Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1601) SkiDev


SkiDev
senior tag

Üdv mindenkinek! :)

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van különbség HDMI kábel és HDMI kábel között is?
A rosszabb fajta tönkreverhet bármit is? Vagy a minősége a kép/hangnak nem lesz olyan?
A TV-t szeretném laptoppal összekötni néhanapján.

Ez is megteszi a célját?

Választ előre is köszi! :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1602) mgaben válasza SkiDev (#1601) üzenetére


mgaben
senior tag

Semmi baja nem lesz ha 1000 Ft-os kábelt használsz. Épp tegnap vettünk egyet. :D
Olvasd el ezt: [link]
Ebből minden kiderül.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1603) caesaRRR


caesaRRR
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi felmerülő problémához:
1.4-es hdmi kábellel szeretném összekötni a pc-met a nemrég vásárolt tv-mmel.
Forrás: gtx970
Tv: LG 50lf652v

A csatlakozás megtörtént, hang kép egyaránt megjelenik a tv-n a kívánt minőségben. Használat közben viszont zavaró kép eltünedezések jelentkeznek. Ilyenkor a hang is elmegy. A jelenség kb 1 másodpercig tart és rendszertelenül jön elő. Ezt követően, mintha semmi nem történt volna, ugyanúgy van jel.
Tv-n a legújabb firmware található, vga driver is legfrissebb.

A neten kutatva nem találtam rá megoldást, csupán egy videót, ami prezentálja a problémát.
https://www.youtube.com/watch?v=3GC2pSe-Oqk (0:33-nál)

u.i: Sajnos nem volt lehetőségem másik kábellel tesztelni, előtte szeretném segítő tanácsotokat kérni.

Köszönettel, Norbert.

(#1604) mgaben válasza caesaRRR (#1603) üzenetére


mgaben
senior tag

Milyen hosszú kábel? Milyen típus?
Idézet az előtted lévő hsz-em linkjéből:
"A hdmi.org 4 féle HDMI kábelről beszél:
- Standard HDMI Cable – 1080i és 720p felbontáshoz
- Standard HDMI Cable with Ethernet
- High Speed HDMI Cable – 1080p, 4K (Ultra HD) felbontáshoz, valamint 3D-hez
- High Speed HDMI Cable with Ethernet

Nagyon fontos hogy nincs olyan, hogy 1.4-es HDMI kábel, csak a fent említett 4 típus."

Szerintem első körben (főleg ha hosszú a kábeled), akkor egy másik rövid kábellel kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1605) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Valakinek van ötlete, hogy tudom megakadályozni, ha a monitorom standby módba lép (tétlenség miatt), akkor ne lépjen a vga is energiatakarékos módba vele együtt, vagyis ne kapcsoljon ki? Mert gondolom ezt csinálhatja, mert ha zenét hallgatok (vga össze van kötve az erősítővel HDMI kábellel), tétlenség után kikapcsol a monitor, de vele együtt lekapcsolódik a HDMI csatlakozó is a vga-n (vagy inkább az egész vga), ahova az erősítőm van kötve, így sajnos elmegy a hang, például zene. Ahogy megmozgatom az egeret, a hang is természetesen visszajön. De azt nem akarom, hogy a monitort úgy állítom be, hogy soha ne kapcsoljon ki tétlenség esetén. De egyelőre csak ezt a megoldást ismerem.

PCI-E energiagazdálkodását kikapcsoltam, nem segít. Más beállítási lehetőséget nem találok sem az Nvidia, sem az UEFI, sem a Windows beállításiban.

(#1606) D5 válasza lumpy92 (#1596) üzenetére


D5
aktív tag

Szia! Nvidia surround.

(#1607) D5 válasza Robi BALBOA (#1597) üzenetére


D5
aktív tag

SZia!
Ha jól látom, csak hdmi csatlakozó van a monitoron, így hdmi kábelre van szükséged.

(#1608) Robi BALBOA válasza D5 (#1607) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szia,

A monitorhoz adnak is hdmi kábelt, a bibi ott van, hogy a vga-n(HD6990) 4db mini DP van és egy dvi.
Nézegettem hdmi-mini DP átalakítót, de sok helyen az volt, hogy csak FullHD-t visz át(nekem ügye 2560*1080 kellene), a jobb minőségűek talán átviszik a kívánt felbontást, ocsóbb(ami lehett csak FullHD-t tud) 2,5k a jobbak 4-6k.

