Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#501) El Kebir válasza janos666 (#500) üzenetére


El Kebir
őstag

"Shaprness 0"

azért ez egyáltalán nem biztos, hogy jó ötlet... ugye pl az U2410-en (amit te is ismersz :) ) 50-es érték az alap, mert két írányba módosítható. (régen volt is valakinél olyan probléma, hogy samsungnál gyári alapbeállításban 0 volt valamelyik bemenetnél, és hibaeffektes is volt úgy a szöveg)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#502) janos666 válasza El Kebir (#501) üzenetére


janos666
nagyúr

Ja, igen, elnézést.
Felületesen olvastam és a DP->HDMI miatt azt hittem TV-ről beszélünk, ott pedig legtöbbször (LG, Pana, Samu, stb LCD és PDP HDTV-ken is) 0 szokott lenni a helyes Sharpness érték.
TV-ken inkább kikapcsolhatatlan élesítés szokott előfordulni, szóval ilyesmit véletlen sem tennének be a menüikbe, de monitorokon tényleg megesik, hogy engedi elmosni a képet alacsony vagy negatív sharpness beállításokkal.
És monitorokon általában jó helyen áll alapbeállításon a sharpness.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#503) Feka87


Feka87
tag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni,PANASONIC TX-P42UX30E van és ha a laptoppal összekötöm HDMI- vel akkor egy idő után a hang elmegy ... majd visszajön és megint elmegy .... minden 5 perc után 5 másodperc szünet. szerintetek mivel lehet a gond?

köszönöm

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.

(#504) Aranylo válasza El Kebir (#499) üzenetére


Aranylo
tag

Köszi a segítséget a sharpness-t kellett állítgatnom. Így már nem bántja a szemet. :B

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#505) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok,

Olyan monitort/televíziót/projektort keresek, amin van HDMI 1.4 aljzat, tehát képes fogadni a 3 Gbps adatsebességű HDMI képjelet. Találkozott már valaki ilyennel? Az ára nem számít. Előre is köszi a válaszokat!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#506) janos666 válasza TRitON (#505) üzenetére


janos666
nagyúr

"amin van HDMI 1.4 aljzat, tehát képes fogadni a 3 Gbps adatsebességű HDMI képjelet"

Ez nem így működik. Az 1.3-as szabvány is tud ennyit, de 1.4-nél sem megkövetelt érték. Szabványon belül eddig lehet elmenni, de nem kötelező.

Mostanában olyan megjelenítő tudhat ilyet, ami valódi 2x60Hz-es FullHD 3D-t kínál. Talán van egy-két ilyen TN paneles LCD monitor (bár abból is vannak passzív 3D-sek interlace megoldással, vagy van rajtuk HDMI is, de a 3D-t csak DVI-D-n tudják, viszont mint ha olvastam volna legalább egyről, amin van fullos HDMI).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#507) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Lehet sajnos anyagi okokból meg kell válnom kis időre az 5.1es házimozimtól.
Eddig a hangot ez szolgáltatta a filmekhez a pcről, a képet pedig hdmi-n keresztül a tvre volt kiküldve.

Kérdésem az lenne, hogy hol kell azt beállítani, hogy a hdmi hangot is adjon át ne csak képet?
Vagyis hogy ha nem lesz az 5.1em akkor ne kelljen vacakolnom, hogy honnan lesz hang a filmhez, a képpel együtt a hangot is adhatja a tv-m.

Nvidia kártyám van ott jobb egér - vezérlőpultjánál látom mind2 kijelző felbontását, a tvnél írja, hogy 1080p nvidia stb...végén hang engedélyezve vagy letiltva. Ha ott engedélyezem akkor sem változik a dolog.
Gondolom máshol is kellene valamit még.

Tudna ebben valaki segíteni? Előre is köszönöm!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#508) lanw


lanw
aktív tag

Sziasztok! ezt a tükörkép effektust vhogy ellehetne tüntetni? :S :(

Ui: A szemem kifolyik, és már nagyon fáj :(( Olyan mintha tükröződnének a betűk,és a cleartype sem jelentett megoldást...

