Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1401) Pöttön válasza Teasüti (#1399) üzenetére


Pöttön
őstag

Hát én leginkább játékok képét osztanám meg. (xbox 360, ps4, pc) pc-n gyakorlatilag csak filmet néznék(mkv, hd avi, dvd)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#1402) Teasüti válasza Pöttön (#1401) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Állítólag egyik másik konzolnál védett módban megy ki a kép. PC-n meg attól függ milyen filmet nézel, gyári lemezhez kell a HDCP (egyrészt a PC és szoftver részéről is), amúgy meg minden máshoz nem. Virágbolti mkv-khez sem.

[ Szerkesztve ]

(#1403) bali93


bali93
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy HDMI kábelt kemény 1600 Ft-ért a BestByte-ban, hogy összekössem a MacBookomat a 23"-os külső monitorommal. Eddig D-SUB-on keresztül használtam, semmi gond nem volt a képpel. Viszont a HDMI kábelen keresztül életlenek/elmosódottak a betűk, főleg akkor észrevehető, ha Word-öt használok, vagy pdf-et olvasok. Először OSX alatt, de most Windows alatt is feltűnt. Ennyire rossz minőségű lenne a kábel? 2 géppel is kipróbáltam, ugyanaz a jelenség.
Akkor viszont milyen kábelt vegyek? Mi a garancia, hogy a 3500 Ft-os jó lesz?
Előre is köszönöm. :R

(#1404) lajthabalazs válasza bali93 (#1403) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az a gyanúm, hogy hiába mondják a boltban (pld AQUA), hogy kábelre nincs garancia, ez nem mentesítő őket a törvényi kötelezettségük alól. Szóval arra nincs garancia, hogy a drágább jó lesz, de arra igen, hogy ha rossz, az ne a te pénztárcádnak fájjon.

(#1405) Teasüti válasza bali93 (#1403) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen hiba nincs a digitális képátvitelben, hogy elmosódottak a betűk.
HDMI kábelnél egyetlen észrevehető hiba van szignifikáns minőségromlásnál, ha pontszerű képhibák keletkeznek. Vagy nincs kép egyáltalán.
Ha van kép és nincs képzaj, akkor az átvitel tökéletes.

Ezen túl minden más beállítás/megjelenítő probléma.

(#1406) El Kebir válasza bali93 (#1403) üzenetére


El Kebir
őstag

Ahogy Teasüti írja ez beállítási hiba lehet. Jellemző "hiba" a HDMI-nél, mert egy tv ki- és bemenet, az ennek megfelelő videós (AV) beállítások az alapbeállításai. (vga kártya és/vagy monitor, tv beállításai).
PC-s üzemmódban tűéles képe kellene legyen.

Monitor menüjében, és vagy a vga kártya vezérlő programjában kellene beállítani a képet. Ha ad erre lehetőséget a gyártó. (előfordulhat "buta", hiányos menü is, amiben nem tudod átállítani az alapbeállításokat)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1407) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Számítógép monitorokat szeretnék több gépre kötni (4db gép -> 2db monitor).
Melyik hdmi kapcsolót érdemes megvenni?
Megfelelő a legolcsóbb is (egyik és másik), vagy vannak buktatók; pl. lag, képminőség romlás, stb?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1408) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

sziasztok !
egy olyan kérdésem lenne hogy Upc-m van szoval arrol nézek tv-t a tv-t meg kb fél éve vettem LG 42LB5500' !
és 3 napja az a hiba jelent meg amikor bekapcsolom őket akkor nincs hang a hdmi kábelt kell huzkodni ki és be többször ! és utánna vissza jönn a hang! valaki? :F :R

(#1409) Teasüti válasza kiszpista900 (#1408) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szvsz ezt a support-tal kéne leboxolni. :U
Ez meg egy általános témakörrel foglalkozó topik, véletlenül sem készülék specifikus hibákra nyitották.
Legalább ha az LG tévéknél tennéd fel a kérdést, vagy vmilyen set-top-box topikban ha van ilyen, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#1410) slashpm


slashpm
csendes tag

Helló!

