Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic

Hozzászólások

(#1101) #81556480


#81556480
törölt tag

valaki ismeri a wieson HDMi-kábelét ? Lehet miatta zajos a kép?

(#1102) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Eddig egy noname DVI-HDMI kábellel kötöttem össze a gépem az LCD Tv-mmel, de mivel a videokártyám nem ad ki hangot DVI-n vettem egy nem noname HDMI kábelt [link] Este amikor az automatikus háttérvilágítás visszavesz a fényerőből fakóbbak a színek mint a noname DVI-HDMI kábellel. Mi lehet az ok?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#1103) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni HDMI hosszabbításhoz. (PC-TV)
Mivel falon keresztül menne a kábel egyik szobából a másikba, így csak az UTP-s megoldás jöhet szóba.

Kinéztem egy hosszabbításra alkalmas eszközt:
König - HDMI elosztó - KN-HDMIREP20

PC-hez használnám, leírásában nem írja sehol hogy pc-hez is jó. :F
Jelenleg CAT-5e van a falban és 17méter a távolság. 1080p elvileg ezen a méteren ilyen kábellel működhet.

(Rendeltem már kínából hdmi extendert, olyat ami 2utps és dobozkából rövid hdmi van a végén, de azzal nem adja fel a képet, pedig a pc-n látja a samsung tv, mint másodlagos kijelzőt. hdmi 1.2a.)

Okozhat e gondod hogy HDMI 1.2a szabványú a cucc amit belinkeltem?
Valaki már használt e, ilyet vagy hasonlót?
Működhet-e a König PC-hez?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#1104) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Össze kellene kötnöm a notebookomat egy tévével.
A noti egy HP 610, csak VGA és USB csatlakozói vannak. a Tévé egy Samsung EH5300, ezen a következők vannak:
HDMI 3
USB 3
Fejhallgató 1
Vezeték nélküli beépített LAN Igen
Komponens Be (Y/Pb/Pr) 1
Kompozit Be (AV) 1 (komponens Y)
Digitális audio kimenet (optikai) 1
PC bemenet (D-sub) Nem
SCART 1
RF bemenet (Satellite bemenet) 1
Ethernet (LAN) 1
DVI Audio bemenet (Mini Jack dugó)1
RF bemenet (földi/kábel bemenet) 1

Milyen kábelt vegyek ahhoz hogy hang és kép is legyen a tévén?
Köszönöm!

(#1105) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,
Az utóbbi hetekben megváltam minden médialejátszó egységtől , már csak a laptopon nézünk filmet .
HDMI kábellel van összekötve a TV-vel, de "gyorsabb" képmozgáskor én úgy látom, hogy akadozik vagy fut a kép .
2x2,2 GHZ és 4 gb DDR3 + 512 ATI 5470 + KM player
Létezik ilyen hiba és lehet ezt orvosolni ?
Köszi előre is mindent .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#1106) bigyo108 válasza bigyo108 (#1105) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Megoldódott,

media player classic home cinema telepítése után is ugyan ez volt a gond.
windows teljes frissítésengedélyezése , majd újraindíás után OK
KM player OK

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#1107) zsolosz


zsolosz
tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémával küzdök:
adott egy
Sony Vaio SVE 1511J1EW laptop és egy BENQ MW523 projektor.

HDMI kimeneten nem hajlandók kommunikálni...

A laptop képe lekapcsol, ha rádugom a kábelt.
Mindenféle beállítást kipróbáltam már...

Külön külön működnek rendesen:
a projektor tabletről és műholdvevőről is,
a laptop pedig az LG tévénkkel.

Együtt semmi.

Köszönöm a segítséget!

