Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#901) Tirexi


Tirexi
addikt

Hali all.

Egy ilyen eszközzel amire HDCP Ready dolog van írva ezzel vajon feltudok venni olyan eszközről ami HDCP védett?

Mit jelent tulajdonképpen ez a HDCP Ready dolog?

Azt, hogy átviszi a védelmet vagy azt, hogy megszünteti?

Köszi.

(#902) Đusty válasza Tirexi (#901) üzenetére


Đusty
őstag

Szerintem azt, hogy átviszi a hdcp-hez szükséges jeleket is, nekem van egy splitterem ami sajnos nem igazán működik, egy ilyen engem is érdekelne ha tényleg jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#903) Tirexi válasza Đusty (#902) üzenetére


Tirexi
addikt

Azóta rendeltem egyet Amazon-ról ami működik minden HDCP-s dologgal és lehet is róla felvenni. Néztem róla videót. :K
Jövő héten jön meg majd írok róla tapasztalatokat.
Amúgy a poén, hogy még a Galaxy S4-emen is van ilyen védelem és arról sem jön át a kép...

(#904) Đusty válasza Tirexi (#903) üzenetére


Đusty
őstag

ok, azt megköszönöm én egy PS3-at szeretnék "kétfelé osztani"

(#905) Diniboy válasza Đusty (#899) üzenetére


Diniboy
aktív tag

:R köszi ettől féltem, pedig amúgy teljesen jó kis Samsung tft , még garis is talán- úgy 2 éve vehettem. nem gondoltam annó hogy ilyen hamar hiányozni fog a digitális bemenet róla :(

(#906) bokitiki


bokitiki
csendes tag

Ötletet és tanácsot kérek a hiba elhárítására.

Karácsony előtt vásároltam egy BluePanther iTV5 androidos média lejátszót.
Karácsonykor a tv-vel összekötve a HDMI csatlakozón nem működött a készülék.

Két ünnep között elvittem a szervizbe, gondolva hátha rossz.
Ott rádugták a HDMI csatlakozóját egy LG LED vagy LCD tv-re , aztán másikra is.
Mindkettőn tökéletesen működött.

Itthon ismételt próba a saját 50PG6000 tv-vel. Egyik HDMI porton sem megy.

A TV bármilyen másik HDMI –s eszközzel megy. ( IOMEGA média lejátszó, Set-Top-Box, laptop, stb… )
Kábeleket varáltam, bemenetek is, már nincs olyan kombináció amit nem próbáltam.

Mi lehet a hiba és hogyan lehet kiküszöbölni ?

LG-vel a beszélgetéseket feladtam, probléma megoldásuk egyenlő a nullával, és a hozzáállásuk is.

(#907) Met válasza D5 (#896) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

A tv-n csak egy HDMI bemenet van, kell egy HDMI Switch, milyet vegyek?
Van ilyen vagy van olyan ami egy madzag, egyik végén egy doboz amin van a két bemenet. Kell ezeknek táp?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#908) Tirexi válasza Đusty (#904) üzenetére


Tirexi
addikt

Megérkezett a cucc és tökéletesen működik. Simán lehet felvenni bármilyen HDCP-s eszközről. :K

(#909) Đusty válasza Tirexi (#908) üzenetére


Đusty
őstag

Köszi, akkor én is benevezek egyre, mert nálam csak a közösítő működik jól. Tudsz dobni egy linket ahonnan vetted, vagy lehet akár itthoni bolt is, teljesen mindegy.

(#910) Tirexi válasza Đusty (#909) üzenetére


Tirexi
addikt

A videóban elmondtam, hogy ezt MO-n nem lehet kapni csak külföldön.
Azt nem tudom van-e ennek Magyar megfelelője de ez 100% biztosan működik. :K

Én innen vettem meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#911) DanielK


DanielK
addikt

Sziasztok!
Van egy Sony KDL-42W805 tv-m. A PS4 nagyon jól muzsikál vele hdmin, irányítani is tudom a tv távirányítójával (HDMI-CEC).
Van egy htpc-m, amiben egy Asus 5770 CuCore videókártya van. HDMI-n megy ki a jel.
Ha vennék egy HDMI-CEC adaptert, akkor az menne a Sony tvvel? :R

(#912) patrik94


patrik94
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Orion PIF22-DLED tv, amit monitorként szeretnék használni, a videokártyám Radeon HD4650, vga kábelt használtam az összekötéshez. 1920x1080 felbontásnál és 50 hz-nél adja a legszebb képet, de a probléma ott kezdődik, hogy a kép kb 1/3-át nem látom, mert eltolódik jobbra, catalystban próbáltam a vízszintes és összetett szinkronizálást, a tv-n szintúgy, de nem sokat javult a helyzet. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