Segítségre lenne szükségem. Sokat olvasgattam már a következő problémával kapcsolatban, de sajnos nem sikerült megoldani.

Konfig röviden: Intel i7, Geforce GTX 650 Ti, Gigabyte GA-Z77M-D3H alaplap (VIA VT2021 audio codec)

A kártyán van 1 dvi kimenet, ez megy most a monitorhoz, a tv pedig hdmin kap jelet. A jelenség az, hogy mikor filmet nézek, akkor időnként kb 1 másodpercre elsötétül a kép, mintha kihúzták volna a kábelt, aztán visszajön. Kb óránként 1 ilyen történik, de rendszeresen. DVI kábellel régebben a jelenséget nem tapasztaltam. Gondoltam, h oké, talán képfrissítés vagy valami inkompatibilitás, esetleg windowst régen telepítettem újra. Viszont azóta váltottam külső erősítőre, ami digitális jelet kap a géptől. Azóta a hang ugyanígy kihagy, de az akkor is, mikor nem a tv-re megy a kép. Filmnézés közben pedig ha a kép elmegy, akkor a hang is (nem hdmi-n megy a hang az erősítőhöz!), de a hangban többször van kihagyás (kb 2-3 / óra).
Hétfőn raktam újra a win 7-et, azóta is ugyanúgy ezt csinálja. Az hang drivere a hivatalos, a vga meg nvidia drivert használ. Mi okozhatja a hibát?

Igazából fogalmam sincs, hol kezdjem a probléma megoldását, mert a hang és kép 2 kábelen megy, mégis egyszerre hagy ki, a hang pedig még picit gyakrabban is. Neten olvasgattam erről, sokan azt írják, hogy hát talán a tv a rossz, de ebben az esetben nyilván az kizárható.

Előre is köszi :)

Edit: a digitális hang kivezetése sima koax kábellel van megoldva az alaplapi spdifről levéve

[ Szerkesztve ]

(#1411) pigster válasza slashpm (#1410) üzenetére


pigster
senior tag

Nekem hasonló problémám volt ASUS GTX 750Ti kártyával. Szintén erősítőbe kötve, bár a hang is HDMI-n keresztül.
Játékok közben, de akár Youtube, filmnézés alatt pont ez történt, ami nálad. Pillanatnyi feketeség, utána a kép visszajött, de a hang nem.
Megnéztem az eseménynaplót:
A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
Driverek telepítgetése, beállításokkal pepecselés - semmi sem segített. Az nvidia kártyát letiltva, és csak az integrált "videokártyát" használva nem volt az említett hiba. Egyértelmű lett, hogy az nvidia kártya hibája (driver, vagy HW). Több fórumon olvastam, hogy ez rendszeresen előfordul nvidia kártyákkal HDMI kimenetet használva.
Nem fog vigasztalni, de csak úgy sikerült megoldani a problémát, hogy kicseréltem a kártyát. Most egy AMD Radeon R9 270X van, még csak hasonló sem történt azóta, minden tökéletesen megy HDMI-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1412) Teasüti válasza pigster (#1411) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fasza, majd szem előtt tartom vga vásárlásnál...

(#1413) slashpm válasza pigster (#1411) üzenetére


slashpm
csendes tag

Hmm, ha jól értem, akkor te a vga kimenetén küldted ki a hangot is. Nem gondolnám, hogy nálam a vga rontja el az alaplapi spdif jelét is, de igazából már mindent el tudok képzelni.. Holnap megpróbálok a benti gépből hazahozni próbának egy hangkártyát, hátha változik a helyzet.

(#1414) pigster válasza slashpm (#1413) üzenetére


pigster
senior tag

időnként kb 1 másodpercre elsötétül a kép
Ez azért gyanús.
Azért az eseménynaplóba nézz bele, hátha látsz valami hibát vagy figyelmeztetést.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1415) slashpm válasza pigster (#1414) üzenetére


slashpm
csendes tag

Hát, sajna semmi hibát nem ír a log. Másik hangkártyával meg nem tudtam kipróbálni, mert a benti gépemben sb x-fi xtreme van, amin meg nincs koax digitális kimenet, csak optikai, nekem meg nincs optikai kábelem..
megpróbálok kérni valakitől, hátha..
más ötletem meg nincs..