(#1108) El Kebir válasza zsolosz (#1107) üzenetére


El Kebir
őstag

Milyen felbontáson próbálod, azokon amit a projektor kezel? (HDTV Compatibility 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p)

Ha jól látom egy amd hd7650 is van a laptopban annál nem kellene gondott okozzon a hdtv üzemmód kiválasztása. (kiterjesztett vagy klón módban próbálod?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1109) igorkutya


igorkutya
újonc

Sziasztok!
TOSHIBA laptopomról - HDMI kábellel - nézem a filmeket LG tévémen. Szerettem volna a másik tévémre is - HYUNDAI - csatlakoztatni, ezért 2200.- Ft-ért vettem egy elosztót. Ha mindkét tv vezetékét csatlakoztatom, akkor nincs hang és a laptopon a kép szélességében összeugrik. Külön-külön csatlakoztatva mindkét tv működik az elosztón keresztül. Örülnék, ha tudna valaki segíteni!
Előre is köszönöm!

(#1110) zsolosz válasza El Kebir (#1108) üzenetére


zsolosz
tag

Az igazság az, hogy mindenféle felbontásban próbáltam,
és kipróbáltam a különböző üzemmódokat is...

Sajnos amikor rádugom a kábelt, elsötétedik a laptop, és semmire nem reagál. /addig, amíg le nem húzom/

Illesztőprogram frissítéssel is bepróbálkoztam, de mintha nem történt volna meg, legalábbis nem írja ki az újabb verziót...
Esetleg ezzel kapcsolatban valami tipp, hol érdemes keresgélni, hátha...

(#1111) zsolosz válasza zsolosz (#1110) üzenetére


zsolosz
tag

Tegnap késő estig bütyköltem, s végül sikerült...!
Eljutottam az AMD oldalon, egy "AUTODETECT" PROGRAMHOZ, amely megvizsgálta a gépemet, és felismeri a gépen/ben lévő dolgokat, s ez alapján ajánlja a legmegfelelőbb drivereket...
ez:
http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool

Ez alapján letöltöttem, s még néhány kattintás, és láss csodát, működiiik!!!

A felbontások között is kellett még váltogatnom, mert nem mindegyiken működik!
Köszönet El Kebir-nek, hogy felhívtad rá a figyelmemet!!!
:R :C

(#1112) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok.

Szerintetek hol lehetne eladni egy hdmi repeatert? Kit érdekelhet?

Erről lenne szó:König - KN-HDMIREP25.

Mennyit ér?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1113) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok.Segítséget kérném mivel jobb itt a drágább?

Olcsóbb
[link]

Drágább

[link]

Megéri megvenni a drágábbat észrevehető lesz a különbség?

Köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

(#1114) pakriksz


pakriksz
őstag

most gyűrődött be egy hdmi kábelem egyik érintkezője, és ahogy látom azt onnan már nem lehet visszahúzni. Van olyan kábel aminek nem ilyen ilyen (hitvány fos) felépítésű, vagy alapjaiban a szabvány ekkora egy hulladék?

Nem nagy kaland a kábel, 1000 forintos tescos volt, de még is idegesítő hogy ilyen gyenge...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#1115) delta1017


delta1017
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy 2560x1080 felbontás az a 1.4a HDMIn kimegy?

(#1116) El Kebir válasza delta1017 (#1115) üzenetére


El Kebir
őstag

elég lenne hozzá, de kell az is, hogy a jelet küldő és az azt fogadó eszköz is, pl vga kártya - monitor páros, tudja kezelni azt a felbontást azon a hdmi ki- és bemeneten.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1117) delta1017 válasza El Kebir (#1116) üzenetére


delta1017
aktív tag

Köszi a választ.

(#1118) vmatyko


vmatyko
tag

5-6 éves Samsung lcd tv-t eddig hdmi-vel jötöttem össze. Volt egy áramszünet és azóta nincs jel a kábelen.
Nyilván az első volt h kicseréltem a kábelt.
Ami most van: A nvidia panel nem látja a tv-t és a tv sem kap jelet (de azt hogy be van dugva a hdmi kábel észleli). A pc látja hogy van hdmi csatlakozó, de azt írja hogy nincs csatlakoztatva semmilyen megjelenítő.

Már próbáltam drivert frissíteni, kihúzni, behúzni, sztem mindent. Mi lehet még a gond? Az lehet hogy a vga kártya hdmi kimenete adta be a kulcsot?

(#1119) peq


peq
aktív tag

Hali!

