmazta kb, amiket a tied. Felraktam a legújabb sima AMD-s drivert és megjelent minden opció, köztük az is, ami most neked kellene.
Ha nem tudod melyik driver kellene neked van ilyen automata felismerő programja AMD-nek, ami letölti és fel rakja a legújabbat.

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#1349) bunygyi válasza Titmouse09 (#1348) üzenetére


bunygyi
tag

Szia nagyon köszönöm, mi a neve az automata felismerönek?

(#1350) Titmouse09 válasza bunygyi (#1349) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Auto detect utility, itt letöltheted.
Direkt link

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.