(#913) Cs.Jani


Cs.Jani
csendes tag

Sziasztok

Egy olyan dologban szeretném kikérni a véleményeteket hogy mi lehet a gond Egy DPS HD60-as set top box-ot összekötöttem egy LG 2240-es monitorral VGA to HDMI átalakitóval.A 480p 720p felbontás szépen jön de a többi csak Kiirja a képernyőre a kiterjesztést de kép nem jön.Ez most a HDMI kábel hibája vagy ez a megoldás csak ennyi tud.Lényegében a képminőséggel igy is meg vagyok elégedve csak tudni szeretném hogy mi lehet a problémám.Még annyit hogy a HDMI kábelem nem tudom milyen mert ugy kaptam kipróbálásra.Amelyiket meg ugy vásároltam az meg HDMI 1-es azzal egyáltalán nem müködik.

Üdv:Cs.Jani

(#914) Kurosava


Kurosava
csendes tag

Sziasztok!

DVI csatis monitorra szeretnék PS3 at csatlakoztatni.
Néztem DVI-HDMI kábeleket, honnan tudhatom melyik támogatja a HDCP t?

Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#915) Kurosava válasza Kurosava (#914) üzenetére


Kurosava
csendes tag

Hülyeséget kérdeztem... a monitoron múlik :)
Elnézést!

(#916) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Adatlapomon szereplő gép van összekötve egy 3d tévével 4 méteres hdmi kábellel. Elég fura jelenséget produkál: időközönként villan a kép, a tv mutatja, hogy mi az aktuális felbontás és frissítés, mit amikor bekapcsolom, tehát egy pillanatra megszakad a jelközvetítés. Tegnap mértem az időközöket, pont 5 percesek voltak...egy darabig, aztán megszűnt a probléma :F A windowsban semmi energiatakarékos mód (vinyó, képeryő kikapcs) illetve képernyővédő nincs bekapcsolva.
Ha vga kábellel kötöm össze akkor nincs gond. Próbáltam is cserélni, de 5 méteres vga kábelből vettem már 3 fajtát, de mind szellemképes.
MI lehet a gond.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#917) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Megoldható az a felállás, hogy az alaplapi hang (hangszóróból) is és a (VGA-s) HDMI hangeszköz egyszerre szóljon (ez ugye a TV-n)?
(átváltás megy, de jó lenne, ha egyszerre szólna mindkettő)

Win7 alatt.

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#918) Dark Archon válasza Picturemaker (#917) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez mondjuk jó lenne nekem is, de tartok tőle, hogy nem lehetséges, mert "hangszórónál" a hangkártya adja a hangot, HDMI esetén meg - tudtommal - a VGA.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#919) Picturemaker válasza Dark Archon (#918) üzenetére


Picturemaker
őstag

Így van. Közben találtam ezt: [link]

De mivel nem nekem van erre szükségem, most nem tudom kipróbálni. Ha esetleg teszel egy próbát, kérlek írd le az eredményt.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#920) Dark Archon válasza Picturemaker (#919) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én sem vagyok most otthon, nem tudom kipróbálni, de úgy látom ez is csak félmegoldás, mert akkor meg a mikrofon esik ki. Tehát így is, úgy is csesztetni kell a beállításokat.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#921) Picturemaker válasza Dark Archon (#920) üzenetére


Picturemaker
őstag

A mikrofonos részt néztem, de akinek keresem a megoldást, a mikrofon nem szükséges.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#922) Dark Archon válasza Picturemaker (#921) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kipróbáltam, működik a dolog, de sok köszönet nincs benne, mert igen hangos zúgás is jelentkezett a tévén. Pont, mint amikor mikrofont használ az ember.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#923) Picturemaker válasza Dark Archon (#922) üzenetére


Picturemaker
őstag

Akkor mégsem jó. :O Kösz, hogy szóltál. :R

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#924) Dark Archon válasza Picturemaker (#923) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nálad is zúgni fog.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#925) Picturemaker válasza Dark Archon (#924) üzenetére


Picturemaker
őstag

Egy ismerősnek kell. (Nekem nincs "lapostévém" :) ).
Elküldtem neki a leírást, ha akarja, kipróbálja.
Felhomályosítottam a várható mellékhatásokról.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#926) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Van egy laptopom, egy asztali gépem és egy dell monitorom. Most van egy 3-as HDMI switchem, amire a laptop és a gép is rá van kötve HDMI-vel (illetve a monitor HDMI-DVI kábellel). Szeretnék beüzemelni még egy monitort, hogy az új monitoron kiterjesztett módban tudjak dolgozni, azaz egyszerre kéne a 2 monitornak mennie. Hogyan tudnám ezt kivitelezni?

