Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1951) deathtania válasza DVlad (#1948) üzenetére


deathtania
senior tag

nos, én itthon eddig 6 ezer alatt nem találtam. :(
bátor leszek, berendeltem egy ilyet. 1.018 Ft nem egy vészes ár érte, meglátjuk, mit tud majd. :) ha meglesz, kipróbáltam, jelentkezem. :)

www.brczart.hu

(#1952) Protezis


Protezis
őstag

5 méteres kábelre volt szükségem, ami átviszi a 4K HDR képet. Nagyon nem egyszerű ilyet találni, főleg nem 10 ezer alatt. Végül ezt vettem meg és kiválóan működik:

Alza árulja 4585 Ft-ért. Remélem hasznos lesz valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#1953) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Elnézést, ha rossz helyen teszem fel a kérdést, de nem találtam ide vonatkozó topikot.

Szóval, van egy Asus VC279 monitorom, amin nincs Displayport kimenet, csak HDMI, VGA, DVI. Mostanában tervezek VGA fejlesztést, egy 2070-es személyében, de a kinézett darabon nincs 1 db HDMI, az kell a TV-nek, és egy csomó Displayport.

A kérdés az lenne, hogy Ti melyik csatit mondanátok megfelelőnek, vagy mind jó lehet?
LogiLink® Cable DisplayPort to HDMI
Delock Kábel DisplayPort 1.2 dugó > High Speed HDMI-A dugó passzív 4K
Delock Cable DisplayPort 1.1 male > DVI 24+1 male passive

A logilink jóval olcsóbb.

Köszi a segítséget.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1954) pkaresz válasza laabom (#1905) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Sikerült megoldani a problémádat?
Bevált a linkelt elosztó?
Kollégámnak is hasonló gondja van, kevés a tv-n a HDMI port.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#1955) loloko90


loloko90
csendes tag

Sziasztok nem tudom ez lenne a megfelelő topic a kérdésemnek , ha nem kérlek link-et dobjatok , köszi

Szóval van nekem egy acer predator 144 hz monitorom , amit display porttal akarok összekötni . Elvileg igy tudni fogja 144 hzt ?

MicroConnect DisplayPort 1.4 8K 60Hz kábel 5m :itt írja hogy 60 hz ez a max amit tud és akkor 144 hz et nem tudja? vagy ez nem arra vonatkozik ?

választ előre is köszi :)

(#1956) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Van egy régebbi laptopunk amin csak DSUB kimenet van. Sajnos nem nyújtja a megfelelő képminőséget.
Létezik-e megoldás mondjuk USB 2.0-ról ami elég lenne filmnézéshez? Jó lenne ha hang is kijönne rajta digitálisan.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1957) deathtania válasza DVlad (#1948) üzenetére


deathtania
senior tag

Adjonisten'!
Korábban ígértem, ha megjön a cucc, akkor írok róla, hogy mi is a helyzet. Lényeg a lényeg, hogy végül rendeltem Aliról egy ilyen HDMI switchert. Már pár hete megjött, de sajna szüleimhez kellett kérnem, így csak most hétvégén tudtam felmarkolni.
Tegnap este be is üzemeltem.

Alapszitu: 21"-os full HD képes (nem röhögni...nagyon....) Technika TV-ről beszélünk 1 darab HDMI bemenettel (ajándékba kaptuk, kuka lett volna, nem is akartunk TV-t, aztán ez lett, hamarosan váltani fogok nagyobbra...), amit az UPC media boxával használok + laptopot kötném néha rá, mert hát néha nézünk filmet is. Probléma volt, hogy az egyetlen bemenet miatt állandóan ki kellett húzni a HDMI-t, aztán bedugni a másikat, így egy idő után már kezdett az agyamra menni a dolog, ezért szereztem be a switchert.

A leírása szerint modelltől függően a HDMI 1.3b-t vagy a 1.4a-t támogatja. A készüléken nincs típusjelzés, de az biztos, hogy nekem elég lesz, bármelyiket is kaptam. :)

Tegnap este össze is dobtam a TV-vel, és ki is próbáltam pár 1080p-s tartalommal. Közelről nézve se a TV-ben, se a laptopról áthúzott képen nem láttam semmiféle torzulást, így egyelőre azt kell mondjam, hogy jó, az én céljaimnak teljes mértékben megfelel. A távirányító is működik hozzá, amit kaptam, így akár még távolról is tudom kapcsolgatni.