(#1416) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Egy segítséget hadd kérjek már.
Adott egy laptop (Acer, Intel+Nv VGA-kkal) és LCD TV vagy projektor.
Egyszerűen nem tudom rávenni a laptopot,hogy HDMI kimeneten adjon ki képet. Akár a TV-re vagy a projektorra kötöm sima D-SUB kábellel, azonnal van kép, de HDMI-t nem ismeri fel, mindegyik eszköz azt írja, hogy nincs jel.
Mit kellene beállítani, hogy HDMI-n működjön?
Próbáltam keresni itt választ,de nem találtam, vagy rossz szavakra kerestem rá.
Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, de olyat sem találtam, hogy pl D-SUB / HDMI választó, hogy melyiken menjen ki a jel.
Segítsetek pls! :R

;) - The Power of the Light Side

(#1417) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#1416) üzenetére


Anonymus23
veterán

Addig meddig küzdöttem vele, míg rájöttem: :DDD
TV vagy projektorba HDMI kábel bedug és bekapcsolás, laptop bekapcs, majd amikor a win felállt, akkor kellett a HDMI kábelt bedugni a laptopba, és azonnal felismerte és megy minden kés és hang is megfelelő felbontásban.
Ha előre be volt dugva, akkor nem volt hajlandó felismerni.

;) - The Power of the Light Side

(#1418) Lalaland


Lalaland
tag

üdv a szakiknak!
Van egy új 10méteres 1.4 high speed hdmi-hdmi kábelem. Rá lett téve véletlen az ágy lába...több napra rá vettük észre..azóta hol van kép hol nincs, megtört a kábel.. Lehetséges a javítása, vagy kuka ennyitől? :F

N o S o u n d J u s t S p e e d

(#1419) D5 válasza Lalaland (#1418) üzenetére


D5
aktív tag

Hát ez a kérdés már más "szakiknak" mehetne.
SzVsz nem éri meg bajlódni vele :(

(#1420) Teasüti válasza Lalaland (#1418) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem lehetetlen összefoltozni, csak soha nem lesz már olyan, mint új korában.
Romlik a kábel minősége az új kontaktusoknál és a szigetelés és árnyékolás is sérült egy ponton, ahol meg a zajt szedi össze.
Ha nem nagy értékű kábel, akkor szvsz jobban jársz egy újjal. De ha még nagy értékű is volt, most már nem az. :D
5 méter felett amúgy is már előtérbe kerül a kábel minősége, nem hogy ezen még rontani. :(

[ Szerkesztve ]

(#1421) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Költöztünk, gépem össze szeretném kötni a Plazma TV-vel, viszont úgy tűnik az eddigi 5m-es kábelem már kevés... Kb. 12 méter kellene, így 2 lehetőségem van: Egy 15m-es kábel vásárlása, vagy pedig veszek egy toldót, és veszek mellé egy 10m-es kábelt.

Ti mit javasolnátok? Toldó okozhat problémát? UTP esetén nem ajánlott, nem tudom HDMI esetén játszik-e...

Ill. ha 15m-es kábel a nyerő, ti milyet javasolnátok? Látok 4500-tól 15.000-ig... Kizárólag (Full) HD filmek nézésére lenne használva laptopon keresztül...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1422) Stehe válasza Stehe (#1421) üzenetére


Stehe
aktív tag

Pl. ezt a kábelt néztem ki, bár elég olcsónak is tűnik: König HDMI 15m. Láttam RAINBOW márkát is, pont kétszereséért...

(#1423) renji00 válasza Stehe (#1421) üzenetére


renji00
aktív tag

Hasonló kérdésem lenne nekem is. PC-t szeretnék összekötni Tv.vel nagyjából 10 méter kábelre van szükségem, viszont én játszani is szeretnék néha napján és azt hallottam hogy hú de nagy jelkésés van 1-1 kábelnél . Valaki mutatna nekem egy biztos megfelelőt? :)

(#1424) Teasüti válasza renji00 (#1423) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jelkésés?!? Kacsa.