Végül kinéztem ezt a dvi-d dual link-hdmi átalakítót, remélem ez jó lesz?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1609) El Kebir válasza Robi BALBOA (#1608) üzenetére


El Kebir
őstag

nem lesz jó, mivel a hdmi-hez csak a single link dvi fog átjutni ilyen olcsó passzív átalakítókkal... csak aktív átalakítóval lehet dl-dvi jelet átvinni.

nem létezik passzív dl-dvi-hdmi átalakító, a linked megtévesztő. (a hdmi kevesebb jelvezetékkel nagyobb órajelen éri el a dl-dvi sávszélességét, ezért nem lehet csak a sl-dvi jelet átvinni passzívan)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1610) Robi BALBOA válasza El Kebir (#1609) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Köszi
Ez frankó :O
Akkor mi értelme a dual linkes átalakítónak, amikor úgyis csak single jelet visz át?

Tudnátok ajánlani pár, dvi-hdmi vagy mini DP-hdmi átalakítót/kábelt ami átviszi a 2560*1080-as felbontást.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1611) Sonja válasza Robi BALBOA (#1610) üzenetére


Sonja
veterán

Elméletileg ez az aktív MiniDP-HDMI átalakító jó.

Szerk.: Itt a gyártói Delock oldal.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1612) Robi BALBOA válasza Sonja (#1611) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezer hála! :R

Eskü már kezdett elmenni a kedvem ettől a szélesvásznú dologtól, nem gondoltam, hogy FullHD felett ilyen szenvedés van a csatlakozók terén.

Amúgy találtam "olcsóbban" is ugyan Delock 62611 átalakítót.

Még annyi kérdésem van, hogy a vga érzékeli azt, hogy a mini DP van cstlakoztatva vagy automatikusan a dvi kimenetre küldi a jelet, vagy ez változó?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1613) El Kebir válasza Robi BALBOA (#1612) üzenetére


El Kebir
őstag

(szenvedés csak a "tv csatlakozóval" a hdmi-vel van... monitorhoz nem ideális)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1614) Robi BALBOA válasza El Kebir (#1613) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát most már megvilágosodtam, hála nektek, nem gondoltam volna, hogy ez a csatlakozó dolog ekkor utánnajárást kíván meg.
Ez a hdmi egy igen problémás csatlakozó, annyi változóval, hogy egy laikusnak kész rémálom.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#1615) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy jelen pillanatban van egy 10m-es hdmi kábel a tv és a pc között. De sajnos eg rövid. Mi lenne célszerűbb a leváltására? Egy 15m-es kábel, vagy egy vezeték nélküli hdmi stick. Egyébként hosszú hdmi kábelnél észlelhető jelveszteség,romlás?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#1616) mgaben válasza Henker2 (#1615) üzenetére


mgaben
senior tag

Elvileg 15 m-ig nem kellene gondnak lennie.
Bővebben: [link]
Képminőség romlás nem lesz, ez digitális jel, vagy lesz kép vagy nem.
Esetleg lehet kell majd jelerősítő, abból is inkább a külső tápos.

HDMI vezetéknélküli stick-et nem tudom milyen árban van...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1617) Sonja válasza Henker2 (#1615) üzenetére


Sonja
veterán

15m-es HDMI kábel egyértelműen. Ha normális a kábel, akkor semmi probléma nem lehet.

Szerk.: Nekem egy ilyen van, és nincs vele gondom.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1618) ViSAS


ViSAS
senior tag

"High Speed HDMI Cable" és "High Speed HDMI Cable with Ethernet" kábel között van különbség?
Úgy értem, hogy az ethernetes verzió is képes 1080p, 4K (Ultra HD) felbontást átvinni, valamint 3D-hez is alkalmazható mint a sima "High Speed HDMI Cable", csak annyi a különbség, hogy mindeközben a hálózati forgalmat is képes lekezelni a kábel (ha jól tudom 10MB/sec-et max.)?