Ha esetleg nagyobb tv-vel szeretné valaki kipróbálni, nyitva állok bármiféle másik "tesztre is", én is kíváncsi volnék, hogy nagyobb kijelző esetén mi a helyzet.

A csomag tartalma:

www.brczart.hu

(#1958) DVlad válasza deathtania (#1957) üzenetére


DVlad
őstag

Grazie mille!
Ezek szerint működik. Kipróbálom ennyiért. :D (50" fhd)

(#1959) deathtania válasza DVlad (#1958) üzenetére


deathtania
senior tag

ha esetleg budapesti vagy a Bp-Ajka vonalon laksz valahol, akkor akár egy teszt erejéig be is ugorhatok vele valamikor, 50"-os tv-n nem tudom, hogy muzsikál, 21"-on nem láttam torzulást. :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#1960) MolnárKrisz


MolnárKrisz
csendes tag

Sziasztok!

A filléres kínai HDMI elosztókkal mi a tapasztalat? Valaki megmondaná miben térnek el drágább társaiktól?

(#1961) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. Szgeppel szeretném összekötő a tv t. Hdmi port nem szabad így egy display portot kellene atalkitani amiből hdmi kábel menne a tv hez kB 10 méter ez már megvan. Milyen adapter átalakítót ajánlotok? A tv 4k, és uhd filmeket is játszanék le a gépről 60mbit adasurusegu is van közte. Pot player lenne a lejátszó. Hang gondolom nem probléma úgyis atmegy amúgy dts, dr, ac3, aac, flac, formátumú a filmekben a hang. Sony android tv amúgy sajnos a ass feliratot nem kezeli túl jól és némely filmnél akad a lejátszás pedig csak 720p gondolom valami codec baj van. Így a gépről játszana le ez a legjobb ötletem. Vezeték nélküli egérrel meg irányítom. Stb.
Néztem 2 átalakítót
https://kabelvilag.hu/Delock-Displayport-1-2-HDMI-4K-aktiv-adapter

https://edigital.hu/hdmi-kabel-csatlakozo/delock-65865-displayport-12-hdmi-4k-passziv-atalakito-fekete-p564721

Active passzív megfelelő valamelyik?

(#1962) DVlad válasza deathtania (#1959) üzenetére


DVlad
őstag

A tápellátáshoz venni kell külön egy hálózati töltőt? Nem volt a csomagban, ugye?

(#1963) deathtania válasza DVlad (#1962) üzenetére


deathtania
senior tag

nem volt töltő a csomagban, de nem is kell hozzá elvileg, csak ha erősítésre is akarod használni. nekem simán megy anélkül is 2 HDMI porttal használva. van egy kicsi led rajta, az szépen világít. :D

www.brczart.hu

(#1964) DVlad válasza deathtania (#1963) üzenetére


DVlad
őstag

Grazie mille!

(#1965) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

A kérdésem az lenne, hogy ha az adott gép videókártyáján csak DVI-D kimenet van, akkor melyik kábelfélét érdemes venni egy Dell P2417H típusú monitorral való összekötés érdekében?
Lehetőségek:
- DVI-D -> HDMI
- DVI-D -> DisplayPort
- DVI-D -> VGA
Utóbbi gondolom nem túl okos ötlet.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1966) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Mitől van az hogy a gépem összevan kötve a TV-mel HDMI kábellel.
Namost ha nincs bekapcsolva a TV akkor a Forza 7 is meg a Forza Horizon 4 is 59-60 fps között ugrál.
Ahogy bekapcsolom a TV-met egyből beáll 60 Fps-re ahogy működnie is kellene.
Duplikálásra van beállítva a kijelző beállítás.