Tudnátok ajánlani jó minőségű 10 méteres hdmi kábelt? 10ezret szánnék rá

(#1120) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!
Rákötöttünk haverom gépére HDMI kábellel egy Toshiba LCD monitort aminek a natív felbontása 1366*768.
A kártya amire rá lett kötve egy R7 260X, a probléma, hogy a felbontások közül az összeset mutatja, kb akármire lehet állítani, majd amikor kiválasztjuk azt ami nekünk kéne, elmosódott és nem illeszkedik a monitorra a kép.

This is the way

(#1121) El Kebir válasza RaZroX (#1120) üzenetére


El Kebir
őstag

A monitorban ki kell kapcsolni az "overscan"-t, a ccc-ben meg az "underscan"-t, amd vga-k alapból "fekete keretes" képet adnak ki hdmi-n, mert a méretezési beállításoknál le van kicsinyítve a kép, hogy az olyan megjelenítőknél, amik overscannal (gyakorlatilag szétnyújtják a képet) fogadják a hdmi jelet, azoknál is beleférjen a "kép a képbe".
A kettős átalakítás miatt lehet homályos.

Alapból nem ajánlott a vga hdmi kimenetét monitorokhoz használni, ha van mindkét eszközön dvi, inkább azt érdemes, mert annak a vga-ban és a monitorban az alapbeállításai nem elcseszett TV üzemmódban vannak, hanem PC-hez való, pontos pixel illszekedésű lesz a kép.

régi mese, 1000+1 hozzászólás van erről a fórum különböző témáiban...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1122) RaZroX válasza El Kebir (#1121) üzenetére


RaZroX
addikt

Az a gond, hogy csak 1 DVI csatlakozó van a kártyán. De köszi a választ!

This is the way

(#1123) pigster


pigster
senior tag

Így lassan fél év elteltével:
Erre valakinek valami...?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1124) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Ha tv- t rákötöm a videókártyára hdmi kábellel, mind a 2 kikapcsolt állapotban vam, ìgy mehet vagy áramtalanìtsak ès csak utána kössem össze?

(#1125) kasza blanka válasza pabadam (#1) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Üdv

probléma a következő

ismerősnél 6870 le lett cserélve egy r9 280-ra és HDMI-n folyamatos pattogás hallatszik ('tá-ti' mint a vonat kattogása)
a gyakorisága változó, de a hangereje teljesen független mind a PC-n mind a Tv-n beállított hangerőtől. max és minimum hangerőn is ugyanolyan hangerővel szól a pattogás, csak a MUTE-ra hagyja abba.

Tv samsung LE32B553mw2

próbáltuk dv-ről, másik HDMI kábellel, másik HDMI bemenettel, gyári Cd-n lévő és legújabb ATI driverrel, 3 különböző TV firmware-vel de ugyanaz. hátlapi jackból rendesen szól.
ugyanez a konfig, ugyanezzel a kábellel a 6870-essel nem pattogott.

próbáltuk egy samsung LE40B550a5w-n, ott semmi pattogás.

lehet valamit csinálni, vagy akkor ez ennyi, hogy a TV nem szereti egymást a videókártyával?

(#1126) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Valaki meg tudná nekem mondani, milyen hosszú HDMI kábelnél érdemes erősítős kábelt venni?
Azt tudom, hogy USB-nél simát nem érdemes 5 méter felett venni mert már jelveszteség léphet fel.
HDMI kábelnél-nél ez hogy van?
PC-t szeretnék összekötni egy LG 42 LA 620S Led tévével
Köszönöm! :R

(#1123) pigster: Ilyen kérdést már én is feltettem de senki nem tudja :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1127) erik22


erik22
tag

Sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy menyire igaz,hogy a dvi és a hdmi közt nincs különbség képileg csak a hdmi hangot is tud átvinni de a dvi nagyobb hz tud átvinni ezzel szemben a hdmi nem csak max 60hz míg a dvi 144hz is,ez igaz?