[ Szerkesztve ]

(#1619) D5 válasza ViSAS (#1618) üzenetére


D5
aktív tag

szia
igen, csak 10 helyett 100 mbit/s

(#1620) ViSAS válasza D5 (#1619) üzenetére


ViSAS
senior tag

Köszönöm! Még egy kérdés: a lent látott képen 10 bpc az alapértelmezett színmélység érték. Józan paraszti ésszel gondolva a minél magasabb érték produkál szebb eredményt. Érdemes hát módosítani a 12-es maximum értékre? Nem ró nagyobb terhet a videokártyára / monitor vezérlőre?

[ Szerkesztve ]

(#1621) SkiDev válasza SkiDev (#1601) üzenetére


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Korábban már jártam itt! :)
Köszönöm a segítséget, bejött. ;) A 300 Ft-os HDMI tökéletesen működik! :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1622) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Van egy Equip 119342 HDMI kábel 1.4, aranyozott, 2m.
Nvidia GTX 960, Samsung Syncmaster 2494HM, legfrissebb driver, Win 10
Ha HDMI-vel használom a monitort, akkor a képet széthúzza.
Eszközkezelőben általános PnP monitor van, holott előtte DVI-vel rendesen fel volt ismerve a képernyő.
Mi lehet itt a gond?
2016 ban HDMI vel már nem kellene ennyit szarakodni sztem.

Ha valakit érdekel, akor picit hosszabban ua történet megoldás nélkül:
HDMI sajnos TV-t feltételez, de hiába töltöttem le a monitor drivert, nem lett jobb, mert nem csinált semmit, csak átírta a monitor nevét az eszközkezelőben, helyesre.
Újraindítás után, már újra PnP általános monitor volt.
Most figyelj, gépet kikapcsoltam, HDMI kihúz, DVI bedug. Gép indít, és üdvözlő képernyő után, nincs kép. Nyekkentem. Mondom nem baszol ki velem, HDMI is és DVI is bedug, úgy indít.
Persze a képernyőn a második asztalt látom, ikonok nélkül, széthúzva. Monitoron nyomom a DVI választót, na már ott van az asztal rendesen
Az eszközkezelőben 2 monitor van, szokás szerint a HDMI - PnP általános monitor, a DVI - rendesen felismerve, Sam. Sync 2494.
Eszközkezelőből PnP eltávolítottam, eltűnt, majd kihúztam a gépből a HDMI kábelt.Újraindítás. Kezdetekkor mittom milyen felbontás, de óriási ikonok, majd 10 sec múlva vált rendes felbontásra.

(#1623) Sonja válasza xrvman (#1622) üzenetére


Sonja
veterán

A problémát a monitorodban kell keresni. Menj a monitorod menűjébe, ott keresd meg az AV mode opciót (magyarul nem tudom mi), és azt állítsd át OFF-ra, azaz kikapcsolva opcióra!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1624) xrvman válasza Sonja (#1623) üzenetére


xrvman
őstag

AV mode off volt, van.
Esetleg valami más?

(#1625) Sonja válasza xrvman (#1624) üzenetére


Sonja
veterán

Pedig csak ezt írják megoldásnak net-en keresve. Illetve még megemlítik, hogy az overscan legyen kikapcsolva. Ezt viszont nem tudom, hogy hol kell az nvidia control panel-en belül kikapcsolni (nem Win-t használok). :B Ha viszont az sem válik be, akkor bizony nincs több ötletem.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1626) xrvman válasza Sonja (#1625) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi azért.
Még pár próba s ha nem okés, akkor asszem marad a DVI.

(#1627) D5 válasza ViSAS (#1620) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!
Én is 12 bpc-t használok, nekem szebb a kép. Nyugodtan ráengedheted, nem lesz baja, elvégre azért vannak, hogy dolgozzanak az alkatrészek. ;)

(#1628) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy hdmi-s mini pc-t szerverként, monitor nélkül használni. Hogy tudok neki áramforrást csinálni a legolcsobban? Köszönöm!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1629) D5 válasza teo77 (#1628) üzenetére


D5
aktív tag

Hogy mit is szeretnél pontosan? (azért nézek furán, mert a topic nem biztos, hogy erről szól szerinte...)

