Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#851) königsee


königsee
tag

Üdv! Elnézést ha rossz helyre írtam a kérdésem, problémám!

A gondom az lenne, ha váltok monitorról a tv-re akkor nincs hangom vagyis a hangfal szól a tv hangszórói helyet, kép van csak a hangot nem váltja.
Catalyst azt írja ki: ehhez az asztalhoz társított kijelző nem támogatja a hang le játszását.. A probléma nem olyan régi, addig működött auton. Okozhatja driver frissítés?

(#852) gyuszaa válasza königsee (#851) üzenetére


gyuszaa
őstag

Tálcánál jobb klikk a hangszóróra, lejátszóeszközöknél meg válaszd ki az alapértelmezett (te estedben a tv-t) eszközt. Catalystban nem kell ezzel foglalkozni.

(#853) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
kérdés, 10m HDMI-vel kellene összekötnöm a gépet a TV-vel 3D FullHD minden lenne, elsődlegesen játék miatt kellene összekötnöm, szóval a 10m miatt lenne bármi negatív hatása neki? Tehát lagg, késés rosszabb minőség akármi?

Xbox One: bandymnc

(#854) gyuszaa válasza bandi0000 (#853) üzenetére


gyuszaa
őstag

Olvass vissza pár hozzászólást és mérlegelj.

(#855) bandi0000 válasza gyuszaa (#854) üzenetére


bandi0000
nagyúr

megnéztem

találtam 1-2 -őt de mondj te róla véleményt

1

2

3

Xbox One: bandymnc

(#856) königsee válasza gyuszaa (#852) üzenetére


königsee
tag

Köszönöm a választ! A helyzet hogy nem látom a lehetőségek közt a tv-t.

(#857) #81556480


#81556480
törölt tag

Heló!

van egy régi samu plazma, rákötöttem a Humax HD UPC beltérit HDMI-n és azt írja nem jó formátum? (vagy valami hasonló)

Mit kellene beállítani?

HDMI-ből van többféle szabvány?

(#858) Dark Archon válasza D5 (#846) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nos, megvettem EZT a kábelt. Összedugom, gép bekapcsol, a tévén semmi, a monitoron csak a háttér. Ezt próbálgattam még néhányszor, másik TV bemeneten, de se kép, se hang. S mivel a Win7 a HDMI kimenetet teszi meg elsődlegesnek, semmit se tudok csinálni a géppel, hogy megnézzem a beállításokat.

Na, ilyenkor mi van?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#859) gyuszaa válasza bandi0000 (#855) üzenetére


gyuszaa
őstag

Én 10 méternél nem adnám 24 awg alá, itthon kapható itt.
Tekintettel arra, hogy 3d és fhd is szempont. Olcsóbb, hosszú kábellal is lehet próbálkozni, maximum 3 ezer bánja.

(#858) Dark Archon

Valószínűleg kiterjesztette az asztalt, de jobb klikknek működnie kell, van egy olyan opció, hogy : Képernyőfelbontás, azon belül alul ki kell választani, hogy tartalom másolása, vagy asztal megjelenése csak itt 1 -2. Hangot meg a tálcán tudod majd variálni, szintén jobb klikkel a hangszóró résznél, azon belül lejátszóeszközök. Videokártya driverében inkább szabványokat kell variálni használattól függően : 1080p24*(1920 24hz) filmezés, monitorként használatnál meg 1080p60 (1920 60hz), van méretezési opció, ha esetlegesen nem tökéletesen töltené ki a képernyőt, s apróbb finomhangolás.

[ Szerkesztve ]

(#860) D5 válasza Dark Archon (#858) üzenetére


D5
aktív tag

Csatlakozok gyuszaa válaszához, illetve még annyit, hogy home+P gomb megnyomásával is tudsz váltogatni kijelzők között. (Home gomb = a bill-en az a gomb, amin van a windows logó)

Milyen vidi kártyád van egyébként?

(#861) Dark Archon válasza gyuszaa (#859) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi mindkettőtöknek, most már megy. Az erőltetett másodlagos kijelzővel babráltam, de aztán az is lehet, hogy nem dugtam be jól a kábelt :B

Filmhez fogom használni, szóval beállítottam a 24Hz-t, a hangváltás is működik.