(#1425) renji00 válasza Teasüti (#1424) üzenetére


renji00
aktív tag

:R

És árkategóriában milyet válasszak?

(#1426) kecskesadam


kecskesadam
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyen járok. Ha mégsem, kérek szépen útbaigazítást, ha lehet! Köszönöm.

Adott egy Dell U2410 monitor és egy GeForce GT 740M kártya egy 2014-es i7-es négymagos lenovo laptopba ácsolva. A kettő között pedig hdmi kábel a kapcsolat. A probléma a következő:

A laptopon beállított natív 1920x1200-as felbontás a monitoron 1920x1080-as területen jelenik meg, torzított képaránnyal, mindent megjelenítve. A monitor drivere telepítve van, minden a legfrissebb, és ez a monitor DVI-DVI kapcsolaton keresztül évekig dolgozott a natív felbontásán, más géppel. Ebben az esetben viszont nem találok semmi beállítási lehetőséget, sem a gépen, sem a monitor menüjében. Ugye a hdmi kimenet az egyetlen digitális jelforrás. De így akármit csinálok, akárhová állítom a laptopon a felbontást, mindig csak 1920x1080-as területen kapok képet (torz arányokkal persze).

Segítene valaki, mi ennek a jelenségnek az oka, és hogyan lehetne áthidalni vagy helyrehozni? Mivel itthon nincs hdmi-DVI kábel, ezt nem tudom tesztelni... Most épp egy sima VGA kábelen megy ki a monirorra a dolog.

Köszönet előre is!

Üdv, Ádám

(#1427) El Kebir válasza kecskesadam (#1426) üzenetére


El Kebir
őstag

milyen képarány van beállítva? (display settings -> aspect ratio)
(az u2410-gyel ilyen probléma nem lehet, mert bármilyen képarányt meg tud jeleníteni)

valószínű valamelyik beállítása nem megfelelő.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1428) kecskesadam válasza El Kebir (#1427) üzenetére


kecskesadam
csendes tag

Ilyen opciót nem találtam, csak olyat, hogy Display settings -> wide mode.

Itt átállítottam Fill-re (16:9 és 4:3 a másik két opció), és tadaam! :C

Én balfasz, erre hogy nem jöttem rá... :W :DDD

Köszönöm!! :R

(#1429) Vigilante


Vigilante
őstag

Adott egy Sony Bravia KDL-46EX721-es tv. Ezt szeretném 120 Hz-es monitorként használni HDMI-n keresztül. Az itt megadott eljárások szerint jártam el. [link] Mégis az írja, hogy: "Nem támogatott jel, ellenőrizze a készülék kimenetét!" :P A HDMI 1.4 nem lenne elég ehhez!? :U

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#1430) Teasüti válasza Vigilante (#1429) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagy inkább a tévéd. Én speciel először hallok ilyenről, a legtöbb esetben csak 1080p@60hz jelet fogadnak PC módban. Javaslom a Sony topikot.

Azt meg ugye tudod, hogy ezen a kontinensen 100 hz-es szabvány van?!

[ Szerkesztve ]

(#1431) Stehe válasza Stehe (#1421) üzenetére


Stehe
aktív tag

Kábel árketegóriára/márkára tudtok adni javaslatot? 10m hossz felett tényleg van jelveszteség?

(#1432) Teasüti válasza Stehe (#1431) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Készülékfüggő, hogy nagyobb távolságra mit tudnak alkotni. Inkább úgy helyes, hogy lehet jelveszteség.
Vedd meg a legolcsóbbat, ha nem válik be állj el a vételtől! Ezért előnyös, ha webáruházból veszed. Bár boltja válogatja, nekem eddig még mindenhol azt mondták vigyem vissza nyugodtan, ha nem ad képet. Bár ezeket a kijelentéseket azért fenntartással kell kezelni.
Ha jól tudom a Kácsa audio hdmi kábeleit szokás ajánlani, ami még relatíve emberi áron kapható és nagyon jó minőséget képvisel.