[ Szerkesztve ]

(#1630) teo77 válasza D5 (#1629) üzenetére


teo77
őstag

:)

A lényeg, hogy olyan megoldás érdekelne, amivel a lehető legegyszerűbben tudnék egy HDMI port számára áramforrást biztosítani. Mint, pl USB-nek lehet simán, ha rádugok egy telefon töltőt.
Szóval szeretném, hogy azon port, ahová bedugom a HDMI portos eszköszömet, áramot biztosítson a port számára. Venni akarok egy mini pc-t, annak meg kellene egy olcsón össze eszkábálható áramforrás. Mert nem monitorral fog működni, csak simán be lesz dugva egy áramforrásba. Az Intel Win 10-es mini pc-jéről beszélek. Szerverként fog üzemelni, monitor nélkül.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1631) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Sziasztok,

Van egy 10 méteres HDMI kábelem, be van építve a parketta alá, kiszedni lehetetlen, viszont az egyik végénél kicsit rövid :)

Rádughatok még egy 1 méteres hosszabbítót, azt még elviseli? Tudom, hogy vannak hosszabb kábelek is, de nem lesz gondja a toldás miatt? (HDMI 1.4)

köszi

(#1632) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Sziasztok!
Adottegy új hp noti
Intel+Radeon kari fityeg benne.
Egy elfekvőben levő HDMi kábellel összekötöttem a notit és a TV-t
A tv érzékeli a bemeneten a hdmi-t, ellenben se kép se hang (nincs jel)
Notin (win10) Win+P -vel kiválasztva a módot nem reagál.
A kábel egyébkent egy olcsó ebayes 5m/1.4.
Lehet a kábel túl 'hosszú'?

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#1634) akos_ur válasza LurkerSheik (#1632) üzenetére


akos_ur
aktív tag

Dettó ugyanez a problémám!!!

Asus X552 noti, Intel 4400 és Nvidia 820M

HDMI összeköt a TV-vel, oké

BIOS bejön a TV-n

egy Live CD (Hirens Boot) bejön a TV-n

Windows 10 boot: a logó megjelenik, majd amikor bejönne az asztal, akkor a TV-n: "nincs jel" és ennyi

ha eltávolítom magát a kártyát az eszközkezelőben, nyomok egy restartot, akkor megjelenik a Windows asztal kb. 20 másodpercre, majd amint újra felismeri, hogy ez egy Intel HD 4400 kártya, egyszer csak eltűnik a kép a TV-ről és "nincs jel"

már mindenféle driverrel megpróbáltam, semmi változás... kitöröltem a drivereket, mindent mókoltam vele, semmi... régebbi, újabb driver... semmi

úgyhogy újra fogom húzni a win10-et, ha úgy se jó, akkor visszarakok egy win7-et... ha úgyse jó , akkor nemtom :D

valakinek valami hasonló probléma vagy ötlet? :)

(ja, még annyi, hogy a Windows látja a TV-t, mint másodlagos képernyőt, tudom is állítani, hogy kiterjesztés, tükrözés, de reagál rá semmit a TV)

előre is köszi

(#1635) szami76


szami76
tag

Sziasztok!
Van egy LG IPS277L-BN monitorom!
Tegnap vettem egy új Asus r9 390-es videokártyát.Este összekötöttem a HDMi kábellel,de valami borzasztó homályos képet produkál!Eddig DVI csatlakozóval volt összekötve a monitor és a kártya,de gondoltam most változtatok.Ez mitől lehetséges?Sajnos a játékokban is elég homályos a kép és nagyon zavaró.Valaki esetleg tud erre megoldást? Vagy felejtsem el és újra dvi kábellel legyen összekötve?Mondjuk rohadt idegesítő,ha már van egy jó kártyám meg monitorom és nem tudom HDMI kábellel használni :W
A válaszokat nagyon köszönöm!!
Üdv