D5: GTX 760.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#862) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok,
az lenne a problémám hogy van egy hdmi-s tv amit a gépre szeretnék kötni, de csak akkor ad képet, ha egy monitor is rá van dugva a videókártyára. Amint kihúzom a monitort, egyből elmegy a kép a tv-ről is.
Ha a monitor ki van kapcsolva akkor is ad képet a tv,de ha ki van húzva már nem.
Mi lehet a probléma?
Köszi előre is.

(#863) istvansebok


istvansebok
tag

Sziasztok!
Ma kihozta a Posta a UPC-től a Cisco HDPVR beltérit.
Minden működik csak sajnos ez a HDMI/ SCART jelkiadás nem megy egyszerre. A fiam szobájában jó lenne ha menne a Scart néha, a nappaliban mi nem a digitális adást nézzük addig. Sajnos úgy van kitalálva aha aktív a HDMI nem adja kia aSCART jelet.
Most ha kihúzom a TV-ből a HDMI kábelt a jel megvan.
Azon gondolkodtam, hogy vennék egy manuális HDMI switcher-t, azzal kapcsolnám ki-be a HDMI-t, és így megjelenne a SCART-on a jel.
Szerintetek ez így működhet? Nem akarnék feleslegesen pénzt kidobni. ;]

(#864) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok!

[Ennél] a leírásban a 60Hz azt jelenti, hogy a monitorfrissítés nem fog tudni e fölé menni ha a Pc-t is ezen keresztül kötöm a monitorra? A másik egy PS3 lenne. Ha igen melyik jobb, a legtöbbnél fel sem tűntetik.

[ Szerkesztve ]

(#865) negro


negro
őstag

Hello. Jo ideje mar hasznalom a monitorom tevezesre (Dell 2209) de mivel csak DVI van rajta igy a HD Boxal egy 500 forintos HDMI atalakitoval tudom csak ossze kotni. Viszont a monitorom nem hajlando 480p -tol nagyobb felbontasba kapcsolni HD adasok nezesekor se (gondolom 720x480) A max felbontasa a monitornak 1680x1050 nem full HD ugyanakkor 1080i -t is tamogat de a sima 1280x720 HD -vel boven nem kene, hogy gondja legyen.

A kerdesem az, hogy az olcso kinai par szaz forintos atalakito a ludas ebben amiert nem valt fel nagyobb felbontasba a monitor? Elvegre digitalis jelrol beszelunk ott nem kellene szamitani annak milyen minosegu egy atalakito nem?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#866) D5 válasza Sleed (#862) üzenetére


D5
aktív tag

Sleed: Hogyan csatlakoztatod a monitort/TV-t?

istvansebok: Elvileg a hdmi switch-el működnie kellene. Ott tudod állítani, hogy a jelet melyik hdmi-ről küldje.

Rudi50: Igen, 60Hz-nél nem fog nagyobb frissítést adni. Hogy akarod pontosan? PS3 az egyik bemenet, PC a másik?

(#867) Đusty válasza D5 (#866) üzenetére


Đusty
addikt

Igen erre gondoltam, de akkor kilőve mert min 75Hz kell nekem. Nem tudom hol lehet olyat kapni ami bírja a legtöbbnél fel sem tüntetik.

[ Szerkesztve ]

(#868) zitromz


zitromz
tag

Hali!
LG 620LS TV-met szeretném összekötni a PC-mmel.(Hangfal Logitech Z5500)
Van vmi érzékelhető különbség a HDMI kábelek között? Érdemes legalább egy Hama-t venni?
MiniHDMI-s vidkártyám van jelent ez bármilyen hátrányt?
MiniHDMI-HDMI kábelt vegyek közvetlenül vagy egy átalakítót tegyek a vidkarira és úgy kössem össze HDMI-HDM-I kábelell a TV-vel?
Előre is köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#869) Đusty válasza zitromz (#868) üzenetére


Đusty
addikt

A hdmi kábelre rá van írva. hogy bírja e a 3D-t vagy high speed, vagy 1.4 de a boltban tudni fogják melyik a jobb minőségű, árnyékolt. Baromi nagy különbségek vannak főleg hosszabb méreteknél én sem tudom mitől egy bizonyos szint felett. Ha van olyan kábel ami kell nyílván egyszerűbb de az átalakítóval sincs gond. Én most húzok keresztül kasul mindent hdmi-vel :)

[ Szerkesztve ]

(#870) zitromz válasza Đusty (#869) üzenetére


zitromz
tag

köszi :)
1.3 nem elég?

