Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1451) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali.

HDMI?! Problémám van azt hiszem.
Adott egy 7870 es vga ami rá van kötve egy pioneer vsx323 k erősítőre hdmivel innen megy a tvbe lg la690 be tovább a jel. Probléma az hogy ha kedve úgy tartja a kép és a hang elmegy és pár másodperc múlva visszajön. De van hogy némán jön vissza. Ilyenkor több megoldásom is van : erősítő ki be kapcs, lejátszó eszközöknél tilt engedélyez, tv ki be. Mi olozhatja ezt a hibát?
Előre is thx

(#1452) Teasüti válasza dfdfdf (#1451) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Erős a gyanú, hogy a VGA driver, de nekem úgy rémlik ez inkább az nVidia háza táján szokott előfordulni.

(#1453) dfdfdf válasza Teasüti (#1452) üzenetére


dfdfdf
őstag

Több driverrel próbáltam már. De nem néztem meg hogy hibázott e valami driver az eseménynaplóban.

(#1454) slashpm válasza dfdfdf (#1453) üzenetére


slashpm
csendes tag

Milyen alaplapod van?

Nekem is volt/van ilyen gondom. DVI kábellel nem jön elő a probléma, úgyhogy én simán azt használok.
A hangnál is csak akkor jön elő nálam, ha digitális. Analóg kimeneten nincs ilyen gond.

(#1455) Teasüti válasza Bici (#1449) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nézd mit találtam neked! Ez jól összefoglalja miért nem olyan rózsás a helyzet a HDMI háza táján.

(#1456) dfdfdf válasza slashpm (#1454) üzenetére


dfdfdf
őstag

Az a baj hogy én hdmin keresztül adom a hangot az erősítőnek. Dvi vek meg nezéz az erősítőbe csatlakoznom.

(#1457) Stehe válasza Stehe (#1448) üzenetére


Stehe
aktív tag

Sziasztok! Kábelmárkákra tud valaki mondani valamit, melyiket kerüljem el/ melyik lehet a jobb?

(#1458) lajthabalazs válasza Teasüti (#1455) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az az igazán bosszantó, hogy nem a sodort érpárral, meg a digitális átvitellel van a gond. Az UTP kábel 4 éren elviszi a gigabitet, tehát IP-t és Ethernetet használva a HDMI kábel 19 erén átmehetne hibátlanul a tömörítetlen Full HD 24Hz, 3x8 bites színmélységgel. Ehhez képest a HDMI tömörítve, 4:2:2-es chroma-val hibázik. És messze nem 4 UTP kábel árát kérik el a márkás HDMI kábelekért.

Az átviteli protokollt mintha direkt úgy írták volna meg, hogy az embereket rákényszerítsék a 100e-es kábelekre, ha minőséget szeretnének.

(#1459) ron8


ron8
senior tag

Hello!
Mennyi különbség van egy nagyon olcsó és egy drágább HDMI kábel (1.4, kb. 2 méteresről lenne szó)?

(#1460) Teasüti válasza lajthabalazs (#1458) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát, TCP/IP-ben van hibajavítás...

Amúgy meg átlag szobai hosszúságokra nem kell 100k-s kábel, nekem az 5 méteresem talán 3k ha volt (legolcsóbb noname, ami már bizalomgerjesztő összeszerelési minőséget sejtetett) mégis átmegy rajta a FullHD 60 hz 4:4:4 pixel formátumban. 10 méter felett meg azért elgondolkodtató számomra, hogy miért lenne ekkora távolság a PC és a TV között. A lejátszókon és beltériken meg azért általában megtalálható a komponens kimenet, amivel meg nem okoz semmilyen problémát elvinni a jelet házon belül akárhová méregdrága kábelek nélkül (persze nyilván nem fillérb.szó cérnaszálon).10 méter felett azért már eléggé egyedi esetekről beszélhetünk.

(#1459) ron8
Két méteren csak nagyon szélsőséges esetekben ütközhet ki bármilyen különbség. Én az olcsóbbat venném.
Amúgy részletes magyarázat a fenti linkemen.