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#509) El Kebir válasza lanw (#508) üzenetére


El Kebir
őstag

hmmm, igazából a simított betűkön, cleartypepon kívül nem látok semmi különöset.
ha "printscreen"-es a kép, akkor ez normális, mivel úgy a hibák jórésze nem lesz lementve. (úgy azt látjuk milyen kellene legyen, mi van leprogramozva, hogy a megjelenítő mit gányol belőle, az már "láthatatlan" lesz)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#510) barnapet


barnapet
csendes tag

Sziasztok! Pár napja vettem egy LG 32LE5500 tv-t. Próbálnám rákötni a laptopomat hdmi-vel, de bármit próbálok, sehogy sem működik. A laptop felismeri, írja, hogy LG digitális televízió, a tv is írja, hogy csatlakozás, de utána csak azt, hogy nincs jel. Régebben már egy Panasonic Viera tv-re is próbáltam már kötni, de azzal a tv-vel sem jött össze. A laptop Asus K53SV, Intel Hd 3000 és Geforce 540M 1gb videócuccok vannak benne. Ötlet valakinek? Előre is köszi!

(#511) El Kebir válasza barnapet (#510) üzenetére


El Kebir
őstag

valószínűleg valamelyik kétmonitoros módban menne, és azt gondolom be kellene kapcsolni a laptop vga driverének vezérlőpultjában.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#512) barnapet válasza El Kebir (#511) üzenetére


barnapet
csendes tag

Minden beállítást próbáltam már ami csak lehetséges, legalábbis szerintem.

(#513) El Kebir válasza barnapet (#512) üzenetére


El Kebir
őstag

Ha tényleg mindent kipróbáltál, akkor senki se tud neked segíteni, mert a mindenen felül nincs több lehetőség...

Bekapcsoltad előre a tv-t még a laptop bootolása előtt?
A manualban írt fn+F8-at próbáltad?
Írtad, hogy felismerte a laptop a tv-t, azt hol láttad? eszközkezelőben? vga vezérlőpultban? (megpróbáltad kiterjeszteni vagy klónozni rá az asztalt? )

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#514) barnapet válasza El Kebir (#513) üzenetére


barnapet
csendes tag

Bekapcsoltad előre a tv-t még a laptop bootolása előtt?

Mostmár igen, de semmi különbség.

A manualban írt fn+F8-at próbáltad?

Igen, LCD+HDMI, vagy sima HDMI átkapcsolásnál sincs kép a tv-n.

Írtad, hogy felismerte a laptop a tv-t, azt hol láttad? eszközkezelőben? vga vezérlőpultban? (megpróbáltad kiterjeszteni vagy klónozni rá az asztalt? )

Eszközkezelőben "általános PnP képernyő"-ként jeleníti meg, Vga vezérlőpultban LG digitális televízióként. (Megpróbáltam többféle felbontással is igen, de így sem jó) :(

(#515) janos666 válasza barnapet (#510) üzenetére


janos666
nagyúr

Egy hülye kérdés, de kiterjesztetted a Windows asztalt mindkét kijelzőre?
Anélkül nem lesz kép rajta. (A klón mód próbál olyan képmódot keresni, ami elvileg mindkettőnek megfelel, de nem biztos, hogy talál és ez esetben nehezen lesz optimális.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#516) barnapet válasza janos666 (#515) üzenetére


barnapet
csendes tag

Szerintem nincs hülye kérdés, bármi jelenthet megoldást, de igen, próbáltam.

(#517) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Azt akarom kérdezni, hogy a laptopomat szeretném hdmi kábelon keresztül a TV-re kötni, de van itthon egy 5m aranyozott hdmi kábelem de nem ér el a tv-ig. Mivel nincs annyi pénzem, meg fel akarom használni, ezért valahogy meg szeretném toldani, de ilyenkor nem romlik a minősége? :F
vennék egy toldót, és kb még 1-2m hdmi kábelt, hogy kényelmesen elérjen a tv-ig.