(#1967) rasotamas


rasotamas
veterán

Tudtok ajánlani nagyon olcsó HDMI -> DSUB átalakítót ami működik is?
Jelenleg 2 monitort használok, egyiket közvetlenül DVI porton, másikat DP -> DVI átalakítóval, és a videokártyán (rx460) ezenkívül már csak egy hdmi van. Szeretnék rádugni egy harmadikat, hogy kipróbáljam az Eyefinityt (az azért 2 monitorral elég gáz), van is itthon egy régebbi monitor de csak DSUB-os. Van az alaplapi vga-nak DSUB kimenete, működik is vele a kép átvitele, még 3d-ben is (bár mintha néha beszaggatna), de az eyefinity nem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1968) Jamesch


Jamesch
tag

Hello
Remélem jó helyre írok.
Laptopra van rákötve HDMIn egy monitor meg VGAn egy projektor.
Ha utóbbi be van kapcsolva és kikapcsolom a monitort akkor szépen átvált a kép és a projektor lesz a primary.
Betettem egy RF vezérelhető dugaljt a monitor tápjához, hogy ne kelljen mindig odamenni kikapcsolni hanem Google Assistantel hangvezérléssel kikapcsolhassam.
Viszont ha csak lelövöm a tápot akkor a gép (Win10) nem érzékeli úgy mintha kikapcsolnám és nem lesz primary a projektor.
Mi lehet az oka, hogy tudnám kikerülni a dolgot?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#1969) Per Degaton


Per Degaton
tag

Sziasztok!

Tudna valaki egy olyan 8 vagy 10 méteres HDMI kábelt ajánlani PC és TV közé amivel garantáltan hibamentesen működik a 4K60Hz full RGB módban (4:4:4)?

Ehhez ha jól tudom 18 Gbps adatátviteli sebességet kell tudnia egy kábelnek.
Már kettőt is rendeltem ami papíron tudja, legutóbb ezt, de a gyakorlatban mégse, mert ez is csak YUV420 módban működik stabilan, RGB-ben, vagy YUV444-ben nem, ott pár másodpercenként elsötétedik a kép egy rövid időre, tehát használhatatlan.

Keresgélve sokra rá van írva, hogy tudja ezt, de gyakorlatban ilyen hosszúságban nálam egyik se vált még be és nem akarok megint pénzt kidobni, vagy visszaküldözgetni.

Belföld vagy külföldi rendelés az mindegy.

Köszönöm!

(#1971) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

HDMI-n keresztül tervezem az aláírásomban szereplő konfigot egy LG 4K HDR TV-vel összekötni. Kb 10M kábel ami kellene, de mindenhol csak 10,8GBps kábeleket találok ide meg 18 kellene. Most voltam MM-ben de ott meg azt mondták 4K max 5M-ig megy... Az meg nem elég. Meg ajánlgatták a 45 ezres 5 méteres kábeleket ami szerintem meg felesleges. Esetleg aktív kábel vagy valami ilyen létezik hozzá? Neten semmit se találtam.

(#1972) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

A laptopomban HDMI 1.4b csatlakozó található illetve egy első generációs usb-c csatlakozó található.
Ezek közül valamelyik képes a 4K 60Hz-re?

Köszönöm szépen

(#1973) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha van egy vidókártyám, amin hdmi kimenet, de a monitoromon nincs hdmi, hanem csak dsub, dvi-d és displayport.

Lenne itthon ilyen kábelem: (HDMI - DVI D kábel 2m DVI D 24+1 dugó HDMI 1.4 dugó)

Ezzel a kábellal megoldható az is, hogy a videókártya hdmi kimenetéről küldjem a képet a monitor dvd-d bemenetére?

(csak mert ezt a kábelt eddig csak arra hazsnáltam régen, hogy vga-n dvd-d kimenetre kötöttem tv hdmi-n)

Vagy célszerűbb lenne vennem egy ilyen kábelt?

[ Szerkesztve ]

(#1974) Protezis válasza laskr99 (#1971) üzenetére


Protezis
őstag

Néhány hozzászólással feljebb írtam.
5m-es kábelem van, azzal semmi gond. Itt a 10m-es verzió.

(#1975) olasz69 válasza Protezis (#1974) üzenetére


olasz69
senior tag

Bocs,hogy beleszólok !
Ez csak 2.0 (a)

"EVOLVEO XXtremeCord HDMI 2.0 csatlakozó 10m
Videokábel - 10 éves garanciával, UltraHD támogatás, 4K2K @ 50 / 60Hz (2160p), HDR támogatás, nagy sebesség akár 10,2 Gbps, 24K aranyozott csatlakozók, hármas árnyékolás, Ethernet és 3D támogatás minden multimédiás eszközhöz"
alza forrás

itt látni ,hogy a 10 méteres másnak van írva :F

Az evolveo .com-on a termék oldalán is 10.2Gbps

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#1976) Protezis válasza olasz69 (#1975) üzenetére


Protezis
őstag

Lehet elírás, lehet, hogy csak nincs garantálva. Viszont 4k HDR 60 Hz-hez tudtommal elég a 2.0a.