[ Szerkesztve ]

(#1461) Stehe válasza Teasüti (#1460) üzenetére


Stehe
aktív tag

Én 15 méteres kábelt keresek, az ok egészen egyszerű: A nappaliban a tv-vel szemben van a kanapé, mellette a pc. Ha úgy akarom összekötni a gépet a tv-vel, hogy a kábel ne lógjon át az egész nappalin, bizony csak oldalt tudom elvezetni, így kell a nagyobb hossz...

(#1462) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Én ezt a kábelt használom, és nincs semmi gondom: [link]

A PC a másik szobában van. A TV-t monitorként használom, sok filmet nézünk a PC-ről.

Ha rámentek a linkre, válogathattok a kábelek között, nagy a választék. :U

(#1463) lajthabalazs válasza Teasüti (#1460) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Hát ez az, RTP-vel, redundáns kódolással lehet hibát javítani, a HDMI szabványból mégis kimaradt.

A PC és a TV közt nincs, a HTPC és a projektor közt van 10, de akár 12-15m-is, mert nem lehet légvonalban kifeszíteni a kábelt. És mivel a hangszóróknak elöl, a projektornak hátul kell lennie, valahova mindenképpen kell egy hosszú digitális médiakábel.

(#1464) ariel96 válasza Stehe (#1461) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

A PC-t teheted a TV mellé (vagy a másik szobába), és kezelheted ezzel: [link]

Kényelmes megoldás. :U

(#1465) dfdfdf válasza ariel96 (#1464) üzenetére


dfdfdf
őstag

itt van előttem egy ilyen és elég korrekt :)

(#1466) Teasüti válasza lajthabalazs (#1463) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez igaz. De aki már projektorban gondolkodik, annak talán nem jelent anyagi problémát egy jobb minőségű HDMI kábel sem.

(#1467) pigster válasza ariel96 (#1464) üzenetére


pigster
senior tag

Annyira szeretem, amikor valaki egy konkrét kérdést tesz fel: melyik HDMI kábel a jobb, és jönnek az okosok, hogy nem is kell hosszú kábel, mert tegye inkább a pc-t a tv mellé, és még be is rak egy k400 képet.
Gondolom az ilyen okosok azt is tudják, hogyan oldja meg az ilyen billentyűzet a plafonon (mennyezet) elhelyezett projektor és pc kulturált (nem összevissza lógó kábel) összekötését.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1468) Teasüti válasza pigster (#1467) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez csak a személyes véleményem, ami mellőz bármiféle szakmaiságot:
nem qrva mindegy milyen név van ráírva arra a kábelre??
Egy kaptafa mindegyik, az árukból sem következik semmi érdemi különbség.
Ezek az olcsók közt legfeljebb szimpátia alapján lehet dönteni. Amíg nincs kipróbálva, addig zsákbamacska mindegyik.
Meg kell venni amelyik tetszik, aztán becserélni ha szar a kép. Ennyi.

(#1469) stereokillaz


stereokillaz
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy mióta felraktam a windows 8.1 Pro-t azóta pár játéknál ( GTA 5, BF 4) full hd az az 1920x1080-as felbontás mellé csak 50 és 59 Hz-et tudok választani. Windows 7-nél a full hd mellé simán ment a 60 Hz ( 59 Hz-et nem is mutatott)
Ha benyomom mellé a Vsyncet akkor FPS lagg lesz nem is kicsi...
1600x1050-es felbontáson meg ki tudom választani a 60 Hz-et és Vsyncel szépen mellé stabil 60 FPS.
Nem tudjátok ez mitől van?
CRU-t már próbálgattam hiába írtam bele hogy 60.000 Hz a custom resolutionban akkor is csak 59Hz-et lát a játék. Volt 65 Hz, 70 Hz, 75 Hz de változást nem okozott.
A gépen a monitor elvileg 60 Hz-re van kiválasztva.
Már csináltam azt is hogy a catalyst contrl centerben kapcsoltam be a Vsyncet és a játékban ki, de nem láttam változást. Az fps-em igy is 60 fölé ment, screen tearing ugyanúgy volt.
CPU:i5 4690K
VGA: R9 280 3GB
Motherboard: MSI Z97
Monitor: 23,5" Asus VN247
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#1470) lajthabalazs válasza Teasüti (#1466) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Azért egy 100-200e-es projektor mellé elég durva tétel a 30-40e Ft a 15m-es kábelért.