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1128) El Kebir válasza erik22 (#1127) üzenetére


El Kebir
őstag

még annyi különbség sincs, mint amit írsz, mert sok eszközön a dvi-n is mehet hangátvitel... képileg meg tökugyanaz.

de hogy konkrétan melyik a jobb az attól függ:
melyik dvi és melyik hdmi-ről van szó, és hogy az adott eszköz kihasználja-e a csatlakozó maximális képességét. (sokszor a hdmi-t lekorlátozzák FHD@60Hz-re, mert tv ki- és bemenetnek ennyi is elég...)

a hdmi tv ki- bemenet... a dvi meg monitorokhoz készült, nem tv-hez.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1129) erik22 válasza El Kebir (#1128) üzenetére


erik22
tag

Akkor inkább dvi ajánlasz(a hang nem érdekel) ? Vagyis most nézegettem a hdmi verzio 1.4 es elég gyorsak már! A dvi bol melyiket ajánlanád?(75 hz tv monitorom van de most akarom egy ips panelos monitorra lecserélni)

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1130) erik22


erik22
tag

Vagy displayportot?

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1131) El Kebir válasza erik22 (#1130) üzenetére


El Kebir
őstag

ha csak monitornak kell, akkor DVI vagy DP (de ma már inkább DP, mert újabb jobb), a hdmi tv-hez van, jó monitorhoz is, hiszen ugyanaz mint a dvi, de néha mások az alapbeállításai a ki és bemeneti oldalon is, és állítgatni kell. (van mikor a tv kezeli rosszul a vga hdmi kimenetét, van mikor a vga hdmi kimenet van tv-hez állítva és a monitor kezeli azt rosszul, meg ezeknek midenféle variációja, ebből is, abból is valamennyi)

de a legjobb az, ha a monitoron van mindenféle bemenet...de legalább kettő különböző a háromból (hdmi, dvi, dp) ...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1132) erik22 válasza El Kebir (#1131) üzenetére


erik22
tag

Igen a Dp is gondolkoztam de a tvmen nincs csak hdmi meg d-sub! Dp csak Átalakitoval Rá Tudnám dugni? És ugyanolyan lenne a Látvány meg az Átvételi Sebesség??ilyen tv van amin gepezek! Videkari asus r9 280

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1133) El Kebir válasza erik22 (#1132) üzenetére


El Kebir
őstag

Rátudod, mivel csak FHD@60Hz-re képes a tv hdmi bemenete, mindegy honnan kapja a jelet... ezt bármi tudja, a hdmi, dvi, meg dp is, egyikkel se lesz jobb vagy rosszabb. (jól beállítva)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1134) erik22 válasza El Kebir (#1133) üzenetére


erik22
tag

Okés Köszönöm a felvilágosítás :R akkor egyenlőre hanyagolom a kábel vásárlást(maradok a mostani 1.3 hdmi nel) majd ha veszek új monitort akkor ahhoz már Dp kábelt veszek .

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1135) erik22 válasza El Kebir (#1133) üzenetére


erik22
tag

Annyit még hogy a jól beállítva az mit takar pontosan?, mert én csak osszedugtam és annyi .hogyan lehet össze hangolni a videkarit meg a tv-met?

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1136) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Szeretnék PC-t összekötni Led tévével úgy, hogy a tévét monitorként tudjam zökkenőmentesen használni.
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen 20 méter hosszú kábelt tudnátok ajánlani, ami tökéletesen küldi át a jelet?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1137) pigster válasza makoss (#1136) üzenetére


pigster
senior tag

Legyél bátor!
Vegyél egy ilyet vagy egy ilyet és utána írd meg a tapasztalatokat.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1138) El Kebir válasza erik22 (#1135) üzenetére


El Kebir
őstag

catalystban képméretezést 0%-ra kell állítani hdmi-nél, és a TV-t minden esetben PC módba.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1139) makoss válasza pigster (#1137) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, de olcsóbb megoldás nincs?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1140) erik22 válasza El Kebir (#1138) üzenetére


erik22
tag

Okés Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1141) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :) adott egy hd7770-es kari és egy ledes fhd monitor amin dvi is van, jól gondolom,hogy hdmi - dvi kábellel is ugyan az lesz a minőség,mint dvi -dvi kábellal ? :B

underground techno will never die

(#1142) makoss válasza pigster (#1137) üzenetére


makoss
addikt

Üdv!