(#1977) olasz69 válasza Protezis (#1976) üzenetére


olasz69
senior tag

igen,tudtommal is elég! :R

Csak laskr99 és Per Degaton is 18Gbps -t keresnek. Az pedig csak a 2.0b

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#1978) Diego2002


Diego2002
tag

Sziasztok!

HDMI Extender témában kérdeznék: van valakinek infója arról, hogy ezek router-en és/vagy switch-en keresztül is működnek?

..::Diego::..

(#1979) Diego2002 válasza Diego2002 (#1978) üzenetére


Diego2002
tag

Közben megtaláltam:
[link]

Valószínűleg ez az egyszerűbb extenderekre vonatkozik és létezik olyan komolyabb szerkezet, ami képes erre, de én egy egyszerű 60 m-es extendert néztem.

..::Diego::..

(#1980) ktg3


ktg3
őstag

2560*1600@60Hz mellé eddig simán DVI-DVI (dual link) kábelt használtam.
Tervezek beszerezni Ryzen 2200G-t, amihez az alaplapon "csak" HDMI és DP port van.
Van itthon HDMI-->DVI kábelem (vadi új), de nem megy vele a monitor, illetve megy csak villog a kép folyamatosan.
Az adott kábellel van baj, vagy nem is létezik olyan HDMI-->DVI kábel ami tudja a fenti specet?
Elvileg HDMI 1.4-nek is kéne tudnia a 2560*1600@60Hz-t.

Milyen kábelt lenne érdemes beszereznem és honnan?

(#1981) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.

Az miért van, hogy gyakori eset minőségibb hdmi kábeleknek, de nem csak azoknak sokszor vastag dugó és nem fér így be vga kártya csatlakozójába a gépház hátsó lemeze miatt.
Így vagy keresni kell vékony dugó vagy lefaragni a vastagból hogy beférjen....

Illetve DP kábel-nál normális, hogy nem lehet teljesen benyomni hanem csak kb félig?

[ Szerkesztve ]

(#1982) Márton válasza Protezis (#1952) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, hasznos.
Az ennél olcsóbbak tényleg gagyik, nem jók?
Senkinek semmi pozitív tapasztalat? Pl. Sbox hdmi-205, Lanberg cable HDMI M/M V2.0, WKH-H2M5AG vagy egyéb 3 ezer körül? :U

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1983) Sodi007


Sodi007
csendes tag

Srácok segítségre lenne szükségem.
Adott egy lg 4k hdr tv és egy pc amit összekötöttem egy 7.5m hdmi kábellel ami 2.0-ás... a kép szépen átmegy meg minden viszont bizonyos játékoknál pl a Devil may cry 5-nél produkál egy olyat h kiírja h hdr aztán bezöldül a kép és a felbontása túlnyulik mindenen vizszintesen... ez csak akkor normalizálodik ha windows modban futtatom a játékot vagy 4k 30hz-re állítom be a játékot.... Amikor a tvn bekapcsolom a deep color modot akk amig ki nem kapcsolom nincs jel:( A kábelre gyanakszom viszont nem találtam 7.5m husszúságban mondjuk hdmi 2.1 kábelt vagy min 2.0b... Ha van valami jó tippetek azt örömmel venném:)

Sodri

(#1984) Protezis válasza Sodi007 (#1983) üzenetére


Protezis
őstag

2.0a kábel kell, feljebb linkeltem. Igaz, nekem csak 5 méteres van, de az jól működik. Szinte biztos a kábellel van a gond.