(#1471) ariel96 válasza dfdfdf (#1465) üzenetére


ariel96
tag

Én is szeretem. Megérte az árát. :)

(#1472) ariel96 válasza pigster (#1467) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Itt vannak a 15m-es HDMI kábelek: [link]

Én 10m-es Logilink Profi HDMI kábelt használok, és meg vagyok elégedve vele. Bocsánat, hogy fölvetettem egyéb lehetőségeket is!

ron8 [link]

[ Szerkesztve ]

(#1473) yodamester10


yodamester10
őstag

Sziasztok!
2560x1080-as felbontásra milyen HDMI kábelt ajánlotok?

(#1474) Teasüti válasza lajthabalazs (#1470) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ebben a keretben legjobb tudomásom szerint nincs értékelhető házimozi proji. 200k-nál indl a belépőszint. Vászon is minimum 50k, de nagyobb méretben és jobb felbontásban, összeszerelési minőségben és extráktól függően arra is ki lehet adni bőven 100k felett. Projektoros házimozihoz év eleji árakkal még 350k-ból számolgattam a starter kit-et. A költségvetés 5-10%-a szerintem nem durva összeg kábelezésre. És akkor a hifi még szóba sem ketült, se semmi más.

(#1475) lajthabalazs válasza Teasüti (#1474) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Használtan több is van, kis barkáccsal lehet otthon feszíteni vásznat, és akkor konzollal is bele lehet férni a 200k ba. Viszont 15m es kábel nagyon ritkán fordul itt meg használtan.

(#1476) Szoba


Szoba
tag

Sziasztok Szakik!

Több ellentmondásos írást is olvasva inkább úgy döntöttem, hogy hozzátok fordulok segítségért.
A közelmúltban vásároltam egy gamer notebookot, melyen az egyetlen használható kimenet egy 144HZ-es monitor számára az egy darab HDMI csatlakozó.

Több helyen olvastam, hogy a HDMI-n keresztül sohasem fogok tudni 60Hz-nél többet elérni, máshol viszont 1.4-es csatlakozó esetén 120Hz-ről, 2.0-ás HDMI csatlakozó esetén egyenesen 240Hz-ről is beszélnek 1080p felbontás mellett.

Egy esetleges felesleges vásárlást elkerülendő az lenne a kérdésem, hogy
HDMI-n keresztül menni fog-e a 120Hz@1080p vagy valóban felejtős a dolog?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Kellemes pihenést kívánok mindenkinek!

(#1477) El Kebir válasza Szoba (#1476) üzenetére


El Kebir
őstag

Ha a notebook kimenete és monitor bemenete támogatja akkor mehet... (de sokszor csak fhd@60Hz-et tudnak)
Utána kell nézni!

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1478) Szoba válasza El Kebir (#1477) üzenetére


Szoba
tag

Először is köszönöm a választ!

Találtam egy rövid leírást, és úgy látom, hogy az 1.4b és a 2.0 típusoknál működne a 120Hz.
Az interneten a laptopom HDMI portjára vonatkozóan semmit sem találok.

Van valami lehetőség, hogy meg tudjam állapítani a HDMI csatlakozó pontos típusát(1.4a/1.4b/2.0)?

(#1479) El Kebir válasza Szoba (#1478) üzenetére


El Kebir
őstag

Ne a számozásokat keresd, hanem nézd meg a gyártók (laptop és monitor) milyen felbontást és frissítési frekvenciát támogatnak a kimeneten bemeneten. Az egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1480) ariel96 válasza yodamester10 (#1473) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Itt válogathatsz a kábelek között: [link]

Neked a HDMI 1.4 megfelelő. Én Logilink Profi HDMI (1.4) kábelt használok, és elégedett vagyok vele. :U

(#1481) El Kebir válasza ariel96 (#1480) üzenetére


El Kebir
őstag

(marhaság...)

mert nem a hdmi verziók szerint vannak csoportosítva a kábelek, hanem van standard és high speed... (meg ezek ethernetes verziói)

egy jobb minőségű 1.3-nak árult kábelt többet tudhat ténylegesen, mint egy rosszabb 1.4-es....

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1482) ariel96 válasza El Kebir (#1481) üzenetére


ariel96
tag

Katt a linkre! Nézelődj, és utána mondj véleményt!