Valahol olvastam, hogy x% romlik a képminőség, bár lehet ez badarság!

(#518) Bitpalace válasza barnapet (#510) üzenetére


Bitpalace
senior tag

És úgy csináltad, hogy mikor a tv-re kiterjesztetted a képet, akkor csak a dedikált vga legyen bekapcsolva? (540M) Mert az integrált ehhez gyenge szvsz.

(#519) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,
Elképzelhető hogy ha én lecserélek egy HDMI 1.3-as kábelt 1.4-re a TV és a set top box között, akkor utána se kép se hang? A TV-m nem 3D és nem tudja az 1.4-et. A set top box meg fogalmam sincs, de valszeg az sem 1.4. A HDMI 1.4 nem kompatibilis lefele?? Miért nincs se kép se hang? Sajnos a kábelt nem tudom máshol kiprobálni, de vadi uj, csak nem hibás.

Köszi előre is.

(#520) janos666 válasza tom_77 (#519) üzenetére


janos666
nagyúr

Jajj ne. Ezt miért kellett? Most 10+ hsz-en át magyarázzák majd neked, hogy nincs olyan, hogy 1.4-es HDMI kábel, amiről előkerül a szokásos kábelminőség vita, amitől pedig történelem-filozófiai esszék születnek majd a lovak nemi életéről is...
Kellett ez nekünk?
;] :)) ;]

Viccet félretéve...
Ha selejtes a kábel, akkor pont ez történik.
Önmagában abból nincs baj, hogy 1.4-es kábelként adták el, mert olyan ugye nincs... De az a kábel, amire azt írják, hogy 1.4-es (érthetjük úgy, hogy szerintük bármire elég, amit az 1.4 szabvánnyal kompatibilis eszközök tudnak), az ugyan úgy jó bármilyen HDMI eszközök közt 1.4-től lefelé is (1.3-hoz épp úgy, mint 1.1-hez...).

Ami gyári selejt, annál mindegy, hogy hány napja bontottad ki. Ha teheted, akkor vidd vissza a boltba.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#521) gyula73


gyula73
csendes tag

sziasztok!
megkérnék mindenkit hogy aki tud segitsen.
samsung led tv,ue32eh5000 full hd-tipusu, egy hdmi kábelt csatlakoztattam a t-homos beltérivel. mikor ez meg történt, volt hang másnap be kapcsoltam a tv és akkor már nem volt hang, már mindent meg próbáltam, ha valaki jártas ezekben a dolgokban meg köszöném a segitséget.

(#522) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok, megkérdezem itt is, hátha...
A notebookomon, ha HDMI-vel csatlakoztatom a tv-hez, nem tudok fényerőt állítani a kijelzőjén... Felveszi majdnem maxra - ez este elég szemkifolyató és hiába próbálom állítgatni, a sáv ami a fényerőt mutatja megjelenik és változik is, de ezen kívül nem történik semmi. Próbáltam a mobilközpontban, billentyűzetről, de semmi...
A noti egy Dell E6420, i5 proci, optimus, a HDMI-t az nvidia nvs4200 kezeli, a drivere a legújabb, az intelből az van ami a Dell szerint a legújabb.
A tv-n minden ok, kép, hang, stb...
Van valami ötletetek erre?

[ Szerkesztve ]

(#523) scre86


scre86
csendes tag

Sziasztok most vettem egy Samsung ue32eh5000 led tv-t. A problémám hogy a TV HDMI kábelen (a kábel sem hibás) keresztül se a laptopom és telefonom nem ismeri fel azt írja nincs jel pedig már próbáltam mindent a tv szoftverét is frissítettem a laptop videó kártya driver-ét is de semmi. Tudna valaki segíteni.

(#524) danee91


danee91
senior tag

Üdv!

Set top boxokon csak HDMI kimenet van, azonban én rendelkezem egy 1440x900-as felbontású DVI csatlakozós monitorral...Ha veszek HDMI>DVI átalakítót, vajon látni fogok képet a monitoron? Azonban ilyenkor a hang elveszik? Esetleg beadható majd h SPDIF-en jöjjön a hang?