(#1636) szami76 válasza szami76 (#1635) üzenetére


szami76
tag

Lehet,hogy rossz HDMi kábellel van csatlakoztatva?Most olvastam,hogy van több fajta:1.3,1.4 .Ugyan nem tudom nekem milyen van?! :-(
A dvi problémát megtudtam.A mostani kártyámon DVI-D csatlakozó van és nekem a régi vga /dvi átalakítóm pedig dvi-i ezért nem tudom összedugni vele,mert ugye a dvi-i(dual link) van még plusz kis pöcök!
A hdmi kábel problémámra még várok választ,ha esetleg valaki tudja??!!
Köszönet

(#1637) szami76


szami76
tag

Nah a probléma megoldódott,!A monitoron az over scan-t kellett off-ra állítani és már éles is a kép!!!
Király :D :D

(#1638) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok. Remélem tud valaki segiteni, mert már ott tartok ,hogy feladom ezt az egészet, és kivágom a kukába. :W
Nos.
Adott egy android TV Box és egy HD projektor, amit egy 10m, és egy 1,5 m hdmi kábellal van összekötve, ugy hogy a 2 kábel között egy splitter is van erősitésként (külső tápos), mert enélkül nincs is jel a projektoron.
A probléma az, hogy olykor random módon eldobálja a jelet. Néha egy perc alatt 3x is
, néha pedig 1 egész órát is kibir folyamatosan(bár ez ritkább eset).
Majd vettem egy másik 10m kábelt, amivel szintén ugyan azt a jelenséget csinálja. Sőt a haveromtól kölcsönkért kábellal is ugyan azt műveli.
Nem tudok rájönni hogy mi lehet az oka. :W
Rövid kábelokkal (1,5m) simán jók. A hosszú kábel, gipsz karton fölött húzódik elég sok feszültség alatt lévő kábelokkal együtt. Ezért pluszban még raktam rá ferrit gyűrűket.(a rövidre is), de semmi javulás. :N :(((

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1639) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok az lenne a kerdésem, hogy ha a PC-t rákotom HDMI-vel az LCD Tv-re hogyan tudnam bealitani hogy ne hangya betuk legyenek, tehát hogy minden arányosan nagyobodjon meg, olvashato legyenek a szovegek stb. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1640) flash-


flash-
veterán

digitális videókamerát szeretnék streamelésre használni.

van két mód:
usb és hdmi

állitólag usb használata nem ajánlott, mert történik egy konvertálás ami minőségromláshoz vezet.(nem tudom így van e)

és van az olyan "szerkesztő" kártya (például Skydigital SKYHD CaptureX HD) amin van hdmi bemenet.

ha valóban az utóbbi a nyerő ötlet akkor milyen kártyát vegyek ami megbízhatóan ellátja ezt a feladatot, de normális áron van?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1641) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Számítógépemen jelenleg csak display port kimenet van és szeretném összekötni a TV-vel, ami csak HDMI portal rendelkezik.
Ár/érték arányt figyelembe véve tudtok ajánlani kábel márkát displayport hdmi átalakítóra? (Gembird és Valueline-ot néztem) Csak fullHD képet akarok átvinni, hangot nem. A számítógép integrált GMA4500 videókártyája Display port 1.1a kimenettel rendelkezik.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1642) NewFreee


NewFreee
csendes tag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy miután kikapcsolom a gépet, a monitor keresi a HDMI jelet. :DD Ezáltal persze minden egyes alkalommal ki kell kapcsolnom. Gondolom mert teljesen lekapcsol a táp is, és nem ad áramot, csak gombnyomásra, csak az az érdekes, hogy analógnál nem volt ez. Teljesen úgy viselkedik mintha kihúznám a HDMI kábelt... Megoldás esetleg arra, hogy ne pofázzon a monitor?

(#1643) plus44


plus44
veterán

Lenne egy problémám. A gépem egy 1.4-es hdmi-s kábellel van összekötve. A kimeneti oldalon egy fHD Samsung TV és bizonyos időközönként elfeketedik. Mi lehet a baj? Sokan azt mondják állítsam a felbontást kisebbre, de ez elég hardcore-nak tűnik. Esetleg más ötlet?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#1644) El Kebir válasza plus44 (#1643) üzenetére


El Kebir
őstag

vagy vegyél egy megfelelő minőségű high speed kábelt...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1645) D5 válasza NewFreee (#1642) üzenetére


D5
aktív tag

Miért kéne kikapcsolni a monitort minden gép kikapcs. után? Az enyém is keresi, de írja, hogy nem találja ("No sign"), majd magától stand by üzemmódba kapcsol..
Milyen monitorod van?