[ Szerkesztve ]

(#1433) lajthabalazs válasza Teasüti (#1432) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Kácsától lehet kábelt hozni próbára, letétért, ami ugyanaz, mint az elállás, de mégis elegánsabban csomagolva, nincs benne a bizonytalanság, mint mikor az AQUA-ban az eladó azt mondja, hogy kábelre nincs se jótállás, se szavatosság, ha egyszer átvetted, nincs visszaút.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Teasüti válasza lajthabalazs (#1433) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Webáruházból meg 8 napig indoklás nélkül elállhatsz. Ennyi. Edigitálból pl. ingyen ki is hozzák.
Boltja válogatja, mint mondtam. Ezek szerint én eddig csak korrekt eladókba botlottam. Bár aztán ki tudja, valószínűleg ha visszaviszem ők is megvizsgálják, aztán lehet visszadobják, hogy há' ez nekik épp működik. :D

[ Szerkesztve ]

(#1435) Orion82


Orion82
tag

Sziasztok! Tud nekmem valaki abban segíteni hogy ha a gépemet a TV/monitorommal HDMI kábelen keresztül kötöm össze, akkor a monitor (kép) minden oldalán van egy kb 1,5 cm-es fekete sáv. A felbontás a maxon van, ahogyan annak kell. Mi lehet a hiba, vagy a gomd?

LG DM2352 a monitor és MSI R9 270x

[ Szerkesztve ]

(#1436) lajthabalazs válasza Orion82 (#1435) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Annyit segíthetek, hogy ez így rendben van :) Monitornál még sosem láttam ilyet, TV-nél meg eddig mindig. A Catalyst-ban lehet valahogy helyre állítani, Overscan-nel kapcsolatos.

(#1437) Orion82 válasza lajthabalazs (#1436) üzenetére


Orion82
tag

A dologhoz hozzá tartozik, hogy az Lg az TV/monitor egyben. Lehet hogy van benne valami ha TV-nél már láttál ilyet. Én még soha :B Így olyan mint ha mozivászon lenne a kép. A Catalyst-ot megnézem amint tudom, csak most mennem kell. addig is köszi a segítséget. Remélem bejön az infó.

(#1438) moonguru válasza Orion82 (#1437) üzenetére


moonguru
őstag

Mindig bejön! :))

Ui:

Visszatérő téma...

Monitor Guru!

(#1439) Teasüti válasza moonguru (#1438) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem is értem egyébként a natív felbontású panelekkel mi értelme van egyáltalán az underscan-nek, hogy sok esetben ez a default. :F
Talán a HDMI hajnalán volt ennek vmi szerepe?
A digitális korszakban gyakorlatilag egyesével meg lehet címezni a pixeleket...

Hmm, a szubpixelekben nem vagyok biztos, de arról meg a megjelenítő elektronikája gondoskodik.

[ Szerkesztve ]

(#1440) lajthabalazs válasza Teasüti (#1439) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

(#1441) Orion82 válasza lajthabalazs (#1436) üzenetére


Orion82
tag

Én ezt találtam ami helyretette a képet Fel kellett húzni 100%-ra mert csak 10-en volt
Kössz a tippet! :R

(#1442) Teasüti válasza lajthabalazs (#1440) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! :R

(#1443) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

15m-es HDMI kábellel van összekötve a gép és a TV.
A régi AMD-s lappal hibátlanul működött az alaplapi HDMI kimeneten keresztül.
Az új AM1-es lapon lévő HDMI kimenettel viszont szemetel a kép BIOS-ben és windows/linux felületen egyaránt.
Néha csak a kép felső részén közelről nézve látszik, néha pedig a kép harmada villogó piros-fehér pixelekből áll. 1280x1024-es felbontás esetén jó a kép.

Egy DELL monitort ugyanezzela kábellel rákötve vagy kikapcsol a monitor, vagy fekete kép, és néha bevillan a kép felső fele, ha elég alacsony felbontást küldök rá.