Köszönök minden választ!

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#525) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok!

adott egy LG HDready TV, amire netbook-ról (Radeon 6250M) szeretném a képet kirakni HDMI-n, viszont a legújabb Catalist driverrel sem kínálja fel választható felbontásnak az 1366x768-at.

visszaolvastam itt, és valakinek az segített, hogy a TV másik bemenetére csatlakozott...ezen a TV-n viszont csak egy HDMI csati van :(

mi lehet a megoldás?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#526) El Kebir válasza ruti (#525) üzenetére


El Kebir
őstag

olvasd el a leírását, hogy milyen jelet fogad a HDMI-n keresztül, milyen üzemmódválasztási lehetőségek vannak az osd menüben (PC mod stb). (azért az is segített volna, ha leírod a tv típusát, mert a "van egy tv-m, gond van vele hdmi-vel" elég kevés infó)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#527) ruti válasza El Kebir (#526) üzenetére


ruti
Közösségépítő

bocs, az asus-os topicból jöttem ide, és VGA oldalon kerestem a hibát :B ...mivel D-Sub-on tudja a TV natív felbontását
(ezért csak a VGA-t adtam meg, a TV típusa: LG 32LC25R

megnéztem a TV spec-ét:

* RGB-PC-n a leírás szerint maximum WXGA-ig bírja, és mégis tudja az 1366-ot (? hogy van ez ?)
* HDMI-re is a 720p-t írja, ez esetben fekete keret lesz körbe?
* hogyan érhető el ez az 1080i? (remeg a kép, nem találok megfelelő képfrissítést - a VGA oldalon a kijelző által nem támogatott módokat is néztem)

most nem tudom kipróbálni, este megírom, mi a gond az 1280x720-al (mert valami nem stimmelt, ezért akartam elérni a TV maximális felbontását)

köszönöm a segítséged :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#528) El Kebir válasza ruti (#527) üzenetére


El Kebir
őstag

"és mégis tudja az 1366-ot (? hogy van ez ?)"

1366*768 is WXGA felbontás. (a kép alapján akkor nem is támogatja hdmi-n keresztül csak a 720p-t vagy 1080i-t, vagy csak az ennél is alacsonyabb felbontásokat)

"hogyan érhető el ez az 1080i?"

A ccc-ben a hdtv felbontások közül kiválasztod a 1080i-t.
A hdmi és dp csatlakozásnál aktív az "asztalterület beállításánál" az "alap" és a "hdtv" felbontások, ez utóbbinál vannak az interlaced módok is, és azok a szabványos módok, amit a tv-d hdmi-n keresztül fogad.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#529) ruti válasza El Kebir (#528) üzenetére


ruti
Közösségépítő

jelentkezem.
nem volt soha AMD-m, ezért a CCC-vel most találkozom először...
ja, most már Vision Engine CC...de miért nincsenek benne beállítási lehetőségek??
legújabb driver ellenére valós, hogy 2010.11. havi az illesztőprg dátuma?

tudok Energiaellátást és Teljesítmény menüt nézegetni, 0 állítási lehetőséggel, más funkció miért nincs? hol vannak felbontások? hol találom, amit írsz?
---
felbontást csak asztal-jobb klikk-képernyő/adapter/üzemmódok alatt látok,
van is interlaced üzemmód, de bármilyen Hz-en kicsi és remeg a kép

1280x720: kilóg a kép minden irányban
1920x1080 interlaced: szintén kilóg a kép minden irányban, és 25/29/30 Hz-ek mindegyikén remeg

egyedüli használható felbontás: 1152x648, ahol a legkisebb a külső fekete keret

mit csinálok rosszul?? :F

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#530) El Kebir válasza ruti (#529) üzenetére


El Kebir
őstag

az jó régi driver... az bizony 1,5éves...

az amd honlapján kerestél új drivert, vagy csak a windows-zal kerestettél?