[link]

(#1483) ariel96 válasza El Kebir (#1481) üzenetére


ariel96
tag

(#1484) El Kebir válasza ariel96 (#1483) üzenetére


El Kebir
őstag

tiszta vicc a linkelt oldal, hülyeségeket beszél... a standard hdmi kábel nem egyenlő a hdmi 1.3-hoz elegendő kábelekkel... még az 1.0-ás hdmi teljes sávszélességének kihasználásához is high speed kábel KELL!

simán mehet fogyvédőknek az oldal, mert a vásárlókat átverik... ahogy te is bekajáltad :U :W

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1485) ariel96 válasza El Kebir (#1484) üzenetére


ariel96
tag

Én nem vagyok szakértő. :R

(#1486) babcehh

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem 1 TV-t LG 42UB820V amit jelenleg monitornak használok 70HZ-val bír és 4K. A VGA-m pedig Amd Sapphire 7950 OC.
HDMI-vel (https://www.mall.hu/kabelek-adapterek/clicktronic-hq-ofc-kabel-hdmi-hdmi-3d-2m-mm)kötöttem össze és a VGA csak 30HZ-t bír HDMI-n 4K-ban, ezért lecserélném a kábelt Displayport 1,2-re amin 60HZ-t bír, nos az lenne a kérdés, hogy a VGA, hogyan is bírná? Ha átalakítót veszek akkor lenne 60HZ-s teljesítmény? vagy csak Displayport1,2 HDMI kábellel érhető el a teljesítmény? Illetve a felbontást megtudnám így tartani? 4096x2160. Előre is köszönöm a válaszokat, és esetleg tudna valaki linkelni 1 kábelt ami az előbbi feltételeknek megfelel?

(#1487) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Radeon 7770es amin van 1 hdmi, 1 dvi port. Van egy tv-m es egy monitorom. Hogy tudnam megoldani h mindketton legyen kep a pcrol? En hdmi splitterre gondoltam. Mi a kulonbseg az aktiv es a passziv kozott?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1488) lajthabalazs válasza zedok (#1487) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Passzív splitterrel az lehet a gond, hogy ha védett tartalom jön ki a kártyáról, akkor a kártya kulcsot akar cserélni a megjelenítővel. Amiből kettő akar majd neki két kulccsal válaszolni. De a folyamot csak az egyikkel titkosíthatja, úgyhogy legjobb esetben csak az egyik kijelzőn lesz kép, rosszabb esetben egyiken sem mert a kulcscsere sikertelennek értékelődik ki.

Aktív splitter (ha nem csak tápolt és azért aktív, hanem azért mert belenyúl az alkalmazás-rétegbe) ezzel szemben maga mutatkozik be mint HDCP képes megjelenítő, majd maga alkudozik a rá kötött kijelzőkkel - egyenként. Így mindkét helyre kimegy a kép.

Ha nem védett a tartalom, akkor csak a felbontásnak, frissítési frekvenciának, color space-nek, overscannek kell megegyeznie, és menni fog a kép mindkét kijelzőn a jel egyszerű kétszerezésével.

(#1489) lajthabalazs válasza zedok (#1487) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

De ha nem 3D gyorsított a tartalom, akkor egy egyszerű Windows - Duplicate funkcióval elérheted hogy a HDMI-n és a DVI-on is kimenjen a képernyőkép.

(#1490) ariel96 válasza babcehh (#1486) üzenetére


ariel96
tag

Ezt nézd meg! :U [link]

(#1491) Ezkijez


Ezkijez
csendes tag

Sziasztok.
Van egy LG 19LS4R TV-m, amit D-Subbal csatlakoztatva az asztali PC-mhez monitorként használok. Most ugyanezt a TV-t szeretném második monitornak használni egy laptop mellett. Ezt HDMI kábellel kívánom megvalósítani, azonban a TV nem érzékeli a jelet, "No signal". A laptop érzékeli, hogy csatlakoztatok egy külső monitort, annak már a felbontását is tudom állítani, mind hiába, továbbra is "No signal". Megcseréltem a dolgokat, az asztalit kötöttem a HDMI kábellel a TV-hez, a Windows bootolást látom, azonban amint betölt, "No signal". Mi a teendő?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#1492) dfdfdf válasza Ezkijez (#1491) üzenetére


dfdfdf
őstag

ha rácsatlakoztatttad HDMIvel akkor "windows key p" egyidejű lenyomásával választhatsz kijelzőt módot...