(#871) Đusty válasza zitromz (#870) üzenetére


Đusty
addikt

Elvileg elég ha nem túl hosszú, de nem tudom én is csak most kezdtem kutakodni, hogyan lehet PS3+PC-t összekötni Monitor+TV-vel úgy, hogy mindegyiken lehessen látni mindegyiket. Így bekerült a rendszerbe egy hdmi elosztó és közösítő is a néhányezer forintosból, de teszik a dolgukat csakúgy mint a 7,5 meg10m-es kábelek :)

(#872) Dark Archon válasza zitromz (#868) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én egy ILYEN kábelt vettem, működik, de mivel a TV-m nem tud 3D-t, arról nincs tapasztalatom. Viszont 7,5m-t gond nélkül áthidal és ahhoz képest ingyen volt.

Az viszont biztos, hogy bármilyen összekötést lehetőleg minél kevesebb csatlakozóval kell megoldani, mert minden csatlakozás csillapít. Tehát, ha relatíve biztos vagy benne, hogy nem fog neked kelleni HDMI-HDMI kábel, akkor a miniHDMI-HDMI-t vedd.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#873) #00983040


#00983040
törölt tag

HDMI -ről : [link]

HDMI 1.4a szabvány

A házimozizás területén, például megemelte a csúcsértékű felbontást 4K × 2K-ra (3840×2160p 24Hz/25Hz/30Hz-nél, illetve 4096×2160p 24Hz-nél), valamint biztosított egy úgynevezett HDMI Ethernet Channel sávot, amely lehetővé tette a 100 Mb/s sebességű Ethernet kapcsolatot a HDMI szabványos berendezések között, és biztosított egy Audio Return Channel csatornát is.
Nagy változás az 1.4 és az 1.4a között a két új 3D formátum megjelenése volt, amely leginkább a videó játékok és a Blu-ray formátumoknál jelentkezett. HDMI 1.4 igényelte a 3D képmegjelenítőknél a 3D formátum képkockáinak tömörítését vagy 720p50 és 1080p24, vagy 720p60 és 1080p24 szabványosra. A HDMI 1.4a hozzáadott vízszintesen 1080i50 vagy 1080i60 és függőlegesen 720p50 és 1080p24 vagy 720p60 és 1080p24 szabványkezelést.
Ha a 3D megjelenítő, HDMI 1.4, szabványos akkor támogatnia kell a Blu-ray és a videó játékok 3D formátumait. Horizontálisan 1080i/50, vagy 59.94/60Hz, vertikálisan 720p/50 vagy 59.94/60Hz csak úgy, mint a1080p 23.97/24Hz-nél.
A HDMI 1.4 további újdonsága az AEC (Automatic Content Enhancement), amely nagyobb sávszélességet biztosít (30 fps sebességgel akár 4096×2160 pixeles videók is átvihetők, ennél kisebb felbontást alkalmazva, a képfrissítési gyakoriság növelésével pedig 3D-s anyagok is továbbíthatók). Végül, de nem utolsó sorban az 1.4-es HDMI szabványban debütál az ARC (Audio Return Channel), amely révén a tévék HDMI kábelen lesznek képesek továbbítani a hangsávot a külső erősítő felé.

Végül meg itt is van róla szó : [Több 3D-s szabványt ismer az új HDMI felület]

(#874) #00983040 válasza #00983040 (#873) üzenetére


#00983040
törölt tag

Sőőőt - újításokkal jön a HDMI 2.0 -s szabvány !

HDMI 2.0-s szabvány jóvoltából az adatátviteli sávszélesség jelentősen, 18 Gb/s-os értékre növekszik, ami már tökéletesen elegendő ahhoz, hogy a 4K-s tartalmakat ne csak 30Hz-es, hanem akár 50 vagy 60 Hz-es képfrissítési ráta mellett is lehessen továbbítani. Az új szabvány már 32 audió csatorna kezelésére is lehetőséget biztosít, de emellett a Dynamic Auto Lip-Sync támogatás sem hiányzik a repertoárból. Utóbbi az audió és a videó sávok automatikus szinkronizálásáról gondoskodik, tehát igen-igen hasznos és fontos szolgáltatása lesz , emellett lehetőséget biztosít arra is, hogy egy megjelenítőre egyidejűleg két videó folyamot továbbítson a rendszer, így egyszerre kétféle tartalom nézhető az adott televízión esetleg monitoron. Ez főként azoknál a kijelzőknél jöhet jól, ahol megfelelő szemüveg alkalmazása mellett kétféle szögből nézve egyidejűleg két különböző tartalom megtekintésére van mód. Az új szabvány emellett négy többcsatornás audió folyam egyidejű továbbítására is lehetőséget ad. További újítás, hogy az audió mintavételezési frekvencia immár 1536 kHz-es is lehet, valamint bekerült a repertoárba a 21:9-es képarányú, mozivászon-szerű élményt nyújtó megjelenítők támogatása is. Végül, de cseppet sem utolsó sorban új CEC bővítmények is érkeztek, amelyekkel a különböző szórakoztatóelektronikai eszközök egy ponton keresztül történő kibővített vezérlésére nyílik lehetőség. A HDMI 2.0-s szabvány tökéletesen kompatibilis a korábbi HDMI szabványokkal, sőt, ugyanazokat a csatlakozókat használja, mint elődei.