(#1985) pcguru94


pcguru94
csendes tag

Sziasztok.Kellene egy kis segítség.Vásároltam egy lg 65uk6300mlb 4k-s tv-t.Vettem hozzá 3db 2.0hdmi kábelt. Egyet a t-comos set box-ra kötöttem.A másodikat a T95Q Amlogic S905X2 Android 8.1 4GB DDR4 64GB eMMC 4K TV doboz KODI 17.6 kétcsatornás WiFi LAN Bluetooth USB3.0 tv boxra.A harmadikat egy xbox one s-re.A setbox hdr-ben adja a jelet.A tv box max full hd-ben adja a filmet .Hiába tettem be 80gb 4k filmet.Csak full hd-t engedélyezi.Az xbox felajánlja a 4k játszást de ha rá megyek az oké-ra kiakad a gép és a tv azt írja ki nincs jel.A kábelek mind Sandberg HDMI 2.0 Premium 4K UltraHD kábel, 2m-es.Ha a tv-n cserélgetem a kábelek végét a setbox működik a a másik kettő hol igen hol azt írja ki nincs jel. Szerintetek ez tv gond vagy kábel gond ?Amit kaptam eredeti kábelt az is azt írja ki nincs jel.Csak a setboxon működik.Előre is köszönöm

(#1986) Márton válasza Márton (#1982) üzenetére


Márton
nagyúr

No, megkockáztattam egy 2e Ft-os 5m-es hdmi 2.0 kábelt.
Megy is a 4k/60p átvitel egy 1050Ti-ről, de a betűk szélein, a finom részletek elszíneződnek, mint itt..
Ez lehet a 4:2:0 chroma miatt? Eddigi tapasztalataim szerint az ennyire csúnya dolgokat nem művel.
Valamiért nem is tudom 4:4:4-re tenni az nvidia panelen, pedig a TV elvileg tudja, 55UB850V.
Tipp valakinek? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1987) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! Melyik HDMI kábelt érdemesebb megvenni? 10M hossz az kell, illetve 4k filmeket akarok majd a TV-n nézni, és néha fifázni is.[1] [2] [3

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#1988) J3LLyF!sH


J3LLyF!sH
tag

Sziasztok!

A napokban szeretnék venni 2db 15m és 1 db 20m hosszú HDMI kábelt, termekben lenne projektorokhoz. Mire érdemes figyelni? Ennél a hossznál már kellene erősítőben gondolkozni? Esetleg tudnátok ajánlani kábelt? :DD

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#1989) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok.
Mitol vannaz hdmi.n osszekotom a rx 580 at a lg 4 k tv.vel es nincs jel??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1990) #20221952 válasza nyozo (#1987) üzenetére


#20221952
törölt tag

(#1991) l1tt3rat válasza loloko90 (#1955) üzenetére


l1tt3rat
csendes tag

Displayporttal, illetve a hdmi 2.0 val támogatja, de a leírásában mindig megjelenítik, ha nem. mindenképp kérdezz rá az eladótól, mielőtt megveszed, mert én már jártam úgy, hogy hazahoztam a kábelt aztán nem vitte mégse a 144hz-et, mert nem 2.0 hdmi volt. De úgy tudom, hogy displayportnál is van olyan, ami nem támogatja a 144hz-et.

A bolond bölcsnek tartja magát; de a bölcs tudja magáról, hogy bolond

(#1992) bitafter


bitafter
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy milyen HDMI splitter ajánlotok? FHD-ig lenne jelenleg használva. Kérdés, hogy itt mennyire befolyásolja az, hogy milyen a felbontása splitternek? Azaz kisebb felbontáson ugyanúgy fog működni? Láttam hogy néhányon ez sima kis kapcsolókkal állítható. A többinél is megvan ez a lehetőség?

Köszi a választ előre is.

(#1993) Márton válasza Márton (#1986) üzenetére


Márton
nagyúr

Közben már megy az RGB mód 4k/60 esetén az olcsó kábellel, csak a tv menüjében engedélyezni kellett a HDMI UHD Deep color-t. Így 8 bit esetén már engedi kiválasztani az RGB-t, 444-et..
Szóval nem kell drága kábel ;)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1994) jeni


jeni
félisten

Szia!

Nem tudom van-e másik ilyen topik?

Erről mi a véleményetek?
Ami kellene nekem az a 4 min HDMI bemenet és 1 kimenet a monitorom felé.
Van nekem most is egy FULL HD kiadásban de nagy valószínűleg kezd bekrepálni. Ilyet már egyik külföldi oldalon se látom már.
Ami egy 5in változat,ez is Kínából van FULL verziósban. A gond vele ,hogy olykor nem is akar váltani vagy nem is érzékeli a másik jel csatornát.