Kipróbáltam rövidebb HDMI kábellel ugyanezt a monitort rákötni, és így teljesen hibátlan.

Létezik, hogy ez az új alaplap gyngébb jelet tol ki magából HDMI-n, mint a régebbi, ezért a hosszú kábel már határeset számára?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1444) lajthabalazs válasza Bici (#1443) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Végre még egy dokumentált eset arra, hogy a HDMI tud kicsit is hibázni, nem csak nagyot. És igen, a csillapítás a hosszal nő, és nő a frekvenciával is. Nagyobb felbontás nagyobb adatsebesség, ami nagyobb frekvenciát igényel. A felvett zaj összemérhető lesz a csillapított jellel, és romlik a minőség.

Lehet kapni jelregenrátort, lehet kapni erősítőt (de ezzel csak óvatosan), lehet kapni még jobban árnyékolt, még kisebb ellenállású kábelt, de mindegyik drágább, mint egy Raspberry Pi, amit ráköthetsz a TV-dre, és streamelheted rá a filmet.

(#1445) Bici válasza lajthabalazs (#1444) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Kössz az infókat!

Nem filmet akarok a TV-re kitenni, hanem a játék képét, így a R.Pi kiesik. :)
Az a furcsa számomra, hogy ugyanezzel a TV-vel, ugyanezzel a kábellel, egy másik, szintén ASRock AMD-s lapban semmi hasonló probléma nem volt. Ezek szerint ekkora különbség lehet lap és lap között még márkán belül is... :F

Valószínűleg egy kisebb átrendezés után megoldom a 10m-es kábelt. Hátha azzal már jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1446) Teasüti válasza Bici (#1445) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És két ugyanolyan lap között is természetesen.

(#1447) slashpm válasza Bici (#1445) üzenetére


slashpm
csendes tag

nem az a legegyszerűbb és legolcsóbb, ha veszel egy ilyet?
http://www.argep.hu/main.aspx?suche=Hdmi+repeater

[ Szerkesztve ]

(#1448) Stehe válasza Stehe (#1431) üzenetére


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

15m-es kábeleket az alábbi márkákban találtam, ezek közül ti melyiket vennétek? Árkategóriában max. 10.000 Ft-ig nézelődtem...

- 4World: 8.500 HUF
- Equip: 10.100 HUF
- Logilink: 9.100 HUF
- M-Cab:10.700 HUF
- Sharkoon: 8.600 HUF

Köszi előre is!

(#1449) Bici válasza slashpm (#1447) üzenetére


Bici
félisten

Közben megoldottam átrendezéssel és a régi 10m-es kábelemmel. Nem akarok túl sok kütyüt üzemeltetni. :)
De azért kössz, hogy felhívtad a figyelmemet arra, hogy ilyen is van, mert később lehet, hogy jól jön majd.

Teasüti: Kössz az infót, ezt nem tudtam. Furcsa ez a digitális világban... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1450) Teasüti válasza Bici (#1449) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A jelszint az nem digitális. :)
Itt feszültség különbségekről van szó. Nem tudom HDMI-nél mekkorák a jelszintek, de adott esetben akár a századvoltnyi különbségek is számíthatnak. A digitális jelfolyam az ugyanaz, csak a feszültségszint ami áthajtja a kábelen az adatot, abban van eltérés. Ez meg elektronikus eszközöknél ugye bizonyos tűréshatárok között mozog (mint minden, lásd akár tápfeszültségek) és hosszú kábel és alacsony tűréshatár kombó már elég ahhoz, hogy ne legyen kép a tévén.

Ilyen ez a HDMI szakma. Én azt nem tudom megemészteni, hogy miként lehetséges egyáltalán, hogy egy aktív elosztó megsütheti a tévé bemenetét?? Azt hinném egy ilyen drága eszköznél már odafigyelnek a tápellátásra, de ezek szerint a ~10 ezerbe kerülő eszközök még ratyi kínai vacaknak számítanak. :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.