Köszi!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#927) hiszteria


hiszteria
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire R7 250 2GB DDR3 videokártya, amin van HDMI kimenet. A monitoromon is van HDMI bemenet, mégis azt írja, ha összedugom, hogy nincs jel. VGA-n pedig jó. A telepítéskor is a VGA-t használtam, de gondolom ez nem lehet probléma.
Az alaplap pedig egy Asrock H61M-DGS-B3. Esetleg ennek a BIOS-ában keresgéljek?

Előre is köszi!

(#928) #00983040 válasza hiszteria (#927) üzenetére


#00983040
törölt tag

Alaplapi BIOS-nk nincs igazán köze hozzá :N
Monitorodon van még másik bemenet is ? Mondjuk DVI vagy D-SUB ???
Mert esetleg nem vált át automatikusan HDMI módba, hanem ezt manuálisan kell átkapcsolnod , vagy beállításban tedd át Auto érzékelésre.
Gyakorlatilag a kártyán az elsődleges kimenet a HDMI , ott nem lehet normál esetben gond , hacsak nincs valami beállítás mentve...

WinGOMB + P is csodákra képes :R

(#929) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Szevasztok!

Átalakítót keresnék. HDMI apa -> USB (normál) anya.
Konkrétan TV HDMI bemenetére szeretnék USB-meghajtót csatlakoztatni.(elfogytak az usb bemenetek)
Lehet, hogy ilyen megoldás nem is létezik? (mintha, c miniben láttam volna)

Üdv: -=Yogibear=-

(#930) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Tudtommal a HDMI csak digitális jelekkel üzemel ugye? Ha igen, akkor hogyan létezik ilyen kábel, mint pl ez.
Csak azért kérdezem mert ha ez működik, akkor veszek egy ilyet, mert pont kéne.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#931) #00983040


#00983040
törölt tag

R-G-B +H +V jelátvitel .

(#932) Dr. Romano válasza #00983040 (#931) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Am... ez nekem jött? Mert ha igen, akkor nem igazán értem.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#933) El Kebir válasza Dr. Romano (#930) üzenetére


El Kebir
őstag

ez csak egy kábel... bármilyen csatlakozót arra használhatsz amire akarsz. Ha van olyan eszközöd, ami hdmi kimenetének megfelelő érintkezőire analóg jelet küld, akkor ezzel a kábellel a rca bemenetű másik eszközt tudsz vele összekötni. (vagy fordítva)

magyarán ez egy átverés, mert kb semmire se jó. (amire hdmi kimenetet tesznek, az nem fog azon analóg jelet kiadni...)

ez csak a kínaiak furfangossága... bármit legyártanak, amire kereslet van. (mégha tévedésen is alapul a kereslet... :D ... nem számít, ha nem működik.)

habár ha lenne benne valami elektronika, akkor az megoldhatja a D/A átalakítást... (de nem úgy néz ki ez a kábel, nem nagyon látom, hogy hol lehetne benne...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#934) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy érdemes-e lecserélni a VGA kábelt egy HDMI-re? Előnyök, hátrányok?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#935) DjMcMaster válasza #99109632 (#689) üzenetére


DjMcMaster
tag

Szia!

Hasonló probléma merült fel nálunk. :O Kaptál vagy találtál esetleg valami megoldást?

Köszi előre is,
Üdv!

Üdv ! DjMcMaster

(#936) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Van egy asus monitorom beépitett hangszoróval. Vga kábellel van összekötve a pc-vel, de sajna nincs hang a monitoron. Valakinek ötlete ezzel kapcsolatban?

(#937) JoolsNOS válasza #34322688 (#936) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Vga kábel nem visz hangot, csak hdmi.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#938) #34322688 válasza JoolsNOS (#937) üzenetére


#34322688
törölt tag

Akkor csak annyi az egész, hogy veszek egy hdmi kábelt, és összekötöm a pc-t a monitorral és már van is hang a monitor hangszorókon?