*************************************************************

Szóval nagyon nem mindegy milyen verziójú kábelt veszünk ! nem a szemfényvesztésről és árrésről beszélünk , henem szabványról , hogy az mire is képes !
Ócsó nem árnyékolt kábellel szellemképes is lehet az átvitt kép , netán csíkozást is okozhat kijelzőn - pont ezen nem szabad spórolni - egyszer kell egy normális kábelt megvennünk és nem lesz gond átvitellel .
Javaslom , hogy lehetőleg v1.4a kábelt vegyen akinek nem mellékel szolgáltató kábelt ...

(#875) Đusty válasza #00983040 (#874) üzenetére


Đusty
addikt

Végre akkor talán normálisan elosztható lesz a HDMI és nem kell vele kínlódni, csak az a baj, hogy pl. TV-t nem 1-2 évre vesz az ember, legalábbis én, így egy darabig marad ami van.

(#876) Dark Archon válasza #00983040 (#874) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szellemkép digitális feldolgozás esetén :Y Ne bomolj :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#877) #00983040 válasza Dark Archon (#876) üzenetére


#00983040
törölt tag

bóvli árnyékolatlan ócsó kínai vacakkal ??? dedede , sajna igen :K nem minőségi kábel még vizszintes csíkozást is ad képernyőn , és ez is kábel hiba ... lehet utánanézni bátran .
Szellemkép alatt remélem tudod mit kell érteni ??? nem azt amit régen TV-n egy nem megfelelő antenna beállítás esetén :D :N

Főleg szöveg olvasásnál venni észre , teletex stb , hogy a szöveg mögött szellemárnyék van kissé eltolva. Nem szép tiszta tűéles a HD kép .

(#878) El Kebir válasza #00983040 (#877) üzenetére


El Kebir
őstag

"Főleg szöveg olvasásnál venni észre , teletex stb , hogy a szöveg mögött szellemárnyék van kissé eltolva. Nem szép tiszta tűéles a HD kép"

szvsz az öreg hiba, a "sharpness" (aka "éljavítás") hibás beállítása... bármikor produkálom neked dvi-on vagy dp-on keresztül is... (sőt egyes tv-k alapbeállítása eleve hibás, mert pl nem a jó szövegmegjelenítéshez van állítva...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#879) El Kebir válasza El Kebir (#878) üzenetére


El Kebir
őstag

"Nem szép tiszta tűéles a HD kép"

vagy egyes tv-k túlpásztázása, meg az hogy alapból nem pixelpontosan kezelik a jelet (AV mód), hanem átdolgozzák... nem kell ám mindent az aranyozott csatlakozók hiányára fogni... :U

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#880) El Kebir válasza #00983040 (#874) üzenetére


El Kebir
őstag

"Szóval nagyon nem mindegy milyen verziójú kábelt veszünk !"

jaja :)

"Az új szabvány nem ír elő új kábeleket, így az aktuális nagysebességű, 2-es kategóriába tartozó megoldások megfelelnek a HDMI 2.0 igényeinek"

vagyis highspeed kell neki, mint az 1.3-nak
:DDD :C

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#881) D5 válasza #00983040 (#877) üzenetére


D5
aktív tag

Csatlakoznék (#880) El Kebir válaszához.
Nincs 1.xxxx hdmi kábel.
Van:
High speed
High speed with ethernet
Standard speed
Standard speed with ethernet
+ az autókba szánt kábel.

A jelenlegi high speed kábelek tökéletesen viszik a hdmi 2.0 sávszélességet.