szerk.: lehet nincs is feltelepítve a teljes "control center" , kinézem azt a netbook gyártókból, hogy valamit csak összekapartak a rendszer alá.

tálcáról ilyen:

megnyitva a "vision engine control center"-t (az amd okosai nem tudtak ennél rövidebbet kitalálni???)
ilyen

régebbi ccc-ben volt menü azoknak a hdmi-s kilógó képeknek a kezelésére... pont arra amit hibaként írsz.
(volt egy "scaling options" menü, na azt nem tudom hova tették az újabb ccc-kből)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#531) ruti válasza El Kebir (#530) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a honlapról a 12.6 -os driver van fent
nekem a bal oldali menüben ez a pár dolog van:

CCC névjegy:

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#532) El Kebir válasza ruti (#531) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem tudom miért ilyen hiányos, egyetlen egyszer tapasztaltam ilyet (mikor megvettem az A8-as APU-t), de nekem driver (újra)telepítés után teljes lett. (akkor se tudtam mi a gond vele)

Esetleg kérdezz rá a ccc-vel foglalkozó témában, talán találkozott már más is vele...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#533) ruti válasza El Kebir (#532) üzenetére


ruti
Közösségépítő

driver újratelepítés megvolt, semmi változás,

és igen, már rákérdeztem a Catalyst-es topicban is,

köszi, hogy próbáltál segíteni :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#534) #00983040 válasza ruti (#531) üzenetére


#00983040
törölt tag

Minden fel-van telepítve , települve ? 100% hogy a megfelelő drivert raktad fel ?

[ Szerkesztve ]

(#535) ruti válasza #00983040 (#534) üzenetére


ruti
Közösségépítő

NEM!
ilyen összetevőket nem is kínál fel az egyéni telepítés,
pedig a drivert a honlapról szedtem, és megfelelőnek gondolom
sőt már próbáltam a driver autodetect-el felismertetni, és telepíteni, de az sem tett hozá több összetevőt :( (ugyanazt a drivert ajánlotta természetesen)

az oprdsz w7starter, ez nem korlátoz valamit véletlenül?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#536) #00983040 válasza ruti (#535) üzenetére


#00983040
törölt tag

DE és elég sok mindent ... + max 1GB ramot lát / címez / kezel ...

7 Home Premium

[ Szerkesztve ]

(#537) ruti válasza #00983040 (#536) üzenetére


ruti
Közösségépítő

sose használtam még Startert :B
lézetik, hogy a rátelepülő driverek lehetőségeit korlátozza? :Y
ennek utána kell nézzek, mert nem hiszem el...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#538) #00983040 válasza ruti (#537) üzenetére


#00983040
törölt tag

Profilodban :

Intel, NVidia // Intel[CPU], Gigabyte[MoBo], EVGA[VGA][VGAbackplate], GeIL[RAM], Samsung[SSD][3xHDD], Sony[ODD], Cooler Master[chassis], Arctic[CPUcooler][VGAcooler], Chieftec[PSU][rack], Revoltec[lightboard], A4-Tech[gamingKboard][mouse], Ideazon[gamingKboard], Genius[gamepad][headset] // LG 22"[TFT] // Logitech[audio][wheel] // W7Ux64, XP4EVERx86

Most ez komoly ? vagy akkor mégis mit használsz :F egy ilyen rendszerhez Starter-t :Y

Vagy ezek közül épül fel a géped ?

[ Szerkesztve ]

(#539) #00983040 válasza ruti (#537) üzenetére


#00983040
törölt tag

(#540) csaba.apagyi


csaba.apagyi
csendes tag

Sziasztok!

Ilyenem van: http://www.lg.com/hu/szamitastechnika/personal-tv/LG-M2762DP.jsp

HDMI-vel nem tudom a teljeset használni, hanem körbe fekete csík van :/ tudtok erre megoldást?

(#541) tomyt


tomyt
csendes tag

Most vettem egy Gigabyte 6850 OC-t.
A monitorom egy Samsung T24A350-es.
HDMI-vel akarom csatlakoztatni de azt írja nincs jel, tud valaki segíteni??