Ma hoztam össze HDMI Extenderrel ami itthon is kapható König HDMI Extender:
[link]
Szóval összekötöttem, nállam a PC és tévé kb 14 méterre van, volt egy aránylag hosszú, 28 méter hosszú, és kb 25 méter UTP kábelem, eddig kop kop megy, :C ha van kérdése valakinek az vagy itt vagy privát felteheti a HDMI Extenderrel kapcsolatban! :K
Egyenlőre próbaképp kötöttem össze a hosszú kábelekkel megyen-e, később méretre vágom.... :K
Itt egy kép róla:

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1143) pigster válasza makoss (#1142) üzenetére


pigster
senior tag

Szuper!

Végre valaki, akitől lehet kérdezni!

- Mindenképpen kettő CAT xx kábel kell hozzá? Amiért kérdezem: ha csak rövidebb távot (kb. 5-6 métert) akarok áthidalni, akkor elég egy is? Ha csak képet (tehát hangot nem) akarok átküldeni, akkor elég egy?

- Késleltetés érdekelne még nagyon, mivel játékra szeretném használni.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#1144) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy nálam biztos okosabb TV-t aktív 3D-re alkalmasat.
És sok helyen olvasom hogy 1.4-es HDMI kell a 3D-hez.
Jelenleg 10m-es 1.3-as HDMI kábelem van. Akkor ez azt jelenti, hogy ha powerdvd-vel blu-ray lemezt játszok majd le mondjuk BD 3D-ben akkor azt nem tudja átküldeni rajta?
Tehát a lényeg, kell vennem 1.4-es 10m-es kábelt, ha BD 3D-t szeretnék nézni?

(#1145) makoss válasza pigster (#1143) üzenetére


makoss
addikt

1 kábellel nekem meg sem mukkant, semmit nem küldött át, pedig olyanon is agyaltam, hogy leváltanám a Serviio-t ami szintén UTP kábelen megy jelenleg is, de mivel 2 UTP kábel kellett ehhez, felejtős :(
Viszont 1× elfelejtettem bedugni az adaptert, és úgy is vígan elment :B
Amit végeztem tesztet azt egy 25 és 28 méteres kábellel csináltam, most a 28-ast feleztem meg, és ez kerül felhasználásra az Extenderhez.
Amúgy van magyarnyelvű használati útmutatója is a Könignek, mivel szkennerem nincs, úgy gondoltam lefényképezem, és beteszem ide.
Érdekes, hogy a dobozán 60 méter van hatótávnak megadva, az útmutatóban meg "csak" 50 van...jóó mi?
Olvastad a képek melletti leírást is amit belinkeltem?
Játékra még nem tudok mit mondani mivel a billentyűzet és egér még a gépnél van, de remélem minnél elöbb sor kerül ennek a csatlakoztatására is! :K

Úgy látom csak a Led topikba tettem be a képeket az Extenderről :B
König HDMI Extender

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1146) makoss válasza makoss (#1145) üzenetére


makoss
addikt

Frissítettem a képtáramat a HDMI Extenderről, a magyar használati útmutatójával...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1147) D5 válasza Fr3eWar (#1144) üzenetére


D5
aktív tag

High speed hdmi kábelre van szükséged.

(#1148) Fr3eWar válasza D5 (#1147) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ma egy kicsit utánaolvasgattam a dolgoknak. Megnézem az otthoni 10m-es kábelekre mi van írva.
Az egyik az pontosan ilyen, mivel innen van.

(#1149) El Kebir válasza Fr3eWar (#1148) üzenetére


El Kebir
őstag

nincs külön 1.3-as és 1.4-es kábel, mindkettő ugyanolyan highspeed kábel...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#1150) pigster válasza makoss (#1145) üzenetére


pigster
senior tag

Köszi az eddigi infokat, a késlelteés nagyon érdekelne.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  HDMI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.