[ Szerkesztve ]

(#939) JoolsNOS válasza #34322688 (#938) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen. Esetleg ha van jack bemenet a monitoron, akkor egy sima jack line kábellel is megoldható, de az inkább a régi monitorokra jellemző.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#940) #34322688


#34322688
törölt tag

Asus 21,5" VE228 HR led, dvi, hdmi monitorról van szó. Van fülhalgató bemenete, de azért inkább akkor hdmi-vel kötöm össze, ha az is megfelelő, meg igy egy kábelen megy a kép és a hang.

[ Szerkesztve ]

(#941) #00983040 válasza JoolsNOS (#937) üzenetére


#00983040
törölt tag

Dede , DVI csak nem mindegyik ;)

Ellenben D-SUB ami 1000% hogy nem .

Akkor csak annyi az egész, hogy veszek egy hdmi kábelt, és összekötöm a pc-t a monitorral és már van is hang a monitor hangszorókon?

:K :K :K

Van fülhalgató bemenete,

az kimenet !

[ Szerkesztve ]

(#942) #34322688 válasza #00983040 (#941) üzenetére


#34322688
törölt tag

Bocsi, tényleg kimenet, kevertem. Csak azt nem értem, hogyan tudja a videokártyán keresztül átvinni a hangot a hdmi kábel a monitorhoz. Idáig azt hittem hogy a videokártya csak kép megjelenitésére alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#943) #00983040 válasza #34322688 (#942) üzenetére


#00983040
törölt tag

Mert AMD kártyák tartalmaznak HD Audio -t is !

[ Szerkesztve ]

(#944) #34322688 válasza #00983040 (#943) üzenetére


#34322688
törölt tag

Értem, köszi az infot. Az nvidia kártyák nem tartalmaznak ilyet?

(#945) #00983040


#00983040
törölt tag

Ujabbak már igen , hogy milyen az passz.. de van melyik az alaplapi HD audiot tolja ki ....

(#946) JoolsNOS válasza #00983040 (#941) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálam a vga az a d-sub :B

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#947) daredar562


daredar562
tag

sziasztok, nem tudom hogy jó helyre írok e... de lenne egy problémám, adott egy Samsung UE32EH5300 Full HD led tv , a problémám az , hogy összekötöttem a pc-vel, hdmi kábellal, a monitorom felbontása 1680x1050
, a Tv ugye full hd, és az a problémám, hogy ha áthúzok egy ablakot a tv-re óriási lesz ( példának a LOL launcher kilóg a képből) ...van erre esetleg valami megoldás hogy ne lógjon ki , illetve ne legyen sokkalta nagyobb az ablak amit áthúzok a tv-re ?

( 1-2 játéknál hiába adom meg a 1980as felbontást, a tv-n akkor is kilóg a kép, vagy amikor elindítok egy filmet ablakos módban, összehúzva kis méretre, amikor átviszem a tv-re ugyan úgy ablakos módban kilóg ,esetleg full képernyőn látszik a kis ablak ...nem tudom mennyire érthető amit leírtam, ezért elnézést kérek)
Válaszokat előre is köszönöm !
[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#948) El Kebir válasza daredar562 (#947) üzenetére


El Kebir
őstag

tv-ben kapcsold ki a túlpásztázást (overscan), vagy a vga kártya vezérlőprogramjában van egy hdmi-re vonatkozó képméretezési lehetőség, amivel össze lehet húzni a képet.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#949) #00983040 válasza daredar562 (#947) üzenetére


#00983040
törölt tag

ne a klónozást válaszd és plusz :

1-2 játéknál hiába adom meg a 1980as felbontást,
Méretezd a kiterjesztett monitort ! Főképernyőn .
1920 x 1080 méretet adj neki .
Huzd át csak a lejátszó proggit ééés majd ott indítsd el ! Ha megjegyezte ezután normális esetben mindig úgy illene elindulnia ...

[ Szerkesztve ]

(#950) abkm


abkm
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy monitort, amihez alapból DVI kábel van, ami nem jó, mert laptopot használok, amin csak HDMI és VGA kimenet van.

Ez nagyon klassz, mert ezek mind vannak a monitoron is, viszont sajnos utólag olvastam a monitor leírásában, hogy nem kompatibilis a HDMI-je a pc-kel. Szóval amikor bedugom a HDMI-t semmi nem történik.

A tervem, hogy veszek egy DVI to HDMI átalakítót és azzal majd jó lesz.

A kérdésem, hogy fog úgy működni a monitor, hogy a laptop HDMI-jéből kapja a jelet és magában a monitorban a DVI bemenetben dugom be?

Vagy inkább vegyek egy VGA-VGA kábelt és tegyek a jobb minőségre?

Köszönöm a segítséged.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.