(#543) Sk8erPeter válasza csaba.apagyi (#540) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem ártana tudni, milyen képarányt állítottál be a TV-n, és milyen eszközt akarsz egyáltalán rákötni, és azt milyen felbontásra állítottad.

Sk8erPeter

(#544) csaba.apagyi válasza Sk8erPeter (#543) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Gépet akarok rákötni, képarányt nem állítottam, gondolom 16:9, felbontás pedig 1920x1080.

Írják kisbetűs részben a kézikönyvben is, hogy ez így van, dehát rossz vicc, ennyi erővel vehettem volna pár collal kisebbet is.
Most meg van oldva DVI-HDMI-vel, de az nem visz hangot.

Nem hibás az eszköz (vagyis szerintük ez nem az...), se a beállítások, csak arra vagyok kiváncsi, hogy van-e nem hivatalos megoldás erre?

(#545) Sk8erPeter válasza csaba.apagyi (#544) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi a problémád a felbontással? (mondjuk nem néztem meg, milyen TV-d van)

"gondolom 16:9"
Most gondolod, vagy már megnézted, milyenre állítottad? Vagy azelőtt kezdtél el dühöngeni, hogy megnézted volna? :U

Sk8erPeter

(#546) csaba.apagyi válasza Sk8erPeter (#545) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

Semmi baj a felbontással, de nem is ezt írtam. Legközelebb olvasd el mielőtt kioktatsz. :R
A képarányt nem állítottam, de most megnéztem, és 16:9.

Ha HDMI-t használok körbe van egy fekete csík a monitoron, ~ mintha 27" helyett 24-es lenne.
Ez független a felbontástól, képaránytól. A használati útmutató és az ügyfélszolgálat szerint is azért van, mert HDMI-t használok.

Csak arra vagyok kiváncsi, hogy erre van-e valami nem hivatalos megoldás, mert hivatalos nincsen.

(#547) Sk8erPeter válasza csaba.apagyi (#546) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, bocs, az előbb írtakat tényleg félreértettem először, késő volt. :D

Nézd már meg, hogy a csatlakoztatni kívánt eszközön (!) milyen felbontás van beállítva. Asztalon jobb klikk, Screen Resolution (Képernyőfelbontás). Nézd meg, mi a javasolt érték, ha lenyitod a hozzá tartozó legördülő menüt.

Sk8erPeter

(#548) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok
Egy Intel Hd 3000 integrált video kártya van a notimban ez képes kiadni hdmi-n hangot?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#549) csaba.apagyi válasza Sk8erPeter (#547) üzenetére


csaba.apagyi
csendes tag

1920x1080, ez a javasolt, erre van állítva.

(#550) Sk8erPeter válasza csaba.apagyi (#549) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Letöltöttem a manualt, és ez van a 32. o.-on:

"Csatlakoztatás HDMI-HDMI kábellel

1. Csatlakoztassa a számítógép HDMI kimenetét a készülék HDMI/DVI IN csatlakozójához.
2. Kapcsolja be a számítógépet és a KÉSZÜLÉKET.
3. Válassza ki a HDMI bemeneti forrást a távirányító INPUT gombjának segítségével."

Ellenőrizze, hogy a HDMI-kábel nagy sebességű HDMI-kábel-e. Ha a HDMI-kábelek nem nagy sebességu HDMI-kábelek, az a kép vibrálásához vagy üres képernyohöz vezethet. Használjon nagy sebességu HDMI-kábelt.
Ha HDMI-PC módot szeretne használni, a bemeneti címkét PC módra kell állítani."

HDMI-PC módra állítottad?
99. o.-on van, hogyan kell. Készítettem neked screenshotot: [link]

Vagy erre gondoltál? A "Teljes szélesség" részre vonatkozóra?
Ki tudod próbálni, hogy sima RGB(VGA, D-Sub)-kábellel rendesen működik-e?

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.