(#1646) D5 válasza csori23 (#1638) üzenetére


D5
aktív tag

Talán a splitter lehet a gond.

(#1647) plus44 válasza El Kebir (#1644) üzenetére


plus44
veterán

Sose gondoltam volna. Esetleg ötletek? Mert kismillió típusú, hosszúságú van. Ez egy 3 méteres, aranyozott végű kábel, feltételeztem normálisan működik majd. Ha a tv refresh rate-jét 60-ról 50-re veszem (jelenleg!) nem csinálja, de így sem érzem valami jó megoldásnak...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#1648) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Kapható már HDMI 2.0 kábel 10 m méretben? Ez tényleg tudja azt, aminek árulják?

[ Szerkesztve ]

(#1649) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok!

Van egy LG 32LF5610 tévém és szeretném rákötni a PC-re úgy, hogy a videokártyámra rá van dugva a monitorom is. A cél az lenne, hogy mindkét megjelenítőn a lehető legjobb képminőséget kapjam, úgy hogy egyszerre tudjam használni őket. Az sem lenne rossz, hogy amíg én dolgozom a gépen, addig a TV-én mehetne a film.

Nehezíti a dolgot, hogy a TV elég messze van, gyakorlatilag egy másik szobában, még nem centiztem le, de lehet vagy 15m is. Lemértem, 17,5m.. Illetve egy másik csak 15m-eset is ajánljatok légyszíves, mert egy másik tv-hez is menni fog majd. A két TV nem lesz rádugva egyszerre a gépre, nem is lehetne, mert nincs annyi HDMI foglalat a videokártyámon, vagy meg lehetne oldani valamilyen DisplayPort - HDMI átalakítóval?

Úgy gondoltam, HDMI kábel menne a TV-hez a hang miatt, a monitorra pedig a DVI-I.
Nem tudom, hogy az adott videokártya így adná-e a hangot a TV-re illetve pontosan milyen HDMI kábelt kellene vennem, mert hatalmas a választék. Az is lehet, hogy eleve rossz az elképzelésem. Kérlek, segítsetek!

Jelenleg nem FULL HD monitort használok (mondjuk nemsokára leváltom), csak 1680x1050, így eltérő a két megjelenítő felbontása. Ez okozhat problémát vagy be tudom állítani a kimenetekre a különböző képméretet?

Előre is köszönöm a választ!

(#1650) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok,

Egy feladat adódott, amit az generált, hogy a kivetítőnk 4:3-as képarányú, amire a Qpresenter nevű gyári BenQ programmal WiFi-n küldjük át a jelet. Ez, dacára annak, hogy 16:9-es laptopunk van, menthetetlenül a projektor képarányához állítja a felbontást. Emiatt a laptop HDMI kimenete is ilyen képarányú lesz, ami nekünk nem oké, mert pont azért vettünk a héten egy HDMI-kimenetes gépet, hogy a legyen szélesvásznú forrásunk.

Most azon agyalok, hogy egy HDMI elosztót kötünk rá a laptop kimenetére (ilyenkor ugyebár nem kell a BenQ szoftver), és az egyik megy a projektorba kábelen (amit persze el akartunk kerülni, de ha nincs más választás, le kell nyelnünk), a másik meg a videókeverőbe. Az merül fel bennem laikusként, hogy az elosztó által szétválasztott jelek visszahathatnak-e egymásra? Próbálom úgy leírni, hogy biztosan lehessen érteni: a két csatlakoztatott eszköz a laptopból kijövő jelet kapja módosítatlanul? A 4:3-as projektor nyilván át fogja skálázni a 16:9-es jelet magának, ilyenkor - de majd kipróbálom - gondolom a laptop kijelzőjének felbontásába nem szól bele. A videókeverő pedig kapja a 16:9-es fullHD jelet.

"Egyszerű" a kérdésem: jó a gondolatmenetem? Nem használtam még sosem HDMI-elosztót. Lehet teljesen eltérő a megjelenítők felbontása? :R

Perillustris

Perillustris

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.