(#882) Đusty


Đusty
addikt

Használ valaki hdmi elosztót vagy közösítőt? Tapasztalatok?

(#883) GorkyZero


GorkyZero
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy új PC-t (alaplap: ASUS H81M-A). HDMI kábellel összekötöttem a tévémmel (Sony KDL32L4000). Pár alkalomig minden oké volt, de aztán egyik alkalomról a másikra már nem jelenik meg a tv-n a kép! A gép úgy van beállítva, hogy a tv-n jelenjen meg a kép, ez működik is, bekötéskor el is tűnik a monitorról a kép, viszont a tv-n nem jelenik meg! Mi lehet a probléma? Semmit nem állítottam el, és sajnos nem is tudok, így hogy összeköttetésben a monitoron nincs kép! Kábeleket próbáltam megmozgatni, a tv-n a 2. bemenetben dugni.. Köszönöm.

(#884) Pharbatos


Pharbatos
újonc

Tisztelt urak!
Boldog karacsonyt mindenkinek.
Szeretnek egy kis segitseget kerni , biztosan van koztetek aki sokkal tobbet tud mint en.
Szoval a problemam egyszeruen az, hogy a vga kartyam HDMI kimeneterol nincs jel. Szeretnek blu-ray dvd-t nezni, de a monitoron ha atvaltom HDMI bemenetre, csak a hatterkepet kapom, ikonokat nem. a kurzort latom.
Jelenleg d-Sub porton keresztul jon a jel de az analog es a DVD-Player igy nem jatszik le semmit. Lefuttattam a Cyberlink BD & 3D advisort. Minden stimmel, kiveve hogy a video connection type analogon van.
A kartyam egy nVidia GTX 650Ti, a monitor Benq GL2450 TFT Led
Mit tegyek?
Koszonom a valaszokat elore is

(#885) El Kebir válasza Pharbatos (#884) üzenetére


El Kebir
őstag

"HDMI kimeneterol nincs jel."
vs
"ha atvaltom HDMI bemenetre, csak a hatterkepet kapom"

ezek a kijelentéseid ellentmondanak egymásnak :DDD

leírásodból ítélve, te kiterjesztetted a képet a vga hdmi kimenetére, azért nincsenek ikonok, mert ez a normális működés kiterjesztett multimonitor módnál:
- a főmonitoron maradnak a menük, ikonok
- a kiterjesztett monitoron csak az asztal a háttérképpel, ide lehet áthúzni egérrel a programokat, ha azt akarod, hogy azon a monitoron jelenjen meg.

ha egy monitorod van, akkor gondolom mindkét kimenetét csatlakoztattad a vga-hoz, így az ad képet mindkét kimenetre, te meg váltogathatsz közöttük :) ... értelemszerűen, ha a hdmi-t akarod használni, akkor csak azt csatlakoztasd! :)
...vagy kapcsold le, a vga kártya vezérlő programjában, a d-sub-os kimeneten érzékelt monitort, akkor a hdmi lesz csak aktív, menüvel, ikonokkal...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#886) EdDaBa


EdDaBa
újonc

Sziasztok!
Van egy Új Dell Inspiron 3521 notebook , és egy Benq Lcd monitor csak vga bemenettel.
A notebook-ot egy hdmi-vga átalakítóval összekötöttem a monitorral minden ok. de időnként 1-2 másodpercre elsőtétül a kép , teljesen rendszertelenül van hogy 5 percenként de van hogy 20.
1920x1080 60Hz .
Próbáltam hogy mind a két kijelző müködik egyszerre de akkor is elsötétül de csak a külső monitor, a saját kijelzője nem.

Van Vkinek ötlete?

Köszi

(#887) El Kebir válasza EdDaBa (#886) üzenetére


El Kebir
őstag

ha csak elveszti a jelet a monitor, akkor gyenge minőségű az átalakító vagy a vga kábel.
(esetleg megpróbálhatnád egy jobbfajta, vastag, ferritgyűrűs kölcsön vgakábellel, ha most csak valami vékonyabb, ferritgyűrű nélkülit használsz)

mert pl létezik ilyen kábel, meg ilyen... ránézésre látszik, hogy ez utóbbi kicsit masszívabb (+ ott a zavarszűrő is a két végén...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#888) El Kebir válasza El Kebir (#887) üzenetére


El Kebir
őstag

az átalakító közvetlenül a hdmi kimenetbe csatlakozik (saját kábelen), vagy ahhoz is egy külön hdmi kábel? (mert akkor az is lehet gyenge láncszem)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#889) EdDaBa


EdDaBa
újonc

A notebook hdmi csatlakozójába van bedugva egy kb 10 centis átalakító ,egyik vége hdmi a másig vga(anya) és abba van a monitor kábele csatlakoztatva. Ezt a vga kábelt használtam a régi notival is gond nélkül, csak annak volt vga kimenete.
Van ferrit a vga kábel mindkét végén.