Amit látok most itthon a boltban az alábbiak.

Aten 4in 4K verziós Techly 4in FUll HD változat Nedis magyar forgalmazós FULL HD Eminent ez se lenne rossz Raidsonic ez elvileg szebben kidolgozott minőségibb(?) apró hiba,hogy csak 3 bemenete van.
Ez meg a külföldi oldalon van 16 ropiért,de gari miatt inkább itthon vennék.

(#1995) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a gépet szeretném összekötni a TV-vel. Vettem is hozzá 5m HDMI kábelt és egy Hama HDMI switchet. A switchet bedugom a VGA-ba és a switchbe dugom utána a monitor HDMI kábelét és a tv HDMI kábelét. A számítógépet szépen látja is egyes állásba a switch, de ha átváltok kettes állásba a switchen a TV-n csak a nincs jel felirat látható. Megpróbáltam direktbe az 5 méteres kábellel ad képet a PC és a TV összekötve.

Valaki találkozott már hasonlóval?! Valamit netán a windowsba kellene állítani mielőtt átkapcsolom a switchet?!

Bármi segítséget szívesen veszek!

Köszi! :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#1996) Jankó31


Jankó31
csendes tag

Sziasztok!

Talán volt már ilyen láma kérdés itt, mint az enyém lesz, de hátha nem gond. :P

Szóval van egy, a fotón látható splitterem. A Zidoo x9s kimenetét akarom elosztani tv-re, ill. házimozi erősítőbe, de oda CSAK a hang miatt.
Összekötve a tv-n a kép színei szürreálisak, a hang szól a hangszóróin. Az erősítő viszont hallgat, néma csend.
Vagy átcsesztek és hibás az elosztó, vagy mit lehet ezen elcseszni esetleg bekötésnél?

[ Szerkesztve ]

(#1997) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha volt már, bocsi.
Hogyan van ez hogy mindenhol írják hogy HDMI kábelen csak 120 hz-et lehet átküldeni FUllHdban.
Ehhez képest ezen a monitoron 1440p megy 144 hz.-el, csak át kellett dugnom a kábelt hdmi2 kimenetre.
Hdmi1en csak 60 hzet volt hajlando menni.

(#1998) xedu


xedu
csendes tag

Hali!

Adott egy laptop gtx965m videokártyával, és egy Acer Nitro monitor freesync-es, ami ugye nálam kilőve nvidia miatt. A helyzet a laptop kijelzőt offolnám és csak a monitor kell, be is állítottam, hogy csak 2-esen legyen kép, megy is szépen. (HDMI-vel) Viszont ritkán windowsban is olyan mintha Acer eldobná a jelet, és neki áll keresni a másik HDMI-n illetve az analóg csatornán. Ezt megcsinálja játék közben is megy a játék 30percig mondjuk gondol egyet, fekete kép, és visszavált a laptop kijelzőre, monitor tök fekete, majd pár perc múlva visszaadja a képet, de hol mindkettőt hol csak laptopét. 60hz-re állítva monitort freesync off menüben, driver frissek drivereasy-vel aktuálisak, friss win10pro. Új a laptop és a monitor is. Energia gazdálkodás beállítva ne kapcsoljon le semmit. HDMI 2db van monitoron, sajna dp port nincs. Valaki ötlet esetleg?

(#1999) Zsombi33 válasza csaba.apagyi (#551) üzenetére


Zsombi33
újonc

A tv automatikus pozicionálás menüt kell futtatni, miközben egy Aida 64 megfelelő LCD tesztkép áll kint.
'366x768 TV esetén ebbe gyakran belefutnak.De Ha más a felbontásod akkor is segít.

Kerekes

(#2000) Cobra.


Cobra.
őstag

Sziasztok, HDMI audio extractorokkal van valakinek tapasztalata?
A monitoromon van ugyan jack kimenet, de észrevehetően gyengébben szól róla a fejhallgató, mint a 10k-s hangkártyámról (amit lassan le szeretnék cserélni, mert Win10 alatt nem túl stabil a drivere).

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.