(#1493) lajthabalazs válasza Ezkijez (#1491) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Próbáld meg másik HDMI kábellel. Én most dobtam ki egyet ami ugyan csak 2m-es volt, de teljesen bizonytalanul működött, a laptop azt hitte hogy van monitor, a másik végén meg nem érkezett meg a jel, no signal pont ahogy nálad. PS3-as jobban bírta, de néha azzal is szétesett a kép.

(#1494) pigster


pigster
senior tag

Erről a termékről van esetleg valakinek véleménye, tapasztalata?
http://www.edigital.hu/TV-Audio--Szorakozas/Kiegeszitok-tartozekok/Kabel-csatlakozo/HDMI-kabel-csatlakozo/Equip-HDMI-1.4-kabel-apa/apa-aranyozott-15m-arnyekolt-p416765.html
Számítógép és projektor összekötésére szeretném használni.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1495) lajthabalazs válasza pigster (#1494) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Biztosan jó mert kétféle müanyagból van a háza, lapos a kábel nem a hagyományos henger, és ráadásul sárga fémből van a csatlakozó :) Mondjuk biztos nem olyan jó, mint egy harisnyázott kábel.

[ Szerkesztve ]

(#1496) megott


megott
tag

Sziasztok!

Kéréssel kérdéssel fordulok hozzátok, adott a pc-m Ati 5670 vga-val és az 42" LG LED TV-m, HDMI-n kötöttem őket össze, az ATI Control Centerben beállítottam az 1080P-s felbontást 60Hz-es frissítéssel.
A problémám az, hogy ha filmet játszom le a monitoron zökkenőmentes, a TV-n viszont framedroppos lesz. Mit tegyek, vegyem lejjebb a felbontást? Állítsak kisebb frekvenciát?
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv!
Megott

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#1497) D5 válasza megott (#1496) üzenetére


D5
aktív tag

Nekem volt ilyen problémám korábban más tv és vga-val. Akkor az volt a gond, hogy a lejátszóban (mpc hc) nem, de a tv-n viszont bekapcsoltam a 24Hz képfrissítést. És emiatt framedroppok voltak, akadt kb. 7-9 sec. időközönként. Az mpc hc-ban is beállítottam utána, és megszűnt. Gyönyörű és rendkívül folyamatosak így a filmek.

Nézd meg, hogy nálad mi a helyzet ilyen téren!

(#1498) DSanya


DSanya
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy eddig a videókártya (GIGABYTE Videókártya PCI-Ex16x ATI R9 290X 4GB
DDR5) és a monitor HDMI kábellal volt össze kötve! Minden rendben volt egy éven keresztül, most viszont probléma adódott. Pár napja reggel gép indításkor a monitor kiírta, hogy nincs jel. Párszor újra indítottam a gépet, és magától megjavult a probléma. Ma viszont már "semmi", végleg nincs jel! A videókártya DVI csatlakozóján keresztül viszont működik a kapcsolat, és a kábel is rendben van, mert az alaplapi videókártya HDMI csatlakozójába dugva tökéletes a dolog! Mi lehet szerintetek az ATI R9 HDMI problémájának az oka?

(#1499) TopGun


TopGun
csendes tag

Sziasztok! A segitsegeteket kerem! Van egy Samsung S27E510CS HDMI-s monitor. A Samsung honlapjan es a boltban ahol vettem azt mondtak, hogy van neki 2db. 5W-os beepitett hangszoroja, sot a menuben is tudok hangerot allitani, viszont, ha elinditom pl. a Youtube-t es szeretnek megnezni egy videot gyonyoru a kep. de hang egy deka nem szol a monitor hangszorojabol. Ugyanez a helyzet, ha elinditok egy videot a gepen, valamilyen lejatszoval a kep tokeletes, a sajat hangszoro meg se mukkan. Ha valakinek van ilyen monitora, vagy esetleg valaki tudja mi a megoldas az irja le kerem!

(#1500) D5 válasza TopGun (#1499) üzenetére


D5
aktív tag

A lejátszó eszközöknél beállítottad, hogy a monitor legyen az alapértelmezett? Ha nem, próbáld meg ezt. Ha nem találod ott a monitort, akkor a letiltott hangeszközök mutatását is kapcsold be.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.