[ Szerkesztve ]

(#890) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Ha HDMI kábellel kötöm a gépet a PC-hez. lelehet valahogy tiltani, hogy a hangot ne vigye át?
Tudom pont a lényegét veszti el ezáltal, de...

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#891) El Kebir válasza alratar (#890) üzenetére


El Kebir
őstag

eszközkezelőben vagy vezérlőpultban a hangeszközöknél...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#892) feltamadas


feltamadas
tag

Üdv!
vettem egy HDMI kábelt és összekötötem a számítógépem a monitorral és semi nem történik
mitt kel csinálni hogy jó legyen, minitor LG IPS235 video kártya sapphire hd 7770 1gb ddr5 oc

(#893) feltamadas


feltamadas
tag

sikerült összekötni a kábelt kép van hang az viszont nincs
és az 1920x1080 felbontás se tölti ki a monitort olyan 1,5-2cm elmarad a szélén pedig 60 hercen van
próbáltam a videó kártya driver-ét frissíteni de semmi se történik a frissítés után se a driver naprakész.
a DVI-D kábellal meg minden oké.

(#894) El Kebir válasza feltamadas (#893) üzenetére


El Kebir
őstag

ccc-ben be kell állítani... tele van téma ezzel...[link]

ha dvi-vel jó, akkor felesleges hdmi-vel tökölnöd, ugyanolyan képminőséget ad (mivel ugyanolyan jeleátvitelt használnak), sőt hdmi-nél vannak ilyen tv-s maradványok mint a fenti overscan...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#895) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek ez jó minőségű kábel?
Csak a kábeltv box-ot kötném össze a tv-vel de azért nem vennék 500ft-os kábelt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#896) D5 válasza Met (#895) üzenetére


D5
aktív tag

Jó lesz a kábel.

(#897) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Üdv, a laptopomon csak HDMI kimenet van , és szerettem volna rádugni a monitorra de azon csak D-sub csatlakozó van.. egy sima átalakító vagy kábel működni fog, vagy kénytelen leszek marha drága konvertert beszerezni ha így akarom használni? A legolcsóbb megoldás érdekelne... (15K ért láttam ilyesmit a Conradnál) de akkor inkább lecserélem a monitort ....

(#898) joseph333


joseph333
újonc

Üdv!!!

Lenne egy olyan problémám, hogy a számítógéppel összekötöttem a tv-t, kép van de hang nincs. A hangeszközöknél sem jelenik meg a tv.
Geforce 9800GT VGA-m van, Win 7-tel.

A Laptopra ugyanúgy rádugtam, ott semmit sem kellett állítani, alapból átküldte a hangot a tv-re.
Mit tegyek, hogy a gépen is legyen hang úgy mint a laptopon?
Egy újratelepítés is ajánlott?

(#899) Đusty válasza Diniboy (#897) üzenetére


Đusty
addikt

A hdmi digitális jelet küld a d-sub meg analógot így mindenképp kell átalakítás ezért drága, de ha monitoron csak d-sub van akkor lassan tényleg megérett a cserére nem éri meg ennyit rááldozni. Mondjuk a conrad-nál majdnem minden aranyárban van.

(#900) draco31


draco31
veterán

Hello!

A következő probléma kettő összeállításban is fenn áll.
Egyik eset ATI VGA D-Sub-bal monitor plusz HDMI-vel HullHD-s TV, másik eset ugyanez, csak ott Nvidia VGA. Win7 mindkét esetben. A kép átmegy rendesen, de a hangot hiába kapcsolom át, nem szólalnak meg a TV-k. Az ATI-s változat egy pár napig működött, de 1 éve nem akar újra hangot adni így, a másik 1 napig ment. Hangbeállításnál jónak tűnik minden, alapértelmezettnek állítom a HDMI-t, mellette mozog is utána a sáv, ami a hangerőt jelképezné. Mindenütt a hangerő teljesen feltekerve, de semmi. Mi lehet a gond?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.